Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Perlenie / „Nesúhlasíme s obnovením priechodov pre chodcov z dôvodu, že od ich zrušenia sme nezaznamenali žiadnu smrteľnú nehodu na priechodoch."

„Nesúhlasíme s obnovením priechodov pre chodcov z dôvodu, že od ich zrušenia sme nezaznamenali žiadnu smrteľnú nehodu na priechodoch."

Autor: Pavol Kudlička — Poslední změna: Úterý 01.06.2010 22:42
Dnešný príspevok do rubriky "Perlenie". Pavol Kudlička z krajského policajného riaditeľstva po spustení diaľnice odmieta obnovenie prechodov na doterajšom hlavnom ťahu I/61.
Anonym píše:
Úterý 01.06.2010 22:08
Budem sa opakovať, ale nikde nie je povedané, že chodec musí chodiť cez cestu výhradne cez prechody. Takže riešenie je alibistické a o ničom.

8/2009 Z.z. ZÁKON z 3. decembra 2008

o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov


§ 53

(1) Pri prechádzaní cez cestu je chodec povinný prednostne použiť priechod pre chodcov, nadchod alebo podchod. Na priechode pre chodcov sa chodí vpravo. Chodec nesmie vstupovať na vozovku, ak prichádza vozidlo s právom prednostnej jazdy; ak sa chodec nachádza na vozovke, musí takémuto vozidlu bez meškania uvoľniť priestor na prejazd.

(2) Chodci, ktorí prechádzajú cez priechod pre chodcov, musia brať ohľad na vodičov prichádzajúcich vozidiel najmä tým, že neprechádzajú jednotlivo, ale v skupinách. To platí aj voči vodičom odbočujúcim na cestu, cez ktorú chodci prechádzajú. Chodec nesmie vstupovať na vozovku, a to ani pri použití priechodu pre chodcov, ak vzhľadom na rýchlosť prichádzajúcich vozidiel nemôže cez vozovku bezpečne prejsť. Iným účastníkom cestnej premávky ako chodcom je používanie priechodu pre chodcov zakázané.

(3) Mimo priechodu pre chodcov sa smie cez vozovku prechádzať len kolmo na jej os. Chodci smú prechádzať cez vozovku mimo priechodu pre chodcov, len ak s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajúcich vozidiel nedonútia ich vodičov na zmenu smeru alebo rýchlosti jazdy.

(4) Pred vstupom na vozovku sa chodec musí presvedčiť, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva, a len čo vstúpi na vozovku, nesmie sa tam bezdôvodne zdržiavať ani zastavovať. To platí na priechode pre chodcov i mimo neho. Chodec nesmie prekonávať zábradlie ani iné zábrany.
Jaroslav Semančík
Jaroslav Semančík píše:
Středa 02.06.2010 22:41
Nemusí, ale zmysel priechodu, je ten, že je miestom, kde má chodec prednosť. A v centre mesta je v civilizovaných mestách normálne uprednostňovať ľudí pre autami.
Prečo tam asi boli tie priechody pred ich zrušením? A prečo sú inde?
Anonym píše:
Úterý 01.06.2010 22:49
Nevie niekto kam napísať, aby nezabudli zrušiť v Teplej 70, 50 km obmedzenie - Vyjazd vozidiel stavby - 2. úsek diaľnice Sverepec, Vrtižer.
redakcia
redakcia píše:
Úterý 01.06.2010 23:02
Práve som z tejto diskusie vymazal diskusný príspevok, ktorý po vyhviezdičkovaní vyzerá takto:

"Jedine co k tomuto mozem dodat je,ze pan K. je neuveritelny k**** a potom sa nedivim,ze obcania si myslia ze policajti su d********!!! Dialnica sa spustila a staci sa pozriet na ITV ako tam davaju zabery na krizovatku a ta je smerom od ZA alebo BA skoro prazdna.Je to az neuveritelne aka slaba je doprava na tejto hlavnej ceste a tanto policajny p******* to akosi nechce vidiet a je proti prechodom.Ze to toho b****** nenapadlo vtedy,ked dlhe roky prechody fungovali a doprava uz byvala riadne prehustena. Takze ZELENÁ POLICAJNÁ **** HLAVA sa zase predviedla.Skoda ze nemame americky system kde volia sefov policie obcania,to by sa potom nemohlo stat aby takyto kreteni mohli o niecom rozhodovat. Zaroven by ma zaujimalo,kedy konecne otvoria aj smer na Rajec,uz by bolo na case! Ale tie zd********** policajne hlavy na to pridu az tak mozno za rok."


Chápem vaše pobúrenie, ale prosím vás nešlo by to bez tých žalovateľných nadávok? Nesúhlas sa dá vyjadriť aj takým spôsobom, aby som nemusel ako prevádzkovateľ webu zase zabíjať čas zbytočnými svedeckými výpoveďami.

Prípadne si vytvorte konto s vlastným menom, priezviskom, adresou a platným e-mailom, nech ste tvrdý muž na vlastný účet.
Anonym píše:
Úterý 01.06.2010 23:10
rozhodne nepovazujem za hrube nadavky slova ako debil,primitiv, a hlavne ked je to pravda.Nepozil som ziadne hanlive slovo ako su napriklad pohlavne organy,ci uz muzske alebo zenske.
Anonym píše:
Úterý 01.06.2010 23:17
Tak povedz napríklad pri cestnej kontrole policajtom že sú debili, a sleduj čo sa s tebou ďalej bude diať.
Anonym píše:
Úterý 01.06.2010 23:11
Tento unterfuhrer Kundička nám opäť ukázal, že policajná zhovadilosť nemá žiadne ale žiadne limity !
Anonym píše:
Neděle 06.06.2010 10:23
Kudlička nie je plicajt! To ani strašiak nie je človek, hoci zväčša máva ľuské šaty ! Je to iba hlasná trúba policajných funkcionárov!!
Anonym píše:
Úterý 01.06.2010 23:03
Z akeho dovodu bol zruseny moj prispevok????,,,vidim ze cenzura funguje,uz je to tu ako za komunistov!!!!!
redakcia
redakcia píše:
Úterý 01.06.2010 23:14
Príspevok nebol zmazaný, ale vyhviezdičkovaný z dôvodu používania žalovateľných nadávok, čo je v rozpore so zákonmi aj pravidlami tohoto webu.

Ak sa vám takýto postup nepáči, založte, plaťte a zodpovedajte si za vlastnú webovú stránku a tam si urážajte koho len chcete.

Takto ste hrdina na cudzí účet, lebo prípadné trestné oznámenie za urážku na cti nedopadne na vás, nadávajúceho, ale na redakciu tejto webovej stránky. Lebo my na rozdiel od vás sme tu podpísaní vlastnými menami.

Ak to považujete za cenzúru ako za komunizmu, tak nič neviete o cenzúre za komunizmu.

Ďakujem za porozumenie.

Anonym píše:
Středa 02.06.2010 09:15
pochvala pre Teba:

Skús porozmýšľať, Ty primitívny debil! (-:
Anonym píše:
Středa 02.06.2010 08:19
„Nesúhlasíme s obnovením priechodov pre chodcov z dôvodu, že od ich zrušenia sme nezaznamenali žiadnu smrteľnú nehodu na priechodoch." Tak toto tvrdenie je taká "capina" až to hýbe žlčou. Ako môže niekto "zaznamenať nehodu" na prechode, ktorý neexistuje? Táto policajná LOGIKA je neotrasiteľná. Faktom zostáva, že len pred pár dňami sa vrátil z nemocnice chlapík, ktorého v mieste zrušeného prechodu pri Trenčane zrazilo auto. Čo je to za "hovorcu", keď podsúva verejnosti takéto účelové a zbytočné štatistiky. To, že niekde nejaký "chytrák" zruší prechod, neznamená, že tým automaticky odstráni potrebu ľudí dostať sa v danom mieste na druhú stranu cesty. Je to absolútna neúcta hlavne ku starším ľuďom, ktorým sa už zle chodí, nútiť ich robiť polkilometrové obchádzky kôli tomu aby sa bezpečne dostali tam kde potrebujú. Tak autám tu budeme stavať predražené komunikácie, aby sa rýchlejšie a lacnejšie dostali tam kde potrebujú a chodci môžu nabehať aj sto kilometrov navyše - však čo, veď môžu vyhrať nohy v lotérii ... Je to absolútny alibizmus zo strany kompetentných. Už dávno mala bežať verejná diskusia na tému obnovenia bezpečného pohybu chodcov na Sládkovičovej a Štúrovej ulici, aby z jej výsledkov vyplynula jasná definitíva, kde ľudia naozaj potrebujú prechod a úlohou dopravnej polície je v tomto prípade pripomienkovať konkrétne technické riešenie daných prechodov, tak aby bola prioritou bezpečnosť ČLOVEKA na ceste (ostrovčeky, semafory ...). Dobrým príkladom "ako na to" je cesta I/61 v Žiline, časti Strážov. Veď tu nikto nechce prechody každých 10 metrov, ale prečo považujeme za "normálne" nútiť chodcov robiť polkilometrové obchádzky - veď aj oni sa ráno ponáhľajú do práce, do školy, k lekárovi ...
Anonym píše:
Středa 02.06.2010 12:32
Mali by tam urobiť buď ten mestský buľvár alebo aspoň ostrovčeky ako pri Maríkodrape.
Ostrovčeky by sa zišli aj na Okružnej a na MRŠke pri polícii, lebo cez široké štvorprúdovky sa ťažko prechádza, zvlášť počas dopravnej špičky.
Anonym píše:
Středa 02.06.2010 13:42
prechádzať sa bude akonáhle to nebude nebezpečné. či s prechodom alebo bez. Ja som neprechádzal pri Trenčanie nie preto, že tam nebol prechod, ale preto, lebo som mal strach o zdravie. A keď tam bude prázdno, tak prečo neprejsť.
Anonym píše:
Středa 02.06.2010 13:59
presne tak, a ked ma tam chcú nejaký hlupáci kompetentný obmedzovať, tak mi možu ... nech radšej spravia prechod
Jaroslav Semančík
Jaroslav Semančík píše:
Středa 02.06.2010 22:16
Vyjadriť svoj názor môžete teraz aj v ankete vedľa článku:
http://povazska.sme.sk/c/54[…]-cestu-zrejme-nevratia.html
Anonym píše:
Středa 02.06.2010 22:26
Aká je šanca, že by sa podarilo pretlačiť mestský bulvár pomocou petície alebo miestneho referenda?

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359