Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Mestá, kde to funguje / Štartuje SMS centrum Šaľa

Štartuje SMS centrum Šaľa

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 08.03.2006 16:37 www.lepsia-sala.sk
Občania mesta Šaľa, ktorí chcú byť včas informovaní o dôležitých udalostiach, nemusia chodiť každý deň kontrolovať zmeny na úradnej tabuli mesta. Môžu si objednať zasielanie krátkych správ z vybraných oblastí života mesta formou SMSky na svoj mobilný telefón.
Štartuje SMS centrum Šaľa

Schematické znázornenie činnosti SMS centra v Šali

Podrobné informácie preberáme z webovej stránky prevádzkovateľa služby - Občianskeho združenia Lepšia Šaľa.


Občianske združenie Lepšia Šaľa spúšťa do testovacej prevádzky SMS Centrum

Čo je to SMS Centrum?

SMS Centrum je informačný uzol, ktorý má slúžiť na komunikáciu medzi občanmi a (najmä) samosprávou. Veľká väčšina z vás má toľko vlastných povinností a záujmov, že nestíha sledovať každodenné dianie vo svojom okolí. Mesto, napríklad, zverejňuje informácie na tabuli pred mestským úradom a na internete. Okolo informačnej tabule však prejdete málokedy a internet mnohí z vás ešte nemajú. Naproti tomu mobilný telefón má dnes už takmer každý. Preto sme sa rozhodli využívať práve mobilný telefón ako nástroj komunikácie. Cieľom SMS Centra je vytvoriť jednoduchý, dostupný a pohodlný spôsob komunikovania.

Ako SMS Centrum funguje?

Každý občan, ktorý má záujem dostávať z SMS Centra informácie, zúčastňovať sa ankiet alebo posielať svoje dotazy, sa veľmi jednoducho zaregistruje. Zároveň si vyberie typy informácií, o ktoré má záujem. SMS Centrum nefunguje jednosmerne, keď iba vy dostávate informácie. Ďalšia služba, ktorú poskytuje, je robenie ankiet a prieskumov (nie komerčných) ako aj posielanie vašich dotazov a následne odpovedí od kompetentných. Je teda k dispozícii iným občianskym združeniam alebo nadáciám, ale aj samotnému mestu alebo mestským organizáciám. Ak, napríklad, chcú poslanci zistiť názor občanov na konkrétny problém, môžu využiť SMS Centrum a jednoducho a rýchlo si urobiť prieskum medzi občanmi, ktorých veci verejné zaujímajú.

Aké typy informácií môžete dostávať?

Cieľom SMS Centra nie je obchod a bezbrehé šírenie reklamy. Z toho vyplýva aj typ informácií, ktoré od nás na váš mobilný telefón dostanete. Ide najmä o:
správy o dianí vmeste (rokovanie zastupiteľstva a mestskej rady, stretnutia občanov s poslancami, zhromaždenia za účelom prerokovania návrhu), správy od politických strán, občianskych združení a nadácií pôsobiacich v meste, správy o kultúrnych a spoločenských udalostiach v meste, ankety a prieskumy na zistenie vášho názoru

Príklady SMS správ, ktoré môžete dostávať:

20.12. rokovanie zastupiteľstva od 10.00. Dôležité body: výška miestnych daní a rokovanie o novej koncepcii školstva. Stretnutie poslancov z Veče s občanmi bude v piatok o 18.00 v DK-Veča. V sobotu v MsKS koncert hudobného telesa xy o 19.00 Myslíte si, že musia byť semafory spustené aj v nedeľu? V pondelok prebieha deratizácia proti hlodavcom. Míting politickej strany xy v sobotu o 16.00 v DK. Stretnutie proti spaľovni v utorok o 17.30 v zasadačke MsU. Budúci týždeň plánovaný výpadok semaforov. Zápis do 1. ročníka ZŠ do konca tohto mesiaca! Divadelné predstavenie z technických príčin zrušené. Združenie za záchranu veľrýb organizuje plavbu okolo brehov Japonska. Kontakt xxxx.

Ako sa stať účastníkom SMS Centra?

Stačí, ak pošlete na číslo 0907 777 936 SMS správu. V texte správy uveďte typ informácií, o ktoré máte záujem:

  • A - chcete sa zúčastňovať ankiet a prieskumov
  • M - správy o dianí v meste (zastupiteľstvo a podobne)
  • P - správy od politických strán
  • K - správy o kultúrnych podujatiach
  • S - správy o spoločenských podujatiach
  • Z - správy od ďalších občianskych združení, neziskových organizácií a nadácií
  • R - reklama miestneho charakteru
  • V - všetko
  • Vxy - váš vek
  • Gmz - pohlavie
Príklad SMS správy: A M P K V37 Gm

Zaplaví vás reklama?

Určite nie. Nejde o aktivitu orientovanú komerčne, preto sa nemusíte obávať, že vás zaplavíme reklamnými SMS-kami. Reklama, s ktorou sa môžete stretnúť bude spočívať v tom, že na konci niektorých SMS správ bude uvedené meno sponzora. Činnosť SMS Centra bude v prvej fáze financovaná práve sponzormi. Prípadne, ak dáte súhlas na prijímanie reklamy miestneho charakteru (znak R), tak občas (niekoľkokrát za mesiac) dostanete reklamu typu: v reštaurácii xy dni slovenskej kuchyne od soboty do stredy a podobne.

Koľko a kedy?

Spočiatku predpokladáme, že dostanete okolo 20 správ za mesiac. Určite ich nebudeme posielať pred 9.00 ráno a po 19.00 večer. Budeme preferovať popoludňajšie hodiny. Z posielania SMS správ sme vylúčili aj nedeľu a sviatky.

Ponuka

Služby SMS Centra môže využívať samospráva mesta, poslanci, rôzne združenia v meste, politické strany, organizátori kultúrnych a spoločenských podujatí. V prípade vášho záujmu nás kontaktujte.

Ďalšie upozornenia

Zaregistrovaním sa dávate súhlas k tomu, aby sme číslo vášho mobilného telefónu mali uchované v našej databáze. Kedykoľvek nám SMS správou môžete oznámiť, že už o túto službu nemáte záujem a my vás okamžite vyradíme zo zoznamu (pošlite jednoduchú správu STOP). Pravidelne vás budeme informovať o ďalších združeniach a organizáciách, ktoré prejavili záujem využívať SMS Centrum na komunikáciu s vami. Prevádzka SMS Centra je testovacia a záleží len na vás, či po niekoľkých testovacích mesiacoch bude jej činnosť pokračovať naďalej.

Veríme, že sme vám ponúkli službu, ktorá sa stretne s vašim záujmom a budeme tak vďaka SMS Centru vedieť viac o dianí okolo nás, že budeme viac navzájom komunikovať a že aj SMS Centrum prispeje k tomu, aby mesto bolo opäť o kúsok lepšie.Potiaľ informácie zo Šale. Číta sa to ako sci-fi v Považskej Bystrici, v meste, kde nefunguje ani to, aby sa  podstatné informácie automaticky zverejňovali na webovej stránke mesta.
« prosinec 2021 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359