Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Obyvatelia sídliska SNP spustili petíciu proti výstavbe polyfunkčnej budovy v blízkosti Charitného centra

Obyvatelia sídliska SNP spustili petíciu proti výstavbe polyfunkčnej budovy v blízkosti Charitného centra

Autor: redakcia Poslední změna: Sobota 07.09.2013 01:08
Podľa členiek petičného výboru, Anny Zajacovej a Mgr. Zdenky Knížatovej nie je plánovaná vystavba polyfunkčnej budovy v súlade s územným plánom, realizácia stavby si vyžiada likvidáciu pásu zelene a vtesnanie polyfunkčnej bytovej jednotky do malého priestoru by prinieslo len zhoršenie dopravnej situácie. Petíciu zatiaľ podpísalo viac ako 200 občanov, podporiť ju môžete aj pomocou internetu.
Obyvatelia sídliska SNP spustili petíciu proti výstavbe polyfunkčnej budovy v blízkosti Charitného centra

voľný priestor, do ktorého by sa musel vtesnať polyfunkčný objekt aj parkovisko s dostatočnou kapacitou. FOTO poskytol: Roman Zajac

Petíciu si môžete prečítať a prípadne ju podporiť na www.povazska-bystrica.otvorene.sk.


Autori petície zverejnili aj fotogalériu z "miesta činu", ktorá sa bude priebežne aktualizovať podrobnosťami o projekte. Fotogalériu nájdete na adrese http://povazska-bystrica.otvorene.sk/Members/roman_zajac/fotogaleria-polyfunkcny-objekt-na-snp/view
Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 04:35

Kto to chce stavat, kto a kedy to schvalil?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 07:06

Stavat to chce tajnostkar, nachystal to tajnostkar a schvalia to ...... asi ludia bez rozumu

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 08:10

Stalo sa to v PB velmi oblúbené dávať proti všetkému petície, asi by sme malo mať na stránke mesta -názov hlavné mesto petícií zdá sa mi že tu začíma petičné magorenie, napríklad dajme petíciu za zrušenie sídlisla SNP, nech sa tam radšej sadia zemiaky a aj petíciu za zrušenie rozkvetu, veď by tam mohli behať kravka s ovečkami,ako ja za zrušenie nosickej priehrady a možeme tam nanovo postaviž dedinu. Takže milý Bystricania len davajte peticiu na vsetko lebo je to tu na smiech Hahahaha... Ja som osobne za peticiu proti svieteniu slnka hned od rana, lebo ma budi pri spani, nech slnko vychadza az o desiatej rano a vtaci nech stebocu ay poobede. Moj kamarat chce peticiou dosahnut aby pivo stalo 3 koruny, chleba 5,50 Sk a cukor 7,30 Sk a mlieko 2,90 Sk a priaznivci SNS aj vy si spravte peticiu za zusenie SMK a opacne ....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 09:04

sú legálny prostriedok na vyjadrenie názoru občanov. Keby toto mesto komunikovalo s občanmi tak ako má, nebolo by potreba petícií. Alebo si videl niekde na oficiálnych stránkach mesta tento zámer, posúdenie jeho dopadu na okolie (stavebný zákon, doprava...) a mohol si sa k nemu vyjadriť???

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 09:29

Suhlasim s peticiou, ktora je posledna moznost boja proti uradnickej a tzv. "tiezpodnikatelskej" lobby

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 09:38

Som za petície proti všetkému. Aj za petíciu proti petíciám! PS: Ešte som dnes nemal kávu, tak si hodím sám pre seba petíciu za to, aby som mohol piť kávu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 11:45

Zvolávam petíciu, ktorá profi Petičiarovi zakáže piť kávu. Kto to kedy videl piť kávu keď iní piť kávu nemôžu, prípadne na kávu nemajú alebo už kávu pili. To čo sú za poriadky. Ešteže máme tie petície :-)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.06.2008 20:28

No dobre... Robme si srandu z petícií... Som ale zvedavý, ako sa budete tváriť, keď Vám mesto alebo štát začne pred Vašim domom stavať niečo, čo Vám bude cloniť, alebo bude robiť hluk, alebo Vám skomplikuje príjazdovú cestu, alebo čokoľvek iné... Hlavne keď sa k tomu nebudete môcť vyjadriť... Ako by sa Vám páčilo, keby miesto Vás niekto rozhodol, že sa tepelne zaizoluje Váš panelák a Vy na tom prerobíte. Je mnoho spôsobov, ako Vás môže niekto zbaviť toho, aby ste sa k niečomu vyjadrili... Ale ak patríte k tím ľuďom, ktorí hádžu odpadky kamkoľvek na zem, je im jedno či chodieva podľa poriadku MHD a pod, tak sa nedivím... Každá iniciatíva Vám potom musí vyznievať ako snaha o zviditeľnenie sa...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.06.2008 22:37

Ja neznevažujem písanie petícií. Osobne si myslím, že ešte dve-tri petície budú v Považskej, tak aj tak si z nich už každý bude robiť akurát tak srandu - takže netreba aby som jej význam bagatelizoval ja. Ja som si osobne vždy myslel, že to, či mi niekto postaví pred oknom niečo čo nechcem upravuje stavebný zákon a územný plán, ktorý snáď spolutvorili urbanisti a ľudia, ktorí problematike rozumejú. Jednoducho takto sa viesť rozvoj mesta nedá. Adame by mal buchnúť postole, oboznámiť sa podrobne s územným plánom a podporovať to čo má stáť - možno aj napriek nesúhlasu istej skupiny občanov - a úplne v zárodku ustrihnúť to čo je stavané v rozpore s ÚP alebo zákonom. Nechápem, prečo všetko musí dôjsť až po petičnú akciu. Vždy je niekto dotknutý. Vždy. Aj keď budete chcieť stavať na zelenej lúke tak sa nájde nejaký mudrlant, čo povie, že tým vyrušíte krtka. Šak takým mudrlantom budem môcť zachvílu poďakovať, že mi ide dialnica ponad hlavu... Howgh. dohovoril som.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 18.06.2008 22:54
Nepochybne vám tá diaľnica ponad hlavu pôjde v súlade so stavebným zákonom (kvôli diaľnici zmeneným), územným plánom (kvôli diaľnici prekresleným), a celé to je spolutvorené tlupami urbanistov a ľudí, ktorí problematike rozumejú (a platí ich Národná diaľničná spoločnosť)!

Z petícií si komunálni politici tak skoro srandu robiť nebudú. Najmä keď je na nich viac podpisov, ako oni získali vo voľbách! Môj odhad je skôr taký, že petícií bude ubúdať, lebo sa takéto zámery budú riešiť opatrnejšie. Stavebníci zistia, že zahusťovanie výstavby sa nezvykne vyplatiť, a mestskí politici zistia, že je bezpečnejšie najprv získať stanovisko dotknutej mestskej časti, až potom v stavebníkovi vzbudzovať nejaké nádeje.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 19.06.2008 06:07

Adame nenôže reálne búchnnť po stole z dvoch dôvodov. Za prvé absolútne nieje a najbližších 200 rokov nebude v obraze o chode a riadení mesta, pretože je to len nastrčená figura z dôvodov všeobecne známych. Za druhé, keď si nechá financovať volebnú kampaň pofidérnymi individuami, prípadn polomafianskymi zoskupeniami, je logické že bude držať hubu, najmä keď mu občas niečo ešte podhodia. Napr. aj tučnú 600 000 tis. odmenu ...za čo? A ozaj, ktože mu to na zastupitelstve predkladal? HASTando? A následne na tom istom zastupitelstve, o niekoľko okamihov neskôr na návrh primátora komu zastupitelstvo schválilo výstavbu bytovky na Rozkvete? Firme HANTon?

Určite nemám nič proti stavaniu bytoviek v PB. Naopak, je to potrebné. Ale za transprentných podmienok, umožňujúcich súťaž všetkých subjektov. To čo sa tu deje je len obyčajná fraška niekoľkých zmrdov vo vedení mesta, resp. ich zákulisných figúr!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 19.06.2008 13:21

Nesnivajte o fér pravidlách. Systém je nastavený. Mate dve možnosti, bud ho prestavite (stretneme sa pri volbách), alebo vbehnete medzi tych "zmrdov a figury" a zvladnente to, alebo sa z toho pokakate.

A este ku "Petícia nad zákon???". Pane, ocakavajte do 15 rokov respiracne a alergicke problemy v blizkosti dialnice u väčšiny obyvatewľov STREDU. (jedna sa o spad pevnych častíc)

Prečo, pretože prudenie vzduchu na Hradišti má len dva smery, od mesta na Rybarikov laz, alebo naopak. AK pôjde naopak tak pekne zakaždým stiahne všetok marast a exhaláty z asi 5 km úseku dialnice rovno do priestoru sidliska STRED. Nehovoriac o tom že stavba je vyprojektovana medzi dvoma zosuvovými pásmami, čo je tiež rarita.

Navrhujem premenovať sidlisko STRED na sidlisko ASTMA.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 20.06.2008 13:54

škoda, že vtedy petície nezabrali...

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 21.06.2008 11:01
Petície u nás majú len tú silu, že ukážu politikom, koľko hlasov môžu stratiť. V dobe, kedy sa v Považskej Bystrici robila prvá petícia ZA obchvat mesta tunelom, bol pri moci Lackovič, - v tej dobe bol tvrdým odporcom snáh pretlačiť diaľnicu cez mesto. Kto má aspoň zvyšky pamäti, spomenie si na to masové odmietnutie mestského variantu, pod taktovkou mesta, na zhromaždení v kine Mier. Všetci mestskí poslanci sedeli v prvých radoch a jednohlasne schválili stanovisko mesta. Občania viac nemohli chcieť.
Potom však začala pôsobiť taktika Slovenskej správy ciest (keď nechcete diaľnicu ponad hlavy, budete ju mať popod nos). V komunálnych voľbách 2002 nekandidoval ani jeden človek s programom "diaľnica poza mesto". Vyhralo HZDS, malo de facto 20 poslancov z 23. Dokonca ani obyvatelia z najviac postihnutej oblasti (Hviezdoslavova, Železničná...) nepostavili svojho kandidáta! V 2004 potom poslanci bez väčšej diskusie prijali Lackovičov návrh - a zmenili územný plán mesta, ktorý pôvodne neumožňoval diaľnicu cez Stred. Všetky občianske aktivity potom na každom úrade narážali na to isté: "veď vaši vlastní volení zástupcovia odsúhlasili diaľnicu mestským variantom, tak čo tu chcete". Väčšina mesta podľahla vírusu "nech to ide hocikade, len nech to konečne ide". A tak majú čo chcú.
Samozrejme, ešte dôležitejší je celoslovenský kontext - na úrovni Slovenska nevznikla žiadna iniciatíva, ktorá by kritizovala dopravnú politiku štátu. Žiadna politická strana si nechcela rozhádzať vzťahy s Doprastavom a podobnými firmami.
Diaľnica ide cez mesto, lebo za iné riešenie bola len skupina "aktivistov" a občanov, ktorým všetok čas zabrali právne kroky. (Dokumentácia k diaľnici na krajskom súde mala vyše 70 kg, a to boli len vybrané časti).
Našťastie v týchto "parčíkových" kauzách je to úplne inak. Ľudí sa priamo dotýkajú, občania veria že majú šancu na úspech, a nie je možné ich vydierať tým, že sa zastaví výstavba.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 21.06.2008 18:21

Je dobré raz za čas si takto osviežiť pamäť. Je nehoráznosť, ako ambície jedného človeka, ktorý svoje osobné záujmy a vidinu samého seba vo veľkej politike zamenil za osud ľudí 40 -tisícového mesta. Nemáme nikto ani len predstavu čo urobí dialnica, ktorá sa postaví ponad mestom s nasledujúcimi generáciami. Ja som síce laik, ale jednoducho ma nikto nepresvedčí, že keď mi ponad hlavu prejdú miliony áut, že sa to nijako neodrazí na zdraví ľudí.Mrzí ma napríklad to, že nikto do dnešného dňa jednoznačne nepomenoval vinníka toho, že budeme mať dialnicu tam kde bude a vinníka za to, že dialnica už dávno cez Považskú nejde. Dá sa jednoznačne povedať to, že Lackovič je priamo zodpovedný - či už úmyselne alebo svojou nekompetentnosťou -za to, že dialnica pôjde ponad mesto??? Myslím, že bežný občan, ktorý okrajovo sleduje dianie v meste značnú vinu na tomto pripisuje aj práve občianskym združeniam a aktivistom, ktoré sa angažovali proti výstavbe. ... A ešte som si spomenul na nejaký príspevok v TV Považie,keď poklepkávali kameň dialnice za mestom a Hlavoň tam obhajoval túto obludu ako krásne architektonické dielo, ktoré sa stane novou dominantou... To je fakt hodné psychiatrického vyšetrenia.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Sobota 21.06.2008 18:55
Citát: "Myslím, že bežný občan, ktorý okrajovo sleduje dianie v meste značnú vinu na tomto pripisuje aj práve občianskym združeniam a aktivistom, ktoré sa angažovali proti výstavbe."
Už som si zvykol, že nás (občianske združenia Diaľnica a príroda, Diaľnica a ľudia) obviňujú zo všeličoho. Ale aby nás "bežní občania" obviňovali z toho, že nakoniec pôjde diaľnica ponad mesto, to je už naozaj tuhý tabak. Môžete aspoň naznačiť, akými úvahami by mohol byť vedený takýto "bežný občan"? Ako sa dá z takéhoto "riešenia" diaľnice obviniť ľudí, ktorí robili všetko čo vedeli, aby diaľnica nešla ponad naše hlavy, ale poza mesto?
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 21.06.2008 21:35

bežný občan to berie tak, že keby ste sa neboli "srali" do výstavby diaľnice myslím tie kvázi občianske združenia tak dávno mohla byť diaľnica postavená tam kde postavená bude a mohlo sa ušetriť mesto od problémov v doprave ako sú teraz už v 96-tom som to vedel a povedal. Mečiar narobil tomuto štátu veľa škody, ale čo sa týka diaľnic klobúk pred ním dole nebyť jeho tak nie je ani štvrtina z toho čo je teraz a peniaze pre PB na diaľnicu dal, len pre pár volov sa to v tomto zakliatom údolí dutých hláv vtedy nestavalo....

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 21.06.2008 22:05

No napríklad reakcia, ktorá prišla. Ja Vás nechcem urážať, ani viniť z nejakého zavinenia situácie, ktorá tu s dialnicou je. Ja len hovorím, že som sa stretol s podobnými reakciami. Ani prosím neberte slovný zvrat "bežný občan" za nejaké merítko alebo nebodaj za názor väčšiny. Ja si len myslím, že keďže nebolo riadne a možno aj mediálne povedané, kto to celé zapríčinil, dáva to ľuďom priestor na rôzny úvahy takéhoto typu. Ak tomu rozumiem správne ja, tak vy ste vyvinuli úsilie na to, aby bol realizovaný iný variant ako tento. Myslím, že občania by mali byť za to vďační, že niekto nabral odvahu bojovať s molochom, ktorý tu vtedy vládol a mal prepojenia na väčšinu štátnych orgánov. Ja len upozorňujem na to, že ľudia menia rétoriku a začínajú hovoriť, alebo teda ja som aspoň počul taký názor, že práve vďaka Vám a vášmu brzdeniu výstavby ešte dialnica nie je a tak podobne... Zrazu sa to celé zúžilo na to, že nech už máme akýkoľvek variant - aj tento najhorší - ale aspoň to už mohlo byť. Preto si myslím, že aj nové vedenie mesta sa malo jasne vysporiadať so zodpovednosťou za toto a pomenovať, kto je vinný.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 17:00

Ani by ma neprekvapilo ak by za akciou nebol známi developer Stanko a jeho kompany.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 11:48

Az take tajne to nebude, ked o tom nedavno napisali jednu vetu v Povazsko-Bystrickych novinkach. Ale stavebny urad v PB je asi poriadne mimo, ked to chcel najskor schvalit a az potom zistit reakcie ostatnych stran. Poslite tych uradnikov na preskolenie, ved casy stavania Troch vezi uz skoncili

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 17:05

To akože vícezástupca nášho primáta?Určite áno,len mi tam chýba aj ten briblbý sivý eštebák. Ale on to asi riadi potajme.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 22:34

Za tym je vraj vela ludi. Vrabce uz cvirikaju aj akehosi Salaja. Len nevieme ktoreho. Ak z Beluse ( treba pozriet zivnostensky register ), tak ten nevyzera ako velky stavitel. Ale mozno bude tym chudakom na SNP predavat hnojivo a robit manikuru.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 22:53

Nepoznám bližšie fakty, ale rozhodne by občania mali čo povedať, ak sa chysté nejaká "úprava" ich okolia. A petícia je len nejaká forma protestu, ktorou sa môže , ale nemusí vyriešiť nič, alebo všetko. Preto, ak ľudia chcú, aby sa v PB nič nestavalo, tak ich nenúťme meniť názor. A či už sú za akciou viceprimáti(vôbec by ma to neprekvapilo pri Standovej KSČ a Kubovej ŠTB minulosti) na veci nič nemení.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 17:00

prosim vas ludia nebudte taky neprisposobivy... PB je strasny zapadakov a nikto nam tu nic nepostavi... pozrite sa do inych miest tam sa stavaia stale. mame problemy s bytmi- niekto chce postavit bytovku na lanskej- peticia- nic sa nedeje. niekto chce postavit obchod- peticia- nic. povazska upada a treba si to uvedomit. NIc tu nie je a takymto stylom tu ani nic nikdy nebude. Som jednoznacne PROTI PETICII.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 20:10

Je smutné, že autor petície nepíše kto to bude stavť, čo bude stavať-veľkosť,účel, čo to spôsobí ale vie, že to bude zlé a nevhodné. Smutné je či vie vec odborne posúdiť, alebo celú záležitosť stavia na úsudkoch a dohadoch. Skôr by som prial, aby sa v PB stavalo, ako v iných mestách a takéto riešenia patria komunikácii s mestom a kompetentnými a zodpovednými za stavbu. Vie ich autor pomenovať? Prajem organizátorom veľa zdravia a vytrvalosti v ich činorodej činnosti. Ak by ste organizátora petície pozvali na brigádu na pozemok výstavby, prejavil by záujem či až teraz sa ho priestor srdečne dotýka?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 22:47

co vsetci mudrujete,do oci to chodte povedat,plackovia..

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 23:06

http://www.sme.sk/c/3925183/Cisla-na-primatorov-by-mali-byt-verejne-pristupne.html

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 24.06.2008 19:11

DO OČÍ !!! povedať.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.06.2008 05:55

NAKOPAŤ DO...... (doplniť podľa vlastnej fantázie)

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 18.06.2008 08:46
Včera sa problémom zaoberala komisia pre životné prostredie, výstavbu a dopravu, ktorá je poradným orgánom mestského zastupiteľstva. Komisii bol predložený zámer projektu, a priestor na vyjadrenie dostali aj členky petičného výboru panie Zajacová a Knížatová. Komisia podrobne rozobrala všetky informácie, ktoré mala k dispozícii. Členovia komisie skonštatovali, že z jednej strany je tu záujem na stavbe nových bytov, avšak z druhej strany by nemalo dochádzať k prenášaniu vyvolaných nákladov na mesto alebo okolitých obyvateľov. (Ide najmä o nároky na parkovacie miesta a ďalšiu dopravnú infraštruktúru). Padlo viacero návrhov, ako by sa projekt dal upraviť tak, aby neprinášal zníženie existujúceho počtu parkovacích miest, a nevytváral bariéru pre chodcov, ktorí týmto priestorom prechádzajú smerom k Nemocnici a hypermarketu TESCO. Potom sa komisia jednomyseľne zhodla na tom, že najprv sa k veci musí vyjadriť Výbor mestskej časti SNP. Účasť na VMČ komisia odporúča aj zástupcovi investora, a výboru sa zúčastní aj zástupca mesta (kvôli odborným otázkam súvisiacim s územným plánom). Schôdze výboru mestskej časti sú verejnosti prístupné, termín výboru zatiaľ nebol zverejnený, jeho predsedníčkou je pani poslankyňa Oľga Strašíková.
Len čo sa k tomu dostanem, napíšem viac informácií, a zavesím sem nejaké vizualizácie projektu.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.06.2008 13:53

takze opat chcel Standa obist vybor mestskej casti? podobny scenar ako na pribinovej. komunisticka tlchuba pracuje na plne obratky ako vidim dalej lucim sa s pozdravom cest praci a viceprimatom po lebeni

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 17.06.2008 22:57

aj keď uznávam, že je tu dosť ľudí, ktorí sa nechajú obalamútiť, najmä počas volieb rôznymi tlčhubami. Jediný problém tu v PB sú hochštapleri, ktorí sa natlačia na úrad a cicajú a cicajú... A myslia si že beztrestne...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.06.2008 19:46

Ak niekto v tomto meste zauvažuje o výstavbe, všetci sa idu s toho posrat, na strane druhej sa volá po zmene, po novom šate mesta a bytovej výstavbe. Všetci vedia všetko a nikdo nevie nič a za všetkým sa niečo hladá. Zmrazujeme vsetky snahy. A tak teda ked už máme dobu ladovu-petičnú, navhujem aby sme postavili poriadnu jaskynu, pretože odtial sme vysli a snad to, by nikomu nemalo vadit. Budeme si tam sediet a obijat tie nase zabednené kotrby dovtedy kym nepochopime že len cestou kompromisu a spolupráce je možne natiahnuť ruku po požitkoch zo zelene parkovania, byvania, sluzieb a obchodu.

PS: A polovicu jaskyne prenajmeme cinanovi aby aj tie kozusiny sme mali lacne.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 18.06.2008 22:21
Najmenej 200 obyvateľov najbližšieho okolia evidentne netúži po požitkoch z ďalších služieb a obchodu (TESCO a pripravované FAMILY-Center je blízko). Oveľa viac túži po zachovaní chodníka, výsadbe stromov a vytvorení nových miest na parkovanie. Napísali to do svojej petície. Ako teda rozhodne mesto o využití mestského pozemku?
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.06.2008 22:29

Mňa by vážne zaujímalo pán Smatana, čo si Vy vlastne predstavujete pod pojmom mestská zeleň?

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 18.06.2008 22:45
Prečo vás to zaujíma? Ten pojem som tu nikde nepoužil. V článku to bol citát z petície. Autori petície si pod pojmom "pás zelene" predstavujú ten trávnik a asi aj pár stromov, ktoré by podľa fotiek p. Zajaca asi padli.
Myslím si že v tomto prípade nejde o ten trávnik, ale o využitie pozemku vo vlastníctve mesta.
Obyvateľom sa nepáči, že by mala byť výstavba na mieste, kde by oni chceli mať chodník, trávnik, pár parkovacích miest a stromy.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 20.06.2008 19:41

Ospravedlňujem sa, že som hneď nereagoval. Napriek tomu mám záujem o Váš názor, čo považujete za mestskú zeleň. Ja v tomto trocha vnútorne bojujem, pretože pri pohľade na ortofotomapu mi Považská Bystrica príde skôr ako zalesnené mesto ako mesto s funkčnou mestskou zeleňou. Mal som možnosť navštíviť viaceré svetové metropoly aj menšie mestá v zahraničí, kde v strede mesta boli úžasné parky, kde ľudia trávili množstvo času a tvorili vyvážený pomer medzi výstavbou a zeleňou. Za mestkú zeleň som tam považoval miesto, kam si ľudia mohli sadnúť, či na deku, alebo na lavičku a mohli tam stráviť čas počas dňa. Pri týchto parkoch boli dokonca tabule,ktoré nabádali ľudí, aby kráčali po tráve a využívali túto trávnatú plochu (samozrejme, že to nebolo na trávniku pod Eiffelovkou). Ja si myslím, že aj pre developerov rôznych projektov by bolo dobré vedieť, čo vlastne mienkotvorní ľudia čo sa týka ochrany prírody považujú v danom meste za optimálne. Hovorí sa o projekte pred hotelom Manín. Všetci vieme, že je tam niečo ako lúka so stromami. Ja osobne to nepovažujem za funkčnú zeleň, napriek tomu nehovorím, že to treba bezhlavo vyrúbať. Na druhej strane mi je jasné, že ak tam má niečo zmysluplné vzniknúť, niečo čo ľudí zaujme a bude to komerčne úspešné, tak jednoducho časť tej zelene - možno celá bude musieť ísť dole a samozrejme v rámci zachovania spoločenskej hodnoty bude nahradená niečim iným. Preto som sa pýtal, čo si predstavujete pod pojmom "mestská zeleň".

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 20.06.2008 20:35

Konecne triezvy postreh. Keby tak vsetcia chodili s otvorenymi ocami po svete. Tiez sa mi nepaci, ze sa z "mestskej zelene" niekedy robi metla na carodejnice.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 19.06.2008 01:40

A co keby mesto podmienilo vystavbu zachovanim chodníka, revitalizáciou okolitej zelene a poskytlo v blizkosti vystavby priestor na vybudovanie novych parkovacích miest. Ludia by mali to co chcu. Investor by to zaplatil. A este by sa mohol aj zvysit pomer poctu bytových jednotiek v objekte. Ale nie 200 obcanov bude pisat peticie nove parkovacie miesta nebudu a ostane rosypany chodnik. A BYTY nebudu tiez. SUPER SKORE, POVEDAL BY SOM ZRELA UVAHA. Ale dobra akurat tak na vytlkanie negativneho politickeho kapitalu do buducnosti, lebo ten negativny sa vytlka lahsie a dobre sa pamätá. Ked niekoho naserieme a este dobre rozduchame zavist a zahrame aj na eko nôtu zelene.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 19.06.2008 09:01
Citát: "A co keby mesto podmienilo vystavbu zachovanim chodníka, revitalizáciou okolitej zelene a poskytlo v blizkosti vystavby priestor na vybudovanie novych parkovacích miest. Ludia by mali to co chcu. Investor by to zaplatil."

Prečo by malo mesto klásť podmienky, aj keď vopred nevie, či by boli pre investora prijateľné? Čo ak mu požiadavka na podzemné garáže posunie projekt do stratových čísel? A ako sa mesto dozvie, čo ľudia naozaj chcú?

Slušné riešenie je jediné: zvolať výbor mestskej časti a pozvať naň aj investora. Tam povedia obe strany, čo je pre ne prijateľné a čo nie. Mesto si ich vypočuje. A poslanci rozhodnú. Čo je na tom "negatívne"?

Takýto postup som podporoval aj na komisii.

Viete lepší?
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 19.06.2008 09:51

Citát: Prečo by malo mesto klásť podmienky, aj keď vopred nevie, či by boli pre investora prijateľné? Čo ak mu požiadavka na podzemné garáže posunie projekt do stratových čísel? A ako sa mesto dozvie, čo ľudia naozaj chcú?

a) odbor rozvoja a vystavby mesta ma kompetentne osoby (profesionálov) ktori su tu pre obcana a maju klast otazky a podmienky smerom ku vseobecnej spokojnosti danej komunity zijucej v lubovolnej lokalite b) len laik by mohol ziadat pri tak nizkom ropocte podzemne garaze, povazujem to skor za manipulativnu vsuvku c) 200 dotknutych obcanov moze zkorigovat investiciu a aj ziskat povedzme odskodne pre svoje bytove spolocenstva vo forme dotacie, roznych oprav atd. d) o investora by som mal najmensie obavy, ked sa mu to stane nevyhodnym jednoducho od zameru upusti a urcite nebude mat problem sa ku veci vyjadrit e) s oficialnym procesnym postupom sa plne stotoznujem, ano treba komunikovat to je pozitivne f) negativne je to ze sa vopred podporuje peticiarstvo na mieste kde by mohla prisť investicia a priniest vyhody aj 200 podpisanym, ale nie rozducha sa zloba a nebude mat nikto z nicoho nic (tak ako s tou susedovou kozou)

Podpora bezneho procesneho postupu na komisii nie je ziadny nadludsky skutok, skor by ste zabodoval ochotou najst riesenie v zmysle vlk syty aj ovca cela.

PS: mestská zelen nie je lesopark, les patri do lesa a funkcna zelen projektovana profesionalmi patri do mesta, myslim ze zelen netreba podcenovat ale ani precenovat zijeme predsa v meste a teda sme malomestania so vsetkym co k tomu patri ci chceme alebo nechceme

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 20.06.2008 22:11
Citát 1: "negativne je to ze sa vopred podporuje peticiarstvo na mieste kde by mohla prisť investicia a priniest vyhody aj 200 podpisanym, ale nie rozducha sa zloba a nebude mat nikto z nicoho nic"

Neviem o akom "podporovaní petičarstva vopred" hovoríte. Prvá správa na tomto webe sa objavila až vtedy, keď mali ľudia z dotknutých bytoviek vyzberaných 200 podpisov. Reči o "rozdúchavaní zloby" sú ťažkým podceňovaním súdnosti obyvateľov SNP. Akoby to boli nesvojprávne figúrky, ktoré niekto pobúri a ony začnú len tak čosi podpisovať.

Mimochodom, keby výsledkom tejto ich petície bolo, že investor svoj projekt zruší, tých 200 ľudí si rozhodne nebude myslieť, že "z toho nič nemajú". Zostane im trávnik pred domom, na ktorom im záleží.

"Podpora bezneho procesneho postupu na komisii nie je ziadny nadludsky skutok, skor by ste zabodoval ochotou najst riesenie v zmysle vlk syty aj ovca cela."

Keby to bol "bežný procesný postup", nemala by petícia kedy vzniknúť, lebo by sa vec vyriešila priamo na mieste. Že to bežný postup doteraz nebol, sa dá veľmi ľahko dokázať: viď stanovisko komisie k parčíku Pribinova. Tam to komisia odsúhlasila ešte skôr, než sa k tomu vyjadril výbor mestskej časti. A svoj súhlas komisia nepodmienila súhlasom VMČ, ale len "prerokovaním" vo VMČ. Ale netreba sa o tom hádať - úplne mi postačí, keď sa to naozaj začne považovať za "bežný procesný postup". Nepotrebujem si za to pripisovať žiadne body.

V súčasnej situácii tiež nemám žiadnu potrebu "sýtiť vlkov", tí si vedia svoju korisť nájsť aj sami. Dosť roboty máme s tým, aby ovečky zostali celé.
Pýtal som sa miestnych ľudí, či by pre nich nebolo prijateľné kompromisné riešenie - povinnosť pre investora vytvoriť si vlastné parkovacie miesta + pasáž v budove, priechod, ktorý by umožňoval voľný prechod peších po obvyklej trase. Neboli takou predstavou nadšení. Vedia si predstaviť aj lepšie využitie mestského pozemku.Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 21.06.2008 12:02

Neplánuje primátor zriadiť funkciu ombudsmana na mestskom úrade? Na ochranu obyvateľov pred úradníkmi :-) J.S. by sa tam normálne nenudil. A jedna poznámka - slovo vlk je pre niektorých investorov veľmi mierne.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 24.06.2008 07:22

Tí, čo tu v PB šafária, majú od vlkov ďaleko. Vlci sú poctiví lovci. Títo "naši" sú typické pásomnice. Slizké, parazitujúce v tele hostiteľa.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 24.06.2008 19:14

Slizké, parazitujúce... a miestami preplešatené...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 22.06.2008 14:09

Dokazom podpory peticiarstva je ako ste rychlo bezal za dotknutymi obyvatelmi, aby nahodou nezacali rozmyslat inak. Takze Vy presne viete co si bude mysliet 200 ludi, ked im namiesto posunu k rozvoju mesta a byvaniu ostane travnik. To je priam jasnozrive. A ako chodite s obcanmi riesit pasaze, parkovacie miesta a priechody bez toho, ze by riesenie dostal moznost navrhnut urbanista alebo aspon architekt. Naposledy ste tiez zavadzal s nesmyslom podzemnych garazi. Intenzifikaciu vystavby povazujem za citlivu zalezitost, a nie aby samozvany spravodlivy manipulovali s faktami a podkladali neoverene riesenia k rozhodovaniu obcanov.

Nie nepovazujem obcanov za figurky, robia si predsa nazor aj v tejto chvili, online.

Takze Vas zaujimaju iba ovecky. Ovecky to bude asi robotnicka trieda alebo co? A co takto sa zamysliet na tym ze aj vlci a aj ovecky su obyvatelmi jeneho lesa. Ten les nebude dobre fungovat bez beznej populacnej skladby.

I nadalej ostavate novým Don Quichottom bojujucim s urbanizmom a rozvojom mesta.

PS: Pre istotu si dovolim napisat nadpis pre Vasu odpoved "tri chyby úvahy" aby ste si to len skopiroval.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 22.06.2008 19:03
Citát: "Dokazom podpory peticiarstva je ako ste rychlo bezal za dotknutymi obyvatelmi, aby nahodou nezacali rozmyslat inak."

Vidím, že nemáte problém vymyslieť si aj fakty :-)
Za kým som rýchlo bežal? S dotknutými obyvateľmi na SNP som sa doteraz nestretol, skontaktovali ma, už keď mali pár stoviek vyzberaných podpisov pod petíciou. Prvýkrát som ich videl až na komisii.

Budujete tu falošný mýtus, že za všetkými občianskymi protestmi na zachovanie zelene je jeden človek (alebo jedno združenie občanov). To je nezmysel. Realita je taká, že tlaky na zahusťovanie výstavby sa v PB začali výraznejšie objavovať až v poslednom období. Fakt je, že niektorí občania sa za mnou prídu poradiť - jednoducho v oblasti "účasť verejnosti v rozhodovacích procesoch" mám za tie roky isté skúsenosti. A mimochodom, je to aj hlavný cieľ tejto webovej stránky. Napomáhať zapojeniu ľudí v Považskej Bystrici do rozhodovania o veciach, ktoré sa ich týkajú.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 23.06.2008 13:47

Pán Smatana

Chcel by som sa Vás spýtať aký význam má komisia v meste, v ktorej sedíte význam, keď si aj tak "horúce zemiaky" dávate potvrdzovať VMČ - viď Lánska, SNP, nebolo by rozumnejšie dať materíály najprv na príslušné VMČ a potom až zasadť ma meste... Lebo podľa mojich zistení pri Lánskej by to veľmi pomohlo, lebo väčšina VMČ aj bez petície by výstavbu zamietla (spetíciou to bolo 100% ale len preto že bol občiansky tlak), ale aj tak by väčšina to bez petície zamietla a potom na meste by nemuseli schvalovať to čo neplatí..., bol by klud žiadna hystéria , takže treba obrátiť garde, pri takýchto prípadoch treba najprv posudzovať na VMČ a potom až na meste... Neberte to osbne že som proti Vám ale ja som skôr proti celej komisii a Vás som si vybral na vysvetlenie keď už spravujete tieto stránky... Hogo Fogo

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 23.06.2008 16:46

Nehadzte kamenom p.Smatana, ja si fakty nevymyslam. Na zaklade Vasich slov som dospel k tomu ze ste tam bezali. V preodoslej komunikacii ste tento fakt spominal. Vychadzal som z casoveho sledu nasej komunikacie.

Vas citát: Pýtal som sa miestnych ľudí, či by pre nich nebolo prijateľné kompromisné riešenie - povinnosť pre investora vytvoriť si vlastné parkovacie miesta + pasáž v budove, priechod, ktorý by umožňoval voľný prechod peších po obvyklej trase. Neboli takou predstavou nadšení.

Ano snazite sa zapajat a pomahat. To je chvalyhodne, ale nestrpite iny pohlad na vec a ani nie ste ochotny menit svoje nazory ani keby boli sebelepsie (a to nemyslim iba nas dialog). Ja som prezentoval iba svoj nazor na problematiku. Ozval ste sa iba Vy a to tak, ze si vymyslam fakty, ze chybne uvazujem a neviem o nicom ako bolo atd.

Ak uvahy o hladani kompromisov v prospech rozvoja okolia su chybne, tak asi bude lepsie vyhrazat sa investorom, poslancom a vyborom nestskych casti peticiami. A ze ich ludia nebudu volit atd. (Vase uvahy v i inom prispevku)

Myslim ze pravda je inde. Ludia na ten ubohy travnik kaslali. Ale ked ma byt z toho profit ci uz osobny alebo verejny, je zle. Myslim ze vhodne navrhnuta budova by tam nikomu nevadila, keby este z toho mali aj okolity obcania profit. JE ZAVIST KTORA NICI KAZDE KONANIE UZ V ZARODKU. A nech uz su argumenty a prezentacia akakolvek, vysledok smeruje vacsinou VZAD. Zamyslite sa nad tym a hlavne nad motivmy konania tahunov peticii, aby ste neobhajoval plytke ludske vlastnosti, namiesto dobrej veci. Myslim ze sa angazujete v dobrej viere.

Som rad ze sa ma snazite dostat na spravnu kolaj. Len ak jeden subjekt uvazuje chybne, tomu drzhemu sa to zda tiez chybne :-)

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 23.06.2008 20:40
Citát: "Vas citát: Pýtal som sa miestnych ľudí, či by pre nich nebolo prijateľné kompromisné riešenie - povinnosť pre investora vytvoriť si vlastné parkovacie miesta + pasáž v budove, priechod, ktorý by umožňoval voľný prechod peších po obvyklej trase. Neboli takou predstavou nadšení."

To som sa predsa pýtal zástupkýň petičného výboru na komisii. Nikam som nemusel bežať. A nepýtal som sa ich na to kvôli tomu, že by som nestrpel iný pohľad na vec. Chcel som vedieť názor tých miestnych obyvateľov, ktorí podporili petíciu.

Nesúhlasím s Vašou teóriou, že za petičnou aktivitou na SNP je hlavne závisť. Kvôli závisti predsa nebudú domoví dôverníci obiehať byty s podpisovnými hárkami. Hlavné dôvody sú zrejmé: už teraz je v danej oblasti taký problém s parkovaním, že starší obyvatelia alebo matky s kočíkmi majú problém dostať sa po chodníku do vlastného vchodu.

A čo sa týka "kašlania na trávnik" - čo iné by s ním mal človek robiť, keď za jeho kosenie a hrabanie inkasuje poverená firma? Občania mohli žiadať spevnenie chodníka (a myslím takú požiadavku majú na VMČ SNP už dávno).

Problém našej civilizácie je, že je strašne aktívna. Ten, kto chce niečo zmeniť, "vybudovať", je v očiach verejnosti vnímaný vždy pozitívnejšie, ako ten, ktorému vyhovuje existujúci stav. Trochu pokoja, hoci pod stromom, alebo na trávniku, ktorý si rastie "len tak", by nám rozhodne nezaškodilo.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 23.06.2008 22:14

Odporúčam Vám si pobaliť ruksak, stan a "pár švestek" a vydať sa smer les. Mimochodom ak ste si nevšimli celá Bystrica je obrastená lesmi, tak ak chcete sedieť pod stromom a nič nerobiť tak nech sa páči - 10 minút chôdze každým smerom máte les. Tam môžete stromy aj objímať a rozprávať sa s lesnou zverou. Nerobte to ale prosím v meste, lebo tu ľudia pracujú, živia seba a svoje rodiny a rozvoj jednoducho potrebujú. To je zákon trhovej ekonomiky - či sa mi to páči alebo nie. A pokiaľ chceme z Považskej Bystrice i naďalej zachovať mesto - a nedajbože ho ešte rozvíjať, tak bude dobré, keď si posedieť pod strom budete chodiť kúsok vedľa... Ešte koniec koncov podporíte agroturistiku.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 23.06.2008 23:56

Nerozumiem preco zhadzujes Smatanu, ktory ma s Lanskou a SNP spolocne len to,ze sa postavil na stranu Bystricanov, ktorych chcel obabrat sikovny podnikatel s kamaratmi v stavebnej komisii a vyssie. Volby su daleko, vytlkanie politickeho kapitalu to tiez nebude.Ale ty mas asi velky zaujem,aby sa tu stavalo na vybranych miestach,ked mas tolko podobnych prispevkov na tejto stranke.Ale 800 podpisov nevonalo ani primatorovi,vsak?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 24.06.2008 19:59

Citat: "obabrat sikovny podnikatel s kamaratmi v komisii" to je co, nova konspiracna teoria? Tych nezmyselnych konstrukcii je tu plno. A mimochodom to neboli sikovny podnikatelia lebo dopadli ako dopadli.

A volby vobec nie su daleko !

Ano zaujem na rozvoji tohoto mesta mam, ako kazdy normalny clovek. A ano na vybranych miestach, ved nemozete stavat hocikde, mame územny plan. Jednoducho ma nebavi pocuvat nariekanie ako je zle nepokoseny travnik, ako nejaky stavebnik bytostne ohrozuje meter stvorcovy travy, a podobne ine stupidity. A stale zijeme v meste kde sa zastavil cas. A ked clovek chodi po okolitych mestach tak ho len nasiera, ked to vsade zije a tu je rit sveta.

V PB je mnoho schopnych ludi, kto iny ma byt tahunom rozvoja ak nie oni. Hadam si nemyslite, ze nejaky jednoduchy clovek Vam postavi strategiu rozvoja atd.

Myslim si, ze treba dat schopnym ludom priestor, a ak ste vy schopny tak aj Vam.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 24.06.2008 07:41

Ty si kľudne zase ustel na betone, prip. na asfalte a vedľa môžeš mať aj svoje auto. My budeme radšej tú trávu a stromy.

A ináč, doporučujem všetkým, ktorým vadia tieto metódy obchádzania občana-voliča naším vedením mesta, prídte na mestské zastupiteľstvo a doneste aj petíciu. Aspoň uvídíte naživo rozdiel medzi predvolebnými rečičkami a realitou. A aj Ševčík a Chupek vám budú povďační že tam nebudú osamotení voči tým slizkým pásomniciam. Zastupitľstvo by malo byť prvý júlový týždeň.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 24.06.2008 13:27

a nezabudnite si cepy a vidly.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 24.06.2008 19:18

pre informáciu, zastupiteľstvo by malo byť 3.7.2008, (štvrtok)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 24.06.2008 20:51

Citat: To som sa predsa pýtal zástupkýň petičného výboru na komisii. Nikam som nemusel bežať.

Vsak to, a priestor na spatnu vazbu je kde? Mali ste oslovit investora a ten mal ucinit ponuku voci 200 dotknutym a nie vynieco ponukat, alebo vy zastupujete investora? Mozno by bolo dobre pomoct vytvorit priestor na komunikaciu investora a 200 ludi, ak to teda myslite s tym rozvojom mesta dobre.

Citat: Nesúhlasím s Vašou teóriou, že za petičnou aktivitou na SNP je hlavne závisť. A čo sa týka "kašlania na trávnik" - čo iné by s ním mal človek robiť, keď za jeho kosenie a hrabanie inkasuje poverená firma?

Niekto sa pokusi zhodnotit ten travnik niekolkonasobne viac (v sulade z uzemnym planom a rozvojom mesta), a je to tu. "Preco by niekto mal zarobic na nasom travniku?" Ta zavist je tou prvotnou iskrickou, potom uz dav ovplyvni sam seba.

A na zaklade Vaseho posledneho odstavca, ked potrebujete tu trochu pokoja, zite na vidieku. Civilizacie je hnana mamonom, zakazte ludom nech si kupia TV alebo AUTO. Vysostnym ekonomickym ukazovatelom je HDP, a mala by to byt trvala obnovitelnost zdrojov, ale realita je HDP v sluzbach mamonu.

Nie ste v Greepeace?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Úterý 24.06.2008 22:55

Ved Juro Smatana by sa s nim aj povypraval, ale ten investor bol taky hanblivy, radsej nic nepovedal, len na mesto potichu chodil, viedol tajomne rozpravy a ostatnych nechcel zatazovat volajakymi talafatkami o drobnych stavbach. A mozno by mu aj neprijemne bolo, keby nas Jurko zacal vyryvat otazkami, co take uz pan stavitel, pasovany na zachrancu mestskej bytovej politiky, postavil v minulosti. Lebo aj isty Lubos, nech mu je politicka zem lahka, nam tu cosi staval a obcan bystricky, od prirody tvor nespokojny, mu to neocenil. S pozdravom prajny obcan

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 25.06.2008 21:11
Citat: "Mozno by bolo dobre pomoct vytvorit priestor na komunikaciu investora a 200 ludi, ak to teda myslite s tym rozvojom mesta dobre."
Presne o to mi išlo, keď som navrhol dať do stanoviska komisie odporúčanie pre investora, aby sa zúčastnil schôdze výboru mestskej časti SNP. Padla proti tomu výhrada, že či budeme investorov "predhadzovať občanom", protiargument znel - sú to jeho potenciálni susedia, nemal by mať problém stretnúť sa s nimi.

To, čo píšete ďalej, ("civilizácia je hnaná mamonom...výsostným ukazovateľom je HDP... zhodnotenie trávnika niekoľkonásobne viac... ak chcete pokoj choďte na vidiek") na mňa pôsobí ako kríženec marxizmu s kapitalizmom. Z marxizmu zostalo preferovanie materializmu, z kapitalizmu ideológia trhu a zisku. Vypadla aj marxistická snaha o "dobro pre masy", aj etická (kresťanská) zložka kapitalizmu. Takáto čudná obluda sa dnes poneviera po postkomunistickej strednej Európe - všade inde by ju hnali.

V Greenpeace nie som, ale párkrát som s nimi spolupracoval (Tichá a Kôprová dolina, Pezinská skládka).
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 25.06.2008 21:38

Už som sa zľakol, že iba my máme to "šťastie".

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.06.2008 14:45

Ano mozme nahliadat na vztah investor a dotknute okolie, ako na susedsky. Len mi prosim ozrejmite ci tu vyhradu "predhadzovania investora obcanom" vyslovil investor? Tu by mohol byt priestor na komunikaciu.

Myslienku: "civilizácia je hnaná mamonom, výsostným ekonomickym ukazovateľom je HDP, a mala by to byt trvala obnovitelnost zdrojov" som si osvojil od profesora Davida C. Kortena ktora je prezidentom The People-Centered Development Forum, co je aliancia organizacii a osob usilujucich sa o vytvaranie spravodlivych a udrzatelnych spolocnosti prostrednictvom dobrovolnej cinnosti obcanov.

Vy ste to vytrhol z kontextu a polatal to tak ako vyhovuje, vy jeden nezbedny manipulator. Len tolko k tomu nezmyselnemu odstavcu. Inac znelo to ako z ust politruka. Nechcem byt zlym prorokom, ale aby ste sa nevyhnal sam.

Re: esteze posobite aj inde No, veru "stastia" kopec.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 26.06.2008 16:26
Zhodou okolností jednu z kníh Davida Kortena mám, prekladá sa aj do češtiny a slovenčiny. Uvedením Kortena ako argumentu v tejto veci ste ma vážne pobavili.

Každý môže posúdiť sám, kto z nás manipuluje. Priebeh debaty sa dá spätne vysledovať - pravda, nie je celkom jasné, čo píšete Vy a čo iní anonymovia.

Korten je jeden z navýraznejších kritikov súčasného "koristného" kapitalizmu, založeného na primitívne darwinistickej interpretácii prírody ("právo džungle"). Vaše vyjadrenie "Civilizacie je hnana mamonom, zakazte ludom nech si kupia TV alebo AUTO. Vysostnym ekonomickym ukazovatelom je HDP, a mala by to byt trvala obnovitelnost zdrojov, ale realita je HDP v sluzbach mamonu" nie je nejakým Kortenovým odporúčaním, ale popisom krízového stavu, ktorý nás všetkých ohrozuje! Popisom vzťahov, ktoré treba urýchlene zmeniť!

Vyčítate ľuďom, ktorí bránia svoje okolie, že nie sú dostatočne ústretoví, nekomunikujú, ale robia petície... Lenže platí tu nejaký princíp akcie a reakcie. Aký spôsob ne/komunikácie investor zvolil, takej reakcie sa dočkal. Mali snáď ľudia namiesto prejavenia hromadného odporu voči zámeru, ktorý ich poškodzuje, radšej zháňať jeho telefónne číslo a dohadovať si stretnutia pri káve? A zmeškali by všetky termíny. Občania urobili presne to, čo mali, a som rád, že som im mohol aspoň drobným dielom pomôcť. Keby sa investor unúval prísť na komisiu, tak ako ľudia zo SNP, mohli sa veci vyjasniť okamžite. A tak aspoň rozhodnutím komisie sa otvoril zanedbaný priestor na komunikáciu a dohody. Uvidíme, kto sa chce dohodnúť a kto nie.


Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 26.06.2008 16:39
Ak máte záujem o diskusiu s osobnými útokmi ("politruk", "inde nemajú to šťastie", "vyženiete sa sám"), tak sa prosím prihláste pod svojím menom.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.06.2008 18:41

Ale prosim Vas, to Vy ste osoba verejna. A tiez ste to nezvladol na jednotku.

Pre poriadok napisal som: "znelo to ako z ust politruka"

"Nechcem byt zlym prorokom, ale aby ste sa nevyhnal sam." je iba logickou uvahou na urcite charakteristiky Vasho konania

"inde nemajú to šťastie" nie je mojou interpretaciou

Zaujem o diskusiu mam, ale chcete si naozaj klast podmienky?

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 26.06.2008 19:02
Treba čítať celé vety. Napísal som "Ak máte záujem o diskusiu s OSOBNÝMI ÚTOKMI...tak sa prosím prihláste pod svojím menom." Mne viac vyhovuje diskusia s argumentami k veci, nie k osobe. Ale viem sa prispôsobiť.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.06.2008 20:26

Treba si to vysvetlit nasledovne. V mojej odpovedi "Re: este PS" sa snazim vysvetlit ze o nic osobne nejde. A neda sa to tak chapat.

Tak to bolo myslene.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.06.2008 18:28

Ach jaj, takze.

A) ja nic nevycitam ludom, iba sa zamyslam nad moznymi rieseniami a nabadam ku komunikaci, hladaniu kompromisov a vseobecnemu prospechu B) pokial investor nekomunikuje, tak to nie je tiez v poriadku C) ale tiez nie je v poriadku hromadny odpor, bez pokusu o zmier a este ked to tretia strana (vy) podpori, chceme rozvijat mesto tak treba komunikovat a nie hned lamat palicu D) nemyslim ze pokial by sa vystavba odladila, by to niekoho poskodzovalo E) takze vdaka komisii mame priestor na komunikaciu: drzim palce obidvom stranam F) a nebuddte hned prorokom zlych udalosti: citat "A zmeškali by všetky termíny."

Podla mojho nazoru napomahate jednostrannemu a spiatocnickemu konaniu. Ste clenom komisie a mal by ste byt nestranny. Skutocne by som rad v nasom meste privital trochu viac tolerantneho myslenia smerom k rozvoju, kulture, architekture atd.

"Uvidíme, kto sa chce dohodnúť a kto nie."

PS: Podla Re: je to identifikovatelne.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 26.06.2008 19:19
1. Definujte prosím "nestrannosť". Znamená to aj vzdanie sa svojich názorov a hodnotového systému? Ja vnímam ako nestrannosť to, že pri činnosti v komisii neuprednostňujem záujmy svojich známych, nedávam sa podplácať atď. V ostatných oblastiach som veľmi "stranný". Kladiem odpor každému projektu, ktorý predstavuje zaberanie verejného priestoru, zelene zvlášť. Presadzujem prístup verejnosti k informáciám, podľa možnosti v čase, kedy majú ľudia šancu ovplyvniť rozhodovanie. Sú to moje priority - životné prostredie a účasť verejnosti na rozhodovacích procesoch.

2. Definujte prosím "rozvoj". Rozvoj čoho? Je viac "rozvoj", keď sa verejný pozemok zaberie pod polyfunkčnú budovu, alebo keď sa z neho urobí zatrávnené parkovisko so stromami? A keby tam zostal trávnik, je to podľa vás úpadok alebo len stagnácia? Má mať "rozvoj" aj nejaké limity, a ak áno, aké?
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.06.2008 21:01

"Kladiem odpor každému projektu, ktorý predstavuje zaberanie verejného priestoru, zelene zvlášť. Sú to moje priority - životné prostredie a účasť verejnosti na rozhodovacích procesoch."

No ved ano, ano, vy bojovnik, ale za aku cenu. Ved predsa rozvoj a urbanizmus nie su len o zeleni a o verejnosti. Jedna sa o subor kriterii odbornych i laickych, ktore treba respektovat, vysledok by mal byt v propsech tej, ci danej komunity.

Jednoducho tvrdosijne a jednostranne posudzujete vsetko cez optiku "zelene a verejnosti", ale takto tu verejnost neuspokojite nikdy. Pretoze v tom baliku "verejnost" mate aj mna a ludi uvazujucich podobne atd. Mavate vlajkou verejnosti aby ste obhajil jednostranne zamerane ciele.

"Ja vnímam ako nestrannosť to, že pri činnosti v komisii neuprednostňujem záujmy svojich známych, nedávam sa podplácať atď. V ostatných oblastiach som veľmi "stranný". Presadzujem prístup verejnosti k informáciám, podľa možnosti v čase, kedy majú ľudia šancu ovplyvniť rozhodovanie. Sú to moje priority - životné prostredie a účasť verejnosti na rozhodovacích procesoch."

Hore uvedene je chvalyhodne, ak je tomu tak.

K 2. odstavcu. Uz zase podsuvate riesite. Riesenie je ulohou urbanistu, a ten riesi situaciu v sirsom kontexte a dba aj na parkovacie plochy, nahradnu zelen atd. To je clovek opravneny posudzovat a navrhovat.

K tomu travniku. Preco teba zakladna urbanisticka koncepcia rozvoja mesta uvadza prioritne v bode prvom:

prednostné využitie príp. intenzifikáciu existujúcich voľných plôch v rámci zastavaného územia,

A dalej v texte: 1. prednostný návrh využitia plôch schválených na výstavbu doplnkami k doterajšiemu ÚPN SÚ, resp. ÚPN Z, 2. snaha o kompaktnú zástavbu (aj u územne izolovaných častí mesta), a v rámci toho najmä - nerozširovanie pásovej zástavby pozdĺž mestských komunikácií, - využívanie obojstrannej zástavby jestvujúcich ulíc s technickou infraštruktúrou, 3. prednostné využívanie plôch, na ktorých alebo v tesnej blízkosti ktorých je vybudovaná technická infraštruktúra, 4. využitie drobných prieluk v jestvujúcej zástavbe ako prirodzenej územnej rezervy pre výstavbu, 5. prednostné využívanie pozemkov v súčasne vymedzenom zastavanom území mesta,

Tieto trendy su v sulade: s ekologiou s dostupnostou sluzieb s nizsimi exhalatmi a s dalsimi pozitivami, pre ktore toto je na prvom mieste vo vsetkych uzemnych planoch modernych miest.

Ja skutocne neviem, ci by ste nemal prehodnotit postoj k problematike?

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 26.06.2008 21:45
1. moje obhajovanie práva verejnosti zapojiť sa do rozhodovacích procesov je aj obhajovaním VÁŠHO práva hovoriť do veci. Nič vám nebráni prísť na výbor mestskej časti a presvedčiť miestnych obyvateľov, investora a zástupcov mesta o svojej pravde.

2. k tomu zaklínaniu sa odborníkmi: v stavebnej komisii sedí viacero architektov a urbanistov, a žiadny z nich nepovažoval problém straty parkovacích miest za zanedbateľný.

Svoj postoj k využitiu toho pozemku prehodnocovať nemusím, pretože nepresadzujem žiadne konkrétne riešenie. Viem si predstaviť aj stavbu (ak splní určité podmienky), aj premenu na "zelené" parkovisko, aj zachovanie súčasného stavu. Žiadna z tých troch možností nie je v rozpore s územným plánom, a garantujem vám, že by ste našli architektov a urbanistov, ktorí by považovali za najsprávnejšie každé z možných riešení. Mesto nie je rovnica, ktorá má len jeden správny výsledok.
Uvedomte si prosím, že všetci tí ľudia z dotknutých bytoviek sú špičkoví odborníci. Odborníci na bývanie v tejto časti mesta.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.06.2008 22:51

K bodu 1: Zvazim svoju ucast.

K bodu 2: Nezaklinam, snazim sa pracovat s faktami.

K poslednenmu odstavcu: S tymto postojom sa viem ztotoznit. (Viem si predstavit aj stavbu aj zelene parkovisko. Tu kapacitu ta lokalita ma.)

Az na: "Uvedomte si prosím, že všetci tí ľudia z dotknutých bytoviek sú špičkoví odborníci. Odborníci na bývanie v tejto časti mesta." To je tak priehladne, az Vas to dehonestuje, skoda ze ste to napisal.

ZAVEROM, VZHLADOM NA TO ZE SME TEMU PORIADNE VYOBRACALI, BY SOM DISKUSIU UKONCIL. Dakujem Re:

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 26.06.2008 23:32

Ludi z dotknutych bytoviek nepovazujem za spickovych odbornikov na byvanie, ale informacie o realnom stave v danej lokalite - doprava, parkovanie, presun chodcov SNP - sportova hala - TESCO + buduce Family center atd. maju asi 25x lepsie v porovnani s investorom. Ten si predsa iba nasiel priestor, ktory momentalne vyhovuje jeho zamerom. Vy od neho ocakavate nieco viac? Nesuhlas dotknutych preto nemozno brat ako boj za zachranu akehosi chodnika, ale zaujem o zlepsenie sucasneho stavu, ktory sa umiestnenim PO este viac skomplikuje.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 27.06.2008 00:47

Suhlas, ako som v uz spomenul, investor by mal komunikovat.

Ja osobne by som tam videl osoznejsiu bytovku nadimenzovanu tak aby ku skomplikovaniu sucastneho stavu nedoslo. Mozno prave niekto z obyvatelov pride s riesenim?

Nechcem sa opakovat, ale intenzifikacia vystavby nie je vzhladom na mnoho dotknutych stran mozna bez komunikacie a kompromisov.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.06.2008 22:35

Že "volá sa po novej bytovej výstavbe".Bodaj by sa nevolalo keď sme prišli o niekoľko stoviek bytov kvôli diaľnici!Aj u nás na Strede.Napchali stavbu dialnice do obývanej oblasti.A teraz sa ten tlak šíri aj do mestských častí,kde si hovorili"len nech ide diaľnica cez Stred,nás sa to netýka".Srdečný pozdrav zo Stredu,spod dialničného piliera,všetkým obyvateľom SNP!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.06.2008 21:06

Obcan ma smolu, ak si podnikatel-stavitel (ktoreho jedinym zamerom je samozrejme tvorit zisk, co je normalna vec) vyhliadne zaujimavy mestsky pozemok, pricom mu je uplne jedno, ako sa jeho stavba dotkne ludi z okolia a povodneho uzemia. Spolieha na to, ze pomocou znamosti (zrejme medzi poslancami, ktori su sucasne aj clenmi VMC a mestskych komisii - stavebna komisia) svoj zamer pretlaci. Ostatnym zucastnenym, ktori maju hlasovacie pravo povedia, aky uslachtily ciel maju, vystavba bytov je predsa potrebna (s tym suhlasim). Ak by to aj tak niekto nechcel pochopit, paky na zatvorenie ust sa vzdy daju najst. Obcanom dotknutej casti (Pribinova na Lanskej, SNP pri Charite) pre istotu nepovedia nic, aby do toho nefrflali. Vysledok - stavba sa postavi, obcania budu frflat na primatora (ktory je v tom mozno nevinne?), poslancov, VMC a samozrejme mestsky urad. A kedze obyvatelia PB nie su blbi, ani ja nie som blba, tak vo volbach urcite nebudeme tychto ludi znova volit. Lenze podnikatel-stavitel a par zainteresovanych sa na tom moze len zasmiat, ved oni kandidovat nebudu a zisk bude .... Na SNP byvam 30 rokov a nech ma nikto nepresviedca, ze poslanci od stola len z vhodne prisposobenych materialov dokazu zvazit vsetky dopady na okolie a nestranne rozhodnut. Od Teska okolo sportovej haly, charitneho domu a dalej na SNP denne prejdu stovky ludi. Mozno aj to laka vyhladnuteho pana stavitela, ked chce postavit rovno polyfunkcny dom a nie normalnu bytovku. Len by nemal zabudnut na to, ze velky obchod aj restauracia su kusok odtial. A nase mile mesto kludne lacno preda pozemok, odsuhlasi stavbu, ktora zhorsi dopravnu situaciu atd.... Ak sa v niecom mylim, opravte ma prosim.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.06.2008 21:13

A este chcem podakovat p. Smatanovi za zverejnenie informacii, lebo inde sa nic nove nedozvieme. Hlavne v nasich skvelych PB novinkach a na www stranke mesta.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 18.06.2008 22:13
Podľa ľudí z petičného výboru prvú informáciu dostali práve z PBnoviniek. Bola tam nejaká stručná zmienka o pripravovanej polyfunkčnej budove. To zdvihlo obyvateľov SNP, a začali sa informovať. Keď sa dozvedeli viac, spustili petíciu. Členovia komisie sa sa o zámere výstavby dozvedeli podrobnejšie až na včerajšom rokovaní. A členovia výboru mestskej časti SNP - úplne poslední.
Malo by to byť presne naopak.
Podnikateľ so zámerom príde na Mesto. Tam obrátia vo dverách tých, ktorých zámer je v rozpore s územným plánom. (resp. poradia im lepšie miesto a upovedomia ich o postupe vybavovania zámeru.) Vyhovujúce zámery rozošlú všetkým dotknutým (VMČ, komisie, poslanci). Oznam o zámere by mal samozrejme automaticky vyjsť v mestských novinách a objaviť sa na webovej stránke mesta. VMČ by mali oznam o zámere zavesiť na svoju vývesku, a prípadne - ak ide o vážnejšiu vec - posunúť domovým správam, aby mohli dať vývesku na vchod. Potom by mala nasledovať schôdza VMČ, ktorá dá k zámeru prvé stanovisko. Potom komisie - druhé stanovisko. Až potom by sa zámerom mala zaoberať mestská rada a zastupiteľstvo.
(Samozrejme, hovoríme o zámeroch, ktoré majú zrejmé vplyvy na svoje okolie - záber verejnej plochy, pozemkov vo vlastníctve mesta, výstavba v blízkosti iných domov, zásah do ciest a chodníkov atď.)
Áno, všade tam hrozí, že verejná mienka odpudí investora. Ale stačí si predstaviť, že nejaký developer bude chcieť postaviť svoj objekt 10 metrov pred VAŠIMI oknami.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 18.06.2008 23:49

Dobre p. Smatana, 1:0 pre Vas. V Novinkach bolo niekolko slov o 20-bytovke pri charitnom dome (nastastie tu nemame 10 charitnych domov), takze Novinkam sa ospravedlnujem. Aj tato nenapadna informacia nastastie uputala a dalej to uz poznate. Trvam ale na tom, ze na stranke mesta ani na vyvesnych tabuliach umyselne nebola zverejnena informacia o tejto vystavbe. Pritom ak stavebny urad vedel o takomto zamere (alebo sa to dozvedel uplne posledny, az po VMC na SNP?), tak to zatajil pred obcanmi. Som zvedava, ako sa k tomuto problemu postavi p. Strasikova, ktoru povazujem za serioznu pani a cely vybor mestskej casti. Vas prispevok - anonymovi "nebudte blbi" - o demagogii je velmi pekne napisany. Rozumiete sa tejto problematike, mozno az viac, nez je to niektorym ludom mile. Ale nedajte sa zastrasit.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 18.06.2008 23:03
Píšeš: "niekto chce postavit bytovku na lanskej- peticia- nic sa nedeje. niekto chce postavit obchod- peticia- nic. NIc tu nie je a takymto stylom tu ani nic nikdy nebude."

To je ťažká demagógia.
Dve veľké bytovky na Rozkvete, ktoré bude stavať HANT - protestoval niekto? Pripravované rodinné domy na mieste schátralého amfiteátra - bola nejaká petícia proti tomu? Zbúranie nedokončenej kongresovej haly a výstavba polyfunkcie na jej mieste - vadí to niekomu? Boli nejaké občianske protesty proti zvaleniu nedokončenej jedálne a výstavbe na jej mieste? Robí niekto petície proti plánovanej bytovej výstavbe na Dušianici?
A myslíte si, že by sa ľudia búrili napríklad proti zrenovovaniu prázdneho DIAMONU? Proti vytvoreniu "polyfunkčnej budovy" z prázdnej budovy VVZ v Kolónii?
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 19.06.2008 08:26

Múdro píšeš, až mi je to divnuô. Ale je to pravda

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 19.06.2008 23:28

Gratulujem vedeniu mesta k ich výkonu. Ozaj banda " odborníkov ". Kto robil analýzu zmlúv s Konečníkom prv ako ich mesto prestalo plniť ? / Konečníka nemusím, ale v súčasnom svete pokiaľ chceme aby bol aký taký poriadok a zmluvy sú podpísané . bez toho aký máme názor na ne - musia sa plniť !!/ V minulých príspevkoch som sa dočítal, že mesto má asi troch právnikov. Samozrejme sú to asi takí istí "odborníci " ako vedenie mesta. Inde asi nemajú šancu zarobiť - tak vedú takéto spory, kde sa chodí po súdoch, síce sa prehráva, ale faktúry sa im preplácajú !! Dobrý džob !!. Veď z cudzeho krv netečnie e mestská kasa je zrejme dosť plná. Načo peniaze použiť pre občanov, napr. začať riadne kosiť a pod. Na rozkvete tak srandovne kosenioe nebolo 20 rokov. Priestor cca 40 m štvorcových je skosený asi na 3x a hromadky tam stopja stále.

Kosenie za Chudovského systémom že sa sídlisko naraz - pokosilo CELÉ - už je dávna minulosť nevráti sa toto ako že ani ropa nebude po 60 dolárov !!!! Po pokosení nastúpili ženy v počte cca 4-5 a celé sídliska vyhrabali od skosenenj trávy, kamenia, konárov, plastopv -. proste od všetkého bordelu čo tam ľudia nahádzali, resp. priniesdol vietor. Potom plocha bola čistá ako obyvačka!! No teraz pri týchto debiloch - ktorí asi nevedia ako to bolo v minulosti a poslanci majú asi iné starosti napr. schvaľovanie odmien za VÍZIE , tak potom to aj tak vyzerá. Návštevy čo chodia k rodinám sa čudujú, že ako je možné, keď všade inde sa všetko zlepšuje, - no P.B. je rarita - tu sa všetko zrhoršuje !! Je to zámer - alebo nová turistická atrakcia ? Ak áno, treba občanov informovasť, aby boli v obraze a informobali napr.tie návštevy, o tom, že toto je nová forma - a nie je to nechopnosť blbocov, ktorých sme si zvolili, lebo sme uverili ich sľubom. Lackoviča som nemusel, ale čo sa týka poriakdku - to bolo iné KAFE. Terez sa stále tára ale nič nie je vybudované. A to čo sa asi ušetrilo - to zožerú súdy za prehraté spory a KVALITNÍ advokáti mesta na honorároch. Ozaj, ktorí sú to tí odborníci ? Kto vie nech to sem zavesí. Niekomu sa to môže hodiť / ak by chcel s niekým vy......ť - aby mu poradil takéhoto odborníka !!! Teda záverom milí spoluobčania. Za dva roky máme šancu dať možnosť iným - dúfam, že už sa tak nedáme o....ť ako sme sa dali v minulých voľbách !!! Spadli sme z blata do kaluže - presne podľa overeného porekadla !!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 20.06.2008 01:19

Blahozelat mozme mestu aj k novej betonarke ktora vznikla v P. Podhradi. Co moze byt na betonarke take zaujmave je jej pozadie. Firme CESTAVING, ktorá si prenajala pozemok pod betonárku od VUCky, šefuje Ing. Miroslav Pavelka. Ten je ties sefom predstavenstva v firme HANT BA DS, kde sedi v dozornej rade nejaky Haviar a Lucy Bušfyová (nemaju nieco s MSU PB?). Postavit betonarku v zastavanom intravilane nie je pre ADAMEHO problem. Stavebny urad spolu s Ing. Petrikom na OU vsetko promtne odobrili. Ved co je vymyvanie nadrzi po betone, tony cementu, takmer neskodne prisady do betonu, kotolna na lahky vykurovací olej proti podpore podnikania v regione. Som zvedawy ci aspon postavia podnikatelom novu cestu, ked ju rozmlatia miesacky s betonom. Volici z Podhradia, radujte sa.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 20.06.2008 13:50

Ta lokalita je všetko len nie zastavaný intravilán. Pokial viem, tak je to vedla SSC, takže by som to nejako neprežíval.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 22.06.2008 09:44

Lucia Bušfy je dcéra viceprimáta, rozumej Standa Hastíka. A že tu nie je korupcia,prepojenie a lobing. Komunisti sa stále činia.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 22.06.2008 10:05

niekto pekne cez svoju rodinu zakrýva pochybné aktivity,je to abolútna špinavosť.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 20.06.2008 13:51

pravda. Nie je developer ako developer a projekt ako projekt.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 22.06.2008 21:48

UZNAVAM... konecne stavame JEDNU bytovku na rozkvete, schatraly amfik pojde do minulosti, kongresovka sa nahradi... wow, az tri stavby za rok!! Tak to je svetovy rekord, potom si dat minimalne 10 rokov prestavku... Problem je v tom, ze jedna bytovka otazku byvania nevyriesi, ze povazska sa stava pre svoje prostredie stale menej atraktivnou... ako priklad si mozete zobrat hociktore ine slovenske mesto, do ktoreho ked pridete, uvidte ze to mesto zije, ze sa stavia, ludia su spokojni... Kdekolvek pridete, mesto je krajsie ako PB (ma to aj prinos- vsade sa citite dobre, lepsie ako doma) tri stavby... a co viac? renovacia starsich casti je zanedbana, postupom casu sa nam to tu rozpada... centrum je "ako nikde inde nemaju..."). Chcel by som poukazat, ze by sa u nas mali stavat aj ine veci- projekty skejtpark, namestie, amfiteater... dokonca mesto nema svoju divadelnu scenu (DK je sukromnicky a KM je "onicom"), 40 000-ove mesto by si zasluzilo aj obchodne centra a la MAX a pod., rekreacne zariadenia- mestske kupalisko je male a stare a dalsie mozno zamerane na kulturu... Samozrejme ze ludia by sa neburili proti renovacii DIAMONU, VVZ a dalsich... ale ta renovacia sa nedeje!! a v tom je problem- ze to nema kto spravit a nikto o to nema zaujem... keby sa s tym nieco dialo, mesto by zborovo zvolalo- "KONECNE!!!" rovnako by sa to zislo aj kastielom v PB (inac chcel by som sa opytat ako je to so zamerom mesta kupit ich spred volieb a zrenovovat)... Toto je moj osobny nazor.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 10.07.2008 18:05

Pridavam sa k nazoru z prispevku nie ste blib,... PB by si mala vziať príklad hlavne z Púchova, ktorý nás už dávno predbehol. Neviem či tam ľudia vypisovali petície keď sa im pred ich paneláky stavali ďalšie paneláky, aby vytvorili nové ulice????? Kde sa má v meste stavať? a o akej kríze dopravy pri športovej hale hovoríte? Keď je tam raz za mesiac zápas v hádzanej? a pred športovou halou na parkovisku je 150 áut? a 3 autobusy? Už sa konečne zobuďte. Veď v PB nie je kde bývať a nie to stavať nové bývania? a ten "krásny chodník", ktorý je na jednej z tých fotiek je naozaj úžasný a chodcom to neuveriteľne skráti čas, keď neprejdú popred dom kobercov, ale poza :DDDD Najhoršie ľudské vlastnosti sú hlúposť a závisť :D

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pondělí 14.07.2008 15:49

Máš celkom rozumné argumenty, celú Tvoju teóriu kazí iba jedna maličkosť. Ak je tu taký nedostatok bytov, prečo tam investor silou mocou tlačí P O L Y F U N K Č N Ú budovu? Veď nás obyvateľov tým ukráti o niekoľko nových bytov, ktoré si za tie 3 milióny s radosťou kúpime (hlavne sociálne slabšie rodiny).

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 06.08.2008 18:26

Dost dlha debata z jednej aj druhej strany. Som zvedavy kto si presadi svoje - mesto + podnikatel alebo ludia zo SNP. Stavil by som par penazi na tlacienku z mesta, takze vyhra asi podnikatel. Ale ani ludia nemusia smutit, nemusia chodit na pivo metrov do Tesca, tu to budu mat rovno pod nosom v novopostavenej "sociálnej" búde" :-)

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 07.08.2008 07:49

samozrejme, že podnikateľ, veď má za chrbátom veličenstvo Stanislava vicepodnikateľa Hasťa.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 07.08.2008 08:10

Tak VÚMLom školený úderník Stando sa nám už raz predviedol na pribinovej. Pre nášho viceprimátora sú občania veľmo dôležitý. Vždy až po peniazoch a kšeftoch. Po dobrom kšefte aj celý domov dôchodcov vystíska.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 07.08.2008 13:39

Neviem, neviem. Stano sa uz poucil, Pribinova a odpor obcanov ho pribrzdili v nerealnych projektoch . A celkom mu aj vadi, ze ho spajaju s kseftom, ktory toci Stabel spolu s partiou z uradu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 07.08.2008 15:49

prosím ťa aj trošku konkrétnejší, alebo si len tak zapotil...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 09.08.2008 13:15

Podľa ľudí z jeho okolia Standa Hasťo naozaj ústupil z medializovaných projektov, konkrétne tento pripisujú poslancovi Štábelovi a Kubovičovi. Stando H má teraz existenčný záujem o centrálnu zónu pred kinom mier, kde by chcel nielen stavať, ale aj sťaby akútu stavbičku vlastniť.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 17.08.2008 11:08

Co tam bude hasto stavat ? Dalsie obchody alebo kancelarie? Urobte konecne nieco aj pre mladych, obchodov pre konzumakov aj snobakov je tu dost ale zabava a vyzitie nulove.

« listopad 2021 »
listopad
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359