Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Voličský spolok Považská Bystrica / Voličský spolok Považská Bystrica sa dištancuje od SMS na podporu kandidátov na poslancov a žiada rozoslanie opravy (AKTUALIZOVANÉ)

Voličský spolok Považská Bystrica sa dištancuje od SMS na podporu kandidátov na poslancov a žiada rozoslanie opravy (AKTUALIZOVANÉ)

Autor: Voličský spolok Považská Bystrica Poslední změna: Sobota 27.11.2010 13:17
[2010-11-27] Dnes ráno o 8:25 boli zo zahraničnej SMS brány rozoslané pravdepodobne stovky SMS správ, vyzývajúce na voľbu "Ing. Kirscha a našich kandidátov". Správa bola podpísaná "www.spoluprebystricu.sk a Voličský spolok PB". Voličský spolok sa dištancuje od tejto správy, nerozosielal ju, neposkytol jej rozosielateľom zoznamy členov spolku, a považuje správu za zneužitie mena Voličského spolku. Vo včerajšom internetovom hlasovaní členov Voličského spolku zvíťazil Ing. Kirsch spomedzi 9 kandidátov, ktorí sa zaviazali po voľbách presadzovať 10-bodové protikorupčné minimum. Avšak Voličský spolok nerobil výber kandidátov na miesta poslacov, a preto nemá nikto právo uvádzať, že Voličský spolok podporuje akýchkoľvek kandidátov na poslancov! Voličský spolok žiada rozosielateľov správy, aby do 12.00 dnešného dňa rozoslali všetkým príjemcom správy opravnú SMS nasledovného znenia:

"Voličský spolok PB sa dištancuje od vyjadrenia podpory pre akýchkoľvek kandidátov na poslancov. Voličskému spolku sa ospravedlňujeme za neoprávnené použitie jeho mena."

 

Ak takáto správa do 12.00 dnešného dňa nebude rozoslaná, Voličský spolok bude o zneužití svojho mena informovať médiá.

 Mgr. Anna Jančová, moderátorka Fóra kandidátov, organizovaného Voličským spolkom Považská Bystrica

Mgr. Juraj Smatana, administrátor internetového hlasovania Voličského spolku Považská Bystrica

 

Voličský spolok je nadstranícka skupina občanov s trvalým pobytom v Považskej Bystrici a s prechodným pobytom na Internete, ktorej členovia sa koordinujú, aby ich hlasy vo voľbách neprepadli, a presadzovali protikorupčné opatrenia, transparentnosť a občiansku participáciu.

 

Pred komunálnymi voľbami tento spolok v Považskej Bystrici organizoval Fórum kandidátov - besedu s kandidátmi na primátora, a internetové koordinované hlasovanie za kandidátov, ktorí sa zaviazali realizovať protikorupčné minimum.

 

Voličský spolok na Facebooku: http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=148783949330

Voličský spolok na webe: http://povazska-bystrica.otvorene.sk/Members/volicsky_spolok/


10.53 - ospravedlnenie bolo rozoslané v plnom znení. 

Pravidlá Voličského spolku budú doplnené tak, aby každému kandidátovi bolo jasné, ako s podporou VS môže pracovať a ako nie.

Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 10:38
Celý voličský spolok a včerajšie hlasovanie je jedna veľká fraška a p.Smatana opäť zlyhal na celej čiare.
Len pre zaujímavosť sa zúčastnilo hlasovania smiešnych 93 hlasujúcich, kde s prehľadom so svojimi 47 hlasmi :) vyhral ,,najskúsenejší, najkomunikatívnejší" p. Manažér samozrejme môže akurát poďakovať svojím prívržencom, ktorí majú posľubované miestečká na meste.
p. Smatana!!! kde je váš viac ako 300 členný voličský spolok???
   
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 11:36
zakázali svojim ľuďom zúčastniť sa

lebo na internete sú slabší

tak oni fungujú
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:04
Na facebooku som videl 298 členov. Hlasovala tretina. Ale k voľbám ich isto príde viac, Mladí začínajú voliť.
Mne vadilo že som celý deň nevedel, ako sa hlasovanie vyvíja.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:15
KDE SA DA VSTUPIT?
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:16
KDE SA DA VSTUPIT?
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:46
v com spociva tvoje presvedcenie, ze VS ukazal nezavislost? Jeho nezavislost je totiz v tom, ze kazdy obcan do neho moze vstupit bez ohladu na svoju strannicku ci akukolvek inu prislusnost. To, ze zaujal najma volicov pravicovejsie ladenych je vysledok, nie zamer. Vstupit sa do neho da jednoduchym kliknutim na Facebooku, hlasovat za dalo pomocou verejne pristupneho linku.

co sa tyka volieb VS: tieto volby su urcene pre clenov VS, je to nas sukromny prieskum, ktory je cisto ucelovy. Nema ukazat clenom, koho maju volit, iba orientacne ukazat, u ktorych kandidatov je vysoka sanca, ze by ich hlas prepadol. Pokial Vas vysledky hlasovania VS zaujimaju a nie ste jeho clenom, odporucam aspon zistit zakladne informacie o tom, na akom principe by to malo cele fungovat a nie to automaticky povazovat za neobjektivne zmanipulovane hlasovanie.

s pozdravom "smiesny hlasujuci" Nada Prackova
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:55
Na mna zapôsobol spolk a jeho hlasovanie inač vidím že Kirsch je favorit , ale vidím že jeho spolok zneužil SMS takže dam hlas ukrivdenému Volím Janasa. Aj ked nechcel som ho volit ale po tomto. Chcem spolku a Kirschovi ukázat takto sa volby nerobia podvodom a preto môj hlas dostane protikandidát.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:08
to je samozrejme Vas nazor a myslim si, ze opravneny. Tiez som po tomto incidente na vazkach, aj ked som p. Kirscha vo vcerajsich volbach VS volila. Na jednej strane ma mrzi, ze spoluprebystricu.sk pouzivaju nekale praktiky, povodne som niektorych clenov chcela volit. Na druhej strane ocenujem, ze boli schopni svoju chybu napravit a ospravedlnit sa za nu. To je tiez umenie (najma v nasich koncinach). Predvolebna dilema.

n.p.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:14
A čo ke´d niekto chcel docieliť práve toto? Znechutiť voličov a tým prikloniť hlasy na inú stranu? Také vás nenapadlo?
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:22
No ospravedlnenie beriem ale SMS je posielaná v deň volieb keď je moratórium to nevedeli že sa to nemôže?
SMS posielaná zo zahraničnej SMS braný aby sa nedalo vystopovať kto to bol konkrétne , to nevedeli?
Jednoducho vedeli to. Až keď sa im pohrozilo medializáciou
Niečo podobne spravili Lokálpatriotom PB takisto chybu napravili ale sa neponaučili.
Keď zverejnia kto konkrétne spravil chybu kto konkrétne sa tváril že nevedel že porušuje predvolebnú etiku potom ich beriem ale posielať ospravedlnenie cez medzinárodnú SMS . Takže to berieme tak že spolu pre Bystricu ovplivnuje komunálne voľby cez zahraničie??? Kto konkrétne meno alebo niaky subjekt ktorý možno za to mal dostať funkciu na meste alebo zákazky ak pomôže zvoleniu ??? Nebudem ich voliť.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 16:59
Zhrnutie:
-chcel si voliť Kirscha
-niekto Ti poslal sms kde Ti zaprial dobré ráno a pozval Ťa voliť Kirscha, ktorý to vyhral vo voličskom spolku
-nechceš voliť Kirscha
-považuješ to za volebný podvod
 nezdá sa Ti to čudné?
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 21:17
Ano. Zdá sa mi to čudné, že si na mna niekto spomenie sms-kov a zaželá mi dobry den akurat v den volieb!
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:15
Ja som videla aj menovitý výpis hlasovania a boli tam aj sopčákovi ľudia tuším. Len pre vysvetlenie, menovitý výpis bol prístupní tým, čo hlasovali
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:23
po dedinach sa isli kandidati ubehat kvoli 5 volicom
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:32
Už dlhšie sledujem chovanie p. Janasovie a Ja určite Karolka Janasovie voliť nebudem. Mal dostatol príležitosti pre mesto niečo urobiť ako prednosta Obvodného úradu ( skrečovaná rekonštrukcia budovy ABŠO )aj ako poslanec MsZ a predseda Okresnej organizácie Smeru ( všetko negoval a nič podstatné nepodporil- napr. nákupnoobchodné centrum pred Manínom, nákupnoobchodné centrum OBI na rybníkoch, zberný dvor, priemyselný park). Pri dôležitých hlasovaniach radšej odišiel, aby si nepokazil reputáciu. Údajne vlastní členovia Smeru mu vytýkajú, že sa spojil s opozíciou ( KDH, SDKÚ ), ich členovia zasa nechcú voliť Karolka. Chcete takého primátora? To radšej voľte Adameho, ktorý už vie, komu sa má vyhýbať, aby ho nekrivili.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 14:44
Ty truľo...
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 14:59
Je to môj názor, tak ako aj ten Tvoj...
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 10:39
ano, aj mne skoro rano prisla takato sms ... hned mi bolo jasne, ze je to podvod a ze podporovatelia pana Kirscha na cele s p. Kirschom su falosní hraci, ktori su schopni vymysliet hocico, len aby dosiahli svoj ciel.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 11:42
mne prišla aj SMS s ospravedlnením. Stále je to voľba medzi ľuďmi ktorí zneužívajú mest. noviny a TV a neosoravedlňujú sa, a ľuďmi ktorí keď spravia chybu, tak to uznajú a napravia.
Kedy sa Janas ospravedlní za tunely Smeru P.B.?
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 11:44
Keby sa voličský spolok neozval žiadne ospravedlnenie by neprišli, mne zatial nič neprišlo.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 11:58
Mne doslo. Keby sa VS neozval, tak nevedia, ze spravili chybu, logicke.
Mne to pripomenylo Radicovu, ked zle hlasovala a priznala to a odstupila. A teraz je premierka lebo ludia vedia odpustit.
Mna ta sms tiez nasr.dila, a v konecnom dosledku + pre Kirchovu partiu.
A poznaju SMS branu, nie ako Stanko Haviar co mi poslal pred chvilou podakovanie za podporu :-]
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 11:59
Mne doslo. Keby sa VS neozval, tak nevedia, ze spravili chybu, logicke.
Mne to pripomenulo Radicovu, ked zle hlasovala a priznala to a odstupila. A teraz je premierka lebo ludia vedia odpustit.
Mna ta sms tiez nasr.dila, a v konecnom dosledku + pre Kirchovu partiu.
A poznaju SMS branu, nie ako Stanko Haviar co mi poslal pred chvilou podakovanie za podporu :-]
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:07
Kirschovci sa vyfarbili. Všetko ostatné je len obyčajný vypočítavý kalkul.
Neviem prečo mi to pripomína metódy jedneho tunajšieho podnikateľa.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 16:40
Aj ja som tú sms dostal. Ja som to pochopil ako pozvanie voliť p.Kirscha, ktorý vyhral aj vo Voličskom spolku. Mám z toho pocit, že to nebolo o VS, ale o spoluprebystricu.sk. Osobne som im dával svoje číslo, chcel som byť informovaný o ich aktivitách, zdali sa mi sympatické.
Nemám pocit, že by hocikoho zneužili či oklamali. Predpokladám, že si táto partia navzájom poskladala svoje telefonické kontakty pre svojich priaznivcov, aby im pripomenula volebný deň. A tak sa tam dostalo množstvo ľudí, ktorí sa teraz hnevajú - Ševčíkovci, Janasovci, Firitovci...
Je výborné, že si to Voličský spolok stráži, len Vás ubezpečujem, že dnes lieta éterom obrovské množstvo sms a telefonátov - napr. zamestnávatelia kontrolujú svojich zamestnancov, či boli voliť a pod. Niektorí kandidáti zvážajú bezdomovcov, učia krúžkovať analfabetov.
No a táto koalícia pozvala ku voľbám smskou s dvomi slovami navyše... A za to sa obratom ospravedlnila.
Bez ohľadu na sympatie v tom nevidím nijaký zásadný prešľap.

Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:12
Premierku nevolili ludia ale strany to je rozdiel.
A keby sa neprišlo že terajšia premierka zle hlasovala bola by ticho , kde je zárku že zase nebude hlasovat zle.
Takže ukažme kto podvádza a zneužíva a on sa ospravedlný ,ak nekažeme bude ticho a podvadzat bude dalej. Kirscha nevolím.
Po tom všetkom volím Ševčíka
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 17:00
vymyslia hocičo, dokonca Ti aj pošlú sms
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 10:51
To iste spravilo spolu pre bystricu aj Lokálpatriotom PB na svojej stránke zverejnilo „Lokalpatrioti boli v parlamente SR NR, boli tam len osoby súkromné na den otvorených dverí tak ako ktorýkolvek občan. Združenie Lokálpatrioti nebolo v parlamente. Následne na svojej stránke spolu pre bystricu opravilo ,slovo lokalpatrioti bolo vymazané. O tom ako spolu pre bystricu manipuluje s mienkou a snaží sa lákať voliča cez ostatné zduženia a zneužívať, nech si spraví každý mienku sám.

Viem že je to porušenie volebného moratória ale už sa to stalo 2x, Preto si mienku o spolu pre bystricu spravte sami..
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 11:33
co je to v porovnani s tym, ako smer zneuziva mestom platene media, studentsky parlament, maticu, sportove kluby a dochodcov.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 11:40
Ak len budeme hladat čo je vetšie a čo menšie porušenie tak je to zlé. Porušenie je a je jedno či malé alebo velké.
Ak sa k tomu platene media, studentsky parlament, matica, sportove kluby a dochodcovia nevyjdrili je ti ich vec.
Zatial ale vime že dve zdrženia sa ohradili na zneužívanie ich mena iným subjektom.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:11
keby sa platené médiá a spolky ohradili proti zneužívaniu Smerákmi, tak prestanú byť platené...
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:15
keby sa platené médiá a spolky ohradili proti zneužívaniu Spolu pre Bystricu, tak prestanú byť platené...

Takže vieme že Voličský spolok neni platený Spolu pre Bystricu.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:22
Ked sa dostanú v meste PB spolu pre bystrici a SaS kto bude platit nove spolky čo vzniknú?
A o 4roky tu mame znova tu otázku:

 "keby sa platené médiá a spolky ohradili proti zneužívaniu ............, tak prestanú byť platené..."
Jedine ten kto sa dištancuje aj od Smeru aj od SaS má nezavislost.

Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 11:41
Práve pre toto Kirscha ani Janasa som NEVOLIL!!!!!!!!
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 17:10
kirsch to isto neposielal, nie je až tak sprostý.

posielala to asi druhá strana, ktorá sa bojí, skus hádať s ktorým kandidátom je na čele?

1) týmto ho diskreditovali a ako vidím sa im to podarilo a veľa tupcov naskočilo na lep.
2) ide o porušenie moratoria
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 11:48
Ako ked s tým tie spolky suhlasia že bude ich meno použité zo Smerom je to ich vec. Vtedy to neni zneužitie. Ale v tomto prípade k zneužitiu došlo.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:07
ja som študent a nikto sa ma nepýtal, či súhlasím s podporou Kučmu.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 16:48
Čo sa stalo 2x, pani kandidátka? (prezrádza Vás spôsob písania)
Doteraz som tie fotky nevidel - pozrel som ich a videl som tam predsedu Lokálpatriotov aj tajomníčku. Aké zneužitie? Boli ste v Bratislave a hotovo. Veď na tom nič nie je. A nenapadlo Vás, že keď budete cestovať autobusom, ktorý platilo spoluprebystricu.sk a aj organizovalo celý zájazd, že sa s Vami odfotia? Dokonca je Vás vidno aj pri lamiónoch a pri Krajcerovi. Nemajte s tým problém, svedčí to o Vašej veľkosti a schopnosti robiť kompromisy. Nehanbite sa za to, čo robíte.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 20:50
Ak je to takto, tak pani kandidátka na Kuboviča vicedruhého ešte nemá. To je odborník na kompromisy. Ba čo, on je sám o sebe kompromis prírody.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 21:04
Ano boli tam ako sukromné osoby nie ako Lokalpatrioti.
A na stranke spolu pre bystricu sa zjavilo lokalpatrioti boli v parlamente. A potom slovo Lokalpatrioti vymazali tak už viem ako sa zneužilo slovo Lokalaptrioti.
Anonym píše:
Neděle 28.11.2010 08:05
Lokálpatrioti prijali pozvanie na akciu poriadanú "spolu pre bystricu" - ísť na výlet do blavy (kto by nešiel, keď je to zadarmo) a stretnúť sa okrem iných aj s ministrom kultúry. S ministrom sa aj stretli a odovzdali mu príslušné oficiálne (ako Lokálpatrioti) dokumenty. Avšak smerákom, ktorí ovládli Lokálpatriotov vadilo, že im to celé sprostredkovalo práve "spolu pre bystricu" a tak vymysleli zaujímavú vec - celý výlet v blave boli akože "súkromné osoby", len počas stretnutia s ministrom sa opäť na chvíľu premenili na "Lokálpatriotov" - keď sa však s ministrom rozlúčili, premenili sa opäť na "súkromné osoby" a hurá do Auparku...
Anonym píše:
Neděle 28.11.2010 08:50
Bohužial boli tam ako sukromne osoby.
Odkial maš že Smeráci ovladli Lokalpatriotov
A vlastne ským idu Smerom alebo Sas
Asi skor s nikým su nezávislý.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 10:56
Pán Kirsch nebol som ešte stále rozhodnutý koho budem volit teraz už viem že vas nie ten váš spolok takisto nie, Trochu zavádzate a robite to cez volby čo potom ak vas nahodou zvolia to sa budu takéto podvodíky opakovat?
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 11:46
ja som sa rozhodla - hodím to tomu Ševčíkovi.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 11:49
aj ja asi kde sa dvaja byju vyhráva tretí budem volit Ševčíka
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 11:58
Súhlasím!
TAK TEDA ZABERME NAPLNO A UKÁŽME IM, ŽE S NAMI UŽ KÝVAŤ NIKTO NEBUDE !!!
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 11:49
Ďalší pádny dôvod nevoliť neukojené idividuá a bielych koňov pod pláštikom politicko-podnikateľských zlepencov!
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 17:12
bože ľudia vy máte aj trochu rozumu?
ved toto je jasné, že to poslala konkurencia a nie on a vy všetci skáčete poriadne na lep.

takto sa to robí už dávno v iných mestách, ked niekto v mene niekoho iného rozpošle takéto správy.

vidím, že IQ PB-čanov je veľmi nízke, veď čo sa čuduej, ked tu boli SNS, potom HZDS a teraz SMER. jeden väčší klamár a zlodej za druhým!
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:21
ja neviem, ale kde beriete 100% istotu, že toto posielali Kirschovi ľudia?
Ja osobne to beriem skôr ako provokáciu. Aby bolo na koho nadávať. Byť proti komu. Lebo to my vždy potrebujeme. Mať nejaké "červené a lebo zelené" súkno, do ktorého si môžeme kopnúť.
Možno by bolo zajímavé zistiť, odkiaľ boli telefónne čísla, na ktoré sms chodila.
z voličského spolku neboli. Ani z Kirschovho osobného telefónu :)
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:36
ja tiež nemam istotu...
ale je to tvorivé, invenčné, a technologicky pokročilé.
Takže ľudia okolo SAS. Janasovci zvládajú tak schôdzu v kulturáku.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:42
a čo tak niektorí mladí kandidáti? Tí majú k týmto technológiam tiež blízko...
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:50
Presne tak to neni Janasov rukopis to je SaS a spol. okolo neho predpokladám že po tomto prusery bude niake hlavy padat respektíve bude im navrhnute kôli očisteniu mena starany a spolku aby sami odišli. Oni vedia dobre kto tie SMS posielal.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 12:56
alebo rukopis STB. Stačí idea. Šikovní, mladí, jemne ľavicovo orientovaní dokážu urobiť. Berú to ako skvelú brigádu...
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 17:14
jasné, že to je provokácia protikandidáta, ale v PB má väčšina ľudí veľmi nízke IQ, ved bašta SNS, HZDS a teraz SMERu, hovorí jasnou rečou.

Aj ľudia čo boli zvolení za primátorov a starostov, hovorí jasne.

Ja sa nad tým ani nepozastavujem a ani nečudujem
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 17:40
Ešte týždeň dozadu ste si to pošuškávali s rozžiarenými očami, že aká to bude pecka osloviť voličov v deň volieb cez sms. Zdvorilo, slušne zapriať dobré ráno, pozvať na volby...ešte týždeň dozadu sa Vám to ztál byť geniálny nápad a zlatý klinec kampane. A teraz ste zrazu prišli na to, že ľudí prianie dobrého rána nepotešilo, ale skôr nasralo to, že hocikto má prístup ku ich mobilnému číslu. No a tak poďho hodiť to na protikandidátov. To je niečo podobné ako včera v tom Liptovskom Mikuláši. Roznosili noviny proti jednému kandidátovi, roznášačom zhabali auto s vrecom letákov a tí čo to roznášali z toho obviňujú toho kandidáta, proti ktorému tie noviny boli. Dokonca povedali, že im niekto tie noviny vložil do zamknutého auta. To už je aká chorá konštrukcia. Ale vidím, že aj SAS dokáže vymyslieť podobnú sprostosť. To by som skôr očakával, že niekto - najlepšie Kirsch - pošle ešte jednu sms, v ktorej sa ospravedlní a vyhovorí sa na nejakého aktívneho blbca z volebného tímu, ktorému volebná horúčka zatemnila mozog a neuvedomil si, že tým že rozpošle sms v deň volieb s jasnou propagáciou vlastného kandidáta zrejme porušuje niekoľko zákonov tejto republiky. Ale to sa asi načakám. Je úplne jedno o akú politickú stranu ide - straníci majú proste v sebe zakorenené to, že ak je prúser tak hoďme vinu na protistranu. Je ilúzia si myslieť, že toto urobil niektorý z protikandidátov. Ešte tak rozposlať a povyliepať sprosté plagáty to áno, ale nie takáto sofistikovaná forma. No toto ste prekombinovali chlapci zlatí.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 18:26
sa to volá odborne
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:25
Kto konkretne posielal ospravedlnenie? a komu?
Kto zneužil moje telefone číslo?????!
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:27
a odkiaľ mal tvoje telefónne číslo?
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:32
Ved to odkial mali moje číslo kto im ho dal ???
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 17:15
treba poslať hromadné trestné oznámenie, aj mňa by zaujímalo odkiaľ tí buzeranti majú moje číslo.

Ide jasne o porušenie zákona SR
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:29
prosim sas aby mi uz neposielali ziadne sms zena si mysli ze mam frajerku
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:34
Pripájam sa:
prosim sas aby mi uz neposielali ziadne sms a je mi jedno čo si myslí moja žena.
 
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:39
Je jasne že ten kto posielal SMS musel mat zoznam Voličskeho spolku teda tých čo volili trochu to bola chyba od voličskeho spolku zverejnovat aj ked sice len opravneným voličom zoznam menovite lebo to spolu pre bystricu zneužilo zoznam sa mal objavit až po oficialnych komunálnych volbách
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:44
Ja som vo Voličskom spolku a sms som nedostala. Takže toto zrejme nebude tá správna stopa.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:46
Zoznam ale iba mená ma každý k nahliadnutiu čo volil cez VS. Stačia mená a kamoši dodaju konkretne čísla preto nie všetci dostali SMS.
Takže stopa je správna
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:51
A to chceš povedať, že sms dostali iba tí, čo sú vo voličskom spolku? Teda tá necelá stovka, čo sa zúžastnila elektronických volieb?
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:53
Asi ano ked sa k tomu malo vyhrady len VS. A v komunalkach aj jeden hlas može rozhodnut. Teda jedno či 100 alebo1 hlas
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 16:50
A načo by niekto posielal sms 94 ľuďom, ktorí tak či tak väčšinou zvolili Kirscha.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 20:59
poslali ti Kirschovi pasáci. Čo je na tom nejasné?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 27.11.2010 17:47
"to bola chyba od voličskeho spolku zverejnovat aj ked sice len opravneným voličom zoznam menovite...Stačia mená a kamoši dodaju konkretne čísla preto nie všetci dostali SMS"

Úplný nelogický nezmysel.
Načo posielať oznam členom voličského spolku, keď už o výsledku volieb - že vyhral Kirsch - dostali mail, správu cez facebook a viacerí to sledovali na webe? Túto skupinu absolútne nebolo treba oslovovať.

SMSiek bolo určite viac ako 97, čo je počet hlasujúcich vo VS.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 18:24
V zozname je konkretne videt kto koho volil teda vedeli komu ešte poslat SMS čo volil niečo iné ako Kirscha.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 18:31
to sa dá ľahko overiť. Zavolať niekomu kto volil, a nedal to Kirschovi. Nie.
To je falošná stopa. Zoznam VS pre SMSkovanie neslúžil.
Neviem odkiaľ také bludy vymýšľate. Keď sa dajú vymyslieť podstatne rozumnejšie.
Napríklad - stačí ísť na facebook, do nejakej PB skupiny, a kontaktov tam získate 100x viac, ako v nejakom hlasovaní.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:45
chcem sa opytat sas dovod poslania sms mojej dcere ktora nema ani velebne pravo!!!!!!
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:48
a odkiaľ vieš, že to posielala sas?

Kde tvoja dcera zverejnila svoje mobilné číslo?
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:51
ČO to akože SaS posiela správy aj tým čo ešte nemôžu volit!!!
No nech či už SaS alebo niaka neznama zahraničná brana či čo posiela ospravedlnia za toto nebudem SaS volit a cele to spolu pre bystricu a to som chcel aj po tom škandaly volit ich nebudem to je už drzost predvolebná nenažranost jednej strany posielat SMS detom!!!
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 17:16
ja som nebol, nie som a ani nebudem vo VS a SMS mi prišla.
Preto je to pre mňa spam a porušenie zákona SR
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:31
Pozor ospravedlnenie neprišlo všetkým do 12:00 tak ako bolo zverejnené
Bude voličský spolok medializovat kauzu?
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:34
Ani mne to ospravedlnenie doteraz neprišlo! Odkiaľ mali moje číslo? To je nehoráznosť!!!
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 13:44
No podla mna konkretna osoba možno aj poslal SMS ale tie zahraničné SMS brany nie su spolahlive predpokladám že nie všetkým prišlo ospravedlnenie.
Či to voličský spolok zmedializuje zverejný ako avizoval neviem.
Ale to už si musí na seba zobrat to riziko že posielal SMS a neprišlo všetkým a možno to bude VS medializovat. A konkretna osoba bude musiet odíst zo spolu pre bystricu.
Voličský spolok Považská Bystrica
Voličský spolok Považská Bystrica píše:
Sobota 27.11.2010 13:56
Osobám, na ktoré máme kontakt, a dostali prvú SMS, prišlo ospravedlnenie už okolo 10:53. Takže nie je dôvod na inú medializáciu, ako je táto, a na facebooku.
 
Tvrdenia anonymov, že nedostali ospravedlnenie, musíme samozrejme ignorovať.

V prípade, že sa nám menovite ozve viacero "poškodených", budeme to riešiť.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 14:00
hmm.. takže iba osobam na ktore ma kontakt VS, a na ktoré nemá kontakt a neprišli im ospravedlnia sa akosi nedostalo
zuper super....
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 14:28
daj tvoj mobil, ja ti ju prepošlem
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 17:23
zas tie vaše keci o anonymoch, využijem svoje právo a podám na vás anonymné trestné oznámenie za spamovanie a zneužitie mojeho čísla.
Potom si vysvetľujte polícií niečo o anonymyte a o anonymoch!

Myslím, že po ukázaní SMS budú vedieť kde sa obrátiť.
žiadna ospravedlňujúca SMS MI neprišla. Ani kamarátovi!

Takže buď vy podáte trestné oznámenie za zneužitie vašeho meno a prípadne sa budem mediálne od toho dištancovať, alebo budete vysvetlovať polícií prečo spamujete, porušujete moratoriu a spamujete!

takže ako chcete!
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 17:27
*zneužívate moje číslo a kto vám dal na to súhlas!

s VS nemám nič spoločné. Polícia príjme aj anonymné trestné oznámenie a musí sa s tým zaoberať čo má oporu aj v zákonoch.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 27.11.2010 17:56
SMSka ma tiež nahnevala, a urobil som tvrdé kroky, ale trestné oznámenie? Preberte sa do reálneho sveta. O aký paragraf trestného zákona sa chcete oprieť? Neviem či by vám to zobrali aspoň ako priestupok.

Nevyžiadaná pošta? Denne nám napchávajú schránky, denne nás zavaľujú maily, chodia nám reklamné listy na meno - pomohol si už niekto? Smola, skončíte v nejakom zahraničnom mailboxe.

Vážnejším prečinom by bolo prevádzkovanie neregistrovaného systému, obsahujúceho osobné údaje.
Lenže mobilné číslo samo osebe nie je osobný údaj.

Ak to urobili prívrženci Kirscha, potrestali sa sami.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 18:18
Aspoň oznámenie na volebnú komisiu by VS mohlo dat.

Bude treba zmenit niake veci:
Žiadne predvolebné výsledky, vysledok až po volbach VS.
Žiadny zoznam nezverejnovat aj ked len členom VS dopredu až po oficialnych volbách.
Tie SMS poškodili dôverihodnosťV VS, ospravedlnujúce SMS to nespravia obzvlášt ked sa už nevie či ju dostali všetci VS.

Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 18:29
Ja veru už npôjdem volit cez VS zase sa stane že niekdo zneužije moje číslo alebo niaka strana sa bude vystatovat že aj VS volilo ich kandidáta. Pojdem len volit ako sa má a žiadne VS sklamalo.
 
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 18:32
áno VS bol zjavne poškodený, ale volebá komisia nerieši problémy nejakých občianskych skupín na internete.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 19:14
Ale to že niekto zo zahraničia posiela SMS volte Kirscha to komisia môže riešit.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 18:38
Dozadu 4roky to bolo VS žiavá diskusia vrelo to nazory zo všetkých strán aj ked som niektorých nepoznal ale podla toho čo písali ludia som im dal hlas.
Teraz strohe hlasovanie ktoré nakoniec využije jedna politická strana. VS sklamalo pokial sa o 4 roky nezlepší takto sa nezapojím do hlasovania VS.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 17:24
SMS prišli veľa ľudom čo nie sú absolutne vo VS, nemajú ani na to vek,...
takže treba sa zobudiť.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 27.11.2010 17:43
A naopak, viacerým ľuďom čo hlasovali vo Voličskom spolku SMS neprišla.
To je dôkaz, že Voličský spolok čísla svojich členov nezneužil.

Naviac, SMS bola kontraproduktívna. Kandidátovi poškodila. Ľudia neznášajú keď im niekto neznámy posiela nevyžiadané SMS, a politické zvlášť.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 17:05
bolo jasne porušené moratóriu, takže aj keby vyhral, tak nebude vymenovaní.

Toto mu určite zabezpečili páni z jednej strany, ktorá sa nazýva sociálna, alebo národná? či žijem sociálne kradnem národne?

Dopadne to ako v v jednej BA časti, čo tam preletelo lietadlo s transparentom na starostu tejto časti.
Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 17:38
Jakési cicho nastalo na Smatanowie webe, asi to dopadne ináč, ako chcelo väčšina tu píšucich, že jo?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 27.11.2010 18:08
Od 17.00 do 17.38 tu bolo 11 diskusných príspevkov - to je ticho?
Za dnešný deň 4450 pageviews, 721 jedinečných IP adries.

A volebné preferencie píšucich naozaj nie sú jednotné.
Možno je tu menej SMER- pozitívnych, ako v priemere populácie, ale to už je vlastnosť internetu. Ktorá pomaly ustupuje tým, ako sa internet stáva všeobecne dostupným.

 

Anonym píše:
Sobota 27.11.2010 19:24
A ja mám z toho celého taký dojem, že sa Kirsch a pardón pán Smatana aj vy, akosi bojíte, keď tu oprávnene napísali niektorí, že je to porušenie niekoľkých zákonov, aj toho o moratóriu, kde trestné oznámenie je úplne na mieste, a vy to všetcia dobre viete, že ste to prepískli. Keby to bol niekto iný...to by bolo..
Anonym píše:
Úterý 30.11.2010 09:35
ja by len rad vedel odkial prisli na moje telefonne cislo? Velky brat zacina kontrolovat?

« říjen 2020 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359