Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Zvláštna pamäť Karola Janasa

Zvláštna pamäť Karola Janasa

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 23.05.2013 12:52
[2013-05-23] Tento krátky komentár sa nebude zaoberať otázkou, či má v spore o korčuliarsku dráhu v Orlovom pravdu primátor Karol Janas, alebo podnikateľ Miroslav Stacho. Kvôli ich konfliktu sa Karol Janas v TV Považie obsiahlo vyjadril na adresu Združenia podnikateľov Považská Bystrica, v ktorom je najvplyvnejším členom Miroslav Stacho. Následne Združenie podnikateľov zverejnilo zmluvu so stranou SMER-SD z roku 2009, vlastnoručne podpísanú jej predsedom Karolom Janasom. Jednoduché porovnanie listiny z predvolebného roku 2009 a televízneho záznamu z roku 2013 nám hovorí niečo podstatné o "pamäti" súčasného primátora mesta Považská Bystrica, pôvodnou profesiou historika Karola Janasa:
Zvláštna pamäť Karola Janasa

Karol Janas v TV Považie

Karol Janas, 2009: "Okresná organizácia politickej strany SMER - SD rešpektuje ZDRUŽENIE PODNIKATEĽOV Považská Bystrica ako reprezentanta podnikateľskej sféry v Meste Považská Bystrica. /.../ Na požiadanie zástupcu politickej strany sa ZDRUŽENIE PODNIKATEĽOV zaväzuje pre účely odborného posúdenia rozvojových zámerov spracovať na vlastné náklady s pomocou externých odborníkov posudok k príslušnej požadovanej problematike s cieľom podporiť odborný aspekt pri rozhodovaní Mestského zastupiteľstva. /.../ Okresná organizácia politickej strany SMER - SD podporí účasť zástupcu ZDRUŽENIA PODNIKATEĽOV Považská Bystrica v komisiách Mestského zastupiteľstva, ako riadnych členov s hlasovacím právom."

Zdroj: Memorandum o spolupráci medzi Združením podnikateľov Považská Bystrica a Okresná organizácia politickej strany SMER - SD, 30. 11. 2009 (dokument)

Karol Janas, 2013:  "Ja si nemyslím, že by sme sa mali venovať tomuto občianskemu združeniu, pretože ani nevieme, kto sa za ním schováva. Je to občianske združenie, kde vieme len to, že predsedom je pán inžinier Sklenář a že ho kontroluje cez dozornú radu ako predseda dozornej rady pán inžinier Stacho. O členskej základni tohto združenia nevieme nič /.../ A to, čo nejakí neznámi podnikatelia, ktorí sa hanbia a boja aj podpísať, a niekde píšu, asi vôbec nie je relevantné, pretože ak by sme sa tu my dvaja plus kameraman, sekretárky dve dohodli že založíme občianske združenie, a nazveme ho občianske združenie trenčianskych podnikateľov, tak nás bez problémov zaregistrujú, nikto sa nebude pýtať či tam vôbec jeden z nás je podnikateľ, a potom budeme písať otvorené listy a budeme písať maily a podpisovať sa ako stanovisko Združenia podnikateľov Trenčianskeho regiónu, jako myslím že to je úplne jasné každému."

Zdroj: TV Považie| Karol Janas v diskusnej relácii Na Rovinu. VIDEO A DOSLOVNÝ PREPIS NAHRÁVKY

 

Ťažko sa ubrániť pochybnostiam o tom, či osoba s týmto druhom pamäti patrí do Správnej rady Ústavu pamäti národa.

Anonym píše:
Čtvrtek 23.05.2013 08:08
Janas sa pred voľbami upísal Stachovi. Nielen Stachovi, sľuboval každému všetko.
Janas sa stal primátorom, ale vlastná minulosť ho dobehla.
Stacho si ho teraz vychutnáva, lebo v tomto konflikte nemá čo stratiť. Stachov veľký majetok mu zostane, aj keby naňho budú všetci nadávať.
Ale Janasova politická živnosť je závislá na popularite. Bol zvolený, lebo bol zadobre s každým okrem Adameho.
Teraz sa Janas správa, akoby mohol okašlať všetkých svojich bývalých spojencov.
Myslí si, že vyhrá voľby len vďaka tomu, že robí míting za mítingom a nezlezie z obrazovky.
Jeho problém je, že považuje ľudí za sprostých a myslí si že zo všetkými vybabre.
Ale ľudia sú možno neinformovaní, ľahostajní, jednoduchí, ale nie sú úplne sprostí.
Anonym píše:
Čtvrtek 23.05.2013 09:46
Aj pre toto mi vadi, ze obe televizie su financovane z mestskeho rozpoctu. Kolko ze to dostavaju? Galovic pre svoju TV Povazie vysudil rovnako velke prachy, ako Marika dostala na 10 rokov paktovanim s predchadzajucim primatorom. Dalo by sa s tym nieco robit?
Nepozeram TV, ale smeti platim. A aj ked to nie, viem si predstavit mnoho inych veci, kde by peniaze sli.
Anonym píše:
Čtvrtek 23.05.2013 11:57
pokial viem nesudil sa Galovic, ale Konecny/ITV
Povazie ma zmluvu s Mestom ktora sa da vypovedat
Janas to kludne urobi, ale najprv by musel dostat pod kontrolu ITV
problem je len v tom, kolko Konecny pyta,
a ze mesto je v dlhoch.
Takze Galovic ma problem, robi Janasovi kampan a pritom by sa ho najradsj zbavil skor, nez sa Janas zbavi jeho
Anonym píše:
Čtvrtek 23.05.2013 19:29
Dik za opravu. Ani neviem kto je Konecny. Ci majitel Povazia, alebo tej Mariky(ITV?), cize ani neviem, kam patri ITV. Bol som v tom, ze Povazie sa sudilo, aby ziskalo rovnake podmienky, ako ta druha vzniknuta, ale prvo dotovana TV. Cize z mojho pohladu nehospodarnost*2.
Tak kolko podpisov obyvatelov mam zohnat, nech sa vypovie zmluva s TV povazie? Berie sa rovnako vazne aj changenet.sk?
Anonym píše:
Čtvrtek 23.05.2013 21:24
Konecny je majitel ITV/Mariky. Povazie sa nesudilo, ratlik ponukol protivahu ITVcky.
Peticia? Ked bude mat tolko podpisov, kolko potreboval Janas na zvolenie.
Anonym píše:
Sobota 25.05.2013 10:27
Najtransparentnejší chrapúň neurobil pre mesto a občanov absolútne nič, jedine dokáže pretŕčať sa pred kamery, aby oblboval dementnými názormi občanov mesta. Divákom, ktorým nie je na grcanie pri pohľade na tohto slizkého hada, sa mohli presvedčiť, že pamäť a IQ tohto tajtrlika je úbohá, dokáže jedine klamať, klamať, klamať.
Anonym píše:
Pátek 24.05.2013 08:15
Dokedy je vlastne platná zmluva s Marikou? Netreba ju dostatočne skoro vypovedať, aby nepokračovala? Veď už minimálne dve funkčné obdobia je tam niekto iný, ako ten, čo podpisoval
Anonym píše:
Pátek 24.05.2013 09:49
kašlať na TV Marikou, ale tento rok končí platnosť zmluvy s Megakšeftom. Kto vie či Karolko už nepodpísal tajne jej predĺženie.
Anonym píše:
Pátek 24.05.2013 14:38
Pan Smatana, pekne Vas prosime dohliadnite na novu zmluvu s Megakšeftom ,dohliadnite prosim na tento nekaly tah ktory sa chysta. Dakujeme.
Anonym píše:
Pátek 24.05.2013 15:01
Zmluva ola podpísaná v roku 2007 s účinnosťou od 1.1.2008 na dobu 6 rokov. Pri tak vysokom verejnom obstarávaní v sume niekoľko mil. eur je doba procesu obstarania cca 6 mesiacov od vyhlásenia po uzatvorenie zmluvy. A Janas mlčí, žiadna príprava,nič len ticho. To znamená že od 1.1.2014 tu bude "potopa smetí" alebo sa predĺži terajšia zmluva. Byť poctivým poslancom, verejne by som sa na MZ opýtal na platnosť zmluvy a čo sa bude diať potom.
Anonym píše:
Pátek 24.05.2013 15:24
Velavaženy poslanci čo vy nato ,ake podklady ste dostali k tejto veci,prečo pan poslanec Francišek obchadza koaličnych poslancov a dava k tejto kauze inštrukcie.
Anonym píše:
Sobota 25.05.2013 16:57
Matušík je Hantíkov poskok a Staníkov riťolez. Treba naň poslať Remiša!
Anonym píše:
Pondělí 27.05.2013 22:36
tých zmluv podpísal už chrapúň janas viacej nedávno aj so starobincom tulipán v pohradí ktorý vlastnia briestenskí ročne im janas odklepol 265 tisíc euro z našich daní a na všetko dohliada tá vypasená ropucha beláska
Anonym píše:
Pondělí 27.05.2013 22:56
Je to práčka na mestské prachy tak ako bude o chvíľu ďalší starobinec v bývalom povbyte pri hypernove. Ten bude zase riadiť strelený Búbela. Všetko zastrešuje tučná Belásová a tučná vratka smeruje aj k doc. Klamárovi.
Anonym píše:
Úterý 02.07.2013 14:43
Musím do tejto diskusie vstúpiť bez ohladu o koho ide, koho sa týka, proti komu je zameraná a ozrejmiť určité veci. Finančné prostriedky pre Tulipán nejdú z rozpočtu mesta. MPSVaR každému soc.zariadeniu čo má registráciu každý rok posiela dotáciu ak toto zariadenie o ňu požiada. Podľa novely zákona o soc. službách musia tieto peniaze prísť do mestského rozpočtu a mesto následne musí túto celú sumu vyplatiť tomuto zariadeniu. Mesto je v tejto veci len sprostredkovateľ zo zákona.
igor Novák
igor Novák píše:
Sobota 25.05.2013 19:57
Som obyvateľom Rozkvetu a dosť ma hnevá prístup mesta aj k takej veci ako je kosenie trávy.
Celé sídlisko je zarastené trávou a nič sa nedeje, ale taký Stred kde býva aj primátor
je pekne vykosené, neviem čím to je ale asi platia "väčšie dane" ako obyvatelia Rozkvetu.
Čaká kedy sa dostaneme na rad.
Anonym píše:
Sobota 25.05.2013 22:28
pán obyvateľ Rozkvetu. To kosenie je naozaj posledná vec, čo mi v PB vadí.
Anonym píše:
Neděle 26.05.2013 00:33
a po pravde, ten úbožiak a zlodej prevzatým menom Janas býva-l v Strojárenskej štvrti, ak sa už náhodou nepresťahoval na Hliníky.Skúste sa opýtať Hlavoňa či už mu ten barák zrekonštruoval.Alebo susedy Javorskej alebo suseda Janca.Najlepšie ale urobíte,ak zavoláte tajnej polícii konkrétne Kuboviča, on Vám povie, kde brat - Bubák (to nie je strašidlo, ale priezvisko) vedúcej Bubákovej z MsU momentálne naháňa kosačky.
Česť práci v tomto meste
Anonym píše:
Neděle 26.05.2013 07:20
Janco a Janasz susedia? Tak o tom ešte v budúcnosti budeme určite budeme počuť.
Anonym píše:
Neděle 26.05.2013 07:59
Svina len pri svini chliev mava.
Anonym píše:
Neděle 26.05.2013 10:13
Važeny spoluobyvatelia Rozkvetu,ved mame poslancov namy zvolenymi,ako Kerul,Matušik a spol.Ale tyto pani maju momentalne ine zaujmy ako su naše problemy.Doporučujeme im brat si priklad z poslancov Lakskej,a tymto tajtrlikom to pri najblišich volbach zratat raz a navždy.
Anonym píše:
Neděle 26.05.2013 15:10
Za kosenie platí mesto veľké peniaze Mestským športovým klubom.
Teda je to maslo na hlave pána poslanca a súčasne riaditeľa MŠK Kuboviča.
Jeho volebný obvod je pekne vykosený.
My ostatní sa asi musíme doprosovať? Alebo žiadať Janasa, aby kosenie zadal inej firme, ktorá to urobí lepšie a lacnejšie? A ušetrené peniaze sa potom môžu dať na šport priamo. Bez okľuky cez Kubovičove ruky.
Anonym píše:
Neděle 26.05.2013 15:58
Kubovičove ruky su odjakživa lepkave na peniaze,na peniaze z meskeho rozpočtu,čiže na peniaze nas Všetkych.
Anonym píše:
Pondělí 27.05.2013 13:22
veľké peniaze za kosenie cez Mestske športove kluby??? Zadať to inej firme??? Neuveriteľná banda tupých hláv sa vyjadruje na tejto stránke...
Anonym píše:
Úterý 28.05.2013 08:41
tak nás zorientuj
prečo to mšk robia úplne najlepšie a strašne lacno
Anonym píše:
Úterý 28.05.2013 08:53
najlacnejšie určite. Či najlepšie to neviem, ale ak by sa to robilo cez outsourcing tak by to stálo nepomerne viac. A určite nie nepomerne kvalitnejšie.
Anonym píše:
Úterý 28.05.2013 23:23
Len nezabudni k faktúre za kosenie prirátať aj dotáciu pre MŠK.

Lebo to je také kúzlo. Keď sa začneš zaujímať o cenu kosenia, dostaneš sa k tomu, že "ale máme tu plaváreň a zimák!".
Anonym píše:
Středa 29.05.2013 05:09
To akože prašule utŕžené za kosenie sa prelievajú do plavárne a do zimáku? Pochopil som to správne? Prečo tam nejdú priamo, ale okľukou cez kosenie?
Anonym píše:
Sobota 08.06.2013 15:01
chlape ty asi nie si podnikateľ ... a vidíš do toho asi tak, ako hus do vesmíru ...
Anonym píše:
Úterý 28.05.2013 10:34
Ved to dajte funebrakovi Nemčikovi,aby mohol odvazat panovy transparentnemu a aby mal do Namornika.
Anonym píše:
Úterý 28.05.2013 12:52
a Kubo si sedí v klídku na terase vo "Vagóne" pri kúpálisku úplne v klídku s ďašími kunpánmi, práve teraz .
Anonym píše:
Úterý 28.05.2013 23:02
Nemčík si nevie upratať ani verejné wc, nie tak ešte kosiť
Anonym píše:
Úterý 02.07.2013 14:49
Musím do tejto diskusie vstúpiť bez ohladu o koho ide, koho sa týka, proti komu je zameraná a ozrejmiť určité veci. Finančné prostriedky pre Tulipán nejdú z rozpočtu mesta. MPSVaR každému soc.zariadeniu čo má registráciu každý rok posiela dotáciu ak toto zariadenie o ňu požiada. Podľa novely zákona o soc. službách musia tieto peniaze prísť do mestského rozpočtu a mesto následne musí túto celú sumu vyplatiť tomuto zariadeniu. Mesto je v tejto veci len sprostredkovateľ zo zákona.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359