Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Včerajšie mestské zastupiteľstvo - vrchol trápnosti

Včerajšie mestské zastupiteľstvo - vrchol trápnosti

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 30.10.2009 20:28
[2009-10-30 KOMENTÁR] Včerajšie zasadnutie mestského zastupiteľstva trvalo od deviatej hodiny rannej do desiatej hodiny večernej, teda s prestávkami 13 hodín. Schvaľoval sa snáď rozpočet mesta? Alebo kompletne nový územný plán? Projekt oddlženia mesta? Či koncepcia odpadového hospodárstva alebo iný superdôležitý dokument? Nie, program bol úplne bežný, väčšinu bodov tvorili informatívne správy, ktoré sa obvykle len berú na vedomie. Bolo to však posledné zastupiteľstvo pred voľbami do VÚC a politici nedokázali odolať pokušeniu ukázať sa v televízii v čom najlepšom svetle a zadupať konkurentov pod čiernu zem.
Včerajšie mestské zastupiteľstvo - vrchol trápnosti

Shooty to opäť vystihol, aj keď tam včera nebol. www.shooty.sk. Kliknutím obrázok zväčšíte.

Vydržal som tam sedieť asi dve hodiny, a za ten čas sa udialo nasledovné:

- Poslanec Matušík (kandidát do VÚC) predstavil svoj projekt relaxačného centra pri Diamone. Nakoniec o projekte ani nežiadal hlasovať - len ho odprezentoval a skritizoval stavebnú komisiu, ktorá pred týždňom projekt odložila pre existujúci rozpor s územným plánom.

- Do diskusie sa prihlásil občan Remiš. Požiadal zástupcu stavebného úradu o potvrdenie, či skutočne poslanec Matušík pri Diamone stavia čiernu stavbu. Ing. Appel to potvrdil. Následne sa občan Remiš pána Matušíka spýtal, či kvôli tomu nepovažuje za vhodné odstúpiť z funkcie poslanca a člena stavebnej komisie.

- Poslanec Jurčík (kandidát do VÚC) poďakoval za to, že mesto zrealizovalo jeho návrh rekonštrukcie cesty, a navrhol ďalšiu potrebnú opravu cesty.

- Viceprimátor Haviar ho zavrátil - cesta vraj nebola rekonštruovaná na návrh poslanca Jurčíka, ešte predtým prišiel podnet z výboru mestskej časti

- Poslankyňa Belásová (kandidátka do VÚC) navrhla zverejnenie emisnej štúdie k chystanej paroplynovej jednotke, diskusia sa však stočila iným smerom: viceprimátor Haviar vyjadril údiv nad tým, že hoci ako poslankyňa NR SR schvaľuje zákony, jej predvolebné bilbordy viseli dlho pred oficiálnym začiatkom volebnej kampane, čo považuje za porušenie volebného zákona. Poslankyňa Belásová poprela, že by mala bilbordy dlho pred začiatkom kampane.

- Viceprimátor Haviar tiež povedal, že ho vraj "občania upozornili", že bilbordy kandidátky Belásovej visia presne na tých istých plagátovacích plochách, kde pred niekoľkými mesiacmi boli bilbordy anonymne útočiace na vedenie mesta.  Poslankyňa Belásová medzi tým žiadnu súvislosť nevidela.

- Nasledovala škriepka o tom, kto má vinu na nezískaní eurofondov pre školy a zásluhu na získaní eurofondov pre školy, prekladaná vetami typu "ďakujem že mi robíte predvolebnú reklamu do VÚC, lebo aj zlá reklama je reklama".

Zdvihol som sa a opustil tento chrám považskobystrickej demokracie. Diváci - masochisti, tešte sa na dvanásťhodinovú telenovelu v lokálnej televízii.

Šiel som na zastupiteľstvo s tým, že prednesiem návrhy na "zverejnoprávnenie" Považskobystrických noviniek, podložené analýzou (ne)objektívnosti našich mestských novín, ktorú pre Klub Strážov spracovala nezávislá zahraničná organizácia. Ale uvedomil som si, že v takejto klíme by čokoľvek vyznelo len ako predvolebná prezentácia. Aj keby som získal svojich "5 minút na TV Považie", samotnému návrhu by to uškodilo. Takže - nabudúce, o mesiac, keď sa už poslancom skľudnia rozbúrené politické hormóny.

 

 

Anonym píše:
Pátek 30.10.2009 20:59
vdaka za vystižnú infirmaciu, aspoň už nemusím pozerať lokálnu TV :)
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 30.10.2009 21:19
Zas nezaškodí, - napríklad dopoludňajší pokus doplniť poslanca Keruľa do mestskej rady, to je VEĽMI zaujímavá vec!
Anonym píše:
Pátek 30.10.2009 23:28
To je tak, keď sa zlodeji hádajú - od poctivého Remiša až po ešte poctivejšieho HAstanda.
Komédia, komédia. Nebudem voliť ani jedného z nich, sú to darmožráči a pevne verím, že ľudia to vidia.
Anonym píše:
Sobota 31.10.2009 06:26
Súhlasím, bolo tam prepratého veľa špinavého prádla, ale to je O.K. Keby boli "naši" poslanci čistí, "nepralo" by sa. Vystihli to v záverečnej diskusií viacerí prítomní občania a úplne najsamlepšie zrejme p. Mikudík. Za občanom prídu len pred voľbami, potom občan len drž hubu, nekaz kšefty a neobťažuj nás svojou prítomnosťou. DOPORUČUJEM pozrieť.
Anonym píše:
Sobota 31.10.2009 12:14
Naozaj tragikomédia, aj ja odporúčam si tento maríkovský kabaret pozrieť. Opäť rozumne vystúpil iba Karas. Ešte možno za vypočutie stojí vystúpenie Matúšíka o predražených zákazkach a funkčnosti mestského "antikorupčného" balíčka. A potom samé osieranie a chválenie. I.viceHASTando opäť nesklamal. Namiesto vysvetlenia angažovanosti v plynovom megakšefte zákerne a podpásovo zaútočil-nič nové. Bačík, Jurčík siahodlho rozprávali o všetko a o ničom. Doteraz nechápem, čím sú a boli títo dvaja tejto spoločnosti užitočnými. Dodko Kefúľ hneď na začiatku vysvetlil, že on vlastne ani nevie čo je to pohlavný styk no a podobne ostatné ofce dojili mlieko teda dvíhali ruky ako im ich bačovia prikazovali. Občasné slovné vsuvky starého uja a II.vicekubodriča boli len klincami do rakvy tohto skorumpovaného kolotoča. No a nebožtíka navrhol vo svojej rozprávke kto iný ako najzelenší forest gump Ševčík. prajem teda príjemnú zabavu a užite si ju, platíme si ju predsa všetci.
Anonym píše:
Sobota 31.10.2009 19:43
To nebola rozprávka, ale bájka :)
n.f.g.Š.
Anonym píše:
Neděle 01.11.2009 19:03
Pozeral som aj ja to zastupitelstvo, no jednoducho mária môže íst do puše. V spolku takých kráv, volov a plešatého baču s dvomi vicehonelníkmi by som bol aj ja toreádor.
Anonym píše:
Neděle 01.11.2009 20:42
Však príď si zatrénovať aj ty. Zatiaľ plešatého baču cvičí hlavne forest gamp Ševčík a teraz veľlmi dobre sekundoval aj sklenár Mikudík. Občas prispeje Chupek, Cenklová...
Matušíka teraz zase "skolil" jeho exparťák Remiš
Anonym píše:
Sobota 31.10.2009 18:21
Kukal som kukal ako púk na ten záznam zo zatupitelstva. Občas som sa zasmial, ale občas mi bolo aj do plaču. Blahoželám ti starý Truľo k vytvoreniu a "dokonalému" manažovaniu ojedinelého spolku udrístaných poslaneckých tupcov a úradníckych zlodejov.
Anonym píše:
Pondělí 09.11.2009 22:32
Fanázia,lepšie sa to ani nedalo napísat.GRATULUJEM.
Anonym píše:
Sobota 31.10.2009 19:25
Pekný deň.

Rád by som vám dal do pozornosti skutočnosť " ako opäť " raz v PB víťazí spravodlivosť. Tentokrát mesto PB vyhlásilo výberové konanie na funkciu riaditeľa CVČ. Mýslím, že sa prihlásilo 5 uchádzačov z ktorých odborné komisie / aj so zástupcov mesta / vybrali podotýkam po overení všetkých dokladov víťaza a tento mal nastúpiť do funkcie od 01.11.2009. Čuduj sa svte, pán ctihodný a tak presadzujúci zákonnosť výberových konaní primátor, odmietol vymenovať víťaza a "dal" preveriť opätovne jeho doklady o vzdelení a pod. Asi je to v meste normálne a nový riaditeľ "nie je na zozname " vyvolených.

 
Anonym píše:
Sobota 31.10.2009 19:40
No, pán ctihodný Starý ujo, asi pozabudol dať do výberovej komisie mladého Karáska :)) No a teraz má nadprácu :(
Anonym píše:
Neděle 01.11.2009 18:09
Ja si myslím, že okrem mažoretiek vystupovali aj tanečníci hip hop. A okrem toho neviem čo stále máte proti mažoretkám. Keď sa vam nepačia, tak na ne nechodte. Oblečenie majú ako aj v iných mestách. Keď sa vám nepáči ichoblečenie, tak chodťe na hokej, tam sú všetci naobliekaný. Mažoretky maju dost svojich priaznivcov. A pán riaditeľ Kortman s nimi chodil aj na vystupenia, neviem prečo by nemohol robiť dalej riaditela.
Anonym píše:
Sobota 31.10.2009 22:12
Drzte maaaaaa , lebo sa zo mna stane zlocinec.

Kto bol plakať pocas Dňa primátora. Lixvár, alebo priamo Krt-man? Za 20 rokov v službe hovno spravil, centrum je najmizernejšou výchovnou inštitúciou, neponúkajú nič, len pohľad na biele nohavičky mažoretkám, keď tancujú pred slizounmi sediacimi v prvej rade v kine, či meste a inak všekero nič. Inak lustrovanie tu uz raz bolo. Tuto komunisticku bandu treba zlikvidovat z verejneho obcianskeho zivota, zavliect do minizoo do Orloveho, ktore Kortman potopil a davat im aspon mesiac zrat gastany. Pa potom vymyslite co, lebo ja...
Anonym píše:
Neděle 01.11.2009 08:25
Do ZOO v Orlovom sa nikto nedostane, je to zabarikádované:

http://www.povazska-bystric[…]_level=2&stop_menu=2193
pridané 15.4.2009 15:48:00

Turista - negativna skusenost : Považska Bystrica a jej kulturne bohatstvo - Navsteva Kaštieľa v Orlovom

Dobrý deň,

Dovoľujem si podeliť sa s Vami o zážitok, ktory sa mi stal 12.4.2009.

Aj keď propagujete na Vašej oficiálnej stránke http://www.povazska-bystric[…].phtml?id3=21419&id2=0, že Kaštieľ je prístupný verejnosti opak je pravdou a zážitok je veľmi negatívny.

Návšteva kaštieľa bola plánovaná na 10.4. z dôvodu, že braná bola uzavretá a na nej zavesený lístok vstup zakázaný - Súkromný majetok, nikam, sme sa nedostali. Cieľ nasej prechádzky mal byť park v okolí kaštieľa.

Kedže som si pred par rokmi bral manželku z PB a na tomto mieste sme mali spoločné svadobné fotky, rozhodli sme sa znova pofotiť na známych miestach spolu z deťmi.

Boli sme prekvapený, že je toto miesto / park / pre verejnosť uzavreté. Okolo prechádzal starší pán a ten nám povedal, že jediná možnosť, kedy sú tieto braný otvorené je počas bohoslužby. Následne sme zistili čas a dátum a v očakávaní pekných fotiek a dobrého výletu sme sa tešili.

V deň D sme prišli na miesto a braná bola otvorená – “skvelé“. Sme sa aj na pár minút potešili, pokiaľ sme neprišli pred hlavný vchod kaštieľa. Tam sme sa stretli s vymletými zamestnancami. SBS a s pani správkyňou or upratovačkou. Ty si nás hneď odchytili a spýtali sa nás kam ideme. Vysvetli sme im že nejdeme na bohoslužbu, že sme sem prišli z ďaleka a chceme si urobiť zopár fotiek z deckami a poprechádzať sa po parku.

SBS so satanistickým príveskom ako nás počul odložil klobásu a pristúpil k nám. Jeho inteligentne reči "o tom, že majiteľ je Ukrajinec a že mu nedovolili prerobiť kaštieľ na hotel /a to je dôvoď na uzavretie areálu pre verejnosť - pomsta / a že nech okamžite odložíme fotoaparáty a opustime súkromný pozemok" náš viedli k poznaniu, že nie je normálny a sme na inej planéte. Pani čo to tam asi riadila, nám počas rozhovoru s SBSkárom niekoľko krát zopakovala aby sme opustili pozemok pokiaľ nejdeme na bohoslužbu. Nám to ale nedalo, spýtali sme sa čí sa tam ešte fotia svadby a že ano. Tak sme si chceli zaplatit za fotenie. Ani to nepomohlo. Samozrejme číslo na majiteľa mi nechceli dať. A naše argumenty, že park okolo kultúrnej pamiatky má byť prístupný verejnosti nezabrali. .... A dovidenia PB a jej kultúrne bohatstvo - Kaštieľa v Orlovom.

Roman

Návšteva PB ako turista
Anonym píše:
Neděle 01.11.2009 12:31
Ono to najprv znie nepríjemne, že Ukrajincovi nedovolili prestavať kaštieľ na hotel. Lenže chlapík kúpil kultúrnu pamiatku, takže takéto prestavby musia byť veľmi citlivé (a tým pádom aj drahé).

Keby aparát nášho štátu za čosi stál, tak by majiteľa veľmi prísne kontroloval, či nedochádza k devastácii. Ak dochádza, pokuty.

Ak majiteľ nie je schopný zrekonštruovať kultúrnu pamiatku s rešpektovaním jej historickej hodnoty, tak nech to predá majiteľovi, ktorý to zvládne.

Aj tak hanba že štát alebo samospráva nedokáže prevádzkovať takéto veci vo vlastnej réžii a predáva to prvému buľovi, čo položí kufrík s peniazmi na stôl.
Anonym píše:
Pondělí 02.11.2009 15:46
hmmmm... písať o problémoch na stránku mesta je ako hádzať hrach o stenu.... asi pred rokom som sa tam opýtal (trikrát), žiaľ, na moje príspevky (každý príspevok iní) nikto nezareagoval... tomu sa teda hovorí iteraktivita...

A skutočne by som aj ja chcel aby bol Kaštieľ prístupný, určite by to z pohľadu turistického ruchu pomohlo aj mestu. Myslím, že Lackovič mal pred bývalými voľbami také sľuby na kúpu všetkých troch kaštieľov okolo PB a ich rekonštrukcii... Lenže ten už mal toľko masla na hlave, že už mu ani to nemohlo pomôcť.
Anonym píše:
Pondělí 02.11.2009 15:56
Ak si chceš pokecať, píš sem.
Ak chceš odpoveď od zodpovedných, podaj žiadosť o informácie.

"Diskusia" na mestskom webe by sa mala premenovať na "Odpovede na otázky ktoré hovorca nevyhodil do koša a primátora nenahnevali"
Anonym píše:
Neděle 01.11.2009 18:17
Keď mohol primátor poverit na pol roka pani Marfiakovú - neuspešnú kandidátku na riaditeľku 1.ZŠ vedením školy !!! Pritom škola má dve zástupkyne riaditeľky !, tak prečo by nemohol menit rozhodnutie vyberovej komisie ?
Anonym píše:
Neděle 01.11.2009 18:29
Nejakon sa nám " stary ujo " z primariatu zakulatil, no za chváľu sa mu asi znáži životná úroveň, tak ešte nech si toho užije ?? Alebo že by dute bystricke hlavy nesklamali a opäť boli pozadu 4-6 rokov v politickom vývoji a volení ako to bolo doposiaľ ???
Anonym píše:
Neděle 01.11.2009 18:51
Ahoj, ty asi nečítaš tento web a nesledujes zastupiteľstvo, však? Inak by si sa nečudoval(a) nad nejakým zmareným výberovým konaním. Popri tých falšovaniach, korupcii, zlodejstvách, tunelovaniu, rodinkárstvu a neschopnosti, ktorú nám tu červeno-štb súdruhovia predvádzajú už 3 roky je nejaký riaditeľ CV4 iba omrvinka.
Anonym píše:
Úterý 03.11.2009 02:06
"Pozeral som aj ja to zastupitelstvo, no Jednoducho Mária môže íst do puše. V spolku takých kráv, volov a plešatého baču s dvomi vicehonelníkmi by som bol aj ja toreádor." A ako dopadla výberovka na CVČ? Kortman opat do funkcie! Načo su vysledky vyber.komisie?-nahovn.. Tak dopadne aj vyberovka na riaditela 1.ZŠ. Lackovič sa moze spokojne prihliadat, Adame nezaostava. A ako ho okydavali kvoli riaditelke na 8.ZS, kde sa tiez zahrali hru, kto je silnejší a zostal tam Lackovič kandidat. Hadam nebude Adame horší? Tentokrat to spravia hned 2x-CVĆ a 1.ZŠ. " Pozeral som zastupiteľstvo a jednoducho....."
Anonym píše:
Středa 04.11.2009 19:36
A že demokracia!!!!! Konkurzy.... Len formalita, páni poslanci, veď pri konkurzoch ste aj vy???? To vám nevadí, že "NIEKTO" ignoruje výsledky volieb???? Potom sa budú chytať za hlavu ak sa okolo začnú točiť média... Potom budete prehadzovať horúci zemiak na či hlavy?
Anonym píše:
Pondělí 09.11.2009 15:53
Povedzte to Matusikovi a Belasovej,tí sa neboja to vykricat na okrese!co mu ozaj sibe tomu Adamejovi.
Anonym píše:
Pondělí 09.11.2009 16:03
myslíš na okresnom výbore strany,však
Anonym píše:
Pondělí 09.11.2009 20:20
Matušík sa bojí priznať aj to že načierno stavia a naviac klame ľudom do očí!!!
Anonym píše:
Pondělí 09.11.2009 21:23
Ferko to proste posra... - http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/dnes/34364 kukni na to, stojí to za to.
Anonym píše:
Pondělí 09.11.2009 21:29
Za Lackoviča by takýto stavbári /z opozicie / chodili posra..tý..od strachu,aký dosah by to malo na nich. A teraz za Adameho su posrat... na meste , čo s tým, ako naložiť s čiernou stavbou. Ja by som navrhol ospravedlniť sa p. Matušíkovi. Vidím, že má rešpekt u náčelníkov mesta. Ani sa mu nečudujem, že takto stavia. No a čo?
Anonym píše:
Pondělí 09.11.2009 22:34
Presne ako sa pani Kardošová,riaditelka PX-centra dostala do funkcie!!!! Je to všetko skorumpovaná banda.

« září 2021 »
září
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359