Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Prečo sa na billboardoch ocitla naša webová stránka?

Prečo sa na billboardoch ocitla naša webová stránka?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 10.04.2009 13:48
V Považskej Bystrici sa objavilo niekoľko billboardov, ktoré obviňujú vedenie mesta z rodinkárstva a klientelizmu, a žiadajú primátora o odstúpenie. Súčasťou billboardov je linka na webovú stránku www.povazska-bystrica.otvorene.sk. Objednávateľa billboardov sa nám zatiaľ nepodarilo zistiť, pretože reklamná firma prevádzkujúca billboardy sa odvoláva na hospodárske tajomstvo a odmieta zverejniť identitu svojho klienta. Za úvahu však stojí otázka, prečo utajení oponenti súčasného vedenia mesta nepropagujú nejaké vlastné stránky, ale web prevádzkovaný nadstraníckym občianskym združením.

Hlavnou príčinou je nesporne obsah tejto webovej stránky. Návštevníci tu nájdu určite najpodrobnejší dostupný prehľad považskobystrických káuz. Z poslednej doby najmä zverejnenie faktúr za rok 2008, ktoré rozkrylo prepojenia medzi politikmi a firmami.

A pravidelne sa dajú nájsť diamanty v "humuse" slobodných diskusií pod každým zverejneným materiálom. Skúmanie týchto hlbín webu si však vyžaduje poriadnu dávku kritického myslenia, aby sa dali odlíšiť informácie od zasvätených ľudí - "insiderov" od provokácií a nepodložených táranín.

V priečinku KAUZY sú zmapované aj ďalšie kontroverzné prípady súčasného aj minulého vedenia mesta: boj o zachovanie parčíka na Pribinovej ulici, diaľnica, "primátorova hlásna trúba" menom Považskobystrické novinky, TV Marika...

Na tomto webe sa nachádzajú aj dokumenty, ktoré by ste márne hľadali na oficiálnej webovej stránke mesta. Napríklad zápisnice z komisie pre životné prostredie, výstavbu a dopravu, z ktorých sa dá o plánovaných projektoch dozvedieť skôr, než sa nimi zaoberajú poslanci na zastupiteľstve.

Samotní čitatelia sa podieľajú na monitoringu médií - akonáhle sa niečo podstatné o Považskej Bystrici šuchne v iných médiách, veľmi rýchlo sa odkaz objaví v diskusiách a redakcia následne doplní archív mediálnych výstupov.

Mnoho čitateľov využíva túto stránku aj ako archív - z analýzy návštevnosti vyplýva, že časť návštevníkov používa pokročilé vyhľadávanie v materiáloch, keďže stránka je pravidelne aktualizovaná už deväť rokov, od roku 2000. Do okienka "Hľadať" v pravej hornej časti stránky stačí zadať meno, alebo názov firmy, a začne sa vynárať minulosť, ktorá chcela byť zabudnutá.

Druhou príčinou zverejnenia našej adresy na billboardoch môže byť snaha zamaskovať skutočnú identitu zadávateľov. Možno majú "za ušami" z minulého obdobia, možno si uvedomujú, že imidž kritika, "vrtáka" a večného nespokojenca prináša vo voľbách stratu hlasov, a tak vlastne chytajú hada cudzími rukami. Potom v pravý čas pred voľbami môžu vystúpiť pozitívne, konštruktívne, môžu sa s kritizovanými dohodnúť... To sme zažili už v minulom volebnom období, kedy ťarchu kritiky Lackoviča neniesla politická opozícia, ale novinári a občianski aktivisti.

Treťou príčinou môže byť obyčajný strach. Veď pustiť sa do konfliktu s ľuďmi pri moci nie je práve najbezpečnejšie hobby.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 13:38

a čo poviete na zvýšené dane v Pov.Bystrici

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 13:50

moselo sa uz neni s coho kradnuc

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 13:58

choj sa spytac martausa

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 06.04.2009 18:17

toho neschopného maríkovského trapoša kerého vyhodzeli z vúbky

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 06.04.2009 14:03
nestačím to sledovať, len som videl na úradnej tabuli nejaký návrh, ani na zastupiteľstvo som sa nedostal... pošlite linku.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 06.04.2009 18:14
Dostal som telefonické echo, že billboard na sídlisku SNP niekto potrhal a postriekal sprejom.
Ak náhodou niekto z čitateľov pôjde okolo s fotoaparátom (stačí v mobile) - pošlite prosím fotku na adresu redakcia@pb.otvorene.sk.
Vopred vďaka.

« prosinec 2021 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359