Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / SMS: Schody z Dedovca k hypermarketu TESCO

SMS: Schody z Dedovca k hypermarketu TESCO

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 19.09.2008 12:02
"SMS" je nový žáner pre potreby tohoto webu. Krátka textová správa. Aktuálne informácie, ktoré nestíhame spracovať do formy podrobnejšieho článku. Dnes to bude kauza schodov, ktoré by mali umožniť obyvateľom niekoľkých desiatok rodinných domov na Dedovci skrátenie cesty k nemocnici alebo obchodnému centru.
  • dňa 22. septembra sa bude konať stavebné konanie, kde sa bude jeden z obyvateľov Dedovca snažiť získať dodatočné stavebné povolenie na parkovaciu plošinu, ktorú si vybudoval v línii plánovaných schodov
  • viacerí občania Dedovca združení do petičného výboru sa obávajú, že legalizácia tejto stavby môže v budúcnosti zabrániť voľnému prechodu ľudí týmto priestorom
  • kauzou sa už zaoberal Výbor mestskej časti Lány - požiadal Komisiu pre výstavbu, dopravu a životné prostredie, aby sa k veci vyjadrila
  • schody sú zahrnuté aj do rozpočtu Mesta na rok 2008 - projektová dokumentácia aj výdavky na realizáciu
  • celý pozemok zatiaľ patrí Mestu, pričom stavebník parkovacej plošiny platí za pozemok pod plošinou prenájom
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 22.09.2008 00:09

A nejake dalsie informacie by prosim neboli.. kedze na strankach mesta sa vazne nevyznam... (kde? kedy? ako? kto?) Neviem ci som to spravne identifikoval... ale jedna sa o to strkove pole pod Novym Dedovcom, ktore vzniklo zasypanim stavebneho odpadu z rekonstrukcie prilahlej predajne byvalej Jednoty (mimochodom uz vyse 8 rokov nedokoncenej)?

Mashin

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 23.09.2008 12:56

Jedna sa o pana Hoštáka, to je ten co má pri stanici obchod s masom.Tu pod Dedovcom v to velkom objekte(byvali obchod jednota) uz malo byt viacero veci.(penzion, obchod, dokonca som pocul ze bordel:-).Teraz tam byva a potrebuje parkovat.Myslim ze je pravdou ze ak tam bude mat viacero aut (2-3) tak mozu zavadzat ludom pri prechode po schodoch.Uz v terajsej dobe je to problem hlavne v zime, nakolko pri stavebnych pracach bola zrusena cast chodnika veduca od chodnika pri ceste a napajajuca sa na schody.Teraz je tato cat vysipana strkom, co v zimnych mesiachoch zmenoznuje dobru udrzbu, a casoch dazda je tam vela blata a mlaky. Navrhujem preto aby nebolo povolene vytvorenie parkovacich miest a bolo nariadene stavebnikovy uviest pozemok do povodneho stavu.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 23.09.2008 15:54
Pokiaľ viem, nejedná sa o p. Hoštáka.
Najnovšie informácie: dodatočné stavebné konanie bolo prerušené, lebo jeden z účastníkov konania namietol zaujatosť a ďalšie procesné chyby.

V minulých dňoch som sa stretol s oboma sporiacimi sa stranami a vidím tam jediné riešenie: Mesto by malo čím skôr zadať vypracovanie projektu schodov, pričom by projekt zohľadnil aj možnosť prístupu na súkromný pozemok z tejto strany. Technicky to možné je, občan ktorý si postavil prístupovú plošinu je ochotný financovať túto časť z vlastných financií. Nemá záujem používať plochu na parkovanie, stačí mu prístup autom na pozemok.

Schody sú v rozpočte už od minulého roka, stačí začať.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 25.09.2008 08:10

Pokiaľ viem tak p.Cigánik ( RNDr. - mal by to byť vzdelaný človek ) postavil čiernu stavbu na mestskom pozemku. Vzdelaný človek by mal toľko vedieť že nemá čo stavať bez stavebného povolenia a obklukou to zlegalizovať, môže to byť precedens pán Mgr.Smatana, ak nie Pandorina skrinka. Pán Smatana ste v dákej komisií( Komisiu pre výstavbu, dopravu a životné prostredietak)tak si to ustrážte Z môjho pohľadu je to jasné. Prioritné sú schody a mesto dáva na to aj peniaze z rozpočtu a dáka čierna plošina sa musí prispôsobiť schodisku a ked nie, tak potom Považská Bystrica nie je právne mesto a zasa rozhodujú známosti, známosti a zas len známosti a právo je len sekundárne ak nie je vôbec. PS: Krajné riešenie ked nebude dohoda : pokuta za čienu stavbu a k tomu jej odstránenie na náklady p. Cigánika

HOWG HOGO FOGO

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 25.09.2008 19:42
Skontaktovala ma aj druhá strana. Pokutu za vybetónovanie plošiny už dostal, a pokiaľ viem, nie je možné občana dvakrát potrestať za ten istý priestupok. Schody sú aj v jeho záujme, chce si len zachovať prístup k svojmu pozemku autom aj z tejto strany. Pred mojimi očami podpísal petíciu občanov, požadujúcu vybudovanie schodov.

Dodatočná legalizácia čiernej stavby by nebola žiadnym precedensom, je to žiaľ bežný jav. Kým nebudeme mať stavebnú políciu s poriadnymi právomocami, bude sa to diať bežne.

Súhlasím s vami, že keď sú raz schody v rozpočte a sú na mestskom pozemku, nie je čo váhať. Mesto tu môže ukázať svoju schopnosť robiť arbitra medzi susedmi a presadzovať projekty v prospech občanov. Z rozhovorov ktoré som absolvoval vyplýva, že očakávať dohodu medzi susedmi je utópia.

Stavebný úrad už nemôže postupovať inak, než prísne podľa zákona, inak sa tá kauzička premení doslova na nočnú moru.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 25.09.2008 19:45

veď ten horlivý stavebník bude mať prístup na svoj súkromný pozemok priamo z tých verejných schodov, ktoré mu popri plote postavia. Aký prístup by si ešte želal? Ak mu do projektu schodov zahrnú prístup autom na jeho súkromný pozemok, čo bude potom stavebník dodatočne legalizovať? Je to elegantný spôsob ako sa zbaviť všetkých účastníkov konania, ktorí s horlivou stavbou p.Cigánika nesúhlasia. Hlavne aby bol spokojný horlivý stavebník, ostatní to rozchodia...... Tu zákony neplatia......

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 25.09.2008 20:56

Čo urobí mesto ako arbiter, keď si stavebník svoju stavbu podľa zákona nezlegalizuje? Zase poruší zákon? Prečo sa mesto teraz, keď tam práve beží konanie o dodatočnej legalizácii tejto stavby, chce hrať na arbitra a nechce počkať na výsledok tohto konania?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 01.10.2008 21:32

Toto je už druhý Váš príspevok p. Smatana. V oboch sa snažíte navodiť dojem, že ide o susedský spor, čo nie je pravda - a vy to dobre viete. V skutočnosti ide o to, že pán Cigánik absolútne arogantne presadzuje svoj záujem vybudovať k svojmu pozemku tretiu prístupovú cestu. Ten Váš úžasný nápad upraviť projekt schodov tak, aby tam bola aj tá odstavná plošina by znamenal, že ak si tam p. Cigánik zaparkuje auto, schody budú asi nepriechodné - a že to urobí je temer isté. Mimochodom s tou pokutou máte pravdu. Mohli by ste uviesť aj jej výšku? Pokiaľ viem, tak mu rodinný rozpočet veľmi nenabúrala (500 SK).

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 25.09.2008 20:41

Takze peniaze su na to uz vyse roka a doteraz nebol nikto schopny s tym nieco spravit? Ach jaj.

btw.: stale ziadne informacie ani odpoved... je to teda ta strkova plocha alebo nieje? A mena tych dotycnych ludi? Alebo je to tajne ci si to treba vypytat pomocou zakona o pristupe k informaciam?

  1. Mashin
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 25.09.2008 20:59

Je to stavba - čosi ako cesta - pána Cigánika, ktorú ani nepoužíva, lebo má inú cestu až ku kľučke svojho domu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 25.09.2008 23:54

Jedna sa o pana Hoštáka.Informacia je z listu vlastnictava k danej budove!!!Vid www.katasterportal.sk a podla cisla stavby.Alebo redakcia nepozna cisla domov?! Na tej stavbe je pri umiestnene smerom od cesty.Situaciu poznam doverne inac by som sa do diskusie nezapajal. Aj tak ten clanok stoji na nic nakolko z neho nie je vobec niec jasne.Neviem co nim autor myslel a predpokladam ze nie som jediny na tomto fore ci v PB.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 26.09.2008 05:39

myslim, ze si trafil klinec po hlavicke. Nezainteresovani nemajuu sancu vediet, o com tu vlastne tocia.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 26.09.2008 16:46

jedna sa o planovanú výstavbu schodov na Dedovci na parcele č.2342/343. Viac informacii sa dočítate v aktualnom Obzore na stane 5, je tam aj fotka.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 26.09.2008 19:34
Je to blog, rýchla informácia. Počíta sa, že ľudia ho doplnia v diskusii. Zbytočný nebol, svoje plody už priniesol. Keby som mal písať podrobný článok o každej kauze, o ktorej sa dozviem, tak by som celý deň nič iné nerobil.


Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 25.09.2008 17:25

Situáciu žiaľ dôverne poznám. Je tam tak málo miesta, tak stiesnené pomery, tak strmý terén (typický pre Dedovec), že tam môže byť len jedno alebo druhé. Teda buď nefunkčný načierno vybudovaný „vjazd“, po ktorom aj tak neprejde auto, alebo „klasické“ schodisko pre ľudí. Stavebník už má pritom vybudovanú inú prístupovú cestu až k dverám svojho rodinného domu o ulicu nižšie, kde má aj hlavný vchod do svojho domu. A pozemok na ktorý má „čierny“ vjazd vybudovaný mu priamo susedí s miestnou komunikáciou o dĺžke cca 25 metrov, takže stavebník nemá problém sa ani na tento pozemok dostať autom. Viete, keby to ten stavebník nutne potreboval, ale on tam nikdy predtým autom prístup nemal, celý dom a aj všetko si postavil z komunikácie o ulicu nižšie. A kôli tomuto jeho „vjazdu“ z tretej svetovej strany k svojmu domu, blokuje výstavbu verejného chodníka už niekoľko rokov. Voči tejto čiernej stavbe sa búria aj najviac dotknutí obyvatelia touto stavbou, ktorým je takto výrazne zhoršovaná kvalita ich bývania. A kompetentým sa nechce situáciu riešiť, naviac dotknutých obyvateľov nechcú ani vypočuť (a robia z nich tých zlých). Radšej budú kompetentný porušovať zákony, odkladať výstavbu schodov pre ľudí, ako by dali na poriadok stavebníka a jeho čiernu stavbu. Prečo? ? ?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 26.09.2008 20:37

Obyvateľov meta Považská Bystrica možno rozdelit aj podla chápavosti.

Ad 1: Nechápaví: t.j. voliči, ktorí sa nechali dobehnúť súčasnou lúzou na magistráte a doteraz to nepochopili

Ad 2: Ťažšie chápajúci: voliči, ktorí sa nechali dobehnúť súčasnou lúzou na magistráte, ale postupne im to dochádza

Ad 3: Homo sapiens: tí ostatní...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 30.09.2008 08:45

vazeni skor ako tu zacnete pisat take hovadiny ake pisete,overte si info aj u druhej strany,cize u toho,,horliveho stavebnika,, a spytajte sa osoby,ktorej vyslovene ta cesta kole oci a ktora total neznesie rodinu p.RNDR Ciganika ako je to s tou alejou,ktoru chcela vybudovat na mieste kde je ta pristupova cesta,cim chcela uzatvorit prechod obcanov,cez inkriminovane miesto.Moji zlati,osoba,ktora vsetok tento humbuk sposobila,nepravom ociernuje rodinu p.Ciganika a jeho samotneho,bojuje za nieco co ani ona sama nechce,cize za schody a mimochodom ta osoba celodenne vyuziva mesku cestu k jej domu ako parkovaciu plosinu i ked ma vlastne parkovanie vo dvore jej rodinneho domu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 30.09.2008 21:33

ako nechapem,aspon podla fotografie,ako by mala pristupova cesta toho p.RNDR Ciganika branit vo vystavbe schodov na dedovci,nie som stavbar ani projektant,ale schody sa mozu napojit natu cestu,doteraz ludia nemali problem tadial chodit i ked tam neboli schody,ako by im mala branit v prechode nejaka rovna plosina,ved to je len plus pre nich,aspon nemusia krcit nohy o par schodov viac,tak si polozme otazku,reagujem na jedneho anonyma.Ako ten p.Ciganik vlastne zneprijemnuje zivot obyvatelom dedovca

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 02.10.2008 00:40

Asi v tejto diskusie doslo ku skreslenieu info.niektro sa tu bavil o koze iny o voze.Konkretne ja som sa vyjadroval ku schodom z dedovca smerom k nemocnici okolo byvalej predajne jednoty na zaklade blogu a v podstate islo o uplne nieco ine.Je skoda ze redakcia neupresnila vyhli by sme sa nedorozumeniam.Vid novy prispevok o tejto problematike v inej sekcii.

redakcia
redakcia píše:
Čtvrtek 02.10.2008 08:13
"Prevádzkovateľ portála OTVORENE.SK Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi."
To si môžete prečítať na spodku každej stránky.
Inými slovami, redakcia prevádzkuje krčmu, aby sa mali ľudia kde stretávať a debatovať, ale nechcite po nás, aby sme vám robili rozhodcu v každom spore.
Občas vymažeme hulvátov, ktorí sem píšu vulgárne a bezobsažné príspevky, alebo evidentne porušujú zákon.
Dostali ste priestor obhájiť si svoju pravdu sami. To je málo?
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 02.10.2008 08:48

Ja som slúšný hulvát a dúfam že ma nezmažete.

PS : Ako to je s Jancom ? Menovala ho vládado funkcie alebo je to novinárska kačica ? A čo ten Novák, je to ten Havrankov človek ?, ak áno zasa bude svojmu pánovi dohadzovať melóny... Havránek si zo svojho železa môže spraviť kovovú mohylu a zaliať betónom, aby bola istota že tam zostane, bude to mať najlepší bunker. Havránek je skoro americký sen ale na slovenský spôsob, z chudáka sa stal študovaný občan a miliardár, a len občania krútia hlavou ako je to možnééé ???

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 02.10.2008 08:51

Len aby Havran nedopadol ako TELEKI, tiež mal veľké oči a kde teraz trčí. Ale čo po Telekim, Majský mu môže byť príkladom...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 02.10.2008 13:20

medzi menovanými je v tom že harvanek spravuje i peniaze súdruhov z HZDS a iných,takže krach nehrozí.

« listopad 2021 »
listopad
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359