Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Poslanecký denníček: marcové zastupiteľstvo bolo najmä o financiách

Poslanecký denníček: marcové zastupiteľstvo bolo najmä o financiách

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Sobota 19.03.2011 21:28
[2011-03-19] Viacero čitateľov prejavilo nespokojnosť, prečo ešte nie je zavesený žiadny článok o štvrtkovom zastupiteľstve. Nuž, hlavný dôvod je pracovný: z poslaneckej odmeny sa dá zaplatiť tak účet za telefón, takže môj víkend patrí dokončovaniu odloženej práce. Druhým dôvodom bola snaha vytvoriť čitateľom priestor na sebarealizáciu: článok sem môže umiestniť každý, kto je schopný zaregistrovať sa. No ale dobre. Naťukám sem aspoň heslovito neúplný zoznam najzaujímavejších momentov. A čo vám v ňom bude chýbať, doplňte do diskusie.

- Zvýšenie dane z nehnuteľností prakticky vo všetkých kategóriách

- Úprava rôznych poplatkov - napríklad zavedenie poplatku za psa aj pre osamelo žijúcich dôchodcov a zdravotne postihnutých

- Zvýšenie poplatku za komunálny odpad

- Prijatie programového rozpočtu

- Zlučovanie škôlok

- Novela pravidiel rokovania výborov v mestských častiach (najmä zverejňovanie podkladov, programov a zápisníc na internete)

- Návrh poslanca Kunovského, aby mohla byť verejnosť z rokovania komisií vylúčená len v prípadoch, kde ochranu informácií predpisuje informačný zákon (prijatiu chýbal jediný hlas)

 

V poslaneckých interpeláciách som podal nasledovné štyri podnety:

1. Upozornil som, že dnešný deň je posledný termín, kedy sa mesto môže prihlásiť do vládneho programu revitalizácie vodných tokov (rozpracovaný projekt revitalizácie Domanižanky).

2. Požiadal som odbor odpadového hospodárstva o vyjadrenie sa k skutočnostiam, uvádzaným v e-maile, ktorý zaslal p. Chudovský všetkým poslancom (upozorňuje na finančnú nevýhodnosť sanácie skládky vo Sverepci).

3. Požiadal som mestský úrad o zverejnenie zoznamu športovísk, na ktoré si ich majitelia uplatnili odpustenie pozemkovej dane na základe toho, že ich klasifikujú ako verejne prístupné. 

4. Odporučil som mestu, aby na základe existujúcich zmlúv o financovaní dvoch televízií požadovalo aj zverejňovanie detailného záberu na hlasovaciu tabuľu počas každého hlasovania poslancov mestského zastupiteľstva.  

 

Po skončení mestského zastupiteľstva prebehlo neverejným spôsobom valné zhromaždenie mestských lesov. Návrh poslanca Matušíka na zrušenie postu druhého konateľa neprešiel. Odsúhlasená bola nová dozorná rada mestských lesov, v ktorej sú poslanci Péli, Belásová, Sovík, Sopčák (bez záruky, zoznam nemám momentálne k dispozícii).

Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Neděle 20.03.2011 01:33
Keď teraz križiaci zo Západu vraždia v Líbyi civilných ľudí, považujem tieto "problémy" Považskej Bystrici za úplne irelevantné.
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Neděle 20.03.2011 01:34
*Bystrice
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 10:24
Predpokladám že už si ponúkol Kaddáfimu svoje služby.
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 11:15
Len bež internetovo zachraňovať líbyjského diktátora, považskej sa uľaví :-)
Karol je nevďačný, skús to teda s Muammarom.
Anonym píše:
Středa 23.03.2011 15:01
dopočul som sa o veľmi dobrej spolupráci Janasa a Stachana, žeby už Toníček bol nežiadúci, alebo len stratil u nich vpyv?
Anonym píše:
Středa 23.03.2011 19:29
neviem, ale prečo by karolko neurobil toníčkovi to isté, čo urobil lubkovi?
Anonym píše:
Čtvrtek 24.03.2011 07:02
ja som to nepočul ale videl na vlasné oči, ako Karolko behá na rozum k Púchovskému primátovi- asi by sa to mal dozvedieť pán smerák Baška, len či by bol s tým spokojný natierač, uvidíme keď sa to dostane do BA.
Anonym píše:
Čtvrtek 24.03.2011 19:40
A že by už kadehačik nedával dostatočné rady, treba behať do Púchova?
Anonym píše:
Středa 23.03.2011 22:13
no to ja som skôr nielen počul, ale aj opticky zaregistroval naramne priatelstvo viceprimatora Kresťanka Náramného s tymto inteligentným podnikateľom. Najlepšie na tom je, že Stachan chytil vietor do plachiet, vynoril sa z politického záhrobia a začal dojednávať kšefty od smetí cez autobusy, fondy a developerské zámery krížom krážom po meste. A to veľkohubo argumentuje ako on jedná v mene nových mocipánov. No dojednávanie je asi silné slovo...skôr by som to nazval nátlak a vydieranie. A zvláštne, že si padol do oka zrovna s tými najpobožnejšími z najpobožnejších - rozumej KDH PB - veď jeho som nikdy nejak v kostole neregistroval.
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 09:23
Poplatok za psov v bytoch treba zvýšiť 100 násobne. Keď sa nemôže počítať ako samostatná osoba do počtu žijúcich v byte. Používanie výťahu( jeho blokovanie, zápach i vymočenie-lebo sme nestihli) pre vyvenčenie, t.j. obs.r.atie okolia domu je minimálne 3x častejšie ako ho používa bežný nájomník, nočný kľud nepoznajú, lebo "to breše psíček", spoločné svetlo sa zasvieti, atď...Je to ďaľší člen domácnosti, so všetkým, čo k tomu patrí, často aj viac. Preto polatok nie je vysoký. Smatanovi a psíčkarom sa to nepáči, ale nie je to pravda? A ako hlasujete pán Smatana je určite vidieť a naviac, dá sa domyslieť.
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 10:02
Návod ako sa zbaviť tých, ktorí nezbierajú exkrementy svojich miláčikov : treba tie exkrementy pozbierať a namazať na dvere a topánky ich nezodpovedných majiteľov?!!!!!!!!!!
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 10:29
Čo by vám zvýšenie poplatku pomohlo?

Ide to do vačku mestu, nie vášmu bytovému spoločenstvu.
A čo s tými peniazmi mesto robí? Koše na psie exkrementy chýbajú skoro všade.

Ináč, Janas poplatky za psov v bytovkách znížil!
A zvýšil poplatok za psov v rodinných domoch.
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 10:54
A z akého dôvodu Janas zvýšil poplatok za psov v rodinných domoch?
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 11:04
Tak toto je novela hodná iba debila!
Ľudia z rodinných domov čo ešte napr aj čistia ešte časti ulíc - čo by malo robiť mesto, sú postihovaní za svoju pracovitosť.
Panelárkači, čo nechajú osierať celé mesto dostanú ešte úľavu, aby si zadovážili daľších psov a tým sa počet extremetntov v meste zvýšil!
Nech sa vyjadruje kto chce a ako chce, ale toto sa nedá napísať bez použiťia vugarizmu, proste sú to HOVäDÁ !!!
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 12:02
Bola o tom krátka diskusia na zastupiteľstve. Smatana upozorňoval, že prečo zvyšujú poplatok ľuďom z rodinných domov, veď tam pes obvykle behá po záhrade, nie po verejných priestranstvách. Matušík na to povedal, že v okrajových mestských častiach sa musia odchytávať túlaví psi. Na to Smatana povedal, že túlaví psi nemusia pochádzať z okrajových mestských častí, naopak dosť často sa stáva, že pes je do okrajovej mestskej časti zavezený a vyhodený majiteľom ktorý sa ho chce zbaviť. No a nastúpil koaličný valec a odhlasovali to.
Ešte tam bol tuším návrh, aby zostala zdravotne ťažko postihnutým a osamelým dôchodcom úľava, bezplatnosť psa. S tým že zneužívanie sa má riešiť zverejnením zoznamu, aby sa predišlo tomu že rodina napíše psa na invalida ale pes žije inde. To tiež neprešlo cez sociálne orientovanú väčšinu.
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 11:48
Koše na psie hovienka chýbajú preto, lebo naša zlatá mládež ich porozbíjala.
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 12:01
Ako monitoruje mesto cez kamery a priamým výkonom služby hlavne mestská, no i štátna polícia??
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 13:37
V poslednom čase sa trochu zaujímam o dianie. Moje poznatky by som zhrnul do nasledovných odrážok-

- poslancom ide priamo o to ako si urobiť čiarku a zapáčiť sa
- to, čo nezvláda mesto udržiavať odpredať tak, aby ťarcha aj s dezolátnym stavom veci zaťažila občana
- nebyť zlý a robiť len populárne rozhodnutia
- nerobiť veci systematicky, ale emotívne a nepremyslene
- tváriť sa, že nič nie je v legislatíve, nič sa nedá a "ja tomu najlepšie rozumiem" s výsledkom - Problém sa nedá vyriešiť
- ak je nefunkčný chodník, uzavrime ho, aby keď si na ňom niekto zlomí nohu nežaloval mesto, ale aby bol sám zodpovedný, že šiel skratkou
- buzerujme ľudí, aby si objednávali kapacitné kontajnery na prerábky bytov, ktoré urobia kolaps dopravy a keď ho urobia, tak ich teda buzerujme, že robia kolaps dopravy
- iniciatíva je nadávka na niekoho, kto chce znemožniť prospech poslanca
- vytlačme problémy v pôsobnosti mesta do pôsobnosti inej inštitúcie
- neanalyzujme minulé kroky, lebo by sa mohlo prísť na to, že sme sa mýlili
- masírujme mozgy dôchodcom, psíčkarom a iným skupinám, ktoré nezabúdajú, kto im pomohol. Ten, čo nepatrí do skupiny (asi 80% populácie), teda ten, čo nie je chorý, starý, so psom, nenavštevuje nemocnicu, si nezaslúži pozornosť.
Anonym píše:
Čtvrtek 24.03.2011 19:46
...Tváriť sa, že nič nie je v legislatíve... Predpokladám, že narážaš na nedostatočne pripravené návrhy Smatanu a Kunovského. Ja nie som nejaký odborník, ale sedliacky rozum mi hovorí, že keď niečo dobré chcem presadiť, tak to musím mať aj riadne pripravené, trebárs aj legislatívne. Nemôžeš predsa ignorovať fakt, že tu existujú nejaké zákony, ktorými sa treba riadiť. Keby sa to aj napriek tomu schválilo, mohol by to prokurátor napadnúť a aj tak by to v konečnom dôsledku neplatilo. Obidvaja vyššie spomenutí páni presadzovali správnu vec, len bohužiaľ aj oni majú, paradoxne,svoj podiel viny na tom, že to neprešlo. Keby to pred podaním boli dali pozrieť aspoň mestskému právnikovi, tak by to bolo v inej pozícii.
Anonym píše:
Čtvrtek 24.03.2011 22:14
A ty z čoho vieš, že ich návrhy boli v rozpore so zákonom. Lebo to povedala Belásová? :-))))))) Veď tá jej finta bola čitateľná ako facka. Pustil som si to 2x zo záznamu. Kunovský navrhol že "v prípade ochrany osobných údajov... o vylúčení verejnosti rozhodne predseda".

Ak si len trochu robil so zákonom o obecnom zriadení, tak ti musí byť jasné, že je to úplne v poriadku. Keby si poslaci schválili, že o vylúčení rozhodne zástupca, alebo lós, alebo hlasovanie štvorsedminovou väčšinou, tak to jednoducho platí.

O komisiách nie je štátnych zákonochh ani čiarka, kapišto?

.miladka opäť zabodovala u svojich sponzorov.
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 14:18
Čoskoko uplynie mesiac od zavedenia nového cestovného v MHD.
Zaujímalo by ma niekoľko čísel
1. počet prepravených cestujúcich v marci 2009, 2010, 2011
2. tržby za rovnaké obdobie, teda marec 2009, 2010, 2011

Aby sme videli, koľko € zdraženie prinieslo
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 19:12
ujo Keruľa ti povie, že sa to nedá zistiť, lebo za nižší počet prepravených ľudí nemôže mizerná taktika mhd, resp. cena lístka, ale kríza a nižší počet cestujúcich robotníkov. Ja by som to skôr videl na seriózny prieskum. Nepýtať sa počítača, ani mds, ale opýtať sa ľudí akú kvalitu chcú, či chcú 20 liniek kade tade kedy tedy, alebo 10 a pravidelne.
Anonym píše:
Neděle 20.03.2011 20:32
Prosím Vás Keruľ a ostatní čo majú čo hovoriť do dopravy!
Pracujem v Šebešťanovej a so mnou cca 800 ďalších ľudí, ktorá sa dopravujú zo všetkých smerov.
MHD sa nedá použiť, lebo sa nedostaneme na žiadné smeny, pred 06,oo resp. sa nedostaneme z ich domov po 14, 15, a hlavne po 22 hod!
Prieskum je cudzie slovo, ktoré pravdepodobne ing.Keruľ absolvent z technického smeru nepočul. Z prieskumami robia skôr homanitné smery!!
Taktiež prímestská doprava. Autobus z Papradňanskej doliny tam nestojí, lebo SAD tam odmieta postaviť zastávku a na najbližšiu zastávku oproti ihrisku je to asi 1,5 km.
Takže každý chodí radšej autom a autobusy nech vozia luft. Mesto nech dopláca - asi má na to !!
Anonym píše:
Pondělí 21.03.2011 18:14
Aspom vidíte,akých chujov,ano dobre vidíte,chujov ste zvolili,jedno im je,iba prachy pre seba,na občana už proste seru.
Anonym píše:
Pondělí 21.03.2011 21:46
Hádam si nemyslíš že hadie oko Janas a pornoherec Kerul niekedy myslel na občana
Anonym píše:
Středa 23.03.2011 11:03
So záujmom som sledoval mestské zastupiteľstvo zo 17.3.2011.Je to ozaj sila,v akom stave sa nachádza toto mesto.Mesto v ktorom bolo radosť kedysi,za toľko veľa ľuďmi zatracovaných komunistov žiť.Nejdem politizovať, história sa nepýta.Čísla hovoria jasnou rečou,porovnania spred roku 1989, so súčasnosťou tak isto.Pýtam sa iba jednu vec-KTO BUDE ZA DANÝ STAV KONEČNE POTRESTANÝ????????????
KTO SA BUDE ZODPOVEDAŤ ZA TO,ŽE MESTO JE V TAKÝCHTO SRAČKÁCH????Prepáčte mi tieto tvrdé výrazy,ale inak to neviem nazvať.V tomto by sme si mohli možno zobrať príklad z ČÍNY,kde bol pred nedávnom verejne zastrelený predseda oblastných komunistov,ktorému dokázali KORUPCIU..
Myslím si,že konečne by bol po r.1989 keď Pb postúpila do ligy plný štadión ľuďí,ktorí by sa prišli pozrieť na hradných pánov,ktorí by mali byť za čo potrestaní...Pardon,ale už bolo dosť zlodejstva,rozkrádania a bordelu v tomto meste...
Anonym píše:
Středa 23.03.2011 19:04
Odpoveď je jednoduchá.
My všetci sme trestaní. Každým dňom ktorý žijeme v tomto meste. Každým cestovným lístkom v autobuse, každou faktúrou za odvoz odpadu.
Za čo sme trestaní, hoci sme nič neukradli?
Nesieme zodpovednosť za to, že sme trikrát po sebe zvolili HZDS a dvakrát po sebe Smer.
Ale hlavne za to (lebo ani tie iné strany nie sú bohviečo a kradli by rady) že sme ich nechali robiť si čo chcú.
A čakali že príde nejaký Mao-ce-tung a dá ich postrieľať.

Takže tak soudruhu.
Platí sa účet za 40 rokov komunizmu, kde síce politici menej kradli, ale viacej vraždili a dávali ľudí zatvárať.
Lebo tam sa ľudia, aj považskobystričania, naučili báť sa a držať huby a pchať sa.
Anonym píše:
Středa 23.03.2011 19:33
Počuj ty kecálek,ked čítam tie príspevky o komunistoch,a to platí aj v tvojom príspevku,tak sa mi otvára nožík vo vačku.A teraz je to ako?Kto robil normálne za nich tak mu nič nehrozilo.Ja som nemal žiadne problémy,tak ako ich nemám dnes.A to už som dochodca.PS-proti vetru sa čurat nedá,to mi snád dáš za pravdu,bolo,je a bude pravidlo.
Anonym píše:
Středa 23.03.2011 19:41
To nie je o stranách, ale o ľuďoch! Strany ich len vynesú na výslnie a dajú im možnosť vládnuť, rozhodovať. Preto treba byť v správnej strane. A v PB ani nehovorím. Ale charakter a morálka, to je o ľuďoch, o jednotlivcovi, keď sa dostane k moci, tak sa to ukáže. A bežne sa stáva, že na bežných straníkov sa potom zvysoka seri..., myslím po voľbách.
Anonym píše:
Pátek 25.03.2011 20:56
No kto iný,ty,ja a ostatní občania PB,lebo tam trpíme takých ako je Janas a spol.a zasa štyri roky uplynu,zvolíme hajzlov,zvýšia dane a ostatné poplatky a znova budeme nespokojní,ja,ty a ostatní.Jediná šanca je ich od Parlamentu,cez VUC až po samosprávu n e v o l i t a tak ak budu čítat tie prázdne hlasovaie lístky,až potom sa niečo udeje,lebo budeme čo-n e s p o k o j n í so vždy sa opakujucimi hajzlíkmi na týchto volebných lístkoch.
Anonym píše:
Středa 23.03.2011 22:09
Ak chcete pri verejných obstarávaniach ušetriť, zakážte subdodávky! Každá firma, ktorá sa prihlási do súťaže, by mala dokázať, že na zákazku má dostatok vlastných kaapcít. Aby sa nestalo, že obrovskú zákazku vyhrá dvojchlapová šuflíková firma a objedná si na to niekoho iného, pričom ten bude mať minimálnu mzdu a šuflíková firma zhrabne milióny.
Anonym píše:
Středa 23.03.2011 22:22
Príklad toho je Eltodo Košice dostalo osvetlenie v PB ale dalo to robit Orneru PB, ale penize si učtovalo od mesta Eltodo a Orner od Eltoda subdodávka ako vyšitá...
Anonym píše:
Čtvrtek 24.03.2011 20:00
Ten Smatana ma teda riadne prekvapil. V živote som nepočul populistickejšiu prednášku ako jeho vystúpenie na zastupku pri zvyšovaní daní. Veď aj mňa ser... to zvyšovanie daní, ale na rozdiel od neho viem, že je to výsledok Adameho bačovania a nič iné mestu nezostáva, ak nechceme mať nútenú správu. Doteraz vždy vystupoval rozumne a vecne aj počas bývalého vedenia. Ale to čo vyplodil na poslednom zastupku, to bola typická politická rétorika hodná poslanca, ktorý zneužíva občanov na vytĺkanie politického kapitálu.
Anonym píše:
Čtvrtek 24.03.2011 21:08
Zvyšovat dane to sa dá ale dokedy to chcem vediet a na kolko to nikto nepovedal.
Anonym píše:
Čtvrtek 24.03.2011 22:02
Vidím že si im to zožral že to pokašlal Adame a oni to teraz opravujú. Určite sa ti páčil aj Kubovič ktorý vyzýval k zodpovednosti a tiež povedal o nezodpovednosti minulého vedenia.
Naozaj si zabudol v ktorej strane bol Janas a na akej funkcii bol KUbovič a kto je za Beláskou? A oni teraz aakože budú tí zodpovední?
Ja mám pocit že Smatana začal vedome pôsobiť na ich vlastných voličov populistického Smeru. Lebo si pamätám ako poslancom robieval prednášky o protikorupčopčných a transparencovcyvistnosti a z toho sa mohli len smiať lebo tomu ich baraní volič nerozumie ani zbla.
  
Anonym píše:
Čtvrtek 24.03.2011 23:10
Nazvi populizmom čo chceš. Ale naozaj si myslíš, že mesto pred nútenou správou zachráni spoplatnenie psov pre osamelých dôchodcov? Alebo to že invalid v autobuse zaplatí 66 centov. Pozri sa do toho rozpočtu, koľko tam napríklad prihodili súkromnej základnej škole pána poslanca K. A dve televízie tiež musia platiť, aby neskrachovali?? Nemajú jednu televíziu náhodou na vytĺkanie politického kapitálu?
Anonym píše:
Čtvrtek 24.03.2011 23:30
ak smatana vytĺka z občanov nejaký politický kapitál tak to mi je fakt jedno
mne vadí že podoliak staník stacho haviar atď zo mňa vytĺkajú kapitál finančný!
Anonym píše:
Pátek 25.03.2011 08:30
Ak nám niekto na poslednom zastupiteľstve predviedol učebnicovú populistickú politiku, tak to bol Janas a jeho banda. Toľko masírovali mozgy svojim tupovoličom, aby ich presvedčili, že celé to zvyšovanie daní, poplatkov a cestovného v MHD je to najlepšie pre naše mesto.
Všetci robili veľké bububu, že ak by sa spomínané opatrenia neprijali, padne mesto do nútenej správy a nastane "niečo" ešte horšie ako koniec sveta...
Je ale naozaj nútená správa koniec sveta, či mesta?
Nie - v skutočnosti je to ozdravný nástroj ministerstva financií pre tie mestá či obce, v ktorých samospráva (primátor a poslanci) nezvláda svoju základnú úlohu - riadiť ekonomický chod mesta tak, aby bol v súlade so zákonmi.
Ale veď to by bola "óóbrovskááá hamba" , lebo keď sa pozrieme bližšie na zloženie zastupiteľstva - zistíme veru, že mnohé tie pobledlé tváre tam veru sedeli aj v minulých volebných obdobiach a veselo hlasovali za všetky tie zmluvy a uznesenia, ktoré dostali mesto tam kde je teraz.
Ale to najdôležitejšie - nútený správca je vždy primerane ekonomicky vzdelaný odborník-menežer, ktorý je pod neustálym dohľadom ministerstva financií a reflektorov televízií (a nie len regionálnych). Preto ho nezaujíma, ktorý podnikateľ koľko prispel ktorému poslancovi (primátorovi) na kampaň vo voľbách a preto sa mu treba primeranou zmluvou revanžovať...
Jeho naopak zo zákona zaujíma len to, či je zmluva pre mesto v nútenej správe výhodná, alebo nie! A to je to, čoho sa šedé eminencie v pozadí PB boja ako čert svätenej vody - že by prišiel nejaký úradníček z Bratislavy a odkryl im karty...
Ktorý sudca by si dovolil nevypovedať zmluvu medzi podnikateľom a mestom v nútenej správe? No možno by sa na súde v PB taký aj našiel, lebo v histórii už predviedli všeličo... ale v Trenčíne či v Bratislave by si veru sudcovia považsko-bystrické maslo rozotierať po hlave nenechali.
Áno, aj nútený správca by nám zvýšil dane, poplatky a ...
Ale nútený správca by zároveň radikálne skresal plat primátorovi, jeho zástupcovi, prednostovi MU ... a skresal by aj odmeny poslancov a členov dozorných rád mestských eseročiek!
Ej, ale nás ten Károľ zase dostal - my máme zvýšené dane a poplatky a jemu a jeho vernej družine na peniažky nikto nesiahne!
Ale najviac si mädlia ruky niektorý "tiežpodnikatelia" - klídek, zmluvy budú... (na začiatok síce o 10% nižie, ale to sa neskôr utrasie)
Anonym píše:
Pátek 25.03.2011 12:16
prosím redakciu aby ho uverejnila ako samostatný článok nech sa to rozdiskutuje - nie som ekonóm.
Anonym píše:
Sobota 26.03.2011 08:10
Súhlasím. Aj ja prosím o zverejnenie príspevku z 25.3. o 8:30 ako samostatného článku. Keď v Považskej Bystrici nie sú ľudia, ktorí by boli schopní postarať sa o zdravé fungovanie mesta, nech dohľad prevezme štát. To, aby obyvatelia mesta Považská Bystrica zaplatili, čo "páni prehajdákajú" je naozaj najjednoduchšie riešenie. TOTO NIEJE POLITIKA, to je ZDIERANIE obyvateľov, to dokáže aj človek bez vzdelania, odporúčaní a skúseností.
Anonym píše:
Sobota 26.03.2011 08:57
Mestečko Chorobná

Pri Krtinciach nad Chrontavou leží malé mestečko.
Raz sme sa tam boli pozrieť s rozheganou embéčkou.
Že tam býva Džony Ozón, taktiež Alojz Tubera,
no toho sme nezastihli, nebol doma od včera.

Navštívte mestečko Chorobná,
a keď sa vrátite, nikto vás nespozná.
Navštívte mestečko Chorobná,
a keď sa vrátite, tak vás ani mater nespozná.

Džony Ozón ukázal nám všetky staré pamiatky.
Z nich najkrajšia bola skládka, kde sa hádžu odpadky.
Všetky studne otrávené, zdravie pojem neznámy,
voda nie je, pijú vodku, riedia si ju slinami.

Začali sme meniť farby z tamojšieho ovzdušia,
slabšie typy klesli k zemi, doktori ich vyliečia.
Džony Ozón kričí z diaľky:"Príďte ešte niekedy!"
Nehnevaj sa, toto všetko raz budeme mať aj my.

Stanica Chorobná, osobný vlak: Crumák, Dudy, Orokosovo,
Písovce, Kamenná Smola, Vŕšok pod Rúlom
stojí na koľaji druhej pripravený na odchod.

http://www.youtube.com/watch?v=Xk0xszAnWl4
Anonym píše:
Sobota 26.03.2011 21:27
Na stránke mesta sa tak ako by malo objavilo uznesenie zo zasadania MZ PB 17.3.2011
Ale nezjavilo sa tam ako vždy: Hlasovanie mestského zastupiteľstva k uzneseniu

To znamená že si ako občan nemôžem konkrétne pozriet kto ako hlasoval za dané návrhy.
Niekto sa pokuša niečo skrývať ???
Anonym píše:
Pondělí 28.03.2011 22:57
Na stranke mesta sa dodatočne objavilo: Hlasovanie mestského zastupiteľstva k uzneseniu MZ PB 17.3.2011
Možno povedať že toto upozornenie a táto stránka prispela k dodatočnému zverejneniu Hlasovania mestského zastupiteľstva k uzneseniu MZ PB 17.3.2011 na stránke mesta?
Možno povedat že áno.

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359