Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Pýtame sa / Zmluvy / Žiadame zverejniť zmluvy s občianskymi združeniami Orlové a šport, Orlové a príroda

Žiadame zverejniť zmluvy s občianskymi združeniami Orlové a šport, Orlové a príroda

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 26.02.2010 19:49
[2010-02-26] Kópie všetkých zmlúv (dohôd) vrátane ich prípadných dodatkov, uzavretých medzi Mestom Považská Bystrica na jednej strane a občianskymi združeniami Orlové a šport a Orlové a príroda na strane druhej. ... Súčasne Vám odporúčame zvážiť možnosť automatického zverejňovania všetkých zmlúv, ktoré mesto uzatvorilo, na oficiálnej webovej stránke mesta.

Adresát: Mesto Považská Bystrica
primator@povazska-bystrica.sk
kópia: hovorca@povazska-bystrica.sk

V Považskej Bystrici dňa 26. februára 2010

Dobrý deň,
na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám Vás žiadam o zaslanie nasledovných informácií:

Kópie všetkých zmlúv (dohôd) vrátane ich prípadných dodatkov, uzavretých medzi Mestom Považská Bystrica na jednej strane a občianskymi združeniami Orlové a šport a Orlové a príroda na strane druhej.

Požadovanú informáciu prosím zašlite v elektronickom tvare na e-mailovú
adresu strazov@strazov.sk.

Súčasne Vám odporúčame zvážiť možnosť automatického zverejňovania všetkých zmlúv, ktoré mesto uzatvorilo, na oficiálnej webovej stránke mesta.

Vopred ďakujem,

 

žiadateľ:
Juraj Smatana
konateľ Klubu Strážov
Nábrežná 999/13
017 01 Považská Bystrica
strazov@strazov.sk

Anonym píše:
Pátek 26.02.2010 20:51
Dúfam, že sa nehcú vyhovoriť na obchodné tajomstvo pri občianskom združení :-)
Anonym píše:
Sobota 27.02.2010 11:35
(2) Ustanovenie písmena a) sa nepoužije, ak ide o informácie, ktoré sa získali za verejné financie, alebo ak sú to informácie týkajúce sa použitia takých prostriedkov, alebo ak ide o informácie o nakladaní s majetkom štátu alebo majetkom obce.

Čiže žiadny strach, keď sa hospodári s majetkom obce, ochodné tajomstvo nemá šancu. Kto si chce uchovať obchodné tajomstvo, nech nerobí biznis so štátom alebo samosprávou. Kapišto?
Anonym píše:
Pátek 05.03.2010 16:24
on to chápe, len ty si nepochopil je.

ale nezabúdaj, že štát aj obce sa pravidelne na to vyhovárajú, aj ked podľa zákona zmluvy nemôžu byť utajované čo sa peňazí,... občanov,... týka a predsa sa to robí. vid veľký právnik FIKO z KKSmer a emisie, nástenka, pozemky pod tatrami,...
Anonym píše:
Sobota 27.02.2010 12:27
Veľmi som ocenila váš vstup pri predaji pozemkov v Orlovom na zastupiteľstve. Dovtedy som si myslela, že je všetko v úplnom poriadku. Poslanci, jeden cez druhého sa pretekali vo vyjadreniach o podpore športu a podobných duchaplnostiach a až vy ste mi dali reálny pohľad na "výhodnosť" tohto predaja. Pri opätovnom zhliadnutí už som si nemohla nevšimnúť radosť Adama po odhlasovaní predaja poslancami, ale aj podráždená reakcia Jurčíka na vaše vystúpenie, ale neuknikli mi ani nervózne poznámky a reakcie Belásovej, Kuboviča a Janasa. Zarážajúce na to je, že práve vyššie spomenutí nás neustále v médiach uisťujú ako robia všetko pre naše blaho a prosperitu mesta. Skutočnosť je zrejme úplne iná. Preto sa chcem opýtať, tak ako sa zverejňujú faktúry, nedajú sa zverejniť aj všetky zmluvy? Až vieme čo nás v najbližšom období čaká a neminie a kam vlastne tie stovky miliónov odtekajú. Ďakujem Hela
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 27.02.2010 14:32
Ďakujem za dobrý postreh, zverejňovanie zmlúv (vrátane ich návrhov, a dodatkov) by tomuto mestu pomoho. Je jedným z krátkodobých cieľov tejto webovej stránky:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/o-nas

Osobne sa neangažujem pri predaji pozemkov v Orlovom len kvôli nejakej finančnej strate - rozdiel v cenových odhadoch síce robí tisíce eur, ale v hospodárení mesta sú pochybnosti o niekoľkonásobných čiastkach!

Ide mi tu hlavne o dve veci:
- presadzovať na tomto príklade zverejňovanie zmlúv
- pomocou zverejnenia konkrétnych zmlúv presadzovať garancie pre budúci prístup verejnosti na tieto pozemky.

Lebo pôvodná formulácia, ktorú zverejnil primátor Adame vo svojom sistačnom návrhu, hovorí len o tom, že na pozemkoch musia byť aj po predaji vykonávané športové aktivity.
Lenže to sú veľmi gumové slovíčka. Športovou aktivitou je aj to, keď si ráno majiteľ klubu za zamknutou bránou urobí na trávniku zopár drepov.

Preto chcem otvoriť otázku formulovania zmlúv, aby sa zabezpečila dlhodobá dostupnosť na tieto pozemky pre verejnosť.

Inak hrozí, že poslanci odhlasujú predaj "v dobrej viere" že podporili verejné športovisko, ale zmluva sa potom mimo ich dohľadu naformuluje tak, že verejné športovisko sa bude môcť kedykoľvek zmeniť na privátny športový klub.

Anonym píše:
Sobota 27.02.2010 15:30
stačí sa pozrieť s kým vybavuje kúpy pozemkov

a kto platil kampaň SNS

všetky cesty vedú do Orlového

najlepšie je, že toto ihrisko je z ich akcií ten úplne najmenší prd, a zrazu takýto hrmot

ale tak to už chodí
Anonym píše:
Sobota 27.02.2010 20:19
Ľudia prečo také negatívne myslenie! Predsa všetci tí čo vyseli na bilborcdoch / škoda, že nie naozaj/ si to určite platili zo svojho! Snáď si nemyslite, že by predsa napr. poslaňkyna NR SR, alebo MUDr. prijali niečo od niekoho cudzeiho - napr. nejakeho podnikateľa!! Alebo iní napr. rôzný ing. a pod. Som presvedčený, že im na volebnú kampaň padli rodinné úspory, odriekli si dovolenky, a možno niektorí čo nemali toľko úspor a majú ešte malé deti - rozbili svojím ďeťom aj prasiatka s úsporami - aby si zafinancovali voľby, a mohli pracovať pre lepšie blaho nás NEVDĎAČNÍKOV !!
Anonym píše:
Sobota 27.02.2010 20:57
veď aj tomu podnikateľovi ide len o dobro Považskobystričanov. Akurát že je medzi nimi zopár, ktorí si ho nechcú nechať vziať.
Anonym píše:
Neděle 28.02.2010 02:11
Veľmi zaujímavý postreh nám napísal náš čitateľ M.V. zo sídliska Stred. Jedná sa o zaujímavú symbiózu predstaviteľky politickej strany a podnikateľa, ktorý má za sebou pomerne výraznú, nie práve učebnicovú minulosť. Píše nasledovne:
Poslankyňa NR SR za SNS Milada B. má od firmy FURMET GROUP s.r.o., ktorej majiteľom je Jozef G., od 1. 9. 2006 v prenájme kanceláriu. Táto sa nachádza v budove bývalej škôlky za požiarnou zbrojnicou (vynovená modrá budova). Podľa overených informácií majú poslanci NR SR schválenú dotáciu na asistentov 1400 EUR mesačne a kancelárie 800 EUR mesačne. Tieto zdroje však väčšina poslancov používa v plnej miere až na 14 asistentov a viacero kancelárií, aby mohli byť voličom k dispozícii vo viacerých mestách. Poslankyňa Milada B. má len jedného asistenta (Miroslava Magdecha) a jednu kanceláriu v budove patriacej spoločnosti FURMET GROUP. Z toho vyplýva zaujímavá otázka. Používa Milada B. všetky zdroje v plnej miere na tieto dva subjekty alebo šetrí peniaze v štátnom rozpočte?
Ďalšou info-lahôdkou je aj skutočnosť, ktorú vypustili do obehu spolupracovníci spomínaného podnikateľa. Podľa ich slov sa tento stretáva so starostami rôznych dedín a obcí a za finančnú odmenu im vybavuje peniaze z fondov EU prostredníctvom ministerstiev patriacich pod správu SNS, kde má veľký vplyv práve poslankyňa Milada B. Podnikateľ Jozef G. je človek prchkej povahy a rád to dáva najavo o čom by mohli rozprávať nevinne zbití ľudia, ktorí sa mu len náhodou priplietli do cesty (vodič Avie, ktorý mu na sídlisku SNP zavadzal v ceste a pod.) Existujú dohady, že v minulosti mal mať tento podnikateľ na svedomí viaceré finančné podvody, pri ktorých sa so svojím vtedajším spoločníkom Jurajom B. vydávali za predstaviteľov švajčiarskej banky. Títo dvaja mali tiež údajne spolu hodiť do domu podnikateľa Jána Drojáka ručný granát. Všetky uvedené skutočnosti navádzajú na otázku: Prečo podnikateľovi Jozefovi G. zhorelo luxusné auto Audi Q7 a kto mu zapálil luxusný dom v Považskej Bystrici v časti Jelšové? Na túto otázku sa nepodarilo nájsť odpoveď ani považskobystrickej polícii po takmer dvoch mesiacoch od spomínaných udalostí. Ak si dám všetky tieto veci do súvislosti, tak to nevrhá práve najlepšie svetlo na SNS, pretože nie vždy sa vyplatí mať neslávne slávnych známych. Skúsim ešte overiť všetky podklady a napíšem Vám a Vaším čitateľom ako ďaleko až táto spolupráca zašla.
S pozdravom M.V. (Stred)
prevzate z pb-fakty.sk
Anonym píše:
Pondělí 01.03.2010 02:46
Ved uvidime...
Anonym píše:
Úterý 02.03.2010 12:48
zaujimave informacie
Anonym píše:
Sobota 27.02.2010 15:01
Výborne.Oceňujem Váš prístup a sám som zvedavý na tie zmluvy.Ešte bude niekomu hodne horúco.
Anonym píše:
Úterý 02.03.2010 15:46
Nič v zlom, ale nezahrávate sa "M.V. (Stred)" s ohňom? Je mi to sympatické, keď viete taketo nepekné informácie a osvetľujete občanom mesta takéto skutočnosti,aby sa vedeli zorientovať kde je sever, ale ak sú to bludy, tak by som nechcel byť vo Vašej koži.
Anonym píše:
Středa 03.03.2010 13:44
Ako vidno uz sa niekto snazi V.M. zastrasovat...
Anonym píše:
Středa 03.03.2010 14:17
Všimnite si že len čo sa tu objaví nejaká negatívna informácia o Belásovej, veľmi rýchlo ju tu niekto začne obhajovať (hocijako, ale začne).

To je známy jav napríklad z diskusií na SME, že strana SMER si platí brigádnikov, ktorí chodia do internetových diskusií obhajovať Fica a útočiť na jeho súperov.

Tak už nám takéto postupy prišli aj sem...
Anonym píše:
Čtvrtek 04.03.2010 02:05
vzdy to tak bolo a vzdy to tak bude..
Anonym píše:
Čtvrtek 04.03.2010 14:20
Tecie Vam do topanok ?
Anonym píše:
Pátek 12.03.2010 19:49
M.V. (Stred) nejak stíchol. Strach má veľké oči.
Anonym píše:
Sobota 06.03.2010 09:13
...a ked už budu zverejnovat tie zmluvy so združeniami Orlového,mohli by pripojit aj zmluvu o prenajme pozemku/plánovaná cesta na IBV/,ktoru chce Stacho kupit a poslanci mu tuto kupu schvalili.To je tiež zaujimavá zmluva.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359