Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Konečne dobrá správa: primátor Adame oznámil zámer prijatia protikorupčného balíka Transparency International

Konečne dobrá správa: primátor Adame oznámil zámer prijatia protikorupčného balíka Transparency International

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Úterý 12.05.2009 12:24
[2009-05-12] Po všetkých tých škandáloch s falšovaním uznesení, predraženými faktúrami, poslaneckými zákazkami konečne dobrá správa: Primátor Miroslav Adame oznámil zámer prijatia komplexného protikorupčného balíka v našom meste. Takýto balík opatrení nedávno prijalo zastupiteľstvo mesta Martin a obsahuje rozsiahlu sadu opatrení, od prijatia jasnej politiky konfliktu záujmov, elektronických aukcií, až po automatické zverejňovanie všetkých zmlúv a faktúr na internete. Garantom, že nepôjde len o nejaké kozmetické zmeny, ale skutočne o hĺbkovú zmenu, má byť organizácia Transparency International Slovakia. Dovolím si povedať, že pokiaľ by bol primátorov zámer úspešný, znamenalo by to najvýraznejšiu zmenu vo fungovaní považskobystrickej samosprávy od Novembra 1989. O primátorovom zámere podrobnejšie informujú dnešné Považskobystrické novinky:
Zabezpečiť transparentnosť krokov samosprávy mesta

Koncom apríla primátor mesta Miroslav Adame požiadal mimovládnu neziskovú organizáciu Transparency International Slovensko o pomoc pri zrealizovaní zámeru protikorupčného balíka v našom meste. Inšpiroval sa pritom mestom Martin, ktorého mestské zastupiteľstvo schválilo razantný protikorupčný balík s cieľom znížiť nielen možnosti korupčného správania, zvýšiť príjmy pri predaji majetku a znižiť náklady. Súčasťou je aj elektronizácia verejného obstarávania, elektronické aukcie či zverejňovanie zmlúv a faktúr na internete. Ako uviedol primátor: - rozhodol som sa tak s cieľom šetriť verejné prostriedky a zabezpečiť maximálnu transparentnosť všetkých krokov. V pondelok 11. mája som sa stretol so zástupkyňou Transparency International Slovensko, čakajú nás ďalšie rokovania, nakoľko ide o niekoľkoetapovú aktivitu spojenú s auditom, prijatím opatrení, ako aj ich zavedením do praxe. Verím, že budeme úspešní, - zdôraznil.
Mimovládna nezisková organizácia sa zameriava predovšetkým na otázky spojené s korupciou vo verejnom sektore Slovenska, a to na centrálnej aj decentralizovanej úrovni správy vecí verejných.

Považskobystrické novinky, 12. 5. 2009, str. 3
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 12.05.2009 13:38

Možno sa snaží Adame a zavolal si na pomoc Transparency - chválim, ale čo naplat ak si II vicedôverník drzo propaguje súkromnú načierno postavenú kaviarničku svojho vicesynka na mestkej TV a za mestské peniaze?? o morálnosti a dopade na mládež pomlčíme.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 12.05.2009 21:46

MOŽNO DVORNÉMU ŠAŠOVI FIKOVI klesajú preferencie a takasi nariadil služobníkom hrať sa NA SPRAVODLIVÝCH A SOCIÁLNYCH.VRAJ NECH TO ROK VYDRŽIA A POTOM SI VYHRNÚ RUKÁVY a otrčia sociálne kešene a poď ho DO RABOVAČKY AJ S SLOPOVIE NARODNÝMI STRAKAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 12.05.2009 13:48

Ak chce primátor Adame odísť z funkcie do dôchodku aspoň so zvyškami dobrého mena, tak musí okamžite chytiť do ruky VEĽKÚ METLU. A začať pekne ZHORA, lebo tak sa schody zametajú. Prvý zástupca, (metlu riadne obúchať), druhý zástupca...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 12.05.2009 13:49

no ak tomu správne rozumiem, prišiel do mesta skutočný kontrolór mesta, čím sa v podstate končí pôsobnosť súčasne novozvoleného kontrolóra... alebo toho si ponecháme ako jeden z prežitkov doby minulej ?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 12.05.2009 14:14

teraz neviem, či je to gesto odchodu s čistým štítom alebo dobrá predvolebná kampaň

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 12.05.2009 15:35

"Na rohu ulice zlodej o morálke káže"... v Považskej Bystrici traja obvinení o svojej počestnosti do PBnoviniek píšu... :)))

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 12.05.2009 17:28

čo dokáže pud sebazáchovy, keď sa jedná 100 litrov mesačne!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 12.05.2009 17:44

Mne je milšie keď si niekto zoberie legálne 100 mesačne a šlus, ako keď si niekto zoberie 70 mesačne a 15% z každého projektu do vačku.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 12.05.2009 20:20
  1. litrov + 15%.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 12.05.2009 22:36

A čo takto 100 litrov + 15%.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 13.05.2009 14:25

MOŽNO DVORNÉMU ŠAŠOVI FIKOVI klesajú preferencie a takasi nariadil služobníkom hrať sa NA SPRAVODLIVÝCH A SOCIÁLNYCH.VRAJ NECH TO ROK VYDRŽIA A POTOM SI VYHRNÚ RUKÁVY a otrčia sociálne kešene a poď ho DO RABOVAČKY AJ S SLOPOVIE NARODNÝMI STRAKAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 13.05.2009 16:01

Primar si nevie urobiť poriadok na vlastnom úrade. Nevie prevziať zodpovednosť za svoje kroky - či už zlé alebo dobré. Tak sa ide zakrývať Transparency International. Mal by sa automaticky vzdať polovice platu. Veď načo potom chodí do roboty keď všetky činnosti spojené s vedením budú robiť externé inštitúcie. Hanba.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 13.05.2009 18:07
Protikorupčný balík od Transparency International neznamená, že "všetky činnosti spojené s vedením budú robiť externé inštitúcie". To znamená, že systémové zmeny na úrade bude navrhovať renomovaná inštitúcia, ktorú nikto nemôže podozrievať z toho, že by tam naschvál nechala nejaké "zadné vrátka".

Neznamená to, že si Adame nevie urobiť poriadok na vlastnom úrade. Práve naopak, ak toto dokáže presadiť, hoci mnohí úradníci aj poslanci nebudú z tých opatrení práve nadšení, tak je to prejav sily.

A mimochodom, je to najrozumnejšie protikrízové opatrenie, aké sa momentálne na úrovni mesta dá urobiť. Upchať diery, ktorými uteká mestský majetok.

Myslím si že tak ako je potrebné vedieť kritizovať, keď si to niekto zaslúži, tak je potrebné vedieť aj uznať správny krok. Tiež si nemyslím, že by to bolo NESKORO. Boli by sme druhým mestom na Slovensku, ktoré by riešilo protikorupčnú tému takto komplexne.

Najlepšie bude, keď si prečítate na webe mesta Martin, čo to skutočne znamená protikorupčný balík.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 20.05.2009 13:26

A to bude zadarmo ? Protikorupčný balík od Transparency International neznamená, že "všetky činnosti spojené s vedením budú robiť externé inštitúcie", ale aj tie ktoré by mali robiť pracovníci MsÚ sa pekne zaplatia tejto inštitúcii. Asi by to mali komtetentným zraziť z platu, nie?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 22.05.2009 18:09

Údajne v Martine to stálo takmer pol miliona sk. ten transparency internacional. Tie peniaze by sa u nás v meste sńaď dali využiť aj na iné veci, keby sa robilo tak ako treba, nie ?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 22.05.2009 19:00

šak nech sa primár vzdá odmeny do konca volebného obdobia a bude aj na transparent. Len či mu to nedodrbe dôchodok...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 22.05.2009 20:47

nás stoja každý rok cca. 2.300.000,- Sk! A to sú len priame finančné škody. O tých ďalších..., to je na celý román.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 22.05.2009 21:43

http://korzar.sme.sk/c/4854014/odvolali-zastupcu-starostu-dovod-vsetci-taja.html

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 23.05.2009 10:33

A aký je výsledok ich práce keď zarobia 2.300.000 Sk ročne? Pripomínam, že takéto peniaze neušetrí normálny človek za celý život, čo títo dvaja zarobia za jeden rok.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 29.05.2009 22:01

Všetci vidíme , navzdory ich kráľovskému platu , že výsledok práce obidvoch viceprimátov je HOVNO , jedno veľké obyčajné HOVNO!

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 23.05.2009 00:17
Myslím že v Martine stála analýza a návrh riešení (včítane konkrétnych opatrení - texty nových pravidiel atď.) okolo 600 000 Skk. Veľmi dobre investované peniaze, zvlášť v dobe krízy. Pretože tie peniaze sú použité na zapchatie dier, ktorými unikajú peniaze z mestského rozpočtu.

Balík protikorupčných opatrení slúži práve na to, "aby sa robilo tak ako treba".
Aby sa sťažilo fungovanie tým, ktorí "tak ako treba" robiť nechcú.

Návratnosť takejto investície je údajne veľmi rýchla.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 23.05.2009 20:03

Na to aby sa robilo tak ako treba netreba Transparency International. Nezachytil som, že by sa z nich stali odborníci na menežovanie mestských úradov. Mestský úrad by mal fungovať ako normálna zdravá firma. Stačí odborník na vnútorpodnikový systém, schopný manažér alebo nech si dajú urobiť ISO keď už sú tak blbí. 6OO tisíc mi nepríde zrovna malý peniaz. A práve v čase krízy.

redakcia
redakcia píše:
Sobota 23.05.2009 22:18
To nie je o menežovaní úradu. Je to o kontrole protikorupčných opatrení. Transparency svojou značkou garantuje, že si zadávatelia v systéme nenechali "zadné vrátka".

Mimochodom, nezaškodilo by, keby ste sa podpísali. Pretože práve v tomto prípade budú veľké snahy zainteresovaných zabrániť primátorovi, aby protikorupčné opatrenia garantovalo Transparency. "Veď si to urobme sami". Ako to vyzerá, keď si to "robia sami", hovorí kauza faktúry.

Predstavte si, ako by to vyzeralo, keby samotná autoškola vydávala vodičský preukaz. Je tam konflikt záujmov. Jednoducho, niekedy si treba zaplatiť externú firmu, keď sú vnútorné pomery nezdravé.

Kapre si svoj rybník samé nevypustia.
Primátor sa konečne chytil roly porybného a zháňa si pomocníkov.

Ak máte pochybnosti o kvalite práce Transparency, pozrite si martinský balíček. Všetko je zverejnené na webe, je to množstvo dokumentov.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 24.05.2009 23:02

Nesúhlasím. Nesúhlasím. Nesúhlasím. Toto nie je cesta. To nech radšej odstúpia všetci ako sú a nech sú nové voľby. Ja nechcem aby sa z mestských peňazí - z peňazí nás všetkých - platili veci, ktoré by mali fungovať automaticky. Veď načo je tam kontrolor??? Hádam na to, aby im dával pozor na prsty!!! Keď už tak tak nech sa pozrú ako to v tom úžasnom Martine funguje a skúsia niektoré opatrenia zaviesť aj u nás. 600 nie je málo.

redakcia
redakcia píše:
Neděle 24.05.2009 23:11
Pozrite sa na zoznamy faktúr, ktoré tu zverejňujeme, a zamyslite sa.
Pozrite sa na zoznam poslancov, zamyslite sa.

Keď nad nasadením opatrení nebude bdieť autorita zvonka, ktorá dokáže povedať - "vážení, toto sa len tvárite na protikorupčné prostredie - ak tieto opatrenia nezavediete, nie je to protikorupčný balík garantovaný medzinárodnou organizáciou" - ako to asi dopadne?

Primátora treba podporiť, aby vec dokázal presadiť, lebo odpor bude veľký. Samozrejme sa bude šermovať financiami, a najviac nimi budú šermovať tí, ktorí pripravili mestskú pokladnicu o niekoľkonásobné sumy.


Juraj Smatana
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 25.05.2009 07:27

Pozrite sa na primátora, a zamyslite sa.

Pozrite sa na víceprimátorov, zamyslite sa.

Píšete: "Primátora treba podporiť, aby vec dokázal presadiť,..."

Neverím vlastným očiam!!! Ja si myslím, že primátora za tunelovanie mesta, (viď napr. práve zverejnené faktúry), klientelizmus, rodinkárstvo treba postaviť pred spravodlivosť a spôsobené škody mu nechať zosobniť!!! Veď si dal výsadu kontrolovať všetky faktúry nad určitú sumu. A ak tak konal aj v spolupráci s viceprimátormi, tak detto, aj ich!!! A pochybujem, že potom by niekto kandidoval s vedomím, že bude môcť beztrestne 4 roky kradnúť a keď sa to náhodou prevalí, osloví napr. Transparency a ešte sa stane hrdinom, ako bojovník proti korupcií!!!???

Ak primátor nevie riadiť mesto, nevie zabrániť korupcií, tunelovaniu, klientelizmu, rodinkárstvu a pritom si nechá schváliť plat 90 000,- Sk (mesačne) a nechá si schváliť odmeny vo výške cca. 600 000,- Sk (za rok), mal by to OKAMŽITE zabaliť a upalovať kade ľahšie!!!

Toto všetko, čo sa tu teraz deje, je len snaha zbaviť sa zodpovednosti, vyhnúť sa následkom a ZNOVU oblbnúť verejnosť !!! Ďakujem, NEPROSÍM.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 25.05.2009 07:50

Musí k nám doraziť svinska chrípka. A všetky zlodejské svine musia vydochnúť.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 25.05.2009 10:23

Ťa trocha poopravím 90.000 zarábajú nič nerobiaci viceprimáti, primát zarába 130. O transparency nemám žiadne ilúzie, viď nezdokladované náklady šéfky tejto organizácie Sičákovej Beblavej na mnoho miliónový dom v lukratívnej časti BA. Je to ďalšie uplatitelné pozlátko. A neverím vlastným očiam ako začala redakcia "lízať riť" starému ujovi. No ako vidím podplatiť sa dá zrejme všetko a z tých desiatok mil čo už stihla táto "elita zarobiť" zaiste niečo ostalo aj na takéto potreby.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 26.05.2009 13:04

Moje dieťa chodí na tanečný k manželom Kardošovcom. Minulý týždeň mali v žiackej knižke napísané, aby sme sa láskavo dostavili v nedeľu o jednej pred kino Mier, že budú mať vystúpenie k MDD. Tak ja som decku nachystala, prišli sme tam a všade boli plagáty SMERU, príhovor mal pán Janas, aj balóny boli smer-pozitiv a ešte moje dieťa dostalo aj taštičku s volebnými propagačnými materiálmi. Takže sme kultúrnym vystúpením prispeli ZADARMO k volebnej kampani. Som z toho taká nasratá, že až. Od septembra tam už moje dieťa chodiť nebude. Ja nemám nič proti smeru, ani proti volebným kampaniam, ale čo je moc, to je moc. Nielen že je stará Kardošová na meste v kultúrom neviem ako sa to volá mieste, ešte aj zo smeru má prachy a prihrieva im polievočku a využíva na to deti, od ktorých tiež vyberá nemalé školné.Zamyslite sa, niekedy je menej viac.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 26.05.2009 13:38

My poniektorí sme zamyslení už nejaký ten piatok...:) Jedným z výsledkov tohto zamyslenia je aj vznesenie obvinenia vyšetrovateľom voči trom "Výtečnikom" na meste. Ale aj tak, blahoželám.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 27.05.2009 23:56

ja viem o dvoch, ten jeden iba dôverne podonášal

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 28.05.2009 05:22

Adame, Haviar, Péli.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 26.05.2009 17:33

túto informáciu by mala redakcia zverejniť ako normálny článok, nech si to uvedomí čo najviac ľudí! veď to je ako za komunistov, len si to ešte platíme!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 28.05.2009 08:46

Prečo ako? Táto mogoňská okresná partaj je zložená hlavne z komunistov, štbákov a červených dôchodcov. Nabudúce možno budú alegorické vozy a doprovodná dychovka.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 26.05.2009 21:29

El. aukcie fungujú tým správnym Smerom. Zistila som si na meste a nové chodniky ktoré sa idú teraz robiť v meste vyhrala Stavea Anton Políček. Ten istý čo robil so traktoristom Štábelom chodník v moštenci a chodte sa pozrieť na výsledok práce-katastrofa. Ďakujeme pán primátor.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 27.05.2009 08:57

co si cakal ako dlho vydrzia mestski zlodeji bez baksisu?? sudruhovia si len nasli vyhovorku-za to moze transparency alebo elektronicke aukcia ze sa vybral zrovna poslanec moja rodina nas kamarat alebo spolustranik atd dolezite je ze zlodejstvo na msu pokracuje na plne tocky dalej

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 28.05.2009 08:50

ako to vlastne prebieha? či sa aukciujú iba narýchlo oslovené "správne" firmy a o 20 min je aukcia ukončená?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 28.05.2009 22:42

Ako to prebieha? Ako sa napakovať a zostať pred občanmi čistý ako ľalia?Trochen zjednodušený návod ako nato. Zvolíš akciu, kde sa dá čo najviac prihodiť rozumej 2-5x skutočnej ceny. Oslovíš správne firmy, rodinné, stranícke s príponami STAV atď. Oboznámiš ich s podmienkami súťaže resp najlepšie bude ak ich vypracuješ za nich(zoznam dodávateľov a predmet aukcie dodáva zadávateľ-teda v tomto prípade mesto), vyvesíš termín aukcie na zamknutú najlepšie schovanú nástenku, alebo schovanú web stránku, kam sa zástupca nevyvolenej firmy prekliká iba zázrakom a čakáš. Príde deň D a zvoláš dohodnuté firmy najlepšie do jednej kancelárie kde sa horlivo akože sťahuje cena. Keď sa cena priblíži k hranici ohrozujúcej dohodnuté % pre súdruhov a ich poskokov z mesta aukcia okamžite skončí. Toto je všakže pre bežného žiadateľa faktúr formátu Chúpek vysoký level, na to treba počítačovo vzdelanejších strážnych psov najlepšie tandem Ševčík-Smatana. Tak ešte raz, nech žije najpoctivejším a najspravodlivejším Primátorom a jeho poskokmi presadzované Amnesty a elektronické aukcie! čestíček

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 29.05.2009 21:38

zaujimave naozaj zaujimave Jaro zverenuj pravidelne vsecky mestke faktury aby sme tim zlodejom videli cez prsty

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 31.05.2009 06:59

posledné faktúry za 1. kvartál roku 2009 najdeš:

Zverejňujeme faktúry mesta za prvý kvartál roku 2009 sevcik, posledné zmeny: 23. 05. 2009 19:18

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 30.05.2009 20:45

zeby novy sposob ako posvetit zlodejinu je pozvat si Amnesty a spustit elektronicke aukcie?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 31.05.2009 20:23

Zisti si kto staronový vyhral posledné dve "spravodlivé" elektronické aukcie(na chodníky a II.etapu mariánskeho námestia pred kostolom) a je vymalované ako pre "šikovné" firmy tak pre "šikovných" úradníkov!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 31.05.2009 23:31

Akým spôsobom sa má záujemca možnosť dozvedieť, že sa bude realizovať nejaká súťaž? Je to zverejňované na ms. webe, alebo mesto osloví dopredu vytypovaných "zabehnutých realizátorov"?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 01.06.2009 08:32

Akým spôsobom sa má záujemca možnosť dozvedieť, že sa bude realizovať nejaká súťaž? Odpoveď-žiadnym.Je to jeden veľký elektronický podfuck osolený Emnesty internešenl.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 01.06.2009 11:16

ale mal som také tušenie :)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 01.06.2009 11:24

Hlavne s tým "Amnesty" (autor asi myslí Transparency). To s tým nemá nič spoločné, ale furt to tu spletá dokopy. Elektronické aukcie + Transparency fuj fuj dokola! Pritom práve to by mohli byť opatrenia ktoré poriadne skomplikujú Stankovi a spol jeho bašovanie.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 01.06.2009 13:45

naozaj kecy? pritom práve dostávajú zákazky stále tí istí.Vari aj to sú kecy?Počkáme si na ďalšie ševčíkové faktúry.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 01.06.2009 15:21

kecy sú o tom Transparency. Žiadny projekt sa s nimi zatiaľ nespravil, ale hlavne že sú podfuky "osolené Amnesty".

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 01.06.2009 18:41

takze ojeby sa robia dalej aj s elektronickou aukciou naco sa teda ide vynalozit dalsich 600.000 na amnesty????????boha to je hnoj na tom meste uz aby sa pratali kade lahsie

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 01.06.2009 18:47

A ty aj rozmýšľaš, alebo ti stačí len nadávať? Pozri sa čo spravili v Martine a potom nadávaj. Je tam napríklad aj opatrenie, že každá aukcia musí byť dopredu verejne oznámená. To sa teraz nerobí.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 01.06.2009 18:54

zbytočne mu vysvetľuješ, teraz zase zabije že "a za to máme dať 600 tis?" a tak dokola. Buď je to blbec alebo sa snaží sabotovať prijatie opatrení ktoré obmedzia bokovky.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 01.06.2009 20:15

Ale ale nevadte sa mi tu. Obaja ste sa zhodli že elektronické aukcie sa minuli vytúženému cieľu o ktorom tak poeticky básnil pám primátor v PB novinkách a na TV Podlažie. Kšeftuje sa postarom len taký fukot ďalej. Ostáva len dúfať, že navnivoč nevyjdú aj 600 tis. SK vynaložené na kontrolu od Amnesty internacional, pretože ani software a skolenia na obsluhu aukcii dozaista zadarmo neboli.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 25.05.2009 11:40

pan smatana sledujem vase pocinanie v TV aj tu prirodzene ocenujem vase aktivity spolu s panom sefcikom preto berte tuto kritiku ako iba radu a neurazte sa ALE po precitani vyssie uvedenej myslienky bud ste tak naivny a.. alebo____ vas niekto nieco osvietilo-no ja stale verim ze vasa financna latka je nasadena hodne vysoko riesenie vyckajte idu volby a ako vzdy sa zopar hectolitrov pravdivej spiny poprelieva potom si mozno splachnete hlavu najzapachajucejsou nerecyklovatelnou splaskovou vodou za vyssie prezentovane myslienky o starom ujovi a jeho podnikatelsko komuni partaji a ofcami

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 25.05.2009 17:27
Kontrolná otázka: môže politik, ktorý už urobil viacero nesprávnych rozhodnutí, urobiť aj správne rozhodnutie?
redakcia
redakcia píše:
Neděle 24.05.2009 23:13
Hlavný kontrolór je volený zastupiteľstvom a je zamestnancom, podliehajúcim vedeniu mesta.
Transparency International je renomovaná medzinárodná organizácia, mimo vplyvu kohokoľvek z mesta.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 25.05.2009 07:38

tak, potom treba ten post zrušiť, rovnako ako aj 2 víceprimátov, a niekoľko sekretárok. Úspory pôjdu do miliónov!!!

A ešte PBn s celou redakciou, financovanie TV Podlažie... a to sú už DESIATKY MILIONOV !!!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 25.05.2009 20:13

tu na webe naháňajú normálnemu človeku strach. Ja si myslím, že sa tu veľa krát ozývajú ľudia, ktorí mali mať zákazky, alebo po nastolení nového vedenia si mysleli, že budú mesto tunelovať a pod. Príspevky sú tak znalé veci, že pisatelia majú informácie, ktoré bežný občan nemá a ani mnohokrát nechápe, o čom sa tu niektorí vybavujú. Ako aj ja. Je to ovplyvńovanie verejnej mienky tých, ktorí sa na tento web dostanú. JE TO BOJ O PENIAZE A MOC. Jediným cieľom mnohých príspevkov nie je niečo riešiť, ale zbaviť sa tých, ktorí sú teraz pri moci, aby môhli prísť iní a páchať ešte oveľa horšie veci, ako sa dejú teraz - súdiac podľa charakteru ich príspevkov a obrovskej nenávisti.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 25.05.2009 22:10

realita je tvrdá. Ak jej nerozumieš, nie je to chyba dopisovateľov. Tak zatiaľ tíško sleduj a snaž sa vyhnúť unáhleným uzáverom. Časom snáď sa ti rozsvieti.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 25.05.2009 22:27

Uvedom si, že keby aj nastúpili tí noví, už sú tam s vedomím, že sú pod tvrdou kontrolou verejnosti, včítane tejto internetovej.

Podstata demokracie. Proti sebe stoja skupiny, ktoré si konkurujú v boji o moc. Navzájom sa kontrolujú oveľa účinnejšie, ako by dokázal obyčajný občan. Na tento web chodím, aby som to sledoval a občas ovplyvňoval.

Určite by sme radšej videli, keby sa o moc uchádzali obyčajní skromní ľudia, ktorí chcú nezištne slúžiť verejnosti. Lenže - prečo nekandiduješ?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 26.05.2009 07:42

Jediným cieľom mnohých príspevkov nie je niečo riešiť, ale zbaviť sa tých, ktorí sú teraz pri moci, aby môhli prísť iní a páchať ešte oveľa horšie veci, ako sa dejú teraz - súdiac podľa charakteru ich príspevkov a obrovskej nenávisti. A milý súdruh a ty si mi aké chúďa? ty buďeš voľaaký súdružko z mesta alebo priamo napojená a živená podnikateľská-stranícka pijavica

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 26.05.2009 07:53

Mohli by chodit aj na zastupitelstvo ofce by mali strazneho psa nevie moze niekto okomentovat o com bolo to posledne?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 27.05.2009 20:45

Máš pravdu, to bude nejaký súdružko z mesta. Tam ich sedí, 90% čo aj za Lackoviča. Robia si čo chcú, skús niečo vybaviť, ak nemáš známosť z minulosti, tak máš smolu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 31.05.2009 20:26

Súhlasím, že nemať známosti na MÚ obyčajný smrteľník tam nič nevybaví. Chvalabohu sa tam niekto nájde čo pomôže !! Ľutujem ale tých chudákov, ktorých tam nik nepozná !!!A čo sa týka vrcholného vedenia podľa výsledkov práce - nebol MUDr. primárom gynekológie ??

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 01.06.2009 00:18

V Jabloňovém si občania urobili poriadok sami.

http://zilina.sme.sk/c/4867536/dalsie-uspesne-referendum-jablonove-odvolalo-starostu-za-smer.html

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 01.06.2009 13:35

Naozaj "super" inšpirácia a nahradil by ho Haviar, alebo Kubovič. Ďakujem pekne

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 01.06.2009 16:30

sami ODSTÚPIA. Ševčík im ešte dal tú možnosť trochu zachovať si tvár.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 02.06.2009 13:14

jeden komunistický táraj a stavebný podvodník, druhý eštébacký donášač, tí svoju tvár ani nikdy nemali

« květen 2018 »
květen
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359