Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Voličský spolok Považská Bystrica

Voličský spolok Považská Bystrica

Autor: Voličský spolok Považská Bystrica Poslední změna: Pondělí 09.11.2009 09:53
Voličský spolok: Minimum slušného politika

Voličský spolok: Minimum slušného politika

Autor: Voličský spolok Považská Bystrica Poslední změna: Úterý 03.11.2009 17:33

Zverejňujeme základné dokumenty Voličského spolku aj pre občanov, ktorí nepoužívajú facebook. Nasledovný dokument slúžil na výber spoločných kandidátov spolku: pomocou neho sa "odfiltrovali" politici, ktorí jeho princípy minulosti porušovali, a k tomuto dokumentu sa mohli prihlásiť kandidáti, ktorých oslovil ktorýkoľvek člen Voličského spolku.

Voličský spolok: Minimum slušného politika - Více...

Do štvrtka prebieha výber 5 spoločných kandidátov Voličského spolku Považská Bystrica

Do štvrtka prebieha výber 5 spoločných kandidátov Voličského spolku Považská Bystrica

Autor: Voličský spolok Považská Bystrica Poslední změna: Úterý 03.11.2009 17:41

Do štvrtka 5. 11. 2009, 24:00 hod má právo každý volič okresu Považská Bystrica vstúpiť do Voličského spolku (VS) a vybrať si z užšieho výberu 8 kandidátov výsledných 5 kandidátov, ktorých budú členovia VS koordinovane voliť, aby nedošlo k prepadnutiu hlasov medzi viacerých kandidátov. Voličský spolok Považská Bystrica je nadstranícka skupina občanov s trvalým pobytom v Považskej Bystrici a s prechodným pobytom na Internete, ktorej členovia sa koordinujú, aby ich hlasy vo voľbách neprepadli, a presadzovali protikorupčné opatrenia, transparentnosť a občiansku participáciu.

Do štvrtka prebieha výber 5 spoločných kandidátov Voličského spolku Považská Bystrica - Více...

Voličský spolok Považská Bystrica už pozná mená 5 spoločných kandidátov: Pavol Bielik, Eva Dériková, Pavol Hladký, Rudolf Karas, Juraj Smatana.

Voličský spolok Považská Bystrica už pozná mená 5 spoločných kandidátov: Pavol Bielik, Eva Dériková, Pavol Hladký, Rudolf Karas, Juraj Smatana.

Autor: Voličský spolok Považská Bystrica Poslední změna: Pátek 06.11.2009 21:55

Včera o polnoci sa skončili elektronické voľby 5 kandidátov voličského spolku. Spolok je založený na myšlienke, že za nízkej volebnej účasti, typickej pre voľby do VÚC, môže rozhodnúť aj pomerne malá, ale dobre organizovaná skupina voličov, ktorá bude voliť koordinovane - tak, aby hlasy neprepadli. Všetci kandidáti sa zaviazali dodržiavať tzv. Minimum slušného politika, tzn. sprísnený konflikt záujmov, presazovanie transparentných súťaží, zverejňovanie informácií a komunikácia s voličmi.

Voličský spolok Považská Bystrica už pozná mená 5 spoločných kandidátov: Pavol Bielik, Eva Dériková, Pavol Hladký, Rudolf Karas, Juraj Smatana. - Více...

Plagát Voličského spolku Považská Bystrica

Plagát s informáciami o spoločných piatich kandidátoch Voličského spolku Považská Bystrica. Ak ste sa rozhodli spolok podporiť, súbor si stiahnite, vytlačte na tlačiarni niekoľko kusov, a umiestnite na vhodné miesto vo svojom okolí (nástenka vo vchode, pracovisko...). Najúčinnejšie je však odovzdávanie "z rúk do rúk", spolu s osobným odporúčaním a vysvetlením základnej myšlienky Voličského spolku. V spodnej časti plagátu sú lístočky určené na odtrhnutie - prosím nastrihajte ich nožnicami na vyznačených miestach. PLAGÁTY NEUMIESTŇUJTE NA MIESTA, KDE JE TO ZAKÁZANÉ, ALEBO KDE BY DOŠLO K ZNEČISTENIU VEREJNÝCH PRIESTOROV. Vďaka za Vašu pomoc. Volebný úspech týchto kandidátov je vo Vašich rukách.

Plagát Voličského spolku Považská Bystrica - Více...

Minimum slušného primátora - skeny dokumentov

Počas Fóra kandidátov, organizovaného naším spolkom, odovzdala Mgr. Anna Jančová prítomným kandidátom dokument "Minimum slušného politika". Deväť kandidátov s dokumentom súhlasilo a podpísali ho. Zverejňujeme tieto podpísané dokumenty.

Minimum slušného primátora - skeny dokumentov - Více...

V piatok o 7.00 začínajú elektronické voľby Voličského spolku Považská Bystrica - vyskúšajte to! (AKTIVOVANÉ)

V piatok o 7.00 začínajú elektronické voľby Voličského spolku Považská Bystrica - vyskúšajte to! (AKTIVOVANÉ)

Autor: Voličský spolok Považská Bystrica Poslední změna: Pátek 26.11.2010 06:56

Deň pred skutočnými voľbami, 26. novembra 2010 presne o 7.00 sa v tomto článku objaví linka na registráciu za člena voličského spolku. (AKTIVOVANÉ) Po registrácii je možné hlasovať za jedného z 9 kandidátov, ktorí podpísali Minimum slušného primátora (sľub 10 protikorupčných opatrení).

V piatok o 7.00 začínajú elektronické voľby Voličského spolku Považská Bystrica - vyskúšajte to! (AKTIVOVANÉ) - Více...

Voličský spolok Považská Bystrica sa dištancuje od SMS na podporu kandidátov na poslancov a žiada rozoslanie opravy (AKTUALIZOVANÉ)

Voličský spolok Považská Bystrica sa dištancuje od SMS na podporu kandidátov na poslancov a žiada rozoslanie opravy (AKTUALIZOVANÉ)

Autor: Voličský spolok Považská Bystrica Poslední změna: Sobota 27.11.2010 13:17

[2010-11-27] Dnes ráno o 8:25 boli zo zahraničnej SMS brány rozoslané pravdepodobne stovky SMS správ, vyzývajúce na voľbu "Ing. Kirscha a našich kandidátov". Správa bola podpísaná "www.spoluprebystricu.sk a Voličský spolok PB". Voličský spolok sa dištancuje od tejto správy, nerozosielal ju, neposkytol jej rozosielateľom zoznamy členov spolku, a považuje správu za zneužitie mena Voličského spolku. Vo včerajšom internetovom hlasovaní členov Voličského spolku zvíťazil Ing. Kirsch spomedzi 9 kandidátov, ktorí sa zaviazali po voľbách presadzovať 10-bodové protikorupčné minimum. Avšak Voličský spolok nerobil výber kandidátov na miesta poslacov, a preto nemá nikto právo uvádzať, že Voličský spolok podporuje akýchkoľvek kandidátov na poslancov! Voličský spolok žiada rozosielateľov správy, aby do 12.00 dnešného dňa rozoslali všetkým príjemcom správy opravnú SMS nasledovného znenia:

Voličský spolok Považská Bystrica sa dištancuje od SMS na podporu kandidátov na poslancov a žiada rozoslanie opravy (AKTUALIZOVANÉ) - Více...

« říjen 2020 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359