Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Kauzy / Kauza: falšovanie uznesenia

Kauza: falšovanie uznesenia

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 20.04.2009 22:38
Články sú radené chronologicky, teda od najstaršieho.

Témy

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 03.04.2019 19:08

Kľúčové slová (tagy), použité na tomto webe.

Témy - Více...

Otvorený list bývalého primátora Miroslava Adameho súčasnému primátorovi Karolovi Janasovi

Otvorený list bývalého primátora Miroslava Adameho súčasnému primátorovi Karolovi Janasovi

Autor: Miroslav Adame Poslední změna: Pátek 10.10.2014 09:28

[2014-10-07] Pán Karol Janas, primátor Mesta Považská Bystrica. Otvorený list. Na vedomie občanom Považskej Bystrice.

Otvorený list bývalého primátora Miroslava Adameho súčasnému primátorovi Karolovi Janasovi - Více...

Názor Miroslava Adameho na nomináciu Karola Janasa do ÚPN

Názor Miroslava Adameho na nomináciu Karola Janasa do ÚPN

Autor: Miroslav Adame Poslední změna: Úterý 11.09.2012 20:47

[2012-09-11] Dovoľujem si publikovať svoj názor na nomináciu do správnej rady ÚPN. V inštitúcií s takou významnou a dôstojnou úlohou, byť pamäťou národa , by mali pôsobiť len ľudia, ktorí sa nebudú báť pravdu za každých okolností obhajovať . Bez ohľadu na osobný prospech, svoju kariéru či strach. Tri vyjadrenia súčasného primátora Pov.Bystrice doc.PaeDr.,PhDr. Karola Janasa PhD. , horúceho kandidáta na členstvo v správnej rade Ústavu pamäti národa , k tej istej veci , sú len jednou ilustráciou jeho konaní a mohlo by ich byť viac. Podnecujú k úvahe i oprávnenej obave , či takto konajúci človek, hoci má početné tituly, bude pre ÚPN prínosom .

Názor Miroslava Adameho na nomináciu Karola Janasa do ÚPN - Více...

Reakcia MUDr. Miroslava Adameho na článok "Predvolebné chodníky".

Reakcia MUDr. Miroslava Adameho na článok "Predvolebné chodníky".

Autor: Miroslav Adame Poslední změna: Pátek 18.05.2012 13:27

[2012-05-18] Vážený pán magister Juraj Smatana , dostal som Vašu výzvu na reagovať na problematiku , ktorá je zrejme z Vašej iniciatívy diskutovaná a prakticky už vyriešená, na Vašej stránke „ Považská Bystrica otvorene“, na adresu ktorej ma odkazujete. Vašu stránku navštevujem skutočne výnimočne. Stránka je asi Vaše obľúbené dielko , možno i zdroj pýchy a pomyselnej moci. Komu však prospela , aké priniesla pozitíva-pripomeňte . Obyvateľom mesta, ako ? Iným subjektom ? Vám osobne ? Odpovedzte čestne na nastolené otázky ,najmä ak sa chcete stavať do pozície objektívneho moderátora názorov občanov.

Reakcia MUDr. Miroslava Adameho na článok "Predvolebné chodníky". - Více...

Bývalý považskobystrický prokurátor dostal dva roky podmienečne

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 01.04.2011 11:56

[2011-03-24] Špecializovaný trestný súd v Pezinku odsúdil bývalého považskobystrického okresného prokurátora Tibora Abaffyho za nepriamu korupciu a zneužívanine právomocí verejného činiteľa na dvojročný trest odňatia slobody s podmienečným odkladom na štyri roky. Zároveň mu udelil peňažný trest vo výške 1200 eur a zákaz činnosti prokurátora na 5 rokov. Súd ho uznal vinným aj z toho, že si nechal sľúbiť tretinu zo 40 000 Sk za to, že bude ovplyvňovať primátora Adameho, aby sa mesto Považská Bystrica vzdalo predkupného práva na hotel Manín. Podľa súdu tiež prokurátor Abaffy bez zákonného dôvodu vyhotovil fotokópie z priestupkového spisu a poskytol ich neoprávnenej osobe. Agentúrna správa:

Bývalý považskobystrický prokurátor dostal dva roky podmienečne - Více...

Adame a Haviar oslobodení spod žaloby za falšovanie verejnej listiny

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 22.02.2011 16:13

[2011-02-21] Krajský súd v Trenčíne včera zrušil rozsudok okresného súdu v Považskej Bystrici, ktorým boli bývalý primátor Adame a viceprimátor Haviar odsúdení na finančnú pokutu a zákaz verejnej činnosti. Podľa Stanislava Haviara sa tento prípad vôbec nemal dostať od vyšetrovateľa k prokurátorovi, nieto ešte z prokuratúry na súd. "Celú kauzu považujem za pogrom na nepohodlných ľudí, ktorí poukázali na nezrovnalosti a úniky finančných prostriedkov predchádzajúcich vedení mesta," zdôraznil Haviar.

Adame a Haviar oslobodení spod žaloby za falšovanie verejnej listiny - Více...

Na špeciálnom súde v Pezinku prebieha pojednávanie s považskobystrickým prokurátorom Tiborom A.

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 12.01.2011 00:45

[2011-01-10_2010-01-11] Pojednávanie s považskobystrickým prokurátorom Tiborom A. prebieha už druhý deň. Tlačové agentúry zatiaľ priniesli tri správy: "Prokurátor priznal prijatie 600-eurového úplatku", "Obžalovaný prokurátor z Považskej Bystrice tvrdí, že bol uvedený do omylu", a "Pokračuje súd s bývalým okresným prokurátorom". V utorok 11. 1. pred súdom vypovedal aj bývalý primátor Považskej Bystrice Miroslav A.

Na špeciálnom súde v Pezinku prebieha pojednávanie s považskobystrickým prokurátorom Tiborom A. - Více...

Krajský súd zrušil pojednávanie v kauze falšovania verejnej listiny

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 20.11.2010 21:52

Považská Bystrica 19. novembra 2010 (agentúrna správa) - Verejné zasadnutie, na ktorom sa malo rozhodovať o odvolaní primátora Považskej Bystrice Miroslava A. a viceprimátora Stanislava H. v kauze falšovania verejnej listiny v pôvodne vytýčenom termíne (22. novembra), nebude. TASR o tom dnes informoval hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus. "Krajský súd zrušil termín verejného zasadnutia z dôvodu, že obžalovaný Stanislav H. doplnil svoj návrh na odňatie a prikázanie veci a spis bol teda opäť predložený Najvyššiemu súdu na rozhodnutie o tomto návrhu," informoval Tarabus. Ako dodal, z dôvodu podaného návrhu na odňatie a prikázanie veci bol spis už raz predložený Najvyššiemu súdu, avšak ten o návrhu nerozhodoval, pretože písomné podanie obhajcu obžalovaného Stanislava H. vyhodnotil ako zmätočné.

Krajský súd zrušil pojednávanie v kauze falšovania verejnej listiny - Více...

Súd s Miroslavom Adamem a Stanislavom Haviarom sa bude konať 5 dní pred komunálnymi voľbami

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 29.10.2010 12:21

[2010-10-28] Hovorca Krajského súdu v Trenčíne včera oznámil, že Verejné zasadnutie, na ktorom sa bude rozhodovať o odvolaní primátora Považskej Bystrice Miroslava A. a viceprimátora Stanislava H. v kauze falšovania verejnej listiny, vytýčil Krajský súd (KS) v Trenčíne na 22. novembra 2010. Odvolacie konanie bolo zvolané už na 20. septembra, avšak právny zástupca obvineného Stanislava H. (ten sa na pojednávaní z dôvodu práceneschopnosti nezúčastnil) Andrej Šabík podal námietku zaujatosti voči členom odvolacieho senátu, ako aj voči všetkým členom trestného senátu KS v Trenčíne a navrhol vec odňať odvolaciemu senátu a prideliť na iný krajský súd. Podľa Tarabusa o návrhu obžalovaného Stanislava H. na odňatie a prikázanie veci Najvyšší súd SR nerozhodoval, pretože písomné podanie obhajcu obžalovaného vyhodnotil ako zmätočné.

Súd s Miroslavom Adamem a Stanislavom Haviarom sa bude konať 5 dní pred komunálnymi voľbami - Více...

Prejednávanie kauzy falšovanie odročené: viceprimátor Stanislav H. práceneschopný, jeho právny zástupca podal námietku zaujatosti voči všetkým členom trestného senátu v Trenčíne

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 20.09.2010 20:28

[2010-09-20] Dnes sa malo na krajskom súde v Trenčíne konať verejné zasadnutie vo veci falšovania uznesenia primátorom mesta Považská Bystrica a jeho viceprimátorom. V tejto veci boli obaja odsúdení na okresnom súde v Považskej Bystrici, na finančnú pokutu vo výške 500 eur prípadne trojmesačné väzenie a zákaz vykonávať funkcie v samospráve po dobu jedného roka. Trenčiansky súd mal dnes rozhodovať o ich odvolaní sa voči rozsudku.

Prejednávanie kauzy falšovanie odročené: viceprimátor Stanislav H. práceneschopný, jeho právny zástupca podal námietku zaujatosti voči všetkým členom trestného senátu v Trenčíne - Více...

Pojednávanie o platnosti zákazu verejnej činnosti pre súčasného primátora a viceprimátora prebehne 20. septembra v Trenčíne

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 17.08.2010 11:24

[2010-08-16] Informáciu poskytol agentúre TASR hovorca krajského súdu Roman Tarabus. Na zákaz vykonávať počas jedného roka činnosť v orgánoch samosprávy odsúdil Miroslava A. a Stanislava H. Okresný súd v Považskej Bystrici, kvôli trestnému činu falšovania verejnej listiny. Obaja odsúdení podali voči rozsudku odvolanie, o ktorom teraz bude rozhodovať krajský súd v Trenčíne. Pokiaľ by krajský súd potvrdil rozsudok okresného súdu, mesto Považská Bystrica by sa ocitlo bez vedenia, nakoľko druhý viceprimátor Ľubomír Kubovič bol nedávno primátorom Miroslavom Adamem odvolaný.

Pojednávanie o platnosti zákazu verejnej činnosti pre súčasného primátora a viceprimátora prebehne 20. septembra v Trenčíne - Více...

Odvolaný viceprimátor Kubovič sa chystá zverejniť dôkazy o tom, že primátor Adame finančne poškodil mesto

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 04.08.2010 11:05

[2010-03-08] Reportáž televízie TA3 | V Považskej Bystrici odvolali viceprimátora: "Kubovič tvrdí, že má dôkazy o tom, že primátor finančne poškodil mesto, a na najbližšom zastupiteľstve sa ich chystá zverejniť."

Odvolaný viceprimátor Kubovič sa chystá zverejniť dôkazy o tom, že primátor Adame finančne poškodil mesto - Více...

Stanovisko okresnej rady SMER - SD k odvolaniu 2. viceprimátora Ing. Ľubomíra Kuboviča

Stanovisko okresnej rady SMER - SD k odvolaniu 2. viceprimátora Ing. Ľubomíra Kuboviča

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 03.08.2010 20:35

[2010-08-02] Okresná rada strany SMER - SD odmieta ďalšie spájanie svojho mena s vedením mesta, s osobou primátora MUDr. Miroslava Adameho a odmieta preberať zodpovednosť za ďalšie fungovanie mesta pod jeho vedením.

Stanovisko okresnej rady SMER - SD k odvolaniu 2. viceprimátora Ing. Ľubomíra Kuboviča - Více...

Primátor Miroslav Adame odvolal svojho druhého zástupcu Ľubomíra Kuboviča

Primátor Miroslav Adame odvolal svojho druhého zástupcu Ľubomíra Kuboviča

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 01.08.2010 18:57

[2010-07-31] Keď občan Jaroslav Ševčík na mestskom zastupiteľstve vyzval primátora, aby ako reakciu na finančnú krízu zrušil miesta svojich dvoch zástupcov, vyvolalo to na tvárach poslancov len úškrny. Po niekoľkých mesiacoch, piatok 30. júla 2010, primátor Miroslav Adame odvolal svojho druhého zástupcu Ľubomíra Kuboviča. Odvolaný zástupca sa vyjadril, že z finančných dôvodov. Podľa prednostu mestského úradu trvalo stretnutie, na ktorom primátor oznámil Kubovičove odvolanie, asi tri minúty a primátor na ňom dôvod odvolania neuviedol.

Primátor Miroslav Adame odvolal svojho druhého zástupcu Ľubomíra Kuboviča - Více...

Rozsudok v kauze falšovanie uznesenia: Primátor Adame a viceprimátor Haviar vinní, odsúdení na 500 EUR pokuty a ZÁKAZ ČINNOSTI VO VEREJNEJ FUNKCII

Rozsudok v kauze falšovanie uznesenia: Primátor Adame a viceprimátor Haviar vinní, odsúdení na 500 EUR pokuty a ZÁKAZ ČINNOSTI VO VEREJNEJ FUNKCII

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 05.05.2010 22:32

[2010-05-05 15:30 RÝCHLA SPRÁVA] Pred niekoľkými minútami bol na okresnom súde Považská Bystrica vyhlásený rozsudok vo veci falšovania verejnej listiny - uznesenia mestského zastupiteľstva. Primátor Miroslav Adame a viceprimátor Stanislav Haviar boli uznaní vinnými, a odsúdení na 500 EUR pokuty a zákaz činnosti vo verejnej funkcii. Právnik a poslanec mestského zastupiteľstva Marcel P. bol oslobodený.

Rozsudok v kauze falšovanie uznesenia: Primátor Adame a viceprimátor Haviar vinní, odsúdení na 500 EUR pokuty a ZÁKAZ ČINNOSTI VO VEREJNEJ FUNKCII - Více...

Právny a samosprávny brutalizmus

Právny a samosprávny brutalizmus

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 05.05.2010 07:58

[2010-05-04 KOMENTÁR] Tak nám súdia primátora, viceprimátora a mestského právnika. Paradoxne, na celej kauze je najmenej zaujímavé samotné sfalšované, či ak chcete vymyslené uznesenie. Veď zákon o obecnom zriadení bol medzitým znovelizovaný tak, že umožňuje mestám a obciam držať si dvoch viceprimátorov. Oveľa zaujímavejšie je to, čo výroky na súde vypovedajú o právnom povedomí najvyšších predstaviteľov nášho mesta.

Právny a samosprávny brutalizmus - Více...

Prokurátor OBŽALOVAL primátora Považskej Bystrice Miroslava A., viceprimátora Stanislava H. a poslanca Marcela P.

Prokurátor OBŽALOVAL primátora Považskej Bystrice Miroslava A., viceprimátora Stanislava H. a poslanca Marcela P.

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 19.02.2010 11:42

[2010-02-19] Kauza "falšovanie uznesenia" stále žije. Primátor, jeho zástupca a mestský poslance sa posunuli z levelu "obvinení" do vyššieho levelu "obžalovaní". Agentúry dnes ráno vydali nasledovnú správu:

Prokurátor OBŽALOVAL primátora Považskej Bystrice Miroslava A., viceprimátora Stanislava H. a poslanca Marcela P. - Více...

Otázka dňa: čím sa líši to čo urobil kadidát Murgaš, od toho čo urobil kandidát Adame?

Otázka dňa: čím sa líši to čo urobil kadidát Murgaš, od toho čo urobil kandidát Adame?

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 04.11.2009 16:23

Predseda SMER-SD Róbert Fico na pondelkovej tlačovej besede informoval o tom, že zo strany vylúčia banskobystrického župana Milana Murgaša. Murgaš porušil stanovy a vnútorné predpisy SMERu tým, že kandiduje vo voľbách do VÚC ako nezávislý kandidát, oficiálnym kandidátom SMERu je však europoslanec Maňka. Späť z Banskej do Považskej Bystrice: Primátor mesta Miroslav Adame, ktorý sa primátorom stal ako kandidát SMER-SD, teraz kandiduje za poslanca VÚC ako nezávislý kandidát a konkuruje tým rodnej strane, lebo SMER postavil do týchto volieb vlastnú kandidátku. Odlišnosť je len v tom, že Miroslav Adame má kvôli svojmu trestnému stíhaniu za falšovanie uznesenia pozastavené (teda nie zrušené) členstvo v SMER-SD. Viac informácií o prípade Milana Murgaša v nasledovnej správe SITA:

Otázka dňa: čím sa líši to čo urobil kadidát Murgaš, od toho čo urobil kandidát Adame? - Více...

SME | Primátor Považskej Bystrice prišiel o funkciu, prokurátor o plat

SME | Primátor Považskej Bystrice prišiel o funkciu, prokurátor o plat

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 13.06.2009 10:59

[2009-06-13] Dnešné SME informuje, že bývalý okresný prokurátor Tibor Abaffy by sa už čoskoro mal postaviť pred súd. Hrozí mu trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Jedným z bodov obvinenia je aj stiahnutie protestu proti zvoleniu dvoch viceprimátorov, s čím súvisí trestné stíhanie primátora Miroslava A., zástupcu primátora Stanislava H. a poslanca Marcela P. za falšovanie verejnej listiny. Trestné stíhanie iniciovali opoziční poslanci za HZDS.

SME | Primátor Považskej Bystrice prišiel o funkciu, prokurátor o plat - Více...

Akce dokumentů

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359