Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana

Materiály autora: Juraj Smatana

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 27.09.2014 15:52
Mgr., 48 r., stredoškolský učiteľ a protikorupčný aktivista, poslanec mestského a krajského zastupiteľstva (ZMENA ZDOLA, Demokratická únia Slovenska). V komunálnych voľbách 15. novembra 2014 kandidujem na post primátora Považskej Bystrice za štvorkoalíciu Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, NOVA, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti.
Stavanie mája na Lánoch - 2. ročník (fotogaléria)

Stavanie mája na Lánoch - 2. ročník (fotogaléria)

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 01.05.2013 19:18

[2013-04-30] V utorok sa na námestíčku v mestskej časti Lány konalo už druhé stavanie mája. Skúsenosti z prvého ročníka sa prejavili, máj sa podarilo postaviť na prvý krát aj bez hydraulickej ruky, ktorá zachraňovala máj na Lánoch v minulom roku.

Stavanie mája na Lánoch - 2. ročník (fotogaléria) - Více...

Dobrá správa: Filmy v ateliéri

Dobrá správa: Filmy v ateliéri

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Sobota 06.04.2013 10:26

[2013-04-06] Po faktickom zániku považskobystrického filmového klubu v kine Mier je tu dobrá správa pre milovníkov náročnejších filmov: Premietanie filmov v ateliéri Základnej umeleckej školy Imra Weinera Kráľa sa stalo systematickým. V priebehu mesiaca apríl nás čakajú ešte tri premietania, a to vždy v pondelok o 18.00.

Dobrá správa: Filmy v ateliéri - Více...

Nelegálne skládky odpadu v okolí Rozkvetu

Nelegálne skládky odpadu v okolí Rozkvetu

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Úterý 02.04.2013 18:04

Dňa 29.03.2013 som ako poslanec dostal e-mail od pána Jaroša, ktorý upozorňuje na nelegálne skládky v okolí Rozkvetu. E-mail zaslal aj zodpovedným pracovníkom na Mestský úrad v Považskej Bystrici a Okresný úrad životného prostredia v Považskej Bystrici. O vybavení jeho podnetu vás budem informovať.

Nelegálne skládky odpadu v okolí Rozkvetu - Více...

Mladý inžinier navrhuje lávku cez Váh, spájajúcu Podhradie s Teplou

Mladý inžinier navrhuje lávku cez Váh, spájajúcu Podhradie s Teplou

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 03.03.2013 15:16

[2013-03-02] Architekt Palo Knapo a skupina aktivistov z Považského Podradia a Považskej Teplej navrhujú malé inžinierske dielo, ktoré by o polovicu skrátilo trasu z Manínskej Tiesňavy na Považský hrad, umožnilo rýchlejší prístup k železničnej aj autobusovej zastávke, slúžilo pre turistov aj domácich a oživilo lokálnu ekonomiku.

Mladý inžinier navrhuje lávku cez Váh, spájajúcu Podhradie s Teplou - Více...

Takto riešia "kolektívnu nezodpovednosť" poslancov Ružomberčania

Takto riešia "kolektívnu nezodpovednosť" poslancov Ružomberčania

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 18.01.2013 15:53

[2013-01-18] Na sociálnej sieti Facebook sa táto fotografia objavila s komentárom: Len aby sa nezabudlo, kto hlasoval za benzínku na sútoku dvoch riek pri vstupe do mesta na mestskom pozemku získanom bez súťaže v rámci "osobitného zreteľa na verejnoprospešný účel".

Takto riešia "kolektívnu nezodpovednosť" poslancov Ružomberčania - Více...

Považská Bystrica vynaložila na silvestrovské oslavy 4500 €, Trenčín 400 €, Paríž 0 €

Považská Bystrica vynaložila na silvestrovské oslavy 4500 €, Trenčín 400 €, Paríž 0 €

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 02.01.2013 12:53

[2012-12-31] Tlačové agentúry v rámci svojho domáceho spravodajstva priniesli obligátne správy o priebehu silvestrovských a novoročných osláv z viacerých slovenských miest. Je celkom zaujímavé porovnať výšku financií, ktoré mestá vynaložili na ohňostroje a oslavy z verejných, teda našich zdrojov.

Považská Bystrica vynaložila na silvestrovské oslavy 4500 €, Trenčín 400 €, Paríž 0 € - Více...

Prehľad absencie na komisiách mestského zastupiteľstva

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 14.12.2012 12:40

[2012-12-14] Ako som už informoval, na včerajšom zastupiteľstve došlo k "reštrukturalizácii" komisií mestského zastupiteľstva. Som presvedčený o tom, že reálny problém s neuznášaniaschopnosťou niektorých komisií bol zneužitý na odstránenie nezávislých odborníkov, ktorí sa "nezaradili" do tzv. primátorskej väčšiny. Svoj názor dokladujem tým, že na zastupiteľstve nebol predložený prehľad absencie, neobsahovala ho ani dôvodová správa k rekonštrukcii komisií. Od mesta si prehľad absencie vyžiadal len poslanec Roman Jaroš, ktorému týmto ďakujem za poskytnutie podkladov. Čítanie je to zaujímavé a potvrdzuje, že vylúčenie (neodhlasovanie) väčšiny členov nemá významnejšiu súvislosť s ich dochádzkou na komisie.

Prehľad absencie na komisiách mestského zastupiteľstva - Více...

Poslanecký denník: Ako prebiehala a dopadla čistka v odborných komisiách mestského zastupiteľstva (ČLÁNOK JE PRIEBEŽNE DOPĹŇANÝ)

Poslanecký denník: Ako prebiehala a dopadla čistka v odborných komisiách mestského zastupiteľstva (ČLÁNOK JE PRIEBEŽNE DOPĹŇANÝ)

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 14.12.2012 20:39

[2012-12-14] Na včerajšom rokovaní mestského zastupiteľstva predložil zástupca primátora mesta Mgr. Marián Sopčák Návrh na rekonštrukciu komisií Mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici. Deklarovaným dôvodom na rekonštrukciu bola opakovaná neznášaniaschopnosť niektorých komisií, avšak v dôvodovej správe nebol predložený žiadny prehľad absencií jednotlivých členov. Z toho vyvodzujem, že slabá účasť niektorých členov komisií bola využitá len ako zámienka na zmenu mocenských pomerov v orgánoch mesta, ktoré síce majú len odporúčaciu a kontrolnú funkciu, avšak v reťazci vytvárania rozhodnutí majú pomerne dôležité miesto - už len kvôli včasnému prístupu k informáciám. Naviac, všetky komisie boli formálne zrušené, nanovo obnovené s miernymi úpravami tematického zamerania, a všetci členovia (okrem predsedov a podpredsedov) boli nanovo volení tajnou voľbou. Na začiatku volebného obdobia v roku boli členovia volení voľbou verejnou. Môj poslanecký návrh nahradiť tajnú voľbu voľbou verejnou, prostredníctvom hlasovacieho zariadenia, nezískal medzi poslancami dostatočnú podporu. Výsledok tajného hlasovania bol očakávateľný: z komisií boli pomocou tajnej voľby odstránení nie notorickí absentéri, ale najmä nezávislí odborníci, ktorí patrili medzi najaktívnejších členov komisií. Skutočne pekné "poďakovanie" pre ľudí, ktorí v komisiách pracovali zdarma a vo svojom voľnom čase. Keďže zverejnenie oficiálnych výsledkov úradu asi pár dní potrvá, zverejňujem neoficiálny prepis zvukového záznamu z čítania zápisnice predsedom volebnej komisie Ing. Martausom.

Poslanecký denník: Ako prebiehala a dopadla čistka v odborných komisiách mestského zastupiteľstva (ČLÁNOK JE PRIEBEŽNE DOPĹŇANÝ) - Více...

Otvorená infožiadosť: Ako vznikne sľubovaná úspora 300 000 € po predĺžení zmluvy s Mestskou dopravnou spoločnosťou do roku 2019? (VIDEÁ)

Otvorená infožiadosť: Ako vznikne sľubovaná úspora 300 000 € po predĺžení zmluvy s Mestskou dopravnou spoločnosťou do roku 2019? (VIDEÁ)

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 09.11.2012 15:49

[2012-11-09] Dnes som odoslal primátorovi mesta žiadosť o informácie, akým spôsobom vznikne úspora 300 000 €, ktorou presviedčal poslancov vedúci ekonomického úseku Ing. Anton Martaus na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva v prospech prijatia dodatku k zmluve s MDS, a. s. Za textom žiadosti sú zaradené videonahrávky vyjadrení Ing. Antona Martausa.

Otvorená infožiadosť: Ako vznikne sľubovaná úspora 300 000 € po predĺžení zmluvy s Mestskou dopravnou spoločnosťou do roku 2019? (VIDEÁ) - Více...

"Sci-fi špión" Google Street View prešiel aj cez Považskú Bystricu

"Sci-fi špión" Google Street View prešiel aj cez Považskú Bystricu

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Sobota 10.11.2012 13:01

[2012-11-04] V minulých mesiacoch Slovenskú republiku prebrázdilo auto firmy Google s panoramatickou kamerou na streche. Podrobne zmapovalo všetky mestá a prešlo aj cez väčšinu obcí. Takto získané snímky zo Slovenska boli spustené koncom októbra, takže v súčasnosti môžu používatelia služby maps.google.com alebo programu Google Earth "prechádzať" ulicami slovenských miest ako v počítačovej hre. Pozreli sme sa, čo zaujímavé kamera zachytila v Považskej Bystrici a do článku sme zaradili aj čitateľské objavy a kuriozity z ostatných miest Slovenska. Samozrejme, táto služba sa dá využiť aj užitočnejšie: napríklad na predvčerajšom zasadnutí výboru mestskej časti Lány sme pomocou nej "nazerali" do vnútroblokov, ako presne je v nich riešené dopravné značenie. Je len otázkou času, kedy sa tento zlepšovák začne využívať aj na dopravnej a stavebnej komisii alebo na mestskom zastupiteľstve.

"Sci-fi špión" Google Street View prešiel aj cez Považskú Bystricu - Více...

Považská Bystrica na Google Street View (fotogaléria)

Firma Google zverejnila na svojich službách Google Earth a Google Maps fotografické snímky získané z panoramatickej kamery špeciálneho vozidla, ktoré v lete roku 2012 zmapovalo väčšinu slovenských miest "z pohľadu chodca". Niekoľko snímok z Považskej Bystrice vás možno inšpiruje použiť túto službu, ktorá by ešte pred pár rokmi pôsobila ako úplne sci-fi.

Považská Bystrica na Google Street View (fotogaléria) - Více...

Zablokovaná lávka ponad Domanižanku

Zablokovaná lávka ponad Domanižanku

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Úterý 16.10.2012 19:13

[2012-10-12] Susedia ma upozornili, že lávka (kovový mostík) ponad Domanižanku naproti teplárni na Lánskej je zablokovaná. Na oboch stranách lávky je otočená 6 mm roksorová tyčovina a pripevnený nápis v euroobale "Zákaz vstupu". Keďže lávku denne využíva mnoho občanov, zavolal som prednostke MsÚ Ing. Tatiane Kozárovej.

Zablokovaná lávka ponad Domanižanku - Více...

Poslanecký denník: horúca jeseň (článok bude postupne dopĺňaný)

Poslanecký denník: horúca jeseň (článok bude postupne dopĺňaný)

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 11.10.2012 22:08

[2012-10-11] Dnešné zastupiteľstvo bolo pomerne dramatické. Pozornosť by si zaslúžili mnohé detaily, a postupne ich budem pridávať. Dnes však zvládnem zverejniť len dve fotografie, ilustrujúce najdôležitejšie momenty rokovania.

Poslanecký denník: horúca jeseň (článok bude postupne dopĺňaný) - Více...

Poslanci dostali e-mail o problémoch v mestskej polícii

Poslanci dostali e-mail o problémoch v mestskej polícii

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Sobota 06.10.2012 18:32

[2012-10-06] Dnes o 15:23 som dostal e-mail "Výzva poslancom MZ", súvisiaci s návrhom organizačného poriadku mestskej polície, ktorý bude prerokúvaný na mestskom zastupiteľstve vo štvrtok dňa 11. októbra 2012. Sporným bodom je najmä návrh na zníženie počtu mestských policajtov z 20 na 17.

Poslanci dostali e-mail o problémoch v mestskej polícii - Více...

Akce dokumentů

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359