Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Voľby / 2006 / Komunálne voľby / Navštívte Fórum kandidátov, prečítajte si občasník OTVORENE a Katalóg kandidátov

Navštívte Fórum kandidátov, prečítajte si občasník OTVORENE a Katalóg kandidátov

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 26.11.2006 00:17
2006-11-25. Tlačová správa Klubu Strážov o predvolebných aktivitách tretieho sektoru.
Tretí sektor v Považskej Bystrici zorganizoval pred voľbami okrúhly stôl kandidátov na primátora, vydanie občasníka upozorňujúceho na problémové témy a vydanie katalógu kandidátov.


Dňa 27. novembra 2006 (pondelok) sa v kinosále Domu kultúry v Považskej Bystrici koná Fórum kandidátov. Listom boli pozvaní všetci šiesti kandidáti na primátora, teda Miroslav Adame, Jaroslav Fábry, Ľuboš Lackovič, Anton Martaus, Jaroslav Ševčík a Jarmila Tesková.
Ako povedala moderátorka Anna Jančová, Fórum kandidátov nie je typickou polemikou medzi politikmi. Otázky kladú len prítomní občania a moderátor a každý kandidát má na ich zodpovedanie rovnaký čas.
Účasť na fóre zatiaľ potvrdili kandidáti Jaroslav Ševčík a Jarmila Tesková.

Počas tejto akcie bude prebiehať aj distribúcia dvoch tlačovín, ktoré občania vydali pod hlavičkou Považská Bystrica OTVORENE.
Prvou je dvadsaťšesťstranová plnofarebná publikácia, ktorá mapuje významné problémové okruhy v meste: stav verejnej zelene, osudy rodín ktorým hrozí vyvlastnenie, vplyv magistrátu na lokálne médiá, súčasná i plánovaná výstavba v centrálnej mestskej zóne, neuveriteľná jednomyseľnosť hlasovaní zastupiteľstva, opustené a chátrajúce stavby v centre a samozrejme kauzu diaľnica cez mesto. Pozornosť nepochybne vzbudí aj tabuľka na poslednej strane publikácie, ktorá zachytáva súčasné a minulé prepojenia medzi niektorými firmami a predstaviteľmi mesta.
Zostavovateľ publikácie Jaroslav Dunaj: „Do dvadsiatich stránok sa premietlo niekoľko rokov publikovania na našom webovom portáli. Naším cieľom je vytiahnuť na povrch témy, o ktorých sa v Považskej Bystrici nehovorí otvorene. Nezostávame však len pri kritike – publikácia obsahuje aj viacero námetov a riešení, ktoré sa osvedčili v iných mestách.“

Druhá publikácie je naopak prísne neutrálna – Katalóg kandidátov, v ktorom dostali bezplatný priestor všetci kandidáti na primátora i poslancov, ktorí dodali základné informácie o svojej kandidatúre. Účasť svojej strany v tomto katalógu napríklad odmietol predseda SMERu Miroslav Adame. Materiály nedodal ani jeden poslanec za HZDS - ĽS, ktoré je v súčasnosti v Považskej Bystrici pri moci.

Obe publikácie vyšli v náklade 8000 výtlačkov a distribuujú sa zdarma. V meste momentálne prebieha zbierka na vydanie druhého čísla a zvýšenie nákladu. V elektronickej podobe sú obe tlačoviny dostupné aj na webovom portáli www.pb.otvorene.sk. Vydalo ich občianske združenie Klub Strážov.
Ich vydanie finančne podporila Nadácia otvorenej spoločnosti – OSF Bratislava a sú v nich zapracované aj výsledky projektov podporených Nadáciou Ekopolis. Ako povedal konateľ Klubu Strážov Juraj Smatana, ide o ucelený a dlhodobý projekt na zvýšenie občianskej informovanosti, ktorý je prenositeľný aj do iných slovenských miest a obcí.


Podklady
Plagát pozývajúci na Fórum kandidátov:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/volby/2006/komunalne/forum-kandidatov-plagat/view

Kontakt na moderátorku Mgr. Annu Jančovú:
jancova.a@gmail.com, mobil (anonymizovane)

Publikácia Považská Bystrica OTVORENE č. 1/2006:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/archiv-dokumentov/pbo-2006-1.pdf/view

Publikácia Katalóg kandidátov:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/archiv-dokumentov/katalog-kandidatov-2006.pdf/view

Kontakt na zostavovateľa Ing. Jaroslava Dunaja:
jaro.dunaj@strazov.sk, 0905155004

Kontakt na konateľa Klubu Strážov Mgr. Juraja Smatanu:
smatana@strazov.sk (momentálne nedostupný telefonicky)
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.11.2006 16:56

To si robite srandu s tou publikaciou nie?

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 01.12.2006 05:47
V com je problem? Obe tlacoviny su myslene vazne.

« prosinec 2021 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359