Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Kauzy / Kauza: súdne spory mesta Považská Bystrica

Kauza: súdne spory mesta Považská Bystrica

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 08.04.2009 21:36
Prehľad správ o súdnych sporoch, v ktorých mesto Považská Bystrica vystupuje ako odporca alebo ako navrhovateľ. Správy sú zoradené počínajúc najaktuálnejšou.

Témy

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 03.04.2019 19:08

Kľúčové slová (tagy), použité na tomto webe.

Témy - Více...

Otvorený list bývalého primátora Miroslava Adameho súčasnému primátorovi Karolovi Janasovi

Otvorený list bývalého primátora Miroslava Adameho súčasnému primátorovi Karolovi Janasovi

Autor: Miroslav Adame Poslední změna: Pátek 10.10.2014 09:28

[2014-10-07] Pán Karol Janas, primátor Mesta Považská Bystrica. Otvorený list. Na vedomie občanom Považskej Bystrice.

Otvorený list bývalého primátora Miroslava Adameho súčasnému primátorovi Karolovi Janasovi - Více...

Stanovisko primátora k listu spoločnosti CHUDOVSKÝ a.s.

Stanovisko primátora k listu spoločnosti CHUDOVSKÝ a.s.

Autor: Mesto Poslední změna: Pondělí 14.04.2014 21:31

[2014-04-07] Stanovisko primátora doc. PhDr. PaedDr. Karola Janasa, PhD. k otvorenému listu spoločnosti CHUDOVSKÝ, a.s.

Stanovisko primátora k listu spoločnosti CHUDOVSKÝ a.s. - Více...

Otvorený list primátorovi: Chudovský, a.s.

Otvorený list primátorovi: Chudovský, a.s.

Autor: Mesto Poslední změna: Pondělí 07.04.2014 12:47

[2014-04-04] Firma Chudovský, a.s. dňa 02.04.2014 poslala primátorovi mesta Považská Bystrica doc. PhDr. PaedDr. Karol Janas, PhD. otvorený list.

Otvorený list primátorovi: Chudovský, a.s. - Více...

Rozsudok Krajského súdu v Trenčíne vo veci diskusných príspevkov na stránke PB.OTVORENE.SK

Rozsudok Krajského súdu v Trenčíne vo veci diskusných príspevkov na stránke PB.OTVORENE.SK

Autor: Klub Strážov Poslední změna: Středa 04.07.2012 12:52

Zverejňujeme text rozsudku Krajského súdu v Trenčíne, ktorým zmenil rozsudok Okresného súdu v Považskej Bystrici vo veci diskusných príspevkov anonymných diskutérov na webovej stránke PB.OTVORENE.SK. Okresný súd v Považskej Bystrici pôvodne odsúdil prevádzkovateľa stránky - občianske združenie Klub Strážov na odstránenie urážlivých diskusných príspevkov, ospravedlnenie sa navrhovateľovi a zaplatenie náhrady nemajetkovej ujmy v sume 5000 EUR. Krajský súd zrušil povinnosť Klubu Strážov ospravedlniť sa a zaplatiť 5000 EUR, a potvrdil povinnosť Klubu Strážov odstrániť predmetné diskusné príspevky. Rozhodnutie súdu rešpektujeme a diskusné príspevky sme v stanovenej lehote odstránili, avšak právna zástupkyňa Klubu Strážov podáva dovolanie na Najvyšší súd Slovenskej republiky. Už rozhodnutie Krajského súdu v Trenčíne však vnímame ako dôležité víťazstvo a precedens pre ďalších prevádzkovateľov webových stránok, pretože znemožňuje podávanie likvidačných žalôb na prevádzkovateľov webových stránok. Jednou z priorít nášho združenia je sloboda Internetu.

Rozsudok Krajského súdu v Trenčíne vo veci diskusných príspevkov na stránke PB.OTVORENE.SK - Více...

Reakcia MUDr. Miroslava Adameho na článok "Predvolebné chodníky".

Reakcia MUDr. Miroslava Adameho na článok "Predvolebné chodníky".

Autor: Miroslav Adame Poslední změna: Pátek 18.05.2012 13:27

[2012-05-18] Vážený pán magister Juraj Smatana , dostal som Vašu výzvu na reagovať na problematiku , ktorá je zrejme z Vašej iniciatívy diskutovaná a prakticky už vyriešená, na Vašej stránke „ Považská Bystrica otvorene“, na adresu ktorej ma odkazujete. Vašu stránku navštevujem skutočne výnimočne. Stránka je asi Vaše obľúbené dielko , možno i zdroj pýchy a pomyselnej moci. Komu však prospela , aké priniesla pozitíva-pripomeňte . Obyvateľom mesta, ako ? Iným subjektom ? Vám osobne ? Odpovedzte čestne na nastolené otázky ,najmä ak sa chcete stavať do pozície objektívneho moderátora názorov občanov.

Reakcia MUDr. Miroslava Adameho na článok "Predvolebné chodníky". - Více...

Okresný súd v Považskej Bystrici odmietol sprístupniť rozsudok vo veci Stacho vs. Klub Strážov, Krajský súd Trenčín rozsudok sprístupnil

Okresný súd v Považskej Bystrici odmietol sprístupniť rozsudok vo veci Stacho vs. Klub Strážov, Krajský súd Trenčín rozsudok sprístupnil

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 22.04.2012 23:43

[2012-04-21] O sprístupnenie rozsudku požiadala organizácia EISI - European Information Society Institute, ktorá považuje odsúdenie prevádzkovateľa webovej stránky PB.OTVORENE.SK na pokutu 5000 EUR za anonymné príspevky neznámych pisateľov za nesprávne. Okresný súd v Považskej Bystrici odmietol rozsudok sprístupniť. Právnici z EISI sa odvolali, Krajský súd v Trenčíne im dal za pravdu a rozsudok zverejnil.

Okresný súd v Považskej Bystrici odmietol sprístupniť rozsudok vo veci Stacho vs. Klub Strážov, Krajský súd Trenčín rozsudok sprístupnil - Více...

Blog právničky Mancelovej: Ad: Za anonymný príspevok dostali aktivisti pokutu

Blog právničky Mancelovej: Ad: Za anonymný príspevok dostali aktivisti pokutu

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 22.04.2012 15:44

Blog doktorandky Právnickej fakulty Univerzity Karlovej o prípade Ing. Miroslav Stachov versus Klub Strážov.

Blog právničky Mancelovej: Ad: Za anonymný príspevok dostali aktivisti pokutu - Více...

Rozsudok Okresného súdu v Považskej Bystrici: Ing. Miroslav Stacho versus Klub Strážov (DOKUMENT JE MOMENTÁLNE NEDOSTUPNÝ)

Rozsudok Okresného súdu v Považskej Bystrici: Ing. Miroslav Stacho versus Klub Strážov (DOKUMENT JE MOMENTÁLNE NEDOSTUPNÝ)

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 30.04.2012 12:22

Kópia rozsudku, ktorým Okresný súd v Považskej Bystrici odsúdil prevádzkovateľa webovej stránky PB.OTVORENE.SK na zaplatenie 5000 EUR za diskusné príspevky neznámych autorov. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, právna zástupkyňa Klubu Strážov podala odvolanie.

Rozsudok Okresného súdu v Považskej Bystrici: Ing. Miroslav Stacho versus Klub Strážov (DOKUMENT JE MOMENTÁLNE NEDOSTUPNÝ) - Více...

Nové vedenie mesta zverejnilo informácie o zadlžení a ohlásilo znižovanie stavu úradníkov

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 29.01.2011 14:26

Na tlačovej konferencii vo štvrtok 27. 1. 2011 primátor Karol Janas zverejnil alarmujúce údaje o stave mestských financií. Základným problémom je, že mesto má zazmluvnené oveľa väčšie výdavky, než sú jeho príjmy. Fakty a citáty zo správy agentúry TASR:

Nové vedenie mesta zverejnilo informácie o zadlžení a ohlásilo znižovanie stavu úradníkov - Více...

Na špeciálnom súde v Pezinku prebieha pojednávanie s považskobystrickým prokurátorom Tiborom A.

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 12.01.2011 00:45

[2011-01-10_2010-01-11] Pojednávanie s považskobystrickým prokurátorom Tiborom A. prebieha už druhý deň. Tlačové agentúry zatiaľ priniesli tri správy: "Prokurátor priznal prijatie 600-eurového úplatku", "Obžalovaný prokurátor z Považskej Bystrice tvrdí, že bol uvedený do omylu", a "Pokračuje súd s bývalým okresným prokurátorom". V utorok 11. 1. pred súdom vypovedal aj bývalý primátor Považskej Bystrice Miroslav A.

Na špeciálnom súde v Pezinku prebieha pojednávanie s považskobystrickým prokurátorom Tiborom A. - Více...

TA3: Kto zaplatil súdny spor?

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 08.12.2010 09:39

[2010-12-07] Milan Sklenář zo združenia podnikateľov v Považskej Bystrici tvrdí, že primátor Miroslav Adame si platí právnika na súdny spor s týmto združením z mestských peňazí. Dokazuje to faktúrou. Miroslav Adame sa to označuje za vulgárnu lož a obhajuje sa tým, že sekretárka napísala na faktúru nesprávny dátum pojednávania. PONAUČENIE: pozor na sekretárky! Dostali vraj Miroslava Adameho do problémov už v kauze falšovania uznesenia, a teraz zase!

TA3: Kto zaplatil súdny spor? - Více...

Ako ochrániť najcennejší mestský majetok pred exekútormi?

Ako ochrániť najcennejší mestský majetok pred exekútormi?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 11.09.2016 11:33

[2010-10-28] Niežeby odstránené lavičky na železničnej stanici, alebo predaný chodník z Rozkvetu k Domanižanke neboli dôležité. Ale v hlasnej diskusii o nich by nemali zaniknúť problémy najvyššieho stupňa dôležitosti. Keď zakladateľ firmy s obratom, ktorý sa počíta v desiatkách miliárd, niečo hovorí o financiách a majetku, neradno to brať na ľahkú váhu. A teda keď Ľubomír Harvánek (RAVEN) vyjde z obvyklého miliardárskeho prísne stráženého súkromia na televízne obrazovky, aby varoval pred rizikom straty najcennejšieho mestského majetku - mestských lesov - treba ho počúvať veľmi pozorne.

Ako ochrániť najcennejší mestský majetok pred exekútormi? - Více...

Majiteľ spoločnosti MTS žiada od mesta pol milióna eur, mesto sa dovoláva na Najvyšší súd

Majiteľ spoločnosti MTS žiada od mesta pol milióna eur, mesto sa dovoláva na Najvyšší súd

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 20.09.2010 20:57

[2010-09-15] Firma MTS mala s minulým vedením mesta uzatvorenú zmluvu na zber a likvidáciu komunálneho odpadu až do roku 2010. Nové vedenie mesta uzatvorilo zmluvu s firmou MEGAWASTE, pričom firme MTS prestalo platiť faktúry a pokúsilo sa zrušiť zmluvu súdnou cestou. Okresný súd žalobu zamietol, krajský súd v Trenčíne platnosť zmluvy medzi Mestom Považská Bystrica a firmou MTS potvrdil. Medzitým Úrad pre verejné obstarávanie uložil mestu Považská Bystrica pokutu 200 000 eur za netransparentný výber spoločnosti MEGAWASTE. Majiteľ firmy MTS Pavol Chudovský teraz žiada od mesta náhradu ušlého zisku vo výške 484.416 eur. Mesto sa pokúša spochybniť samotný vznik spoločnosti MTS dovolaním na najvyššom súde.

Majiteľ spoločnosti MTS žiada od mesta pol milióna eur, mesto sa dovoláva na Najvyšší súd - Více...

Prejednávanie kauzy falšovanie odročené: viceprimátor Stanislav H. práceneschopný, jeho právny zástupca podal námietku zaujatosti voči všetkým členom trestného senátu v Trenčíne

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 20.09.2010 20:28

[2010-09-20] Dnes sa malo na krajskom súde v Trenčíne konať verejné zasadnutie vo veci falšovania uznesenia primátorom mesta Považská Bystrica a jeho viceprimátorom. V tejto veci boli obaja odsúdení na okresnom súde v Považskej Bystrici, na finančnú pokutu vo výške 500 eur prípadne trojmesačné väzenie a zákaz vykonávať funkcie v samospráve po dobu jedného roka. Trenčiansky súd mal dnes rozhodovať o ich odvolaní sa voči rozsudku.

Prejednávanie kauzy falšovanie odročené: viceprimátor Stanislav H. práceneschopný, jeho právny zástupca podal námietku zaujatosti voči všetkým členom trestného senátu v Trenčíne - Více...

Pojednávanie o platnosti zákazu verejnej činnosti pre súčasného primátora a viceprimátora prebehne 20. septembra v Trenčíne

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 17.08.2010 11:24

[2010-08-16] Informáciu poskytol agentúre TASR hovorca krajského súdu Roman Tarabus. Na zákaz vykonávať počas jedného roka činnosť v orgánoch samosprávy odsúdil Miroslava A. a Stanislava H. Okresný súd v Považskej Bystrici, kvôli trestnému činu falšovania verejnej listiny. Obaja odsúdení podali voči rozsudku odvolanie, o ktorom teraz bude rozhodovať krajský súd v Trenčíne. Pokiaľ by krajský súd potvrdil rozsudok okresného súdu, mesto Považská Bystrica by sa ocitlo bez vedenia, nakoľko druhý viceprimátor Ľubomír Kubovič bol nedávno primátorom Miroslavom Adamem odvolaný.

Pojednávanie o platnosti zákazu verejnej činnosti pre súčasného primátora a viceprimátora prebehne 20. septembra v Trenčíne - Více...

Prečo primátor Adame odmietol diskutovať s Ľubošom Lackovičom o sporoch medzi mestom a TV Marika

Prečo primátor Adame odmietol diskutovať s Ľubošom Lackovičom o sporoch medzi mestom a TV Marika

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 05.08.2010 12:27

[2010-08-03] Prepis stanoviska primátora mesta, uverejneného v Považskobystrických novinkách zo dňa 3. 8. 2010

Prečo primátor Adame odmietol diskutovať s Ľubošom Lackovičom o sporoch medzi mestom a TV Marika - Více...

Podľa bývalej hlavnej kontrolórky vtedajší primátor Lackovič prideľoval byty na základe novely VZN, ktorá nebola schválená mestským zastupiteľstvom.

Autor: Jana Teleki Poslední změna: Neděle 09.05.2010 17:37

[2010-05-07] Keď primátor Považskej Bystrice Miroslav Adame oznámil, že bývalý primátor Ľuboš Lackovič po prehratých voľbách pridelil šesť bytov príbuzným pracovníkom mestského úradu, podľa neho bolo možné napadnúť iba morálny aspekt. V meste platilo všeobecne záväzné nariadenie (VZN), podľa ktorého si občan pridelený byt mohol vzápätí odkúpiť za zostatkovú cenu vo výške niekoľko tisíc korún a následne ho predať za trhovú cenu.

Podľa bývalej hlavnej kontrolórky vtedajší primátor Lackovič prideľoval byty na základe novely VZN, ktorá nebola schválená mestským zastupiteľstvom. - Více...

Rozsudok v kauze falšovanie uznesenia: Primátor Adame a viceprimátor Haviar vinní, odsúdení na 500 EUR pokuty a ZÁKAZ ČINNOSTI VO VEREJNEJ FUNKCII

Rozsudok v kauze falšovanie uznesenia: Primátor Adame a viceprimátor Haviar vinní, odsúdení na 500 EUR pokuty a ZÁKAZ ČINNOSTI VO VEREJNEJ FUNKCII

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 05.05.2010 22:32

[2010-05-05 15:30 RÝCHLA SPRÁVA] Pred niekoľkými minútami bol na okresnom súde Považská Bystrica vyhlásený rozsudok vo veci falšovania verejnej listiny - uznesenia mestského zastupiteľstva. Primátor Miroslav Adame a viceprimátor Stanislav Haviar boli uznaní vinnými, a odsúdení na 500 EUR pokuty a zákaz činnosti vo verejnej funkcii. Právnik a poslanec mestského zastupiteľstva Marcel P. bol oslobodený.

Rozsudok v kauze falšovanie uznesenia: Primátor Adame a viceprimátor Haviar vinní, odsúdení na 500 EUR pokuty a ZÁKAZ ČINNOSTI VO VEREJNEJ FUNKCII - Více...

Akce dokumentů

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359