Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Na čo by sa mali pýtať novinári počas návštevy premiéra v Považskej Bystrici

Na čo by sa mali pýtať novinári počas návštevy premiéra v Považskej Bystrici

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 05.08.2009 20:49
Zajtra, teda vo štvrtok 6. augusta 2009 príde do Považskej Bystrice predseda vlády Róbert Fico, aby sa osobne oboznámil s prácami na diaľnici. Väčšina novinárov sa bude samozrejme zaujímať o to, či bude diaľnica spustená v plánovanom termíne - 2010. Nemalo by sa však zabúdať na to, že súčasťou výstavby diaľnice je aj množstvo ďalších vyvolaných cestných stavieb, ktorých kvalita a termíny dokončenia sú sporné možno viac, ako samotná "diaľnica nad hlavami". Najviditeľnejšou výhradou voči práci Národnej diaľničnej spoločnosti sú známe lampy v strede chodníkov, avšak zoznam problémov je podstatne dlhší. Preto prepisujeme a uverejňujeme článok z utorkových mestských novín, v ktorom sa nachádza zoznam požiadaviek nedávno predložených primátorom mesta.
Primátor predložil požiadavky

Koncom júla sa uskutočnil kontrolný deň na výstavbe diaľnice D1 Sverepec – Vrtižer za prítomnosti štátneho tajomníka Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Milana Mojša, splnomocnenca Vlády SR a generálneho riaditeľa NDS a. s. Igora Chomu.
Za mesto Považská Bystrica sa kontrolného dňa zúčastnil primátor mesta Miroslav Adame, primátor mesta, I. zástupca primátora Stanislav Haviar a vedúci úseku architekta a územného plánovania MsÚ Peter Kručay.
Na kontrolnom dni primátor mesta predložil súbor požiadaviek Mesta Považská Bystrica. Najdôležitejšou bolo spustenie prvého a druhého úseku diaľnice D1 Sverepec – Vrtižer v jednom termíne vzhľadom na to, že pôvodne plánované skoršie otvorenie druhého úseku diaľnice D1 Vrtižer – križovatka Centrum, by reálne spôsobilo kolaps dopravy v meste. Táto požiadavka bola akceptovaná.
Ďalšou závažnou pripomienkou bolo osadenie 16-tich stožiarov verejného osvetlenia do telesa chodníkov na Ulici Slovenských partizánov, pri veľkej okružnej križovatke čerpacej stanice AGIP, na kruhovej križovatke Čierne Háje a na križovatke pri SATESE a. s. Ostatné pripomienky boli zamerané na úpravu kanalizačných vpustí rekonštruovaných komunikácií, potrebnú obnovu finálneho krytu vozovky medzi veľkou okružnou križovatkou AGIP-u popred Hypernovu ku Kuzmányho ulici, obnove krytu vozovky i chodníkov na mostnom objekte nad Domanižankou – medzi cestou II/517 Slovenských partizánov a športovou halou.
Ďalšie pripomienky sa týkali spojazdnenia preložky cesty II/517 do konca novembra 2009 s obnovením krytu vozovky parkoviska pri salaši – cesta I/61 Sverepec – Považská Bystrica, so zabezpečením vodorovného značenia na ceste I/61 s ľavým odbočením v križovatke k železničnému úrovňovému priecestiu železničnej stanice Považská Teplá, odstránenia pňov drevín pod starým cintorínom a zrealizovania chodníka pre peších od zastávky MHD na Ulici Slovenských partizánov na Ulicu Lánska po most cez Domanižanku.
Všetky požiadavky s fotodokumentáciou boli predložené zástupcom NDS a. s. ( r )

Považskobystrické novinky, 4. 8. 2009, str. 2
prepis z tlačeného vydania: PB.OTVORENE.SK


Poznámka: Považskobystrické novinky už pred niekoľkými rokmi prestali zverejňovať svoje články na webovej stránke mesta. Asi tým chceli zamedziť stratám z nižšieho predaja papierovej verzie novín. Ale aj z tohoto príkladu je zrejmé, že si tým mesto samo škodí. Pretože novinári z nadregionálnych médií si neprídu kúpiť Novinky do trafiky pri Vyžeráku, aby sa oboznámili s tým, aké problémy má mesto s Národnou diaľničnou spoločnosťou.
reporteer
reporteer píše:
Středa 05.08.2009 20:06

lampy verejného osvetlenia sú v strede chodníka umiestnené najnovšie aj na zjazde z Orlovského mosta na diaľničný prívadzač.Žeby nová móda?

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 05.08.2009 20:17
Asi treba zodpovedných posadiť na invalidný vozík, aby si skúsili prejsť po takomto chodníku.

Lenže položme si otázku, súdruhovia: keď môže byť v našom meste diaľnica nad hlavami, prečo by nemohli byť lampy v strede chodníka?
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 05.08.2009 23:08

rovnako sú osadené aj na chodníku popod starý cintorín. Sú rôzne rozsypané po chodníku, ani s najväčším úsilím sa mi nepodarilo nájsť viac ako 2 v zákryte.

Neviem, prečo som si myslela, že keď začali opravovať na Partizánskej, tak to znamená, že to opravia všade.

Zjavne treba na každú lampu upozorniť zvlásť.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.08.2009 00:35

Keď primátor a jeho zástupcovia sú neschopní vyriešiť situáciu okolo nesprávne osadených lámp, potom čo robia preboha úradníci na mestskom úrade?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.08.2009 13:30

Lampy v strede chodníka sú viditeľným dôkazom, že vo vedení mesta máme orgány, ktoré sa nevedia postaviť za občana.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 05.08.2009 20:23
  1. Preco statne firmy pri vystavbe dialnice nerespektovali doporucenia MŽP a Mimovladnych ekologickych organizacii na vystavbu cez tunel a ci sa vobec niekedy poziadavky obcanov na zdrave zivotne prostredie bude uprednostnovat pred budovatelskym nadsenim stavebnych firiem a ekonomickymi zaujmami?
  2. Bude stat dotknutych obyvatelov PB nejako odskodnovat za dlhodobe dosledky dialnice?
  3. Stretne sa premier niekedy aj z predstavitelmi tretieho sektora a mimovladnych obcianskych organizacii aby si spravil obraz o probleme a moznych rieseniach ako predchadzat enviromentalnym problemom aj z druhej strany, ako je to bezne v EU ?
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 05.08.2009 21:02

pretože to boli nereálne fantazmagorie, súdruhovia (ked sa už tak oslovujete)

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 05.08.2009 22:01
Predpokladám že hovoríte o tuneli v kopci Žiar, ktorý odporučilo MŽP SR ako najvhodnejší variant (V1a).

V trase tejto "nereálnej fantazmagórie" sa teraz pripravuje železničný tunel.

Vážení, fantazmagóriu môžete vidieť každý deň, stačí zdvihnúť hlavu. Žiaľ, reálnu fantaz-magoriu.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 05.08.2009 22:15

pre našich národných diaľničných budovateľov je nereálne aj normálne opraviť chodník

už sa teším ako budú vysvetľovať ficovi že tie lampy museli nastrkať do chodníka lebo v považskej bystrici sa nevedeli dohodnúť

Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 05.08.2009 20:47

je stvrtok 6. augusta..

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 05.08.2009 20:51
dík za upozornenie, opravené
Anonymous User
Anonymous User píše:
Středa 05.08.2009 21:47

aktivitou prekypovali najviac tí trestne stíhaní ..."Za mesto Považská Bystrica sa kontrolného dňa zúčastnil primátor mesta Miroslav Adame, primátor mesta, I. zástupca primátora Stanislav Haviar"... už tam chýbal len 2. víceeštébak Kubo. Verím, že teraz si to nenechá ujsť. Partia bude kompletná.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.08.2009 00:12

by mal zástupcom mesta vysvetliť,prečo ešte v novembri vykrikoval,že nás sa kríza nedotkne a rast bude 5,4%. Vo februári ešte tvrdil,že rast bude 2,4% a naši mestskí páni mu to samozrejme zožrali a schválili rozpočet tak,že príjmy budú vyššie,ako v roku 2008. Na poslednom zastupiteľstve boli náramne prekvapení,že kasa sa neplní a musia škrtať.Je jasné,že to nebolo posledné škrtanie výdavkov,len im to nemá kto povedať,pretože hranatý vodca zlé správy neprináša.Celá ta sebranka z KSSmer vedie štát od desiatich k piatim a za všetko môže samozrejme dzuro a všemocná kríza.Viem,že to píšem zbytočne,pretože viac ako 40% tých,čo trpia najviac im stále verí.Červení sa vrátili a sú všade,kde sa o niečom rozhoduje.V 89 mal prísť najskôr Pinochet až potom Havel a boli by sme teraz niekde inde.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.08.2009 07:17

vrážajú veľké peniaze predražených kšeftov, ktoré neslúžia verejnosti, ale na dojenie mesta. Dali si schváliť kráľovské platy. Prehrávajú súdy. Krízu berú nie ako dôvod k šetreniu, ale k ešte väčšiemu zadlžovaniu. Zadlžujú mesto a vedú ho ku krachu a exekúciám zvyšného majetku. Či vedome alebo len z neschopnosti, to bude nakoniec jedno.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.08.2009 12:21

ja ho tak vidím a vám tak treba!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.08.2009 13:12

ale tým,čo ho volili.Je paradoxom,že práve tí,čo ho podporujú sú na tom aj jeho pričinením horšie.Samozrejme okre Širokého,JA a TY a ďalších vyvolených.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.08.2009 18:19

a súdruh prednosta Novák prideľuje zákazky ako zo svojho. Len okrajom, mesto má momentálny dlho už okolo 3 mio €.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.08.2009 19:20

A Haviar s Kubovičom sa naňho bezmocne pozerajú, he?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.08.2009 21:38

tí čo robia?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.08.2009 22:26

by už aj prečínskeho yogiho kopel do rici, ale ešče sa mu stavia chalupa a tak drží hubu

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 07.08.2009 06:37

udať súradnice, alebo len tak skúšaš...

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 06.08.2009 19:31

Píšeš ako pravý konsomolec.Kto mal prísť? Odkiaľ?Nefetuj,nepi a MYSLI!!! Len ty ,susedia,ostatní občania to tu môžete zmeniť.Nikto nepríde a nespraví to za vás.Možno sa pomočuješ ale je to v tvojej hlave!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 07.08.2009 01:07

Najprv bolo treba odstaviť všetkých červených a už ich k vládnutiu nepustiť.A ty si si asi zabudol dať tabletku.

Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 07.08.2009 08:27
Naozaj bolo treba odstaviť komunistov a už ich k vládnutiu nepustiť. Tak ako bolo denacifikované Nemecko po vojne. Ale pravdu má aj druhá strana. Nemal to kto urobiť, nebola na to sila. Tých pár čistých a súčasne schopných bolo do pár mesiacov po novembri odstránených z politiky, alebo radšej odišli sami. Boli aj takí. Ale staré štruktúry sa veľmi rýchlo skoordinovali s novonastupujúcimi zlodejmi, aby spoločne zlikvidovali riziko v podobe nových demokratických politikov.
Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 07.08.2009 12:04

nikto za teba nič nespraví.Keby si nezhánal šilingy a skupoval ten brak-kávu,TV,DVD,...v Rakúsku ako z reťaze utrhnutý ale staral sa o veci verejné,nemusel si snívať o niekom kto príde a spraví TO.Dnes by to tu bolo a napr.nešla by diaľnica nezmyselne cez mesto,nestálo by krematorium na pešej zone a nesmiali by sa nám skur.enci do očí z TV obrazoviek.Smatana to sám nespraví ty iskrička.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 07.08.2009 12:51

V zahranici je uz davno overeny fakt, ze dialnice odlievaju financie z územia. Detto je aj v P.Bystrici. Robotnici niesu miestni ludia, ale vacsinou ukrajinci. Auta preletia nad hlavami obyvatelov , (skoda, mohli ist radsej cez tunel ako chceli povodne obcania), nezbehnu do obchodov ani restauracii ani ku miestnej kulture. Takze argument prinosu zamestnanosti do mesta je overena socialisticko-developerska demagogia nepodlozenia ziadnym serioznym prieskumom, ktorej uz nik neveri.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 07.08.2009 20:30

Dovolím si nesúhlasiť s autorom posledného príspevku a to v tom, že socialisticko-deve..... nik neverií. Verí cca 42 percent voličov- tupcov čo volili SMER a ďalší HZDS a chudáka Vladka, najlepší a najchudobnejší Slovák Janko Slopta.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 07.08.2009 22:04

že nie je z čoho vyberať. Čože to tu máme ešte okrem komsomolca Fica, darebáka Mečara a zlodeja Slotu? "Demokratov" Dzurindu s Miklošom? - viď ako sa "vysporiadali" s vlastnými členmi, ktorí si dovolili prejavit vlastný názor. SMK s Durayom a Čákym, ani nekomentujem. Smiešno-trápne KDH, z ktorého ušli aj tí poslední piati, ktorí mali ešte trochu kádéhackej cti? Zabudol som na niekoho???

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 08.08.2009 09:19

keby si len nevypisoval ale niečo ropbil.si lepší ako tá zberba?záleží ti na buducnosti tvojej,tvojich detí,kamarátov..?tak kandiduj a rob to poctivo!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 09.08.2009 13:45

Škoda že sa niekto hranola neopýtal na nové normy, -lampy v strede chodníkov. Asi bude treba pozvať k uvedenému problému nejaké celoštátne médium. Som zvedavý, ako budú potom na zastupiteľstve kompetentní z mesta koktať, prečo to takto prevzali - ako kokcú teraz pri tej rampe !!

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359