Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Považská Bystrica na iných weboch / Mladí pre Považskú

Mladí pre Považskú

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 01.04.2012 17:01
Do zoznamu internetových stránok o Považskej Bystrici pridávame web www.mladiprepovazsku.org. Mladí pre Považskú je organizácia, ktorej hlavnými cieľmi je: vytváranie a udržovanie hodnôt a priorít u mladých ľudí, vytváranie a podporovanie voľnočasových aktivít, podpora aktívnych mladých ľudí, participácia, mládežnícka politika a občianska identita, vytváranie a podporovanie kultúrnych a športových aktivít, podpora ochrany životného prostredia. Kontaktnou osobou je Martin Labudík.
Mladí pre Považskú

logo združenia Mladí pre Považskú

 Na stránku sa dostanete kliknutím na linku www.mladiprepovazsku.org

 

Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pondělí 02.04.2012 11:17
"Za najväčší problém považujem kolonizáciu nášho územia čínskymi obchodníkmi, ktorí obsadili nielen obchody v okolí pešej zóny v centre mesta, ale predávajú dokonca aj v teraz už bývalom Dome kultúry!!!"

Kde existuje dopyt, tam existuje i ponuka. Zákony kapitalistického poriadku sú neúprosné. Pokiaľ bude na Slovensku pretrvávať nízke ohodnotenie práce ľudí, dovtedy sa bude dariť čínskym obchodníkom. Ponúkajú tovary za nízke ceny - no, nekúpte to!

"A čo tak chátrajúce Považské strojárne, ktoré boli kedysi známe v celom Československu?!"

To je síce pravdou, ale za to nesú zodpovednosť jedine tzv. "široké ľudové masy". Nielenže v roku 1989 vytvorili pre rôznych darebákov potrebnú kulisu, aby tí mohli uskutočniť spoločensko - ekonomickú transformáciu tak, aby to bolo výhodné jedine pre nich, ale keď likvidovali veľké závody, nik sa im nepostavil na odpor. A tak sa stali všetci tí, ktorí sa iba prizerali a nekonali, spoluvinníkmi tunelársko - privatizačných zločinov.

"Napr. na Kalvárii by sa mohla vybudovať hvezdáreň, ktorá by priblížila astronómiu aj širokej verejnosti. V Považskej Bystrici je síce svetelné znečistenie, ale hvezdáreň by tu existovať mohla."

Ak vedenie mesta Považská Bystrica nie je schopné vytvoriť ani jediné mestské toalety, pričom by sa nepozeralo na ziskosť, resp. stratovosť tohoto zariadenia (iba ekonomickí analfabeti sa môžu domnievať, že mestké toalety môžu byť ziskové - inak, k čomu občania mesta platia dane? Nemali by im byť za to zo strany mesta ponúknuté i adekvátne služby, a síce, napr. vybudovanie siete mestských toaliet - nie každý nosí plienky, pán primátor), tak v takom prípade vyjadrujem veľmi veľkú pochybnosť nad tým, či by boli ústretoví voči tomuto projejktu, ktorý hodnotím ako veľmi pozitívny impulz a veľmi dobrý nápad, ktorý bude obohatením nulovej kultúrno - spoločenskej úrovne mesta Považská Bystrica. "Problém" s osvetlením by bolo možné vyriešiť, príp. by bolo možné zriadiť hvezdáreň na odlišnom mieste. Inak. V kaštieli mohli byť vybudované múzeum a archív regionálnych dejín mesta a jeho okolia. Mohli, ale z toho by sa zjavne nikto nenabalil. V meste sa robí iba vtedy, keď tečie obsah tými správnymi tunelmi.
Anonym píše:
Pondělí 02.04.2012 15:04
Dane platia občania PB preto, aby súdruh Janas a brat Sopčák mali na dobré platy, ktoré im za nejaké finančné omrvinky posvätia ctihodní páni poslanci!!
No a potom už na zmysluplné veci neostane!
Anonym píše:
Středa 04.04.2012 23:56
myslis martinku z PSL co chodi do Hrasneho za pipkami na vytrty ?
Anonym píše:
Čtvrtek 05.04.2012 15:14
Dievčatá v Hrašnom sú sssúúúper.Len moja žena ma tam nechce púšťať.Ale keď sa mi podarí zdrhnúť tak to by si mal zažiť.
Na Hrašné mi nesiahajte.
Anonym píše:
Čtvrtek 05.04.2012 17:40
minule som isiel z ciech a stano jednu na kolene,vysmiaty, ani ma nespozoroval, asi preto, ze mu krv z mozgu stiekla medzi nohy :))
Anonym píše:
Čtvrtek 19.04.2012 11:56
Už ho vidím ako sa trepe do Hrašného !! Ja ho stretávam v Kolónii vedľa štadionu, teda len dvakrat som ho videl vychadzať z "privatu",ale to svedči o tom, že sa netrepe do Hrašného, keď tu z PSLky to má pod nosom !!
Anonym píše:
Pondělí 02.04.2012 12:29
"plnohodnotny obsah na webovej stranke", "doveryhodna redakcia" a hladaju vsetkych co budu za nich robit :) toto nam tu chybalo! :)
Anonym píše:
Pondělí 02.04.2012 13:59
Kto je to ten Martin Labudík?
Anonym píše:
Pondělí 02.04.2012 21:10
Syn pani Labudíkovej.
Anonym píše:
Úterý 03.04.2012 07:32
A starého Labudíka(možno)
Anonym píše:
Čtvrtek 05.04.2012 21:40
taky mlady chalan, ktory si plni nejaky sen, v mladosti bol sikanovany na ZS, postupom casu a pokusmi integrovat sa do nejakej socialnej skupiny /jeden cas aj slovenska pospolitost?/ sa momentalne chytil uslachtileho projektu "mladiprepovazsku", studuje nieco uzasne na TN uni... tak v skratke "iniciativny hlupak horsi..." pocuvaju a podporuju ho najma ludia s podobnymi politickymi zaujmami a mozno raz skonci aj v mestskom zastupitelstve ale to asi nie a inak je ta stranka taka milučko naivná :)
Anonym píše:
Středa 25.04.2012 21:51
Sikanovany na ZS? Clen Slovenskej pospolitosti? podporuju ho ludia s podobnzmi politickymi zaujmami? Co este? Ze je gay pripadne pedofil? To co za vymeteny mozog toto napisalo a nepodpisalo sa?
Anonym píše:
Čtvrtek 26.04.2012 03:06
neviem je to mozne, az tak dosledne ho nepoznam / nemam tuto informaciu.
Anonym píše:
Čtvrtek 26.04.2012 09:15
Ked ho nepoznas, teda ani dostatocne, tak ako mozes takto otvorene tvrdit nieco taketo? Mne to pride len, ako taka zavist, ze dokazal, ako efektivne vie vyuzit svoj volny cas a snazi sa sam rozvijat. Snazi sa nieco, aspon z casti pre toto mesto a mladez urobit, nic za to nema, iba taketo ohovaracky a napriek tomu stale funguje. Tieto zavistlive hlasky mi pridu skor detinske, az pubertalne. S tymto logickym uvazovanim by som adolescenta pripadne az dospeleho cloveka nezhodnotil. Na zaver len tolko, ze hodnotit niekoho, koho dostatocne niekto nepozna? Kde sme to? Miesto ohovoarania druhej osoby, bez jej pritomnosti sa radsej ukaz, co si dokazal, co si zadarmo urobil pre toto mesto, ked mas tolko hrdosti ohovarat.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Úterý 03.04.2012 08:28
http://www.mladiprepovazsku.org/[…]/chyba-nam-skatepark.html

Chlapci by chceli, aby bol v Považskej Bystrici vybudovaný "skatepark", aby mohli, ako sa to hovorí, športovať vo vhodných podmienkach. Je síce pekné, že mesto žiadajú o realizáciu tohto projektu, ale nemusia sa nádejať, že im budete vyhovené. Žiadajú márne. Najmä, ak požadujú, aby bola na realizáciu tohoto projektu vybraná firma, ktorá sa špecializuje na práce v danej oblasti. Ak tomu dobre rozumiem, išlo by o spoločnosť, ktorá nemá pôsobnosť v regióne Považská Bystrica. Ak by tomu tak v skutočnosti bolo, a ja predpokladám, že áno, išlo by o spoločnosť, ktorá sa nenachádza na zozname tých vyvolených, ktoré ako jediné majú právo realizovať v považskobystrickom teritóriu rôzne projekty. Ibaže by sa "tá správna" regionálna spoločnosť okamžite preorientovala i na činnosť budovania "skateparkov". Ak sa tak stane, chlapci, máte nádej, že sa svojho sna raz dočkáte. Ale až pol roka pred voľbami, najskôr. Robiť politiku v prospech občanov v súčasnosti, keď nám do konania volieb zostáva viac ako 2 roky, by bolo politicky krajne neefektívne. Čo, ak by na to mohli občania za 2 roky zabudnúť?
Anonym píše:
Středa 25.04.2012 21:54
tento navrh bol sucastou sutaze: Co sa mi nepaci v meste, v ktorom zijem. Viceprimator zabezpecil pozvanie statneho tajomnika z ministerstva dopravy a vybavuje aby tento projekt bol naozaj zrealizovany.

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359