Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Poslanci dostali e-mail o problémoch v mestskej polícii

Poslanci dostali e-mail o problémoch v mestskej polícii

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Sobota 06.10.2012 18:32
[2012-10-06] Dnes o 15:23 som dostal e-mail "Výzva poslancom MZ", súvisiaci s návrhom organizačného poriadku mestskej polície, ktorý bude prerokúvaný na mestskom zastupiteľstve vo štvrtok dňa 11. októbra 2012. Sporným bodom je najmä návrh na zníženie počtu mestských policajtov z 20 na 17.

Vážení  poslanci.  My  policajti  MsP    Vás  vyzývame ako  ľudí  volení  občanmi  mesta a  taktiež  nami  policajtami rodinami  a známymi nepodporte  v  hlasovaní  organizačný  poriadok  ktorý  pripraví  o  prácu  niektorých  z nás. Problémy  nie  sú  v  nás,  ale  v  našom  nadriadenom  náč.  ktorý  Vás  i  p.  primátora  zavádza špiní  a  víri  lož    vo  verejnosti  na  nás. Možno  na  niektorého  z  nás  máte  neakú   výčitku,  možno  Vám  nebolo  vyhovené   podľa  Vás  ale  vždy   sme   robili  a  chovali  sa   ako  ľudia  s  uctou  k  Vám  i  vedenie  mesta. V novele   organ.  poriadku bude  ponovom   počet  policajtov  17  + náč.+ zástupca. V  sučastnosti  nás  je  2O  radových  + náč.  +  zást. to  znamená ,  že  o  3 policajtov sa  plánuje  menej.  To  však  v  novele   organizačného  poriadku  napísané nie je  aký  stav  je  teraz   a  že  z  toho  vyplýva   automatické  zníženie  stavov  o  3  policajtov  na  17       Preto  zvážte vážení  poslanci  podľa  svojho  vedomia  a svedomia  či  budete  hlasovať  za  prepustenie  ludí   a tak  ukrátite  ich  rodiny  o  príjem ako  živiteľov  rodín, alebo  zvážite  Vaše  rozhodovanie.  Doba  je  ťažká  čo  sa  týka  zamestnania.   Čo  sa  týka  náčelníka  a  atmosféry  ktorá  panuje  to  neuveríte   to  by  ste  museli  skúsiť  a  potom  by  ste  povedali,  že  chyba  je  v ňom  ako  to  riadi a  organizuje,  zhrozili  by  ste  sa.       Ešte   dodávame  hlavne,  že  3  policajtov  vyhodiť  a  upratovačku  vziať  do  stavu  MsP  ktorá  vždy  bola  v  stave  uradu  a nie  na  mestskej pol.  Aj  tu  už  kolujú info.,  že  má  tam  pripravenú  náč.  známu  ktorú   tam  tlačí.
ďakujeme 


E-mail nebol podpísaný.

 

Anonym píše:
Sobota 06.10.2012 19:00
Vážení páni policajti !

Teraz plačete že prichádzate o zamestnanie ??
Na to ste mali myslieť vtedy keď ste nezmyselne pokutovali ľudí aj v prípadoch keď sa také niečo všade inde na Slovensku riešilo pohovorom !!! Mnohých našich rodinných známych ako aj ďalších občanov ste šikanovali.

Nezaslúžite si žiadnu podporu...
Anonym píše:
Sobota 06.10.2012 19:12
Čo ja viem, tak dostali príkaz zhora rúbať pokuty, nebola to ich vlastná iniciatíva.
Veď z pokuty oni nič nemajú, a s pohovorom je aj menej úradovania.
Anonym píše:
Sobota 06.10.2012 19:15
"Nezaslúžite si žiadnu podporu?" No ja neviem či prepustenie 3 policajtov je dobré pre mesto, aj keby to boli neviem akí šikanisti.
Ja chcem v meste poriadok.
Čím to Vaneček odôvodnil že mu stačí menej policajtov?
Anonym píše:
Sobota 06.10.2012 19:16
to vieš, kdesi sa tie peniaze pre janasa
a odmeny pre hlavného kontrolóra
musia ušetriť.
Komisár Alexej
Komisár Alexej píše:
Sobota 06.10.2012 21:56
Mestská polícia, v súčasnej podobe, je zbytočná.
Anonym píše:
Neděle 07.10.2012 06:42
Nie mestská polícia, ale paraziti a intrigáni typu Vaneček sú zbytoční.
mestskí policajti sú potrební a to čo robia a ako robia, to záleží od ich vedenia.
Základná otázka ale znie, prečo Janasovi vyhovuje náčelník polície typu VANEČEK?
Anonym píše:
Neděle 07.10.2012 11:01
Neuveriteľne drzá prosba o udržanie sa v "práci".Kvalita musí nahradiť kvantitu. Ak Vám pán Smatana ide naozaj len o počet, tak na tom trvajte, ale to neznamená, že tam musia ostať "starí", hlavne tí, ktorí sa tam presunuli zo štátnej polície, t.j. väčšina.Šéf je šéf na každom pracovisku a zamestnancov hodnotí aj vyberá podľa vykonanej práce. Koná tak vedúci firmy, riaditeť školy i premiér/ka/, atď. Vždy a v každej "dobe" nadával a bude hundrať podriadený na vedúceho. Aj keď mám na prácu Janasa kopu kritiky,také pravdivé "hodnotenie"- po vlastných skúsenostiach- bystrickej polície, ako uviedol v Novinkách, som ešte nečítal.
Anonym píše:
Neděle 07.10.2012 23:18
Šéf je šéf na každom pracovisku a zamestnancov hodnotí aj vyberá podľa vykonanej práce.
------------------
Ak by mal byť Vaneček vybratý podľa kvality svojej práce, tak je nezamestananý. A to v tom lepšom prípade!
Anonym píše:
Neděle 07.10.2012 17:51
Nebude zložité zistiť, kto ten mail poslal - je to ten jediný čo vie písať :-)
Anonym píše:
Neděle 07.10.2012 19:12
Troška poznám prostredie MsP, a keci primátora ktoré boli vo všetkých plátkoch ma dosť pobavili.
Okrem iných aj ten o MsP.
MsP je vedená vždy a aj bola, aby boli poplatní niektorým vedúcim funkcionárom mesta!
Oni sa nemohli až tak venovať práci v zmysle zákona o obecnej policií - ale ako sa vyspali ich blahorodia - náčelníci a vedenie mesta!
No a pokiaľ sa týka profesionality - táto nemôže byť dobrá v takejto organizacií, kde sa naplne nešlape podľa platných noriem, ale podľa nálad šéfov!
Terajší náčelník tam je už asi 15 rokov, a kolektívy, ktoré viedol neboli nikdy špičkové podľa výsledkov!
On je ako klon terajšieho primátora - za každého režimu sa bude mať dobre!
Za socíku bol v strane, trošíčku tam aj funkcionárčil - mal sa OK.
Po prevrate - prvý zahodil stranícku knižku a začal vykrikovať o utláčaní komunistami, čo bolo vtedy populárne a pamätalo sa na takýchto " aktivistov".
Bol odmeňovaný funkciami u policajtov, stále vyššími, lebo vždy sa votrel vtedy vládnucej garnitúre!
Počas HZDS - neboloich väčšieho aktivistu v P.B !!
Potom prišla vláda pravice a bol z polície " odídený", no okamžite - za šéfa MsP v P.B. ako aktivista HZDS za odmenu, lebo tu vládlo HZDS na čele s Lackovičom.
No a vydržal tam doposiaľ aj za ďalších primatorov.
Proste Jožko vydrží za každého režimu, profesionalita kolektívu musí isť bokom, lebo musia slúžiť vedeniu a ich kamarátom - nie ostatným občanom !!
Opäť porovnanie - MsP Prievidza a MsP P.B.
Všade ju viedli vývali vysokí policajní funkcionári - no rozdiel je ako medzi raketou a dreveným korytom!
To koryto - je prirovnanie k MsP v P.B!
Pokiaľ tam nebude riadný konkurz na náčelníka, bez kamaratských menovaní - a celý kolektív nebude pracovať podľa zákonov o obecnej policií tak sa to môže zabaliť !!
Ináč si ale neviem predstaviť takéto mesto bez RIADNE fungujúcej MsP !!

« prosinec 2018 »
prosinec
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359