Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana

Materiály autora: Juraj Smatana

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 27.09.2014 15:52
Mgr., 48 r., stredoškolský učiteľ a protikorupčný aktivista, poslanec mestského a krajského zastupiteľstva (ZMENA ZDOLA, Demokratická únia Slovenska). V komunálnych voľbách 15. novembra 2014 kandidujem na post primátora Považskej Bystrice za štvorkoalíciu Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, NOVA, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti.
ODKAZ PRE STAROSTU dnes spustený aj pre Považskú Bystricu

ODKAZ PRE STAROSTU dnes spustený aj pre Považskú Bystricu

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Úterý 27.05.2014 21:00

[2014-04-22] TLAČOVÁ SPRÁVA. Moderná komunikácia so samosprávou dostupná pre občanov už aj v Považskej Bystrici. Samosprávy sa snažia reflektovať trendy v používaní nových informačných a komunikačných technológií aj v komunikácii so svojimi obyvateľmi. Čoraz viac sa preto zaujímajú o portál Odkazprestarostu.sk. Ten umožňuje obyvateľom nahlásiť problémy, ktoré ich v meste trápia, jednoducho a rýchlo. Od 22. apríla ho môžu využívať už aj obyvatelia Považskej Bystrice.

ODKAZ PRE STAROSTU dnes spustený aj pre Považskú Bystricu - Více...

PETÍCIA | Chceme vedieť, aký budeme mať dôchodok

PETÍCIA | Chceme vedieť, aký budeme mať dôchodok

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Sobota 05.04.2014 13:11

[2014-04-03] Petícia za priebežné sprístupňovanie informácií o výške budúceho starobného dôchodku všetkým dospelým občanom.

PETÍCIA | Chceme vedieť, aký budeme mať dôchodok - Více...

Nízke platy sestier v NsP Považská Bystrica v kontraste s vysokým počtom administratívnych pracovníkov (poslanecká interpelácia)

Nízke platy sestier v NsP Považská Bystrica v kontraste s vysokým počtom administratívnych pracovníkov (poslanecká interpelácia)

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Úterý 01.04.2014 18:28

[2014-04-01] Na včerajšom rokovaní zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja som interpeloval župana Jaroslava Bašku vo veci platových pomerov sestier v považskobystrickej nemocnici. Zverejňujem písomné znenie tejto interpelácie. Podľa rokovacieho poriadku TSK je predseda povinný odpovedať na interpeláciu písomne do 30 dní.

Nízke platy sestier v NsP Považská Bystrica v kontraste s vysokým počtom administratívnych pracovníkov (poslanecká interpelácia) - Více...

Ficove bašty slabnú: V Považskej Bystrici tesne zvíťazil Andrej Kiska

Ficove bašty slabnú: V Považskej Bystrici tesne zvíťazil Andrej Kiska

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 30.03.2014 15:34

[2014-03-03] Hoci bol Trenčiansky kraj jediným krajom, v ktorom v druhom kole prezidentských volieb zvíťazil Róbert Fico, v samotnom meste Považská Bystrica (vrátane mestských častí) zvíťazil Andrej Kiska. Podnikateľ a filantrop získal 51,6% hlasov, dlhoročnému predsedovi SMER-SD zostalo 48,4% platných hlasov.

Ficove bašty slabnú: V Považskej Bystrici tesne zvíťazil Andrej Kiska - Více...

Ako volila prezidenta Považská Bystrica v porovnaní so Slovenskom?

Ako volila prezidenta Považská Bystrica v porovnaní so Slovenskom?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 16.03.2014 20:08

[2014-03-16] Porovnali sme volebné výsledky prvého kola prezidentských volieb v meste Považská Bystrica s výsledkami na celom Slovensku. Prepad voličskej podpory SMER-SD je zreteľný aj u nás, hoci Považská Bystrica stále patrí k baštám tejto strany.

Ako volila prezidenta Považská Bystrica v porovnaní so Slovenskom? - Více...

Čo sa bude prerokúvať na marcovom zastupiteľstve Trenčianskeho samosprávneho kraja

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 02.03.2014 15:22

[2014-03-02] Pred pár dňami boli rozoslané podklady pre poradné komisie TSK. Komisia pre školstvo, kultúru, mládež a šport sa bude napríklad zaoberať návrhom na presídlenie Strednej zdravotnej školy v Považskej Bystrici do priestorov Gymnázia, a zložením školských rád stredných škôl v Považskej Bystrici. Podľa svojho predvolebného sľubu zverejňujem všetky materiály, ktoré ako poslanec TSK dostávam k dispozícii, na novozriadenej stránke TSK.OTVORENE.SK:

Čo sa bude prerokúvať na marcovom zastupiteľstve Trenčianskeho samosprávneho kraja - Více...

"Naše novinky Považská Bystrica" - nový regionálny dvojtýždenník robí skrytú kampaň Ficovi

"Naše novinky Považská Bystrica" - nový regionálny dvojtýždenník robí skrytú kampaň Ficovi

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Sobota 22.02.2014 17:29

[2014-02-07] V poštových schránkach občanov Považskej Bystrice sa objavila tlačovina s názvom "Naše novinky - Považská Bystrica". Na titulnej stránke je niekoľko článkov o mestských častiach Považskej Bystrice, v rubrike spravodajstva sú reportáže z mítingov Róberta Fica, v stĺpčeku politológa sú vyjadrenia ako "Najvážnejší kandidáti sú tí, ktorí sa pohybujú v našej politike už niekoľko rokov a občania poznajú ich prácu vo vysokých funkciách. V tejto súvislosti stále viac stúpa záujem o a tým aj preferencie pre predsedu vlády Roberta Fica..." Dvojtýždenník má uvedený náklad 17 700 ks, čo predstavuje prakticky všetky poštové schránky v meste Považská Bystrica. V tiráži je ako vydavateľ uvedená spoločnosť 14news, s. r. o. so sídlom v Bratislave.

"Naše novinky Považská Bystrica" - nový regionálny dvojtýždenník robí skrytú kampaň Ficovi - Více...

Mohol by Róbert Fico dať zadržať náklad novín s jeho karikatúrou? Nie. Ale Karol Janas takú moc má. (VIDEO)

Mohol by Róbert Fico dať zadržať náklad novín s jeho karikatúrou? Nie. Ale Karol Janas takú moc má. (VIDEO)

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Sobota 22.02.2014 17:11

[2013-11-26] Dnes sa v Považskej Bystrici konala tlačová konferencia, na ktorej Juraj Smatana informoval verejnosť o udalostiach, ktoré považuje za zneužitie mestskej a štátnej polície na obmedzenie ústavného práva na slobodné šírenie informácií a obmedzenie práva slobodne sa zúčastniť volebnej kampane. DO ČLÁNKU BOL DOPLNENÝ VIDEOZÁZNAM TLAČOVEJ KONFERENCIE.

Mohol by Róbert Fico dať zadržať náklad novín s jeho karikatúrou? Nie. Ale Karol Janas takú moc má. (VIDEO) - Více...

Juraj Smatana: 25 odpovedí z volebného programu do VÚC

Juraj Smatana: 25 odpovedí z volebného programu do VÚC

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 03.11.2013 18:13

[2013-10-26] Uverejňujem 25 odpovedí, ktoré som zaslal organizátorom prieskumu KohoVolit.eu. K väčšine odpovedí som doplnil podrobnejšie vysvetlenie/komentár. Porovnajte si svoje názory s mojimi! A od budúceho týždňa budete mať možnosť "vyklikať" si názorovo najbližšieho kandidáta na webe www.volebnakalkulacka.sk

Juraj Smatana: 25 odpovedí z volebného programu do VÚC - Více...

Svätý Kríž: Celá bieda slovenskej samosprávy v jednej reportáži

Svätý Kríž: Celá bieda slovenskej samosprávy v jednej reportáži

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pondělí 14.10.2013 18:58

[2013-10-14] Táto televízna reportáž nie je o Považskej Bystrici, ale o liptovskej obci Svätý Kríž. Napriek tomu sa týka nášho mesta, a každého mesta a obce na Slovensku. Po jej zhliadnutí už nikto nemôže z úst vypustiť vetu, "To je predsa nemožné, to by už bol ten starosta/primátor dávno zavretý". Reportáž Kataríny Začkovej bola odvysielaná v septembri 2013, ale prakticky nikto ju nezaregistroval, pretože vysielací čas bol 23.15, a repríza sa konala o pol jednej v noci. Prosím, šírte, nech sa občania spamätajú skôr, než dopadnú ako tí v Svätom Kríži. (Video sa spustí až po cca 30 sekundách, buďte trpezliví alebo použite posuvník.)

Svätý Kríž: Celá bieda slovenskej samosprávy v jednej reportáži - Více...

Fotogaléria z odhalenia pamätníka + Dobrých kronerovských trhov

Fotogaléria z odhalenia pamätníka + Dobrých kronerovských trhov

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 18.09.2013 23:54

[2013-09-07] Zúčastnili ste sa včerajšej akcie na Lánoch a chcete sa pozrieť na fotky? Alebo ste nemali čas a ste zvedaví, ako to prebiehalo? Navštívte fotogalériu 91 fotiek, od začatia po nočný filmový záver akcie. BONUS: video s pozdravom pani Zuzany Kronerovej, natočené na Lánoch počas zahaľovania pamätníka 4. 9. 2013

Fotogaléria z odhalenia pamätníka + Dobrých kronerovských trhov - Více...

Portál bol upgradovaný na vyššiu verziu publikačného systému

Portál bol upgradovaný na vyššiu verziu publikačného systému

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 01.09.2013 16:41

[2013-09-01] Cez uplynulý víkend technici vykonali upgrade publikačného systému portála PB.OTVORENE.SK. Niektoré časti webu sa preto môžu začať správať inak, ako ste boli zvyknutí. Čoskoro sa objavia aj nové funkcie (napríklad integrácia so sociálnymi sieťami).

Portál bol upgradovaný na vyššiu verziu publikačného systému - Více...

Na základe akého povolenia prebieha rekonštrukcia terasy kina MIER?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pondělí 19.08.2013 18:29

[2013-08-19] V diskusii na PB.OTVORENE.SK sa na mňa obrátil jeden z diskutujúcich s otázkou, kto povolil rekonštrukciu doteraz drevenej prístavby ku kinu MIER (bar Revolution). Podal som žiadosť podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám a zverejňujem odpoveď prednostky MsÚ Ing. Tatiany Kozárovej.

Na základe akého povolenia prebieha rekonštrukcia terasy kina MIER? - Více...

Týždeň extrémnych horúčav - považskobystrické kúpalisko stále zatvorené [PRÍSPEVOK BOL AKTUALIZOVANÝ]

Týždeň extrémnych horúčav - považskobystrické kúpalisko stále zatvorené [PRÍSPEVOK BOL AKTUALIZOVANÝ]

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 26.06.2013 20:22

[2013-06-20] Teploty lámu všetky rekordy a tak sa vedenie našej školy odvčera rozhodlo skracovať vyučovanie. Viete si predstaviť tie radostné výkriky študentov po chodbách! Napriek tomu som však našiel pár študentov ponevierať sa po škole. Vraj - aj tak nemajú kam ísť. Spýtal som sa, prečo nejdú na kúpalisko. Odpoveď ma zarazila: vraj je zavreté. Šli sme sa presvedčiť a skutočne: na bráne zavretého kúpaliska visí oznam, že prevádzka sa začne až od 22. júna, ak bude dobré počasie. Pritom kúpalisko v blízkom Rajci naplno frčí už od 25. mája. Píšem teda mail riaditeľovi Mestských športových klubov, prevádzkujúcich kúpalisko na Lánoch:

Týždeň extrémnych horúčav - považskobystrické kúpalisko stále zatvorené [PRÍSPEVOK BOL AKTUALIZOVANÝ] - Více...

Považská Bystrica opäť "slávna" po celom Slovensku: vo výtlkoch na Pionierskej ulici sa kúpu divé kačice

Považská Bystrica opäť "slávna" po celom Slovensku: vo výtlkoch na Pionierskej ulici sa kúpu divé kačice

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 23.05.2013 15:47

[2012-05-23] Neznámy považskobystričan natočil zaujímavé video, ktoré sa stalo hitom sociálnych sietí: zaznamenal na kameru, ako sa vo veľkom výtlku na Pionierskej ulici kúpu dve kačky divé.

Považská Bystrica opäť "slávna" po celom Slovensku: vo výtlkoch na Pionierskej ulici sa kúpu divé kačice - Více...

Zvláštna pamäť Karola Janasa

Zvláštna pamäť Karola Janasa

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 23.05.2013 12:52

[2013-05-23] Tento krátky komentár sa nebude zaoberať otázkou, či má v spore o korčuliarsku dráhu v Orlovom pravdu primátor Karol Janas, alebo podnikateľ Miroslav Stacho. Kvôli ich konfliktu sa Karol Janas v TV Považie obsiahlo vyjadril na adresu Združenia podnikateľov Považská Bystrica, v ktorom je najvplyvnejším členom Miroslav Stacho. Následne Združenie podnikateľov zverejnilo zmluvu so stranou SMER-SD z roku 2009, vlastnoručne podpísanú jej predsedom Karolom Janasom. Jednoduché porovnanie listiny z predvolebného roku 2009 a televízneho záznamu z roku 2013 nám hovorí niečo podstatné o "pamäti" súčasného primátora mesta Považská Bystrica, pôvodnou profesiou historika Karola Janasa:

Zvláštna pamäť Karola Janasa - Více...

Akce dokumentů

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359