Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Poslanci práve prerokúvajú koncepciu spracovania odpadov v meste. Neverejne.

Poslanci práve prerokúvajú koncepciu spracovania odpadov v meste. Neverejne.

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 26.11.2009 11:24
Dnes, teda 26. 11. 2009 sa na mestskom úrade koná tzv. "schôdzka poslancov" alebo "poslanecké grémium". Čo to je za novotvar? Nuž to isté čo zasadnutie mestského zastupiteľstva, len bez hlasovania - a bez prítomnosti novinárov, občanov, televíznych kamier. Cieľ je zrejmý: prerokovať sporný materiál medzi sebou, získať zhodu, a na skutočnom zastupiteľstve potom občania uvidia len les zdvihnutých rúk. Podarilo sa nám získať prerokúvaný materiál a už po jeho zbežnom prelistovaní je zrejmé, prečo také opatrenia. V texte sa síce uvádza, že Ladecká cementáreň spracúva vhodne pripravený materiál zdarma, ale na konci, v hlavných úlohách, figuruje vybudovanie spaľovne hneď na prvom mieste. Pracovný materiál zvejňujeme v plnom znení.

Materiál vo formáte pdf si môžete stiahnuť z nasledovnej adresy:

http://povazska-bystrica.otvorene.sk/Members/redakcia/koncepcia-odpadu

 

Pokiaľ niekomu nie je jasné, prečo takéto neobvyklé postupy, odporúčame prebehnúť si aspoň titulky kauzy zberný dvor a spaľovňa.

Příbuzné položky
Kauza: zberný dvor a spaľovňa
Anonym píše:
Čtvrtek 26.11.2009 11:44
Plné papule pekných rečičiek a ich usmiate vyretušované xichty pred volbami na plagátoch, to je všetko čo pre nás robia.Som zvedavá či sa nájdu aspoň dvaja traja čo majú aspoň kúsok charakteru medzi tou kopou BOĽŠEVICKEJ ŠPINY !
Anonym píše:
Čtvrtek 26.11.2009 11:53
ANO UŽ ABY BOLI VOLBY.NAKOPAŤ TÚ ŠPINU,DO KAKÁČOV AKO LACKOVIČA!ŽE POSLANCI,VYCHYTRALÍ ZLODEJI! UVIDÍME KTO Z NICH MÁ NEJAKÚ ČESŤ.
Anonym píše:
Čtvrtek 26.11.2009 12:45
Ratlík TV po rokoch "objektívnych" informácii neprinesie túto schôdzku? Začo mu teda dávame ako mesto tie peniaze?
Anonym píše:
Čtvrtek 26.11.2009 20:53
Celé táto akcia nesie rukopis 1. vicestanda. Rafinovanosť, pretvárka, úskočnosť.
Ale treba sa spýtať Starého blekotu, prečo toľké tajnosti pred tými, ktorým vraj chcú slúžiť, teda pred občanmi.
Anonym píše:
Čtvrtek 26.11.2009 22:05
jo jo jo máš recht za týmto megakšeftom stojí I.viceStando spolu s II.viceKubom a šašovia Apel a Adam
Anonym píše:
Čtvrtek 26.11.2009 13:25
Materiál je spracovaný metódou naženme strach tým poslaneckým ovciam. Jediný dôvod, prečo je to neverejné je, že tam bude predostreté a odprezentované množstvo hlúpostí a lží, ktoré by verejnosť okamžite prekukla, ale pre poslaneckých tupcov je to ako stvorené. Zaujímavé sú aj voľné riadky na prípadne príspevky našich volených ovcí. Je ich tam iba 5. Zjavne sa bude tlačiť tvrdo na pílu a sľubovať od všimného až po poslanecké zákazky všetko. Zaujala ma ešte totálna prešpekulovanosť a zvyklostný prienik materiálu s ohľadom aj na zvyky a návyky našich občanov, z čoho pramení, že na spoluatorstve toho DOOMdiela sa musel podielať aj úradnický HAD(HADI) z MsÚ. Je dobré, že tento materiál prenikol na verejnosť a je dôkaz toho ako naše volené a platené svine rozhodujú a kradnú neverejne za nás!!!!! ADAME aj celá tvoja banda ODSTÚP!!!! o
Anonym píše:
Čtvrtek 26.11.2009 16:14
no čo ste sa dohodli vy výkvet bystrický čistota serioznostou nepoškvrnená,banda zlodejská chamtivá?koľko vám kmotor uleje za to že predáte nás obyvateľov čo sa nechceme vysťahovať? redakcia,máte nejaké správy?
Anonym píše:
Čtvrtek 26.11.2009 16:20
Stretnutie premierov európskych krajín na lodi. Loď sa potopí a zachránia

 

sa iba premiér Slovenska a Írska. Vyplávu na ostrov, kde ich zajmú dve

 

rodiny kanibalov. Losojú, ktorá si ktorého uvarí.

 

 

Na druhý deň sa stretnú. Prvá rodina, ktorá dostala Íra, hovorí:"Samá kosť

 

a šľacha a samé chlpi. Ani sme sa poriadne nenajedli."

 

 

Druhá rodina hovorí: "Ó, za to my sme si pochutnali. Maslo na hlave, bez

 

chrbtovej kosti a keď sme ho pitvali, v riti sme našli ďalších troch... a v bystrici je to presne rovnako
Anonym píše:
Čtvrtek 26.11.2009 18:14
O tých stroskotancoch by to bola výborna sranda, no na Slonensku a aj v Bystrici je to PRAVDA. A PRAVDA nemôže byť sranda !!!
Anonym píše:
Pátek 27.11.2009 11:12
Nieje nikto z poslancov čo by tu zavesil o čom rokovali a na čom sa dohodli včera.Sú tam len hajzlíci v tom našom mestskom zastupiteľstve?Tak je to potom katastrofa pre P.Bystricu aj Slovensko.
Anonym píše:
Čtvrtek 26.11.2009 11:45
Co sa proti tomu da spravit?
Pavol Hladký
Pavol Hladký píše:
Čtvrtek 26.11.2009 16:13
Myslím si, že v tomto prípade je nevyhnutné vyjadriť svoj občiansky postoj obyvateľom Považskej Bystrice formou petície. Strana SaS zbiera podpisy za REFERENDUM ako jedinej možnosti obmedzenia výhod poslancov a popri tomto SaS navrhuje osloviť občanov Považskej Bystrice s petíciou "POVEDZME NIE SPAĽOVNI V POV. BYSTRICI !!!"

Vítaní sú všetci dobrovoľníci, ktorí chcú pomôcť dobrej veci! Kontakt na predsedu petičného výboru: Mgr. Pavol Hladký, 0903-547895 e-mail: phladky@adip.sk
Pavol Hladký
Pavol Hladký píše:
Čtvrtek 26.11.2009 18:44
Aj keď podľa posledných informácií z neverejného grémia poslancov PB vyplýva, že vedenie mesta je naklonené myšlienke separovania a spaľovania triedeného odpadu v Ladcoch, naša iniciatíva zatiaľ bude iba preventívna a celú záležitosť so spaľovňou budeme dôkladne monitorovať.
V prípade, že by sa objavili náznaky opätovného rozdúchavania myšlienky vybudovať v Pov. Bystrici veľkokapacitnú spaľovňu, určite vyvinieme maximálne úsilie tento proces prostredníctvom občianskej iniciatívy zabrzdiť.
Anonym píše:
Čtvrtek 26.11.2009 20:57
Pán Hladký, nemýlme si túto stránku na propagačný web politickej strany. A okrem toho je len otázkou času, kedy aj to čisté SaS ovládnú skorumpované bandy bezcharakterných hajzlíkov, tak ako doposial každú stranu na Slovensku.
Anonym píše:
Čtvrtek 26.11.2009 20:58
mne staci ze tuto stranu sas propaguje ta cuza teskova tfuj
Pavol Hladký
Pavol Hladký píše:
Pátek 27.11.2009 09:25
Myslíte si, že politické strany sa nemajú vyjadrovať k verejným veciam ? Ja tento názor nezdieľam. Osobne som presvedčený, že veľkokapacitná spaľovňa do Pov.Bystrice nepatrí a treba hľadať inú formu likvidácie odpadu. Ak sa vyčerpajú všetky alternatívy a odborníci sa zhodnú na jedinej možnosti - spaľovanie vo vlastnej spaľovni, potom sú tu ešte dve veľmi dôležité skutočnosti:
1. Veľkosť takejto spaľovne
2. Jej umiestnenie
Nepáči sa mi myšlienka, že do Pov. Bystrice sa bude zvážať odpad zo širokého okolia a v kotline medzi Manínom a Javorníkom, kde žije vyše 40.000 ľudí, budeme denno-denne dýchať bordel zo spalín.
A ešte k Vašej poznámke, že "... aj to čisté SaS ovládnu skorumpované bandy bezcharakterných hajzlíkov,..." - verte, že ak sa také niečo stane, ja už v SaS nebudem. Ale zatiaľ je SaS vo férovosti, transparentnosti a charaktere svojich členov ďaleko pred všetkými súčasnými politickými stranami.
redakcia
redakcia píše:
Pátek 27.11.2009 10:29
Tento web je otvorený každej politickej strane, každému kandidátovi aj každému politikovi, ktorý tu chce s občanmi diskutovať o veciach verejných. Mali sme tu aj vyjadrenie viceprimátora Haviara/SMER, mali sme tu aj PR článok poslankyne Belásovej/SNS, pred voľbami propagačné materiály viacerých strán, od SDKÚ až po HÍD.

Odporúčal by som p. Hladkému zverejniť to stanovisko SaS k spaľovni aj formou samostatného článku, nielen v diskusii.
Anonym píše:
Čtvrtek 26.11.2009 21:43
"vedenie mesta je naklonené myšlienke separovania a spaľovania triedeného odpadu v Ladcoch" ha ha ha kolego Hladky zobuď sa HASTando,Kubolín a zopár lumpov z MsÚ kopú za spalovňu až sa im z kečky parí ale zatál všetko blokuje starý uj po príkaze železiara a stachana,lebo tí sú z tohto kšeftu zatál mimo,uvidíme dokedy
Anonym píše:
Sobota 28.11.2009 09:19
Mne ten materiál pripomína šachovú partiu už dopredu s pripravenými ťahmi. Prvý ťah je presvedčiť verejnosť že skládky sú plné a preto treba ekologicky separovať čo je síce chválihodné ale je to len vedlajší produkt ich taktiky. Druhý ťah presvečiť verejnosť že separáciou sa ušetria ich peniažteky a nebudú musieť buť toľko platiť ako doteraz alebo sa nebude zvyšovať platba. Tretí ťah aby bola separácia, treba spraviť zberný ( smetný) dvor a separovaný materiál voziť do spalovne v Ladcoch. Štvrtý ťah spraviť ekonomickú analýzu ako je to drahé voziť do Ladiec a ako by to bolo výhodné spalovať priamo v Považskej.
Piaty ťah je šach mat, postavila by sa spalovňa. A ktomu všetkému budú samé pekné argumety: ekologická separácia- menej odpadu na skládku,vzniknú dáke pracovné miesta pri separácií, občanom sa nebude akože zvyšovať až tak poplatok za odpad, keby sa išla stavať- alebo opravovať spalovňa v areáli bývalých Pov. strojárni, tak by to vraj s časti finacovalo EU, vznikli by dalšie pracovné miesta a ešte by boli ekológovia lebo by sa separovaný odpad nemusel voziť do Ladiec - tým by sa znížili spaliny z nákladných áut, a stačilo to len voziť do strojárni do spalovne. Podľa mňa dobre premyslená šachová partia, premyslená v Blave,
a podporovaná mietami ( podnikatelmi )v P.B.Len zabudli že aj protihráč - občan nášho miesta vie uvažovať pár ťahov do predu. Pritom podklady pre grémium poslancov znejú tak ekologicky lákavo - separovanie ...spalovanie...
HOWG
Anonym píše:
Čtvrtek 26.11.2009 18:16
Škoda že veľká časť tých mestských dementov neovláda internet a nepozna túto stranku. Veľmi by boli prekvapení akí sú u časti občanov obľúbení a akú majú važnosť. No im stačia tí zo IV. csk tých je bohužiaľš zatiaľ väčšina!!
Anonym píše:
Čtvrtek 26.11.2009 19:32
Oni nepotrebujú byť obľúbení, im stačí u(spo)kojenie z toho, že sú vo funkcii a že za to berú plat.

« květen 2020 »
květen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359