Personal tools
You are here: Home Prispievatelia Juraj Smatana Načo je mestu hovorca? Nie na to, aby odpovedal, na čo novinári chcú, ale na to, čo mesto chce - podľa zvolených hesiel. A pomotať ich troška.

Načo je mestu hovorca? Nie na to, aby odpovedal, na čo novinári chcú, ale na to, čo mesto chce - podľa zvolených hesiel. A pomotať ich troška.

by Juraj Smatana last modified Jun 24, 2009 03:14 PM
Filed under: ,
Na verejnosť preniklo to, čo preniknúť nemalo. Hovorca mesta omylom poslal novinárkam mail, určený jeho šéfovi: "Dobrý večer, navrhujem tento postup: Odpovedať podľa nami zvolených hesiel viď v prílohe, nezaujíma ma, koľko otázok položili redaktorky, ak sa im bude zdať, že sme na niečo neodpovedali, je potrebné dodať, že mesto poskytlo na všetky otázky postačujúce odpovede. My tu nie sme na to, aby sme odpovedali, na čo oni chcú, ale na čo my chceme. Okrem toho, myslím si, že ak nedáme presne, že otázka - odpoveď, aj keď teda nemusí to vyjsť, ale troška ich pomotáme... V prípade agentúry a legalizovaní dlhov ešte váham, či to vôbec písať. Čo vy na to?"
Tak na to máme hovorcu. Aby hovoril nie to, čo verejnosť zaujíma, ale to, čo chce jeho zamestnávateľ povedať. A aj keď to nemusí vyjsť, ale troška nás pomotajú.

Primátor sa okamžite ospravedlnil, ale svojho zamestnanca sa zastal.

Aha, asi treba povedať, že toto sa nestalo v Považskej Bystrici, ale v Košiciach:
http://korzar.sme.sk/c/4904146/hovorkyna-magistratu-chcela-novinarov-zmiast.html

V Považskej Bystrici predsa máme hovorcu na to, aby verejnosť dostala čo najviac informácií! Až toľko, koľko by nebolo schopné vedenie mesta poskytnúť vlastnými silami, ak im má zostať aj nejaký čas na prácu. Pochybuje snáď o tom niekto?

Comments (17)

Anonymous User Jun 24, 2009 04:38 PM

BOLŠEVICKÉ KUR.Y !!!

Anonymous User Jun 24, 2009 05:03 PM

Čomu sa tu kto čuduje? Aké vedenie, taký hovorca, starí ľudia hovorili - aka muzika, taká trúba. V tomto prípade sme trúbasmi my občania PB, že sme si takéto vedenie zvolili. Tiež ešte doplňam, že svoje predvolebne sľuby MUDr. plní na 120 percent. Zmena - ozaj sú zmeny, obrovské no bohužiaľ k horšiemu !!!

Anonymous User Jun 24, 2009 05:06 PM

Bolševici predsa nemali hovorcov. Oni mali "tlačové orgány", redakcie ktoré im celé podliehali.

Naši miestodržitelia majú aj hovorcov, aj tlačový orgán.

Súdruhovia kapitalisti sa musia hovadsky baviť, keď jeden ich zamestnanec/hovorca poskytuje vyjadrenie druhému zamestnancovi - novinárovi.

Anonymous User Jun 24, 2009 05:17 PM

Hovorca je u nás v meste tvár, ktorou sa utiera špina. Aby sa v ľudských hlavách nelepila na tváre, ktoré budú čoskoro na volebných bilbordoch.

Falšovačky a prehraté súdy chodí vysvetľovať hovorca, primátor a viceprimátor na to nemajú čas, lebo oni musia otvárať detské ihriská a zahajovať oslavy.

Anonymous User Jun 25, 2009 12:43 AM

myslí,že ím ľudia závidia,ale oni sú vážne barani,nemám slov,chyba za chybou !!!

Anonymous User Jun 25, 2009 11:23 AM

CHYBU SI SPRAVIL TY ŽE SI ICH VOLIL!!!

Anonymous User Jun 25, 2009 05:08 PM

keď to na bilbordoch čítal......ako som sa staral o vaše deti, tak sa..... ďalej už tú rozprávku všetci poznáme

Anonymous User Jun 25, 2009 04:44 PM

hovorca je na klamanie ludi teda na hovno

Filip Zvědělík Jun 26, 2009 11:54 PM

Ja sa priznám, že som v komunálnych voľbách dal dôveru pánovi primátorovi mesta a kandidátom na post poslanca MZ za Smer - SD. Síce tento "omyl" neotriasol mojou dôverou v pána primátora mesta, ale aj napriek tomu to považujem za veľmi vážne pochybenie minimálne zo strany pána hovorcu mesta a očakával by som sebareflexívne odstúpenie z funkcie. Nie je možné, aby pán hovorca mesta zámerne klamal novinárov a občanov mesta a zahmlieval isté skutočnosti. Ja osobne ako občan mesta mám právo na poskytnutie pravdivých informácii a pán hovorca ma týmto protiobčianskym pokusom urazil a urobil zo mňa hlupáka, tak ako aj z iných občanov mesta. Pán hovorca, vyzývam Vás, aby ste zložili svoju funkciu!

Anonymous User Jun 27, 2009 12:05 AM

To bolo v Košiciach.

Filip Zvědělík Jun 27, 2009 12:16 AM

Ono sa to deje vo viacerých mestách, čiže by ma neprekvapilo, ak by tomu bolo aj v našom malom priemyselne zdevastovanom mestečku. Nič to však nemení na tom, že som si článok zle prečítal a ak neexistujú dôkazy o takomto konaní aj v prípade považskobystrického hovorcu mesta, tak je nutné si priznať chybu a pánovi hovorcovi sa ospravedlniť.

Anonymous User Jun 30, 2009 05:14 PM

prepáčte mi prosím vy kur.y bolševické,špiny zlodejské bez hanby a charakteru že som tu o vás nepekne písala.

Anonymous User Sep 30, 2009 02:31 PM
Štýl, akým autor článku píše (a ktorý je preňho tak charakteristický) , je zvolený zámerne tak, aby obrátil podozrenie na mesto PB a jeho hovorcu. Je hanba dehonestovať prácu druhých tak primitívnym spôsobom. Zas na druhej strane gratulujem- pravdepodobne ste práve zaujali šéfredaktora Bosorky. Takto by snáď nedokázal zahmliť reálnu situáciu ani zbrklý hovorca mesta Košice. V poslednej dobe mám pocit, že morálka a slušné správanie nevymizli len z politiky ale aj z medziľudských vzťahov... Hovorcovi mesta PB dlhujete ospravedlnenie.
Juraj Smatana Sep 30, 2009 03:01 PM
Rád sa ospravedlním, ak v článku nájdete pasáž, v ktorej by som ho urážal alebo mu krivdil.

Článok je o všeobecnom probléme - o "chudobných" samosprávach, ktoré si držia hovorcov, ale pritom aby z nich občan informácie dostával doslova kus po kuse, cez informačný zákon.

A pokojne si dovolím tvrdiť, že to je aj prípad Považskej Bystrice.
Prečo mesto nezverejňuje materiály pre poslancov?
Prečo mesto nezverejňuje zmluvy s firmami?
Prečo na webe nie sú materiály z výborov mestských častí?
Prečo na webe nie sú materiály z komisií?

Keď toto bude, rád hovorcovi uznám, že si svoje peniaze zaslúži.
Anonymous User Oct 20, 2009 01:17 PM
Využili ste chybu, ktorú urobil úplne iný človek na zdiskreditovanie inej osoby. Keď napíšem o nekompetentnom učiteľovi zemepisu na gymnáziu a okrajom spomeniem, až dolu pod článkom, že hovorím o prípade, ktorý sa odohral v hornej-dolnej, aké svetlo to vrhne na Vašu osobu??? To, čo vyčítate komunálnym politikom, špinavú hru o peniaze, hráte sám a priam bravúrne. Pri strate argumentov presedláte na chyby ďalších ľudí a staviate pozíciu hovorcu mesta do úlohy zodpovednej osoby. Smiešne a primitívne. Ide o radového zamestnanca a ako vás nik neviní z prešľapov Ministerstva školstva, prípadne z úbohej úrovne gymnázia v PB, tak nik (okrem Vás) neočakáva od hovorcu, že bude riadiť správanie poslancov mestského zastupiteľstva. A mimochodom- vy si svoje peniaze zaslúžite? Odvádzate taký pracovný výkon, že môžete byť so sebou spokojný? Tvrdili by to aj Vaši žiaci? Nie ste náhodou tiež platený z verejných zdrojov? Nevenujete sa týmto pofidérnym špekuláciám na úkor svojho osobného rastu?
Anonymous User Oct 20, 2009 03:38 PM
pRIPÁJAM SA K TOMUTO, čO TU PÍšE hORE NEDOMNOU. Čosi na tom príspevku je mi sympatické a niečo je aj vcelku pravdivé.
Juraj Smatana Oct 20, 2009 07:49 PM
Dobrý pokus - osobný útok sa dá použiť vždy.
Zopakujem podstatu:

"Prečo mesto nezverejňuje materiály pre poslancov?
Prečo mesto nezverejňuje zmluvy s firmami?
Prečo na webe nie sú materiály z výborov mestských častí?
Prečo na webe nie sú materiály z komisií?

Keď toto bude, rád hovorcovi uznám, že si svoje peniaze zaslúži."

Na nič z toho nepotrebuje hovorca poslancov.

Nejde mi o nič iné, než o to, že mesto si platí nákladný aparát pod zámienkou informovanosti. Ale skutočné informácie z nich človek musí páčiť infozákonom, alebo pomocou ochotných poslancov (viď Karol Janas, ktorý nám tie dokumenty posiela, aby sme ich mohli zverejniť).

Tým pádom je legitímna otázka, na čo vlastne platíme hovorcu a redaktorov noviniek.
Na informovanie občanov, alebo skôr na propagandu?

Košický prípad poukazuje na všeobecný problém.
Odporučiť
Reklamy
« May 2012 »
May
MonTueWedThuFriSatSun
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 

Copyright © 2000-2011 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: PB.OTVORENE.SK, Klub Strážov, Centrum 3/5, 017 01 Považská Bystrica. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666