Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / TJ Slovan Milochov / Slovenský vodohospodársky podnik nám odmietol sprístupniť nájomnú zmluvu so Stachovým združením. Porušil pri tom zákon.

Slovenský vodohospodársky podnik nám odmietol sprístupniť nájomnú zmluvu so Stachovým združením. Porušil pri tom zákon.

Autor: TJ Slovan Milochov Poslední změna: Pátek 20.08.2010 15:20
Naša telovýchovná jednota si chcela pozemok pod ihriskom v Milochove prenajať od Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP), aby ihrisko mohlo zostať verejne prístupné, pre obyvateľov obce, pre požiarnikov, pre deti. Namiesto toho však SVP pozemky prenajal občianskemu združeniu Centrum mladých olympionikov, ktoré chce ihrisko oplotiť, čím súčasne zamedzí prístup hasičov k vode. Pokúsili sme sa teda získať nájomnú zmluvu, aby sme vedeli, čím nás Centrum mladých olympionikov "predbehlo". Riaditeľ SVP Ing. Boris Raksányi však rozhodol o nesprístupnení zmlúv, lebo si to Mladí olympionici neprajú. Požiadali sme o stanovisko organizáciu Transparency International Slovakia, ktorá skonštatovala, že SVP svojím rozhodnutím porušil zákon.
Slovenský vodohospodársky podnik nám odmietol sprístupniť nájomnú zmluvu so Stachovým združením. Porušil pri tom zákon.

Kliknutím kópiu odpovede zväčšíte.

Stanovisko Transparency International, ktoré si pre potreby TJ Milochov vyžiadal Mgr. Juraj Smatana:

 

TIS
Transparency International Slovensko

Bajkalská 25, 82718 Bratislava 212, Slovensko, tel.: (421 2) 5823 3396 fax.: (421 2) 5341 7207,
e-mail: poradna@transparency.sk, http://www.poradnatis.sk


Bratislava 29.7.2010

Vážený pán Smatana,


dňa 18.5.2010 sme obdržali Váš podnet, týkajúci sa odvolania proti rozhodnutiu podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám.
V prvom rade sa Vám chceme ospravedlniť za oneskorenú odpoveď. Naša protikorupčná poradňa však v súčasnosti nemá personálne kapacity na vybavenie veľkého množstva podnetov, s ktorými sa na nás občania obracajú.
Ako uvádzate vo svojom podnete, Slovenský vodohospodársky podnik ( ďalej len SVP ) Vám odmietol sprístupniť Vami požadované informácie. Tu sa jedná o špecifický prípad podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám. SVP je štátnym podnikom, ktorý bol založený zakladateľskou zmluvou Ministerstvom pôdohospodárstva SR, čo znamená, že sa naň aplikuje ustanovenie §18 ods. 4 : „Ak povinná osoba žiadosti nevyhovie hoci len sčasti, dá bezodkladne, najneskôr do troch dní, osobe, ktorá ju založila alebo s ktorou uzavrela zmluvu o plnení úloh na úseku starostlivosti o životné prostredie, podnet na vydanie rozhodnutia.“ Zákon neumožňuje SPV vydať zamietavé rozhodnutie, pretože ak by sa celkove alebo z časti žiadosti o poskytnutie informácií nemalo vyhovieť, SVP má zo zákona povinnosť podať podnet na vydanie rozhodnutia orgánu, ktorý ho založil.
Keďže SVP si svoju povinnosť nesplnil, je možné podať z Vašej strany podnet na preskúmanie zákonnosti tohto rozhodnutia na prokuratúru.
V každom prípade Vám odporúčame zaslať Vašu žiadosť o poskytnutie informácií spolu s rozhodnutím SVP na prejednanie Ministerstvu pôdohospodárstva SR, ako zakladateľovi SVP.

Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru.
S pozdravom,

Alexandra Nosianová
Právna protikorupčná poradňa
Transparency International Slovensko
Bajkalská 25
827 18 Bratislava

Anonym píše:
Pátek 20.08.2010 15:27
to je teda argument ... ze Mladi olympionici (rozumej Stacho) si to nepraju...aplikacia zakona v praxi
Anonym píše:
Pátek 20.08.2010 15:35
Už sa teším na zástupy budúcich reprezentantov Slovenska, ktorí vyrastú v liahni OZ Mladí olympionici. To akoby Al Capone založil občianske združenie s názvom Zákon je pre nás posvätný.
Anonym píše:
Sobota 21.08.2010 07:36
možno to budú paralympionici
Anonym píše:
Pátek 20.08.2010 15:38
Dá to Smatana na prokuratúru ?
Alebo ešte počká a zatial iba Ministerstvu pôdohospodárstva SR ?
To je možno na odvolanie Riaditeľ SVP Ing. Boris Raksányi , ked sa to rozbehne v mediach.
Bude nasledovať vyhlasenie zmluvy ako neplatnej s Centrum mladých olympionikov ?
Anonym píše:
Pátek 20.08.2010 15:36
Strašne by ma zaujímali členovia tohto honosne nazvaného združenia. Koľko ich je a akí sú starí a koľko majú medailí z Olympijských hier?

Alebo to bude ako so všetkými Stachovými združeniami, napríklad so Združením podnikateľov Považská Bystrica?

Teda že taja nielen nájomné zmluvy, ale aj svoje členstvo?

Tie krásne názvy sú len na to dobré, aby sa poslanci a úradníci mohli tváriť, že predajmi, prenájmami a povoleniami podporujú šport. V skutočnosti podporujú Stachove privátne športové kluby.
Anonym píše:
Pátek 20.08.2010 15:52
Odporúčala by som všetkým dňa 27.08.2010 navštíviť Stachove tenisové kurty. Tam sa dozviete prečo práve on a jemu podobní dostávajú prednosť pred ..........!!!!!!!!!!!!
Elita-Slovenska tam má zraz.
Potom sa už nebudete čudovať, ale už len zírať!§!§!§!§!§!§
Anonym píše:
Sobota 21.08.2010 20:47
Keby ste videli predsedníčku OZ p. Babincovú na stretnutí s obyvateľmi Milochova. Okrem Dobrý deň a Dovidenia nepovedala nič. P. Stacho mal preslov koľko investuje do športu a podobne. Bola to ukážka jeho arogancie.
Anonym píše:
Neděle 22.08.2010 07:28
Dopadne to podobne ako Združenie Orlové, kde Stacho podvodom spolu s vtedajším poslancom za Orlové sfalšovali podpisy členov združenia športového areálu v Orlovom a Stacho ovládol toto združenie. Podvod ktorý do dnes nie je doriešený.
Anonym píše:
Neděle 22.08.2010 09:00
Stacho chce všetko tajit príklad. Dal navrh aby sa o jeho odpredaji pozemku orlove hlasovalo tajne len jeden člen komisie sa zdržal ostatný boli za menovite: Ľubomír Kubovič, Jarmila Tomanová, Vladimír Bačík, Božena Fortuníková, Jozef Keruľ, Vladimír Karásek, Milan Štábel, Miroslav Stacho, Vlastimil Sekeráš a Anton Kašiak.

Anonym píše:
Neděle 22.08.2010 14:23
stacho nefalšoval podpisy iba použil prezentačnu listinu ,ktoru vložil do zakladajucej zmluvy..-čo je vlastne tiež podvod.
Anonym píše:
Pátek 20.08.2010 15:42
Teraz je to v akom stave pokračuje oplotenie alebo sa zastavili?
Anonym píše:
Pátek 20.08.2010 23:53

Autor(ka) Juraj Smatana 10. 06. 2010 13:58
- Áno, do roku 1989 bola mládež dotovaná, ale len niektorá. Iná mládež bola prenasledovaná a zakazovaná (napríklad skauti, alebo katolícka mládež).

- Peter Weiss bol najprv členom KSS, dokonca z ústavu marxizmu-leninizmu, SDĽ založil až potom.

- Rozkradnutie majetku SZM je jednou z najväčších zlodejín v dejinách Slovenska, doteraz nevyšetrených. Realizovali ho najmä samotní funkcionári KSS a SZM. Nejakí disidenti z tribún naozaj nemali možnosť prevádzať na seba horské hotely.

- Ak chcete odškodnenie za prácu v rámci akcie Z, nič vám nebráni venovať sa tomu tak, ako sa ja venujem odškodneniu ľudí bývajúcich pod diaľnicou.

- Ani od Ing. Harvánka ani od žiadneho podnikateľa som ani ja osobne, ani naše občianske združenie nezobrali ani korunu, ani euro. Ak to však nejaká organizácia robí, nech si to zodpovedá pred svojimi členmi.

- Ak Raven platí koncerty, ide to z jeho zisku a mňa do toho nič, lebo je to súkromná firma. Mne vadí, ak sú takéto zábavky financované z verejných peňazí - a aj koncert, aj CDčka, aj inzeráty v novinách a rozhlasoch, sú označené ako financované z Operačného programu doprava, čo sú verejné zdroje.

- Keď ktorýkoľvek podnikateľ v meste necitlivo siahne na verejné zdroje, buď sa ozve naše združenie, alebo aspoň kauza dostane priestor na tomto webe. Tak sme to robili, keď sa za Lackoviča predávalo námestie a robili nevýhodné zmluvy s Marikou, aj keď sa v súčasnosti predávali pozemky v Orlovom, aj keď akciovka p. Harvánka oplocovala lesy v CHKO Strážovské vrchy, aj keď chcela firma miliardára Kmotríka spustiť v Kolónii projekt, z ktorého trčala spaľovňa.

- Z vašich rečí usudzujem, že ako ste boli ustráchaní kedysi, tak ste ustráchaní teraz, len teraz máte internet, ktorý vám umožňuje hlasnejšie frflať.
 

Jedno zaujmavé vyhlásenie:
- Ak Raven platí koncerty, ide to z jeho zisku a mňa do toho nič, lebo je to súkromná firma. Mne vadí, ak sú takéto zábavky financované z verejných peňazí - a aj koncert, aj CDčka, aj inzeráty v novinách a rozhlasoch, sú označené ako financované z Operačného programu doprava, čo sú verejné zdroje.

To že Raven a.s. bol hlavný subdodavateľ dialnice na ktorej sa nabalil, ako vydno Vám to pán Smatana nevadí.
Z akých penazí bol potom Raven a.s. platený ak nie:z Operačného programu doprava, čo sú verejné zdroje?
Alebo pre Harvánka platí iný meter?


Stanovisko Transparency International by bolo vhodné.
Anonym píše:
Sobota 21.08.2010 09:27
Tvojej otázke nerozumiem,aj keď nieje na mňa-lebo niesom p.Smatana rád by som vedel o čo ti ide keď to tu prezentuješ verejne.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 21.08.2010 10:30
Ja tiež nerozumiem otázke, aj keď je na mňa. K čomu by malo byť stanovisko Transparency? K tomu, že Raven dodával železo na diaľnice? Prečo by nemohol, keď vyhral súťaž. K tomu, že financoval koncert? Prečo by nemohol, keď to platil zo svojho zisku.

Ak máte nejaké indície, tak s tým niečo urobte - kontakt nájdete na http://www.transparency.sk/.
Anonym píše:
Sobota 21.08.2010 12:21
Dodávky železa na dialnice si objednávali súkromné firmy a NIE štát !!!! Zistite si podrobnosti a potom mudrujte...netreba sedieť pri pive v krčme ale treba zdvihnuť riť a zaujímať sa o to ako to v skutočnosti je.
Anonym píše:
Sobota 21.08.2010 14:14
Nie každý má na kvalitné bratislavské reštaurácie a archívne vína.
To že niekto nevidí ako to funguje v našom štáte, je na zamyslenie.
Nejakí disidenti z tribún naozaj nemali možnosť prevádzať na seba horské hotely.
Žial mali!
Ako osebe tvrdia boli kreatívni.
To že niekto má krátku pamäť tiež o niečom svedčí!!!
Anonym píše:
Sobota 21.08.2010 14:22
Ivan Cehelský si dovolil vysloviť meno, ktoré sa v PB nesmie vyslovovať.
Autor(ka) Anonymný používateľ 19. 08. 2010 12:46
Pán Cehelský, prosím nedajte sa zastrašiť. Tí čo vás teraz očierňujú, sú z toho istého vrhu ako tí, ktorí vám rozbili okná.

Zverejnite prosím čo najviac o tých prípadoch. Lebo to je veľmi zaujímavé, ako sa na mestskom úrade v Považskej Bystrici udeľujú výrubové povolenia a vybavujú zmeny územného plánu. A ako sa na obvodnom úrade vydávajú výnimky na ploty v chránenej krajinnej oblasti.

Je to všetko na úkor verejného majetku. Takto ukoristený majetok sa potom používa na financovanie politických kampaní pre politikov a úradníkov, ktorí takéto rabovanie verejného majetku umožňujú. Tento začarovaný kruh môžu preťať len ľudia, ktorí sa neboja a sú ochotní obetovať svoj čas, energiu, a stať sa terčom útokov. Lebo do vysokého stromu hrom udiera - do žihľavy hromy nebijú.

Zverejnite všetko, nech sa prelomí mlčanie o "nedotknuteľných menách" v Považskej Bystrici. Keď ich nebudeme poznať, opäť nás ich figúrky pred voľbami rožkom opijú.
Anonym píše:
Sobota 21.08.2010 17:19
ale ved STAT nikdy nestavia ...stat vzdy dava zakazky sukromnym stavebnym spolocnostiam ... ja naozaj nerozumiem co si objavil
Anonym píše:
Středa 25.08.2010 17:26
To čo za nezmysel si vypotil!!!
 Ing. HARVÁNEK Ľubomír sa stal bielym koňom človeka, ktorý dokázal vyfúknuť za dva dni Vladimírovi Mečiarovi Naftu Gbely.
Kto myslíš že bol v tom čase tak silný aby si mohol niečo také dovoliť voči Veľkému Muftimu???
Prečo sa po tomto skutku začal boj Mečiar-Gašparovič???
 Skús trikrát hádať!!!
Aj TY keď budeš biely koník, pohrnú sa k tebe štátne zakázy ako subdodávateľovi.


ale ved STAT nikdy nestavia ...stat vzdy dava zakazky sukromnym stavebnym spolocnostiam ... ja naozaj nerozumiem co si objavil

Vydno že máš krátku pamäť,štátna fyrma Doprastav sa stala súkromnou ale aj nadalej dostáva štátne zakázky.
Anonym píše:
Středa 25.08.2010 17:33
Je hospodárska kríza, pridružujú sa k tomu klimatické katastrofy. To môže vyvolať hladomor, nepokoje, revolúcie a potom sa ľudia budú účtovať aj s kapitalistami a vešať ich na kandelábre. Stačí sa pozrieť na vyhrotenú situáciu v Grécku a pokračovať to môže v Taliansku, Portugalsku, Španielsku a postupne ďalej a ďalej. Už sa to v minulosti udialo. Pokiaľ sa niekto nevie zmestiť do kože, časom sa mu to môže vypomstiť.
Anonym píše:
Středa 25.08.2010 19:29
hm, že TJ Slovan Milochov!!! Vie niekto o takejto organizácii? Nepamätám si, že by v posledných desiatich rokoch vyvinula nejakú činnosť. Ozvú sa až keď "im" berú ihrisko - mimochodom - roky neudržiavané, zarastené a slúžiace ako hajzle pre rybárov....
Matrin Džibina
Matrin Džibina píše:
Čtvrtek 26.08.2010 11:33
Transparency International - úplná pravda, to ihrisko, ak sa dá tak nazvať....., bolo spustnuté, zarastené, čo vtedy robila TJ Milochov?????, škoda reči, žijeme v SR - keď nemám ja NECH NEMÁ nikto, ale ...... to je realita
Anonym píše:
Čtvrtek 26.08.2010 16:25
Chcel by som zareagovať na posledné dva príspevky.
1. TJ Slovan Milochov zanikla v roku 2005, keď Rudo Zúbek spojil Milochovských futbalistov s Lazmi pod Makytou.
2. Ihrisko sa nekosilo celé ale len časť kde sa hralo na hádzanárske bránky.
3. TJ Slovan Milochov obnovila činnosť vo februári 2010
4. Požiadali sme o dotáciu na organizovanie stolnotenisového turnaja pre neregistrovaných hráčov - dostali sme z mesta 200 EUR
5. Zatiaľ zorganizovala stolnotenisový turnaj pre ľudí z Milochova - článok aj v Považskobystrických novinkách.
6. Ideme sa registrovať do 6. Rekont ligy v stolnom tenise
7. Ideme hrať hokejbalovú ligu
8. Ihrisko využívali aj dobrovoľný hasiči, ktorý tam trénovali.
Myslím si, že za polročné fungovanie celkom dosť aktivít. Snažíme sa aby bola zverejnená zmluva medzi OZ a Povodím Váhu.
Akú aktivitu vyvíja OZ Centrum mladých olympionikov - p. Stacha? OKrem možností ako obrať Orlovcov a Milochovcov za pomoci p. Foruníkovej o pozemky sme nepočuli o žiadnej aktivite.
Anonym píše:
Čtvrtek 26.08.2010 20:22
Netreba mozog génia na to, aby sme videli hlavné rozdiely medzi TJ Milochov a Mladými olympionikmi.

TJ Milochov: dobrovoľníci, MO: platení pracovníci (často zamestnanci Stachovej firmy)
TJ Milochov: voľný prístup verejnosti, MO: ploty a cenníky

Je to rozdiel medzi ľudovým, masovým športom, a športom elitných privátnych klubov. To sa nemusí vylučovať, aj v Anglicku majú pre "chudobu" futbalové ihriská, a pre elitu tenisové kurty.
Kam patrí Milochov? To je jasné. Realizáciou Stachovho projektu stratia milochovskí občania, verejnosť, dobrovoľníci, mládež, hasiči... prístup k športovej ploche. A budú sa spoza plota pozerať na pár "mladých olympionikov". V lepšom prípade deti solventných rodín, ktoré majú na klubové členské, v horšom prípade "cigarový klub" zbohatlíkov.

Nestačia Stachovcom ich tenisové kurty, ich ihrisko v Orlovom, ich lodenica pri Váhu?
Anonym píše:
Čtvrtek 26.08.2010 22:35
nebojte sa, Milochovci mu oplotenie zničia tak, ako rybárom pod Cerovom, ktorí maju v prenájme pozemky od pPovodia Váhu. Žiadny plot tam ešte nevydržal viac ako týždeň... a s´tĺpiky aj s betónom chlapci nahádzali do priehrady...
Anonym píše:
Čtvrtek 26.08.2010 22:36
a 6. Rekont ligu v pingpongu budete hrávať na ihrisku?????
Anonym píše:
Pátek 03.09.2010 16:03
Na začiatku som vám milochovci držal palce. Potom prišli infošky o tom, kto ste, ako vystupujete, aké chyby ste aj vy sami urobili, že bez dôkazov verejne obviňujete ľuďí, že pomáhajú vraj brať pozemky (zistil som, že tie sú v súkromných rukách milochovcov), o tom, že kujete pikle so SMerom a že jeden z vás (pán Kunovský) ide kandidovať za Smer v Milochove a preto intriguje proti terajšej poslankyni.Už vám neverím, sklamali ste ma a znova sa mi potvrdilo, že pravda nikdy nie je čierno-biela.
Anonym píše:
Pátek 03.09.2010 21:09
pozerám že dnes poslankyňa Fortuníková objavila PB.OTVORENE :-)

dnes sem pribudlo desať materiálov na jej obhajobu :-)
Anonym píše:
Čtvrtek 26.08.2010 22:39
Klascké konštatovanie "zodpovedného" tretieho sektoru: porušil tým zákon!!! O tom či porušil, alebo neporušil rozhoduje, našaťstie, súd!!! a nie TI ani iní darmožráči...
Anonym píše:
Čtvrtek 26.08.2010 23:48
Ale môj. Máš ty len za právne vedomie, ale tretí sektor budeš poučovať.
Keď si naposledy dostal pokutu od policajta, rozhodoval súd?

A rovnakú pokutu dostane Raksányi.
Anonym píše:
Středa 01.09.2010 11:27
Na základe našej žiadosti o sprístupnenie informácii, sme dostali zaujímavé dokumenty zo stavebného úradu. Juraj by to mal zavesiť na stránku. Budete prekvapení z bleskového konania stavebného úradu.

« červenec 2020 »
červenec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359