Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Pýtame sa / Výberové konania / Otvorená infožiadosť: ako prebiehali výberové konania na Mestskom úrade po voľbách v roku 2006?

Otvorená infožiadosť: ako prebiehali výberové konania na Mestskom úrade po voľbách v roku 2006?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 22.04.2009 22:22
Na považskobystrickom mestskom zastupiteľstve dňa 25. 9. 2008 vystúpila občianka Anna Cenklová s príspevkom, ktorý spochybňoval priebeh výberového konania na post riaditeľky PX Centra, príspevkovej organizácie mesta, zabezpečujúcej kultúrnu činnosť. Overujeme, nakoľko sú opodstatnené podozrenia, že došlo k porušeniu zákona a klientelistickým praktikám, spochybňujúcim aj dôveryhodnosť ostatných výberových konaní na Mestskom úrade po minulých komunálnych voľbách.

Vážený pán hovorca,

na mestskom zastupiteľstve dňa 25. 9. 2008 vystúpila občianka Anna Cenklová s príspevkom, ktorý spochybňoval priebeh výberového konania na post riaditeľky PX Centra, príspevkovej organizácie mesta, zabezpečujúcej kultúrnu činnosť.  Občianka Anna Cenklová uviedla, že konkurzná komisia mala len jedného člena, pričom zákon predpisuje najmenej troch. Naviac tento jediný člen konkurznej komisie, zamestnanec firmy Client & Partner z Trenčína, je synom poslanca Vladimíra Karáska (SMER-SD). Ako je všeobecne známe, riaditeľkou PX Centra sa týmto výberovým konaním stala Anna Kardošová, manželka poslanca Stanislava Kardoša (SMER-SD), - riaditeľa súkromnej základnej umeleckej školy. Z vystúpenia pani Cenklovej na mestskom zastupiteľstve, odvysielanom aj v regionálnych televíziách, tiež vyplýva, že jej podozrenia písomne potvrdil aj inšpektorát práce.

Dovoľte, aby sme Vás ako osobu poverenú poskytovaním informácií na základe zákona 211/2000 o slobodnom prístupe k informáciám požiadali o zodpovedanie nasledovných otázok:

1. Je pravdou, že spis z výberového konania na riaditeľku PX Centra sa na Mestskom úrade v Považskej Bystrici údajne stratil, pri sťahovaní personálneho oddelenia?
2. Máte aj Vy informáciu, že spis z predmetného výberového konania nemá ani firma  Client & Partner z Trenčína, nakoľko ho údajne skartovala?
3. Je pravdou, že firma  Client & Partner z Trenčína vykonávala výberové konania aj na ďalšie vedúce posty na Mestskom úrade v Považskej Bystrici, po komunálnych voľbách v roku 2006?
4. Je pravdivou informácia, že z funkcie prednostu Mestského úradu odstupuje alebo je odvolávaný Ing. Marcel Janco?
5. Ak je informácia o odstúpení súčasného prednostu pravdivá, súvisí to so skutočnosťou, že z titulu svojej funkcie zabezpečoval po voľbách v roku 2006 sporné výberové konania?
6. Máte aj Vy informáciu, že prípadom sa má dnes, teda 29. septembra 2008 zaoberať schôdza strany SMER-SD v Považskej Bystrici?

Odpovede na túto žiadosť o informácie nám prosím zašlite čo najskôr, na e-mailovú adresu strazov@strazov.sk. Okamžite po doručení budú publikované na našej webovej stránke www.povazska-bystrica.otvorene.sk. Verím, že naším spoločným záujmom je, aby boli občania Považskej Bystrice informovaní čo najrýchlejšie a najpresnejšie, čo je najlepším liekom proti  šíreniu akýchkoľvek nepodložených fám a klebiet.

S pozdravom,

Juraj Smatana
Klub Strážov
Centrum 3/5
017 01 Považská Bystrica

Projekt: Považská Bystrica OTVORENE

Toto je potvrdenie o pošte, ktorú ste odoslali používateľovi
<hovorca@povazska-bystrica.sk> o 29.9.2008 10:33

Toto oznámenie potvrdzuje, že správa sa zobrazila na počítači príjemcu o 29.9.2008 11:16


Odpoveď na infožiadosť sme dostali dňa 3. októbra 2008 o 11: 38. Zverejňujeme ju na adrese http://povazska-bystrica.otvorene.sk/pytame-sa/vyberove-konania/otvorena-infoziadost-mesto-odpoveda-na-otazky-tykajuce-sa-vyberovych-konani-po-volbach-v-roku-2006

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 10:58

Očuj Smatana, som laik ale čo ma spoločné hovorca mesta s vašou otázkou č.6 Máte aj Vy informáciu, že prípadom sa má dnes, teda 29. septembra 2008 zaoberať schôdza strany SMER-SD v Považskej Bystrici? Podľa mna je mesto jedná vec a politická strana druhá vec, ale ak chcete odpoved tak sa spýtajte súdružky Cenklovej ona predsa vie všetko, ved tiež je v strane SMER SD, ale asi jej ambície zostali neukojené... Kedˇdobačovala kedysi v kulturáku tak chcela asi bačovať v PX centre. Tu u mna vidno objektívniosť - p. Kardošová vyhrala konkurz a nie je členka strany a p. Cenklová je členka strany a nevyhrala to, proste nebol uplatnenený členský prístup ale asi kvalita. P. Kardošová je podla mna šikovná na oblasť kultúry na rozdiel od p. Cenklovej, ktorá kulturák položila na kolená, z čoho sa spamätáva dodnesa len bohvie či sa spamätá vobec. DK ma dodnes smolnú ruku na svoje vedenie, ktoré nič nevedie ale skratuje....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 11:02

Aj ja som profesionál ako p. C...á, mám odbornosť... Moji rodičia sú dôchodcovia, to znamená že by som mohol robiť riaditeľa domova dôchodcov, asi takú kvalifikáciu má dotyčná pani C. Pánboh s nami a ... dovidenia súdruhovia a súdružky

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 11:15

Ako sa pani C mohla dostať do strany SMER - SD, ved Smer je výberová strana a nie náborová, niekde se vloudila chybička... a teraz členka strany okydáva vlastných, syna poslanca, manželku poslanca a prednostu úradu, nabudúce asi budú na rade ak nedostane svojho fleka asi víceprimátory a ak ani to nepomôže tak asi pôjde odstrelť samotného primátora, ved ona je spravodlivá a všetci sú proti nej a kedže otvorila pandorinu skrinku ani najvyššie vedenie nemôže si byť flekom, lebo jedno ego dokáže zahubiť všetko, celú okresnú organizáciu SMERu. Pevne verím že keby bolo tajné hlasovanie na miestom sumite strany tak ju pošlu do koša ako ja spamy v pošte. Ja osobne mať tvrdšiu ruku vo vedení strany tak by u mňa skončila, lebo vynášať vlastné špinavé prádlo sa nerobí ani v domácnosti...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 11:31

Nejde tu náhodou o puč starej súdružky a jej frakcie v strane? " Aj Ty Brútus "

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 11:47

To je už teraz úplne jedno. Lebo špinavé prádlo je zrazu na verejnosti. Či ho C. vytiahla kvôli prevratu v strane, alebo z ješitnosti, alebo kvôli spravodlivosti, to môžeme veštiť z kávy.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 11:51

Takže v smere platí omerta, ako v mafii? Kto nemlčí, zomrie, resp. bude vylúčený? Slušný člen výberovej strany Smer má držať hubu, aj keď má zdokladované porušenie zákona? Tak to potom nie je politická strana, ale organizovaná zločinecká skupina.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 12:05

si sklamaný?pod k nám do HZDS-Anielske Združenie

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 12:14

to je tragedia tohoto mesta ze si mozeme vybrat medzi komunistami reformnymi (HZDS) a komunistami normalizacnymi (SMER). Ved z tych co tam teraz na urade sedia neboli v komunistickej strane tusim len ti ktori to nemohli stihnut, rozumej ucha typu Janco.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 12:11

Asi si stojíč na vedení, žiadna mafia ale bežná strana ako Mikiho SDKU . Aj on v Blave si porobil čo chce ked zdecimoval tam svoju stranu aj s blaváckym vedením, ako aj MILI máfian povedal čo je doma , von sa nevynáša... Takže aj Miki je mafian ako aj Martináková , ved aj ona si robila poriadky v strane a vyhodila dákych ludí ako aj v KDH , kde Palko & Milkoško ... radšej odišli ako by ich vylúčili, Gabura to nestihol ... takto je aj v HZDS viď Lackovič and Company ( Veteška ) v SNS kedysi Móric... a dalo by sa písať celé romány takže celé Slovenko je OMERTA a všetko okolo je máfia ... Pýtam sa pisateľa vari si chcel naznačiť že Všetko na Slovensku je organizovaná zločinecká skupina , nebodaj aj tvoja domácnosť je dáka skupina...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 12:20

Strana, ktora vyhodi svojho clena, lebo upozornil na porusenie zakona, je zlocinecka skupina. Podla ustavy a zakonov KAZDY obcan, ktory sa dozvie o poruseni zakona, ma povinnost proti tomu zakrocit, a ak nevladze, ohlasit to.

Som VELMI zvedavy, co si na Cenklovu dnes vymyslia, pretoze ona slovo SMER ani nevyslovila, hovorila len o poruseni zakona zo strany realizatora konkurzu.

Normalna strana by vylucila tych, ktori ten konkurz sfusovali, alebo ktori ho kryju.

To, ze na Slovensku mame zufaly nedostatok normalnych stran, a prebytok zlocineckych skupin, mi vysvetlovat naozaj nemusis.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 09.10.2008 15:58

Na tej schôdzi SMERU? Ľebo ostalo voľajako cicho. Vyhrozili sa jej, alebo nasľubovali, alebo z každého trochu?

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 29.09.2008 11:12
1. Tu absolútne nejde o to, či bude riaditeľkou PX Centra Zuzanka Hraškovie alebo Púpavka Žubrienka. Tu ide o transparentnosť výberových konaní. Lebo ak bol nezákonný konkurz na riaditeľku PX Centra, ako asi vyzerali konkurzy na ostatné posty?

Samozrejme, že tí, ktorí nemajú chuť, aby sa otázka stavala takto, budú to teraz v diskusii tlačiť do roviny Cenklová proti Kardošovej.

Podstatné však je, akú rolu hrala pri obsadzovaní flekov na Meste "príbuznosť" s víťaznou stranou, a akú rolu mala odbornosť a schopnosti posudzované transparentným, etickým a zákonným spôsobom, a to serióznou firmou.

Aj keby bola pani Kardošová 100 000x kvalitnejšou kultúrnou činovníčkou ako pani Cenklová, neospravedlňuje to kiksy, na ktoré sa pýtame. Dúfam dostaneme odpovede čím skôr.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 11:22

Ja to beriem inač, konkrétny konkurz na flek direktora PX centra je jeden, ale pokiaľ nie sú dôkazy že všetky konkurzy boli alebo sú na jedno kopyto a to boli všetko vedúce funkcie v meste, všetci vedúci odborov ako napr. Mgr. Janka Dudoňová, Ing. Vladimír Lichvár, PhD.,Ing. Anton Martaus Ing. Peter Adam, Ing. Pavol Appel a ďalší ... tak zatiaľ sa nie je o čom baviť...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 11:40

Ak všetky konkurzy robila firma Klientelista a Partner, tak ďakujem, viac netreba :-)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 11:30

Kardošová vyhrala a hotovo.V tom máš pravdu anonim,ale odpovedz na otázku:mohla by byť riaditelkou aj keby skončila druhá? Ja si myslím že áno,lebo je to ozaj "zázračnica" Ako ten prípravok 2 v 1. (:(:(:

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 11:34

ha ha ha, to ma pobavilo...

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 29.09.2008 11:20
Samozrejme, hovorca mesta nemusí nič vedieť o činnosti nejakej politickej strany. Ale keďže táto strana vyhrala v meste voľby a plno pracovníkov MsÚ je v tejto strane, možno bude vedieť. Ak takúto informáciu hovorca nemá, nič sa nedeje. Infozákon hovorí jasne - ak úrad informáciu nemá a ani nemusí mať, nemusí ju poskytnúť. Odvolávať sa kvôli tomu určite nebudeme :-)

Myslím si, že je celkom zaujímavé vidieť, akú rolu v hre majú mestom zriadené firmy a politické strany.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 11:27

Asi takú, akú robí každá víťazná strana, alebo koalícia buď po volbách do NR, alebo VÚC, tiež víťaz obsadzuje fleky a porazení jednotlivci sa búď pripoja alebo skončia, takro je to u nás odjakživa aasi dlho bude, ale tak je to aj v demokratickom západe. Aj v amerike si nový prezident vymenuje členov nojej vlády atď ...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 11:38

Americký prezident si členov vlády vymenuje, ale nebude pri tom porušovať zákon a tváriť sa, že mu Kondolíííízu odporučila personálna agentúra z Trenčína, ktorej za to dobre zaplatil.

Flek riaditeľa mestskej firmy sa neobsadzuje menovaním, ale konkurzom, môj pekný. Fico nedávno povedal, že nevidí problém, keď budú konkurzy a výberové konania vyhrávať samí Smeráci. Ale tiež povedal, že pri tom nesmie dojsť k porušeniu zákona. A TU DOŠLO. PLUS SNAHA ZAMIESŤ STOPY.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 12:02

Tak ta firma MEGAWASTE musí dobre zametať stopy za tie prachy, ani v snehu neostanú...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 11:33

Veru prefiikane sa Smatana spytal, a ty si mu na to skocil :-) tym ze si zverejnil, ze Cenklova je tiez v SMERe. Lebo to bezny clovek nema odkial vediet - Cenklova nekandidovala. Takze je jasne, ze mas blizko k PB SMERu :-)

Staci si to teraz vsetko poskladat.

Co asi bude SMER na dnesnej schodzi riesit? Ved Janco je uz vyhodeny z predsednictva SMERU, to sa tu v diskusii objavilo pred par tyzdnami. Samozrejme, ze budu drbat do spolustranicky Cenklovej, ze to vytiahla na zastupitelstve, cim im sposobila poriadny problem, ktory tak lahko nerozdychaju! A mozu ju len zastrasovat, ak maju cim, alebo jej nieco slubit, ak je ochotna prijat. Ak Cenklova nahle prestane hovorit, tak je jasne, ze sa im to dnes podarilo. Ale skor si myslim, podla otho ako hovorila na ITV, ze je rozhodnuta nechat im to vyzrat. Akonahle sa vec dostala do medii, rozliate mlieko spat do flase uz nikto nedostane!

A miestnym sudruhom akutne hrozi, ze ich Fico pouzije ako priklad, ako dokaze zatocit s funkcionarmi, ktori nedokazu dostat SMERakov do funkcii bez toho, aby museli porusit zakon. Lebo miestni sudruhovia PORUSILI...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 11:55

Ujo Adidas Prior bude potom novým šéfom mesta?No do riť. to len bude sranda!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 11:56

Pre mna to nie je prefíkaná, ale ved všetci alebo skoro všetci v PB vedeli že C. je členka... tak čo by som to tajil, čo je pravda nie je hriech

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 12:16

nesmej sa ako sprostý a kandiduj.čo sa tej zberby nikdy nezbavíme?Nemám sa kde sťahovať chcem žiť v normálnom meste a tu sa vo vedení strieda kozel s capom...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 12:19

Taký cap smrdí, ale dobre chladený čapovaný kozel je kozel Je teda velký rozdiel medzi capom a kozlom

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 12:38

ale ja som vegetarián a nevedel som že sa to nemôže miešať.Hneváš sa na mňa?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 13:38

Veru néé , tak si na to jedno dajme.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 12:17

Kde je to zverejnené že SMER má schôdzu , rád by som sa jej zúčastnil, čestné pionierské

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 12:20

Neviem kedy a kde ale má to kricí názov-pochovávanie basy.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 12:21

ale nie basy ale trúby

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 12:24

trúby, ktorá ich skoro dostala do basy

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 12:30

Kto je to tá pani C., ved pre mna je to úplne nič naznamenajúce meno, kde ste ju tu preboha vyhrabali, taka Pamela Anderson, to je hviezda ale dáka C. tak to verru mi ozaj nič nevraví

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 12:47

Bodnutie CC môže mať za následok zešálenie aj smrť!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 12:54

MESTO POV.BYSTRICA POTREBUJE SILNú DERATIZÁCIU!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 18:18

Nepozerali ste v miestnej TV zastupitelstvo? Cenklova sama povedala, že je smeračka. Veď šéfovala kulturáku a odtial ju udajne vyrazili/ tak tomu sa netreba čudovať, obyvatelia PB vedia ako dopadol kulturak /. No a stala sa bezvyznamnou osobkou, tak poďme ho. Riaditelka PX je pre nu mala ryba. To je len návnada. To je mierene vyšie, že? Nedaruje to svojemu stranickemu šefovi - primatorovi a celemu smeru. Uz sa toci svet okolo nej. Nuž, mali jej dať nejaky flek, tete dôchodkyni. Tak im treba. HA ha ha

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 19:08

A keby bola Cenklová super-úspešné menežérka, národná umelkyňa a nositeľka Jánskeho plakety prvého stupňa a súčasne svieža modelka, menilo by to niečo na veci? Že Mesto robilo konkurzy nelegálne, a platilo si za to firmu, kde sedel syn ich straníckeho súkmeňovca?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 21:39

Super-úspešná menežérka, národná umelkyňa a nositeľka Jánskeho plakety prvého stupňa a súčasne svieža modelka -to určite nie je, ale sa tak tvári. Ale otázočka -prečo sa ozvala až po roku, či viac ako po roku ? Ktorá dobrá duša ju na to nahovorila? Tá musí mať rada hradných pánov, priamo ich ľúbí, asi je aj do nich zamilovaná. Vážení, tu ide o politický boj. A nespokojnosť rovno z radov strany smer v PB a využitú náležite aj opozíciou. Toť môj názor politologa amatera.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 22:49

Ono zase chvíľu trvá skompletizovať podklady, aby si človek mohol dovoliť obviniť Mesto z porušenia zákona, bez rizika okamžitého trestného oznámenia za ohováranie. Veď sa tam píše, že dokumenty sa strácali a skartovali, dávala podnety na inšpekciu...

Ako tiež-politológ-amatér si myslím, že to nemá charakter straníckeho prevratu, ale skôr pomsty. Lebo kauza nenecháva nitku suchu na celom súčasnom vedení mesta. Ich výmena nejakou druhou garnitúrou zo Smeru, to si neviem predstaviť. Zo samosprávy sa odchádza len voľbami, nohami dopredu alebo s putami na rukách.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 02.10.2008 21:39

Pani Kardosova je ozaj reprezentantka kultury a vyhrala konkurz.Bohuzial,ved je to arogantna a povysenecka hlupana.Ked ona moze riadit kulturu v meste,tak potom ja mozem robit ministra financii,i ked som mal z matiky stvorku. Jej k ziskaniu funkcie pomohlo stranicke tricko pana manzela-clena a poslanca Smeru,takze snad sa tu nebudeme hrat na naivnych hlupakov.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 23:30

Dobrá téma, len nechápem prečo žiadosť bola adresovaná na hovorcu a nie na primátora? Veď on je štatutár a vcelku dobre platený. Alebo je činnosť PB primátora zúžená len na strihanie pások? No bisťu!

Toto spomínané výberové konanie je zrejme len špička ľadovca. Zrejme všetky boli výsledky dopredu určené a celá práca „TN-agentúry“ bola len zásterka za vyhodené peniaze daňových poplatníkov! Prečo Fábry je riaditeľ MŠK, Martaus vedúcim finančného odboru,... to je hádam všetkým jasné

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 29.09.2008 23:58

Toto spomínané výberové konanie je zrejme len špička ľadovca. Zrejme všetky boli výsledky dopredu určené a celá práca „TN-agentúry“ len zásterka za vyhodené peniaze daňových poplatníkov!

Sledoval som zastupiteľstvo na I-TV a pokiaľ som dobre dával pozor, tak mám taký dojem že jediný, kto otvorene spomenul úlohu „člena Výberovej komisie“ a pomenoval , že išlo syna poslanca Karáska bol občan Ševčík. A je aj povšimnutiahodná. nominácia Karáska st. na platenú funkciu konateľa mestských lesov, zrejme ako „odmena“ za odvedenú prácu Karáska ml. Ináč pobavilo ma Karáskovo chvastanie že on menežoval aj najväčší PB podnik (nemocnicu).. Len pozabudol dodať, kolko miliónovú sekeru tam nechal a že bol aj z toho dôvodu odtiaľ odvolaný!...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 01.10.2008 13:23

Kto vlastne vyhral "Výberové konanie" na správu a údržbu verejného osvetlenia v meste? VO je už nejaký čas mimo prevádzky. Alebo z úsporných dôvodov bolo osvetlenie zrušené ?!! :-)))

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 30.09.2008 07:55

Realita dopredu určených persón, niektorých „vybraných“ aj vo „výberových“ konaniach:

FÁBRY – MŠK, prečo?, odmena za stiahnutie kandidátky? MARTAUS – ved. Finanč. Odd. MsU, prečo?, odmena za stiahnutie kandidátky? KARDOŠOVÁ – riaditeľka PX centra, prečo?, žeby preto, lebo poslanec Kardoš? PRUSZKAY – Ms. lesy, riaditeľ, prečo?, žeby preto, lebo dobrý biznis pre určitú zainteresovanú skupinku? TIHELKA - ved.. odd. MsU, prečo?, žeby preto, lebo odmena za niečo? LICHVÁR- ved.. odd. MsU, prečo práve odborník mimo okresu PB? Žeby láskavosť pre p. Niekoho? HEPNER – náčelník ms. polície, prečo práve odborník mimo okresu PB? Žeby láskavosť pre p. Niekoho? A zároveň človek, ktorého úlohou je pomáhať zametať stopy pri trestno-pravnych prešľapoch súdruženkov z vedenia mesta (napr. falšovanie úradnej listiny,...)? Atď...

Čestíček!

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 30.09.2008 12:32
Infožiadosť som smeroval na hovorcu, pretože agendu súvisiacu s informačným zákonom má v popise práce.
A tiež preto, lebo nepovažujem za prácu primátora, chodiť kontrolovať na personálne oddelenie, či sa im nestrácajú spisy.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 30.09.2008 13:25

... nepovažujem za prácu primátora, chodiť kontrolovať na personálne oddelenie, či sa im nestrácajú spisy.

Asi máte pravdu. Primátor zrejme len vydá pokyn a niektorý z viceposkokov stratu zariadi! Alebo žeby predsa to mal v náplni hovorca...?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 30.09.2008 14:00

Vraj nový prednosta bude Novák z Ravenu. Tak náš starký mení podradennosť,od Haviara k Harvánkovi,super:-)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 30.09.2008 15:45

to je ten inteligent a poskok Harvánka?Noooo,Stanko už dokšeftoval s diaľnicou.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 30.09.2008 16:38

Tak Marcelko už dobačoval. Bolo treba niekoho najsť, na koho sa zvalia všetky prúsery, lebo už kypalo z hrnca. A treba povedať, že ich narobil neúrekom aj on. Ale nie iba on. Ale keď sa ho zbavili, tak viacej vo válove zostane pre troch. Takto sa museli deliť štyrmi :)

Čo sa týka Harvánka, on prihodil na kampaň aj Lackovičovi, aj Adamemu a teraz si pýta svoje. Aj on chce z diaľnice niečo zobnúť. Veď nejaké to železo sa tam minie. A dôchodcovi Adamemu je to lauter jedno, on potrebuje maximálny primátorský plat aj s odmenami, nejakú tú bokovečku a trochu honoru pri strihaní pások. A tie dva roky ak sa nič neprihodí do dôchodku vydrží. Aj keď nie je vylúčené, že sa mu nebude chcieť od takéhoto koryta odísť. Už sa stihol nanominovať aj na kandidátku do VÚC.

Ináč, čo sa týka Harvánka, pokiaľ mám správne info, tak hneď po voľbách išla na sekretariát k primátorovi pracovať jedna jeho pracovníčka, takže je pri zdroji.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 30.09.2008 19:59

Tejto informacií by som neprikladal váhu, lebo čo vidím v ITV tak tam pobehuje dievča z Podvažia, ktoré teraz asi nosí kávu na zastupiteľstvách a predtým predavalo obkladačky v Ravene na ul- ŠDoltesovej. teda toto asi nie je žiaden ťažný " kôň" Harvánka -lebo asi v Ravene by mala predtým lepšiu pozíciu. Možno sa ale jedná ešte aj o inú osobu mimo tejto spomýnanej.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 01.10.2008 07:31

čo myslíš mladej. Kto má väčše možnosti prístupu ku kľúčovým informáciam? Pracovníčka na oddelení zavalená spismi, alebo ochechuľa ponevierajúca sa po primátorskej kancelárii, nemajúca nič iné na starosti ako nosiť kávu a počúvať o čom sa kávičkujúci bavia...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.02.2009 22:32

Stabel ojebava obcanov Mostenca,vraj s nimi opravuje chodnik,to nieje pravda,akurat si kupil novy traktor za mestske zakazky,preco mu ich odklepavate,idete v tom s nim??

pavol briestensky
pavol briestensky píše:
Čtvrtek 02.10.2008 21:04

Nepoznam pani Cenklovu,ale som na milion percent presvedceny ze ma pravdu.Obsadenie riaditelskej funkcie PX Centra isto nebolo s kostolnym riadom,nakolko uz pociatocne poziadavky na tuto funkciu boli zmenene.Ved od vzniku PX Centra bola vzdy prvorada podmienka na veducu funkciu vysokoskolske vzdelanie,co sa s nastupom Smerackej soldatesky zmenilo.Naraz stacilo stredoskolske vzdelanie,ktore pani super-mudra a dokonala Kardosova splnala.Nechapem,ako mohla osoba ktora sice riadi ZUS,ale dovtedy pocitala kontajnery na smeti na Technickych sluzbach splnat podmienky na riadenie kultury v nasom meste.Je jasne,ze levi podiel na presadenie pani Kardosovej do tejto funkcie ma jej manzel Stanislav Kardos-clen Smeru,ktory sa vsemozne zaliecal panu primatorovi a ostatnym clenom vedenia Smeru.Je to typicky,s prepacenim-farizej,ktoremu velmi vyhovuje skutocnost,ze pani Kardosova presadzuje na vsetkych kulturnych podujatiach ich sukromnu skolu aj s Hip-Hopovym repertoarom.Osobne poznam pani Kardosovu ako povysenecku a bohu sa rovnajucu osobu,ktora vo svojej nadutosti a vraj neomylnosti riadi kulturu v Povazskej ako ziak Autoskoly formulu 1.Ale ved na kazdom kroku vidiet ako vyzera vsetko v meste,ked ho riadia ludia ktori na to nemaju ani kvalifikaciu,ani vzdelanie a ani obycajne ludske spravanie.Cele toto obsadenie funkcii bolo uzurparorske,priam odkopirovane od komunistov.Ochranuj nas Boh od takychto ludi ako je madam Kardosova,ktora jednoznacne vedie kulturu v Bystrici do zahuby!!! PS:Pokial ste vyznavaci kultu Hip-Hop,tak nic lepsie sa nam nemohlo prihodit.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 15.10.2008 08:31

Pokial viem ani Cenklová nemá VŠ vzdelanie, takže mohla aj ona kandidovať, takže podmienky mohli byť zmenené najmä kvôli nej, ale nedokázala to vyhrať, asi nie je to jej parketa, nech radšej štrikuje doma.A teraz sa rozčuluje, keby boli iné podmienky tak by si nemohla podať ani prihlášku, tak nech je ticho.Ved ona je smeráčka a Kardošova nieje, tak už to ukončíme tak, že pošleme Cenklovú do ....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 15.10.2008 22:12

podmienky boli zmenené len a len kvôli našej Milke Anči. Cenklová nemohla vyhrať ani keby mala diplom z Harvardu. Ale veď koniec koncov, je to prípad všetkých výberových konaní v Mengelovom anssámbli. Ruka ruku umyla, a Karásek to zařídil.

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359