Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Vedia na mestskom úrade o existencii tejto webovej stránky?

Vedia na mestskom úrade o existencii tejto webovej stránky?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pondělí 24.03.2008 14:09
[2008-03-24] Odpoveď redaktora PB.OTVORENE anonymnému diskutérovi.
Dnes o 09:34 sa v diskusii ku článku "Odstavovanie Chudovského pokračuje" objavil nasledovný príspevok:

"Škoda že sa články z týchto stránoék nedostanú k tým čo im patria. Pán Smatana keďže sa isto občas stretne s primátorom a jemu podobným by mu mohol nejako neformálne naznačiť, že existuje táto stránka a keď by sa občas do nich pozreli - v niečom by im to možná aj pomohlo v rozmýšľaní a rozhodovaní o osode mesta - ako i názore na ich činnosť a prácu. Aole im je jedno čo si o nich okolie myslí ????"

Zverejňujem svoju odpoveď aj formou samostatného článku.

Na mestskom úrade vedia o existencii tejto stránky

Vložil(a) Juraj Smatana 24. 03. 2008 12:22

Môžem vás ubezpečiť, že na Meste všetci vedia o existencii tohoto webu.
Mnohí ho pravidelne sledujú - a niektorí pracovníci pravdepodobne občas aj prispievajú.
A odkedy sa návštevnosť PB.OTVORENE začala blížiť k 1000 jedinečných IP adries DENNE, nemôžu toto médium ignorovať. Veď Považskobystrické novinky si za TÝŽDEŇ prečíta okolo 7000 ľudí.
Takže s týmto problémom sa zaoberať nemusíme.

Skôr by tomuto webu pomohlo, keby sa tí čitatelia, ktorí občas prispejú kvalitným názorom do diskusie, zaregistrovali (hoci pod pseudonymom), a občas napísali súvislejší text. Veľmi by tým pomohli zvýšeniu kvality politického diskurzu v našom meste.

Lebo donedávna sme v Považskej Bystrici mali len
1. oficiálne-propagandistické médiá, ktoré vynášali bývalé vedenie mesta do neba (Marika, PBnovinky)
2. kritické médiá (Obzor, TV Považie), ktoré však boli ignorované vedením mesta.
Čiže namiesto dialógu tu boli skôr dva monológy.

Po voľbách došlo k istému preskupeniu, ale stav akejsi pozičnej vojny stále trvá. Na niektoré veci sa novinári jednoducho nespýtajú - nazýva sa to "samoregulácia" :-) Náš web vytvoril priestor pre ten typ informácií, ktoré sa doteraz len trúsili v osobných rozhovoroch. Samozrejme, že sú to mnohokrát informácie zlomyseľné, povrchné, niekedy aj vedome nepravdivé. (Za takúto dezinformáciu napríklad považujem - pri momentálnom stave poznania - informáciu o tom, že kontroverznú bytovku na Pribinovej ulici by mala stavať firma viceprimátora Haviara.)

Za riešenie však nepovažujem zlikvidovanie možností pre publikovanie anonymných príspevkov na internete. Ono sa to ani nedá. Keď zrušíme diskusie na PB.OTVORENE, objavia sa na inom webe. Len sa pozrite na linku http://povazska-bystrica.otvorene.sk/povazska-bystrica-na-inych-weboch , koľko takýchto stránok je. Dnes už je technicky možné, aby stránku s necenzurovanou diskusiou sprevádzkoval jeden študent behom pol hodiny, zdarma na nejakom zahraničnom serveri.

Takže smerom k zákazom a cenzúre cesta nevedie. Stačí si pozrieť diskusie k článkom na renomovaných portáloch, napríklad SME alebo PRAVDA - úroveň diskusie tam nie je nejako rádovo vyššia, ako tu. Je to trend, ktorý sa nedá zahatať, len kultivovať.

Pri osobných stretnutiach budem vedeniu mesta odporúčať, aby tieto nové trendy šírenia informácií začali brať vážne. Ponúknem vedeniu mesta možnosť, aby na tomto webe publikovali svoje reakcie, či už ako príspevky do diskusie, alebo ako normálne články (blogy). A pre prípad, žeby nemali čas zaoberať sa sledovaním nejakých internetových diskusií, môžeme im najzávažnejšie otázky, ktoré tu zaznejú, zasielať napríklad e-mailom, ako žiadosti o vyjadrenie. Či sa to politikom páči alebo nie, s voličmi už nestačí komunikovať len volebnými plagátmi, na mítingoch alebo cez klasické médiá.

Globalizácia pokročila natoľko, že postupy a technológie, používané v súčasných prezidentských voľbách v USA, sa čoskoro objavia aj u nás, a to aj na komunálnej úrovni. Stavím sa s hocikým o hocičo, že napríklad videoklipy na YouTube sa objavia počas najbližšej predvolebnej kampane aj na úrovni volieb do našich mestských a obecných zastupiteľstiev.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 25.03.2008 16:51

Samozrejme, že bytovku na Pribinovej nejde stavať firma pána Haviara PRIAMO... Ale prečo sa pán Haviar tak výrazne angažuje?! Prečo pán Haviar bol proti tomu, aby sa problém prediskutoval na VMČ Lány?! Prečo pán Haviar na stavebnej komisii hlasoval za tento "projekt", keď na Lánoch sa s novou výstavbou vôbec neráta v starom, ale ani novom územnom pláne?!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 27.03.2008 00:27

angažuje sa preto, pretože chce ľuďom pomôcť predsa. Všetci sú predsa v politike preto, aby pomohli ľuďom a nechceli za to žiadnu plácu. To si ešte nepochopil? Ako vidím uveril tomu už aj polyhistor Smatana. Takže hlasovaním na komisii Standa hlasoval ZA , ale vo vnútri svojej najhlbšej a najpoctivejšej duše bol samozrejme proti bytovke. Pripomínate mi čerstvých absolventov nejakej pyramídovej hry.To je naozaj problém napríklad poslať tam svojich robošov prezliecť ich do monteriek inej firmy a tichou zmluvou faktúrovať?( podobných tichých spôsobov existujú desiatky). Vážení, nebuddte smiešny a hlavne naivní. Do politiky ide každý iba nakradnúť a veľkosť válova je priamo úmerná schopnosti klamať a zavádzať! s pozdravom (už mám barák, chatu, tri autá a zabezpečenú rodinu a mozole na rukach som nikdy nemal)

pavol briestensky
pavol briestensky píše:
Středa 26.03.2008 00:10

Jedine co mozem povedat je to,ze pracovnici mesta nemaju absolutne ziadny zaujem o nazory obcanov,nieto este o kritiku.PB-novinky je platok ktory absolutne postrada akukolvek realitu a doslova mi pripada ako noviny pred rokom 1989.Je tragediou funkcionarov mesta,ze si to vobec neuvedomuju a spravaju sa presne ako komunisti.Sami uverili tym chvalospevom o ich uzasnej praci a ked je to este aj v novinach tak si naivne myslia ze to tak naozaj je.Ale obyvatelia to vidia inak,ale bohuzial v tomto skoro diktatorskom meste kde veli SMER nie je kritike prostrerdnictvom PBnoviniek,alebo TV Povazie dana ziadna moznost.Aj preto vedenie mesta utoci na TV Marika kde nie je len chvala,ale aj nazory z druhej strany.Priznavam sa,ze i ja som volil vo volbach v meste stranu Smer,ale uprimne tento krok lutujem a slubujem ze sa to uz nestane.To co panuje v meste je chaos a totalna neznalost riadenia.Lackovica som nikdy nevolil,ale taky bordel ako je teraz tu nebol.Bol uz pan primator aj s ostatnymi poskokmi niekedy v meste aby videl ake je spinave a zanedbane.Bol by som rad keby sa pan Kerul laskavo presiel po autobusovom nastupisti a zastavkach ako vyzeraju.Je to cosi nechutne.Otrhane cestovne poriadky,neochotni soferi a spinave autobusy je vizitka pana Kerula a spol.O kulture skoda hovorit ked ju vedie pani Kardosova,byvala uradnicka co ratala kontajnery na bytovom a jej predstava o kulture je Hip-hop!!! V tomto meste sa nezastavil cas,ten cas sa otocil a vracia sa nazad do cias socializmu.Cenzura na kazdom kroku a akakolvek kritika je potlacena.Hanbim za toto mesto a to vobec neprehanam.Uz aby boli volby a som presvedceny ze sa to zmeni,lebo nastastie mnoho obcanov si zacina uvedomovat ze tu politiku robia amateri.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 26.03.2008 03:44

A to až moc dobre. A sami tam vypisujú. A až tak intenzívne, že občas ich musí krotiť aj polícia.

Adame a spol. si urobili z PB súkromnú špajzu. Svojich poskokov sa snaží udržať žvancami z mestského válova. Prečo neschopná Kardošová je na čele kultúry v meste? Že by preto, aby Kardoš správne hlasoval?

Prečo poslanec Pély zároveň berie odmeny ako externý právnik od mesta, hoci drvivú vačšinu sporov mesta prehráva? Žeby preto, aby správne hlasoval?

Kritizovali predchodcu, že z TV Marika si spravil svoju hlásnu trúbu za peniaze daňových poplatníkov. Ale to isté si spravili aj oni, ale z TV Považie. Žeby preto, že TV Považie oblbuje svojími TV spotmi občanov a tichým spoločníkom onej TV je brat viceprimátora Standa?

Občania zbadajú, čo zostane z mesta, keď táto lúza skončí svoje bačovanie. Zatial je to smrad z divokých skládok, krivé a predražené chodníky, devastovaný šport a kultúra v meste. A samozejme, rozšafné odmeny pre seba...

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 26.03.2008 08:10
Anonym píše:"Kritizovali predchodcu, že z TV Marika si spravil svoju hlásnu trúbu za peniaze daňových poplatníkov. Ale to isté si spravili aj oni, ale z TV Považie."

Máte nejakú informáciu, že do TV Považie plynú nejaké peniaze z mestského rozpočtu? Lebo do TV Marika idú pekné milióny (pokiaľ viem zmluva ešte nebola zrušená, je len zo strany Mesta spochybnená - čo považujem za správny krok).

Osobná previazanosť je druhá vec, napr. menežér TV Považie pracuje na ekonomickom odbore MsÚ. Ale takéto vzťahy sa v pomerne malom meste nedajú vylúčiť (niekedy je aj Slovensko príliš malé na to, aby človek všade nemal rodinu :-)

Takže ešte raz: poberá TV Považie nejaké peniaze z obecného rozpočtu, tak ako ich pobera(la) TV Marika?


Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 26.03.2008 11:27

Vy o tom neviete pán Smatana? Veď ms. zastupiteľstvo to schválilo ešte niekedy koncom minulého roka 2007, resp. začiatkom 2008.

Nepamätám si už presne, ale na Marike to bežalo dosť dlho. Ale si pamätám, že keď sa niekto v diskusií pýtal, že či budú aspoň vysielať necenzurovaný priebeh ms. zastupiteľstva ako TV Marika, tak primátor odpovedal že nemôže nariadiť súkromnej TV Považie čo má vysielať :))) Ale ten nejaký milionik z ms. rozpočtu to zariadiť môže. Najmä keď budú mať trpezlivosť so strihaním záznamov, aby tam niečo ucelené a nekoktavé zosmolili. No a to je dosť fuška.

Na záver malaá rada. Primátor, alebo víceprimáti tu budú vedieť určite presne.

PS: Že by dochádzal dych?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 26.03.2008 11:50

Páni,dnes sa pozerajte cez prestávku hokejového zápasu Skalica - Košice ( po prvej resp. druhej tretine) V aktualitách budú nekalé aktivity hviezdy mesta.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 26.03.2008 23:44

Chudovský vyprávial o Haviarovi a jeho aktivitách, že sa na to stv dala

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 27.03.2008 10:57

pošli link ak vieš.

Jožin Zbažin
Jožin Zbažin píše:
Čtvrtek 01.05.2008 12:48

ja na bráchu brácha ńa mne:-))) je to jedna banda a hryzu sa o naše dane chlapci....

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 26.03.2008 12:12
Neviem všetko, ale nehanbím sa spýtať :-)

K tomu dochádzajúcemu dychu:
v minulom volebnom období sme mali kapacity (personálne, časové aj finančné) na podrobný monitoring zastupiteľstva. Teraz ich nemáme. Nie je to ani také potrebné, pretože kým "za Lackoviča" bolo treba bojovať o samozrejmé veci, napríklad o možnosť fotografovať poslancov počas hlasovania (pamätáte sa, že? :-), teraz môže celý priebeh zastupiteľstva Bystrica sledovať v regionálnej televízii. Áno, v "lackovičovskej" TV Marika, ktorá bola (aj) reakciou na to, že Jaro Dunaj z Klub Strážov "strašil" s videokamerou na každom zastupiteľstve. A lackovičovci si zrazu uvedomili, že by im asi nevyhovovalo, keby mali takéto záznamy občania, ale oni nie.

Momentálne sa venujeme tomu, aby to už nebola len hŕstka občanov, ktorá vstupuje do diania. Táto webová stránka je len jedným kamienkom v mozaike.

Ozaj: ak sa vám zdá, že nestíhame, pošlite nám 2% zo svojej dane. Údaje nájdete na www.rozhodni.sk. Všetky prostriedky použijeme na presadzovanie "zelenej" a občianskej agendy z pozície tretieho sektora, v našom meste aj na celoslovenskej úrovni.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 26.03.2008 11:56

A ja len dodám, že zajtra je ms. zastupitelstvo. Kto sa potrebuje niečo spýtať bude mat možnosť z prvej ruky. Samozrejme, ak mi ctení zastupitelia udelia slovo, o čom ale niet pochyb. Pozvánka platí aj pre občianských aktivistov, aby boli v obraze :)

http://www.povazska-bystrica.sk/oznamy.phtml?id6=51&module;_action__0__id_info=11009

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 26.03.2008 12:01

Pán Ševčík, tak sa opýtajte ako a kadiaľ chodí pán Pruskaj vo svojom pracovnom čase.Minule na mestskom zastupiteľstva tvrdil,že chodí aj na obchodné jednania a služobné cesty. No neviem o čom jednal na SNP, v Tescu, na Gurmáne....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 26.03.2008 16:01

Ak tam budem, spýtam sa. Je možné že mi ctení p. poslanci a poslankyne neumožnia vystúpiť, niektorí majú v nohaviciach... Ktorí sú to, treba si pozrieť na svetelnej tabuli pri hlasovaní.

Ak je možné, doplnte termíny, v ktorý deň, o ktorej, kde... A ak sa dá, môžte ich aj pofotiť, oni sa niekedy radi predvádzajú:)

Jožin Zbažin
Jožin Zbažin píše:
Čtvrtek 01.05.2008 12:51

auto Vám nepredali?...hmm.:-)))) Keby Vás zaujmali nejaké normálne veci v tomto meste,ale z Vás trčí len to že ste neni primátor,už sa tam radšej nestrápnujte....lebo fakt je to humor na tej marike...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 01.05.2008 13:02

Ten guatemalský rušňovodič?? Ten nemá na Pluskaya, ani auto mu nevedel dokázať kolko km s ním nachodil.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 25.04.2008 22:30

Kde chodý Pluskay? Iba za svojimi kšeftami, ako by získal čo najviac z mestskeho majetku pre seba. pán Adame ako sa hovorí vrana sadá k vrane, alebo zlodej sa spolčuje zo zlodejom.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 27.04.2008 09:08

vidiet aky si debil, ked ani nevies ako sa Pruszkay pise, nesiahas mu ani po kolena Jaro.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 25.04.2008 22:46

Bystričani, čas beží dúfam,že do budúcich volieb už máte vybratého svojho kandidáta na primátora PB.kde najdete lepšieho odborníka ako je pán Smatana? Odborník na dopravu, Bystricu preklínajú všetci motoristi z okolia a celeho Slovenska pri prejazde cez PB. ODborník na cykloturistiku a cyklistické chodníky, asi sa bicyklovával z Dzurindom. Kde sa nanho hrabú nejaký odborníci na lesy a likožrúta v Tatrách on to priešil naše hory sú zdavšie než kedykolvek, skrátka odborník od mrkvičky po rakety. Treba ho spraviť primátorom, bude Vám zavidieť celé Slovesko ak nie EU.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 26.03.2008 08:19
Nejaké konkrétne príklady prosím. Viete o nejakom kritickom článku, ktorý PBnovinky neuverejnili? Alebo o sankciách, ktoré nasledovali po uverejnení kritického názoru?

Mám skôr skúsenosť, že cenzúru a potláčanie kritiky majú ľudia nastavenú v hlave.
Držia hubu a krok preventívne.
Je rok 2008, najhoršie čo môžu človeku urobiť, je vyhodenie zo zamestnania (ak pracuje v mestských službách) alebo trestné oznámenie. Čiže nič osudové.
Taká krajina, kde by človek nemusel pre osobnú slobodu niečo obetovať, na Zemi neexistuje.
Aj diskusné príspevky na tejto stránke sú dôkazom, že na Slovensku už odvaha dosť zlacnela.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 27.04.2008 08:13

pán Smatana, klobúk dole konečne ste spravili čosi pozitívne pre ľudí na Pribinovej fakt Vás chvália len treba mať oči otvorené lebo čert nikdy nespí, ale tá diaľnica .......no coment to ste naozaj prehnal, nechcem to tu rozoberať.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 26.03.2008 23:56

citam a v socializme spis asi ty ked nerozoznas kardosovu od kerula. hip hop vladne svetu, co maju pocuvat a tancovat na moravanku alebo petra lipu?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 08.04.2008 23:53

Matka božia,aký je to zlý človek,spýtajte sa učiteliek v jej sukr.škole,falošná,najradšej berie deti do školy od rodičov,čo z nich čosi vytlčie,je smutné aku dostala funkciu na meste,ked bola dcéra v supers star,tak všetci museli povinne posielať hlasy,tak ím to nariadila teraz p.riaditelka Px Centra,smutne páni z vedenia mesta,viem p.primator mate to ťažké,ale ste tam kde ste chceli byť,buďte spravodlivý a otvorte oči,zaťial Vaši občania..

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 13.04.2008 10:05

Primator na to nemá aby viedol taký kolos ako je mesto. Je to iba figurka na šachovnici s ktorou potiahne komu to pasuje z ľudí v jeho okolí - jemu je to jedno. Má 58 rokov, plat má perfektný a istý, dôchodok sa mu rapídne zvýši, odmeny sú tiež astronomické oproti tomu čo mal v NSP tak čo? A tieto veci a názory občanov sa k nemu aj tak nedostanú , takýto ľudia čítaju iba to čo im prospieva , čo ich chváli a čo im predložia Tí čo ho potrebuju oblafnúť !! Ináč by nemohol povedať v televizií taký dríst, že mesto je taraz čistejšie ako v minulosti. To teda bol vrchol blbosti alebo arogancie moci ?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 13.04.2008 20:39

ako potiahol Haviar s pribinovou? to bol potom na ktorom políčku šachovnice?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 13.04.2008 21:05

sms-ky by som poslal aj ja, ako teraz pre elán, veď posielala predsa pre svoje dieťa, dobre situovaných rodičov by som si vyberal predsa aj ja, veď je podnikateľský subjekt a za niečo treba papať. Radšej napíš, že ťa prepustili a si bývala učiteľka, alebo vyhodili tvoje decko, lebo bolo hudobne hluché. Srší z tvojho príspevku závisť ba až nenávisť zato že je úspešná žena. Hlupaňa!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 15.04.2008 00:02

Niesom učiteľka ani mi nevyhodil nikto decko!a to ako to funguje u úspešnej žene? ani lístok sa nepohne bez vetríka,skrátka je vychcaná ,falošná slubotechna!škoda že má manžela pod papučou,toho si viac vážím,ten je ľudskejší.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 27.04.2008 09:28

O tom sľubovaní, len si dovolím pripomenúť, práve o tom je politika. Viď pán Haviar. Sľúbi vám aj dom v Prahe, len aby vás nadchol. Nám sľúbil plastové okná s dialnicou a dodnes nič nemáme a asi ani mať nebudeme a dialnica sa už stavia.

Jožin Zbažin
Jožin Zbažin píše:
Čtvrtek 01.05.2008 13:04

ja sa nečudujem že ludom v mestách vládnu takíto ludia,lebo veriť niekomu čo mu slubil plastové okná a dialnicu :-)))))a pritom dobre vie že toto je vec NDS a nie nejakého Haviara.....čiže vážený pane sa zamyslite nad sebou.....nie mesto nám bude meniť okná ale NDS, niekedy....a dialnica nad mestom sa ešte nestavia,takže okná prídu na rad ked sa začne stavať most..snád....ale to treba bombardovať Chomu v NDS a nie Haviara na meste...a ak to slubil a ste ho počuli,čo Vám na to povedať,mali ste mu oznámiť že je klamár.....ale to by ste museli rozoznať čo je mestské a čo štátne....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 04.05.2008 17:47

už je 21 storočie aôe naivita ľudí a ich tuposť je stále ropvnaká - súhlasím, že obracať sa treba vždy na toho pravého !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 04.05.2008 18:58

nejde len o tupost, ale mnohokrat aj o bezradnost starych ludi co v tak postihnutych bytovkach byvaju. A v tom je ta spinavost ked taky cerveny mesky panpuch ich doveru zneuzije a naslubuje. Mal by vyjst zakon aby uz ziadny komunista stb-ak a im podobni pravoverni nemohli kandidovat.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 04.05.2008 19:26

Tak taký zákon nečakaj - najmä nie od fikovej komunistickoeštebáckej sebranky. Zneužívajú veľkú ľudskú slabosť - nádej - podobne ako cirkev. V našich končinách uplynie ešte veľa rokov kým takýto druh politikov nebude mať vo voľbách šancu. Kto by dnes povedal voličovi číru pravdu - stal by sa politickou mŕtvolou. Ale náš červený gentleman a bojovník za plastové okná sa ňou stal aj tak, dúfam !

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 04.05.2008 19:37

Nikdy sa takyto zákon aký spomýna hore pisateľ nebude prijatý, lebo by sa to týkalo hlavne terajších mocipánov čo sú v koalici !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 04.05.2008 20:10

to je fakt ziadna zmena, ved dlhodobo uvolneny dovernik kubovic operuje nadalej?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 04.05.2008 20:36

a najaktívnejší mladý komunista osemdesiatych rokov sa dokonca stal zástupcom primáša. chcete ešte nový zákon?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 04.05.2008 21:40

Zbadal, že šancu má ľavica, účelovo sa infiltroval do Smeru. Nedôveryhodný : v mladosti červený aktivista - ako podnikateľ preliečený z ľavicových bludov, predsa len, snívajúci o funkcionárskom živote verchušky. Poradca bez osobnej zodpovednosti. Žaba - kvá - kvá - kvalita !

« květen 2018 »
květen
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359