Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Prevádzkovatelia považskobystrického Domu kultúry píšu poslancom mesta a primátorovi

Prevádzkovatelia považskobystrického Domu kultúry píšu poslancom mesta a primátorovi

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Úterý 24.04.2012 23:56
[2012-04-24] Konatelia firmy Amaltheia s. r. o. pred pár hodinami rozoslali všetkým poslancom a poslankyniam mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici e-mail, pretože - ako uvádzajú - opakovane sa snažia získať stanovisko primátora mesta k ich ponuke prenájmu priestorov "kulturáku" na kultúrno - spoločenské účely. V prípade, ak mesto ich ponuku nepríjme, hodlajú nevratne upraviť priestory na komerčné učely.
Prevádzkovatelia považskobystrického Domu kultúry píšu poslancom mesta a primátorovi

Kulturák (stav v roku 2007)

Vážení poslanci  a poslankyne mesta Pov.Bystrica,
 
     vzhľadom  na skutočnosť, že naša spoločnosť Amaltheia s.r.o  sa už rok márne pokúša nadviazať konštruktívny dialóg na využitie DK - Domu kultúry Považská Bystrica na kultúrno - spoločenské  akcie mesta a obyvateľov prostredníctvom primátora mesta, dovoľujeme si Vás touto cestou upozorniť na nasledovné. 
     Náš zámer využitia DK je aktívne oživenie  objektu a  vrátiť do jeho priestorov život,  obyvateľov nášho mesta. 
     Pri využití  DK sme z ohľadu na občanov uprednostňovali návrat do pôvodného stavu - kultúrno spoločenský život. 
Z tohoto dôvodu sme sa na viacerých stretnutiach obrátili na primátora mesta o stanovisko či mesto, ako orgán miestnej samosprávy nemá záujem o využívanie DK. 
Bohužiaľ, nadobúdame dojem, že na túto otázku nielenže nedostaneme žiadnu odpoveď, ale že v podstate aj ten, ktorého sa to najviac týka - občan o nej nič nevie. 
Nemôžeme však donekonečna zotrvávať v tejto vyčkávacej pozícii a  chceme,aby objekt DK bol  celoročne využívaný, keď nie na kultúru, tak komerčne. 
     Z tohoto dôvodu Vám chceme dať do pozornosti  list primátorovi mesta v ktorom ho opätovne žiadame o stanovisko a súčasne upozorňujeme na skutočnosť, že ďalej čakať už nemôžeme. 
V minulom roku sme boli médiami obviňovaní z likvidácie kultúry v meste nielen na regionálnej, ale aj celoslovenskej , pričom na mestskom úrade ležali už dva naše listy  
s ponukou na spoluprácu. 
       Zvážte preto pozorne obsah tohoto mailu, aj jeho prílohy.
Je aj vo Vašom záujme čo bude s DK ďalej, a že aj NIE je odpoveď, len ju musí niekto vysloviť.  
                      
       S pozdravom
                                                          konatelia spoločnosti:
                                                              Osrman Ľubomír
                                                              Ošlejšek Roman   

 

AMALTHEIA, s.r.o., Olbrachtova 3, Trenčín 9 1 1 0 1


 


 

K rukám

 

Primátora mesta

Považská Bystrica

Doc. PhDr. PaedDr. Karol Janas, PhD.

Mestský úrad

Považská Bystrica


 

V Považskej Bystrici, dňa 04.04.2012


 

Vec: Žiadosť o písomné stanovisko


 

Vážený pán primátor,


 

na základe osobných rokovaní a našich písomných žiadostí zo dňa 19.05.2011 a 17.10.2011, na ktoré sme ku dnešnému dňu neobdržali žiadnu odpoveď, obraciame sa opätovne na Vás o vaše stanovisko. Už v predchádzajúcom volebnom období sme rokovali s vedením mesta o využití priestorov v Dome kultúry Považská Bystrica na kultúrno-spoločenské akcie mesta a obyvateľov. Výsledok rokovaní s Vašimi predchodcami v konečnom dôsledku nebol žiadny.

Po Vašom zvolení za primátora mesta Považská Bystrica sme predpokladali, že aj Vám záleží na skvalitnení života občanov. Iste sa opakujeme, že našim zámerom je vrátiť do priestorov Domu kultúry život. Keď nie v duchu využitia v akom boli vybudované, tak v komerčnom smere. Z toho dôvodu sme si pred takmer rokom dovolili osloviť Vás. Máme za to, aby prvoradý bol občan nášho mesta.

V nadväznosti na vyššie uvedené dovoľujeme si Vám, Vážený pán primátor znova opakovať našu ponuku na prenájom predmetných priestorov.

Celý Dom kultúry prechádza postupnou rekonštrukciou jednotlivých častí. Okrem kina a estrádnej sály, kde došlo iba k zatepleniu stropnej konštrukcie a vybudovaniu nových toaliet. K hlbšiemu zásahu do spomenutých priestorov nedošlo iba z dôvodu čakania na Vaše stanovisko. Do tohoto času sme upredňostňovali využitie Domu kultúry na kultúrno-spoločenské aktivity mesta, obyvateľov, mládeže a organizácií nášho regiónu.

V prílohe Vám zasielame prehľad všetkých priestorov, ktoré ponúkame na prenájom s vyčlenenými plochami.

V prípade, že naďalej nebudeme mať jasné stanovisko, nemôžeme postupovať inak ako v rámci zákona zmenou účelu využitia objektu a nezvratne zmeniť túto časť Domu kultúry na komerčné účely.

Z ekonomického hľadiska a z hľadiska budúcich potrieb rekonštrukcie uvedeného objektu nám vychádza, že sadzba, ktorá by mala byť stanovená po dohode je vo výške 32 EUR za m²/rok + energie za uvedený priestor. Samozrejme sme ochotní posúdiť aj iný konštruktívny návrh v Vašej strany.

Žiadame, aby bolo registrované, že znižovanie nájmu nám v nasledovnom období redukuje možnosti rekonštrukcie uvedených priestorov a prípadných požadovaných opráv. Poznamenávame, že uvedený priestor nechať v stave, v ktorom je momentálne z dlhodobého hľadiska nám spôsobuje ekonomické straty. Z toho dôvodu si dovoľujeme Vás požiadať, aby sme k uvedenej záležitosti od Vás obdržali stanovisko v termíne do 30. 04. 2012. Samozrejme uvítame, pokiaľ dostaneme stanovisko z Vašej strany skôr.

V prípade nereagovania k tomuto termínu, alebo našej nedohody sme z ekonomického hľadiska nútení hľadať alternatívne využitie uvedeného priestoru.


S pozdravom, v očakávaní konštruktívnej odpovede.

 

...................................................

AMALHTHEIA, s.r.o.

Ľubomír O s r m a n

Roman O š l e j š e k

konateľ spoločnosti

 

Príloha: pôdorysy priestorov ponúkaných na prenájom

 

Zvýraznenie textu - redakcia pb.otvorene.sk


 

Anonym píše:
Středa 25.04.2012 06:11
AMALHTHEIA, s.r.o. si musí uvedomit že ked brala objekt do prenájmu bolo definované na aké učely, to že nevedia využit na kulturné akcie ich chyba nevedia podnikat. V žiadnom prípade nebud DK na komerčné učely. Dost čo tam predviedli čínania. A PX centrum polici.
Anonym píše:
Středa 25.04.2012 09:33
Lenže firma nezobrala objekt do prenájmu od mesta. DK patrí odborárom. Takže keď bude so zmenou používania súhlasiť vlastník, tak mesto môže akurát tak robiť problémy v stavebných konaniach. Ale pred prípadným súdom s tým mesto nemá šancu. Pretože objekt nie je ani pamiatkovo chránený.
A čo sa týka podnikania v oblasti prevádzkovania divadla a kina. Pzrite sa na PX centrum. Kde by bolo bez masnej mestskej dotácie?
Takže je to na vedení mesta. Buď chce kulturák zachovať,a dohodne sa s nájomcami na poplatkoch, alebo na to nemá peniaze, a v kulturáku budú kancelárie alebo obchody.
To o čom Osrman s Ošlejškom píšu, teda že sa im Janas vyhýba, je nad slnko jasnejšie. Janas nemá peniaze na prenájom kultúráku, ale nechce byť ten čo rozhodol o zničení priestoru pre kultúru. Tak sa pred nimi schováva. Typické pre neho.
Anonym píše:
Středa 25.04.2012 10:00
Nech sa Osrman s Ošlejškom vzdaju prenajmu nemaju na to, mesto neni vlastník DK ked to brali na kulturne učeli. To ako keby som ja si kupil byt a bude po čase žiadat o zmenu na vyrobnu firmu v bytovke.
Anonym píše:
Středa 25.04.2012 13:02
Rozdiel je v tom, že v byte môže bývať niekto iný, a záujemcov je plno. Lenže prevádzkovať v PB divadlo a kino a tanečnú sálu bez príspevku mesta nedokáže v tých priestoroch NIKTO.
Anonym píše:
Středa 25.04.2012 17:13
nech z toho spravia radsej verejne wc. z toho by bol aspon uzitok. taku pakulturu co tam prezentuju repetaci kazik,senzus velsicova a spol. je potrebne vyhnat z chramov kultury.
Anonym píše:
Středa 25.04.2012 19:21
Ale kinosála je tam super. To v meste chýba. S Mierom sa to nedá porovnať. Účinkujúci vychádzajú na pódium z boku po schodoch, súbory - účinkujúci čakajú a odchádzajú okolo divákov, to nie je kultúra hodna tohoto storočia. Choreografie sa musia prispôsobovať - normálne sa vychádza na javisko z poza opony, osvetľovanie, atď. Tam to je - bolo vymakané.
Anonym píše:
Středa 25.04.2012 19:51
takych chytrich ako ty je na mestkom urade plno, stavil by som sa ze si jednym z tych ktorym karolko dava na nadstandartny zivot hlavne aby poslusne pritakavali.Kym zvysuju zatazenie obyvatelov sami maju kralovske platy.
Anonym píše:
Středa 25.04.2012 20:04
Tento clovek je isto z mestkeho uradu.Preco by sa ho mali vzdat ? Stale sa hovorilo ze su to nicitelia kultury, ale kulturak stavaju na nohy, prerabky,rekonstrukcie, plesy,ale aj cinani.A mesto sa doteraz tvarilo aki su to lotri, ale na predchadzajuce ponuky na spolupracu nielenze neodpovedalo,ale ani o nich neinformovalo.Ved cokeby nahodou ludia chceli dom kultury.Poviem na zaver som s toho smutny, ze sa na mestkom urade takto chovaju. Mozno vsak bude lepsie ak dojde k nejakej rozsiahlej zmene, verim, ze to bude na osoh bystrice.
Anonym píše:
Pátek 27.04.2012 20:03
co tu kecas na kuluru tu predsa mame kardosovcov a ich polsky trhovy subor a ty si radsej kup nejake vitaminy na hlavu ty firma v bytovke...
Anonym píše:
Pátek 27.04.2012 20:16
ja sa im cudujem ze s takou vecou isli za nim.je to excentrik, ktory nechape zaklady slusneho chovania a nedivim sa ako sa k nim zachoval. poznam ho dlho, vzdy bol sebec ktoremu islo iba o lepsi plat a ked to bude sypat bude robit hocico. na kulturak pre mesto zabudnite, z toho mu nic nekvapne
Anonym píše:
Středa 25.04.2012 19:44
ja to vidim ze neziadaju primatora o laskavost,ale ponukli korektny vztah...to,ze clovek z marsu sa robi,ze nic nevidi a nic nepocuje je pre neho uz typicke, ide o obcana a konecne sa odkryvaju karty ako sa mesto stavia k nam obyvatelom ...
Anonym píše:
Středa 25.04.2012 19:53
Skuste sa porozpravat s par podnikatelmi, ktori chceli realizovat najeky projekt v Povazskej. Po par zbytocnych stretnutiach utek do ineho mesta alebo aspon mimo mestskych pozemkov.
Anonym píše:
Středa 25.04.2012 22:36
No neviem, kto si dovolí teraz v týchto časoch kŕmiť Dom kultúry milionmi korún ročne
Anonym píše:
Středa 25.04.2012 22:57
jedine ty
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Čtvrtek 26.04.2012 01:33
I verejný dom je určitým druhom kultúry. A mesto by na tom iba získalo - do Považskej Bystrice by boli organizované turistické zájazdy z Nemecka a Rakúska.
Anonym píše:
Čtvrtek 26.04.2012 09:07
asi navstevujes tak aj píšeš
Anonym píše:
Čtvrtek 26.04.2012 09:22
Alebo by tam mohlo byť minimálne okresné sídlo Smeru, veď Janas potrebuje estrádnu sálu pre počúvajúcich dôchodcov.
Anonym píše:
Čtvrtek 26.04.2012 09:44
Ty trubka, to dôchodcovia vyhrali Smer-u voľby ?
Zamysli sa keď niečo napíšeš !
Alebo píšeš bez rozmyslu !
Anonym píše:
Čtvrtek 26.04.2012 13:17
Dôchodcovia,mogoni a pár ziskuchtivých ako Janas,Smatana a spol.....
Anonym píše:
Čtvrtek 26.04.2012 21:25
nevie tu niekto obcania kolko vlastne je plat primatora v Pov.Bystrici ? oficialny ...
Anonym píše:
Čtvrtek 26.04.2012 21:35
Nejde Vám podnikanie? Obráťte sa na mesto....takto by sa mohol nazvat prešlap, keby mesto začalo financovať DK. Pokiaľ by ho odborári predali mestu, teda by bol v majetku mesta, potom by to bolo OK.
Anonym píše:
Čtvrtek 26.04.2012 21:35
Nejde Vám podnikanie? Obráťte sa na mesto....takto by sa mohol nazvat prešlap, keby mesto začalo financovať DK. Pokiaľ by ho odborári predali mestu, teda by bol v majetku mesta, potom by to bolo OK.
Anonym píše:
Čtvrtek 26.04.2012 22:18
Nech ho predaju za jedno euro.A zas bude na meste na tucne odmeny.Euraciky vonave.O to vam ide.
Anonym píše:
Pátek 27.04.2012 19:56
ano nech ho predaju za jedno euro , pan primator uz bude vediet ako ho zpenazit, v tom je on fakt dobry, ved na tie tisice eur jeho platu kdesi treba vediet zarobit , tolko nezarobia ani na zvysenych mestskych daniach.
Anonym píše:
Čtvrtek 26.04.2012 23:06
Janas cez 4 tisícky Sopčák cez 3. Ale to sú smeti ozajstné prachy tečú bokov ako povinné výpalné.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Čtvrtek 26.04.2012 23:14
Mesačný plat pána primátora by nemal presahovať 4 000 Evr, ale presné číslo by mal poznať pán poslanec Smatana. Dokonca sa toto číslo musí nachádzať i v niektorom z archívnych článkov Považská Bystrica Otvorene.
Anonym píše:
Pátek 27.04.2012 01:54
Pocul som ze sa mu to zda malo a chce podnikat v obchode z realitami.Predal PovByt a chce do niecoho vrazit tie prachy. Ponukol za Dom Kultury 1 euro. Sikovny kseftar, mozno ze uz ma aj kupca.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pátek 27.04.2012 09:20
Ak by bola táto informácia pravdivá, išlo by skutočne o dôvodný argument k tomu, aby pán primátor sám zvážil svoje zotrvanie vo funkcii šéfa radnice.
Anonym píše:
Pondělí 30.04.2012 21:54
  "Zvážiť svoje zotrvanie vo funkcii šéfa radnice?? ""
Dobre som pán Zědelík na Vašom príspevku zasmial!
To kde žijete a odkiaľ píšete?
Z Nemecka, Francúzska, alebo odkuiaľ?
Na Slovensku a tobôž v Pov. Bystrici takáto " kultúra" neexistuje!!
Že vraj vdrať sa, a to mu finančné toky, ktoré mu táto funkcia zabezpečuje min. na roky budete naklievať Vy?
A verte, že to nie je iba 3000 Eur, či koľko vlatne má oficialný plat !!
Anonym píše:
Pátek 27.04.2012 08:51
Janas má od Megakšeftu príjem 5 000 eur mesačne.
Anonym píše:
Pátek 27.04.2012 10:46
to je vysledok ŚUJAKOVEJ odborarskej prace
Anonym píše:
Pátek 27.04.2012 19:28
Mestsky urad je ako hnisava rana na tvari nasho mesta plna hnisanych nenazranych vredov,kde jeden predbieha druheho kto sa viac nazere.V krajine je kriza,ludia su bez prace,nasa nemocnica v krachu,polsky trhovnici na namestiach, ludia pracuju za 350-450eu chamtavo sa zvysuju mestske dane,rozdavaju si funkcie,posty, tlacia sa oslavne letaky tychto neludskych zhyralcov aby sme oslavovali ich mastne papule ktore sa nehambia ani teraz si neustale zvysovat tisicove platy a renty.
Anonym píše:
Pátek 27.04.2012 20:52
Prečo by sme mali podporovať všelijakých chytráčikov. Ja nie som janasov zástanca ani náhodou, skôr naopak. Ale nech sa na mňa nikto nehnevá, to že niekto mal kedysi veľké oči a teraz mu nejdú kšefty a chce zodpovednosť hodiť na mesto, tak to teda nie je vôbec s kostolným poriadkom. Prečo tu všetci rozoberáte mesto? Veď nech sa o DK starajú odborári. Pamätám si, keď sa rozhodovalo po revolúcii o osude DK, mesto malo záujem získať ho. Odborári nechceli o tom ani počuť. Tak nech ho teraz títo prenajímatelia vrátia pekne odborom, Tie majú dosť peňazí, nech sa starajú. V tomto prípade mi to vychádza ako sofistikované vydieranie mesta a Janasa.Nech si za svoje činy nesú teraz aj následky.
Anonym píše:
Pátek 27.04.2012 21:53
O com to tu splietas? Ide o to, ze kulturak zmeni ucel vyuzivania, ze tam vzniknu nove priestory a na kulturu zabudnite. A o tom to je, ze Karol sa ani neunuval nikoho informovat ze tento stav hrozi. Ja ho velmi dobre poznam,bol to moj kolega,vzdy mu islo iba o plat. V tomto pripade by asi nic nedostal takze sa tvaril, ze o nicom nevedel ako vzdy ked sa objavil nejaky problem.To ze ho mate na meste ma tesi, aspon si ho trochu uzijete aj vy doma a s kulturakom dopadnete ako v Puchove. Vela stastia a silny zaludok do casu novych volieb v Mogonove . :-)
Anonym píše:
Pátek 27.04.2012 22:04
Tak je to ,staraju sa iba o svoje valovy. 5OOO euro to tu cas ludi zarobi za cely rok a oni sa nehambia si este vydavat tie ich platky co tu dokazali. Podporuju dve sukromne televizie, co myslite ? budu ich konanie kritizovat ? VIETE KOLKO TO STOJI ?
Anonym píše:
Pátek 27.04.2012 22:29
Uz ho vidim pisatela - ja nie som janasov zastanca skor naopak.Pracuje na meste, najskor na nejakej zabezpecenej pozici.Patolizac, taky aky bol cely zivot sa tu hra na pozorovatela s nadhladom. Skor tu ide o velky kseft, ked kulturak zanikne bude treba postavit novy ako v Puchove, to zas bude pre nich zranica a vazeny obcania zasluhy.Zasluhy,ze vydaju na nove cislo Co sme tu dokazali.Vyberove konanie,komisie,obalky s ponukami,obalky s peniazmi od priatelov. Tam bude asi pes zakopany, zas sa budu mat s cim chvalit , ukazovat v tretotriednych televiziach,ktore si sami platia z nasich dani a hlavne zas budu prachy. Ved bystricania to zaplatia tak ako vzdy od komancov az doteraz. Ako ovce.
Anonym píše:
Sobota 05.05.2012 20:11
Ja určite nie som Janasov pätolízač a už vôbec nepracujem na úrade, v tomto nemáš pravdu. jedinú pravdu máš v tom, že mám nadhľad, pretože ja som pragmatik a nie obyčajný zaslepený yávistlivec ako ty. To akože pod rúškom záchrany kultúry, ako to veľmi šikovne listom podsúvjú prenajímatelia DK, mesto zaťažené vysokými výdavkami a výpadkom podielových daní sa bude teraz hrať na charitu? Nie sú peniaze na nič aj vďaka Miklošovi, ktorí ukrátil mestá a obce o riadny balík peňazí a my máme teraz platiť za nevydarený biznis nejakej firmy? A kde máš istotu, že keď mesto vyjde v ústrety tejto firme a bude chcieť silou mocou aby DK fungoval pre kultúrne účely, že sa to aj podarí? No nepodarí, zmier sa s tým, že Dk už nebude fungovať ako kultúrny stánok. A prečo by za to malo mesto držať čierneho Petra v rukách? Nech si ho držia tí, ktorí si kedysi nedali povedať a mali veľké oči ako na tomto stánku budú ryžovať. Nech teraz makajú, aby zarábali na kultúre chytráci.
Anonym píše:
Čtvrtek 10.05.2012 21:39
nadhľad ti chýba a prekérne, možno nerobíš na úrade ale patríš do jeho schopného tímu, Kardyovie família (asi ty) si mastí bachory na hovadinách a poriada akcie ktoré mu akurát tak zvyšujú renomé a Karelko sa tvári jak hluchonemý lebo vlastné vačky svrbia vyše jako to z čoho by malo mesto výhodu tak tu nedrístaj o nadhľade ked mu tu ofukuješ otlaky. Tu nejde o financovanie ale o to, že keď debilovi dáš zrátat 2 + 3 tak polroka rozmýšla nad tým čo si mu vlastne povedal a čuduje sa keď ho osloví niekto a vyrušil ho pri miešaní vlastnej maltičky na domeček. keď si taký rozhorčený tak pokračuj v písaní tvojich ,,príspevkov z nadhľadom,, a vylievaj si svoje rozhorčené myšlienky lebo nech sú to aj obchodníci protestujúci proti poliakom pod taktovkou mega organizatorky kultúrnych akcii, tak pokial nebude mesto robiť ako má nebude tu nič a nikdy a mám pocit, že okrem dialnice, hypermarketov a par kruhacov a kryvych chodníkov a rozdrbkaného ,,Mariánskeho námestia,, nič nepribudlo pozitívne
Anonym píše:
Čtvrtek 24.05.2012 15:07
Mesto sa ku kulturáku intenzívne obracia chrbtom už viac ako 15 rokov. Myslí si niekto, že teraz sa to zmení? Ťažko. Listy terajší "vlatníkov" sú alibistické, aby ukázali snahu situáciu riešiť (z mestských peňazí) a im do vrecka. Mesto - pimátor - poslanci (kultúrna komisia) sa ozaj obávajú dať nejaké vyjadrenie, aby ich bystričania neopľúvali, že odpísali kulturák.
smilan
smilan píše:
Čtvrtek 24.05.2012 18:18
Čo sa s nami deje po smrti?


   Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.

Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1205/co-sa-s-nami-deje-po-smrti
Anonym píše:
Sobota 02.06.2012 12:53
joj kamaráde to sa nauč písať lebo od jedu ani na klávesnicu nevidíš lebo vysedkávaš doma a v tomto meste je odpísané toho viac čo mohlo fungovať aj také námestie pred kostolom ostalo nedostavané, na meste zaspali na vavrínoch a chupač tu rieši omrvinky problémov, keby sa každý z vás iniciatívne ohradil za veci ako námestie to by som bral ako určitý prvok toho, že ludia nie sú slepý a keď si nechajú za 25 gulatých rozostavať akože námestie a chodník z ktorého pobrali lavičky aby ich osadili na pseudo námestie....ved to je výsmech celej mestskej mašinérie do ksichtu ludom a kdh-kom čo šlapocú do koscelíka...totálna slepota nechajú sa otrhať okradnúť a nevadí im nič ale zato pseudofilozofov tu je jak maku
Anonym píše:
Neděle 03.06.2012 00:36
som počul že je vo vate...v megavate a nedávno kárel trdlikal aj po meste pred kinom sa hral na to ako mu ,,silno,, záleží na detoch...už sa mu naberá voda na palubu tak potom sa niet čo čudovať že aj deti sú mu dobré

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359