Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Kauzy / Kauza: energetika

Kauza: energetika

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 08.07.2009 15:08
Sledujeme dianie v oblasti zásobovania teplom a ďalšími energiami v meste Považská Bystrica.

Témy

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 03.04.2019 19:08

Kľúčové slová (tagy), použité na tomto webe.

Témy - Více...

Analýza | ZÁSOBOVANIE TEPLOM - Kto nesie zodpovednosť za 2,5 dňový výpadok tepla?

Analýza | ZÁSOBOVANIE TEPLOM - Kto nesie zodpovednosť za 2,5 dňový výpadok tepla?

Autor: Roman Hanajík Poslední změna: Úterý 04.11.2014 06:43

[2014-11-04] Čo viedlo k 2,5 dňovému výpadku dodávky tepla 22-24.10.2014? Čo by sa dialo, ak by sa to stalo v januári, kedy celodenná priemerná teplota dosahuje aj -11°C?! Obhajuje primátor Karol Janas skutočne záujmy občanov? Mohlo mesto rekonštruovať rozvody tepla aj bez súkromného kapitálu? Koľko kilometrov teplovodných rozvodov nie je ešte vymenených?

Analýza | ZÁSOBOVANIE TEPLOM - Kto nesie zodpovednosť za 2,5 dňový výpadok tepla? - Více...

Zhrnutie poruchy dodávky tepla 10/2014

Zhrnutie poruchy dodávky tepla 10/2014

Autor: Roman Hanajík Poslední změna: Středa 29.10.2014 12:06

[2014-10-28] Občas sa stane, že praskne teplovodné potrubie privádzajúce teplo od dodávateľa k 8500 bytom. Keď sa to stane na hlavnom potrubí cez mesto na najnevhodnejšom mieste, tak je to problém pre 7000 bytov plus školy a iné zariadenia. Ak sa to stane v čase plánovanej údržby u dodávateľa, vznikajú dohady, či jedna porucha nezakrýva druhú a či sa nám niečo neskrýva.

Zhrnutie poruchy dodávky tepla 10/2014 - Více...

FOTOGRAFIE: Oprava poškodeného potrubia pri výpadku dodávky tepla do väčšiny mesta.

FOTOGRAFIE: Oprava poškodeného potrubia pri výpadku dodávky tepla do väčšiny mesta.

Autor: Roman Hanajík Poslední změna: Středa 29.10.2014 12:08

[2014-10-27] Od soboty obeda došlo k úplnému výpadku dodávky tepla vo väčšej časti mesta, ktorý bol spôsobený poruchou na centrálnom potrubí. Porucha sa hľadala nepretržite až do pondelka 10h. O 15h bola poškodená časť hanradená a do celého systému sa začala napúšťať voda. O 18h sa začala napúšťať aj teplá voda a v celom meste bude teplo dodávané dnes do 22-23h.

FOTOGRAFIE: Oprava poškodeného potrubia pri výpadku dodávky tepla do väčšiny mesta. - Více...

Prebieha niekoľkodňový výpadok dodávky tepla a teplej vody na sídliskách v Považskej Bystrici, ktoré sú závislé na teplárni GGE. (AKTUALIZOVANÉ)

Prebieha niekoľkodňový výpadok dodávky tepla a teplej vody na sídliskách v Považskej Bystrici, ktoré sú závislé na teplárni GGE. (AKTUALIZOVANÉ)

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 27.10.2014 16:49

[2014-10-27] Už niekoľko dní trvá nepríjemný problém: vypadávanie dodávky tepla a teplej vody v bytovkách, kde teplo dodáva firma Teplo GGE. Pripomeňme si, čo sa v minulosti dialo s majetkom, ktorý pôvodne patril mestu, prečo bol predaný a či cena bola primeraná. AKTUALIZOVANÉ: pracovníkom GGE sa po troch dňoch (porucha bola zistená v sobotu) podarilo lokalizovať miesto, kde teplá voda uniká z potrubia a v súčasnosti už prebiehajú výkopové a opravárske práce na ulici Okružnej, v blízkosti reštaurácie MONA. (informácia od čitateľov, doplnená agentúrnou správou TASR a fotografiou od nášho čitateľa).

Prebieha niekoľkodňový výpadok dodávky tepla a teplej vody na sídliskách v Považskej Bystrici, ktoré sú závislé na teplárni GGE. (AKTUALIZOVANÉ) - Více...

Prebieha výrub stromoradí medzi Bytčou a Púchovom

Autor: Klub Strážov Poslední změna: Pátek 11.05.2012 17:59

V približne 30-kilometrovom úseku cesty II/507 medzi Ilavou a Byčou prebieha rozsiahly výrub stromov a kríkov v blízkosti cesty. O výrub požiadala Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja, s odôvodnením, že dochádza k ohrozeniu bezpečnosti cestnej premávky. Súhlas vydal Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie Považská Bystrica, s podmienkami, že výrub prebehne v mimovegetačnom období, nesmie dôjsť k ohrozeniu bezpečnosti cestnej premávky, budú odstraňované dreviny, ktoré zasahujú max. do vzdialenosti 2 metre od krajnice cesty, jestvujúce stromoradia budú ošetrené udržiavacím a zmladzovacím rezom, odstraňovať sa budú suché a poškodené dreviny, v križovatkách a zákrutách budú odstránené dreviny, ktoré tvoria prekážku vo výhľade. Realita? Plošné odstránenie stromov a kríkov, vrátane zdravých, zrejme za účelom zabezpečenia drevnej štiepky do dotovaných biomasových teplární a elektrární. Zatiaľ padlo odhadom niekoľko tisícok stromov, pričom zhruba len štvrtina bola vyschnutých alebo poškodených.

Prebieha výrub stromoradí medzi Bytčou a Púchovom - Více...

SME: Kmotríkov holding ovládne radiátory

SME: Kmotríkov holding ovládne radiátory

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 15.12.2011 23:30

[2011-12-15] Na programe zajtrajšieho zastupiteľstva je zaradený bod o predaji zvyšného podielu 20% vo firme POVBYT. Problému sa venuje článok Jána Glovička v denníku SME:

SME: Kmotríkov holding ovládne radiátory - Více...

TV MARKÍZA: V noci teče iba studená

TV MARKÍZA: V noci teče iba studená

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 07.11.2011 18:12

Prepis spravodajského príspevku redaktorky Zuzany Glabazňovej o problematike dodávky teplej vody v Považskej Bystrici. Odvysielaný bol dňa 3.11.2011 v hlavných správach na TV Markíza od 19.00.

TV MARKÍZA: V noci teče iba studená - Více...

Problematika dodávky teplej vody v Považskej Bystrici

Problematika dodávky teplej vody v Považskej Bystrici

Autor: kublajchan Poslední změna: Pondělí 07.11.2011 18:07

[2011-11-04] V tomto roku bola v PB zrealizovaná výmena teplovodných potrubí v súvislosti so zmenou zdroja tepla, ktorej výsledok má byť úspora finančných prostriedkov obyvateľov teplo odoberajúcich. Znie to fajn a ja tomu aj verím. O to viac, že úspora sa momentálne dosahuje skutočne úspornými opatreniami. Jedno z nich je očividne dodávka teplej vody do domácností len vo vymedzenom čase. Z druhého pohľadu je to však cieľavedomé podvodné "úsporne opatrenie", vďaka ktorému sa vyinkasované peniaze za teplú (nedodanú) vodu presúvajú do niekoho vrecka!

Problematika dodávky teplej vody v Považskej Bystrici - Více...

POVBYT: vďaka modernizácii nemusíme zdražovať teplo

POVBYT: vďaka modernizácii nemusíme zdražovať teplo

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 24.09.2011 15:44

[2011-09-08] Spoločnosť GGE, patriaca Ivanovi Kmotríkovi, vydala tlačovú správu o tom, že tento rok nebude zvyšovať cenu tepla. Spoločnosti skupiny GGE prevádzkujú teplárne v Považskej Bystrici, Snine, Želiezovciach a v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves.

POVBYT: vďaka modernizácii nemusíme zdražovať teplo - Více...

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre výstavbu pri MZ Považská Bystrica, konaného dňa 8. marca 2011

Autor: redakcia Poslední změna: Středa 30.03.2011 09:52

Prístup verejnosti na rokovanie komisie - Rekonštrukcia teplovodu - Vyradenie zlievarne zo zoznamu pamätihodností - Bioplynová stanica na Kunovci - Umiestnenie „Komerčno-obchodného a voľno časového centra" na lokalite „SÁDKA RÝB“.

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre výstavbu pri MZ Považská Bystrica, konaného dňa 8. marca 2011 - Více...

Prebieha posudzovanie zámeru Priemyselný park - Strojárenská

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 31.01.2011 10:33

21. januára 2011 bol na mestský úrad od Obvodného úradu životného prostredia v Považskej Bystrici doručený ROZSAH HODNOTENIA pre navrhovaný zámer „PRIEMYSELNÝ PARK – STROJÁRENSKÁ“ (navrhovateľ Tepláreň, a. s., Robotnícka, P. O. BOX 90, 017 34 Považská Bystrica). Pripomienky k rozsahu hodnotenia navrhovanej činnosti je možné podať do 10 dní od zverejnenia (t. j. do 7. februára 2011) na tunajšom OU ŽP.

Prebieha posudzovanie zámeru Priemyselný park - Strojárenská - Více...

Jedno prehrdzavené potrubie, výpadok tepla v troch mestských štvrtiach

Autor: redakcia Poslední změna: Pátek 15.01.2010 13:45

V stredu 13. januára 2010 bola veľká časť mesta bez dodávky tepla. V dvoch školách muselo byť prerušené vyučovanie. Príčinou bolo potrubie centrálneho horúcovodu firmy POVBYT, prehrdzavené pôsobením chemického posypu pri zimnej údržbe ciest. Podrobnosti v článku na stránke POVAZSKA.SME.SK:

Jedno prehrdzavené potrubie, výpadok tepla v troch mestských štvrtiach - Více...

Dôležité zmeny v energetike Považskej Bystrice

Dôležité zmeny v energetike Považskej Bystrice

Autor: redakcia Poslední změna: Čtvrtek 08.11.2012 11:06

POV BYT s. r. o. a Tepláreň a. s., dve dcérske spoločnosti investičnej skupiny GGE patriacej miliardárovi Ivanovi Kmotríkovi, ohlasujú rozsiahle zmeny v tepelnom hospodárstve Považskej Bystrice. Utorkové Považskobystrické novinky uverejnili PR článok o týchto zámeroch, pod titulkom Modernizácia prinesie lacnejšie teplo.

Dôležité zmeny v energetike Považskej Bystrice - Více...

Rozhovor s odborníkom na odpady: v Považskej Bystrici niekto plánuje spracúvanie odpadov zo zahraničia

Rozhovor s odborníkom na odpady: v Považskej Bystrici niekto plánuje spracúvanie odpadov zo zahraničia

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 10.05.2009 19:31

[2009-05-10] Druhý rozhovor so špecialistom na odpady o zámere zberného dvora v blízkosti Strojárenskej štvrte. Rozhovor sa zaoberá reálnosťou rizika, že do Považskej Bystrice by smerovali odpady z iných európskych krajín.

Rozhovor s odborníkom na odpady: v Považskej Bystrici niekto plánuje spracúvanie odpadov zo zahraničia - Více...

Kapacita plánovaného zberného dvora vysoko prevyšuje potreby Považskej Bystrice a okolia

Kapacita plánovaného zberného dvora vysoko prevyšuje potreby Považskej Bystrice a okolia

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 10.05.2009 13:46

[2009-04-27] Pred pár dňami sme zverejnili dokument, ktorý nám zaslala neznáma osoba. Bol to projekt s názvom Centrálny zberný dvor Považská Bystrica. Poslal som tento dokument priateľovi, ktorý sa profesionálne venuje problematike odpadov, aby posúdil, či skutočne ide o zberný dvor pre potreby Považskej Bystrice a okolia. Uvádzané kapacity zariadenia sa mi totiž zdali byť veľmi vysoké. Podozrenie sa potvrdilo: plánovaný "zberný dvor" má spracovať približne také množstvo odpadov, ako košická spaľovňa, ktorá likviduje odpad vyprodukovaný 240 000 obyvateľmi, čo je štvornásobok obyvateľstva celého považskobystrického okresu.

Kapacita plánovaného zberného dvora vysoko prevyšuje potreby Považskej Bystrice a okolia - Více...

Považskobystrická energetika: Sledujeme aktivity investičnej skupiny Ivana Kmotríka

Autor: redakcia Poslední změna: Neděle 10.05.2009 13:54

[2009-04-14] Tohtotýždňové Považskobystrické novinky uverejnili tlačovú správu firmy GGE, ktorá súčasne ovláda POVBYT aj firmu PAROPLYN PB, pod ktorú patrí mestská tepláreň. Aktivity tejto skupiny smerujú k vytvoreniu nového centrálneho tepelného hospodárstva v meste, pričom sa plánuje spaľovanie biomasy aj odpadu.

Považskobystrická energetika: Sledujeme aktivity investičnej skupiny Ivana Kmotríka - Více...

Zápisnica  zo zasadnutia Komisie pre životné prostredie, výstavbu a dopravu pri MZ Považská Bystrica, konaného dňa 10. februára 2009

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre životné prostredie, výstavbu a dopravu pri MZ Považská Bystrica, konaného dňa 10. februára 2009

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 18.02.2009 16:04

MDS odmietla dodať komisii podklady pre analýzu vyťaženosti MHD - Opatrenia pri odbočke na Papradno - VZN o ochrane ovzdušia (poplatkoch za plynové kotolničky) bude vyhodnotené o rok - Pridá sa nová kazeta skládky komunálneho odpadu vo Sverepci - Štúdia areálu APC odporučená len v častiach ktoré riešia vlastníctvo predkladateľa - Obytný súbor Čierny Háj odporučený - Obchodná nadstavba podchodu od Prioru na sídlisko Stred neodporučená s odkazom na územný plán - súbor bytových domov "3BYTY" na Rozkvete odporučený. Uvedené body budú predložené na rozhodnutie poslancom na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Zápisnica zo zasadnutia Komisie pre životné prostredie, výstavbu a dopravu pri MZ Považská Bystrica, konaného dňa 10. februára 2009 - Více...

Posudzuje sa paroplynová elektráreň pri Strojárenskej štvrti

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 17.04.2009 21:08

Bratislavská firma Paroplyn PB predložila v decembri 2008 zámer na vybudovanie paroplynovej elektrárne s elektrickým výkonom 60 megawattov a tepelným výkonom 40 megawattov. Paroplynové jednotky vo všeobecnosti patria k najefektívnejším spôsobom výroby elektrickej energie aj tepla, ale keby ste napriek tomu mali záujem ovplyvniť rozhodovací proces, je neskoro, lebo termín na pripomenkovanie zámeru už vypršal. Oznámenie o predložení tohoto zámeru a možnosti občanov zapojiť sa do posudzovania nebolo zverejnené na webovej stránke mesta. V zákone je zakotvená len povinnosť obce zverejniť takýto oznam "spôsobom v mieste obvyklým", čo sa vykladá ako vyvesenie na úradnú tabuľu mesta.

Posudzuje sa paroplynová elektráreň pri Strojárenskej štvrti - Více...

Spoplatnili plynové kotolničky

Spoplatnili plynové kotolničky

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 23.01.2009 21:38

Pred dvomi týždňami som si na úradnej tabuli všimol návrh všeobecne-záväzného nariadenia o ochrane ovzdušia. Tento "mestský zákon" určuje poplatky prevádzkovateľom väčších zariadení, ktoré vypúšťajú do ovzdušia emisie. Mal som podozrenie, či náhodou nejde o ďalší pokus znevýhodniť malé plynové kotolne, ktoré si montujú obyvatelia bytoviek - a odpájajú sa od centrálnej teplárne. Takéto snahy tu boli už za Lackoviča, a obvykle končili na súde a protimonopolnom úrade víťazstvom občanov. Uvažoval som aj o vystúpení na zastupiteľstve, kde mali poslanci tento návrh VZN schvaľovať, preto som si podal žiadosť na ekonomický odbor o doplňujúce informácie. Keďže bolo zastupiteľstvo preložené na utorok a dovtedy mi ani neprišli požadované informácie, na zastupiteľstvo som nešiel. Načo sa pýtať zo zamestnania, keď človek nemá v ruke poriadne podklady. Veď tam máme našich poslancov, ktorí si určite postrážia veci, týkajúce sa peňaženiek ich voličov. Teraz si to trochu vyčítam. Poslanci návrh schválili, údajne bez vážnejšej diskusie. Napriek tomu, že VZN zavádza aj nový poplatok - za spaľovanie zemného plynu.

Spoplatnili plynové kotolničky - Více...

Akce dokumentů

« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359