Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Kauzy / Kauza: POVBYT

Kauza: POVBYT

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 21.10.2014 21:11
Kategorie:
Rozprávka o tom, ako počas vlády primátora Lackoviča 80% mestských bytov prestalo byť mestskými, a po prehratých voľbách sa stali majetkom pani Lackovičovej (manželka primátora), pani Cingelovej (manželka predsedu HZDS) a Jozefa Brosa (riaditeľ POVBYTu). Mestský majetok v cene 281 miliónov sa predal "vyvoleným" za 27 miliónov SK! Títo ho obratom ruky predali firme miliardára Ivana Kmotríka. Súdny spor, ktorý iniciovalo nové vedenie mesta, sa vlečie už niekoľko rokov. (Články sú usporiadané od najnovšieho po najstarší.)

Témy

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 03.04.2019 19:08

Kľúčové slová (tagy), použité na tomto webe.

Témy - Více...

Analýza | ZÁSOBOVANIE TEPLOM - Kto nesie zodpovednosť za 2,5 dňový výpadok tepla?

Analýza | ZÁSOBOVANIE TEPLOM - Kto nesie zodpovednosť za 2,5 dňový výpadok tepla?

Autor: Roman Hanajík Poslední změna: Úterý 04.11.2014 06:43

[2014-11-04] Čo viedlo k 2,5 dňovému výpadku dodávky tepla 22-24.10.2014? Čo by sa dialo, ak by sa to stalo v januári, kedy celodenná priemerná teplota dosahuje aj -11°C?! Obhajuje primátor Karol Janas skutočne záujmy občanov? Mohlo mesto rekonštruovať rozvody tepla aj bez súkromného kapitálu? Koľko kilometrov teplovodných rozvodov nie je ešte vymenených?

Analýza | ZÁSOBOVANIE TEPLOM - Kto nesie zodpovednosť za 2,5 dňový výpadok tepla? - Více...

Prebieha niekoľkodňový výpadok dodávky tepla a teplej vody na sídliskách v Považskej Bystrici, ktoré sú závislé na teplárni GGE. (AKTUALIZOVANÉ)

Prebieha niekoľkodňový výpadok dodávky tepla a teplej vody na sídliskách v Považskej Bystrici, ktoré sú závislé na teplárni GGE. (AKTUALIZOVANÉ)

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 27.10.2014 16:49

[2014-10-27] Už niekoľko dní trvá nepríjemný problém: vypadávanie dodávky tepla a teplej vody v bytovkách, kde teplo dodáva firma Teplo GGE. Pripomeňme si, čo sa v minulosti dialo s majetkom, ktorý pôvodne patril mestu, prečo bol predaný a či cena bola primeraná. AKTUALIZOVANÉ: pracovníkom GGE sa po troch dňoch (porucha bola zistená v sobotu) podarilo lokalizovať miesto, kde teplá voda uniká z potrubia a v súčasnosti už prebiehajú výkopové a opravárske práce na ulici Okružnej, v blízkosti reštaurácie MONA. (informácia od čitateľov, doplnená agentúrnou správou TASR a fotografiou od nášho čitateľa).

Prebieha niekoľkodňový výpadok dodávky tepla a teplej vody na sídliskách v Považskej Bystrici, ktoré sú závislé na teplárni GGE. (AKTUALIZOVANÉ) - Více...

Otvorený list bývalého primátora Miroslava Adameho súčasnému primátorovi Karolovi Janasovi

Otvorený list bývalého primátora Miroslava Adameho súčasnému primátorovi Karolovi Janasovi

Autor: Miroslav Adame Poslední změna: Pátek 10.10.2014 09:28

[2014-10-07] Pán Karol Janas, primátor Mesta Považská Bystrica. Otvorený list. Na vedomie občanom Považskej Bystrice.

Otvorený list bývalého primátora Miroslava Adameho súčasnému primátorovi Karolovi Janasovi - Více...

Stanovisko Združenia podnikateľov k činnosti vedenia mesta Považská Bystrica v rokoch 2010-2012

Stanovisko Združenia podnikateľov k činnosti vedenia mesta Považská Bystrica v rokoch 2010-2012

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 24.02.2013 15:21

[2013-02-24] Dňa 23. februára 2013 bol všetkým poslancom a poslankyniam mesta Považská Bystrica doručený nasledovný e-mail: "Dobrý deň, v prílohe zasielam Stanovisko ZPPB k činnosti vedenie mesta Považská Bystrica v rokoch 2010 -2012. Ako zástupca občanov mesta Považská Bystrica Vás týmto žiadame aj na základe skúseností počas dvojročného pôsobenia niektorých poslancov, aby ste na nadchádzajúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici interpelovali vedenie mesta ohľadne ich nečinnosti pri rozvoji a dlhodobejšej koncepcie vývoja spoločenského života v Považskej Bystrici."

Stanovisko Združenia podnikateľov k činnosti vedenia mesta Považská Bystrica v rokoch 2010-2012 - Více...

Združenie podnikateľov žiada mesto o informácie o predaji podielu v spoločnosti POVBYT

Združenie podnikateľov žiada mesto o informácie o predaji podielu v spoločnosti POVBYT

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 23.02.2013 16:37

Na webovej stránke Združenia podnikateľov Považská Bystrica bola uverejnená infožiadosť, v ktorej združenie požaduje podrobnejšie informácie o predaji 20% podielu v spoločnosti POVBYT firme GGE, a. s. O odpovedi Mesta Považská Bystrica vás budeme informovať. Ťažko sa však ubrániť ďalšej otázke: prečo tieto informácie neboli súčasťou dôvodovej správy k návrhu predaja podielu, ktorý bol predložený poslancom mestského zastupiteľstva?

Združenie podnikateľov žiada mesto o informácie o predaji podielu v spoločnosti POVBYT - Více...

Karol Janas | Tvrdé útoky a osočovania sa budú zrejme stupňovať

Karol Janas | Tvrdé útoky a osočovania sa budú zrejme stupňovať

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 07.10.2012 17:23

[2012-10-07] Pred pár dňami Hospodárske noviny a Topky uverejnili správu o "rekordmanovi zo Smeru", ktorý zvláda osem funkcií. Následne bol v mestom vydávaných Považskobystrických novinkách uverejnený rozsiahly, takmer trojstranový rozhovor s primátorom Karolom Janasom pri príležitosti toho, že je "vo funkcii primátora už viac ako poldruha roka". Súčasne vyšiel tento materiál ako platená inzercia v MY - noviny Stredného Považia a v reklamných novinách ECHO. Keďže rozhovor obsahuje postoje súčasného primátora Považskej Bystrice k množstvu minulých i aktuálnych probémov, ale na internete nie je dostupný, redakcia PB.OTVORENE.SK ho spracovala do obrazovej i textovej formy.

Karol Janas | Tvrdé útoky a osočovania sa budú zrejme stupňovať - Více...

Karol Janas : Tvrdé útoky a osočovania sa budú zrejme stupňovať (PDF)

[2012-10-02] Rozhovor bol uverejnený v Považskobystrických novinkách, Obzore a reklamných novinách ECHO. OCR článku vo formáte PDF/A

Karol Janas : Tvrdé útoky a osočovania sa budú zrejme stupňovať (PDF) - Více...

SME: Kmotríkov holding ovládne radiátory

SME: Kmotríkov holding ovládne radiátory

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 15.12.2011 23:30

[2011-12-15] Na programe zajtrajšieho zastupiteľstva je zaradený bod o predaji zvyšného podielu 20% vo firme POVBYT. Problému sa venuje článok Jána Glovička v denníku SME:

SME: Kmotríkov holding ovládne radiátory - Více...

TV MARKÍZA: V noci teče iba studená

TV MARKÍZA: V noci teče iba studená

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 07.11.2011 18:12

Prepis spravodajského príspevku redaktorky Zuzany Glabazňovej o problematike dodávky teplej vody v Považskej Bystrici. Odvysielaný bol dňa 3.11.2011 v hlavných správach na TV Markíza od 19.00.

TV MARKÍZA: V noci teče iba studená - Více...

POVBYT: vďaka modernizácii nemusíme zdražovať teplo

POVBYT: vďaka modernizácii nemusíme zdražovať teplo

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 24.09.2011 15:44

[2011-09-08] Spoločnosť GGE, patriaca Ivanovi Kmotríkovi, vydala tlačovú správu o tom, že tento rok nebude zvyšovať cenu tepla. Spoločnosti skupiny GGE prevádzkujú teplárne v Považskej Bystrici, Snine, Želiezovciach a v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves.

POVBYT: vďaka modernizácii nemusíme zdražovať teplo - Více...

Prokuratúra priznala, že jedenásť rokov viedla trestné konanie nezákonne…Justičný omyl,… alebo štátny teror?

Autor: Jana Teleki Poslední změna: Pátek 26.08.2011 01:28

Volám sa Jana Teleki. Počtom zápisov v Registri páchateľov trestnej činnosti môžem konkurovať ktorémukoľvek recidivistovi. Jediný rozdiel je v tom, že všetky trestné konania vedené voči mne súvisia s jedným trestným skutkom – s publikovaním anonymnej veršovanej satiry v roku 1998.

Prokuratúra priznala, že jedenásť rokov viedla trestné konanie nezákonne…Justičný omyl,… alebo štátny teror? - Více...

.týždeň: Bola raz jedna básnička

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 26.08.2011 01:16

Najpodrobnejšie sa zo slovenských médií venuje kauze novinárky Jany Teleki .týždeň, v rozsiahlom článku Mateja Gašparoviča.

.týždeň: Bola raz jedna básnička - Více...

Podľa bývalej hlavnej kontrolórky vtedajší primátor Lackovič prideľoval byty na základe novely VZN, ktorá nebola schválená mestským zastupiteľstvom.

Autor: Jana Teleki Poslední změna: Neděle 09.05.2010 17:37

[2010-05-07] Keď primátor Považskej Bystrice Miroslav Adame oznámil, že bývalý primátor Ľuboš Lackovič po prehratých voľbách pridelil šesť bytov príbuzným pracovníkom mestského úradu, podľa neho bolo možné napadnúť iba morálny aspekt. V meste platilo všeobecne záväzné nariadenie (VZN), podľa ktorého si občan pridelený byt mohol vzápätí odkúpiť za zostatkovú cenu vo výške niekoľko tisíc korún a následne ho predať za trhovú cenu.

Podľa bývalej hlavnej kontrolórky vtedajší primátor Lackovič prideľoval byty na základe novely VZN, ktorá nebola schválená mestským zastupiteľstvom. - Více...

Okresný súd zamietol návrh na určenie neplatnosti zmluvy o predaji POVBYTu

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 06.03.2010 12:44

[2010-03-06] Za bývalého primátora Lackoviča bolo predaných 80% mestského bytového podniku POVBYT. Po prehraných voľbách v roku 2006 sa zrazu medzi majiteľmi POVBYTu objavila jeho manželka Danka Lackovičová, ako aj manželka vtedajšieho šéfa HZDS Cingela. Títo obratom ruky predali svoje podiely firme GGE, patriacej miliardárovi Ivanovi Kmotríkovi. Nové vedenie mesta namietalo platnosť zmluvy o predaji na súde, a podalo trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Pred niekoľkými dňami Okresný súd v Považskej Bystrici návrh zamietol.

Okresný súd zamietol návrh na určenie neplatnosti zmluvy o predaji POVBYTu - Více...

SME: Desať rokov chodí po súdoch. Za básničku

SME: Desať rokov chodí po súdoch. Za básničku

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 28.11.2009 16:37

Pred desiatimi rokmi napísala novinárka Jana Teleki do dnes už neexistujúceho týždenníka Aspekt básničku o primátorovi, ktorý ovláda poslancov, rozkradol mesto a prehrá voľby. Súd s Ľubošom Lackovičom sa vlečie doteraz, hoci skutková podstata trestného činu "útok na verejného činiteľa" už bola parlamentom dávno zrušená. A hoci sa medzitým ukázalo, že 80% mestských bytov skončilo v rukách rodiny pána Lackoviča (primátor), Cingela (šéf HZDS) a Brosa (šéf POVBYTu). Podrobnosti prináša redaktorka Veronika Prušová v denníku SME:

SME: Desať rokov chodí po súdoch. Za básničku - Více...

Loduha o predaji POVBYTu: "I keby bolo za korunu predané, nie je to v rozpore so zákonom"

Loduha o predaji POVBYTu: "I keby bolo za korunu predané, nie je to v rozpore so zákonom"

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 25.09.2009 14:36

[2009-09-24] Kauza POVBYT bola opäť na okresnom súde. Niekoľko citátov zúčastnených. Miroslav Adame, súčasný primátor mesta: „Poukazujem na to, že pokiaľ by mala byť platná zmluva, na základe ktorej sa odpredal majetok za 27 miliónov, keď v prehľade o prenajatom a investičnom majetku k 31. 12. 2001 bola hodnota 281 miliónov, potom je nutné pochybovať o spravodlivosti." Právny zástupca POVBYTu Pavol Loduha: "Nie je tu žiadne obmedzenie ani zo strany štátu, ani zo strany nikoho iného. Takže v tomto prípade cena tak, ako bola stanovená, je v súlade so všetkými právnymi predpismi, ktoré platili v čase predaja. To znamená, že i keby bolo za korunu predané, nie je to v rozpore so zákonom." Miroslav Adame: "Mesto predalo sliepku, ktorá doslova znášala zlaté vajcia, teda strategický majetok, kde bolo 17 budov, okolo 38 500 metrov štvorcových pozemkov a množstvo prístrojov a zariadení. To všetko za cenu 27 miliónov. To je jednoducho nehorázne. Žiaľ, tá zmluva je, domnievam sa, právne vyšpecifikovaná veľmi dobre, ale jej platnosť je otázna. Kde sú tu však potom etika, morálka a dobré mravy?" Pavol Loduha: "„V súvislosti s týmto sporom, chceme poukázať na kauzy, ktoré v tomto štáte existujú, viď emisie. Ani tam nie je možné dať žalobu o neplatnosť. Aj tam je možné len odstúpiť od zmluvy. Ak by bola možná takáto možnosť, štát dá žalobu o neplatnosť zmluvy. Ale takú žalobu nie je možné podať." Keďže obe strany navrhli vypočuť ďalších svedkov, pojednávanie bolo opäť odročené.

Loduha o predaji POVBYTu: "I keby bolo za korunu predané, nie je to v rozpore so zákonom" - Více...

Súd kvôli satirickej básničke na bývalého primátora Lackoviča bol odročený

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 05.09.2009 16:30

[2009-08-28] Okresný súd v Trenčíne odročil pojednávanie s novinárkou Janou Teleki, ktorú súdia za údajné ohováranie v tlači a hrubú urážku verejného činiteľa - bývalého primátora Ľuboša Lackoviča. Poškodený Ľuboš Lackovič sa totiž na pojednávanie nedostavil. Básnička sa týkala nakladania s majetkom mesta, napríklad predaja POVBYT-u. Hlavným argumentom Jany Teleki je, že paragraf „útoku na verejného činiteľa tlačou“ bol v roku 2003 pre rozpor s ľudskými právami zrušený. Podrobnosti prináša správa agentúry SITA:

Súd kvôli satirickej básničke na bývalého primátora Lackoviča bol odročený - Více...

Dôležité zmeny v energetike Považskej Bystrice

Dôležité zmeny v energetike Považskej Bystrice

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 08.11.2012 11:06

POV BYT s. r. o. a Tepláreň a. s., dve dcérske spoločnosti investičnej skupiny GGE patriacej miliardárovi Ivanovi Kmotríkovi, ohlasujú rozsiahle zmeny v tepelnom hospodárstve Považskej Bystrice. Utorkové Považskobystrické novinky uverejnili PR článok o týchto zámeroch, pod titulkom Modernizácia prinesie lacnejšie teplo.

Dôležité zmeny v energetike Považskej Bystrice - Více...

Akce dokumentů

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359