Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Rekonštrukcia vzhľadu páchateľov pokusu o útok

Rekonštrukcia vzhľadu páchateľov pokusu o útok

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 22.10.2014 07:23
[2011-01-29] So súhlasom polície zverejňujem rekonštrukciu vzhľadu dvoch maskovaných páchateľov s boxerom, ktorí na pešej zóne omylom zastavili môjho synovca. Taktiež zverejňujem fotografie predmetov, ktoré zanechal pred dverami nášho rodinného domu neznámy vandal, ktorý súčasne poškodil automobil môjho švagra.
Rekonštrukcia vzhľadu páchateľov pokusu o útok

Prípadné informácie o páchateľoch alebo o zobrazených predmetoch nahláste polícii alebo na adresu redakcia@pb.otvorene.sk

V piatok 14. januára 2010 o 6.50 ráno neďaleko nášho rodinného domu, na neosvetlenej časti pešej zóny v mestskej časti Lánska v Považskej Bystrici (neďaleko hojdačiek), zadržali dvaja neznámi zamaskovaní muži môjho synovca cestou do školy. Čakali pripravení po oboch stranách cesty, a keď sa k nim synovec na bicykli priblížil, priskočili k nemu a zastavili ho. Jeden z nich ho držal za ruku a druhý mu stál za chrbtom. Prvý páchateľ mal na hlave kapucňu a na tvári šatku. Na prstoch pravej ruky mal navlečený lesklý kovový predmet s hrotmi, pravdepodobne tzv. boxer.
 
Páchateľ v červenej bunde
 
Vzhľadom na slabé osvetlenie na mieste činu je rekonštrukcia len veľmi približná.
 
 
Pozrel sa do tváre môjho synovca a povedal: „To nie je Smatana. Poznáš Smatanu? Kde je?“
Synovec odpovedal, že som asi odcestovaný mimo Považskej Bystrice. Prvý muž povedal, že mi len chcú „niečo doniesť“ a synovca pustili.
Obaja muži boli približne 185 centimetrov vysokí, svalnatej postavy, vo veku medzi 20 až 25 rokov. Jeden z nich bol dohola ostrihaný, hovoril tenším hlasom. Mal červenú mikinu s kapucňou a vreckom na bruchu. Na tvári mal čiernu šatku s drobnými bielymi lebkami a hnátmi.
Čierna šatka s drobnými bielymi lebkami
Pravdepodobne išlo o tento istý alebo veľmi podobný vzor šatky.
 
Druhý muž mal čiernu bundu s dlhším nápisom, najvýraznejšie bolo biele slovo SERBIA.
Rekonštrukcia vzhľadu druhého páchateľa, s čiernou bundou
 
Nápis SERBIJA bol súčasťou rozsiahlejšieho nápisu, a nachádzal sa na ZADNOM dieli bundy.
 
Domnievam sa, že ide o pokus organizovanej skupiny o útok na moju osobu, pretože touto trasou pravidelne ráno chodievam do gymnázia, kde niekoľko dní v týždni učím. Muži pravdepodobne pozorovali náš rodinný dom, v ktorom však býva aj rodina mojej sestry a švagra. Videli z domu vychádzať synovca, ktorý má 16 rokov a je len o trochu nižší ako ja. Podobal sa mi aj tým, že mal bicykel, čiernu bundu, čiapku a batoh. Útok zjavne nebol dokončený len preto, lebo došlo k zámene vyhliadnutej osoby.
V noci zo soboty na nedeľu 16. januára neznáme osoby vysypali pred dvere nášho domu dve vedrá siláže, a o túto kopu opreli odtrhnutú dopravnú značku STOP. Privolali sme policajnú hliadku, aby to zdokumentovala.
 
Autoznačka STOP
 
Páchateľ na mieste činu zanechal aj obe vedrá, v ktorých siláž priniesol:
Vedro 10 litrov
 
 
Vedro 5 litrov
 
Menšie vedro pochádza z pomerne neobvyklého tovaru - Sýrové koule - 250g.
 
Člen policajnej hliadky si na ulici pred domom všimol, že zaparkovaná Škoda Oktávia má prepichnuté všetky štyri kolesá a vylomené dve bočné okná. Ja automobil nevlastním, poškodené vozidlo patrí švagrovi. Spôsobená škoda je asi 300 EUR.
 
Domnievam sa, že cieľom tejto akcie bolo zastrašiť ma, aby som nepokračoval v niektorej zo svojich verejných aktivít. Som konateľom občianskeho združenia Klub Strážov, ktoré je účastníkom viacerých káuz a prevádzkuje internetovú stránku PB.OTVORENE.SK. Tiež som poslancom mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici za politické hnutie ZMENA ZDOLA, a externým poradcom predsedníčky vlády pre oblasť životného prostredia.

Verejnej činnosti v oblasti ochrany životného prostredia a boju proti korupcii sa venujem už asi 14 rokov, preto sa nedá jednoznačne určiť, ktorej kauzy sa tento pokus o útok a zastrašovanie týka.


Pokiaľ máte akúkoľvek informáciu o hľadaných osobách, alebo o predmetoch ktoré zanechali na mieste činu, nahláste to na obvodnom oddelení Policajného zboru v Považskej Bystrici. Informácie tiež môžete zaslať e-mailom na adresu redakcia@pb.otvorene.sk. Pokiaľ chcete chrániť svoju identitu, zašlite správu cez tento anonymizačný formulár, garantovaný nemeckou organizáciou pre internetové súkromie:http://povazska-bystrica.otvorene.sk/Members/stol/poslite-mi-dokumenty-bezpecnym-sposobom

 

Anonym píše:
Sobota 29.01.2011 17:53
je mi nesympatický, ale čo je moc to je moc a to čo sa deje voči jeho osobe je vrchol tohoto štátu, sme v banánovej republike!

robí správnu vec, robí to čo by mala robiť polícia a iní za to platení ľudia z našich peňazí.
Očividne natrafil na niečo nezákonné a protiprávne a preto toto.

Verím, že polícia sa poriadne oprie do všetkých prípadov, ktoré rieši smatana aj do tohoto prípadu.
či občan SR / PB už nemôže ísť ráno ani do práce, či školy, alebo na prechádzku, aby ho niekto neprepadol???
čo robí polícia? za čo je platená?
jaj voziť sa v autách
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 18:41
keď vieš odpoveď tak načo sa pýtaš?
Keď si myslíš že berú peniaze za vozenie v autách tak prečo to nerobíš aj ty? Vozil by si sa a zarábal pekné prachy. A ty si tej Polícií koľkokrát pomohol aby tu bolo bezpečnejšie? Každý má plné ústa rečí ale keď treba nikto nič nevidel ani nepočul. Ja zase takýchto nemusím.
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 18:44
a ja ešte pridám tomu kritikovi-dríst na bukový list.
Anonym píše:
Neděle 30.01.2011 22:01
Som zvadavý, keby si niekto " pomýlil " Tvoje dieťa alebo niekoho blízkeho z rodiny a niečo zlé mu urobil! Som zvedaný ako by si potom písal o bukových listoch!!
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 07:59
Tá vaša PB je jeden hnus, za všetkým je zbohatlík H., ktorý zabudol odkiaľ vyšiel a všetci ste tam z neho posraný, treba mu dobre naložiť, ako nakladá on tým, ktorý mu nepasujú...treba ho riadne zmedializovať, to on nemusí, myslím že ani prezident sa mu začne vyhýbať aby si ním nepoškodil. Kto by sa už len chcel kamarátiť s takýmto pánom H..nakoniec zostane v obore sám medzi svojimi
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 09:58
Momentálne to bude asi jedno z najúčinnejších riešení!
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 10:41
35 rokov som bol v polícií, takže viem o čom hovorím a viem ako sa menili ľudia v nej, ako sa pracovalo a ako sa pracuje dnes!
Viem to lepšie ako ty!

Polícia upadá, ľudia upadajú! Treba s tým niečo robiť. To čo bolo bežné kedysi, to dnes u veľa pladých pseudopolicajtov neplatí. Oni si len myslia, "ja som policajt, kto je viac". žiadna súdnosť, žiadne váženie občanov!
Anonym píše:
Pondělí 31.01.2011 16:44
Kedysi bol k policií výber. Teraz - kto neuspeje nikde a mal by isť na úrad práce - tak ide k policií! To je jedna várka!
Druhá várka je príjmanie všelijakých elementov, ktorých si pretlačajú funkcionári ako vďaku za rôzné služby od rôzných podnikateľov a firiem!
Plat je istý, a vyhodenie od polície je pre jeho nadriadeného praktický nemožné !Tak debilno je postavený zákon o PZ. Nadriadný musí popísať stohy papiera, na ktoré sa samozrejme dotičný odvoláva, a vždy sa nájde niekto kto zaňho oroduje u odvolacích komisí, takže priamý nadriadený radšej čaká, a modlí sa aby takýto policajt urobil nejaký prúser - vtedy to má podstatne uľahčené!
Anonym píše:
Úterý 08.02.2011 19:11
páni bratia, uvedomte si, že pán H. má podchytenú aj políciu... ako inak by vedel majiteľov všetkých automobilov idúcich popri obore???
Anonym píše:
Čtvrtek 03.02.2011 10:44
blas máš správu

« leden 2020 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359