Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Osem otázok poslancom, ktorí predali chodník z Rozkvetu do nemocnice

Osem otázok poslancom, ktorí predali chodník z Rozkvetu do nemocnice

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pondělí 11.10.2010 14:16
[2010-10-11] Na júnovom zastupiteľstve poslanci odsúhlasili predaj jedného z troch spevnených chodníkov, vedúcich zo sídliska Rozkvet do mesta. Vyhoveli tým žiadosti majiteliek susedného pozemku, ktoré chcú chodník pripojiť ku svojej záhrade a oplotiť. Ako dôvod majiteľky uviedli, že na chodníku sa často zhromažďujú asociáli, a musia ho udržiavať na svoje náklady. Desať poslancov zo sedemnástich odsúhlasilo predaj chodníka za 2200 EUR. Následne zorganizovali obyvatelia Rozkvetu petíciu za zachovanie chodníka, ktorú podpísalo 150 ľudí.
Osem otázok poslancom, ktorí predali chodník z Rozkvetu do nemocnice

Pozemok pod týmto chodníkom bol predaný a nové majiteľky chcú chodník zrušiť. Foto: VIERA ŽALUDKOVÁ, POVAZSKA.SME.SK

Mesto zareagovalo na petíciu tým, že sa pokúsilo dodatočne získať od nových majiteliek súhlas s prechodom cez – teraz už ich - pozemok. Majiteľky Čičková a Hučková nesúhlasia. Hovorca mesta konštatuje, že mesto už nemá možnosť, ako si túto požiadavku vynútiť, lebo pozemok chodníka prešiel do súkromného vlastníctva.

Ako obyvateľ mestskej časti Lány a člen komisie pre životné prostredie, výstavbu a dopravu dovoľujem si položiť desiatim poslancom (Janasovi, Jurčíkovi, Karasovi, Kardošovi, Kaveckej, Pélimu, Strašíkovej, Štábelovi a Tomanovej) ktorí hlasovali za zrušenie chodníka, nasledovných 8 otázok.

1. Viete, koľko ľudí denne tento chodník využívalo? Prečo ste si nevypýtali od mestského úradu pred svojím hlasovaním tento údaj? 
2. Zistili ste si, o koľko sa predĺži pešia trasa týchto chodcov? 
3. Overili ste si od mestskej alebo štátnej polície, koľkokrát majiteľky nahlásili problém s chuligánmi, a či vôbec? 
4. Prečo ste si nevyžiadali aj stanovisko Výboru mestskej časti Rozkvet, a uspokojili ste sa len so stanoviskom VMČ Lány? Chodník predsa využívajú najmä obyvatelia Rozkvetu, hoci územne leží na Lánoch.  
5. Prečo ste si nevyžiadali stanovisko komisie pre životné prostredie, výstavbu a dopravu? Či snáď chodcov nepovažujete za súčasť dopravy v meste? 
6. Prečo ste si nedali od firmy vykonávajúcej čistenie mesta vyčísliť, koľko by stála zimná údržba tohto chodníka? A či náhodou nebola údržba tohto chodníka zahrnutá vo fakturovanej cene za zimnú údržbu mesta, ktorá naozaj nie je nízka! 
7. Prečo ste nevypísali na predaj tohto pozemku riadnu súťaž, ale využili tzv. osobitný zreteľ? Čo ak by susedia z druhej strany chodníka dali lepšiu cenu? 
8. Načo použijete získaných 2200 EUR? Čo z nich budú mať ľudia, ktorým ste prerušili a predĺžili ich cestu do nemocnice alebo do školy? 
 

Na záver osobná poznámka. Sledujem internetové diskusie a beriem ich vážne. Považujem ich za zrkadlo občianskych názorov – hoci zrkadlo občas poriadne deformované. Preto veľmi dobre viem, že jedna z najčastejších výhrad na moju adresu je: „rýpe, kritizuje, ale my potrebujeme niečo konštruktívne...“ Prikyvujú tomu najmä ľudia, ktorí nevidia, že neexistuje také PROTI, v ktorom by nebolo aj ZA. Ale kvôli nim svojich osem otázok prepíšem do „konštruktívneho“ tvaru:

 
Vážené poslankyne a poslanci. Predtým, ako nabudúce predáte mestský majetok, zistite si, koľko ľudí sa to dotkne, a ako. Overte si, či sú kupcami uvádzané dôvody pravdivé. Umožnite vyjadriť sa všetkým skupinám, ktorých sa vaše rozhodnutie týka. Trvajte na vyjadrení všetkých orgánov mesta, ktorých sa rozhodnutie tematicky alebo územne týka, najmä výborov v mestských častiach a odborných komisií. Ak sa ako dôvod predaja uvádza špina a neporiadok, zistite si, či nebol niekto z mestských peňazí platený za čistenie a stráženie. Ak sa už rozhodnete pre predaj, využívajte súťaž, kde sa len dá – namiesto využívania predaja „s osobitným zreteľom“. Získané peniaze v prvom rade smerujte na odškodnenie občanov, ktorí na predaj doplatili. 
 

Nemáte však pocit, že tieto odporúčania sú dosť banálne a v 43-tisícovom meste by malo byť ich uplatňovanie samozrejmosťou?

 

Skrátenú verziu tohoto článku zasielam redakcii Považskobystrických noviniek. 

Podrobnosti o predaní chodníka nájdete v článku Viery Žaludkovej na stránke http://povazska.sme.sk/c/5585633/mesto-predalo-pozemok-pod-chodnikom-obyvatelia-nesuhlasia.html
 

 

Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 13:35
Jediná otázka na kandidáta na primátora - poslanca Janasa:
Mienite sa ako primátor rovnako kvalitne starať o všetkých občanov mesta rovnakým spôsobom, ako ste sa ako poslanec "postarali" o občanov najväčšieho sídliska v meste - Rozkvetu?
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 15:25
Pretože na vás serieme.My sme išli do zastupiteľstva preto,aby sme sa nabalili a nie aby sme sa starali o vás vy tupci čo ste nás volili.Mnohí z nás kandidujú opäť a vy nás zasa zvolíte.Takí ste vy sprostí.Kampaň nám zaplatí ten jeden bohatý podnikateľ alebo aj ten druhý čo ho tu okydávate aj obhajujete,čo mu budeme musieť vrátiť na kšeftoch ale aj nám bohato zostane.Nejaké schody nás nezaujímajú.Chojce si vy žebráci kade chcete.Čo s vami keď ste sprostí? S pozdravom volce nás,Vaši obľúbení posranci.
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 15:51
Poslanci sú morálny hnoj to vieme už dávno. Mňa ale zaujíma kto takto stupídny materiál pripravil do zastupiteľstva na schválenie. Na budúce odporúčam pripraviť predaj meského úradu ko__ti sprostí. Fakt nemám slov.
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 22:56
Materiál do zastupiteľstva vypracoval Peter Adam a znalecký posudok zadal tiež . Celý šalabaster navrch parafovaný Novákom a Adamem . Totálne svinstvo , nabudúce predajte kostol .
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 10:08
ak to spravil naozaj PA, tak už vieme, ktorým smerom fúka vietor.

ale božie mlyny melú pomaly, ale isto!
Anonym píše:
Středa 13.10.2010 07:26
Tieto mlyny uz nemelu su unavene a maju krizu uz dlhsu dobu,nema ich kto financovat.
Ján Kňažko
Ján Kňažko píše:
Pondělí 01.11.2010 13:07
A čo tak ísť kandidovať do miestného zastupiteľstva na miesto nadávania!
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 17:37
Drsné ale žiaľ pravdivé.
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 08:44
Teraz ideme predať Lúčky.Už sme dostali za to zálohy.Neskôr im tam spravíme samozrejme zadarmo-teda za vaše aj tie inžinierské siete čo tam niesú.Taký je plán.A my ho splníme aby ste videli akí sme šikovní.Aby ste nás zasa zvolili.Ahoj žebrota prisprostená (((:
Ján Kňažko
Ján Kňažko píše:
Neděle 17.10.2010 20:36
Toto môže vložiť iba človek slabšej mysle, žiaľ aj takí sú medzi nami.
Ján Kňažko
Ján Kňažko píše:
Neděle 17.10.2010 20:36
Toto môže vložiť iba človek slabšej mysle, žiaľ aj takí sú medzi nami.
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Pondělí 11.10.2010 15:12
Vaše otázky sú určite legitímne, máte právo pýtať sa zastupiteľov mesta, avšak, musím s ľútosťou skonštatovať, že z Vašej strany ide o predvolebný populizmus najhrubšieho zrna. Žiaľ, snažíte sa pred voľbami získať iba politické body, a to je absolútne nespochybniteľný fakt. Namiesto toho, aby ste iba žiadali od zastupiteľov mesta odpovede na konkrétne Vaše otázky, mali by ste ponúknuť Vaše konkrétne riešenia toho, ako by bolo možné vyriešiť danú okolnosť, resp. daný problém.
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 15:21
pán Zvédělík, a vy nerozumiete písanému textu???
v článku je presný postup, ako malo naše vedenie mesta daný problém riešiť!!! či sa to zobrazuje iba na mojom monitore?
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 22:24
on je typický smerák, malé IQ, plno prázdny fáz, odbočovanie od podstaty témy, protiotázky, bez odpovedí na jasné otázky
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 15:28
Juraj, neviem kto sa za pseudonymom F.A. M. Zvedelík skrýva,
ale názory tohoto človeka netreba brať vážne.
Všimol som si, že lobuje za určitých ľudí,
a teraz Vaša kandidátka je to čo ho trápi.
Áno, aj ja som z času na čas využil uvedený chodník.
Naozaj nechápem ako môžu naši poslanci byť tak prízemní
a odsúhlasiť predaj pozemku.
A čo ma dojalo najviac - teraz petícia ?!
Nemohli svoje rozhodnutie posunúť ?
Vypýtať si názor nielen VMČ Lany, ale aj Rozkvet...
A čo zdravý sedliacky rozum ???
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 22:26
poznám 20 ľudí, čo ten chodník využíva denno denne, pokiaľ neprší, každý deň, tadiaľ chodia, ráno, večer, v noci,... z práce, do práce, zo školy do školy, z nemocníce do nemocníce,...
a poznám aj 100 ľudí čo tam aspoň 1 raz týždeň prejdu.

kľudne nech si na tomto niekto postaví kampaň!
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 16:01
riešenie pochopí každý, okrem zadubeného mladého smeráka Zvedelíka: nepredať chodník!!! Ty si pacient už v takomto veku??? Ľutujem tvojich potomkov, ak sa pri smeráckej agitke na nejaké zmôžeš...
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 16:05
Presne tak to robili komunisti,keď ich niekto kritizoval. Hneď ho napadli, že má politické ciele (ako keby oni mali iné). A keď ich chyba bola neodškriepiteľné, tak žiadali konštruktívnu kritiku. Teda, aby zožral to, čo oni navarili.
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 16:26
Ako mladý člen Komunistickej strany Slovenska vás musím menovite označiť za pravicového oportunistu, a SMER PB za hniezdo zhubnej frakčnej činnosti.
Fakty sú neúprosné.
Členovia SMER-SD na čele so svojím predsedom Janasom zapredali proletárov, pracujúci ľud, ktorý chodí za tvrdou a zle zaplatenou prácou z Rozkvetu do mesta, prípadne sa liečiť z následkov každodenného vykorisťovania do nemocnice na Lánskej. Nebojovali za práva ľudu, namiesto toho predali pozemok v národnom vlastníctve dvom súkromníčkam, kapitalistkám! Za judášsky groš predali veľkostatkárkam cestu, ktorá slúžila širokým ľudovým masám!

Na veci nič nemení ani to, že časť poslancov SMERu, napríklad s. Pekár a s. Kubovič, hlasovali proti predaju, a teda proti svojmu predsedovi. Predaju to nezabránilo, a len sa preukázala zhubná roztrieštenosť, frakčná činnosť, pred ktorou varoval už súdruh Lenin. Takýmito hlasovaniami to začína, a trockizmom končí!
Namiesto toho, aby ste podrobili svoju základnú organizáciu súdružskej kritike, a žiadali vyvodenie osobnej zodpovednosti, namiesto toho sa len trápne a zbabelo vykrúcate!
Škodíte tým Strane, lebo Strana sa nikdy nemýli, mýlia sa len jej členovia. A teraz sa členovia pomýlili neodpustiteľne, a mala by byť voči nim vyvodená osobná zodpovednosť, a vykonaná revolučná spravodlivosť!
Nie veru nie, zapredaný súdruh Zvědělík, takto, rozpredávaním štátneho majetku kapitalistom, veru sociálne spravodlivú a beztriednu spoločnosť nevybudujeme!

Zleniveli ste vo svojich straníckych sekretariátoch, rozvážajúc sa v luxusných autách, vydrených z krvavých mozoľov pracujúceho ľudu! Len spoza okien luxusných limuzín a na svojich drahých LCD monitoroch vidíte pracujúcich, nečudo teda, že nechápete ich potreby. Odtrhli ste sa od životodarného zdroja strany, od kontaktu s robotníkmi a roľníkmi, a tým ste sa pre stranu stali nebezpečnejším, ako jej priami nepriatelia!
 
Našťastie padla vám falošná maska a ukázala sa hanebná tvár zradcov.

Odovzdajte svoju stranícku legitimáciu, o ktorej spieva básnik ako o červenej knižke, skôr než na vás dopadne päsť robotníckej triedy a rozdrví miestnu pobočku SMER-SD a vypáli ju revolučným ohňom ako jedovatú hľuzu zrady!
 

Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 16:41
Donášal si ale to si ftedy len maskoval udavačstvom svoje skutočné ciele.Tvojím cieľom je rozvrátiť naše zriadenie.Keď ťa tretnem,dostaneš po guľoch.
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 17:10
začína to tu byť trápne, odchádzam
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 21:37
začína to tu byť trápne, odchádzam...
...povedal s. Janas a odišiel spolu s priateľom s. Adamem do domova dôchodcov pripomenúť tamojším klientom, že na nich úprimne a neustále myslia.
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 01:01
dobré, Vlado, dobré ....
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 22:23
ty smerácky truhlík!

či by tam smatana kandidoval, alebo nie, tak by to tu vyvesil!

pozemky sa predali bez rozmyslu a takto by to predal iba človek s IQ 0!

čo by tu kto vyriešil, už sa nedá nič vyriešiť, iba cez súd. A to majitelia nad chodníkom a pod chodníkom, čo je asi mesto, to čo to uplne negramotne odrbalo!

smatana dal jasné otázky, ktoré mali poslanci pred predajom riešiť, nepredávali rolu v hore, ale chodník, ktorý sa rekonštruoval, udržiaval a využíval.

Smatanu nemusím, ale veľa krát robí v tomto smere dobrú robotu, prajem vám ho tam aj zo ševčíkom by skončili tie vaše kšefty!

Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 22:44
nie je to stroj je to živý dement dokonca vraj člen oblastného smeru http://sk-sk.facebook.com/[…]/1 00001402105147
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 10:10
Szmák Briestenský má nasledovníka v písaní červených epopejí. Doteraz som bol názoru, že smer je dobrovolná organizácia geriatrických pacientov no ako čítam príspevok aj ľahko retardovaných adolescentov. NIKDY SMER
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 10:12
čakal som, že v bude makať plno smeráckych kamarátov a on má plno sdku kamarátov.

takže on ani nevie čo píše a čo robí :-D
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 19:03
Vážení skúsme sa zamyslieť aj nad dôvodom predaja.Lebo sa tam zhromažďujú asociáli.To isté sa deje aj pred žel.stanicou a na niektorých iných miestach.Všetky buszastávky sú olepené nálepkami.Predajte mi priestor pred žel.stanicou,predajte mi všetky zastávky v meste aj s pozemkami a ja vám garantujem,že zastávky budú čisté a asociáli sa nebudú zdržovať na mojich pozemkoch.Je samozrejme,že za prístup na zastávky a žel.stanicu budem vyberať úplne mierny poplatok.Mesto môže pre občanov urobiť to,že zaplatí za nich formou dohodnutého paušálu.
Druhá alternatíva je zriadenie Mestskej polície,ktorá za peniaze získané z daní občanov mesta bude robiť to,čo som chcel robiť ja v prvej variante.
Čo poviete? Ááá, že už máme Mestskú políciu?Nie my máme parkovaciu službu!!!
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 22:31
ja by som predal mestský úrad, lebo sa tam schádzajú negramotní darebáci!
tým nemyslím radových pracovníkov čo makajú ako majú, ktorých je určite málo
Filip A. M. Zvědělík
Filip A. M. Zvědělík píše:
Středa 13.10.2010 17:11
Môj návrh je: Výrazným spôsobom posilniť zbor Mestskej polície, mesto rozdeliť do niekoľkých policajných okrskov, aby mohla polícia adekvátne zasiahnuť proti páchaniu verejného neporiadku zo strany niektorých spoluobčanov.
Anonym píše:
Středa 13.10.2010 17:25
vysvetlite súdruh Zvědělík, prečo takéto riešenie nenavrhol váš idol Janas, a namiesto toho zahlasoval za predaj chodníka, ktorý ľudia potrebujú?
Anonym píše:
Středa 13.10.2010 18:25
Pán Janas bude vždy hlasovať v prospech tých temných pánov, čo mu platia kampaň. Robí to stále - to ste si nevšimli?
Anonym píše:
Středa 13.10.2010 20:00
Ale všimli, všimli.
U nás to má už zrátané!
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 19:43
Na VMČ Lany pani Čickova veľmi plačlivo žiadal poslancov aby jej ako poslanci za Lany pomohli nedodala žiadny materiál ani výpis z katastra bolo taške zorientovať sa kde to ten chodník čo jej vadí.

Výbor VMČ Lány mal najprv riadne preskúmať celu vec zistiť všetky okolnosti a nie hneď hlasovať za výbor za odpredaj a následné aj v zastupiteľstve hlasovať za odpredaj. Bola to chyba petícia ide na ich hlavy až teraz pochopili že predať niečo čo je pre ľudí , nie je také jednoduché značne to ovplyvní ich voliteľnosť za Lansku vieme ktorý kandidujú za Lany.
Je varujúce že na poslednom VMČ Lány sa znovu ľahkovážne odporučil predaj pozemku mesta pánovi Selepovi jedná sa zeleň pred Tlačiarňou pod Priemislekou ako povedal pán Selep chcem to odkúpiť lebo je tam bodrel a vandalizmus chcel som všetko okolo tlačiarne ale keďže na niektorých miestach sú inžinierske siete tie miesta nechcem . Otázka ale veď sa jedná aj vám o zeleň je jedno že sú tam pod zemou inžinierske siete alebo nie ! tam sa nedá potom stavať ak sú tam inžinierske siete záujem je len o zeleň kde nie sú inžinierske siete zaujímavé. VMČ Lany samozrejme jednohlasne bolo za odpredaj pozemku no ak sa takto jednoducho bude odpredávať pozemok od stola bez vyjadrenie dotknutých tak nebude voliť terajších poslancov a kandidátov na poslancou za Lany odpredali chodník pre ľudí tak potrebný a chcú odpredať zeleň pred tlačiarňou.
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 20:09
VMČ lány. Haviar, Adam, Kardoš, Karas ešte chceš niečo dodať? Jeden zlodej väčší ako druhý. Za Janošíka by za takéto svinstvá vešali.
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 21:05
Dodávam Kerepcký, Skleňár, Škarabákova aj to sú členoavia výboru ako tý hlasovali?
Jozef Mak
Jozef Mak píše:
Pondělí 11.10.2010 20:02
Dufam, ze pani poslanci vcas oznamia, kedy sa budu konat kurzy lietanie pre obycajnych ocanov, ktori chodia pesi :-)
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 22:33
nakúpia bavoráky, ved či bude mesto -140 mil. sk, alebo 200 mil. sk je už jedno nie?
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 21:21
Skoda ze pan Smatana nekandiduje za primatora,aj ked v niektorych veciach som s nim nesuhlasil,rozhodne by som mu dal svoj hlas. Jethro.
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 10:12
aj mne je luto, ze Juraj Smatana nekandiduje o miesto primatora ... podporim ho svojim hlasom pri volbe poslancov do mestskeho zastupitelstva. Aspon jeden cestny clovek by tam mal sediet a aktivne posobit na ostatnych poslancov... necakat, kym odhlasuju, ci ho vobec pustia ku slovu ... ved to je doslova zarazajuce!
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 17:51
Ved co nesiel kandidovat ?? Mame sa mu prosit ?? Ale tiez mu dam teraz hlas, ale je to skoda, volil by som ho za primatora...
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 18:21
preco vlastne nekandiduje ??
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 19:05
nekandiduje, lebo:

- uvedomuje si, že je kontroverznou osobou, pre veľa ľudí neprijateľnou
- na primátora sa necíti

voľte ho ako poslanca
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Úterý 12.10.2010 22:03
Sám by som to lepšie nenapísal :-)

Možno len s tým dodatkom, že sa nepovažujem za kontroverznú (čiže rozporuplnú) osobu.

Len som ochotný ísť do káuz, ktorým sa "politici" vyhýbajú (napríklad do takých konfliktov, kde stojí menšina proti väčšine). No a keď sa 14 rokov objavujete v médiách a vždy so zlou správou, tak ľudia nadobudnú dojem, že tie problémy asi vyrábate.

Ďalšia vec je tá, že niekoľkokrát som sa ocitol v kampaniach, kde druhá strana nasadila dosť silný propagandistický aparát, aby zmenila verejnú mienku. Doteraz väčšina Slovenska verí, že diaľnica stála 14 rokov preto, lebo "v Považskej sa nevedeli dohodnúť", prípadne "združenia to tam blokovali". Rovnako množstvo ľudí verí, že lykožrút sa šíri z prírodných rezervácií. Oboje sú úplné nezmysly, ale ľudia milujú jednoduché vysvetlenia zložitých problémov. A neznášajú poslov zlých správ a radi druhým pripíšu vlastný neúspech.

Ale vďaka za dôveru. Pri tom, čomu sa venujem, sa málokedy dočkáte uznania.
Anonym píše:
Středa 13.10.2010 11:23
Pridávam sa k tomuto názoru. Juraja taktrochu poznám svoj hlas mu dám.
Anonym píše:
Čtvrtek 14.10.2010 14:12
sikovny chlap
Anonym píše:
Pátek 15.10.2010 00:54
to je borec
Anonym píše:
Pátek 15.10.2010 17:42
to je veru
Anonym píše:
Pátek 15.10.2010 23:20
skoda ho tu
Anonym píše:
Sobota 16.10.2010 11:00
veru
Anonym píše:
Sobota 16.10.2010 19:50
To je chlap.
Anonym píše:
Neděle 17.10.2010 17:25
On mal isť kandidovať na primatora.
Anonym píše:
Neděle 17.10.2010 18:04
Som sice za slusnu diskusiu, ale ked si sem dam profil, tak hned budem trnom v oku pre tych blaznov a i ked nebudu na mna utocit vo verejnej diskusii, tak ju budu viest na tomto istom webe anonymnymi utokmi ako doposial, takze sa nic nezmeni.
Anonym píše:
Neděle 17.10.2010 18:11
Veru len si sem nic nedavaj. A nic o sebe pred volbami nezverejnuj, INAK TA ZACNU OHOVARAT!

To je metoda tzv. utajeneho kandidovania a prinasa neuveritelne volebne vysledky. 50 hlasov + svoj vlastny.
Anonym píše:
Neděle 17.10.2010 20:04
srab
Anonym píše:
Neděle 17.10.2010 20:53
vsimol som si, ze hned na niektorych registrovanych nadavaju, ale vsimol som si aj to, ze aj voci nezaregistrovanym - napr. belaske a kirschovi maju vyhrady a vzapati v tej istej minute chvalia juraja smatanu hoci ho doteraz rozhodne nikto nechvalil...aspon som to tu videl dvakrat do dna za posledne dni...ale to je asi len nahoda
 ( NEHODIACE SA PRESKRTNITE )
Anonym píše:
Úterý 19.10.2010 20:54
Máš pravdu, odkedy si na to upozornil už nepíšu o Belaske a Kirschovi a popritom súčastne o Smatanovi.
Anonym píše:
Pondělí 11.10.2010 22:17
tí čo nás 4 roky zadlžovali a nezaujímali sa o nás, zas ukázali o čom im ide, resp, ich nezáujem o občanov a nulová inteligencia!

teraz pred voľbami zas sľubujú hory - doly a tu sa ukázalo, že sú to iba sľuby a aká bude zas realita!

Absolutne na nás občanov nemyslia. Ten kto ich bude voliť si sám naondí na hlavu
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 05:46
Základné pravidlo a jednoduchá pomôcka pri výbere kandidáta:
NEVOLÍM NIKOHO Z PREDCHáDZAJÚCEHO ZASTUPITEĽSTVA!
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 09:24
Ja som zas proti klamstvu hneď na začiatku. Ak je Kirsch maneger, ako si všade úspešne píše a všetcia okolo dobre vedia je je to blud, čo sa dá od nich čakať. Neschopného ho konečne Dáni na hodinu vyhodili. Arogantný chudák. Pravdu,chlapci.
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 14:16
Veru, pravdu! Tak prečo ju nepíšeš Ty?
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 18:18
To je názor "len" vacsiny...
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 18:20
nie je dolezite, ci si rozumie s ludmi...dolezite je, ci si rozumie s tymi ktori ho idu spravit primatorom :)
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 22:41
som volič SAS, ale kirscha nebudem voliť, aj keby mi platili!

Mal som s ním česť pol roka, je to totálny amatér!
Nemá personálne základy, rozhovor s ním je ako zo sedlákom, žiadne profesionálne návyky, žiadny profi prístup.
Ved tieto veci pozná každý uchádzač, čo si aspoň trochu niečo prečítal ako sa správať na pohovore!
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 07:23
A prečo by ho nepredali? Oni nechodia pešo, oni ten chodník nepotrebujú. A má nejaký autobus linku z Rozkvetu k nemocnici ?
Pani, čo to kúpila, argumentovala tým, že ani prechod pre chodcov tam nie je a ľudia tam riskujú svoje životy. Takže im podsunula, aký bohumilý skutok urobia, ak to predajú.
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 10:21
autobus chodí (asi 3 za deň), ale nie tak, ako ľudia potrebujú do práce, školy, nemocníce.
samozrejme rada ľudí rada chodí peši.

neviem o akých asociáloch hovorí, ale chodím, resp, chodil som tadiaľ piatky aj soboty nad ránom, v noci,... a nikto tam nebol, bolo tam čisto, myslím, že keby tam bývavali nejakí asociáli, sú tam flaše, ohorky,...

kto vie koľko ich to naozaj stálo?
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 14:49
 Odpoveď p. Smatanovi a občanom
Teraz ideme predať Lúčky.Už sme dostali za to zálohy.Neskôr im tam spravíme samozrejme zadarmo-teda za vaše aj tie inžinierské siete čo tam niesú.Taký je plán.A my ho splníme aby ste videli akí sme šikovní.Aby ste nás zasa zvolili.Ahoj žebrota prisprostená (((:
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 15:51
vidíš, SR národ je stále degenerovaní totalitným režimom.

Stále viac veria rečia a oči zatvárajú pred realitou!

či v mestách, alebo v štáte
Anonym píše:
Úterý 12.10.2010 20:49
Každé mesto má svojho " šéfa "! Napr. v Žiline je to Slopta, v P.B. Adam / Nie Adame !!/

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359