Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Voličský spolok Považská Bystrica / Voličský spolok: Minimum slušného politika

Voličský spolok: Minimum slušného politika

Autor: Voličský spolok Považská Bystrica Poslední změna: Úterý 03.11.2009 17:33
Zverejňujeme základné dokumenty Voličského spolku aj pre občanov, ktorí nepoužívajú facebook. Nasledovný dokument slúžil na výber spoločných kandidátov spolku: pomocou neho sa "odfiltrovali" politici, ktorí jeho princípy minulosti porušovali, a k tomuto dokumentu sa mohli prihlásiť kandidáti, ktorých oslovil ktorýkoľvek člen Voličského spolku.

Ako kandidát na poslanca VÚC podpisujem:

Minimum slušného politika
1. Ja ani moji rodinní príslušníci sa nebudeme uchádzať o zákazky od inštitúcie, do ktorej kandidujem. Ak by tak urobili moji rodinní príslušníci hoci aj bez môjho súhlasu, nebudem lobovať za ich záujmy, ale práve naopak, budem trvať na transparentnosti a férovosti výberového konania na zásade rovnosti príležitosti. Okamžite informujem o prípade VS a dám svoj mandát na rozhodnutie VS. Výsledok hlasovania budem akceptovať.

2. Pri rozhodovaní o verejných zdrojoch budem všemožne presadzovať používanie metód zvyšujúcich šetrenie verejných zdrojov a férovosť a to aj nad rámec vyžadovaný zákonom (elektronické aukcie realizované externými firmami atď.)

3. Všetky dokumenty ku ktorým sa z titulu svojej volenej funkcie dostanem budem aktívne a bezodkladne zverejňovať formou dohodnutou s VS.

4. Budem umožňovať občanom aktívne sa zúčastňovať rozhodovacích procesov a verejných vystúpení.

5. Budem presadzovať princípy verejnoprávnosti médií, financovaných zo zdrojov inštitúcie, ktorej budem poslancom. To znamená objektivitu, vyváženosť názorov, priestor aj pre opozičné názory.

6. Budem sa snažiť o 100% účasť na všetkých zasadnutiach, a to aj v prípade, že sa ocitnem v opozícii a moje návrhy budú väčšinou ignorované alebo valcované. V prípade neodkladnej absencie zabezpečím zverejnenie informácií, podkladov, záznamov zo zasadnutí pre VS.

7. S VS budem aktívne komunikovať, priamou účasťou, alebo cez svojho prostredníka – člena VS.
V prípade, že sa bude v prejednávať dôležitý bod z oblasti záujmu VS (protikorupčné opatrenia, transparentnosť, participácia atď.), včas informujem VS. Zverejním VS svoj e-mail atelefón.

8. Očakávam od VS, že jeho občianska aktivita sa nebude obmedzovať len na obdobie volieb, ale že sa o VS budem môcť v prípade potreby oprieť v oblasti odbornej, politickej aj mediálnej.

Meno - Priezvisko - Ulica - Číslo - Mesto - PSČ - emailová adresa - číslo mobilného telefónu

Tento dokument vznikol diskusiou v skupine Voličský spolok Považská Bystrica na facebooku

Kandidáti majú právo uvedené body sprísniť alebo rozšíriť ich platnosť aj na ostatných občanov volebného obvodu. 

 Anonym píše:
Úterý 03.11.2009 18:35
Panebože a to už som si myslel že ma nič neprekvapí.
Anonym píše:
Úterý 03.11.2009 18:42
trochu utopické, ale realizovateľné

alternatívou je - Hviezdna Rota.

« říjen 2020 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359