Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Poslanecký denník: Zastupiteľstvo spupné a agresívne

Poslanecký denník: Zastupiteľstvo spupné a agresívne

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pondělí 02.07.2012 20:33
(Na margo rokovania mestského zastupiteľstva dňa 28. 6. 2012.) Aj keď sa rokovaní mestského zastupiteľstva zúčastňujem už "od Lackoviča", a zažil som tam všeličo, ostatné rokovanie bolo naozaj zvláštne. Nechcem teraz hovoriť o osobných útokoch, ktoré nasledovali prakticky po každom vystúpení, ktoré si dovolilo niečím spochybniť prácne budovaný obraz dokonale fungujúcej a neomylnej samosprávy, úspešne hospodáriacej najmä vďaka skvelým mestským firmám. Na zvládanie takéhoto druhu nátlaku som trénovaný a verím, že ani kolegovia poslanci Rudolf Karas a Katarína Beranová sa nedajú zastrašiť a znechutiť. Veď je to len jeden z prejavov aktuálnej zmeny mocenských pomerov v zastupiteľstve, resp. väčšinovom poslaneckom klube. Oveľa viac ma trápi to, že prejavy neúcty až chrapúnstva sa tentokrát zosypali aj na hlavy prítomných občanov - podnikateľa Meheša a odborára Šujaka.
Poslanecký denník: Zastupiteľstvo spupné a agresívne

kresba: istockphoto

Pokiaľ ste dokázali nevypnúť televízny záznam zo zastupiteľstva už po prvých škriepkach, možno ste si všimli, čo sa udialo na začiatku diskusie občanov.

Do diskusie sa prihlásil občan Oto Meheš a pokúšal sa upozorniť poslancov na fakt, že verejné obstarávanie na prenájom Wellness Relax Clubu v budove mestskej športovej haly sa opakuje už piaty (!) krát, a opäť s vážnymi nedostatkami (nezmyselne stanovené podmienky a chýbajúce podklady na webovej stránke mesta a Mestských športových klubov). Počas jeho príspevku pozornosť poslancov odpútali poslanci Jozef Keruľ a František Matušík, ktorí sa vybrali k môjmu miestu, aby nahlas riešili "neodkladný" problém akéhosi môjho článku, zverejneného na PB.OTVORENE.SK.

Následne sa prihlásil o slovo dotknutý poslanec - riaditeľ MŠK Ing. Kubovič a verejne a pred kamerami označil občana Meheša za ZBABELCA. Odôvodnenie - občan sa s ním vraj odmietol stretávať a telefonovať. (A namiesto rozhovorov s riaditeľom MŠK staval na zverejnenej dokumentácii.) Samozrejme, občan Meheš už nemal možnosť reagovať.

Takže na takéto móresy nech sa pripraví občan Považskej Bystrice, ktorý sa začne nezištne zaujímať o zaobchádzanie s mestským majetkom. Zdôrazňujem - nezištne, pretože podnikateľ Meheš stratil záujem uchádzať sa o prenájom Relax Clubu už po prvom či druhom obstarávaní, ktoré MŠK sfušovali.

Ani to však nebolo najnižšie dno tohoto rokovania.

Naň zastupiteľstvo pokleslo až vtedy, keď sa do diskusie prihlásil Pavol Šujak, predseda Závodnej organizácie OZ KOVO v Považskej Bystrici, ktorej patrí budova Domu kultúry. Primátor skonštatoval, že Pavol Šujak nie je občanom Považskej Bystrice, a teda nemá automatický nárok prehovoriť v diskusii. (Mimochodom, je zaujímavé, aký má pán primátor Janas výborný prehľad o tom, kde má ktorý občan trvalý pobyt.) Dal poslancom odhlasovať, či Pavlovi Šujakovi udelia slovo. A poslanecká väčšina sa pozdržiavala alebo nehlasovala, takže občan, ktorý na zastupiteľstve sedel a čakal niekoľko hodín, sa mohol akurát tak zdvihnúť a ísť domov. Aj keď vopred avizoval, že sa jeho diskusný príspevok bude týkať Domu kultúry, čomu sa na minulom zastupiteľstve venovala dlhá a ohnivá diskusia, a jeho odborová organizácia bola touto diskusiou priamo dotknutá. 

Neodsudzujem postoj kolegov poslancov kvôli tomu, že by som podporoval názory P. Šujaka, alebo že by sa mi páčil stav, v ktorom Dom kultúry momentálne je.

Odsudzujem neudelenie slova občanovi kvôli tomu, že v základoch našej demokracie stojí výrok francúzskeho filozofa Voltaira: "Nesúhlasím s tým, čo hovoríš, ale do poslednej kvapky krvi budem brániť tvoje právo povedať to."

Aj preto uverejňujem diskusný príspevok P. Šujaka aspoň na webovej stránke PB.OTVORENE.SK, a na ďalšom zastupiteľstve predložím poslanecký návrh novely rokovacieho poriadku, ktorý umožní vyjadriť svoj názor v diskusii aj občanom, ktorí nemajú v Považskej Bystrici trvalý pobyt.

 

 

 

 

 

 

Anonym píše:
Pondělí 02.07.2012 20:55
Vysvetlite vetu
Veď je to len jeden z prejavov aktuálnej zmeny mocenských pomerov v zastupiteľstve, resp. väčšinovom poslaneckom klube.

Čo sa tam deje?
Anonym píše:
Pondělí 02.07.2012 21:26
Si si nevsimol, ze poslanecka "stvorka" Kerul Matusik Sovik Varhanikova zacala fungovat ako klub a dohodla sa s Janasom? Pre Janasa su ovela zaujimavejsi ako jeho vlastni mlciaci nevyrazni poslanci.
Niektori zo "stvorky" su v mestskej rade, napriklad. A tiez, nestaci len hlasovat, obcas treba aj zabrat a pacifikovat Jurcika, Smatanu, Beranovu, Karasa. No a tiez Belasova sa viditelne pridala k Janasovi, odkedy si vybavuje zamestnanie na mestskom urade. Belasova este nedavno davala navrhy proti Janasovym nazorom, to uz skoncilo.

Par poslancov koalicie Smer-KDH si len zrazu vsimlo, ze sa s nimi pan primator uz neradi tak ako volakedy, lebo ich uz nepotrebuje :-))) A ostali zrazu na politicky ocot.
Anonym píše:
Pondělí 02.07.2012 21:57
Načo by sa radil, veď bude mať sociálno-kulúrno,športovú "droběnu".
Anonym píše:
Pondělí 02.07.2012 23:10
Droběna dnes išla na Nemocničnej ulici pred pol jednou poobede po jednosmerke v protismere. Nesúvisí to s jej príklonom k strane Smer ? SNS už asi nemá budúcnosť ....
Anonym píše:
Úterý 03.07.2012 00:19
Som dlhšie mimo P.B.,je pravda,že Milady po tom,čo jej vyschol parlamentný prameň a Jano ju odvrhol,sľubila vernosť Janasovi a má pracovať ako šéfka soc.odboru na MÚ?
Anonym píše:
Úterý 03.07.2012 00:28
neviem ci sefka soc odboru, ale je potvrdene ze ide pracovat na mesto

takze za chvilu nas caka mimoriadne zastupitelstvo na ktorom nastúpi nový poslanec, nahradnik v Belasovej volebnom obvode,

JUDr. Roman Jaroš, nezávislý kandidát
Anonym píše:
Úterý 03.07.2012 11:17
JUDr. Roman Jaroš, v mestských voľbách kandidoval ako nezávislý, a v parlamentných voľbách kandidoval za Stranu zelených, spolu s Ľubicou Haviarovou.
V obchodnom registri sa dá zistiť, že je konateľom firmy G3Plus, s. r. o., čo je SBSka Antona Haviara, ktorá sídli na Šoltésovej, na brehu Domanižanky, pri židovskom cintoríne. V tejto SBSke je opäť s Ľubicou Haviarovou:
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=8095&SID=6&P=1

Takže dá sa povedať, že JUDr. Roman Jaroš má veľmi blízko k podnikateľovi Antonovi Haviarovi / HANT.
Anonym píše:
Úterý 03.07.2012 17:11
Len si zabudol dodaž že Roman Jaroš, predtým pracoval na polícii v BA a velmi sa mud darilo (vid majetkove pomery...) len odtial musel po volbach 2010 odist preco asi... to zase pride za "elitu" do zastupitelstva.
Anonym píše:
Středa 04.07.2012 08:11
Naozaj na brehu Domanižanky?
Anonym píše:
Středa 04.07.2012 11:06
či Moščeníka či čo to je za potok cez Jelšové
Anonym píše:
Středa 04.07.2012 12:22
ja osobne poznam Romana ako poctiveho ,korektneho chalana ,takze keby bol nahradnik bozka natrtajova,tak hned vidite prepojenie z natrtajom,ved to ze robi,alebo sa osobne pozna s niekym,co je na tom ????iba liafete a urazate,nechajte niekoho vystupit,nieco urobit a potom kritizuj!!!!!!poznam kamarata co piska futbal,zacal piskat a v 2 min.:ty hajzel,co to piskas?!!!!nikomu nestacil ani pomoct,ani ublizit,presne to ste vy hned - liafac a urazac!
Anonym píše:
Středa 04.07.2012 13:29
Je naozaj poučné prečítať si tvoj príspevok, a porovnať ho s príspevkom, na ktorý reaguješ.

V tom prvom je napísané: "Takže dá sa povedať, že JUDr. Roman Jaroš má veľmi blízko k podnikateľovi Antonovi Haviarovi / HANT."
Lebo je s Haviarovou ženou v jednej firme a kandidoval za rovnakú stranu.
Nič viac, nič menej.

A ty na základe toho peníš, že Jaroša niekto uráža a ubližuje mu, a "liafe".

To potom asi nemáš veľmi dobrý názor na Antona Haviara, že?
Anonym píše:
Středa 04.07.2012 14:25
Presne tak. Ak pan doktor Jaros nechce, aby sa mu verejnost hrabala v jeho minulosti, tak nemal kandidovat a kazdy by mu dal pokoj.
On chce rozhodovat o mojich peniazoch: a tak ja chcem vediet, odkial prisiel a s kym sa doteraz daval dokopy.
Anonym píše:
Sobota 07.07.2012 07:45
Jeho madam vraj veľmi rada popíja
Anonym píše:
Pátek 06.07.2012 18:31
??
Anonym píše:
Čtvrtek 05.07.2012 08:44
Pán poslanec Smatana, žiadam vysvetliť prepojenie medzi vznikajúcim domovom socialnych služieb ( pri OC Hypernova za budovou Zaťko/ pod patronátom člena SNS Ing. Búbelu s Belásovou - poslankyňou za SNS na meste aq mestom Považská Bystrica. Má mesto reálny podiel v tomto socialnom zariadení alebo ide len o megakšeft Belásovej s Búbelom na účet mesta ako sa už raz tu na webe preberalo? Existencia takéhoto prepojenia by dávala predpoklady na to aby naša "národne cítiaca" poslankyňa zrazu prebehla na stranu SMERU po uvedomení si voličov koho SNS háji záujmy a poslušne drukovala Janásovi.
Anonym píše:
Pátek 06.07.2012 12:33
Ochota Belásky opustiť flek v správnej rade Lesov a miesto v MZ napovedá o niečom čo tu bolo vyslovené v otázke pre poslanca Smatanu. Beláska si to asi dobre porátala a vie, že miesto na socialnom odbore MÚ je veľmi výhodné ,keď berieme do úvahy možné stranícke prepojenie na Ing. Búbelu.Najmä vzhľadom na zvláštnosť financovania nákladnej prestavby budovy na dom socialnych služieb pod vedením Ing. Búbelu. Nakoniec sa asi kruh uzavrie a dozvieme sa ako to s luxusným domom socialnych služieb v centre mesta je a kto stojí skutočne za ním. Chce to len čas a možno zistíme, že deklarované obhajovanie "národných záujmov" bolo v skutočnosti nenárodným hrabaním pre seba. Hlavne, že časť voličov naletela.
Anonym píše:
Pondělí 02.07.2012 23:32
Károľ, je obyčajný zakomplexovaný slizniak, a majster v intrigách. Pre prachy je schopný urobiť hocčo, nemá žiadne zábrany. Z mesta si urobil kravu na dojenie. Spýtajte sa Staníka, ako doja cez Megawste mstskú pokladňu.
Anonym píše:
Úterý 03.07.2012 07:45
videla som len prvä časť zastupiteľstva, držali ste sa statočne.
Pán primátor by bol asi najradšej, aby sa nikto nič nepýtal a všetci, najlepšie jednomyseľne, schvaľovali to, čo navrhne.
Anonym píše:
Úterý 03.07.2012 14:47
Teraz sa bližšie pozrime na stav na MSK, konkrétne na plavárni. MSK financujú celý chod plavárne, de facto celú stratu. Je jasné, že taká budova ako je plaváreň nemôže byť v zisku. To je OK. Ale je tu jedno ale. MSK financujú celú stratu z chodu plavárne a jedna p. Draková si z plavárne urobila dobrý biznis. Celé doobedia tam poriada ako živnostníčka povinné plavecké kurzy pre materské a základné školy. Samozrejme jej za tento biznis aj patrične platia. Prečo tieto kurzy neporiada priamo MSK keď pritom aj majú na to vyškolený personál, dokonca ten personál pracuje na plavárni. Konkrétne je to p. Tomanová a p. Jarošová. Tak MSK platí dve sily a prachy za kurzy kasuje Draková. Strata z plavárne ide na úkor mesta a tržby za kurzy Drakovej do vačku. A toto už je jaký paradox. Čo vlastne tá pani na plavárni robí. Keď tam hocikto príde vidí, že sa tam aj s Prochádzkom správajú ako páni plavárne. Ak chce živnostníčka na bazéne podnikať, tak nech si zaplatí prenájom bazéna, čo je cca 100 eur na hodinu a je to v poriadku. Ale takto. Bazén platí MSK a ona veselo podniká? Pán Smatana ste v dozornej rade MSK tak skúste daný stav na plavárni preveriť.
Anonym píše:
Úterý 03.07.2012 15:24
To je typické pre Bystricu - vyciciavajú ju rôzne indivíduá a ešte si dávajú za to platiť. Viď Draková - platí vodu, energie v čase, keď tam zarába na deťoch ?!
Anonym píše:
Úterý 03.07.2012 17:03
Práve ona neplatí nič. Ona si nechá za všetko zaplatiť a ona neplatí za nič. Prečo sa MSK zbavuje príjmu. Náklady už väčšie nebudú. A príjem nechajú odísť na súkromné účty. Veď majú zamestnaných ľudí, ktorí to môžu robiť. Veď ten človek dostáva každý mesiac plat. Tak mu je jedno či v pracovnom čase učí deti plávať alebo sedí na plavárni a tvári sa ža tam niečo robí. Potom celý poplatok za kurzy je čistý príjem MSK bez nákladov!!!! Tie už teraz majú zarátané. Ľudí platiť musia, bazén takisto. Keď im ostanú poplatky za kutzy tak to je čisté uníženie straty. Za rok to budú určite tisíce eur. Takto treba šetriť. Nič sa nezmení, všetko je po starom a strata je o tisícky eur nižšia. Akurát jedna živnostníčka príde o lukratívny job. Ale žiaľ bohu. Nedá sa takto zarábať a tunelovať mesto.
Anonym píše:
Úterý 03.07.2012 19:24
A nestane sa skôr, že namiesto zrušenia zmluvy so živnostníčkou vyhodia tých dvoch čo majú robiť tréningy a nerobia?
Lebo ona má na seba naviazaných klintov, a oni asi len čakajú že preberú kurzy po nej.

To sme ale fakt bohaté mesto keď zamestnávame ešte aj nejakých plaveckých trénerov. Ja chodím s kamošmi hádzať šípky: prečo by mesto nemohlo zamestnať aj mňa?
Anonym píše:
Úterý 03.07.2012 21:39
Dôležité a podstatné je, aby sa vyciciavanie dialo v súlade so zákonom.
Anonym píše:
Úterý 03.07.2012 22:34
Áno, keď si Draková zaplatí vodu a energie, nech sa pokojne tvári ako živnostníčka, ktorá učí deti plávať. Teraz to skôr vyzerá ako príma džob - ja si zarobím na dietkach a mesto plať. kto má prístup k zmluvám, nech to pozrie a informuje Bystričanov, kade-všade sa kotúľajú ich peniaze.
Anonym píše:
Středa 04.07.2012 11:09
Všetci majú prístup ku zmluvám MŠK:

http://msk.sk/dokumenty/zmluvy

Skúste ju tam nájsť, mne po zadaní "Draková" nič nenašlo.
Anonym píše:
Středa 04.07.2012 14:23
Draková určite nie je to, čo plaváreň dáva do červených čísiel ...
Anonym píše:
Středa 04.07.2012 19:39
Ale treba niekde začať. Bazén na hodinu stojí cca 100 Eur. Ty si prenajímaš každý deň na nejaký čas, tak ok dostaneš 20% dole zo základnej sadzby, tak dáš zaň 80 Eur. A je to v poriadku. Každé poobedie od pondelka do štvrtku tam má občianske združenie WELNES (Draková, Procházka) permanentne cez verejnosť od 16-18 hodiny prenajaté dve dráhy na súkromné vyučovanie plávania. Treba skontrolovať v pokladni, či aj každý deň je v pokladni na plavárni zaúčtovaný prenájom 2 dráh na dve hodiny. Niečo mi dáva tušiť, že asi nie. Ale mońo sa mýlim. Vlastne člen predstavenstva nemá asi problém ísť s riaditeľom pozrieť spätne kópie pokladničných pások čo je na nich účtované.
Anonym píše:
Čtvrtek 05.07.2012 11:05
A sme doma!!!!! V zmluvách s MSK je aj zmluva s občianskym združením WELLNESS (Draková, Procházka) kde sa píše o prenájme bazéna na 1 hodinu v pondelok a na 1 hodinu v stredu. Cena je 60 Eur za hodinu. To je 120 Eur za týždeň. Lenže kurzy prebiehajú na plavárni každý deň od pondelka do štvrtku po 2 hodiny! To by malo byť nie 120 Eur za týždeň, ale 120 Eur za deň. To je 480 Eur za týždeň!!!!! Pekný rozdiel? Pozrime sa na to za rok. Platia podľa zmluvy 120 Eur na týždeň, čo je za 4 týždne 480 Eur (mesiac). Plaváreň je otvorená 10 mesiacov, t.j. 4 800 Eur za sezónu. Ale využívajú ju 4 krát do týždňa po 2 hodiny. To je 120 Eur na deň, 480 Eur na týždeň, 1 920 Eur za mesiac, 19 200 Eur za sezónu!!!!!! A to sakra rozdiel zaplatiť za sezónu 4 800 alebo 19 200 Eur. Ešte treba nejaké vysvetlenie prečo je plaváreň v takej strate? A to sme ešte nerátali s tými doobednými kurzami ktoré tam p.Draková poriada a za ktoré si patrične nechá zaplatiť. Toto je únik tržby za poobedné dve hodiny. Kurzy robí aj doobeda po4 hodiny. Preveriť si skutočnosť stačí len ísť sa tam pozrieť v týždni a človek hneď vidí. Čo je toto za biznis? Mesto platí náklady a druhí budú od tiaľ tunelovať tržby?
Anonym píše:
Pátek 06.07.2012 17:30
...to je také typicky Považskobystrické :-)


      ...hodné medaily Za ojebávanie

a vy rodičia tých detí...niekto vám otvoril peňaženky a teraz oči...
Anonym píše:
Pátek 06.07.2012 12:37
Tomanová to je tá špecialistka zo SMERU ?
Anonym píše:
Pátek 06.07.2012 21:15
figu zo smeru,to je ta tučná plavčička
Anonym píše:
Sobota 07.07.2012 08:10
asi jednej pani vadi pritomnost druhej pani na plavarni.


uz se perouuuu :-)))
Anonym píše:
Čtvrtek 05.07.2012 11:45
Dovoľujem si použiť časť cudzej myšlienky a zadefinovať naše mestské zastupiteľstvo :"Mestské zastupiteľstvo v Považskej Bystrici je bunker, kde sa skrýva ľudský odpad, ktorý bez psychologických testov, bez patričného vzdelania, bez morálky a diletantsky prijíma opatrenia a uznesenia proti tým, ktorí v bunkri nie sú a ku prospechu sebe a svojim blízkych pod vplyvom nepredstaviteľnej hrabivosti." Každý takýto bunker ale raz skončí tým, že potkany z neho sú vytiahnuté a zobrané pred výkon spravodlivosti. Tak aspoň hovoria historické skúsenosti !!!!!!!!!
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Čtvrtek 05.07.2012 13:26
Na úrovni miest a obcí by mala existovať demokracia.
Anonym píše:
Sobota 07.07.2012 00:56
A na ostatných úrovniach by malo existovať čo?
Anonym píše:
Čtvrtek 05.07.2012 19:06
Kto vie zverejniť mená a platy a funkciu plus nápln práce ľudí v MŠK, podľa toho si urobím úsudok. ??

Hliny
Anonym píše:
Čtvrtek 05.07.2012 21:18
Pán poslanec Smatana. Posledný odstavec sedí.Ak chcete zmenu, navrhnite. Ale všetko pred tým je blbosť. Poriadok musí byť, aj keď ste si pozvali kamoša a vedeli ste o čom bude hovoriť, nedá sa robiť si čo chcete. A tiež si nemyslím, že ste boli zvolený preto, aby ste z nejakej Vašej zásady boli zásadne proti všetkému. Neviem si ani predstaviť, keby ste mali viesť zastupiteľstvo.Viem, ozvete sa. Na tých nadomnou nie, to je Vaša krvná skupina. Oponovať a mať iný názor sa nepatrí. Dno je vtedy, keď sa pravidlá nedodržujú. Demokracia nie je chaos, teda pardón, nemala by byť :-(
Anonym píše:
Pátek 06.07.2012 09:16
A kto zverejní plat novoprijate pracovníčky Belásovej?
Anonym píše:
Pátek 06.07.2012 10:27
Nebuďte taký zvedavý. Veď sa len zaradí medzi typických slovenských riadiacich pracovníkov v štátnej správe a samospráve. Nie je zaťažená žiadnymi vedomosťami ani skúsenosťami, má nevymáchanú papuľu a keď ju zavrie, má upratané pracovisko. Takéto kádre si predsa musíme hýčkať.
Anonym píše:
Pátek 06.07.2012 12:41
Ó neblížte našej prostonárodnej Miladke ! Ona predsa vedomosti má ,ale bohužial len z lepenia ideovo motivovaných násteniek za komouša a ešte tak zo zakrývania hrabania pre seba národnými záujmami.
Anonym píše:
Pátek 06.07.2012 22:40
plat Belásovej bude 250 - 300€ brutto, na viac nemá prax, vedomosti ani výkony.
Anonym píše:
Sobota 07.07.2012 15:15
osobne by som jej dal tretinu, ale teda taký plat akceptujem, ak tam bude 8hodin plus aspon 150 hodín načasu bez preplácania, čo je slovenské minimum.
Anonym píše:
Čtvrtek 12.07.2012 21:47
tak to isto iný plat má... a za nič:-)
Anonym píše:
Pátek 06.07.2012 21:54
Prednostom obvodneho uradu bude vladou menovany Smatana...
Anonym píše:
Sobota 07.07.2012 00:28
Takže jednu partiu riťolezov nahradila ďalšia a samozrejme nie posledná partia riťolezov. V zástupe stoja ďalšie rezervy a čakajú na svoju príležitosť. Neviem, či máme v PX takého pamätníka, ktorý by dal dohromady tých všetkých "smatanov", ako sa menili a nadúvali v tej nehostinnej budove "Stračej nôžke". Nejaký investigatívny (neviem, či som to dobre napísal) novinár by mohol obehnúť bývalých bossov, myslím, že by to bolo naozaj zaujímavé čítanie. Aj návod, že ako povedal Andy Warhol, že každý bude mať raz svojich 15 minút slávy.
Anonym píše:
Sobota 07.07.2012 19:42
Ďurko?
Anonym píše:
Pondělí 09.07.2012 16:51
Nie Ďurko, ale Jožko. Ten čo bol doteraz prednostom na mestskom úrade a podpredsedom Smeru. S Ďurkom pokiaľ viem nemá nič spoločné.
Anonym píše:
Pátek 13.07.2012 08:39
 
VLÁDA SLOVENSKEJ REPUBLIKY
 
UZNESENIE VLÁDY SLOVENSKEJ REPUBLIKY
 
k návrhu na odvolanie a vymenovanie prednostov obvodných úradovVláda
 
A. odvoláva

A.11. Štefana Hrenáka
z funkcie prednostu Obvodného úradu Považská Bystrica

B. vymenúva

B.11. Jozefa Smatanu
do funkcie prednostu Obvodného úradu Považská Bystrica
Anonym píše:
Pátek 13.07.2012 14:54
Smatana? Šak Karolko ho okydával po úrade a kade chodil vravel, že Smatana bude prednostom obvodného iba cez jeho mrtvolu.
Anonym píše:
Pátek 13.07.2012 15:57
Smatana je OK, ale Milada je hrôza. Kde je jej SNS? Ale dopadla - kultúrna referentka. Po funkcii poslankne NR SR si zaspomína na staré doré časy pri nástenkách. Ak sa stane vedúcou po Pilečkovej to ešte iba začne dohadzovanie kšeftov. Má čo splácať bývalým SNSákom. Domy opatrovateľskej služby treba zaplniť ako pri Hypernove tak aj v Pov. Podhradí.
Maďari ochraňujte nás!!!
Anonym píše:
Pátek 13.07.2012 18:22
Žiadna kultúrna referentka, ale sociálna manažérka, a Pilečková je dávno v krízovaom centre na SNP.
Anonym píše:
Pátek 13.07.2012 21:32
Kedysi dávno dávala rozumy aká je ona poslankyňa, predvádzala sa na zastupiteľstvách a teraz sociálna manažérka. Kde sa zastaví jej pád. Syna má vydareného, priateľa v Turecku - má všetky predpoklady aby bola dobrá sociálna manažérka. Len jedno neviem pochopiť prečo posledná zástupkyňa SNS v zastupiteľstve dala prednosť práci na MsÚ. Všade sa šetrí a zrazu nové pracovné miesto.
Anonym píše:
Sobota 14.07.2012 07:44
Prečo šla Cb.Miladka het?
Tieto rošády asi zorganizoval HanTonko. Získal o 1 koňa v zastupiteľstve naviac (ten jeho nový "nezávislý" sbs-kar), Joža Smatanu prehodil na Obvodný úrad, kde ho viac potrebuje (na msu aj tak len čučal a nič z toho) a Milada bude kvalifikovaná nástenkarka na Msu.
No nie je to krásne?
Anonym píše:
Středa 01.08.2012 16:27
 Anonymous User Jul 31, 2012 09:05 PM

Dívam sa na to vaše zasadnutie a poviem vám strašné ,toto ma byť elita ktorú sme si vybrali v nádeji, že bude lepšie.Nemám vaše školy no niekedy stačí obyčajný sedliacky rozum.Skúste sa opýtať ľudí na ich názor,no to bude asi tiež ťažké keď nedovolia ani predstúpiť na zasadnutí,len preto lebo nieje z PB.Čo ak príde človek z iného mesta ktorý chce investovať v PB veľké peniaze ani tomu to nedovolia?Alebo potom budu iné pravidla ? potom k tomu kúpalisku v Rajeckých na Laure je vstup 4 eura a poviem vám je tam hromada bystričanov,ktorí si zaplatia ešte aj cestu tam. Ešte k tej cene-ak ponúknete kvalitu a človek sa cíti dobre tak je ochotný si aj priplatiť nehovoriac o tom že sa dá zarábať aj na občerstvení.No vám je to takto pohodlnejšie. Netvrdím že pán Smatana ma vždy pravdu ale ak ju aj ma tak ste všetci proti nemu je upne jedno čo povie.Je to až deprimujúce aký dokáže byť človek s vašim vzdelaním. Z akého dôvodu tam sedia oastatní poslanci keď pán primátor nedovolí nikomu povedať svoj názor. Aj môj 13 ročný syn ma tento istý názor a to je čo povedať Myslím že by ste sa mali všetci zamyslieť Už som sa stretla s viacerími ľuďmi ktorí uvažujú o odchode z tohto srašného mesta Chudák pán Smatana DO KEDY SI NECHA SRA.ť NA HLAVU!!!!!

(z príspevku boli redakčne odstránené nefunkčné prázdne miesta)

« leden 2021 »
leden
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359