Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Podklady pre zastupiteľstvo: ak sa nebudú zverejňovať na mestskom webe, bude nám ich posielať poslanec Karol Janas

Podklady pre zastupiteľstvo: ak sa nebudú zverejňovať na mestskom webe, bude nám ich posielať poslanec Karol Janas

Autor: redakcia Poslední změna: Pondělí 21.09.2009 20:19
Počas mestského zastupiteľstva dňa 10. 9. 2009 občan Juraj Smatana v rámci diskusie o financovaní regionálnych televízií navrhol, aby mesto zaviedlo na svojej internetovej stránke elektronickú úradnú tabuľu a začalo zverejňovať nielen program zastupiteľstva, ale aj jednotlivé materiály, ktoré dostávajú poslanci pred rokovaním. Vedenie mesta na tento podnet nereagovalo. V diskusii na konci zastupiteľstva sa však k tejto téme vrátil poslanec Karol Janas. Uviedol, že na uvedených materiáloch nevidí nič tajné. Podľa jeho názoru by ich mesto malo zverejňovať, a prisľúbil, že ak s tým má mesto problém, bude občanovi Smatanovi tieto materiály pre potreby zverejnenia na webe zasielať sám. Poslanec Janas doslovne povedal:
Podklady pre zastupiteľstvo: ak sa nebudú zverejňovať na mestskom webe, bude nám ich posielať poslanec Karol Janas

PhDr. PaeDr. Karol Janas, PhD., poslanec mestského zastupiteľstva, poverený vedením okresnej organizácie SMER-SD.

„A mám potom tri požiadavky, ktoré mi povedali občania, a ktoré by som rád teda, aby sa nejakým spôsobom doriešili. Prvá vec je tá, ktorú to otvoril aj pán Smatana. To sú tie materiály nešťastné, ktoré tu dostávame. Ja si nemyslím, že to je nejaká tajnosť, nemyslím si že by sme s tým mali robiť nejaké obštrukcie a navrhujem aby – tak ako to dostávame my poslanci – ja to dostávam vždycky týždeň podľa zákona pred zastupiteľstvom sedem dní – nikdy s tým nebol problém mám to vo svojej poslaneckej schránke kompletný materiál – ja nevidím problém aby sa to dalo na web. Nech sa tam spraví jedna stránka, vyhodí sa to na web, a kompletný tento materiál môže byť na webe. Ak by s tým mal byť problém, nech mi pán Smatana dá nejakú adresu, ja mu to celé prepošlem a nech si to zavesí on na web na aký chce. Ja si nemyslím že to je nejaká tajnosť a podľa mňa ten materiál by mal byť celý komplet verejný, nielen program. Nie je v tom žiadny problém podľa mňa.“ 

 

Ani po tomto diskusnom príspevku sa nikto z vedenia mesta k téme nevyjadril.

Preto využijeme ponuku pána poslanca Janasa. Občania a novinári sa budú môcť s podrobnými podkladmi pre rokovanie mestského zastupiteľstva oboznámiť niekoľko dní pred rokovaním na občianskom portáli PB.OTVORENE.SK.

 

 

 

 

Anonym píše:
Sobota 12.09.2009 21:17
Ak sa vam to v Povazskej podari, tak to otrepeme o hlavu uradnikom na bratislavskom magistrate. Drzim palce. O chvilu sa u vas zlodejom nebude chciet ani kandidovat do volieb a konecne tam pojdu ludia co im na meste ozaj zalezi :-)
Anonym píše:
Sobota 12.09.2009 21:22
Vcelku sympatický návrh. Ktovie či by s ním občan Karol Janas vyšiel, aj keby nebolo kúsok pred voľbami do TSK. On na kandidátke je, aj s občanom Vladom Bačíkom a občanom Jozefom Smatanom. Päticu doplnia dvaja spoľahliví koaličníci z HZDS :))) Starý ujo Mirek a dvaja vícezbytočníci sa tam nepretlačili.
Anonym píše:
Sobota 12.09.2009 23:37
Najprv tu nadávate na p.Smatanu, že všetko robí len a len kvôli tomu, že chce kandidovať do VUC. Teraz zas p. Janasa obviňujete, že to tiež robí kvôli kandidatúre do VUC a pritom chce len stransparentniť dianie na meste a sprístupniť informácie pre ľudí. Myslím si, že keď zistíte, že ďaľší "xy" občan bude kandidovať, tak keď nič na ňom nenájdete, tak ho obvinite, že si utiera zadok po vykonaní potreby, len preto, lebo kandiduje do VUC.
Anonym píše:
Neděle 13.09.2009 09:31
nebuď ješitný kolego. Akurát je tam uvedené, že kolega Karol sa vie dobre orientovať v mútnych vodách. A dokáže to dobre využiť pre svoj prospech. Predovšetkým svoj.
Anonym píše:
Neděle 13.09.2009 09:51
 Tie informácie radšej neskoršie ako nikdy!! Za druhé - rozhodne vo VUC mi bude sympatickejší Janas/ i keď za zloodejsmer / ako terašie pysky !!!!
Anonym píše:
Neděle 13.09.2009 16:20
3 roky ste poslušne sedeli v boľševickom vlaku a teraz mesiac pred voľbami z neho vystupujete? Nebudte trápny a nemajte nás za hlúpich. Po voľbách sa takto ukazujte.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 13.09.2009 16:56
Poslanec Janas je žiaľ jediný, ktorý sa postavil za požiadavku zverejňovať tieto informácie.
Nikto iný, ani z koalície, ani z opozície, ani z nezávislých.

Len pred pár mesiacmi tuším poslanec Karas na rokovaní povedal, že by mesto malo vešať materiály na web, lebo potom "aktivisti ktorí to robia na poloprofesionálnej úrovni" majú viac informácií ako poslanci.

Osobne ma motivácia pána Janasa nezaujíma. Aj keď z nejakého populizmu ho nepodozrievam, pretože to je téma, ktorú chápe ako dôležitú len pomerne malá časť voličov.
Anonym píše:
Pondělí 14.09.2009 08:49
Snaha poslanca Janasa je mi sympatická i keď podozrivý je mesiac pred volbami vidím že kandiduje.Voliť ho však nepôjdem pretože ťahá so sebou pijavice Kubovič Haviar Adame Bačík Sádecký at.stačí sa pozrieť na okresný výbor smeru. Každý jeho úspech je úspechom aj týchto zlodejov a tunelárov nášho mesta.
Anonym píše:
Pondělí 14.09.2009 12:17
pamatam si ho ako na zastupiteľstve bojoval proti lukrativnemu predaju pozemku pred hotelom Manín, kde išlo o miliony takže neťahá zo sebou spomínané " pijavice" . A to bolo v roku 2008 alebo dokonca v roku 2007, takže z tohoto umyslu by som ho isto nevinil.
Anonym píše:
Sobota 17.10.2009 01:43
No asi nebol vo vybranej skupinke a mohlo ho to tak naštvať, že sa im to snažil prekaziť. Inak Adame stále chodí na predsedníctva Smeru hlavne pred zasadnutiami zastupiteľstva a potom na zasadnutí hrajú divadielko. Ako ho poznám, a to ho poznám veľmi dobre, je to účelové.
Člen OO SMER-SD Pov. Bystrica (nepodpíšem sa, dúfam, že to chápete)
Anonym píše:
Neděle 13.09.2009 17:05
Oceňujem snahu pána poslanca Janasa, pre nás nie je dôležitý jeho dôvod, ale daný výsledok.
singular plural
singular plural píše:
Neděle 13.09.2009 22:10

Nikde nie je napísané, že musíš voliť Janasa, za to, že dá materiál....
Anonym píše:
Pondělí 14.09.2009 12:32
lebo zacitil šancu,doteraz to tahal s tymi špinavcami a iny nikdy nebude.je to tak,nedajme sa oklamat
Anonym píše:
Pondělí 14.09.2009 22:48
Máš pravdu. A bude kandidovať aj na primátora. A nechá ďalej pri koryte aj terajšie pijavice. Veď sú členmi jednej strany. A svoji si predsa musia pomáhať.
a
Anonym píše:
Úterý 15.09.2009 06:19
Je to taká hra, na zlého a dobrého policajta. Ten zlý je grobian, občas obúcha hlavu,resp. pokúsi predať napr. lukaratívny Štajger, budovu vojenskej správy, a tak. Ten dobrý na striedačku ponúkne cigaretku, povie nejaké teplé slovo, resp. ponúkne trebárs elektronickú poštu.... Ale ani jeden sa od druhého nedištancuje, lebo jeden druhého potrebuje na dosiahnutie spoločných cieľov, ktorými sú peniaze a moc.

Pokiaľ som dobre sledoval správy o hlasovaní prelievania verejných peňazí do ďalšej propagandistickej TV, bol iba jeden poslanec proti... Ale pán súdruh Janas to nebol... Ozaj, PREČO?
Anonym píše:
Úterý 15.09.2009 10:31
a o to tu predsa ide v osobe súdruha Janasa sa našla pred ludmi dôveryhodná figúra vyhovujúca pijaviciam rozpočtu mesta.
Anonym píše:
Úterý 15.09.2009 16:48
Ja si myslím,ze za primatora by mal byť navrhnutý uplne niekto iný,nie z tých čo tam boli alebo su
Anonym píše:
Úterý 15.09.2009 22:00
Na to si prišiel až teraz? Hanby sa :))
Anonym píše:
Středa 16.09.2009 08:27
Toto sú typické debaty ľudí, ktorí keby boli na miestach a možnostiach tých ktorých okiedzajú, tak presne takéto premyslené ťahy a špekulácie by robili o akých tu píšu. Ale keď že nič iného nevedia robiť, tak im zostáva len takáto zábava a závislosť, ktorá mi prípadá u niektorých ako úchylka.
Anonym píše:
Středa 16.09.2009 08:44
keď politik niečo robí zle, a verejnosť mlčí, tak v tom robení zlého politik pokračuje.
Keď ľuda frflú, nadávajú, protestujú, (včítane ľudí ktorí by sa nechovali lepšie), tak politik zmení svoje správanie.
Verejná mienka sa tomu hovorí.

Nehovorím že som nadšený z úrovne každého príspevku na tomto fóre,
ale keďže v tomto meste sú mestské noviny plne závislé na politikoch, a dve mestské televízie tiež závisia na peniazoch ktoré im dávajú politici,
chvalabohu aj za toto fórum. Vždy sa tu čosi nájde, čo by sa inak uverejniť nemohlo.

To že sa tu pár ľudí odbavuje furt dokola? Môžeme im akurát tak slobodne vynadať, možno začnú písať eseje.
Anonym píše:
Středa 16.09.2009 09:04
povedané.
Anonym píše:
Středa 16.09.2009 13:44
To nechce ani jeden s tých podliakov,majú radi tribúny a potlesk pod nimi-všimnite si Fica a spol.ALE NIKDY ICH NEVOLTE AK MATE ASPON TROŠKA ROZUMU!
Anonym píše:
Čtvrtek 24.09.2009 23:46
Ja chcem Karola,alebo Karla Gotta
Anonym píše:
Sobota 17.10.2009 01:53
Viem Jurko, že si svoju stránku musíš obhajovať, ale podpíš sa. Lebo takto sa radíš k tým, ktorých kritizuješ. Apropó, kde máme záruku, že keby si tam bol, správal by si sa inak.Mňa nepresvedčíš len tou kritikou a mentorovaním. Povedz mi, čo si konkrétne dokázal? Čo si pomohol v meste vyriešiť, aký problém? a nepoužívaj stále to "včetne". Je to nespisovné. Si učiteľ, mal by si to vedieť.
Anonym píše:
Sobota 17.10.2009 02:01
Ja nebudem voliť Janasa, ale nebudem voliť ani žiadneho nezávisláka. Zbytočne prepadnutý hlas.Budem voliť .straníckych kandidátov, ktorý sú už známy, lebo majú väčšiu šancu prejsť a čo-to o nich už viem. Ale určite nie tých, čo sú teraz vo VÚC. Brrr, stačilo!
Anonym píše:
Sobota 17.10.2009 07:57
vidíš, tak to máme opačný názor. Ja nebudem voliť žiadneho straníckeho kandidáta. Preferujem tých, ktorí majú odvahu ísť s vlastnou tvárou.
Anonym píše:
Pondělí 19.10.2009 23:29
Myslíš primátora ADAMEHO-nezávislého kandidáta do VUC a potom aj nezávislého kandidáta na primátora mesta v roku 2010 ? Ďakujem, neprosím.
Anonym píše:
Úterý 20.10.2009 00:19
To naozaj nehrozí, ver mi.
Anonym píše:
Úterý 20.10.2009 00:28
Potom určite nezávislého Galoviča, nezávislého Keruľa, nezávislého Matušíka? To sú známe perzóny čo fakt nič nemajú s nejakými politickými stranami.
Len to že sa cez ne vyšplhali, a keď ich odtiaľ vykopli, alebo to prestalo vynášať, tak si dali zozbierať podpisy.

Najnezávislejší je Keruľ, lebo ten už vystriedal strán...
Anonym píše:
Úterý 20.10.2009 07:20
U mňa nehrozí. Galovič, Matušík, Keruľ, Jurčík, Adame atď... sú len úplne obyčajní nezávislí komedianti!

« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359