Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Výruby a iné konania / Týka sa vás to? Staňte sa účastníkom konania

Týka sa vás to? Staňte sa účastníkom konania

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 19.02.2006 21:24
Základné informácie pre občana, ktorý sa rozhodol byť aktívnym
Práve ste dozvedeli, že sa chystá činnosť, ktorá sa vás dotýka, a chcete s tým niečo robiť. Máte dve možnosti.
  1. Ak ste priamo dotknutí (typicky - majiteľ susedného pozemku), môžete sa stať účastníkom konania priamo, za svoju osobu. Urýchlene navštívte úrad a hláste sa o účastníctvo v konaní. Vyzbrojte sa publikáciou "Verejnosť a ochrana drevín" . Ak sa predtým chcete poradiť,  skontaktujte nás.
  2. Ak nie ste priamo dotknutí, môžete využiť skutočnosť, že zákon o ochrane prírody  dáva  isté  práva občianskym združeniam.
Podľa zákona o ochrane prírody sa účastníkom konania uskutočňovaného podľa zákona o 0P (teda aj vo veciach ochrany drevín) okrem žiadateľa môže stať aj občianske združenie, ktorého cieľom podľa stanov platných najmenej jeden rok je ochrana prírody a krajiny a ktoré písomne oznámi svoju účasť v konaní.
Všetky uvedené podmienky naše združenie Klub Strážov splnilo.

Ponúkame vám možnosť vstúpiť do konania ako člen nášho združenia. Samozrejme, musíte sa na tom dohodnúť s vedením združenia.

Skontaktujte nás  čo najskôr e-mailom.

Najprv si však overte, či sme ešte nepremeškali termín na vstup do konania:
Podľa zákona musíme úradu oznámiť svoju účasť v konaní písomne, najneskôr do siedmich dní od upovedomenia - čiže prevzatia zásielky s doručenkou, ktorou nám úrady oznamujú prebiehajúce konania. Ako zistíte, či je ešte čas a kedy sme oznam prevzali? Kliknite na dnešný dátum v kalendári, ktorý je v pravej časti tohoto webu. Otvorí sa vám prehľad prebiehajúcich konaní. Ak sa medzi nimi nachádza udalosť - konanie ktoré vás zaujíma, termín ste ešte nezmeškali. Ozvite sa nám čím skôr e-mailom na adresu strazov@strazov.sk, aby sme stihli odoslať písomnú prihlášku do konania.

Pozor - rozhodne nebudeme podporovať vo vstupe do konania občanov, ktorých skutočným cieľom nie je ochrana drevín, ale vybavovanie si účtov, obštrukcie, vyrábanie zbytočných problémov.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359