Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Kauzy / Kauza: súdne spory mesta Považská Bystrica

Kauza: súdne spory mesta Považská Bystrica

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 08.04.2009 21:36
Prehľad správ o súdnych sporoch, v ktorých mesto Považská Bystrica vystupuje ako odporca alebo ako navrhovateľ. Správy sú zoradené počínajúc najaktuálnejšou.
Právny a samosprávny brutalizmus

Právny a samosprávny brutalizmus

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 05.05.2010 07:58

[2010-05-04 KOMENTÁR] Tak nám súdia primátora, viceprimátora a mestského právnika. Paradoxne, na celej kauze je najmenej zaujímavé samotné sfalšované, či ak chcete vymyslené uznesenie. Veď zákon o obecnom zriadení bol medzitým znovelizovaný tak, že umožňuje mestám a obciam držať si dvoch viceprimátorov. Oveľa zaujímavejšie je to, čo výroky na súde vypovedajú o právnom povedomí najvyšších predstaviteľov nášho mesta.

Právny a samosprávny brutalizmus - Více...

Ďalšie kolo súdneho sporu o platenie faktúr za TV Marika

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 27.03.2010 15:03

[2010-03-26] Minulý týždeň sa na okresnom súde konalo pojednávanie medzi mestom Považská Bystrica a spoločnosťou Manín PB, ktorá žiada zaplatenie faktúr za vysielanie TV Marika v roku 2009 (teraz ITV).

Ďalšie kolo súdneho sporu o platenie faktúr za TV Marika - Více...

Neplatný vznik spoločnosti MTS s.r.o. Považská Bystrica

Neplatný vznik spoločnosti MTS s.r.o. Považská Bystrica

Autor: Našiel Som Na Stole Poslední změna: Sobota 20.03.2010 23:31

[2010-03-19] Našiel som na stole zaujímavý dokument. Naozaj neviem odkiaľ unikol. Ale vyzerá ako právna analýza vypracovaná pre potreby mesta Považská Bystrica pretože vysvetľuje že Chudovského firma MTS vznikla neplatným spôsobom. Posledný odstavec odporúča mestu Považská Bystrica podať trestné oznámenie proti neplatnému vzniku MTS, čím by sa mesto vyhlo súdnym sporom s touto firmou. Pôvod materiálu je neistý a asi sa k nemu nikto nebude hlásiť. DÚFAM ŽE ĽUDIA KTORÝM PATRÍ TÁTO VEBOVÁ STRÁNKA BUDÚ MAŤ DOSŤ ODVAHY A NEVYMAŽÚ TENTO DOKUMENT AJ KEĎ JEHO PRAVOSŤ NIE JE POTVRDENÁ! JE VO VEREJNOM ZÁUJME PRESKÚMAŤ JEHO PRAVDIVOSŤ, MôŽE SA TÝM ZABRÁNIŤ ĎALŠÍM OBROVSKÝM STRATÁM MESTSKÝCH FINANCIÍ.

Neplatný vznik spoločnosti MTS s.r.o. Považská Bystrica - Více...

Okresný súd zamietol návrh na určenie neplatnosti zmluvy o predaji POVBYTu

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 06.03.2010 12:44

[2010-03-06] Za bývalého primátora Lackoviča bolo predaných 80% mestského bytového podniku POVBYT. Po prehraných voľbách v roku 2006 sa zrazu medzi majiteľmi POVBYTu objavila jeho manželka Danka Lackovičová, ako aj manželka vtedajšieho šéfa HZDS Cingela. Títo obratom ruky predali svoje podiely firme GGE, patriacej miliardárovi Ivanovi Kmotríkovi. Nové vedenie mesta namietalo platnosť zmluvy o predaji na súde, a podalo trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Pred niekoľkými dňami Okresný súd v Považskej Bystrici návrh zamietol.

Okresný súd zamietol návrh na určenie neplatnosti zmluvy o predaji POVBYTu - Více...

TV Markíza | Hospodárenie s mestskými peniazmi (exekúcia)

TV Markíza | Hospodárenie s mestskými peniazmi (exekúcia)

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 19.01.2010 23:41

[2009-01-19] Reportáž Kataríny Tekeľovej o aktuálnom probléme exekúcií na mestskom úrade, kvôli neplateniu faktúr ITV (bývalá TV Marika). Reportáž obsahuje vyjadrenie viceprimátora Stanislava Haviara, že mesto využije všetky možnosti, aby dokázalo nevýhodnosť zmlúv, uzavretých "za Lackoviča" s firmou podnikateľa Konečného. V kontraste s tým je informácia, že lehotu na dovolanie na Najvyšší súd mesto už premeškalo. Podrobnosti v Televíznych novinách na TV Markíza:

TV Markíza | Hospodárenie s mestskými peniazmi (exekúcia) - Více...

Okresný súd vydal poverenie exekútorovi, aby vykonal exekúciu na Meste Považská Bystrica

Okresný súd vydal poverenie exekútorovi, aby vykonal exekúciu na Meste Považská Bystrica

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 19.01.2010 23:22

[2009-01-19] V roku 2005 za vlády Ľuboša Lackoviča uzavrelo mesto nevýhodné zmluvy na 12 rokov dopredu so spoločnosťou, prevádzkujúcou TV Marika (dnes ITV). Voľby v roku 2006 Lackovič prehral a nové vedenie prestalo za prevádzku televízie platiť. Nasledovalo viacero súdnych sporov, ktoré mesto prehralo. Pohľadávky teraz vymáha exekútor. Podľa hovorcu Krajského súdu v Trenčíne Romana Tarabusa vydal Okresný súd v Považskej Bystrici 8. januára poverenie exekútorovi, aby vykonal exekúciu. Celková výška dlžnej čiastky nie je celkom jasná: vedúci finančného útvaru mesta Jozef Šebák hovorí, že mesto má uhradiť platbu za tretí a štvrtý štvrťrok 2008 vo výške 40.000 eur plus úroky z omeškania. Majiteľ televízie Konečný uvádza, že 120.000 eur musí mesto televízii zaplatiť ako istinu a približne rovnakú sumu tvorí príslušenstvo - súdne poplatky, úroky, odmeny advokátom. To sú nezaplatené záväzky do konca roku 2008. Okrem toho Konečného firma podala tri žaloby za rok 2009 v súhrnnej sume 85.000 eur. Podrobnosti nájdete v článku na stránke POVAZSKA.SME.SK (Aktualizované o vyjadrenia právneho zástupcu mesta - JUDr. Ľubomíra Fogaša)

Okresný súd vydal poverenie exekútorovi, aby vykonal exekúciu na Meste Považská Bystrica - Více...

Loduha o predaji POVBYTu: "I keby bolo za korunu predané, nie je to v rozpore so zákonom"

Loduha o predaji POVBYTu: "I keby bolo za korunu predané, nie je to v rozpore so zákonom"

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 25.09.2009 14:36

[2009-09-24] Kauza POVBYT bola opäť na okresnom súde. Niekoľko citátov zúčastnených. Miroslav Adame, súčasný primátor mesta: „Poukazujem na to, že pokiaľ by mala byť platná zmluva, na základe ktorej sa odpredal majetok za 27 miliónov, keď v prehľade o prenajatom a investičnom majetku k 31. 12. 2001 bola hodnota 281 miliónov, potom je nutné pochybovať o spravodlivosti." Právny zástupca POVBYTu Pavol Loduha: "Nie je tu žiadne obmedzenie ani zo strany štátu, ani zo strany nikoho iného. Takže v tomto prípade cena tak, ako bola stanovená, je v súlade so všetkými právnymi predpismi, ktoré platili v čase predaja. To znamená, že i keby bolo za korunu predané, nie je to v rozpore so zákonom." Miroslav Adame: "Mesto predalo sliepku, ktorá doslova znášala zlaté vajcia, teda strategický majetok, kde bolo 17 budov, okolo 38 500 metrov štvorcových pozemkov a množstvo prístrojov a zariadení. To všetko za cenu 27 miliónov. To je jednoducho nehorázne. Žiaľ, tá zmluva je, domnievam sa, právne vyšpecifikovaná veľmi dobre, ale jej platnosť je otázna. Kde sú tu však potom etika, morálka a dobré mravy?" Pavol Loduha: "„V súvislosti s týmto sporom, chceme poukázať na kauzy, ktoré v tomto štáte existujú, viď emisie. Ani tam nie je možné dať žalobu o neplatnosť. Aj tam je možné len odstúpiť od zmluvy. Ak by bola možná takáto možnosť, štát dá žalobu o neplatnosť zmluvy. Ale takú žalobu nie je možné podať." Keďže obe strany navrhli vypočuť ďalších svedkov, pojednávanie bolo opäť odročené.

Loduha o predaji POVBYTu: "I keby bolo za korunu predané, nie je to v rozpore so zákonom" - Více...

František Kotala, bývalý zastupujúci riaditeľ považskobystrickej nemocnice, žiada na súde zrušenie svojej výpovede

František Kotala, bývalý zastupujúci riaditeľ považskobystrickej nemocnice, žiada na súde zrušenie svojej výpovede

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 12.09.2009 14:59

[2009-09-11] Kotalova právna zástupkyňa Zuzana Krutá tvrdí, že výpoveď nebola prerokovaná s odbormi a organizačné zmeny v nemocnici boli účelové. Podrobne o spore informuje Bernadetta Pitoňáková na stránkach POVAZSKA.SME.SK:

František Kotala, bývalý zastupujúci riaditeľ považskobystrickej nemocnice, žiada na súde zrušenie svojej výpovede - Více...

Súd kvôli satirickej básničke na bývalého primátora Lackoviča bol odročený

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 05.09.2009 16:30

[2009-08-28] Okresný súd v Trenčíne odročil pojednávanie s novinárkou Janou Teleki, ktorú súdia za údajné ohováranie v tlači a hrubú urážku verejného činiteľa - bývalého primátora Ľuboša Lackoviča. Poškodený Ľuboš Lackovič sa totiž na pojednávanie nedostavil. Básnička sa týkala nakladania s majetkom mesta, napríklad predaja POVBYT-u. Hlavným argumentom Jany Teleki je, že paragraf „útoku na verejného činiteľa tlačou“ bol v roku 2003 pre rozpor s ľudskými právami zrušený. Podrobnosti prináša správa agentúry SITA:

Súd kvôli satirickej básničke na bývalého primátora Lackoviča bol odročený - Více...

PRAVDA | Autor bilbordov je neznámy. A nevie pravopis

PRAVDA | Autor bilbordov je neznámy. A nevie pravopis

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 10.04.2009 13:43

[2009-04-07] Milan Kráľ z denníka Pravda spracoval ďalší príspevok k téme bilbordov. Článok obsahuje niekoľko nových skutočností: Hovorca mesta Považská Bystrica oznámil, že primátor Miroslav Adame sa rozhodol podať trestné oznámenie pre podozrenie z ohovárania. Obchodný riaditeľ bilbordovej firmy GRYF Ladislav Krčmárik informoval, že osoba, ktorej identitu firma zatiaľ tají, si objednala sedem bilbordov počas celého mesiaca apríl. Odhadovaná cena reklamnej kampane je 1 160 EUR, plus výdavky na tlač plagátov.

PRAVDA | Autor bilbordov je neznámy. A nevie pravopis - Více...

Neoverená informácia: Mesto prehralo súdny spor s firmou MTS, s. r. o.

Neoverená informácia: Mesto prehralo súdny spor s firmou MTS, s. r. o.

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 20.03.2010 22:59

[2009-04-02] Zdroj z blízkosti firmy MTS, ktorú vlastní Štefan Chudovský, nám zaslal informáciu, že Mesto Považská Bystrica prehralo súdny spor o cca 100 miliónov SKK (suma pravdepodobne nebude presná). Predmetom sporu boli neuhradené faktúry na technické služby, ktoré firma MTS vykonávala pre Mesto Považská Bystrica.

Neoverená informácia: Mesto prehralo súdny spor s firmou MTS, s. r. o. - Více...

Odpoveď viceprimátora Haviara na článok Nájomné bytovky na Rozkvete má opäť stavať firma HANT

Odpoveď viceprimátora Haviara na článok Nájomné bytovky na Rozkvete má opäť stavať firma HANT

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 09.04.2009 10:43

[2009-03-13] Pred pár minútami sme dostali e-mail zo sekretariátu zástupcu primátora mesta Považská Bystrica s reakciou na článok v týždenníku Obzor. Keďže sme celý text článku v rámci obsiahleho komentára uverejnili aj na našej webovej stránke, považujeme za správne publikovať rovnakým spôsobom aj reakciu naň.

Odpoveď viceprimátora Haviara na článok Nájomné bytovky na Rozkvete má opäť stavať firma HANT - Více...

Viceprimátor Stanislav Haviar podal trestné oznámenie na týždenník Obzor

Viceprimátor Stanislav Haviar podal trestné oznámenie na týždenník Obzor

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 05.05.2016 23:37

Informáciu mám zatiaľ overenú z jedného zdroja. Ide o spravodajský článok redaktorky Bernadetty Pitoňákovej "Ďalšie bytovky má stavať firma HANT BA - Poslanci poukazovali na rodinnú prepojenosť." Vydanie Obzoru s týmto článkom je ešte v predaji. Viceprimátor údajne podal trestné oznámenie za poškodenie dobrého mena firmy HANT BA, v ktorej orgánoch je viceprimátorov brat Anton Haviar a dcéra Lucia Bušfyová. O čom sa píše v spornom článku?

Viceprimátor Stanislav Haviar podal trestné oznámenie na týždenník Obzor - Více...

SITA | Stíhanie novinárky sa neskončilo ani po 10 rokoch

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 05.09.2009 16:01

[2009-03-03] Agentúra SITA mapuje 10 rokov trvajúcu kauzu, kde sa bývalý primátor Lackovič, jeho sestra sudkyňa Loduhová a jej manžel - advokát Loduha snažia dosiahnuť potrestanie novinárky Jany Teleki za básničku a články v týždenníku Aspekt. Jana Teleki pred 10 rokmi upozornila, že mesto nehospodári zdravo, pričom poukazovala najmä na predaj podielu v bytovom podniku POVBYT. Poškodení tieto články považujú za trestný čin ohovárania a útoku na verejného činiteľa.

SITA | Stíhanie novinárky sa neskončilo ani po 10 rokoch - Více...

Zoznam faktúr a súdnych sporov dostaneme 10. februára

Zoznam faktúr a súdnych sporov dostaneme 10. februára

Autor: Jaroslav Ševčík Poslední změna: Neděle 01.02.2009 20:53

Na moju nedávnu žiadosť mi Mesto Považská Bystrica zaslalo prvú odpoveď - oznámenie o predĺžení lehoty na sprístupnenie informácií.

Zoznam faktúr a súdnych sporov dostaneme 10. februára - Více...

Odstavovanie Chudovského pokračuje

Odstavovanie Chudovského pokračuje

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 20.03.2010 23:06

[2008-03-21] Po zrušení zmluvy na údržbu verejných priestranstiev a zmluvy na odvoz a likvidáciu komunálnych odpadov napadlo súčasné vedenie mesta Považská Bystrica aj zmluvu na rekonštrukciu verejného osvetlenia. Úrad pre verejné obstarávanie už pred niekoľkými mesiacmi skonštatoval, že verejné obstarávanie za minulého vedenia neprebehlo v súlade so zákonom. V týchto dňoch bol vo vestníku vyhlásený tender na prevádzku, údržbu a rekonštrukciu verejného osvetlenia za takmer 270 miliónov korún.

Odstavovanie Chudovského pokračuje - Více...

Obzor: Dva súdne spory mesta a firmy MTS

Obzor: Dva súdne spory mesta a firmy MTS

Autor: servis Poslední změna: Sobota 20.03.2010 23:28

[2007-09-18] Považská Bystrica - Okresný súd rieši súdny spor medzi Mestom a firmou MTS.

Obzor: Dva súdne spory mesta a firmy MTS - Více...

Zajtra na okresnom súde: Chudovského firma proti Mestu Považská Bystrica

Zajtra na okresnom súde: Chudovského firma proti Mestu Považská Bystrica

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 20.03.2010 23:05

[2007-09-05, agentúra JPP] Pod značkou JPP (jedna pani povedala) budeme uverejňovať informácie, ktoré sme nemali čas alebo chuť overovať. Ako sa vraví - ber alebo nechaj tak.

Zajtra na okresnom súde: Chudovského firma proti Mestu Považská Bystrica - Více...

Akce dokumentů

« prosinec 2021 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359