Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

...veci verejné, o ktorých sa v meste Považská Bystrica nahlas nehovorí...

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 14.11.2013 21:41

Chodníková lampofília

Autor: singular plural Poslední změna: Neděle 19.09.2010 09:18

Považská Bystrica trpí okrem iných asi nevyliečiteľnou chorobou. Lampy v chodníku. Nieže by nebolo miesto o meter vpravo, či vľavo...

Chodníková lampofília - Více...

Jesenná cyklojazda mestom pripomenie Deň bez áut

Jesenná cyklojazda mestom pripomenie Deň bez áut

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Čtvrtek 16.09.2010 21:57

V stredu 22. septembra sa v Považskej Bystrici opäť uskutoční spoločná jazda mestom pre všetkých priaznivcov bicyklovania. Odštartuje o 17. hodine spred mestského úradu a povedie ulicami mesta. Cyklojazda sa koná pri príležitosti Európskeho dňa bez áut.

Jesenná cyklojazda mestom pripomenie Deň bez áut - Více...

Otvorenie výstavy Domografia

Otvorenie výstavy Domografia

Autor: PBlog Poslední změna: Pondělí 13.09.2010 20:32

[2010-09-10 Tlačová správa] Stavba rodinného domu nie je len o streche nad hlavou, ale o dobrodružstve a uvedomení si, ako chcem bývať. Projekt Domografia širokej verejnosti predstaví alternatívu cez príbehy ľudí, ktorí toto dobrodružstvo zažili a odvážili sa stavať inak, ako je na Slovensku zvykom. Vernisáž sa uskutoční v sobotu 18. septembra o 17:30 v pešej zóne pred Mestským úradom v Považskej Bystrici. Organizátormi sú považskobystrickí architektonickí aktivisti PBlog. Projekt podporilo Ministerstvo kultúry SR prostredníctvom grantového programu umenie.

Otvorenie výstavy Domografia - Více...

Zápisnica zo zasadnutia komisie pre životné prostredie, výstavbu a dopravu, konaného dňa 8. septembra 2010

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pondělí 13.09.2010 14:01

[2010-09-08] IBV Lúčky odročené - Dom sociálnych služieb Tulipán dostal odporučenie na prenájom parcely v Považskom Podhradí na 20 rokov - žiadosť M. Broja o odkúpenie parcely odročená - žiadosť J. Sovíka o odkúpenie priestoru nad podchodom neodporučená.

Zápisnica zo zasadnutia komisie pre životné prostredie, výstavbu a dopravu, konaného dňa 8. septembra 2010 - Více...

HOROMIL FEST - sviatok pre všetkých milovníkov cestovania a prírody

HOROMIL FEST - sviatok pre všetkých milovníkov cestovania a prírody

Autor: HOROMIL Poslední změna: Čtvrtek 09.09.2010 21:22

S festivalmi tematicky zameranými na horské, dobrodružné či cestopisné filmy sa na Slovensku v poslednej dobe akoby roztrhlo vrece. Medzinárodný festival horských filmov v Poprade, Hory a mesto v Bratislave alebo Horyzonty v Trenčíne,... to všetko sú už známe a pomerne obľúbené festivaly. Okrem toho, že sa tešia diváckej priazni a dobre návštevnosti, je tiež potešujúce, že stále vznikajú nové podujatia podobného charakteru. Posledným takým je Horomilfest, ktorý sa po úvodnom, nultom ročníku rozbieha na plné obrátky. Horomilfest je festival hôr a cestovania, ktorý sa tento rok bude konať 11. septembra 2010 v Považskej Bystrici.

HOROMIL FEST - sviatok pre všetkých milovníkov cestovania a prírody - Více...

TJ Slovan Milochov reaguje na vyjadrenia Kataríny Babincovej, predsedníčky Centra mladých olympionikov

Autor: TJ Slovan Milochov Poslední změna: Středa 08.09.2010 21:56

[2010-09-08] Na stránke POVAZSKA.SME.SK bol včera uverejnený rozhovor s Katarínou Babincovou, predsedníčkou Centra mladých olympionikov. Pretože obsahuje množstvo sporných tvrdení, komentujeme ich bod po bode. Boldom sú vyznačené otázky redakcie POVAZSKA.SME.SK, kurzívou odpovede Kataríny Babincovej, a za nimi je uvedené stanovisko TJ Slovan Milochov. Nech si každý súdny občan urobí svoj názor.

TJ Slovan Milochov reaguje na vyjadrenia Kataríny Babincovej, predsedníčky Centra mladých olympionikov - Více...

Adame odvolal Fábryho, ten to označil za výsledok tlaku ekonomických skupín, ktoré ovládli mestský úrad

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 08.09.2010 10:44

Nedávno bola zverejnená správa o tom, že hlavný kontrolór mesta Sičák podal trestné oznámenie za spreneveru, na vedenie Mestských športových klubov. Kontrolou zistil, že ľadová plocha bola prenajímaná rôznym subjektom, pričom tieto príjmy neboli zanesené v účtovnej evidencii. Včera, teda 7. 9. 2010, primátor mesta riaditeľa športových klubov Fábryho odvolal z funkcie. Ten tvrdí, že peniaze za prenájom ľadovej plochy má v trezore, avšak primátor ho pol roka odmietal prijať. Svoje odvolanie označuje za pokus primátora odkloniť pozornosť od svojej osoby, a výsledok tlaku ekonomických skupín, ktoré ovládli mestský úrad. Fábry v roku 2006 kandidoval za primátora mesta, avšak pred voľbami odstúpil v prospech Adameho, a následne vyhral konkurz na miesto riaditeľa MŠK. Podrobnosti prináša správa agentúry TASR:

Adame odvolal Fábryho, ten to označil za výsledok tlaku ekonomických skupín, ktoré ovládli mestský úrad - Více...

Ad: NAŠE MESTO... A NAŠA (VAŠA, ICH ?) BUDÚCNOSŤ...

Autor: Jaroslav Ševčík Poslední změna: Neděle 05.09.2010 15:58

[2010-10-04] KOMENTÁR. A je to tu! Máme necelé tri mesiace pred voľbami. Opäť sa začínajú prebúdzať spiace politické šípové Ruženky a spiaci ružoví Princovia, aby napísali celostranové inzeráty o svojich funkciach, tituloch, o svojej nenahraditeľnosti a dôležitosti. Aby podpísali nové politické deklarácie svojich driemajúcich politických družín a uzatvorili nové koaličné pakty o teplých flekoch.. Ako ináč, s ružovou perspektívou sladkej budúcnosti a následného upadnutia do sladkého ružového spánku až do nasledujúcich volieb.

Ad: NAŠE MESTO... A NAŠA (VAŠA, ICH ?) BUDÚCNOSŤ... - Více...

Komunálne koalovanie - verzia august 2010

Komunálne koalovanie - verzia august 2010

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 05.09.2010 15:44

[2010-08-30] Článok na stránke POVAZSKA.SME.SK mapuje aktuálny stav politických pytačiek v regióne. Dohodli sa zatiaľ len SMER a KDH.

Komunálne koalovanie - verzia august 2010 - Více...

DOKUMENT: Naše mesto je naša budúcnosť

DOKUMENT: Naše mesto je naša budúcnosť

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 13.11.2014 09:43

[2010-08] Politická deklarácia strán SMER - Sociálna demokracia a Kresťansko-demokratické hnutie

DOKUMENT: Naše mesto je naša budúcnosť - Více...

Koľko ľudí číta stránku PB.OTVORENE.SK?

Koľko ľudí číta stránku PB.OTVORENE.SK?

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 04.09.2010 18:49

[2010-09-04] Po tom, ako pán Ivan Cehelský a Telovýchovná jednota Milochov začali na našej stránke zverejňovať fakty, nepríjemné pre niektoré miestne podnikateľské skupiny, zvýšila sa intenzita útokov na túto stránku. Do diskusií ktosi začal pravidelne kopírovať znevažujúce tvrdenia typu "chodí to sem čítať sedem chudákov", a podobne. PB.OTVORENE je monitorované systémom Google Analytics, preto môžeme zvereniť príslušné čísla veľmi presne: len počas prázdninového mesiaca augusta 2010 túto stránku navštívilo 8 212 jedinečných návštevníkov. Denne si čitatelia prezrú okolo 3000 stránok. Denná návštevnosť sa cez pracovné dni blíži k 800 jedinečným návštevníkom, cez víkendy klesá pod 400 návštevníkov. Viacerí návštevníci si stránku zobrazujú viackrát denne. Tento web čitatelia vyhľadávajú najmä kvôli politike. Krivka návštevnosti strmo stúpa vždy pred voľbami a vrchol dosahuje počas volebného dňa. 15. novembra 2009, počas volieb do VÚC, bola táto stránka zobrazená 8311x. 30. mája 2010, počas volieb do NR SR sme mali 8200 zobrazení. Najvyhľadávanejší článok na tomto webe už od svojho zverejnenia prekročil 6000 prečítaní. Kandidátku jednej politickej strany si u nás prezrelo približne 3500 ľudí. K najvyhľadávanejším kľúčovým slovám patrí reťazec "komunálne voľby 2010". Všetky tieto údaje si môžete skontrolovať na nasledovných screenshotoch. Zverejnenie takejto podrobnej analytiky považujeme za podstatne serióznejší údaj, než číselká rôznych webových počítadiel. ĎAKUJEME, ŽE ČÍTATE A PÍŠETE NA PB.OTVORENE.SK!

Koľko ľudí číta stránku PB.OTVORENE.SK? - Více...

Pozemky pod futbalovým ihriskom v Milochove: Vodohospodársky podnik zvoláva pracovné stretnutie

Pozemky pod futbalovým ihriskom v Milochove: Vodohospodársky podnik zvoláva pracovné stretnutie

Autor: TJ Slovan Milochov Poslední změna: Sobota 04.09.2010 16:42

Dňa 7. 9. 2010 o 9.30 v Nimnici sa bude konať pracovné stretnutie, týkajúce sa problému nájmu pozemkov pod futbalovým ihriskom v mestskej časti Milochov, ktoré sú v správe Slovenského vodohospodárskeho podniku. Na stretnutie je pozvané aj občianske združenie Centrum mladých olympionikov. Konečne teda bude mať verejnosť aj médiá šancu spýtať sa ho, koľko má členov, koľko z nich je mladých a kedy sa chcú prepracovať na olympijské hry. Zástupcovia našej telovýchovnej jednoty, ktorá chce zachovať verejný prístup na tieto pozemky, tam samozrejme budú tiež.

Pozemky pod futbalovým ihriskom v Milochove: Vodohospodársky podnik zvoláva pracovné stretnutie - Více...

Považskobystrický stavebný úrad zlomil rekord v rýchlosti úradovania

Považskobystrický stavebný úrad zlomil rekord v rýchlosti úradovania

Autor: TJ Slovan Milochov Poslední změna: Středa 01.09.2010 12:52

Pred niekoľkými týždňami obyvatelia Milochova zistili, že pozemok dovtedy verejne prístupného ihriska niekto začal oplocovať. O výstavbe plota však neboli vopred informovaní ani najbližší susedia. Títo okamžite privolali políciu, ktorá oplocovanie zastavila, lebo stavebník nemal súhlas na prechod cudzími pozemkami. Súhlas s výstavbou plota zo stavebného úradu však stavebník mal. Pomocou informačného zákona sme toto povolenie získali, aj so žiadosťou stavebníka, Centra mladých olympionikov. Prekvapila nás rýchlosť, s akou úradníčka Stankovianska súhlas vydala:

Považskobystrický stavebný úrad zlomil rekord v rýchlosti úradovania - Více...

Hlavný kontrolór podal trestné oznámenie pre spreneveru v Mestských športových kluboch Považská Bystrica

Hlavný kontrolór podal trestné oznámenie pre spreneveru v Mestských športových kluboch Považská Bystrica

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 01.09.2010 11:38

[2010-08-31] Hlavný kontrolór mesta Považská Bystrica Marián Sičák zistil, že Mestské športové kluby nepriznali príjem financií za prenájom ľadovej plochy na štadióne a podal na oboch konateľov trestné oznámenie. Previerka bola vykonaná v júli a auguste. Jaroslav Fábry, riaditeľ a konateľ spoločnosti machinácie s financiami odmieta, druhý konateľ Václav Glabazňa sa k veci nevyjadril. Podrobnosti prináša stránka POVAZSKA.SME.SK:

Hlavný kontrolór podal trestné oznámenie pre spreneveru v Mestských športových kluboch Považská Bystrica - Více...

POVAZSKA.SME.SK: Kontrolór v Považskej dáva trestné oznámenie pre spreneveru

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 22.02.2014 15:57

[2010-08-31] Po previerke kontrolóra mesta je podozrenie, že Mestské športové kluby nepriznali príjem financií za prenájom ľadovej plochy na štadióne. Na konateľov bude podané trestné oznámenie. Jeden údajnú spreneveru odmieta a hovorí o zámernej diskreditácii, druhý sa k veci nevyjadruje. Nepriznanie príjmov vyplýva z výsledkov kontroly hlavného kontrolóra mesta Mariána Sičáka. Robil ju v júli aj auguste. Svoje zistenia klasifikuje ako spreneveru. Jaroslav Fábry, riaditeľ a konateľ spoločnosti machinácie s financiami odmieta, druhý konateľ Václav Glabazňa sa k veci nevyjadril.

POVAZSKA.SME.SK: Kontrolór v Považskej dáva trestné oznámenie pre spreneveru - Více...

Pred Povodím Váhu sme si všetci rovní. Ale niektorí sú si rovnejší.

Pred Povodím Váhu sme si všetci rovní. Ale niektorí sú si rovnejší.

Autor: TJ Slovan Milochov Poslední změna: Pátek 27.08.2010 20:16

Slovenský vodohospodársky podnik, Správa povodia stredného Váhu, pred niekoľkými mesiacmi prenajal pozemky na brehu Váhu v Milochove občianskemu združeniu Centrum mladých olympionikov. Nájomné zmluvy doteraz odmieta zverejniť, s odvolaním na "ochranu hospodárskeho tajomstva" občianskeho združenia. Do rúk sa nám dostala veľmi zaujímavá listina, z roku 2008. Občan Ivan Belás si podal žiadosť o prenájom tých istých pozemkov, dávno pred združením pána Stacha. Povodie Váhu mu vtedy odpovedalo, že nemá záujem o prenajímanie pozemkov pozdĺž ihriska, a TIETO BUDÚ PONECHANÉ NA VEREJNÉ VYUŽITIE. Čože sa asi stalo, že Slovenský vodohospodársky podnik zrazu zmenil názor, a pozemky prenajal?

Pred Povodím Váhu sme si všetci rovní. Ale niektorí sú si rovnejší. - Více...

Zošrotovaný les na Hlinách

Autor: Ivan Cehelský Poslední změna: Neděle 22.08.2010 17:40

Na konci roku 2008 vyrúbali a zošrotovali les v Pov. Bystrici, mestská časť Hliny. Potom niekedy cez leto prišli zememerači a až vtedy som sa od nich dozvedel, že si to objednala firma Raven. Potom som sa informoval na Mestskom úrade o čo tam ide, ale v územnom pláne to bola len výhľadová plocha, takže o ničom nevedeli. Na ObUŽP mi povedali, že majú iné, väčšie starosti s akciovou spoločnosťou Biely potok a jej oborou pri obci Tŕstie. Tak až potom som napísal na Inšpekciu do Žiliny. O zmenu územného plánu požiadala firma Raven na jar tohto roku a napriek tomu, ako postupuje, jej vyhovel aj Krajsky úrad. Projekt v tejto lokalite počíta s výstavbou 34-37 objektov.

Zošrotovaný les na Hlinách - Více...

O jednej radnici v ČR

O jednej radnici v ČR

Autor: NAMO Poslední změna: Sobota 21.08.2010 16:04

Ako to ide v jednom mestečku, zakazky obce.

O jednej radnici v ČR - Více...

Pozemková kauza v Milochove: podnet na prokuratúru

Pozemková kauza v Milochove: podnet na prokuratúru

Autor: Klub Strážov Poslední změna: Sobota 21.08.2010 15:00

[2010-08-21] Klub Strážov dnes podal podnet na prokuratúru vo veci neposkytnutia zmlúv medzi Slovenským vodohospodárskym podnikom a občianskym združením Centrum mladých olympionikov. O tieto zmluvy žiadala TJ Slovan Milochov.

Pozemková kauza v Milochove: podnet na prokuratúru - Více...

Slovenský vodohospodársky podnik nám odmietol sprístupniť nájomnú zmluvu so Stachovým združením. Porušil pri tom zákon.

Slovenský vodohospodársky podnik nám odmietol sprístupniť nájomnú zmluvu so Stachovým združením. Porušil pri tom zákon.

Autor: TJ Slovan Milochov Poslední změna: Pátek 20.08.2010 15:20

Naša telovýchovná jednota si chcela pozemok pod ihriskom v Milochove prenajať od Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP), aby ihrisko mohlo zostať verejne prístupné, pre obyvateľov obce, pre požiarnikov, pre deti. Namiesto toho však SVP pozemky prenajal občianskemu združeniu Centrum mladých olympionikov, ktoré chce ihrisko oplotiť, čím súčasne zamedzí prístup hasičov k vode. Pokúsili sme sa teda získať nájomnú zmluvu, aby sme vedeli, čím nás Centrum mladých olympionikov "predbehlo". Riaditeľ SVP Ing. Boris Raksányi však rozhodol o nesprístupnení zmlúv, lebo si to Mladí olympionici neprajú. Požiadali sme o stanovisko organizáciu Transparency International Slovakia, ktorá skonštatovala, že SVP svojím rozhodnutím porušil zákon.

Slovenský vodohospodársky podnik nám odmietol sprístupniť nájomnú zmluvu so Stachovým združením. Porušil pri tom zákon. - Více...

Akce dokumentů

« únor 2022 »
únor
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359