Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Relácia Paľba sa bude venovať bývalému primátorovi Lackovičovi a prokurátorovi Abaffymu

Relácia Paľba sa bude venovať bývalému primátorovi Lackovičovi a prokurátorovi Abaffymu

Autor: redakcia Poslední změna: Úterý 06.05.2008 22:07
TV Markíza údajne začala vysielať reklamu na pondelkovú Paľbu, ktorá sa má venovať aj považskobystrickým verejne činným osobám.
Čas 12.05.2008
od 22:10 do 23:00
Místo TV Markíza
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)
Reklamu som osobne nevidel, takže - bez záruky.

Více informací o této události...

redakcia
redakcia píše:
Středa 14.05.2008 12:01
Relácia je zverejnená tu:
http://beta.markiza.sk/video/tv-archiv/palba/11354
Je to druhý príspevok, zhruba v polovici videosúboru.

Venuje sa kauze novinárky Jany Teleki, ktorá svojho času napísala do novín Aspekt satirickú básničku o bývalom primátorovi Lackovičovi, o tom ako šafári s mestským majetkom (šlo najmä o kauzu Povbyt). Následne bola dlhé roky vyšetrovaná, a vyšetrovanie sa opätovne obnovilo aj po jeho odložení, čo je podľa ústavného právnika Radovana Procházku v rozpore so zákonom.
V relácii sa vyjadruje aj prezident policajného zboru Ján Packa, ktorý hovorí, že ak sa niekde spojí sudca, prokurátor a policajt, tak vznikne doslova začarovaný kruh. Relácia vyznieva tak, že v Považskej Bystrici došlo práve k takémuto spojeniu, pričom sudkyňou bola sestra Ľuboša Lackoviča JUDr. Loduhová a prokurátorom Tibor Abaffy. Meno "tretieho do mariáša", teda policajta, v relácii nezaznelo.
Na záver redaktor avizuje, že téme kriminálnych prevodov majetku za bývalého vedenia mesta sa bude venovať samostatná relácia, a stopy vedú k "mocným mužom stredného Považia".
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.05.2008 12:40

Spajat Abafyho s Loduhovou je pokus o vtip. Ten predsa patri do SMERmudskeho trojuholnika Adame, Haviar, Péli

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.05.2008 15:27

Tretí do mariáša je Michalec /dnes primátor z Púchova/,ktorý robil výsluchy a vzniesol obvinenie.V reportáži je spomenutý v súvislosti s výsluchmi, ktoré dal podpisovať na Mestskom úrade.Súvislosť s Abaffym príde na rad na budúce- otázne je či bude medzi mocnými,alebo aj medzi bohatými.Toho spoločného medzi mocnými tam bolo asi viac než je v reportáži - veď keď sa už čiastočne priznal, tak k tomu spojeniu čo Packa spomínal sa určite objaví teraz už viac vecí . Preto je blbosť spájať Péliho s vedením mesta, keď ten vraj spolu lieta v prípadoch s Abaffym.A kdeže na ktorom súde sa riešia spory bystričanov? No predsa na tom, kde sa v papučkách dá z prokuratúry prejsť priamo...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.05.2008 17:13

boli ešte nedávno. Z okna Mestského úradu do okna Okresného súd to je 20 metrov a ked si brat so sestrou chceli povedať niečo stačilo z okna do okna. A z kancelárie sudcu do kancelárie prokurátora to tiež iba pár krôčkov- bez kabáta, bez dáždníka pekne po chodbičke ako cez veľkú prestávku. Kde teraz úraduje asi Abafovič a Lacovič keď to už nemajú tak blízko?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.05.2008 17:51

tiez si myslim, zeje pokus o vtip spajat haviara s pelim.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.05.2008 19:11

to boli spoločné záujmy a možno nejaký rozpočtík a zákazky pre stavebné firmy ktoré sa nasťahovali z Považskej do Púchova.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.05.2008 18:10

svojho času hovorievali, že Michalec sa chodil k Lackovičovi učiť. Čo sa chodil učiť, ostáva tajomstvom. Čo je ale isté, že Loduha je mestský právnik mesta Púchov.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.05.2008 18:48

a to minimálne do roku 2001 a za pomoci Vašúta,Kučerovej a policajtov??? vypratávali z bytov občanov i za vymyslené nedoplatky, čo si často kuriozne nappečiatkovali cez vtedy,pod- predsedníčku OS dr. Loduhovú.Nemožno ani napísať veľké písmeno dr., lebo to k výkonu takého sudcovania je zločin proti ľudskosti, morílke a etike. On Vašut asi s titulmi nekamaráti, píšu mu ho k menu len iní, čo nevedia, že v majetkovom a daňovom proznasní ho neuvádza. ..asi nemá aprobáciu na II.stupeň vzdelania???,može byť vobec sudcom i takto ???

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.05.2008 19:07

malo viacerých tichých spoločníkov-ktože do r.2001 prideloval návrhy na vypratanie a okrem Vašuta kto ich ešte vydával na súde? A kto podával žaloby za mesto alebo POvbyt ako právny zástupca - žeby Loduha ktorý sedel na viacerých stoličkách ? A ktorá polícia pomáhala- žeby mestská patriaca pod Lackoviča? Alebo štátna ktorá nevie uriadiť ani svetelnú križovatku? Ozaj - ako dopadla tá dopadla tá kauza s notárkou z Púchova a Loduhovou a tá druhá s primátorom Michalcom ktorý si zaplatil jazykový pobyt a potom vrátil peniaze?Poznám rodinu ktoerj vyrúbili 80 tis. za odvolanie proti vyprataniu a len preto návrh zamietli aj keď doplatili dlžobu... Vypratávanie s plným ručením súdu a polície.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.05.2008 19:28

čo už keď v Považskej je dobrým zvykom vyrubovať pri určovacích žalobách, miesto troch tisíc stanovených zákonom, percentá z ceny nehnuteľnosti. Je to jediný spôsob ako zabrániť možnosti odvolať sa - nezaplatením súdneho poplatku. Čo na tom, že konali nezákonne. Účel svätí prostriedky !

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.05.2008 18:45

Ale zvláštne, že sa ešte nikto z tých spravodlivo opečiatkovaných a deložovaných ešte neozval.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.05.2008 19:00

veď rozmýšlaj: a/sú doteraz zastrašovaní b/kto s touto mafiou pohne ten je odpísaný c/ozvi sa a si na odstrel .Nesledoval si reportáž ? Stačila básnička a už aj v tom sa našli a koľko to rokov to roznáňajú? Sváko vravel že trafená hus zagága, ale nevravel že všeto okolo seba aj os...e. Ozaj neviete kde by sa tá básnička dala zohnať? No len preto či by sa v tom nenašlo pol SLovenska a jeden a pol Bystrice.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.05.2008 19:24

Mestská knižnica, Aspekt ročník 1998 , poplatok za fotenie 2,- SK

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.05.2008 21:57

Mestečko malebné...

Mestečko malebné, má veľké špecifiká. Jedinec bežný, ten iba ťažko si zvyká. Chybička krásy a jeden malý fór, poslanci nevládnu, vládne nám primátor.

Majetok mesta rozkradol takmer celý, občania tvária sa akoby to nevideli. Objekty, pozemky, čachruje bez starostí. Chudákom bude, kto úradu po ňom sa zhostí.

Blížia sa voľby, po veľkej estráde, odzvonia šéfovi, poslancom i mestskej rade.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 16.05.2008 00:20

Prvý odstavec - sedí. Lackovič mal hlasovaciu mašinku, zavelil a rúčky sa dvíhali. Rozkradnutie majetku. Tam sa asi súd zadrapil, lebo mestský majetok sa dá len ťažko rozkradnúť "takmer celý". Povbyt bolo mastné sústo, ale mesto je priveľké, aby sa jednej mafii zmestilo do vreca. "Chudákom bude, kto úradu sa po ňom zhostí." No, treba sa spýtať Adameho, čo si o tom myslí :-))) "...odzvonia šéfovi" - tak to trvalo ešte pekných pár rokov, kým sa odzvonilo. Ale estráda to fakt bola.

Takže hlavná "chyba" básničky spočíva v tom, že zaznela veľmi potichu, alebo z úst, ktoré ľudia nechceli počúvať. Keby Lackoviča niekto zložil už na Povbyte, mesto by vyzeralo inak. Ale ľuďom je jedno, komu patria domy v ktorých bývajú. Viac ich trápi, či im pod oknami pokosili trávu. Preto Lackovič tak dlho vydržal. Museli prísť Tri veže, aby bystričania pochopili, že niekto ich strihá a dojí ako ovce.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 16.05.2008 21:40

primátora alebo starostu,Veď rozmýšlaj,že za 4 roky treba stihnúť čo sa dá, lebo keď nie,tak druhá šanca nebude. 1.Treba zaopatriť rodinu: zamestnať ich, dohodiť zákazky, založiť spoločné firmy, poskytnúť bankové ručenia a ušiť na mieru verejné súťaže 2.Postarať sa o kamarátov a spolustranníkov : zamestnať ich, dohodiť zákazky, založiť spoločné firmy, poskytnúť bankové ručenia a ušiť na mieru verejné súťaže 3.Treba nakrmiť národ s propagandou ,zlikvidovať všetky snahy o odhalovanie alebo zverejnenie a pred voľbami pamätať na deti,starých a chorých a ostatných voličov - napríklad aj peknými hrnčekmi s fotkou a logom - možno aj z rozpočtu mesta. Koľko peňazí okrem Povbytu odplávalo na MŠK a kto vlastne mal osoh z mestskcýh lesov? Druhý extrém je keď pri upratovaní po tomto klane sa tne aj do toho čo fungovalo samo od seba,lebo tam strach nedovolil to pokaziť, napríklad do mestskcý služieb. Toto ozaj nechápem, že trávu kosí bratislavská firma a Chudovský čo celý žiovt robil upratovanie a smeti sa súdi a my máme bordel....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.05.2008 19:16

tak poskytni material a nech sa aj toto odvysiela v tej palbe a nie p...ny ako haviar stavia bytovku. toto je ovela zavaznejsie a zavanajuce mafianskymi praktikami.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.05.2008 20:51

ťala do živého, vždy sa doma pekne v teplúčku dohodli komu vyrobiť a akým sposobom vyčísliť dlh, potom dostali byty cez nastrčených exekútorov,tí si tiež si prišli na miliony/cena bytu minimálna trhová!!!/. Tak treba najskor postihnúť príjmy exekútorov, sú zjavne nezákonné. Pre Dr.loduhu robili všetci, ktorým jeho manželka hravo zariadila účinkovanie v "pečiatkovej kauze súdu".Sudcovia sa za ňu nehanbia??? Všetko vyrieši súd, čo je to za súd, kde sa rozhoduje v domácej kuchyni "jednej" rodiny..??lackovičovci a loduhovci a Vašutovci??? Na skutočné odvolanie ku krajskému súdu sa vždy vyjadrila, že kde teda by mohol jej manžel pracovať, aby mu nemusela robiť túto medvediu službu??. My vieme, že sú i iní sudcovia v považskej, ale túto službu im nikto z nich nechcel robiť??Jeho musia vyhodiť za zločinné spolčenie z advokácie, a ju za zneužitie právomoci?verejného činiteľa a pečiatky štátneho orgánu pre súkromné účely???. Stále však nikto nechce, či nevie, ktorý veľmi vysoký policajt to zastrešoval??!!! proti podaným trestným oznámeniam, a prečo práve ten istý dr. abaffy/chudáčik/ na týchto postihnutých podával vymyslené obžaloby v roznych kauzách, sú ich stovky.??? A to ste si neprišli ešte k družstevným členským podielom a bytom??v OSBD??Tak účinná spolupráca zložiek súdu,prokuratúry a polície, je bezprecedentná snáď v celej Europe,možno i na svete,?. Stačí špeciálnej prokuratúre a ministrovi spravodlivosti podať sťažnosti pre porušenie zákona a každý takto postihnutý občan dostane zo zákona odškodnenie.!!A dostane ho bez pečiatky tohoto súdu??? Nie, oni to vedia, takto systém nefunguje. Ty poškodený sa zasa súď so štátom, a nevysúdiš.!!! aspom nie v tomto storočí, to oni tiež vedia, takú ešte nehrali, aby sudcovia priznali odškodnenie nesudcovi??? Nič nemohlo byť doposiaľ premlčané, keď takéto majetkové práva si privlastnili loduhovci a lackovičovci za pomoci ostatných "prisluhovačov"štátnej mašinérie???. Koľko dostane bodov takáto predsedníčka súdu dr/evorubačka/, keď tak usilovne pomáhala advokátskej kancelárii manžela dr.loduhu a podnikaniu bratčeka lackoviča a jeho pani ženičky???!!! Pošlite všetko špeciálnej prokuratúre a JUDr.Harabinovi, pomože i podnet s číslom rozsudku.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.05.2008 05:56

vidim, ze nieco vies. Ale toto su informacie, ktore nema moznost bezny obcan ani len tusit, nie poznat. Preto nevahaj a posli aj ty na konkretne institucie potrebne informacie, az sa toto mesto konecne ocisti od takehoto smradu. Lebo tu sa fakt bavime o desiatkach ak nie stovkach milionov zlodejstva.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 07.12.2008 12:26

Asi tak pred dvoma rokmi som sa stala obeťou podvodu. Kupila som byt a neskor sa zistilo, že majitel a podnájomník na mna našil budu.Vysielala to aj Palba, ktorá mi slubila pomoc.Ale bohužial iba odvysielala moj príbeh. A viac sa mi neozvali ani nedvíhali telefon.Slubili mi právnika, ktorý ma bude zastupovať v tejto vece.Ale bohužial. Viac som nebola pre ne doležitá.Odvysielali moj príbeh a viac som ich nezaujimal.Trenčianska kriminálka prípad uzavrela vraj pachátel neznámy.Bolo to jasné od začiatku ,že nič nebudú vyšetrovať.Podala som trestné oznámenie na majitela , ale bohužial celý príbeh otočili na podnájomníka. Ktorý sa akosi záhadne stratil a nikto ho ani nehladá.Doteraz sa súdím o právoplatnosť kupnej zmluvy.Stále sa to odročuje , teda majitel to odročuje , už 2krát po sebe. A ako naschvál aj moj právnik to na poslednú chvílu vzdal, vraj mal autohavariu.Mám pocit, že tento prípad nikto nechce riešiť.Doposial musím bývať s dvoma dcerami v sociálnych podmienkach t.j. v sociálnej ubytovni. Kde je obmedzované sukromie na kazdom kroku. Minule som pozerala podobný prípad na stv 2 a tá pani ten prípad na sude vyhrala. Verím ,že je to v rukách právnika. Ináč ako sama žena v tomto svete naozaj nemám šancu.Budem rada ked sa mi niekto kompetentný z relácie Palba ozve a pomože mi v tejto veci. Súd je odročený na 27.1.2009. Verím ,že nebudem nutená dať celý tento príbeh do konkurenčnej televízie stv2. Budem rada ked sa mi ozvete niekto na tento mail evkasulekova@gmail.com Budem vdačná každej vašej rade dakujem

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.06.2008 19:00

je to bklbost

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.05.2008 19:57

ako to bolo? U Lackoviča tuším bola zamestnaná nejaká Michalcova príbuzná, ako sekretárka - rozumej spojka.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.05.2008 20:20

jasné a donášala mu na neposlušných zamestnancov a tuším, že ešte aj je. Odkial by mal Laco info? Mám info, že sa navštevujú aj ako rodiny.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.05.2008 20:31

A z dobrých zdrojov viem, že Lackovič sa najviac urechtával na tom, ako má jeho najväčší protivník Haviar za sekretárku, najlepšiu kamarátku jeho ženy a prokurátorky Zlochovej. Započul som, že ju už konečne nedávno vymenili.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.05.2008 20:40

Dlho sa smiať nebudú. ...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.05.2008 20:40

Dlho sa smiať nebudú. ...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 14.05.2008 21:36

lebo ju moc zjedel ten Laco aj s tú partiú.Vedz neeujdze tomu ani On kedz ju budze musec vyvrácic ,naspak to pojdze priekem.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.05.2008 07:21

sa na mna pozerá.Konečne som v práci.Cesto som kúpil PB novinky, vydáva ich mesto za naše prachy.Pozriem z okna- tri veže svietia ako kopa hnedého h... z Lacovho hajzla.Pozriem vedľa- Moyzeska so sociálnymi bytmi za milióny, trochu ďalej fontána čo nefontáni, vedľa radnica,súd,prokuratúra ktoré vytvárali blahobyt dynastii LLL , pozriem ďalej na Povbyt odkiaľ som práve dostal vyúčtovanie za rok 2003 a keď pozriem do zrkadla vidím debila čo tu 23 rokov platí dane a ktorého s ďalšími desaťtisícmi táto teroristická skupina systematicky a organizovane používala ako dojnú kravu pre svoj biznis.Ozaj .Gardisti arizovali len židov ktorých poslali do Kremničky a komanči brali len toľko aby na chleba vystalo,akurát si nemohol študovať, cestovať a otvárať hubu. Títo ale na čo si ukázali to muesli mať a keď si podal trestné oznámenie ešte si nedofajčil cigu po výsluchu a už o Tebe vedel celý klan a do týždňa Ti začali problému v zamestnaní,na ulici,v rodine, v kariére a pripravili Ťa o všetko.Pomohli si len emigranti. Verím v políciu.Nech žije Scotland Yard.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.05.2008 15:26

vedz to nejdze otvoric.Neni to aj dakdze indze?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.05.2008 16:50

vedz si naľistuj markízu a najdzi paľba a máš to ty hňup. A tam buješ mac samé Lacoviny a Loduhoviny a zarobené dzesacmilióny.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.05.2008 17:27

Znova a znova je šanca v tejto republike dokázať, že spravodlivosť za chvost neťahá. Pretože, ak som dobre počúval, hovorilo sa tam o desiatkách ba stovkách miliónov , na ktoré sa zložili považskobystričania. Pritom vysmiateho Lackoviča nie je žiadny problém stretnúť v Hypernove, alebo tescu. Taktiež Loduhu prevážajúc sa na jeho čiernom mercedese. Možno by stálo za to sa ich opýtať, či ich nerápi svedomie. Obávam sa ale, že opäť vyhrá bohatá a mocná spravodlivosť.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.05.2008 19:21

len niekedy sa zvykne strašne dlho flákať, kým sa mu to podarí.No a Považská má smolu, lebo vypadla strana z atlasu a za Viedňou je hneď Český Tešín - preto nemá koordináty kde má doraziť.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 16.05.2008 21:48

musel kvôli spravodilovsti zmeniť stanovy, inak sa Laca nemohol zbaviť . Ten sa voľakedy vyjadril, že si trochu oddýchne, lebo sa ho pýtali či ide sa politicky angažovať alebo robiť niečo iné keď ho vykopli aj zo strany.Neviete niekto v čom podniká okrem toho že si chodí do Tesca a Hypernovy či kde ste ho videli ?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 15.05.2008 17:07

Relácia je zverejnená tu: http://beta.markiza.sk/video/tv-archiv/palba/11354 Je to druhý príspevok, zhruba v polovici videosúboru.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.06.2008 21:31

Básnička II - 30.6.2008 - Paľba

« prosinec 2021 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359