Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod

...veci verejné, o ktorých sa v meste Považská Bystrica nahlas nehovorí...

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 14.11.2013 21:41
Poslanecký denník: Ako prebiehala a dopadla čistka v odborných komisiách mestského zastupiteľstva (ČLÁNOK JE PRIEBEŽNE DOPĹŇANÝ)

Poslanecký denník: Ako prebiehala a dopadla čistka v odborných komisiách mestského zastupiteľstva (ČLÁNOK JE PRIEBEŽNE DOPĹŇANÝ)

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 14.12.2012 20:39

[2012-12-14] Na včerajšom rokovaní mestského zastupiteľstva predložil zástupca primátora mesta Mgr. Marián Sopčák Návrh na rekonštrukciu komisií Mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici. Deklarovaným dôvodom na rekonštrukciu bola opakovaná neznášaniaschopnosť niektorých komisií, avšak v dôvodovej správe nebol predložený žiadny prehľad absencií jednotlivých členov. Z toho vyvodzujem, že slabá účasť niektorých členov komisií bola využitá len ako zámienka na zmenu mocenských pomerov v orgánoch mesta, ktoré síce majú len odporúčaciu a kontrolnú funkciu, avšak v reťazci vytvárania rozhodnutí majú pomerne dôležité miesto - už len kvôli včasnému prístupu k informáciám. Naviac, všetky komisie boli formálne zrušené, nanovo obnovené s miernymi úpravami tematického zamerania, a všetci členovia (okrem predsedov a podpredsedov) boli nanovo volení tajnou voľbou. Na začiatku volebného obdobia v roku boli členovia volení voľbou verejnou. Môj poslanecký návrh nahradiť tajnú voľbu voľbou verejnou, prostredníctvom hlasovacieho zariadenia, nezískal medzi poslancami dostatočnú podporu. Výsledok tajného hlasovania bol očakávateľný: z komisií boli pomocou tajnej voľby odstránení nie notorickí absentéri, ale najmä nezávislí odborníci, ktorí patrili medzi najaktívnejších členov komisií. Skutočne pekné "poďakovanie" pre ľudí, ktorí v komisiách pracovali zdarma a vo svojom voľnom čase. Keďže zverejnenie oficiálnych výsledkov úradu asi pár dní potrvá, zverejňujem neoficiálny prepis zvukového záznamu z čítania zápisnice predsedom volebnej komisie Ing. Martausom.

Poslanecký denník: Ako prebiehala a dopadla čistka v odborných komisiách mestského zastupiteľstva (ČLÁNOK JE PRIEBEŽNE DOPĹŇANÝ) - Více...

A JE TO! alebo „SEPAROVANIE“ NA DEDOVCI

A JE TO! alebo „SEPAROVANIE“ NA DEDOVCI

Autor: LÁNOVINY Poslední změna: Středa 12.12.2012 14:18

[2012-12-10] V aktuálnom predvianočnom čísle Lánovín 9/10/2012 nájdete článok pána Gažu o probléme separovania odpadu na Dedovci.

A JE TO! alebo „SEPAROVANIE“ NA DEDOVCI - Více...

Rebríček Transparency International: Za 2 roky sa Považská Bystrica prepadla z 10 na 52 miesto

Rebríček Transparency International: Za 2 roky sa Považská Bystrica prepadla z 10 na 52 miesto

Autor: Monika Bandúrová Poslední změna: Sobota 27.09.2014 15:55

[2012-12-11] Za 2 roky predbehlo Považskú Bystricu v otvorenosti samosprávy 42 miest. Komu stačí priemernosť, ten si povie, veď taký výsledok nie je vôbec zlý. Pozrime sa na tento výsledok v porovnaní s výsledkami iných samospráv. Napriek tomu, že na prvý pohľad pokles o 3% body nevyzerá “dramaticky” za dva roky spôsobil, že mesto sa prepadlo z 10 miesta na 52, inak povedané, 42 samospráv na Slovensku – takmer polovica analyzovaných miest, urobilo za 2 roky svojej činnosti viac v otvorenosti svojej činnosti smerom ku občanom ako považsko-bystrická samospráva. Quo vadis Považská Bystrica? Aké záruky dáva tento výsledok obyvateľom Považskej Bystrice?

Rebríček Transparency International: Za 2 roky sa Považská Bystrica prepadla z 10 na 52 miesto - Více...

Prispejte na zhotovenie pamätníka Jozefa Kronera v Považskej Bystrici

Prispejte na zhotovenie pamätníka Jozefa Kronera v Považskej Bystrici

Autor: LÁNOVINY Poslední změna: Neděle 09.12.2012 14:34

[2012-12-09] LÁNOVINY organizujú uctenie si pamiatky umeleckej rodiny Kronerovcov, ktorá je s Považskou Bystricou a Lánskou spätá. Tento výnimočný počin bude financovaný zo sponzorských darov. Každý donátor - sponzor bude obdarovaný darovacím diplomom. Mená sponzorov budú uložené do schránky pod sochou, aby sa zachoval odkaz aj budúcim generáciám.

Prispejte na zhotovenie pamätníka Jozefa Kronera v Považskej Bystrici - Více...

Stanovisko mesta ku bytovke na Dedovci

Stanovisko mesta ku bytovke na Dedovci

Autor: Monika Bandúrová Poslední změna: Sobota 27.09.2014 15:55

[2012-12-08] Milí obyvatelia Dedovca, Lánskej a okolia, ktorí sa zapojili do petície proti výstavbe bytovky na Dedovci na mieste existujúceho parkoviska, alebo tí, ktorých táto téma zaujíma. Prinášame stanovisko mesta - primátora Karola Janasa ku téme vystavby.

Stanovisko mesta ku bytovke na Dedovci - Více...

Fotografie vojnovej Považskej Bystrice sa zachovali kvôli tomu, že ich zhabala polícia

Fotografie vojnovej Považskej Bystrice sa zachovali kvôli tomu, že ich zhabala polícia

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 08.12.2012 15:56

[2012-12-08] Bádateľ Miroslav Šmalo sa zaujíma o históriu obce Horná Mariková. Pri svojich výskumoch v archíve narazil aj na dosiaľ nepublikované fotografie z Považskej Bystrice z vojnového roku 1940. Fotografie sú štyri, a nachádza sa na nich vtedajší Most M. R. Štefánika a pohľad na Považskú Bystricu.

Fotografie vojnovej Považskej Bystrice sa zachovali kvôli tomu, že ich zhabala polícia - Více...

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre dopravu a životné prostredie pri MZ Považská Bystrica, ktoré sa konalo dňa 04.12.2012

Autor: Mesto Poslední změna: Pátek 07.12.2012 14:22

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre dopravu a životné prostredie pri MZ Považská Bystrica, ktoré sa konalo dňa 04. 12. 2012 - Komisia nebola uznášania schopná.

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre dopravu a životné prostredie pri MZ Považská Bystrica, ktoré sa konalo dňa 04.12.2012 - Více...

Ing. Miroslav Stacho ukončil svoje členstvo vo finančnej komisii so slovami: "Odmietam sa podieľať na tomto komunálnom divadle."

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 06.12.2012 21:46

[2012-12-06] Dnes o 19.19 hod. bol na e-mailové adresy všetkých poslancov doručený list Ing. Miroslava Stacha, ktorým reagoval na výzvu z mestského úradu, aby členovia komisií potvrdili svoj záujem pokračovať v členstve v poradných orgánoch zastupiteľstva. Uverejňujeme sken tohoto listu.

Ing. Miroslav Stacho ukončil svoje členstvo vo finančnej komisii so slovami: "Odmietam sa podieľať na tomto komunálnom divadle." - Více...

Do konca roka fundraisujem pre Lánoviny, pretože píšu o hospodárení mesta.

Do konca roka fundraisujem pre Lánoviny, pretože píšu o hospodárení mesta.

Autor: Monika Bandúrová Poslední změna: Sobota 27.09.2014 15:55

[2012-12-06] Tento rok som si dala novoročné predsavzatie predčasne. Rozhodla som sa pomôcť miestnym novinám a vyzbierať pre ne nejaké peniaze, aby mohli fungovať aj v roku 2013. Už 1 euro pomôže vytlačiť 8 výtlačkov, čo znamená, že 8 domácností si prečíta, čo sa v meste plánuje a schvaľuje. Obidve redaktorky osobne poznám a viem, že robia neskutočnú prácu - píšu o rozhodovaní poslancov v Považskej Bystrici. Čo v zmysle hesla: "občania bližšie ku poslancom ale aj poslanci bližšie ku občanom" nie je vždy jednoduché. Ak máte voľné nejaké to euro, prosím podporte moju iniciatívu. Viac si prečítajte nižšie na obrázku... Ďakujem!

Do konca roka fundraisujem pre Lánoviny, pretože píšu o hospodárení mesta. - Více...

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre výstavbu pri MZ Považská Bystrica, konaného dňa 3. decembra 2012

Autor: Mesto Poslední změna: Čtvrtek 06.12.2012 18:02

Nájom časti pozemku: MVDr. Š. Ďurkech - Zámena časti pozemku a prenájom: p. František Briestenský BAX - Odkúpenie pozemku: Ing. J. Pacúch a manž. M. Pacúchová, M. Janoška, A. Michalcová, V. Michalec - Žiadosť CHEMNI USIP, spol. s r.o. o zriadenie vecného bremena - Odkúpenie parciel: GEOsys, spol. s r.o. - Žiadosť PVS, a.s. o zriadenie vecného bremena - Odkúpenie pozemku: p. M. Vrabec - Odkúpenie pozemku: p. Ľuboslav Gálik Lugas - Prenájom časti pozemku: p. Jaroslav Šimík Kamenár - Odpredaj pozemkov: p. J. Havajík a manž. E. Havajíková - Žiadosť LICITOR group, a.s. o stanovisko k investičnému zámeru výstavby bytového domu - Odkúpenie pozemku: Považská Bystrica - Prenájom parkovacej plochy: MGM s.r.o.

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre výstavbu pri MZ Považská Bystrica, konaného dňa 3. decembra 2012 - Více...

Prečo slovo aktivista nie je nadávka

Prečo slovo aktivista nie je nadávka

Autor: Iva Posluchová Poslední změna: Čtvrtek 06.12.2012 00:05

Na úvod minianekdota. Katarína žije v malom meste v ulici s rodinnou zástavbou. Jedného dňa si všimla suseda, ako motorovou pílou "len preriedzuje" skupinku stromov. Áno, na ulici, nie na svojom pozemku. Sused jej vysvetlil, že "haluzie mu zavadzá vo výhľade." Kataríne však neušlo, že haluzie - kmene vyrezaných neborákov skončili v susedovom dvore. Na druhý deň sa Katarína namiesto kočíkovania svojho prvorodeného vybrala na miestny mestský úrad, aby skonzultovala počínanie si suseda-drevorubača. Úradník poverený stromovou agendou bol však PN. Katarína si povedala, že jej to "vybavovanie" nestojí za pokazené susedské vzťahy. Keď sa však pán sused pustil aj do blízkeho parku, Katka nevydržala a opäť vybehla na úrad. Zamestnankyňa ju uviedla do kancelárie svojho už zdravého kolegu slovami: "Zas je tu tá tvoja aktivistka!"

Prečo slovo aktivista nie je nadávka - Více...

Objaví sa konečne cyklodoprava v rozpočte mesta?

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Středa 05.12.2012 20:58

„Chceme Vás vyzvať, aby Mesto Považská Bystrica začalo vnímať cyklodopravu ako súčasť dopravy v meste a v programovom rozpočte na roky 2013–2015 po prvýkrát vyčlenilo prostriedky na jej rozvoj. Mnohonásobne sa vrátia v budúcich rokoch na menšej potrebe výdavkov do dopravy i v podobe príjemnejšieho a zdravšieho života v meste.“ píše sa vo výzve, ktorú odoslalo občianske združenie Bystricykel mestskému úradu. Pochopia, že nejde o financovanie záujmovej činnosti akýchsi milovníkov bicykla ale o ekonomicky výhodný krok pre mesto?

Objaví sa konečne cyklodoprava v rozpočte mesta? - Více...

Do centra na bicykli konečne legálne

Do centra na bicykli konečne legálne

Autor: OZ Bystricykel Poslední změna: Středa 05.12.2012 20:57

Po niekoľkých rokoch, keď bol do centrálnej mestskej zóny a jej okolia vjazd na bicykli zakázaný, je opäť možné sa tam ohľaduplne pohybovať. Rovnako je znova legálne jazdiť po cestičke pozdĺž Domanižanky. Tieto zmeny nie sú úplnou novinkou - dopravné značenie sa zmenilo už pred niekoľkými mesiacmi - stojí však za to pripomenúť tento ojedinelý pozitívny krok pre cyklodopravu v meste. A vysvetliť, čo to v praxi znamená.

Do centra na bicykli konečne legálne - Více...

Vychádza nové dvojčíslo Lánovín

Vychádza nové dvojčíslo Lánovín

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 04.12.2012 10:36

[2012-12-04] Rozprávka o transparentnosti IV. - Mestská dopravná spoločnosť - Nejasná správa o vianočných trhoch / Hladné PX Centrum? - Denník bytovky Dedovec - Prečo slovo aktivista nie je nadávka - Kvietkované detské ihrisko - Stretnutie jubilantov - "Separovanie" na Dedovci - Osobnosť mestskej časti Lány - Protest prokurátora - Socha Jozefa Kronera na Lánoch - Podnety od občanov - Mesto je tu pre nás - Informujeme o činnosti VMČ Lány.

Vychádza nové dvojčíslo Lánovín - Více...

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre financovanie a hospodárenie pri Mestskom zastupiteľstve v Považskej Bystrici zo dňa 04.12.2012

Autor: Mesto Poslední změna: Pondělí 17.12.2012 16:01

Po prerokovaní bodu č. 2 sa Mgr. M. Sopčák ospravedlnil z dôvodu neodkladných pracovných povinností a opustil rokovaciu miestnosť. Komisia sa stala neuznášaniaschopnou.

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre financovanie a hospodárenie pri Mestskom zastupiteľstve v Považskej Bystrici zo dňa 04.12.2012 - Více...

Chystá sa výberové konanie na riaditeľa Mestských lesov Považská Bystrica

Chystá sa výberové konanie na riaditeľa Mestských lesov Považská Bystrica

Autor: Mesto Poslední změna: Pátek 30.11.2012 14:15

[2012-11-30] Mesto Považská Bystrica na svojej webovej stránke vyhlásilo výberové konanie na obsadenie funkcie konateľa spoločnosti Mestské lesy Považská Bystrica, s.r.o s predpokladaným nástupom od 1. januára 2013. Prihlášku spolu s požadovanými dokladmi je potrebné doručiť do 3. decembra 2012 do 12.00 hod. na Mestský úrad Považská Bystrica. Za povšimnutie stojí, že nie je požadovné vysokoškolské vzdelanie lesníckeho smeru, ale len stredoškolské.

Chystá sa výberové konanie na riaditeľa Mestských lesov Považská Bystrica - Více...

Žiadosť o záväzné stanovisko k členstvu v komisiách MZ

Žiadosť o záväzné stanovisko k členstvu v komisiách MZ

Autor: Mesto Poslední změna: Středa 28.11.2012 13:45

[2012-11-28] Mesto Považská Bystrica pristupuje k rekonštrukcii nefunkčných (neuznášania schopných) komisií. Dnes mestský úrad rozoslal mail, v ktorom žiada členov komisií o záväzné stanovisko, či majú o prácu v komisii záujem aj počas ďalších rokov tohto volebného obdobia. Termín na odoslanie záväzných stanovísk je do 5. decembra 2012.

Žiadosť o záväzné stanovisko k členstvu v komisiách MZ - Více...

Optimalizácia MHD v Považskej Bystrici - pripomienky a návrh cestovného poriadku

Optimalizácia MHD v Považskej Bystrici - pripomienky a návrh cestovného poriadku

Autor: Mesto Poslední změna: Pátek 23.11.2012 13:49

[2012-11-23] Skontrolujte si, či boli vaše pripomienky zapracované! Návrh nového kompletného cestovného poriadku MHD, ktorý by mal byť platný od 09.12.2012 so zapracovanými pripomienkami jednotlivých VMČ a občanov Mesta Považská Bystrica.

Optimalizácia MHD v Považskej Bystrici - pripomienky a návrh cestovného poriadku - Více...

Akce dokumentů

« únor 2022 »
únor
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359