Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Na mestskom úrade nearchivujú e-maily. Alebo zakrývajú lobbistické skupiny.

Na mestskom úrade nearchivujú e-maily. Alebo zakrývajú lobbistické skupiny.

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pondělí 07.03.2011 23:10
[2011-03-07] Na februárovom mestskom zastupiteľstve som požiadal primátora mesta o zverejnenie informácie, ktoré združenia navrhli jednotlivých členov komisií. Primátor sa totiž vyjadril, že každého člena komisie navrhlo nejaké združenie. Táto informácia ma zaujímala principiálne, pretože verejnosť má právo vedieť, v akých združeniach sa angažujú členovia poradných orgánov mesta. Zvlášť ma zaujímala finančná komisia, ktorá okrem pár výnimiek vyzerá, ako bola zložená z nominantov združenia podnikateľov. Na svoju interpeláciu som dostal nasledovnú odpoveď:

Odpoveď na interpeláciu - ktoré združenia nominovali členov komisií?

Takže zoznam, ktoré združenie koho navrhlo, nie je možné zrekonštruovať, lebo väčšina návrhov prišla elektronickou poštou. Z toho by vlastne vyplývalo, že spisový poriadok mestského úradu nepozná archiváciu elektronickej pošty. To naozaj nepovažujem za pravdepodobné. Za pravdepodobnejšie považujem, že mnohé návrhy po voľbách neprichádzali na oficiálnu adresu mestského úradu alebo primátora, ale prichádzali... neoficiálnymi kanálmi. A tiež sa domnievam - a ani na túto domnienku veru nemám žiadne dôkazy - že podaktoré združenia sú také vplyvné, že sa ani nemuseli obťažovať nejakou písomnou žiadosťou. A zloženie komisií sa dohodlo pri kávičke, pri guľáši, alebo len tak telefonicky.

Prečo je taký problém priznať to? Pretože druhým dychom by sa muselo priznať, že takto zostavené komisie sú formálne orgánmi poradnými, ale v reále orgánmi lobbistickými.

Popieranie tohoto faktu po dnešnom rokovaní finančnej komisie je popieraním nosa medzi očami.

 

 

Anonym píše:
Pondělí 07.03.2011 23:54
vzorový registratúrny plán mestských úradov www.civil.gov.sk/archiv/documents/p19-03-f07.rtf

Pošta primátora sa tuším podľa tohto dokumentu achivuje 5 rokov. Viac sa da študovať tu http://www.minv.sk/?sprava-registratury

Veľmi by som sa čudovala, keby pod primátorsku poštu nespadali aj maily...
Anonym píše:
Úterý 08.03.2011 00:00
Samozrejme že spadajú. Veď e-mailom môžu chodiť žiadosti o informácie, a plno ďalších dokumentov.
Keď si pozrieš záznam zo zastupiteľstva, tak tam vidieť, ako sa Janas zháčil, keď ho Smatana chytil za slovo a začal žiadať zoznam združení, ktoré nominovali členov komisií. Povedal že "pošle na súkromné použitie", a nakoniec to dal vybaviť úradu.
Anonym píše:
Úterý 08.03.2011 00:05
No možno by bolo zaujímavé sa dosťat k registratúrnemu poriadku mesta. Boli by jasné napríklad nápravné opatrenia, aby sa v budúcnosti maily nestrácali...Anonym píše:
Úterý 08.03.2011 01:21
Občianske združenie Eurové a šport

Vec: Žiadosť o prijatie za člena komisie

Vážený pán primátor,
blahoželám Vám k volebnému úspechu a úctivo Vás žiadam o prijatie pána Euroslava Stracha za člena finančnej komisie.
Pán Euroslav Stracho preukázal svoj finančný talent napríklad pri nákupe pozemkov od mesta na športové účely za symbolickú cenu a následnom prenájme týchto pozemkov mestu za 1000 Eur mesačne. Dosiahnutý zisk opäť výhodne investoval do volebného príspevku miestnym politickým stranám.

S pozdravom Športu zdar a tomu môjmu zvlášť!

Euroslav Stracho, majiteľ združenia, aj zopár ďalších
Anonym píše:
Úterý 08.03.2011 13:48
A vedia vôbec zodpovední pracovníci na meste, čo sa má archivovať a čo registratúrny poriadok. V niektorých prípadoch až keď sú upozornení na niektoré nedostatky, tak potom sa z toho ponučia a správne vyhovoria, že sa to stalo nedopatrením.
Anonym píše:
Úterý 08.03.2011 14:50
No tuším tan nejak sa obhajovalo aj predchádzajúce vedenie v súvislosti s falšovaním uznesenia...

To tu máme znova to isté? Tak rýchlo?
Anonym píše:
Úterý 08.03.2011 17:39
Celkom živo si viem predstaviť hlásenie v televíznych novinách napríklad na Markíze "Primátor Považskej Bystrice nie je schopný objasniť, kto navrhol členov do mestských komisií."

Ako zákony riešia predkladanie nominácií? Dalo by sa na základe toho, že Janas nevie doložiť kto navrhol členov komisií, žiadať zrušenie existujúcich komisií a vytvorenie nových, s jasnými nomináciami?

Vie niekto zistiť zloženie komisií, hlavne finančnej, za Lackoviča? Narážam na to, že ten sa chválil zdravým hodpodárením a v mestskej pokladni vraj zanechal slušný +, zatiaľ čo tí, čo prišli po ňom, počas Adameho primátorovania, zanechali kvalitné -.
Anonym píše:
Úterý 08.03.2011 18:37
no, len treba pozerať, či časť toho obrovského - nie je hlavne vďaka zmluvám, ktoré na konci lackovič pouzatváral hlavne v prospech seba. To aby náhodou z toho lackovič nevyšiel ako naša spása
Anonym píše:
Úterý 08.03.2011 19:26
Lackovič mal na účtoch +, ale treba sa pozrieť s akým mestským majetkom začínal! Kam sa podel Povbyt, námestie, mestské byty...?
Anonym píše:
Úterý 08.03.2011 21:49
Lackovic vraj zanechal v mest.kase slusne plus...bolo tam aj minus slusna sekera MSK na Povbyte, navysenie platby nejaky milionik sukromnej TV 2 dni pred volbami atd...takze Vraj..
Ján Kňažko
Ján Kňažko píše:
Úterý 08.03.2011 20:35
ako prodekan ste sa určite stetával s registratúrnym poriakom, teraz sa podpíšete pod takýto "paškvil", to Vám už môžu naozaj podstčiť hocičo na podpis?
Anonym píše:
Úterý 08.03.2011 22:48
Rodicia a deticky Vam srdecne DAKUJEME,ze zabezpecite bezplatnu prepravu pre ziakov MS a ZS v posobnosti mesta na rozne podujatia organizovane skolou v ramci mesta P.B...zeby sa vo Vas ozvalo Svedomie po nehoraznom zvyseni cien MHD pre deti???pekne Gesto....
Anonym píše:
Středa 09.03.2011 08:11
Nikde v republike ani v EU neplatia v autobusoch deti do 6 rokov. Je to hnus, ako vyhoveli poslanci Kerulovi. Máme najvyššie ceny cestovného za najmenej prejdených km. Karty vybavujú v sto ročnom priestore-stále vyhovujú staré lavice, okienko možnosti komunikácie, bez stolíka na vypísanie tlačiva atď. Otresné, dívať sa na ľudí nad 70, ktorí tam stoje v rade, lebo len tým dali na karty zľavu. Zastupiteľstvo, týmto ste si to po... na druhom sedení. 20 Sk za cestu od 0 do 100 rokov je hnus.
Anonym píše:
Středa 09.03.2011 23:14
Píšeš: "Nikde v republike ani v EU neplatia v autobusoch deti do 6 rokov."
Odpoveď: Nikde v EU nie sú takí tupí voliči ako v Hornom Mogoňove! Vedecky dokázané.

Píšeš: "Je to hnus, ako vyhoveli poslanci Kerulovi.
Odpoveď: Chýba ti nadhľad. Kerul len plní rozkazy svojich šefov, čo je normálne. Otázka je, prečo jeho šéfov, poslanci jednohlasne, vrátane Smatanu zvolili do rozhodujúcich komisií, vrátane finančnej.

Píšeš: "Otresné, dívať sa na ľudí nad 70, ktorí tam stoje v rade..."
Odpoveď: Títo ľudia, dôchodcovia, zvolili tohto primátora a toto zastupiteľstvo. Keby nechceli, nestoja v rade.

Takže je to v poriadku. Všetko je ako má byť :))

S pozdravom

"Budovať a brániť soc/kap. vlasť, buď pripravený!"

  Nostro
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 09.03.2011 23:21
Žiadna komisia nie je rozhodujúca. Ich rola je len poradná, odporúčacia.
Podstatný je prístup na komisie, lebo prístup na komisie znamená prístup k informáciám ešte predtým, než sa vytvorila "politická dohoda".

Som radšej, keď tých ľudí máme priamo v komisiách. Pretože tam ich je možné aj priamo konfrontovať. Pokojne by mohli svoje záujmy presadzovať cez nastrčených ľudí, akurát by to bolo pre nás horšie čitateľné.
Anonym píše:
Čtvrtek 10.03.2011 12:30
Som radšej, keď tých ľudí máme priamo v komisiách. Pretože tam ich je možné aj priamo konfrontovať. Pokojne by mohli svoje záujmy presadzovať cez nastrčených ľudí, akurát by to bolo pre nás horšie čitateľné.
-------------
To sa mi snáď sníva!
Veď oni tie svoje záujmy pokojne aj presadzujú o.i. cez nastrčených ľudí. Akurát že o nich pán magister neméte ani páru a celé vám to mierne uniká.
Kontrolná otázka pán magister: Čo myslíte, koľko priamo zainteresovaných ľudí háji napr. záujmy pána Podoliaka. Odpoveď môžete rozdeliť do kategórií msz a komisie.
Veľa tvorivých síl pán magister :)
Anonym píše:
Čtvrtek 10.03.2011 15:41
chytrolín, kedze Podoliak ma viacero poslancov podchytenych,tak ako M. ktoremu zamestnava dceru alebo Kerul ktoreho zamestnava priamo, aky zmysel by mal 1 hlas proti? Rozumiem Smatanovej taktike cistenia komisii a vyborov tym, ze budu verejne, ze sa o nich bude pisat a hovorit.
Anonym píše:
Čtvrtek 10.03.2011 17:44
Krásne odpovede nášho primátora a riaditeľa MDS boli dnes o 17,00 hod. v správach na TV Markíza. Žiadna ľútosť od nich.
Anonym píše:
Čtvrtek 10.03.2011 20:11
..."aky zmysel by mal 1 hlas proti? Rozumiem Smatanovej taktike"...
-----------
Milá pionierka, keď už vypustíš takýto nezmysel, tak ja sa ťa opýtam, aký zmysel tam má potom taký poslanec, ktorý hlasuje ako súčasť stáda???
No a keď už teda rozumieš Smatanovej taktike, teraz už chýba len porozumieť taktike Janasa Kuboviča, Sopčáka, Karáska, Karsoša, Keruľa, Matušíka, Beranovej,.....
Tak pracuj na sebe pionierka. Ak by ti to nešlo, skús sa spojiť s pánom Maximiliánom Zv. :)
Anonym píše:
Čtvrtek 10.03.2011 10:00
Janas,ako sa darí manželke na riaditeľskom mieste v Papradne?Isto dobre.Ak by mali nedostatok kvalifikovaných pedagógov,mohla by tam zamestnať ako zástupkiňu bývalu riaditeľlku ZŠ v Strojárenskej štvrti,nejakú Janasovú.
Anonym píše:
Čtvrtek 10.03.2011 17:47
Ešte aj v pohode odpovedali v správach na TV Markíza o 17 hod. dnes.
Anonym píše:
Úterý 08.03.2011 23:18
Pán primátor by podozrenia z nekalých zákulisných ťahov mohol vyvrátiť tým, že by verejne oslovil neznámych odosielateľov návrhov na kandidátov do komisií a vyžiadal si od nich návrhy - je celkom možné, že oni odoslanú poštu, na rozdiel od mestského úradu, ešte stále majú uloženú v počítačoch.
spolnad
spolnad píše:
Středa 09.03.2011 17:57
Prekvapuje ma, ze na odpoved, za ktoru by sa musel hanbit stredoskolak, potrebuje pan primator, tolko titulov a tak vysoky plat! Zda sa, ze pan primator podcenuje dusevnu uroven obyvatelstva, ked si namysla, ze takejto naivnej a hlupej argumentacii, niekto uveri. Koho sme to vlastne volili?
Anonym píše:
Středa 09.03.2011 22:44
Omyl vážený prispievateľ/ka. Janas nepodcenuje dusevnu uroven obyvatelstva, pretože tá je taká, aká je, teda biedna.
Dokazuje to aj vaše priznanie na záver vety: "Koho sme to vlastne volili?"
Úprimná sústrasť...
PS: Ja si to môžem dovoliť povedať, lebo ja som Janasa NEVOLILA.
Anonym píše:
Středa 09.03.2011 20:09
Pan Smatana drzim Vam palce pri Vasej cinnosti.Je smutne ze ste bohuzial sam,nakolko ta ostatni poslanci su ako ovce a posluchaju stranicke vedenie miesto vlastneho rozumu. Jethro.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 09.03.2011 20:42
Nie je to celkom tak. Viacerí s tými vecami nesúhlasia. Len zatiaľ nevidia význam vo verejnom prejavovaní nesúhlasu.
Anonym píše:
Středa 09.03.2011 22:07
Je to smutne ,ze viaceri nesuhlasia s tymi vecami za ktore hlasuju a drzia hubu a krok..lenze ak nebudu dvihat ruky koalicne spocitaju im to pri prvej prilezitosi....
Anonym píše:
Středa 09.03.2011 22:46
Tiež mám pocit, že začnú obhajovať verejný záujem až 3 mesiace pred koncom volebného obdobia. Ak sa boja nech nejdu do lesa, alebo im Károľ slúbil cucu???. Vševedko Károľ by určite chcel tých "neposlušných" jednoducho kliknutím vymazať ako pred 89. Poslancom by som chcel poradiť, nech sa zobudia, aby im Károľko neupravil aj ten zostatok pamäte - POZOR mazať vie super. On má toľko titulov, že by dokázal vymazať aj list písaný na písacom stroji a to už je čo povedať. Našťastie v PB sú aj občania na ktorých ani reset a skartovačka nepomáha - a to ja dobre.
Anonym píše:
Středa 09.03.2011 22:52
Nie je to celkom tak. Aj pán Smatana občas zdvíha ruky, resp. stláča tlačítka ako tie ostatné ovce. Viď hlasovanie za "expertov" typu Stacho, Podoliak, atď... do odborných komisií.
A potom, akože veľké čudovanie.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 09.03.2011 23:13
Už som tu opakovane vysvetľoval, že o zložení všetkých komisií bolo jediné hlasovanie. Nehlasovalo sa po jednotlivých osobách, dokonca sa nehlasovalo ani o jednotlivých komisiách.

A na označovanie ostatých za ovce získate "mandát" vtedy, keď sa verejne postavíte proti tomu, čo tu konkrétne robia uvedení "experti".
Napríklad proti vylučovaniu novinárov z komisií.

Teším sa dovidenia 17. marca, na najbližšom zastupiteľstve.
Anonym píše:
Čtvrtek 10.03.2011 12:55
Ad 1/ Je pravda pán magister, že niečo ste sa snažili vysvetlovať, ale fakt je, že ste stále nevysvetlili čo vás nútilo prijať Janasovu hru, aby sa o všetkých členoch v komisií hlasovalo an blok.
Ad 2/ Mandát na to aby som nazýval naších ctených zastupiteľov ovcami, resp aj baranmi máme všetci, z daní ktorých sa tam tieto indivíduá trtošia a pregrckávajú.

Budovať a brániť...
Anonym píše:
Čtvrtek 10.03.2011 19:49
Neviete niekto čo sa chystá na obvodnom úrade? Keď sa už toľkí ľudia premiestnili na mestský úrad - dvaja prednostovia, sekretárka, ďalší pánko vraj netrpezlivo čaká, kedy mu vytvoria dobre platené miesto. Čaká nás zoštíhlenie verejnej správy? Kto má dobré kontakty na Hrenáka, skúste niečo zistiť.
Anonym píše:
Pátek 11.03.2011 09:39
Ten pánko je Ham&mar? Len nech ide, niektorí na OU budú radi.
Anonym píše:
Pátek 11.03.2011 15:40
Ha-ha-ha, nebude im tam chýbať taký "odborník"? A koľko zaplatí mesto ObU za jeho prestup ?
Anonym píše:
Sobota 12.03.2011 11:37
Chystá sa veľké ..... To len Hamko zavetril lepšie platené miesto a dôležitejší flek. Nič iné za tým nehľadaj.
Anonym píše:
Neděle 13.03.2011 09:54
JUDr Hamarko?????????????????????????? Neverim.
Anonym píše:
Pondělí 14.03.2011 07:04
čo máte proti Hamarovi, ešte ho ani nepoznáte a už ohovárate, nedáte človeku ani šancu.
Anonym píše:
Neděle 13.03.2011 16:05
konspiracie su na internete dost oblubene
Anonym píše:
Úterý 15.03.2011 18:02
závisť, závisť
Anonym píše:
Pátek 11.03.2011 12:00
Zákon, ktorý by zaviedol hmotnú a finančnú zodpovednosť verejných činiteľov, by sa na rokovanie parlamentu mohol dostať už počas májovej schôdze.

http://aktualne.centrum.sk/[…]/clanek.phtml?id=1228060

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359