Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Pýtame sa / Elektronické aukcie: kedy verejné, kedy neverejné? / Otvorená infožiadosť: prečo sa aukcie na zariadenia pre detské ihrisko v Považskej Teplej môžu zúčastniť iba vybraní podnikatelia?

Otvorená infožiadosť: prečo sa aukcie na zariadenia pre detské ihrisko v Považskej Teplej môžu zúčastniť iba vybraní podnikatelia?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Úterý 28.07.2009 15:33
Dnes, teda 28. júla 2009, bol v aukčnej sieni na adrese http://aukcie.povazska-bystrica.sk uverejnený oznam o realizácii elektronickej aukcie na Zariadenia pre detské ihrisko Považská Teplá. Táto aukcia je označená ako neverejná, zúčastniť sa jej teda môžu len priamo oslovení podnikatelia. Žiadam Vás o zaslanie informácie, na základe akých predpisov alebo úvah zodpovedný pracovník rozhodol o tom, že táto aukcia nebude verejná.
Otvorená infožiadosť: prečo sa aukcie na zariadenia pre detské ihrisko v Považskej Teplej môžu zúčastniť iba vybraní podnikatelia?

Mesto Považská Bystrica zakúpilo na realizáciu e-aukcií softvér PROE.BIZ

Adresát: Mesto Považská Bystrica
primator@povazska-bystrica.sk
kópia: lubomira.javorska@povazska-bystrica.sk

V Považskej Bystrici dňa 28. júla 2009

Dobrý deň,
na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám Vás žiadam o
zaslanie nasledovnej informácie:

Dnes, teda 28. júla 2009, bol v aukčnej sieni na adrese
http://aukcie.povazska-bystrica.sk
uverejnený oznam o realizácii elektronickej aukcie na Zariadenia pre detské ihrisko Považská Teplá. Táto aukcia je označená ako neverejná, zúčastniť sa jej teda môžu len priamo oslovení podnikatelia.

Žiadam Vás o zaslanie informácie, na základe akých predpisov alebo úvah zodpovedný pracovník rozhodol o tom, že táto aukcia nebude verejná.

Požadovanú informáciu prosím zašlite v elektronickom tvare na e-mailovú
adresu strazov@strazov.sk.

Súčasne si Vám dovoľujem pripomenúť, že v najbližších dňoch uplynie zákonná lehota 8 pracovných dní na vybavenie mojej žiadosti zo dňa 18. júla 2008, v ktorej Vás žiadam o zaslanie smernice upravujúcej postup verejného obstarávateľa Mesta Považská Bystrica pri verejnom obstarávaní zákaziek s nízkymi hodnotami č. 01 – SMR – 08, prípadne iných smerníc a vnútorných predpisov, upravujúcich používanie elektronických aukcií.


Vopred ďakujem,

Juraj Smatana
konateľ Klubu Strážov
Nábrežná 999/13
017 01 Považská Bystrica
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.07.2009 16:02

mám taký dojem, že niektorí súdruhovia na meste sa ešte dobre zapotia ...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.07.2009 17:00

že presne toto, tento system el. aukcií žiadal vysvetliť Ševčík pred 2 týždnami na zastupiteľstve od Nováka s tým že je reálne podozrenie zadávania zákaziek dopredu určeným firmám aj cez tieto el. aukcie. No oni si fakt myslia že sú tu všetci jeb..tý? Ešte aj ten Starý uj tam niečo šemotil o transparentnosti. Načo majú mestský web???

Netreba viac podávať žiadosti o info. Treba už začať podávať TRESTNÉ OZNÁMENIA o zneužívaní právomocí verejného činiteľa, o nehospodárnom nakladaní zvereného majetku, tunelovani ms. rozpočtu, atď.!!!

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 28.07.2009 17:41
Ale veď ste videli, ako na Ševčíkove otázky odpovedali. Novák povedal že aukcie sú neverejné, aby sa na stavebné zákazky nehlásil pekár. Kubovič mu udelil Nobelovu cenu za zlo. Haviar ho obvinil, že sa mu vyhrážal ak nedostane miesto riaditeľa mestských lesov. a Adame mu nedovolil na tieto osobné útoky reagovať.

Keď som nedávno na zastupiteľstve navrhoval, aby zverejňovali faktúry a elektronické aukcie si zadali profesionálnej firme, primátor sa zaujímal o moje platové pomery (asi mu je podozrivé, že mám nové blatníky na bicykli), a spletal niečo o kôrovcovi. Nabudúce na mňa možno vytiahne, že som v 3.A neskoro doniesol opravené písomky, a je mi to treba?

Radšej si s nimi píšem.

A čo sa týka trestných oznámení... to najprv treba mať veci zdokladované (ako pani Cenklová napríklad). Inak riskujete trestné oznámenie na seba, za krivé obvinenie.

Mimochodom, mne nejde o to robiť im zle. Mne stačí, ak začnú fungovať lepšie. Kúpia hlasovacie zariadenie, začnú zverejňovať zápisnice, obnovia vývesky mestských častí, začnú robiť elektronické aukcie, začnú zverejňovať faktúry, otvoria dianie na komisiách... Tieto veci sme žiadali, oni to obvykle odmietli, aby sme nedostali za pravdu, a neskôr - urobili.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.07.2009 18:17

Ja neviem čo sa to na tom meste v poslednej dobe deje. Zo začiatku ich vládnutia bola aká taká snaha niečo napraviť, budovať, pomôcť občanom, ale teraz? Keď niekto na niečo upozorní, alebo má problém, tak namiesto nápravy a zlepšenia okamžite útok a osočovanie. Preboha, čo sa to deje?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.07.2009 22:22

Čo sa deje na meste? Nič extra. Akurát sa kráti volebné obdobie a tým aj možnosť ešte urobiť dobrý tunel. Naviac na krku trestné stíhania a reálna možnosť lochu. To na kľude tiež nepridá. A ešte navrch nejaký Ševčík, Smatana, Cenklová, Chupek, čom im vidia do karát a ešte aj pozerajú na prsty! No povedzte, je toto život???

PS: S tou počiatočnou "snahou", to ste nemysleli vážne, že nie. Alebo ste mali na mysli snaživého vyhodeného prednostu Janca?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.07.2009 18:22

Je tomu približne 2-3 týždne čo sa dokončila komplet strecha na ms úrade. Môžete pán Smatana zistiť kto to robil a akí úradníci túto zákazku tajne zadali? Určite to stálo pekných pár stotisíc.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 28.07.2009 18:56
Vydržte prosím pár týždňov, buď Jaro Ševčík alebo naše združenie bude dávať pravidelnú žiadosť o výpis faktúr. (Budeme to robiť dovtedy, kým na meste nezačnú faktúry priebežne vešať na web). Nechcem byť obviňovaný, že zavaľujem infožiadosťami úrad - momentálne tam mám 5 nezodpovedaných žiadostí, hoci žiadna z nich si nevyžaduje viac práce, než nájsť súbor v počítači a poslať mailom. Naviac, nie sú to žiadne vykopávky, ale materiály, ktoré sú buď vnútornými smernicami podľa ktorých sa mesto musí riadiť, alebo sú to dokumenty predkladané na zastupiteľstve.

Mimochodom, prečo miestni malí a strední podnikatelia viac netlačia na tieto veci? Oni by mali mať záujem na férových podmienkach, aby sa mohli uchádzať o mestské zákazky v normálnej konkurenčnej súťaži.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.07.2009 20:01

Pán Smatana,píšete mali by tlačiť. No ja neviem, ale s generálnym železom a pod., ktorého zastupuje prečínsky yogi chce mať každý svätý pokoj.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.07.2009 20:47

podľa mňa cítia, že im tečie do topánok a viete ako to je... KeĎ už nemôžem vyhrať, tak si to aspoň užijem a narobím bordel... Toto však robia malé deti, keď si nemôžu užiť svoju hračku. No, ale keĎ ide o veľké peniaze, hanba-nehanba...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 14:11

A čo tak schody na ms úrad, ktoré robil Hladký a Bibiš. Odporúčam si preštudovať zmluvu-záručné podmienky a cenu za dielo. To že bola podpísaná keď bol starý uj na dovolenke je iba čerešnička na dorte.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 22:12

a kto to mesto vobec riadi?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 22:16

Nikto. Padá voľným pádom.

singular plural
singular plural píše:
Úterý 28.07.2009 21:11

Treba povedať, že každé mesto ako inštitúcia vie, čo môže. A vie to aj podľa toho, čo a koľko jednotlivým zložkám dovolia občania. Tu si myslím, že je problém. Je naivné si myslieť, že sa v Považskej udeje spartakovo povstanie, že príde pol mesta skandovať pred MsÚ za lepší život v meste. Na strane druhej je málo ľudí, ktorí sa dokážu jasne postaviť a argumentovať a tým pár, ktorých možno spočítať na prstoch jednej ruky sa dá pomerne rýchlo zavrieť klapačka buď diskreditáciou, alebo vyhlásneím za miestneho blázna.

Podnikatelia sa majú s Mestom snahu dohodnúť inak, výhodne pre obe strany, takže tí sa búriť nebudú, pokiaľ im to neberie biznis

Učitelia a riaditelia základných škôl, ktorí majú aké-také slovo v spoločnosti, priamo či skoropriamo však spadajú pod úrad

Oklamaní sa súdia, takže nevíria hladinu a

bežní človek, ktorý robí od svitu do mrku, nemá čas na takéto aktivity.

No a potom hŕstka takých, čo by im nevadilo, aj keby v strede kruhového objazdu bola odstavená vyzdobená vlečka hnoja a ešte by to brali ako atrakciu.

Už len dúfať, že sa predsalen nejaký tlak vytvorí a príde zas nejaký bilboardista, len dúfam, že vtipnejší a trefnejší.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 28.07.2009 21:14

najskôr sa priznám, áno volil som túto garnitúru v nádeji, že sa bude správať podľa svojich predvolebných hesiel...ale toto je už zrelé na referendum o odvolaní primátora, prípadne ďalších poslancov, ved PB ešte do konca volebného obdobia rozkradnú viac ako ich predchodca...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 00:02

zbavit riaditela MŠK,vadi im tam ,vidi vraj do karát...komu najviac vadi?????

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 06:11

Nejedná sa náhodou o p.Fábryho? Jednu umelo dosadených figúr tejto podarenej bolševicko-eštebáckej garnitúry? Táto figra dostala fleka riaditeľa MŠK na základe poslušnosti a dohody, že podporí kandidatúru Adameho. Bola to ukážková akcia, podobne ako obsadenie postov riaditeľky PX-centra manželkou poslanca Kardoša, riaditaľa mestských lesov Pruszkaya, či vedúceho odboru financií Martausa. Dopredu dohodnuté, urobené malé divadielko za ťažké tisíce daňových poplatníkov akože "konkurzom", akože "nezávislou" firmou, v ktorom mal podstatné slovo synak poslanca Karáska

Otázka: keď p. Fábry vidí niekomu do karát a vidí, že sa robí niečo nekalé, prečo nepríde na zastupiteľstvo a neinformuje o tom poslancov, občanov, prípadne prokurátorku? Veď je to jeho povinnosť ako riaditela MŠK, ktoré žije z rozpočtu mesta. Tak do toho p. Fábry...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 08:51

Ako prišiel, tak odíde. Tož osud poskoka. Komu bude chýbať? Nebodaj športu? A na MŠK je "uprataných" aj niekoľko ďalších zbytočností typu poslanca Korbáša, aby mal inšpiráciu správne zdvihnúť ruku... napr. na ms. zastupiteľstve :)) ach ,jaj

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 10:26

a ten je kde na MŠK? Som si ho nejak nevšimol, ale ja len športujem...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 13:51

Máš dobré info. Zbaviť sa ho chce II. vicedoverník Kubobitch. Fábry neuposlúchol prianie súdruha štbáka a nepredal za výhodnu cenu Štajger firme jeho vicesynka. Neposlúchaš tak padaj. Štbáci nikdy nemali zľutovania.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 14:05

to neni ten navrhovatel nariadenia, ktoré zakazuje popíjať alkohol na verejnosti? V sobotu som ho videla v Praznove na country akcii postávať s flaškou v ruke. :)))

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 18:44

najlepšie bolo v praznove ako tam chodi ševčík a nenormálne fotil všetkých z mesta :D normálne mi bolo trápne aj za neho...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 14:21

Nemal by sa mestský majetok predávať len cez so súhlasom zastupiteľstva? Mestské športové kluby sú predsa 100% mestský majetok. Tam by mali použiť aukciu! Určite sa nájde plno podnikateľov, ochotných zaplatiť za kúpu krčmy viac, než nejaký mladý Kubobič. Pekne dražiť, kto dá viac.

Ale ináč, čo to je za rozum, predávať krčmu. Radšej nech krčma zarába a financuje športové kluby. ak je to pravda tak je to čistá zlodejina.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 20:13

mladý Kubo je v tej eseročke ESIN Group?

Anonym píše:
Úterý 01.09.2009 19:23
V každom meste riešia finančnú krízu, len Považská nič. Načo živia tie spráchnivelé budovy, a budova, ktoré sú im na príťaž.?až kým nespadnú ? A čo počty úradníkov na meste ?
Anonym píše:
Úterý 01.09.2009 23:58
...ale VICEúradníkov! Tí nás doja!
Anonym píše:
Středa 02.09.2009 12:37
Ty načom frčíš? Predávať pozemky a budovy v čase krízy, keď je ich cena najnižšia to môže naozaj iba mesto pod vedením Marxisticko-Leninovským menežmentom. Štajger je jediná zárobková casť MŠK v čase súčastnej krízy. Preto má oň obrovský záujem skupinka okolo II.vicedôverníka Kubolína a pokiaľ možno sume blízkej zadarmo.
Anonym píše:
Středa 02.09.2009 13:55
Predávať krčmu, to je fakt debilina.
Neviem o krčme v PB ktorá by nezarábala.

Možno si brúsia zuby poniektorí... ak to presadia, tak treba dať aj ten predaj do elektronickej aukcie.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 18:22

Asi preto,aby sa tam neprihlásili odborníci na všetko,od ekológiu až po atómovú energiu, t.j. Ševčík,Smatana,Chupek,Kolman.... Apropo,ste trápny,mesto si urobí po svojom,serie na nejaké aukcie a bludy ktoré akože presadzujete.Základný spôsob je aby mesto išlo v súlade so Zákonom o verejnom obstarávaní. Všetko ostatné je len blud a omáčka,nepodložené legislatívou.Výplody akože neziskoviek,divých vlkov,združení a čo ja viem koho.Nič ste nedosiahli za Lackoviča,nič nedosiahnete za Haviara. Myslím teraz na omedzenie financií pre vyvolených. A pár teplých slov od Vás + nejaký vyradený Sputnik,viete čo si z toho robia. Sami sebe už neveríte.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 18:50

na persile,antabuse?pozbieraj sa kua,nech ťa nemusím prísť odrezať!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 18:56

na Primalexe,kua buzík.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 29.07.2009 19:16
Veru, evidentne je v rauši. A pritom ani nevie, že možnosť robiť elektronické aukcie je zakotvená práve v zákone o verejnom obstarávaní.
Nehovoriac o tom, že aukcie bežne používajú komerčné firmy, nie je to žiadny výmysel neziskoviek.

A že tá požiadavka triafa, vidieť aj z toho vytočeného príspevku. Spolu so zverejňovaním faktúr a zmlúv sú verejné aukcie dosť nepríjemnou komplikáciou pri prideľovaní peňazí vyvoleným. Na to bola tá technológia vyvinutá.
Anonym píše:
Středa 02.09.2009 01:16
A z toho sa tešíš z nepríjemných komplikácii?
To asi ty budeš prideľovať iba nevyvoleným?
Asi nejakej sľubotechne čo Ti potom dva krát navýši rozpočet.
Potom sa schováš za technológiu pravda.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 21:26

Ja v tom jeho pomätenom príspevku cítim aj zastavené vetry a značný deficit sexu :)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 18:57

POV-BYT zastupuje manžel Loduha,kto by ju viac očaril,.právnička mesta má Syzifovskú úlohu:ak sa zachová "bohorovne"...má po chlebe,ale ľahko preukáže že dvaja štatutári, brat predsedníčky a riaditeľ POV-BYTu a ich právny zástupca učinili zmluvu, ktorá je odpočiatku neplatná práve pre ustanovenie obchodného zákonníka / podpisovanie práv.úkonov práv.osoby ovládanej a ovládajúcej/,nezabudnúť na úkony právne neúčinné pre ich obsah a zúčastnené subjekty/európska legislatíva/., pokiaľ ide o milionovú hodnotu veci podľa odhadom nemožno určiť cenu i s ohľadom na možné porušenie daňových predpisov-kde bol znalec na oceňovanie firiem/preto malá kúpna cena-cca tržná hodnota 20tich bytov=23mil.i v kríze?/,ale to asi štátu chýbať nebude,. nemal by to riešiť špecializovaný tr. súd_, čo na to generálny prokurátor? neodvedené dane z podhodnotenej transakcie nechýbajú?I keby si účastníci určili cenu 1,-korunu, .,pre účely dane musí firmu oceniť znalec

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 29.07.2009 20:24

Myslím, že sa časom nájde spôsob, ako ich dostať !!! Len treba na nich skryté kamery a diktafóny. Média už ostatné poriešia.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 03.08.2009 01:39

ze Kubovic by chcel naozaj vykopnut Fabryho,ma na to opravnenie?ved primator je viac,alebo zastupitelstvo,nechajme sa prekvapit kto da navrh,ten bude mat nekale umysly..potom fakt je za tym Steiger,nieje to stred zaujmu??

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 03.08.2009 07:29

...a ty si 20 rokov hybernoval?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 03.08.2009 19:03

STRED JEHO ZÁUJMU.SI LEŽAL DOTERAZ POD LENINOM ???????

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359