Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Jan Wassermann / Záhadná považskobystrická plaváreň

Záhadná považskobystrická plaváreň

Autor: Jan Wassermann Poslední změna: Úterý 03.08.2010 20:05
Som Bystričan, no pracovne som mimo mesto počas veľkej časti roka. Chcem napísať o mojich zážitkoch pri cestách "domov". Za posledného pol roka sa mi podarilo prísť do PB spolu 3x. Vždy na pár dní. Prvý krát to bolo počas Vianoc. Deň pred Silvestrom, keď bol vonku odmäk a lyžovať sa nedalo, vybral som sa na plaváreň... Zatvorené...
Záhadná považskobystrická plaváreň

Aktuálny stav.

Prečo? Neviem! Príjemne ma prekvapila aspoň možnosť relaxovať v upravených priestoroch na poschodí. Bolo tam plno, bowling som si nezahral, ale biliard s priateľmi bol fajn. No nikto mi nevedel vysvetliť, prečo je bazén zatvorený, keď majú ľudia čas a sú ideálne podmienky na jeho využitie.

Bol by som na to už aj zabudol, ale prišiel som domov znovu v máji. A naivne som sa vybral na plaváreň... Zatvorené...

Pred pár dňami sa mi znovu podarilo navštíviť rodné mesto a chcel som trošku pocvičiť svoje počítačom ťažko skúšané telo. Vybral som sa, hlupák naivný, na plaváreň... Uhádli ste? Zatvorené! Ale posedel som si v príjemnom prostredí MESTSKEJ pláže! Milé!

Je jasné, že mám zopár otázok:
 

1. načo bola robená rekonštrukcia plavárne?
2. kto zodpovedný má odvahu zatvárať 25 metrový plavecký bazén v meste so spádom cca 60.000 obyvateľov počas ktoréhokoľvek ročného obdobia?
3. ktorý srandista povolí postaviť pláž a potom zatvorí bazén?
4. prečo môj synovec - nájdený plavec - musí chodiť na tréningy po okolí, keď tu máme nanovozrekonštruovanú plaváreň?
5. A KEDY JE VLASTNE OTVORENÉ?

Mal by som otázok aj viac, ale snáď to zatiaľ stačí... 

Anonym píše:
Úterý 03.08.2010 20:15
Na toto sa nedá odpovedať. Teda dá sa, ale ťažko sa mi hľadajú vulgarizmy, ktoré by upokojili moje vášne po prečítaní vcelku pravdivého článku,ktorý zásadným spôsobom zvyšujúce tlak mojej krvi a nastavuje zrkadlo zodpovedným za situáciu. Až sa mi otvára nožík vo vrecku.
Anonym píše:
Úterý 03.08.2010 20:47
obľúbil som si jedno zvláštne miesto v PB, ktoré som objavil "náhodou". Trávim príjemné letné večery na "Mestskej pláži v PB". Je to zváštny úlet, ale je tam fajn. Už som tam zažil latino, zumbu, country i technopárty. Vždy pohoda a kľud. Vonia gril, svieti tepláreň. Neviem si ani predstaviť, ako by tam bolo, keby bol bazén otvorený. Neskutočné možnosti - tréningy, plavecké výcviky, detské letné tábory, volejbalové turnaje, rodinné letné hry, recitačné večery, firemné popoludnia...

pokúsim sa odpovedať:
1. to neviem, ale vyzerá to tak, že to bol len veľký kšeft
2. p.Korbaš, p.Fábry a ich priamy nadriadený - p.Adame (asi)
3. detto ako 2, aj keď pláž postavil naivka Puček, ktorý má teraz kompletne prázdnu kaviareň s panoramatickým výhľadom na zariasený bazén
4. tak to fakt neviem
5. pre verejnosť asi 3 hodiny denne, kým sa niečo nepokazí

Apropos: v máji bola porucha, potom to na chvíľu otvorili, vraj opravia cez prázdniny. No nevidím tam žiaden pohyb, i keď chodím okolo skoro denne.
Anonym píše:
Středa 04.08.2010 16:29
Je to absolutný nezmysel, aby bola plaváreň zatvorená. Niekto z MŠK argumentoval, že miesto toho je otvorené kúpalisko. Ale veď na kúpalisku sa nedá plávať!!! Ja chodievam plávať na plaváreň pravidelne a vždy tam je pomerne veľa ľudí, čo zrejme hovorí o tom, že ekonomicky nie je jej fungovanie až tak nevýhodné. Mne osobne by nevadilo, ani keby cena vstupného bola cez letné prázdniny vyššia, hlavne nech je bazén otvorený. Bolo by perfektné, keby bol bazén otvorený a bola by možnosť výjsť na nejaké občerstvenie do toho bufetu čo je otvorený za plavárňou. Ale toho sa tu asi nedožijeme. Toto je zasrané komunistické mesto.
Anonym píše:
Středa 04.08.2010 16:42
Niekto nerozlišuje medzi plavárňou a kúpaliskom, resp. medzi plávaním a kúpaním. Mám dieťa, ktoré chodí na plavecké tréningy. No nemôže konkurovať nikomu zo Slovenska, keď máva tréningové výpadky 4-5 mesiacov do roka.
Posledné 2 týždne nie sú kúpalisku úplne naklonené - počasie je premenlivé. Na plavárni by bolo ideálne.

Počul som, že Fábry bude odvolaný. Črtá sa šanca na otvorenie plavárne?
Anonym píše:
Středa 04.08.2010 16:55
Fábry, nefábry... kým budú s mestským majetkom gazdovať ľudia dosadzovaní cez politické strany, dovtedy to bude na <-> (=viac/menej/mínus).
Takí by doviedli do krachu aj krčmu na námestí.
Anonym píše:
Středa 04.08.2010 17:41
čo to nedajú do prenájmu? napr. tomu, čo má ten bowling hore na poschodí? možno by to bolo lepšie využité!
Anonym píše:
Sobota 07.08.2010 01:09
nič sa nečrtá lebo pokial sa budu na opravach plavarne balit ludia na meste vid Novák tak to nikdy nepojde je to mestske a ako rozhodne mesto spravca MSK reaguje takze neviem kde je problem ze treba osocovat riaditela ze ten za to moze treba trochu pocuvat a budete vediet viac
Fábry nie je odvolaný!!!!!!!!!!!!!!!
Anonym píše:
Sobota 07.08.2010 04:55
Je pravda, že Fábry odvolaný nie je. Ale je už dlhší čas PN, čo je obvyklý krok, ako natiahnuť čas.
Anonym píše:
Čtvrtek 05.08.2010 11:31
Konečne ktosi začal nahlas tému plaváreň. Pokiaľ si pamatám, vždy robil správcu nejaký futbalista. Čo tak dať to konečne niekomu, kto má pochopenie pre plavcov???
Anonym píše:
Čtvrtek 05.08.2010 11:49
Keď je otvorená plaváreň tak tam každý deň chodievajú - podľa môjho odhadu - aj desiatky detí, ktoré svedomito trénujú a plávajú jeden za druhým v tých dvoch krajných plaveckých dráhach. To s nimi teraz rodičia chodia do Púchova alebo kam? To už ozaj v tomto mesta nikomu nezáleží na tom, aby deti športovali a neflákali sa. To je rozvoj športu v meste? Mne je ukradnuté, či je niekde zrekonštruovaných sto metrov chodníka. Pre mňa je dôležité, aby moje deti mali podmienky na šport a svoj osobný rozvoj. Čo tam na tom meste nemajú deti???!!!
Anonym píše:
Čtvrtek 05.08.2010 11:59
Kto tomu zariasenému akváriu bez rybičiek vlastne šéfuje?
Anonym píše:
Čtvrtek 05.08.2010 13:32
Pán poslanec Korbaš (za Považskú Teplú). Je to jeho večné trápenie. Nemá vzťah k športu, najradšej by to zavrel na celý rok, aby ušetril. Energiu, čistiace prostriedky, mzdy... Je veľmi zodpovedný, ale nemá podnikavého ducha. Nedáva plavárni to, čo by si zaslúžila.
Anonym píše:
Čtvrtek 05.08.2010 16:19
Mali nadejni plavci v lete trenuju tak, ze kazdy den behaju po meste...po Lánskej a SNP a bohuzial v povzskobystrickom kupalisku sa trening odplavat neda, lebo voda je tak strasne studena, ze je to pre ne nebezpecne (deti potrebuju odplavat okolo 4-5 km vo vode). Potom na konci leta im rodicia zaplatia sustredenie mimo Povazskej Bystrice, aby sa ako tak dostali do formy, lebo bezecky trening samozrejme nenahradi plavecky trening. Pre vedenie nasho mesta su deti a ich sportove aktivity absolutne nezaujimave. Oni by boli najradsej, keby sa zatvorilo klzisko aj plavaren, vycislili by,kolko mesto usetrilo penazi za prevadzku tychto sportovisk, prachy by si rozdelili v nejakom predrazenom ksefte a v najlepsom pripade by posilnili mestsku policiu aby kazdy vecer isli robit bububu medzi fetujuce a ozrate deti pri Hypernove.Potom by sa vazeni poslanci jeden po druhom poprihlasovali s navlas rovnakymi pripomienkami, aka je ta mladez skazena a ako to za ich malych cias bolo uplne inac. A nas rodicov, by kompletne vsetkych jeblo od zurivosti, keby sme toto hnusne divadlo sledovali...
Anonym píše:
Čtvrtek 05.08.2010 16:39
a este si vsimnite, ze na oznamovacej tabuli nie je napisane do kedy je vlastne zatvorena. Ziadny termin otvorenia...povedzte mi, ktory podnikatel by si toto dovolil, neurcit den otvorenia? Po minule roky sa v septembri cerpala dovolenka zamestnancov a robila sa udrzba bazena. Lebo kazdy zamestnavatel vie obdobie dovoleniek prestriedat tak, aby nemusel prevadzku zatvorit, len tito neschopaci neschopni, lenivi hlupaci, ktorí sa tesia na to, ze usetria nejake peniaze za prevadzku , ti to budu natahovat ako gumu na socialistickych trenirkach...
Anonym píše:
Čtvrtek 05.08.2010 21:36
Plaváreň je verným obrazom fungovania nášho mesta. Partokracie, klientelizmu, korupcie, neschopnosti a rodinkárstva.
Riaditeľom MŠK sa stal Fábry. Nie pre svoje odborné menežrske schopnosti, ale preto že sa nechal predať za vzdanie sa kandidatúry v prospech Adameho. Toho Adameho, ktorý je rovnako neschopná a tragická postavička na čele ms. úradu, ako je Fábry na čele MŠK.
V rámci skrytej korumpovanosti poslancov a zabezpečenia ich poslušnosti sa porozdelovali korytá. Niečo išlo cez Dozorné rady,
http://orsr.sk/vypis.asp?ID=2643&SID=6&P=0
http://orsr.sk/vypis.asp?ID=3030&SID=6&P=0
http://orsr.sk/vypis.asp?ID=78106&SID=6&P=0
http://orsr.sk/vypis.asp?ID=81970&SID=6&P=0
niečo sa dosadilo ako zamestnanci, ako konkretne aj poslanec-dôchodca korbáš v MŠK, poslankyňa Tomanová v ms záchodoch. Niečo išlo cez rodinných príslušníkov, kde najžiarivejším príkladom je určite pani poslancová Kardošová na PX-centre, alebo menej nápadný Strašík na msú.
No a ostatní poslanci si polepšili na "legendárnych", dobre premastených poslaneckých "chodníkových" zakazkach - Babušík, Štábel, Pély a pod.
Na mesto sa dosadili ľudia z firiem, ktorí platili Adamemu volebné bilboardy a niektorý pokrvný brat ešte dostal atraktívne stavebné zakázky.
No a teraz úprimne, čuduje sa ešte niekto, že mesto je mentálne, fyzicky a finančne v rit., teda pardón, paralyzované???
Anonym píše:
Čtvrtek 05.08.2010 22:30
Ten orgán Jaro Lagíň a člen rady Toňo Lagíň v Považskej vodárenskej spoločnosti sú v príbuzenskom vzťahu ?
Anonym píše:
Pátek 06.08.2010 00:26
Jeden je Precinsky starosta a druhy je riaditel podniku. Zil v PB ale potom sa prestahoval do rodicovskeho domu v Precine.
Anonym píše:
Pátek 06.08.2010 10:58
Ak tomu dobre rozumiem, tak finančné pôžitky majú len členovia dozornej rady jednotlivých spoločností? Ak áno, tak aspoň vidno kto má aké páky na meste
Anonym píše:
Pátek 06.08.2010 11:00
S tým Prečínom to je akési domotané - prednosta Novák, Lagińovci, Tesková-riad.ZŠ-bývalá kandidátka na primátora
Anonym píše:
Pátek 06.08.2010 13:57
A zákazky získavajú prečínčania Poliček a Zúbek ...
Anonym píše:
Pátek 06.08.2010 19:30
Tak to je silná obec,´majú šťastie, že to nieje prímestská časť, to by sa dalo aj všeličo skontrolovať
Anonym píše:
Pátek 06.08.2010 23:25
A to si tam ešte nebol na fašiangy. Vtedy je tá obec ozaj silná !!!!
Anonym píše:
Sobota 07.08.2010 01:05
to čo ste si zvolili máte, neviem prečo by zatým mal byť riaditel Fábry, myslíte že keby tam sedel iný bolo by to ine a primátor by bol ten isty dedo? nitkami bohuzial hybe primator a Novák ktorý kope za Harvánka a nikto s tým nič neurobí
Anonym píše:
Neděle 12.09.2010 22:04
Od PN.pana riaditela Msk nesefoval Nikto.Teraz je povereni vedenim MSK pan konatel Glabazna tak sa obrate na neho a hlavne na pana primatora pod ktoreho MSK spada...a ze hokejisti maju lepsi lobbing je jasne o tom by vam viac povededal ex viceprimator a tiez okr.sef SMERU, a im hlavne zacala hokejova sezona...nebolo by odveci pozvat natocit najvecsie akvarium na Slovensku do niektorej TV...
Anonym píše:
Sobota 07.08.2010 01:07
chod si zaplavat do rybnika..... futbal aj plavanie je predsa sport a je to uplne jedno kto tam je ci si myslis ze plavec by bol lepsi?
Anonym píše:
Pondělí 09.08.2010 14:51
Takto to je uz niekolko rokov nechapem preco hlavne cez leto je zatvorena kryta plavaren ved predsa pocas leta sa neda stale chodit len na kupalisko a co maju robit ludia ktroym kupalisko nevyhovuje v lete, pretoze zo zdravotnych dovodov sa nemozu vystavovat cely den na slnku? Nie je to kvoli tomu aby usetrili na mzdách?
Anonym píše:
Pondělí 09.08.2010 20:24
ked vonku prší je kúpalisko zatvorené. a kde je personál? berie základný plat a sedí doma... tomu hovorím šetrenie...
zatvorené kúpalisko aj plaváreň... výborne, bravo!
Anonym píše:
Pondělí 23.08.2010 09:47
Len tak na okraj - v nedeľu bolo kúpalisko v PB zatvorené... (bolo asi 30 stupňov teplo, krásne, slnečno).
To hraničí s výsmechom...
Anonym píše:
Sobota 11.09.2010 06:43

Vážené vedenie mesta, my, občania Považskej Bystrice, pre Vás len obyčajne stádo chudákov a núl, potrebných a dôležitých len v čase volieb a nikdy inokedy, žiadame Vás, OTVORTE NÁM PLAVAREŃ !!!!!!

Načo je nám v meste plaváreň, ktorá je funkčná, ale už tri mesiace zatvorená?
Anonym píše:
Sobota 11.09.2010 09:50
Neotravuj,občan! Makali sme na kúpalisku v lete (nevadí, že celý august bolo škaredo), teraz odpočívame! Čerpáme dovolenky a šetríme za teplo!
Kto chce plávať - nech sa páči - v Púchove je otvorené a trénujú tam aj bystrický plavci! Tak čo máte furt s tou plavárňou?
Anonym píše:
Neděle 12.09.2010 18:47
ano, povazskobystricania-lenivci, zachcelo sa im plavat vo svojej plavarni...ako keby nemohli chodit plavat do Puchova, do Trencina, do Ziliny, prip. do Banskej Bystrice alebo do Trebisova

OTVORTE NAM PLAVAREN !!!
Anonym píše:
Neděle 12.09.2010 20:00
Ja len nerozumiem jednej veci. Dobre, mesto nemá peniaze. Ale na prevádzku ľadovej plochy má, a na podstatne lacnejšiu prevádzku plavárne nemá?
Alebo je to zase o lobbingu?
Anonym píše:
Neděle 12.09.2010 21:33
cudujete sa? Na MSK bolo bezvladie a panom na meste to nevadi,ani panom poslancom.pre nich nieje problem dat 12EU v Rajeckych Tepliciach za bazen ved maju prachov dost, vid fleky v dozor. radach atd..boli tu v P.B. Bytcania,chceli sa okupat..prt..aspon sa previezli.nech im MSK preplati cestovne ked si robia dobry den z ludi..
Anonym píše:
Neděle 12.09.2010 21:24
chcela by som sa velmi podakovat panovi korbašovi, ktorý už naozaj nevie čo zo sebou a ako by ušetril.... v považskej bystrcici je až moc talentovaných plavcov na to, aby sme si mohli dovoliť každý deň dochádzať do púchova, je skutočne krásne, že plavci, ktorý majú v považskej plaváreň, si musia platit prenájom v púchove, každý deň ich tam rodičia musia autami voziť za čo im nesmierne ďakujeme, a musia sa aj 8 ročné deti, ktoré plavecký klub navštevujú vracať domov o 6 večer, je to veľmi príjemné, ked sa z treningu, na ktorom sa deti maju odreagovat, stane znicujuce, a zabite popoludnie.... Dakujeme takym ludom, ktory nevedia nic o tom, kolko casu potrebuju plavci na plavarni travit a pritom nam neustale urcicuju cas,kedy mame mat treningy, ako dlho, a este si nam dovolia zobrat moznost, vobec trenovat....je to neskutocne, co si niektory inteligenti bez IQ o sebe myslia....
Anonym píše:
Pondělí 13.09.2010 00:32
Ak je plaváreň nevýnosna, ale viac využívaná ako zimák, tak jej treba dať prinajmenšom rovnakú dotáciu ako zimáku.
Anonym píše:
Pondělí 13.09.2010 07:56
Suhlasim, pretoze v Puchove nam vyclenia jednu, prip. dve drahy, kde sa vsetky nase deti nepomestia. taktiez kazdy rodic, nema na to cas a peniaze aby denno-denne vozil deti tam a spat 32 km. zaujimalo by ma, ci su puchovci naozaj carodejnici ked oni peniaze na prevadzku plavarne najdu ale povazskobystricania nie...ved aj puchovci dostali menej penazi z podielovych dani od statu, takze tento argument neobstoji ...su schopnejsi? alebo zeby menej kradli?
Pan Korbas, vy to asi neviete, ale prezradim vam jedno tajomstvo : Sport vedie deti k discipline, uci ich vytrvalosti, pestuje pevnu volu, dalej zo zdravotneho hladiska je pre telo nenahraditelny, je to najlepsie vyuzity cas ako moze dieta stravit.
Pan Korbas, vyzyvame Vas :
OTVORTE NAM PLAVAREŇ!!!!!
Anonym píše:
Pondělí 13.09.2010 09:18
Ale veď v Púchove otvárajú plaváreň až tento týždeň tak kam to dochádzate každý deň?
Anonym píše:
Pondělí 13.09.2010 11:31
do Puchova dochadzame uz niekolko rokov...vlastne vsetky roky od nastupu smerakov ku moci.
v septembri kazdeho roku nikdy nechceli otvorit plavaren z dovodu cerpania dovoleniek, potom prislubili ze otvoria a ked napustili vodu tak im to vselikde tieklo, potom bola niekolkokrat porucha na potrubi, zatekala strecha napr. v roku 2008 sme tam deti vozili od 1. septembra do Vianoc...ja si to uz ani nepamatam, ake kadejake priciny sa nasli. Nech bola akakolvek mala zavada vzdy sa plavaren zatvorila, niekolko tyzdnov tam obzerali poruchu z prava , z lava, zo severu z juhu, vertikalne aj horizontalne...jednoducho, je maly zaujem zo strany mesta, aby plavaren bola otvorena. Pupkaci z mestskej chyze tam plavat nechodia tak je zamer najst vzdy nejaku pricinu aby sa zatvorila. Cele leto byva zavorena, cez vianocne prazdniny byva zatvorena, september je uz pravidlo, ze nenapustia vodu a ked ju napustia tak objavia poruchu.
Plavci chodia po suchych treningoch vselikde kde sa len trochu da, z 2% ktore venovali rodicia sa plati telocvicna na gymnaziu alebo posilnovna v hale .Plavat zaciname v Puchove dnes, budeme sa tam miagat v jednej alebo dvoch drahach na puchovskej verejnosti...a to uz mame medzi detmi medajlistov z majstrovstiev republiky...
Anonym píše:
Pondělí 13.09.2010 13:23
Plavecký kurz pre deti http://www.povazska-bystrica.sk/poslancov-mz.phtml?id3=2205

Som sklamaná, tak ako veľa ďalších rodičov a detí, z prístupu MŠK k plaveckému kurzu pre deti. V cene kurzu 1 350 Sk za 15 hodín (3 x týždenne po 1 hodine) je podľa vyjadrenia organizátora kurzu aj prenájom plaveckej dráhy. MŠK žiadajú od detí vstupné 40 Sk (vstupné 40 Sk je na 2 hodiny). My rodičia sme ochotní, aj keď už v cene kurzu je zahrnutý prenájom, prípadne uhradiť za deti vstupné za 1 hodinu, t. j. 20 Sk. Prečo máme platiť za 1 hodinu 40 Sk? Je to akcia jedna hodina za cenu dvoch? Plavecký kurz bol z dôvodu nedohody s MŠK zrušený, deti sú sklamané a rodičia nahnevaní. Plavecké kurzy by mali byť na plavárni samozrejmosťou a mali by byť poskytované za takých podmienok, aby ich mohlo absolvovať čo najviac detí. Dúfam, že na Váš podnet MŠK prehodnotia svoj postoj a umožnia plavecké kurzy pre naše deti za prijateľných podmienok.

Čanigová

 
Reakcia na príspevokpridané 9.6.2006 16:33:25

V súvislosti s Vašou otázkou sme poskytli priestor na vyjadrenie spoločnosti MŠK s.r.o. Považská Bystrica:
Pán Karol Procházka ma navštívil z dôvodov, že by chcel na krytej plavárni v Považskej Bystrici uskutočňovať plavecké kurzy detí. Projekt, ktorý mi predložil, zahŕňal tri druhy plaveckého výcviku: prípravný, základný a zdokonaľovací.
Podnikateľskú aktivitu pána Procházku som privítal a sľúbil mu, že v rámci našich možností sa mu budem snažiť vytvoriť podmienky pre realizáciu plaveckých kurzov detí. Tak sa aj stalo. Nakoľko prenájom celého bazéna na uskutočnenie tohto výcviku bol pre neho finančne náročný, hľadali sme spôsob ako mu vyjsť v ústrety. Preto sme mu v hodinách pre verejnosť vyčlenili 1 plaveckú dráhu. Napriek tomu, že zo skúseností sme očakávali úbytok plávajúcej verejnosti z dôvodu práve prebiehajúceho výcviku.
Finančné úhrady aj za takéto komerčné aktivity sú úplne zreteľné z cenníku vstupov na krytú plaváreň, ktorý sa od októbra 2004 i napriek vysokému nárastu cien energií nemenil. To znamená, že vstup každého dieťaťa je 40,- Sk a prenájom plaveckej dráhy na 1 hodinu pre maximálne 10 osôb so vstupenkami je 400,- Sk. Prenájom celého bazéna na 1 hodinu je 2500,- Sk. Podotýkam, že nerozlišujeme, či je niekto v bazéne pol hodinu, hodinu alebo využije celé dve hodiny.
Keďže pán Procházka chcel bazén využívať dlhodobejšie pre plavecké výcviky, poskytol som mu na prenájom dráhy zľavu 100,- Sk/hod, t.j. prenájom plaveckej dráhy na 1 hodinu pre maximálne 10 osôb so vstupenkami za 300,- Sk.
Chybu pri uskutočňovaní plaveckých kurzov spravil p. Procházka, ktorý si do svojich nákladov nezakalkuloval vstupenku dieťaťa.
Myslím, že v rozbiehajúcom sa plaveckom výcviku detí mohol pokračovať aj za cenu menšieho zisku pre seba. Nič mu nebránilo v tom, aby si pri ďalších kurzoch správne stanovil ich cenu a tak mohol pokračovať v ich organizovaní.
Mrzí ma, že nevydarená podnikateľská aktivita pána Procházku je dôvodom na očierňovanie spoločnosti MŠK s.r.o. i mojej osoby pri zakrývaní skutočných dôvodov zrušenia plaveckých výcvikov.
Spoločnosť MŠK s.r.o. sa nebráni prenajať priestor pre podnikateľské aktivity aj za účelom vykonávania plaveckých výcvikov, avšak musí zabezpečovať prevádzku objektu krytej plavárne tak, aby jej strata bola čo najmenšia a nemôže súhlasiť s komerčným podnikaním v bazéne na úkor MŠK s.r.o.

Dušan Tonkovič, riaditeľ MŠK Považská Bystrica, s.r.o.

 
pridané 24.5.2006 13:49:38
Anonym píše:
Pondělí 13.09.2010 13:50
vazeny prispievatel...nechapem, preco si tu vlozil 4 roky stary prispevok, ktory bol uverejneny na mestskych strankach v roku 2006. Mas potrebu zarypat do Karola Prochádzku?
Tento problem je davno vyrieseny a plavecke kurzy, pokial mestskí pupkaci plavaren otvoria, prebiehaju v plnom prude. Niekto ma za potrebu ociernovat pracu trenera a hlavne nadsenca pre plavecky sport. Keby nebolo jeho tak vacsina nasej milej mladeze su neplavci. Len vdaka nemu funguje plavecky klub v PB, len vdaka nemu maju deti vysledky na republikovych sutaziach, on organizuje sustredia, prosi rodicov o spolupracu pri vozeni deti na treningy v Puchove, na preteky po celej republike on motivuje a kona.
Zda sa mi, ze sme stupili na otlak pupkacovi z mestskeho zastupitelstva, on nevahal, nelenil a ponizil sa tak, ze hrabal v archivoch diskusii a vytiahol to, co sa mu prave hodi. Lenze to je stare, este Lackovicovho poskoka pisomne vyjadrenie, ktoreho ucelom je zhodit cloveka, ktory robi pre nase decka viac ako cele mestske zastupitelstvo dohromady.

Prestante nam tu kopirovat stare spory a OTVORTE NAM PLAVAREŇ
Anonym píše:
Úterý 14.09.2010 09:59
A nie je to opäť nejaký LEN-ON, ak ma pamäť neklame sú tam aj iný ľudia a nie LEN-ON.

Prosím otvorte LEN-ONOVI tú krytú plaváreň.
Anonym píše:
Sobota 23.06.2012 10:23
kto to je ten Karel Prochazka???
Anonym píše:
Pondělí 13.09.2010 09:49
Chcem plávať,
kde nájdem nejakú plaváreň. Jedna bola aj v PB ale sa niekde stratila.
Anonym píše:
Pondělí 13.09.2010 10:56
Nestratila sa! To len zopár ľudí má odvahu brať plat ako šéfovia plavárne, ktorá je zatvorená...
Anonym píše:
Úterý 14.09.2010 08:22
Hahaha - to fakt existuje niekto, kto berie plat za plaváreň? Mám rád vtipy, hlavne takto po ráne... Tak o takúto prácu by som mal záujem! Celé prázdniny nič a potom dovolenka! Také chcem...
Anonym píše:
Úterý 14.09.2010 10:40
Kto umí, ten umí.
Od Primáta Adameho, cez jeho viceprimáta Hastanda až po dozornú radu mšk http://orsr.sk/vypis.asp?ID=3030&SID=6&P=0, riaditeľa Fábryho a poslanca Korbáša.
Česť ich nehynúcej pamiatke a ich tupovoličom tiež!!!
Anonym píše:
Pondělí 13.09.2010 18:31
to je tak, keď dajú človeku bez záujmu o šport na starosť športovisko... potom je to naozaj STAROSŤ! za jeho vedenia nikdy neusporiadali na plavárni nijakú akciu! Veď to je super priestor - plavecké maratóny, hry rodín, škôl, preteky, Silvestre...
Je poslanec?! Tak ho treba poslať! A dať tam niekoho, kto bude mať k tomu vzťah!
Anonym píše:
Pátek 17.09.2010 07:59
Ako sledujem túto debatu a výhovorky kompetentných o problémoch s personálom, tak sa musím opýtať: na leto sa otvára kúpalisko, ktoré funguje tak 2 týždne (odhadujem podľa počasia)... A plaváreň sa zatvára na 3 mesiace... Nebolo by jednoduchšie nechať otvorenú plaváreň, ktorá môže byť otvorená stále? A kúpalisko dať do prenájmu? Možno by si niekto s tým dokázal poradiť! Bolo by to efektívnejšie, určite by to bolo v prospech občanov.
Len že to by musel niekto chcieť a hlavne rozmýšľať... Že, páni?
Anonym píše:
Středa 22.09.2010 20:25
Dnes som sa zastavil na plavárni - na dverách oznam o zatvorení od 1.7. osratý od múch. To si snáď robia srandu - neviete kedy by to tak asi chceli "soudruzi z NDR" otvoriť? Nikde nikto, tak som aspoň na poschodí nechtiac spustil alarm... (-: Možno ich to zobudí!
Anonym píše:
Pátek 24.09.2010 16:34
Boli sme na bowlingu a bazén je už napustený a zohrieva sa. Takže už len vyčísliť akú stratu plaváreň vyrobila počas tých 84 dní kedy bola nefunkčná. Na tom meste fakt asi riešia len svoje kšefty, alebo súdy.
Anonym píše:
Pátek 24.09.2010 20:37
Nikto neprizná stratu - oni si myslia, že ušetrili... Majú u prdele nejakú ekonomiku - neplatíme za energie=šetríme! Oslovenie zákazníka pre nich nie je výzvou!
A ozaj - kedy otvárajú - v "PBN" som nič nenašiel... Chcem sa tam zastaviť pozrieť, už som skoro zabudol, ako to tam vyzerá!
Anonym píše:
Neděle 26.09.2010 11:24
plaváreň otvorená - potichúčky - bez oznamu kdekoľvek... je tam viac personálu ako plavcov, čo je ale pochopiteľné, keďže to "zabudli" povedať verejnosti. Dokonalí menežéri "každým coulem"... Takto bude ten podnik stratový vždy a za každých okolností...
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 15:31
plávareň mesta bude asi vždy zádná. Veď naša mestská plaváreň už onedlho ani nebude mestská, pretože ju má dosťať do prenájmu pán Puček, tak aký to ma potom význam, keď podniky patriace mestu budú postupne pripadať sukromníkom. Nepochybujem o tom, že tak isto dostane do prenájmu aj letné kúpalisko a vyžitie pre mladých bude opať nulove, pokial si bude chceť dať kupalisko dokopy bude to možne jedine tak, že ho zatvori. Tak asi preto bude vždy záhadná lebo ved už teraz je otvorená len pár hodín, a pri najbližšej príležitosti ju určite ako obvykle zatvoria, lebo je stratová ako každá plaváren v každom meste, kde dokážu funkovať celý rok.
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 20:14
Radšej nech to dajú do prenájmu, lebo keď je to mestské, tak je to viac zatvorené, ako otvorené. MŠK treba zrušiť, prepustiť riaditeľa aj s jeho suitou, ktorá je schopná vyprodukovať tak akurát stratu. Majú tam kopu služobných áut, ekonómov, telefónov, kancelárií a... nič.
Riaditeľ MŠK chcel prepustiť plavčíka Klinčúcha za to, že inicioval petíciu za zachovanie otváracích hodín na plavárni. To je úplne zvrátené... A teraz ho obviňuje, že môže za to, že MŠK sa rozpadá. Ale MŠK sa musí rozpadnúť, lebo robí, to čo robí...Nič. Vlastne robí - stratu!
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 20:22
a prečo by mala plaváren, ktoru podporuje my z našich daní patriť súkromníkovi a on na to bude dostávať dotáciu od mesta a bude mať zisk z našich peňazí. A petíciu p. Klinčícha som podpísala a nevidím žiane vysledky !!!
Anonym píše:
Neděle 03.04.2011 22:19
Anonym píše:
Pondělí 04.04.2011 18:05
Toľké peniaze nás stála plaváreň, nás všetkých a teraz ju hádam nezatvorime
Anonym píše:
Čtvrtek 02.06.2011 21:15
zaregistroval som, že MŠK ponúka možnosť zakúpiť si na plaváreň počas víkendov celodenný lístok s tým, že plavci môžu vychádzať na upravenú terasu - mestskú pláž. Bol som sa tam pozrieť, vyzerá to veľmi dobre, až som milo zaskočený! Nové vedenie MŠK možno pochopí, že plaváreň treba otvoriť aj cez leto... V mojom okolí je veľa ľudí, ktorí by chodili plávať - je to súčasť ich životného štýlu, sú to športovci. A to sa na kúpalisku nedá.
Ešte keby nám vrátili verejné plávanie cez obed!
Anonym píše:
Úterý 07.06.2011 13:52
Konečne sa na plavárni niečo deje. Diletanti vo vedení MŠK sa o šport nezaujímali. Mali oči a ruky len pre prachy, ktoré radi k sebe zhŕňali. Ako to na plavárni môže ísť musí všetkým ukázať stredoškolský profesor. Jeho podnikateľský fortieľ je hóóódne väčší, ako fortieľ vedenia MŠK od Tonkoviča, cez Fábryho po .... Kuboviča. Verím, že pán Kubovič sa poučí z chýb, omylov a špatných rozhodnutí svojich predchodcov. Bude počúvať názory obyvateľov, bude napĺňať ich požiadavky a nenechá si radiť.
Kto ste ešte neboli na mestskej pláži za plavárňou, tak šup - šup, vychutnať si niečo, čo tu ešte nebolo a čo prospieva telu aj duchu.
Anonym píše:
Úterý 07.06.2011 21:16
Bol som na pláži, je to tam fajn. V sobotu je tam turnaj a koncert. ALE: na dverách plavárne je oznam, že v sobotu je zatvorené... Namiesto toho, aby sa MŠK pridalo k dobrej akcii a spravilo kampaň a reklamu, aby ľudia prišli, tak nejakým záhadným riadením osudu plaváreň zatvorí... Stále tam prevláda Glabazňov duch - nerobme nič... Načo by sme robili, keď vieme vysvetliť, ako sa to nedá... Hlavne, že príde výplata a preplatia nám cesťáky.
Neviem, čo je príčinou zatvorenia, ale je to zvláštne.
Anonym píše:
Středa 08.06.2011 08:47
Ak som písal, aby si pán Kubovič nedal od nikohjo radiť, mysle som presne pána Glabazňu. Pri všetkej úcte, pokiaľ mohol, neurobil pre športové vyžitie občanov tohto mesta ani to, čo sa pod necht vmestí. Neviem o žiadnom projekte, kde by sa osobne angažoval, čo by sa priblížil projektu ako je súčasné oživenie plavárne.
Že bude plaváreň teraz v sobotu zatvorená, je viac ako zvláštne. A čo je tiež zvláštne a zarážajúce, plaváreň bude aj počas leta ZATVORENÁ!!!!!. Ak bude leto mokré (dnes je Medarda a ten sa fakt snažil)jediné kúpalisko v meste bude zväčša zatvorené. To znamená - kam pôjde prázdninujúca mládež? Do krčiem, k počítačom, k telke, do pivníc.
Mestskí, za šport zodpovední ľudkovia, urobte niečo naviac, ako Vám bolo zdedené do vienka. Chyťte sa zdravého "sediackeho rozumu" a rozmýšľajte nie politicky a normálne. Pomôžete občanom a verte, aj sebe...
Anonym píše:
Středa 08.06.2011 08:56
... som trošku domrvil predposlednú vetu. Mla znieť: Chyťte sa zdravého "sediackeho rozumu" a rozmýšľajte nie politicky ALE normálne

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359