Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Voľby / 2006 / Komunálne voľby / 6 kandidátov na primátora

6 kandidátov na primátora

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pondělí 16.10.2006 11:32
8. 10. 2006 - V nedeľu o polnoci vypršal posledný termín, dokedy bolo možné podať kandidátne listiny do komunálnych volieb, ktoré prebehnú 2. decembra.
Podľa oznamu na mestskom webe bolo zapisovateľke mestskej volebnej komisie doručených 6 kandidátnych listín pre voľby primátora mesta Považská Bystrica. Pre voľby poslancov mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici doručilo kandidátne listiny 11 politických subjektov a 13 nezávislých kandidátov.
Jeden zo 6 kandidátov je určite Ľuboš Lackovič - jeho kandidatúru potvrdila agentúra SITA:

Súčasný primátor Považskej Bystrice Ľuboš Lackovič sa rozhodol opäť kandidovať na tento post
http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=2935532
O post primátora sa v Martine uchádza aj poslanec SDKÚ-DS Janiš

BRATISLAVA 8. októbra (SITA) - O post primátora v Martine sa uchádza aj poslanec SDKÚ-DS a predseda poslaneckého klubu tejto strany Stanislav Janiš. Ako uviedol pre agentúru SITA, o priazeň voličov sa bude uchádzať iba s podporou materskej strany.

Do súboja o primátorské kreslo sa v Považskej Bystrici rozhodol opäť vstúpiť súčasný primátor Ľuboš Lackovič. Toho nominovala na tento post ĽS-HZDS. Lackovič chce pokračovať v začatej práci a bol by rád, ak by bola Považská Bystrica moderným okresným mesto na Považí.sy;rp;mt

Copyright © SITA 2006

[8. 10. 2006 18:47:00]Podľa neoficiálnych informácií serveru PB.OTVORENE.SK sa rozhodli kandidovať na primátorský post nasledovní občania:
  • MUDr. Miroslav Adame (SMER + koaličné strany)
  • p. Fábry (nezávislý kandidát)
  • Ing. Ľuboš Lackovič (HZDS)
  • Ing. Anton Martaus (KDH)
  • Ing. Jaroslav Ševčík (nezávislý kandidát)
  • p. Tesková (nezávislá kandidátka)
Oficiálne budú všetci kandidáti (včítane kandidátov na poslancov) zverejnení až po zasadnutí Mestskej volebnej komisie, ktorá skontroluje správnosť a úplnosť kandidátnych listín.

Pár poznámok redakcie OTVORENE:
- Kandidátom nič nebránilo ohlásiť svoju kandidatúru médiám, spolu so stručným životopisom. Urobil to len kandidát Lackovič. Tým pádom všetkými médiami po nedeli prebehlo výhradne jeho meno. Mená ostatnych kandidátov museli novinári prácne zisťovať. V médiách sa objavia s týždenným oneskorením. (Krátke profily uchádzačov o registráciu do primátorských volieb prinesie týždenník Obzor dňa 16. októbra.)

Predsedom volebnej komisie je Ing. Milan Ješík (KDH, bývalý pracovník stavebného úradu). Podpredsedom je Ing. Jozef Čekan (HZDS), prednosta mestského úradu. Tym pádom považujeme za isté, že akékoľvek informácie o kandidátoch komisia zverejní až v termíne, kedy to vyžaduje zákon. Pritom v normálnych mestách (napr. Prešove) je obvyklé, že zapisovateľ volebnej komisie automaticky poskytne médiám telefónne čísla na všetkých kandidátov, ktorí požiadali o registráciu do volieb. Lebo je nepredstaviteľné, že by to niekomu mohlo vadiť - ide predsa kandidovať, tak môže byť len šťastný, že sa o tom informuje verejnosť. Druhá vec potom je, či ho volebná komisia skutočne zaregistruje do volieb - správou je aj to, že sa o registráciu pokúsil.

« prosinec 2021 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359