Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Politické strany / Ministerstvo dopravy kvôli automobilke KIA pristupuje k provizórnemu riešeniu dopravy cez Považskú Bystricu

Ministerstvo dopravy kvôli automobilke KIA pristupuje k provizórnemu riešeniu dopravy cez Považskú Bystricu

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 06.05.2006 11:06
Spustenie výroby v automobilke KIA bude znamenať zvýšenie dopravnej záťaže, pritom diaľnica cez Považskú Bystricu nie je ani za 10 rokov vyriešená. „Doprava na križovatke v Považskej Bystrici sa bude riadiť podľa nového označenia. Bude tam aj dispečing, aby sa dosiahla plynulá premávka cez stred mesta. Projekt vypracovala Žilinská univerzita,“ povedal hovorca ministra dopravy Tomáš Šarluška.
Vyjadrenia hovorcu ministra dopravy prinášajú Hospodárske noviny zo dňa 5. 5. 2006. Ak je to možné, prečítajte si nasledovný článok v originálnom kontexte na www.hnonline.sk.

    HN.HNONLINE.SK, 5.5.2006
Na severe chýba diaľnica pre dodávateľov
 
 

Netestujú len automobilky, ale aj desiatky ich dodávateľov. Závody v Trnave aj Žiline už s nimi spolupracujú. „Postupne nabiehajú na našu testovaciu výrobu áut, aby si zladili svoje kapacity s našimi požiadavkami,“ tvrdí hovorca slovenskej vetvy Kia Motors Dušan Dvořák.
Dodávateľské parky slovenských závodov automobiliek sú sústredené najmä na Záhorí, Považí a Kysuciach, teda na západnom a v časti stredného Slovenska. Diaľnice teda čoskoro zaplnia nákladiaky naložené autokomponentmi. „Dielce do áut sa budú dovážať najmä kamiónmi,“ potvrdil Dvořák.
Závody bude opúšťať denne tisíc áut a musia byť teda neustále zásobované. Slovensko nemá dopravné tepny dobudované tak, aby tento nápor zvládli. Chýbajú diaľnice najmä na severe krajiny. Stále je problematická premávka cez Považskú Bystricu, kde v jej centre je už teraz dopravný lievik.
Štát zatiaľ pristupuje k provizórnym riešeniam, kým nedostavia diaľničnú sieť. „Doprava na križovatke v Považskej Bystrici sa bude riadiť podľa nového označenia. Bude tam aj dispečing, aby sa dosiahla plynulá premávka cez stred mesta. Projekt vypracovala Žilinská univerzita,“ povedal hovorca ministra dopravy Tomáš Šarluška.
Slovensko chce dobudovať diaľničný ťah z Bratislavy po Žilinu do konca tohto roka. Úsek cez Považskú Bystricu však budú musieť stovky kamiónov spolu s tisícami osobných áut absolvovať centrom mesta. Ťažkosti by nemali byť s odvozom vyrobených áut, pretože 70 percent produkcie odíde zo závodu po železnici.

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359