Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Proti drzosti taxislužieb

Proti drzosti taxislužieb

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 14.01.2010 01:14
Ako člen komisie pre výstavbu, dopravu a životné prostredie som dostal e-mail, určený aj poslancom, v ktorom anonymný občan upozorňuje na agresívnu reklamnú kampaň taxislužieb. Ich krikľavé nálepky sú polepené po cestovných poriadkoch MHD a ďalších plochách, kam nepatria. Občan dôrazne žiada orgány mesta o nápravu, a navrhuje niekoľko riešení:

Vážená komisia, vážený poslanec, pani poslankyňa,
obraciam sa na vás ako anonymný občan s určitým návrhom na zlepšenie situácie v našom meste v oblasti nehoráznej drzosti taxislužieb a ich agresívnej reklamnej kampane, ktorá je sprevádzaná ničením cestovných poriadkov autobusov, oblepovaním verejného majetku, zástavok, súkromných reklamných plôch, atď. 
Celé mesto je posiate neónovými nálepkami, taxikári sa mestom nebezpečne preháňajú nepovolenou rýchlosťou, permanentne porušujú pravidlá cestnej premávky, využívajú maloleté a mladistvé osoby na rôzne kšefty a hlavne na lepenie nálepiek po zástavkách, stĺpoch osvetlenia, atď.

 
Napriek tomu, že je v meste kamerový systém, je pre mňa nepochopiteľné, že mestská polícia nevie identifikovať jednotlivé osoby, ktoré konajú priestupky voči verejnému poriadku.
Viem, že sa tento problém už niekedy riešil a uzavreté do stratena to bolo s tým, že nemožno postihnúť taxislužby za to, pretože to lepia iné osoby a tým to je ťažké dokázať a pristihnúť ich...

Zistil som si však, že mestá majú možnosť prostredníctvom vlastných noriem regulovať existenciu a prevádzku taxislužieb, a preto si myslím, že v tejto norme by to mohlo byť ošetrené.

 
Logické je, že tretím osobám nálepky dávajú konkrétne taxislužby, preto sa domnievam, že by bolo pre taxikárov motivujúce, aby svoje nálepky potrhali z plôch, ktoré nemajú reklamne zazmluvnené a znovu nenalepovali, ak by boli pod hrozbou sankcie. Sankcie, ktorými by mohlo mesto operovať sú hlavne zákaz používať stanovište TAXI, rapídne zvýšenie ceny za poplatky, v ktorých by boli zakomponované náklady na pravidelné čistenie olepených plôch, neumožnenie prevádzky v meste. 
 

Osobne som presvedčený, že keby bola politická vôľa na správnych miestach, tak problém taxinálepiek na verejnom a súkromnom majetku v Považskej Bystrici nemáme. Nakoniec, ak nemá mesto nápady, môže sa inšpirovať inými mestami, kde takéto problémy nemajú, alebo ich vyriešili. Argument o tom, že sa to nedá je irelevantný, vzhľadom na to, že a v iných mestách majú zastávky a taxislužby a problém v takom rozsahu ako u nás tam neexistuje. 


Žiadam o prerokovanie tejto problematiky na rôznych úrovniach, ale zároveň žiadam aj o nejaké konkrétne riešenie tohto nemalého problému. 


Na e-mail som chcel okamžite odpovedať, avšak nedalo sa. Občan písal z adresy nonscrivetemi@pboxmix.winstonsmith.info, na ktorú sa nedá odpovedať, lebo je to anonymný poštový server, určený pre "obete zločinov, obete domáceho násilia,  prenasledované osoby a osoby žijúce v utláčajúcich režimoch". 

Takže milý anonymný občan: ďakujem za podnet, v blízkej dobe  urobím niekoľko konkrétnych krokov proti tej pliage, avšak neodpustím si poznámku: ak sa má v tomto meste niečo zmeniť k lepšiemu, bez trochy osobnej odvahy to asi nepôjde. 

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 14.01.2010 00:44
Keď sa tento problém preberal na mestskom zastupiteľstve asi pred rokom, prihlásil som sa do diskusie a navrhol som, aby prevádzkovateľ autobusových zastávok v prvom rade vytvoril plochu, kam by mohli taxikári svoje nálepky legálne dávať. Veď ich prvotným cieľom nie je škodenie a znečisťovanie, ale služba zákazníkovi, ktorý sa nevie dočkať spoja MHD a potrebuje odviezť.
Riaditeľ MDS Ing. Keruľ na to reagoval slovami: "logické a správne".
Nepoužívam MHD, takže neviem: urobilo sa niečo pre to, aby mohli taxikári umiestniť informáciu o svojej službe na zastávky MHD aj legálne?

Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 08:06
čo má stým MDS spoločné, veď zastávky sú vlastníctvom mesta, pokiaľ mám informácie ani označníky niesu vlastníctvom MDS ale ani mesta
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 08:51
a komu teda patria tie plochy na ktorých sú umiestnené cestovné poriadky?
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 08:50
Nečudujem sa, že sa niekto nechce zverejniť, pretože pri súhre taxikárov, policajtov a všeobecnej neschopnosti mesta efektívne riešiť problémy to môže mať neblahé dopady.... (obdivujem pána Smatanu)

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 14.01.2010 10:13
Strach je obvykle nebezpečnejší, než to čo nám reálne hrozí.
Čo mi spravia, neodvezú ma taxikom? Ľudia, sme 20 rokov po páde komunizmu, dokedy sa tu ešte budeme báť?
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 12:02
alebo si chytia, alebo rozrežú gumy ?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 15.01.2010 18:39
Rozrezané gumy na bicykli? Tak to sa dá prežiť aj pri učiteľskom plate :-)

A fyzický útok? Ako som už napísal do diskusie pred chvíľou, nepovažujte podnikateľov - taxikárov za psychicky narušených. Prečo by riskovali väzenie?

Nehovoriac o tom, že moje návrhy pre taxikárov nie sú nevýhodné. Legálny priestor na reklamu pre slušných taxikárov, a až potom postihovanie tých, ktorí znečisťujú mesto a získavajú tým neférovú konkurenčnú výhodu.

Tento strach považskobystričanov je podstatne väčší problém, než nejaké trápne nálepky. Neviem v čom korení. Možno pretrvávajúca mentalita ľudí žijúcich v totalitnom režime + zamestnaných v zbrojárskej fabrike, jedinej v meste. Vtedy naozaj jediný neopatrný prejav mohol znamenať úplné "odpísanie" človeka.
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 11:26
chodíte taxikmi?
asi nie, lebo 50% z nich sú psycháči, ktorým nerobí vás fyzicky napadnúť priamo či nepriamo
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 11:53
Choď s normálnymi.Nasadneš do popolnice,za volantom 18-ročné decko.Kto z vás dvoch je hlupák,že sa v tom veze?
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 17:22
Ked mi zákazník nezaplatí doplácam to za neho.Ked je ktosi kreten a chce sa vozit taxikom bez penazi nech sa necuduje ze mu ktosi potom hubu rozbije lebo nič ine si nezaslúži.
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 11:25
ani ja sa nečudujem, pravidelne hrubé porušovanie vštkých možných priestupkov v meste a nikto nič.
stačí sa v noci odviesť taxikom, rada z nich ide ako na návodoch.
Na rozkvete bola 20-tká, teraz 30-tka pohode 100-vkou chodia nie je problém.
časté ťažké dopravné nehody taxikárov nie sú nič neobvyklé, ...

majú jasnú dohodu, občania to vidia, len mesto a policajti to nechcú vidieť
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 11:56
Všetko to je v zákazníkoch.Volajú čísla z nálepiek,ktoré lepia dementi a potom sa čudujú,že ich vezú dementi.To je ako s čínskymi výrobkami.Kupujete ich a potom nadávate.
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 08:54
Prečo by mali mať taxikári ZADARMO reklamný priestor ?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 14.01.2010 10:16
Lebo je to služba občanom.
Lebo v meste je obvyklé, že existujú aj bezplatné reklamné a informačné plochy.
Lebo tresty a pokuty by mali byť až tým posledným riešením.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 14.01.2010 10:29
Najmä však - dôraz nie je na slove ZADARMO, ale na slove VYHRADENÁ PLOCHA.
Pokojne za to môže majiteľ zastávok MHD vyberať poplatok, prečo nie.

A nepovažujem to za jediné opatrenie, ktoré by problém vyriešilo.
Snažím sa naznačiť, že okrem pokutovania, sankcionovania, trestania formou obmedzovania stojísk, treba skúsiť aj normálne ľudské postupy - napríklad urobiť z toho biznis.
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 10:47
Služba občanom je aj čistiareň peria, kopírovanie, maľovanie...
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 11:30
služba občanom :-D, to je zdieranie občanov!
Ked budú taxislužby regulované a pod správou mesta, tak potom ano, ale teraz je x-ton taxikárov, každú chvíľku nový.

tie ich nálepky sú na každom rohu, a garantujem vám, že keby dostávali pokuty za tie nálepky, tak by ich toľko nebolo, lebo 98% tých nálepiek lepia šoféri, alebo ľudia, ktorým ich dajú a nakážu polepiť!
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 12:00
Už si si prečítal aj iné príspevky? V tejto legislatívnej džungli môžeš regulovať tak WC.
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 09:04
čo má lepenie taxikárskych nálepiek po lampách, stĺpoch a obchodoch s vytvorenou plochou na zastávkach ? Resp. nevytvorená plocha na zastávke oprávňuje naplepiť nálepku do tredu cestovného poriadku ?
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 09:31
          Tiež som toho názoru, žeby nálepky taxislužieb " nemali " hyzdiť zástavky MHD,
resp. stlpy verejneho osvetlenia alebo rôzne vyklady po celom meste.
          Bez ohľadu na skutočnosť, že môžu robiť konkurenciu verejnej dopravy osôb.

          Stotožňujem sa s názorom anonymného prispievateľa,
naozaj ani ja som nevidel v inom meste takto dohyzdené verejné priestranstvo do očí bijúcich telefonnych čísiel taxislužieb pôsobiacich v meste.
Iste bizbis je biznis, ale prečo na úkor nás všetkých.

Máme predsa po meste vývesné tabule, kde ale za poplatok si môže akákoľvek firma spropagovať svoju činnosť...
Nech sa páči, budu z toho aj niake drobné, a bude to vcelku aj propagácia firmy v meste.
 
          Takže ďaľší dôvod, aby ms chlebodárcovia niečo s vecou robili!!!
          Alebo znova budeme počúvať slová ako to nejde ... ?

PS.
Konkurencia, záskok za MHD - nie, nie !
Som presvedčený, že ten kto používa taxi, tak ten má to tel. číslo uložené v mobile.
V sučastnom dobe som nevidel dôchodcu, ktorý si zavolá taxi, aby ho povozil po obchodoch...
 
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 14.01.2010 10:21
O stĺpoch verejného osvetlenia alebo výkladoch ani netreba debatovať, ale rovno začať priestupkové konanie (mestská polícia) a poslať taxislužbe faktúru za očistenie plochy (majiteľ plochy).

Myslím si že by nikomu neublížilo, keby na zastávkach MHD bola neveľká vyhradená plocha blízko cestovného poriadku, kde by mohli byť čísla taxislužieb.

Alebo by to mohla MDS ponúkať ako platenú službu, rovno na cestových poriadkoch. Tiež si myslím, že nejde o priamu konkurenciu - človek čo stojí na zastávke mHD zavolá taxík len vtedy, keď napr. vynechal spoj a hrozí že mu ujde vlak, atď.

S tým číslom v mobile celkom nesúhlasím - napríklad ľudia z iných miest, atď.
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 11:05
Vážený pán Smatana, neviem či mesto inkasuje od taxikárov nejaké dane, ale je zarážajúce, že ani jeden taxík v Považskej nemá ani nikdy nemal počas jazdy zapnutý taxameter !!!!!!!!!!!!!!!!
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 20:54
Hovorí s teba neznalosť.Sadni do taxi a povedz,že chceš zapnúť taxameter.Len ho zapne a máš 3€.A to,čo inokedy platíš si vynásob dvoma.Podotýkam,že všetko je legálne.
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 11:35
musí ho mať zapnutý VZDY, opakujem VZDY!
prečo by mal dávať +3€, nie je tu dosť taxikárov? konkurencia ako prasa, nech to skusi a idem iným, nech si odíde.
prečo by mali byť ceny 2 násobné? jasne má mať napísaný cenník!!!
ked to funguje v iných mestách a ceny sú nižšie ako u nás, tak prečo nie tu!

inšpekciu na nich a pobrať licencie ak ich vôbec majú
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 11:37
nehovoria o tom, že nezapnutím taxametra sa dopúšťajú viacero tresných činov, napr. nezaplatenie a neodvedenia dane, ...
čiže ešta aj daňovákov na nich.
všetko čo berú do vačku sú čierne peniaze, z ktorých neodviedli daň!
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 12:04
Napísal si to pekne,len neviem prečo nechodíš s tými,čo to majú podľa tvojích predstáv.
Anonym píše:
Čtvrtek 28.01.2010 15:28
Pretoze taky som v PB este nestretol a vystriedal som ich uz peknych par...
Anonym píše:
Středa 07.04.2010 18:48
nevies ocom rozpravas...nieje povinne zapnut taxameter....je to o dohode..a ak chces s taxametrom,tak oto poziadaj pred jazdou...som zvedavej,ci zaplatis ochotne to co ten taxameter ukaze...ako to co sa pyta tu v meste...opakujem nevies ocom rozpravas!!
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 17:19
Keď nastúpite ku mne do taxi na stanici vyveziete sa na 1 jedenástkovú zastávku vypýtam od vás 3,50 eura ,keď vám zapnem taxameter 5,5 čo si vyberiete ?? Ako sa hovorí o peniaze ide vždy až v prvom rade
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 21:06
Dovolím si osloviť ťa Juraj.V drvivej väčšine názorov sa zhodneme.Teraz nie.Opýtaj sa právnika,takú faktúru je zbytočné posielať.A zo zastávky volá taxi aj človek,ktorý zistí,že ide bus o 10-15min.A po tebe niekto písal,že nevidel dôchodcu chodiť taxi po obchodoch.Omyl.Obchod,banka,nemocnica,cintorín,nerobte zo všetkých penzistov chudákov.Číslo v mobile.O to práve ide.Dať číslo do mobilu.Kde ho nájdem?No predsa na zastávke.
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 11:33
myslím, že ste dosť inteligetný, aby ste pochopili, že by museli mať zadarmo plochy všade, lebo aj keby mali vedľa cestovného poriadku plochu, tak tie nálepky sú aj tak všade.
tvrdo sankciovať a vám zaručujem, že nálepky postupne zmiznú.
nech si zaplatia reklamu
Anonym píše:
Čtvrtek 28.01.2010 15:32
Juraj, na to kolke roky robis aktivistu tak ma tato tvoja veta: "O stĺpoch verejného osvetlenia alebo výkladoch ani netreba debatovať, ale rovno začať priestupkové konanie (mestská polícia) a poslať taxislužbe faktúru za očistenie plochy (majiteľ plochy)." zaraza nulovym pravnym povedomim. Verim, ze to bolo napisane len v nejakom osiale, ci zbrklosti.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 28.01.2010 19:22
No veď otestujme hypotézu.

Lepenie nálepiek mimo vyhradené plochy je porušením VZN o životnom prostredí (ak nezmenili názov).
Porušenie VZN je dôvodom na začatie priestupkového konania.

Tvrdím, že priestupkové konanie treba začať v každom prípade, kedy sa objavia nálepky alebo plagáty na ktorých je jasne identifikovateľná firma.

Čo tvrdíš ty?

(Neodbiehajme teraz k faktúram - keď si to vyjasníme s priestupkovým konaním, nebude treba vysvetľovať aj faktúry - stojí to na rovnakom princípe.)

Ideš.
Anonym píše:
Pátek 15.01.2010 02:30
p.Smatana ste taxikom asi nikdy nesiel dufam ze sa Vam to raz postasti v zivote. Legalne vylepovat nalepky? Asi nemate co uz robit len riesit nalepky tzv. taxikarov ktory nemaju ani jeden poriadne taxameter zapnuty polovica z nich nevozi len ludi ........ nech si kazdi domysli a vy budete riesit nalepky na zastavkach. Nemaju im spravit nastenky so spendlikmi? Ako vascieho chuja jak ste vy asi tato bystrica nevidela
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 28.01.2010 20:05
Vy anonymný hrdina,
vypnutý taxameter nech si rieši zákazník, taxikárov šéf alebo daňový úrad.

Mesto ocápané krikľavými nálepkami JE problém, aj keď samozrejme na bystrické pomery kdesi na chvoste závažnosti. Len keď sem omylom zablúdi nejaký turista, a prestane krútiť hlavou nad diaľničným monštrom, začne sa čudovať, čo sú u nás za pomery, že si mestskí policajti nechcú alebo nevedia poradiť ani s takouto prkotinou.

Kto niekedy vystrčil nos z PB, a nevozil sa po iných mestách len taxíkom, tak vie o čom hovorím.
Skúste nájsť v Bratislave v okolí hlavnej stanice alebo v centre mesta nejakú taxikársku nálepku.
ŽIADNA.
Pozrite sa na cestovné poriadky alebo automaty na lístky. Ani jedna nálepka.
Prečo asi?
Určite nie preto, že sú bratislavskí taxikári ohľaduplnejší.
Čo z toho vyplýva?
Môžu si to dovoliť, kým na to každý kašle.

A táto veta v Považskej Bystrici vysvetľuje nielen vandalské taxislužy, ale napríklad aj pomery v politike.
Môžu si to dovoliť, kým na to každý kašle.
Anonym píše:
Pátek 29.01.2010 13:04
Taká je pravda.P.B.je zázračné "mesto"akýsi chrcheľ na mape európy.
Anonym píše:
Pátek 29.01.2010 21:21
Keruľ to v TV reklamuje ako jeho napad prečo neni ani zmienka o Smatanovi že to on navrhol?
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 11:33
keď tak pozerám, problémy, ktoré sú načrtnuté-

- nemožnosť postihnúť taxikára za poškodenie, ktoré urobila tretia osoba jeho nálepkou
- rozdiel v tom, že keď parkuje na stanici na zastávke taxík a súkromný automobil, policjati taxík neriešia
- využívajú maloletých a mladistvých na páchanie priestupkov

Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 11:39
jednoduché riešenie, chceš v meste legálne robiť taxislužbu?
podpíšeš, že budeš platiť očistenie plôch od tvojích nálepok, alebo ešte lepšie, bude sa vytvárať fond, do ktorého budú všetci odvádzať peniaze na čistenie.
nepodpíšeš, nebudeš tu legálne podnikať! a vybavené
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 12:11
Čiastočne máš pravdu.Keby si hlbšie preštudoval zákony,zistil by si,že toto je možné snáď vo Venezuele.Aké máme zákony,ktoré tvorí výkvet 150ľudí v parlamente,tak to vyzerá.To je na veľmi dlhú debatu.Pochop,že taká podmienka v zákone nie je.A ak by bola,bol by to nezmysel.Mám platiť za čistenie toho,čo nešpiním?
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 20:49
Oprávnene sa rozčuľujete,ale zbytočne.Napíšem niečo a kto je právnik nech vyvráti.Ked taxikár dá 12 ročnému 500 nálepiek a povie:Nebude mi vadiť,ked bude celé mesto olepené,nikto ho nemôže potrestať.Ak to bude starší a chytia ho poliši bude tvrdiť,že strha,nelepí.Na vchode do MÚ boli 2ks.Kamera nefunguje,nedá sa zistiť kto.Vyhradená plocha aj zdarma,nič nerieši.Aj tak budú lepiť všade,kto viac.Príde nový,lepí veľa,aby získal klientov.Starí mu to potom vracajú násobne.Rekord je 42ks na jednej zastávke.Postihnutý môže byť len priestupca prichytený pri priestupku.Ak každá lampa,značka,zastávka bude ráno olepená vaším číslom,nič sa vám nestane,je to len o morálke.Polovica áut nie sú taxi,ale podvodníci s prepravou osôb.Je to na občanoch,skúste sa nevoziť s tými,čo lepia.Ked sa s nimi vozíte,dávate príklad slušným,že treba lepiť,inak neprežiješ.Nemožné.Nech sú na MÚ akí sú,vedia,že zákon nepustí,inak by to bolo vyriešené hneď.Nepopieram,som taxi čo nelepí a samého ma to s@re.
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 22:11
určite sú nejaké možnosti, ktoré mesto zo zákona má, ani nie tak v priamych represiách, ale skôr vo vyhovení, resp. nevyhovení pri niektorých žiadostiach tej, ktorej taxislužby od mesta.
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 23:46
Nikto od mesta nič nechce,takže nie je čomu nevyhovieť.
Anonym píše:
Pátek 15.01.2010 07:39
Alebo opačne. Mesto od niekoho nič nepožaduje, teda nieje o čom hovoriť, že sa porušuje.
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 11:42
miesta na státie, legálne podnikanie v meste.
stačí, aby mesto zriadilo mestské taxiky a zrušilo všetkyo statné, neboj riešení je veľa.

a potom budú prosiť mesto
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 12:15
Mesto zriadi metské taxíky a všetko ostatné zruší?Chápem tvoje slová v kontexte s tým,že v Bytčici zrušili psychiatriu.
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 11:41
mesto dá taxikárom podpísať, že budú platiť peniaze do fondu na očistenie mesta od nálepiek a ceny sa budú platiť podľa nákladov, ak toto nepodpíše, nebude môcť v meste poskytovať služby, čiže legálne podnikať.
A neboj rýchlo klesne počet nálepok, lebo oni to budú pekne platiť.
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 12:16
Hovoríš o meste na Slovensku?
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 21:25
CELÉ MESTO je posiate neónovými nálepkami, taxikári sa mestom nebezpečne preháňajú nepovolenou rýchlosťou, permanentne porušujú pravidlá cestnej premávky, využívajú maloleté a mladistvé osoby na rôzne kšefty a hlavne na lepenie nálepiek po zástavkách, stĺpoch osvetlenia, atď. KLAMEŠ! Som taxi a nič také nerobím.Súčasne si nedovolím písať,že občania P.B.chodia ožratí,sú neverní,kradnú atd.Ty to píšeš o všetkých taxi.SANKCIE, ktorými by mohlo mesto operovať sú hlavne zákaz používať stanovište TAXI, rapídne zvýšenie ceny za poplatky, v ktorých by boli zakomponované náklady na pravidelné čistenie olepených plôch, neumožnenie prevádzky v meste. OMYL. Toto mesto nemá ani jedno stanovište.V čase mobilov môže stáť taxi všade,kde to nie je zakázané.Aké poplatky? Za čo?A keby boli,tak ten,čo nelepí bude platiť ešte aj prichádzať o zákazníkov? Neumožnenie prevádzky? Zobuď sa!Ak splníš podmienky,kto ti čo zakáže? KEBY si bol lepšie zisťoval,prídeš na to,že tu je legislatívna džungla.
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 22:03
Prepáč, sk to znelo urážlivo.... Ale neviem ako inak nazvať skupinu ľudí,ktorí robia tie veci, ktoré sú tam popísané. Nikde si nebol spomenutý ty. Ak napíšem, že som zhnusený z toho, že sú súkromné a verejné priestory polepené taxikárskymi nálepkami a ty ich tam nemáš, tak asi nevravím o tebe. Keď vravím, že využívajú na lepenie (robenie priestupkov) mladistvých a ty to nerobíš, tak nevravím opäť o tebe. Ale vyzývam kompetentných, aby konali voči tým, ktorí tieto veci robia. - to tam je napísané a o tom je článok. A ak to nerobíš, tak nie je za čo voči tebe ukladať nejakú sankciu.
Hej... chápem, že sa cítiš ukrivdený, ale skutočne si stojím za tým, že agresívna kampaň na zástavkách je taxikárska záležitosť, napriek tomu, že TY nelepíš...

Asi sme sa nepochopili. Ja nenavrhujem, aby sa v meste zrušili taxíky. Ja navrhujem, aby mali sťažené podmienky tí, ktorí nerešpektujú zákony a nariadenia.
čo sa týka sankcií.
Osobne však neverím tomu, že je tento problém neriešiteľný, keď inde neexistuje v takej miere.


Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 23:55
Keby si napísal "niektorí taxikári",nebudem nič namietať.A posledných 6 slov,čo si napísal je pravda.Inde ten problém neexistuje v takej miere.Je tiež, ale podstatne menší.V PB platí rovnica: Lepíš=jazdíš,nelepíš=nejazdíš.
Anonym píše:
Čtvrtek 14.01.2010 22:56
tak ked to kazdemu tak vadi nech najde sponzora ktory by neakym sposobom vyriesil lepenie nalepok a inu kampan. Nech nasim taxikarom zriadi bezplatne cislo na ktorom by nas operatorka prepojila na nami vybranu taxi spolocnost. Ved je to dost podstatna a nezanedbatelna sluzba verejnosti. A ja sam som bol svedkom ze babky napr. Z kvasova chodia do kostola taxikom. Ved zaplatia menej ako za autobus ked idu 4. Zamyslime sa nad tymto problemom a pomozme nasim poslancom vyriesit tento problem tak aby boli spokojne obi dve strany aj taxikari aj obcania ktorym vadi ich svojrazna reklama.
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 11:45
taxikár čo?
prečo by ste mali mať niečo zadarmo? prečo by sme to mali platiť všetci?

vynášanie smetí je tiež služba občanom a všetkým.

A čo tak, že ťa odrežeme od biznisu a budeme trvať na jedine mestskej taxislužbe, ktorá bude ešte mestu platiť, budú určené pevné ceny, ...

čo potom povieš? budeš pekne tichúčko
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 12:20
Ten na koho reaguješ to má tiež pomýlené,ale ty s tou jedinou mestskou taxislužbou si to zaklincoval.
Anonym píše:
Pátek 15.01.2010 18:05
Keby sa lepenie reklamných nálepiek pokutovalo, tak by si každá taxislužba dala natlačiť nálepky konkurencie a lepila by ich po meste, aby konkurenti platili čo najväčšie pokuty. Aj za cenu rizika, že by tým konkurencii v niečom pomohli.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 15.01.2010 18:20
Nezmysel. Považujete považskobystrických taxikárov za psychicky narušených. Lebo iba narušený podnikateľ bude nadháňať zákazníkov konkurencii len preto, aby konkurencia dostala pokutu.

Nálepky totiž FUNGUJÚ, ako tu napísal jeden taxikár - kto lepí, ten jazdí.
Vymáhanie pokút funguje podstatne horšie.

Naviac, poriadková pokuta je max. cca 5000 Sk, takáto pokuta konkurenta nezlikviduje.

Nedémonizujme podnikateľov.

Taxikári prežijú aj bez zamorenia mesta svojimi nálepkami - ale potrebujú, aby sa mesto postaralo o to, aby nálepky nemohli používať ani ich konkurenti.
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 11:46
taxi služby budú platiť všetky rovnako do fondu na čistenie, ak nie nebudú môcť podnikať na územní mesta.
vybavené
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 12:52
Ty si to fakt nepochopil? V tomto štáte neexistuje ani podmienka,aké ma byť staré auto,farbu,vek vodiča,prax.Môže byť 20roč.popolnica,18ročný vodič s mokrým vodičákom,nemusí poznať ulice,čísla domov,koncesiu nevydáva mesto,ale štát.Obyvatelia vyselektujú,kto prežije.Bohužiaľ v PB to tak nefunguje.Už som to písal,splníš 27 podmienok,zaplatíš ročne 3 priemerné platy na poplatkoch,máš nové auto,poznáš v meste každý kanál,nelepíš-stojíš. Na druhej strane napriek neuveriteľnej konkurencii v P.B.nehoreli taxíky ani tu nebola strieľačka.
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 11:19
stojím na zástavke MHD (v noci).
Pride buran na taxiku postrháva všetky konkurečné nálepky a polepí tonu svojich. o chvíľu príde buran na inej taxislužbe a nové nálepky strhne a nalepí svoje,...
zavoláte policajtov nič
Anonym píše:
Sobota 16.01.2010 12:24
Toto je veľmi pravdivý príspevok.Dodám len,že ak sa ľudia nebudú voziť s taxi na tých nálepkách,prestanú existovať zasvinené plochy.Lenže to je scifi.
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 15:20
Môže sem niekto zasvätený napísať zoznam taxikárov v PB? + ktorí všade rozhadzujú svoje nálepky a ktorí nie? Nech si tých poriadnych uložím do mobilu a viem komu volať... ď
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 20:41
Skús porozmýšľať,čo urobí normálny,slušný občan,ked potrebuje taxi? Ak nevieš opýtaj sa v normálnom meste,kde sa hľadá číslo na taxi. Už som ti napovedal dosť. Dobré zdravie ti prajem - taxikár.
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 19:57
Stál som na zastávke pred jedným hypermarketom. Prišiel taxík, vystúpila z neho pani a začala zúrivo lepiť.

Opýtal som sa teda ako zamestnanec daného hypermarketu, že čo to vlastne robí? Pretože som vedel, že na druhý deň už zase dostanem ako šéf marketingu za úlohu zástavku vyčistiť.

Boli mi povedané tieto tri logické argumenty, ktoré vyvrátili všetky pochybnosti o nejakých priestupkoch:
1. "Čo ťa do toho?"
2. "Tak to ty si tá sv*ňa, čo mi to tu stále srháva."
3. "Ešte raz to strhneš, tak si ťa nájdu moji chlapci, lebo teraz už viem, kde robíš!"

Pani asi často pozerala seriál Sopránovci...
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 22:46
A ty nemáš mobilný telefón, aby si si to nahral alebo odfotil?

Skrotla by tá zúrivá pani po troch vetách.
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 23:08
Presne tak. Stačila by jediná fotka kde vidno tetušu z taxíka ako lepí, a dostala by zacálovať očistenie celého mesta.

Právda keby naši chlapi neboli ako tie vianočné stromčeky, čo tiež majú gule len na ozdobu.
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 23:32
Páni,kde žijete.Video možno,ale z fotky nič nedokážete. Ona bude tvrdiť,že to stŕhala a nelepila.
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 23:37
Video + svedecká výpoveď. Stačí keby ju fízli 4x predvolali v pracovnej dobe na výsluch, a už by sa jej tie nálepky prestávali rentovať.

Aby sme si s takouto kravinou neporadili?
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 23:37
S
tačila by jediná fotka kde vidno tetušu z taxíka ako lepí, a dostala by zacálovať očistenie celého mesta.

Takúto vetu môže napísať len červený magor bez právneho vedomia.Prečo len celého mesta? Prečo nie už celého štátu?
Treba sa skôr pýtať,čo robia čierni lenivci,že za celé roky nikoho nepristihli.
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 23:44
možno myslel JEJ nálepiek z celého mesta.

Mestskí policajti ma až tak netrápia - tam je malá šanca niekoho lapiť.
Ale načo platíme tie kamery.
Anonym píše:
Pondělí 25.01.2010 23:47
určite je to magor bez právneho vedomia, lebo kto má právne vedomie, ten vie, že u nás sú zákony na to, aby chránili darebákov. A v bystrici zvlášť.

Načo vlastne platíme mestských policajtov, keď nedokážu porobiť poriadky ani s takouto blbosťou?

Starý Koscelný na bicykli bol tuším účinnejší.
Anonym píše:
Úterý 26.01.2010 17:59
Lebo nahánal neporiadnikov a nerozmýšlal ako zarobiť a nerobiť a koho pretiahnuť.
Anonym píše:
Úterý 26.01.2010 20:34
a ako ta pani vyzerala? a na ako aute bola?

« červen 2018 »
červen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359