Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Mohol by Róbert Fico dať zadržať náklad novín s jeho karikatúrou? Nie. Ale Karol Janas takú moc má. (VIDEO)

Mohol by Róbert Fico dať zadržať náklad novín s jeho karikatúrou? Nie. Ale Karol Janas takú moc má. (VIDEO)

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Sobota 22.02.2014 17:11
[2013-11-26] Dnes sa v Považskej Bystrici konala tlačová konferencia, na ktorej Juraj Smatana informoval verejnosť o udalostiach, ktoré považuje za zneužitie mestskej a štátnej polície na obmedzenie ústavného práva na slobodné šírenie informácií a obmedzenie práva slobodne sa zúčastniť volebnej kampane. DO ČLÁNKU BOL DOPLNENÝ VIDEOZÁZNAM TLAČOVEJ KONFERENCIE.
Mohol by Róbert Fico dať zadržať náklad novín s jeho karikatúrou? Nie. Ale Karol Janas takú moc má. (VIDEO)

Kliknutím obrázok zväčšíte.V rámci volebnej kampane sa v našom meste objavili letáky. Stálo v nich to isté, čo už bolo v médiách: že tunajší primátor má veľa pracovných úväzkov. Leták bol v humornom štýle - keďže náš primátor usiloval o mandát poslanca VÚC, leták radil občanom, aby ho primátorovi dopriali.

Roznášačov letáku však zadržala mestská polícia. Náklad nestihli rozniesť ani z tretiny. Mestská polícia ich zadržala, hoci nenarušovali verejný pokoj ani nikoho neobťažovali. Po zastrašujúcom zadržaní Mestskou políciou začala vec promptne vyšetrovať štátna polícia.

Dôležité fakty:

a) Celá udalosť sa odohrala 6. novembra, ešte pred začiatkom moratória, teda počas obdobia určeného na kampaň.

b) Vydať a šíriť kritický leták má v našej republike právo každý, prinajmenej od roku 1989.

c) Celú akciu považujem za politické zneužitie oboch orgánov ochrany verejného poriadku.

d) Za dôvod policajného zásahu považujem strach súčasného primátora pred informáciami uvedenými v letáku. Ich pravdivosť doteraz nepoprel, hoci boli uverejnené už pred rokom.

e) Použitie mestskej polície nebolo namieste, pán primátor ju poslal kvôli sebe, ako politik, ktorý sa bojí kritiky.  Nebola to vec mesta, ale jeho osobná. Takéto použitie mestskej polície vyvoláva podozrenie o zneužití funkcie. Roznášačov letákov chytali aj príslušníci mestskej polície, ktorí boli v civile, teda boli mimo služby, a vozili ich na štátnu políciu v súkromných vozidlách!

f) Stalo sa, že primátorovi v jeho strachu pred kritikou išla po ruke aj štátna polícia. Pochybujem však, že takto by si jej využívanie predstavoval aj minister vnútra Kaliňák .

g) Adresujem týmto otázku pánovi ministrovi Kaliňákovi: má naša štátna polícia v náplni práce zapchávanie úst kritikom lokálnych politikov SMERu? Má štátna polícia riešiť strach politika pred humorom? Ako to, že   vysoko nadštandardnou rýchlosťou zahájila trestnoprávne pokračovanie? Ako to, že to Vašej polícii išlo  v tomto politickom prípade  o toľko rýchlejšie, ako v prípade závažných trestných činov ? (viď nahrávka JUDr. Rajtákovej).  V ten istý deň, ako primátor Karol Janas podal trestné oznámenie, ho štátna polícia prijala, začala trestné konanie vo veci, vypočula časť svedkov a rozoslala predvolania pre ostatných svedkov.

h) Vyzývam ministra vnútra, aby nedovolil takéto zapájanie štátnej polície do volebného súperenia, a to ani ak ide o záujem člena SMERu! Vari chcete, aby bola slovenská polícia používaná na prenasledovanie politických oponentov?

i) Obávam sa nasledovného scenára: pán primátor chce obviniť kohosi, napríklad aj mňa z trestného činu. Ak bude štátna polícia tomuto politikovi pomáhať, môže sa to stať. Však obvinenie ešte nie je odsúdenie. Ale tu ide o politickú povesť. Primátor, ktorému sú nepríjemné pravdy publikované  v tomto letáku, sa chce zamerať na moju kriminalizáciu v očiach verejnosti. Namiesto aby vysvetlil svoj spôsob práce na ôsmich postoch – chce zhodiť toho, kto na to verejnosť  upozorňuje. Obávam sa, že ak štátna polícia podľahne politickým tlakom, moje predvolanie za svedka sa veľmi rýchlo zmení na započatie trestného vyšetrovania. Cieľom bude , aby sa taká zvesť  o obvinení, resp. začatí trestného vyšetrovania rozšírila v médiách. A potom sa zázračná rýchlosť vyšetrovania spomalí, nastane zdĺhavé akože vyšetrovanie, ktoré ma bude mať dlhodobo diskvalifikovať. Napríklad až do budúcoročných komunálnych volieb.  

j) Prezrite si spomínaný leták: žiadne uvedené tvrdenia nie sú nepravdivé. Žiadne slovo nie je urážka. Nie je tam ani jeden urážlivý výrok. Všetko je podložené údajmi už dávnejšie publikovanými v médiách, voči ktorým Karol Janas nepoužil ani právo na opravu podľa tlačového zákona, ani trestné oznámenie, ako teraz proti mne. Leták je humorne ladený, je tam  humorná kresba. Vari sa u nás má začínať zasa trestné vyšetrovanie kvôli  kritike, humoru a uvádzaniu údajov, ktoré boli už dávno publikované, a Karol Janas voči nim nevyužil právo na opravu?

 

 Závery

  Zhabanie týchto letákov a následné vyšetrovanie kritikov pána Janasa považujem za obmedzenie ústavného práva na slobodné šírenie informácií a práva zúčastňovať sa na volebnej kampani. Považujem ho za zastrašovanie opozície voči Janasovi – a to s využitím Mestskej aj štátnej polície. Volebná kampaň predsa znamená informovanie voličov, koho voliť ale aj koho nevoliť.

Bol som kritikom hromadenia funkcií Karolom Janasom a budem aj naďalej kritizovať, ak berie verejný činiteľ veľa platov, kamufluje svoje prezenčné listiny a nedôstojne sa skrýva pred kritikmi. Kritizoval som a budem kritizovať, ak má primátor nadmerný vplyv na miestne médiá , tak ako je to v našom meste.

Bol som a budem kritikom takéhoto umlčiavania kritiky a opozície. Mestská ani štátna polícia nie sú platené z našich daní, aby robili na politickú objednávku. Mestom financované médiá nemajú byť primátorskou hlásnou trúbou.

 Mojim bezprostredným cieľom je získať letáky naspäť, a rozdať ich ľuďom v tomto meste. Neprekáža  mi, že je  už po voľbách. Voľby sa síce  skončili, problém s rekordným počtom zamestnaní nášho  primátora však stále trvá. Buď nech sa začne riadne starať o naše mesto, alebo nech z funkcie odíde a venuje sa svojim iným úväzkom.

Juraj Smatana, 26. 11. 2013


Leták si môžete prezrieť tu:

https://www.facebook.com/pages/Viac-funkci%C3%AD-pre-Karola-Janasa/1420386294857950?fref=ts

Doteraz som nedostal oficiálnu informáciu, ktoré z tvrdení uvedených v letáku sa nezakladajú na pravde.

Anonym píše:
Úterý 26.11.2013 14:27
To lapanie roznášačov letákov sa akosi náramne podobá na lapanie roznášačov letákov v čase 2. svetovej vojny a to nielen na území Slovenskej republiky či Protektorátu.
občan
občan píše:
Úterý 26.11.2013 19:08
Pan Smatana prejavujete nesmiernu odvahu a skutočnú občiansku statočnosť.Myslím si osobne ,že ste sa stali t.č.jedinou relevantnou alternatívou a dôstojným oponentom nášho titulovaného no nevýkonného predstaviteľa.Predpokladám,že budete vytrvalý a nenecháte sa vo vašej otvorenosti odradiť.Držím VAM palce.
Anonym píše:
Úterý 26.11.2013 21:54
Nenapísala by som to lepšie. Plne súhlasím a držím palce!
Anonym píše:
Středa 27.11.2013 11:20
Trapnééééé. Tu sa niekto prizná ku tomu, že vytlačil a dal distribuovať diskreditačné letáky pred volbami a vy rozoberáte zásah polície?! Každý má nárok na názor. A žijeme v dobe neobmedzených možností na šírenie myšlienok a slova. Keby sa Smatana postavil s megafonom pred mestský úrad a vykríkal, že Janas je obyčajný zlodej, tak by som si povedal, že klobúk dole, občianska statočnosť nevymrela. Ale že niekto nechá vytlačiť letáky, pozabučky ich nechá roznášať, chytia ho pri tom, a on vykríka, že boli porušené jeho občianske práva, tak si ťukám na čelo. Trapnééééé. To toto je tá zmena zdola? To toto je nový vietor v lokálnej politike? Toto je nositeľ hodnôt, učiteľ, vzor morálky? Hanba. Taká istá ako všetkým, ktorí tu boli pred ním...
citatel
citatel píše:
Středa 27.11.2013 12:57
Suhlasim s vami, aj smatana by si mal vybrat ci bude ucit nase deti alebo bude poslancom. Nie je dobrym vzorom co ich nauci, ze treb klamat, zavadzat a podkopavat druhymnohy? No hroza skoda ze sa nepriznalk tym letakom skor istoby nemal tolko hlasov vo volbach!
Timotej Vataha
Timotej Vataha píše:
Čtvrtek 28.11.2013 13:23
jeho výuku som zažil, politickú angažovanosť som necítil. vzorom je mi doteraz, taký rozhľad, sebakritiku, náhľad na vec zo VŠETKÝCH strán má len málokto. pre mňa jednoznačne osoba s hodnotami do života a jeho výuka je nezapomenuteľná. nie je to žiadne magorenie ale kritický pohľad na problematiku z viacerých uhlov pohľadu.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 28.11.2013 18:04
Ďakujem Timotej, jeden takýto podpísaný príspevok mi vyváži stovku anonymných útokov.
Anonym píše:
Úterý 26.11.2013 19:28
Zásah mestskej polície by v tejto situácii vysvetliť na najbližšom zastupiteľstve jej náčelník Lieskovký. Na základe čoho zadržala tých roznášačov, kto dal podnet, podľa akého zákona jej príslušníci postupovali. Alebo by mal toto iniciovať hlavný mestský kontrolór. Rozhodne by sa malo vyšetriť, kto je za pochybenie mestskej polície zodpovedný a vyvodiť z toho dôsledky.
Anonym píše:
Úterý 26.11.2013 19:43
nemyslím si, že mestská polícia postupovala v rozpore so zákonom o mestskej polícii. Skrátka reagovali na oznámenie.... a to som anijanasovec...
Anonym píše:
Úterý 26.11.2013 19:43
nemyslím si, že mestská polícia postupovala v rozpore so zákonom o mestskej polícii. Skrátka reagovali na oznámenie.... a to som anijanasovec...
Anonym píše:
Středa 27.11.2013 00:40
Aj keď ja, obyčajný človek, podám nejaké trestné oznámenie, nastúpi mestská polícia a bude chytať? Minule keď som chcel aby odpratali chlapa čo sa bil na železničnej stanici, tak policajti ani neprišli.
Anonym píše:
Středa 27.11.2013 11:58
ze reagovali a prisli to preverit je v poriadku, ale ked na mieste zistili, ze nedochadza k narusovaniu verejneho poriadku...? na zaklade pachania coho zadrzali tych ludi, aky paragraf ty ludia porusovali? a to oznamenie na ktore reagovali bolo ake a od koho? znelo tak zavazne, ze bolo potrebne nasadit aj chlapov mimo sluzby, v civile? islo o zivoty? je veru, co vysvetlovat...
Anonym píše:
Středa 27.11.2013 20:15
Veru áno a poslanci MZ by mali požiadať o vysvetlenie tohto zákroku mestskou políciou. Zaujímavý budú povinné záznamy MP; Záznam o predvedení osôb, ďalej Zápisnica o podanom vysvetlení a Záznam o poučení predvedených osôb. Ďalej dôvody na odovzdanie osôb Policajnému zboru.
A predpokladaný záver: Podozrenie z trestného činu sa nepotvrdilo, Veliteľ MP, resp. Primátor pán Janas sa ospravedlňujú, predvedeným občanom a odškodňujú ich za porušenie osobnej slobody, uhradzujú mestu náklady, ktoré boli spôsobené zásahom MP. PZ sa ospravedlňuje p. J.Smatanovi za neoprávnené zhabanie osobného majetku a navrhuje mu kompenzáciu
Anonym píše:
Středa 27.11.2013 21:50
Prosím Vás - máte síce úplnú peravdu, poslanci by to MOHLI žiadať, no nie OVCE čo sú akože poslancami v MZ pov. Bystrica!
Tých pár statočných / Smatana, Karas, Beranova a toč asi vsjo/ budu hravo prehlasovaní tými čo cecaju mesto a je pio vysvetlení!
Tu pomôže iba informacia celoplošných medií, prípadne Transparency int. a pod.
Miestné štruktúry - mafia, ktorá urobí všetko aby sebe nepoškodila!!
Pán Smatana bojujte, nie ste sám !!!
Snáď raz aj v Pov. bystrici ľudia mentálne dorastu aspoň na úroveň občanov Púchova!!
Anonym píše:
Úterý 26.11.2013 21:48
Mňa osobne ste sklamali tým, že ste sa takto znížili, vždy som vás bral ako človeka, ktorý argumentuje logicky, bojuje v debate a prezentuje sa svojimi činmi. Výroba takýchto letáčikov je pod vašu úroveň a pod úroveň niekoho, koho som volil. Hoci nesúhlasím s tým, ako si náš primátor všemožne zarába na svoje živobytie a tie letáčiky sú celkom podarené, nemuseli ste to robiť. Navyše, napríklad taký kocúr v čižmách na obrázku letáčiku k príspevku, pochybujem, že na jeho použitie ste si kúpili od DreamWorks autorské práva. Dajte si na to pozor, vás volia predovšetkým mladí ľudia a ľudia s vyšším vzdelaním a tí sú na takéto veci citliví.
nýmant
nýmant píše:
Středa 27.11.2013 08:43
Je to boj. Smatana dobre urobil. Janas tiež porušil autorské práva. Kto sa vzdáva nástrojov, ktoré používa protivník, zarába si na prehru. Prečo by "výroba letáčikov" mala byť "pod úroveň"? Janas nie je pod úroveň? - a je zas zvolený!
Alf
Alf píše:
Středa 27.11.2013 09:33
Zaujimalo by ma preco sa Smatana znizil k takymto neferovym praktikam, ktore pouzivaju extremisti. To oznamenie malo jediny logicky vyznam, odhalit autora letakov. To sa aj stalo. Teraz je jasne ze zrejeme pri tom zneuzil svojich studentov (podla neho brigadnikov), co je horsi pruser. Z trestnopravneho hladiska je vec nezaujimava, no z moralneho je to vazne zlyhanie. Vyzera to tak ze nenavist Smatanu voci primatorovi je ovela vacsia, skor to vidim v osobnej rovine. V takychto pripadoch aj odplata byva v osobnej rovine, byt autorom letaku, toho by som sa obaval najviac. Cieľ neospravedlňuje prostriedky a úmysel pramení v morálnej kvalite cloveka.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 27.11.2013 13:36
Žiadny z roznášačov letákov nebol študent, nieto ešte môj. Všetci brigádnici boli dospelí ľudia. Dezinformáciu o študentoch niekto šíri od prvého dňa kauzy. Hlavným cieľom policajného zásahu nebolo identifikovať autora (načo aj, keď leták uvádza len zdokladované veci). Hlavným cieľom bolo zabrániť šíreniu nepohodlných informácií medzi občanov, ktorí nemajú prístup na internet alebo si nekupujú niektoré noviny.

Za všetkým čo je v letáku uvedené si stojím, nezmyselnosť trestného oznámenia Janasa dokážem ak bude treba aj pred súdom, zadržané letáky získam naspäť a dokončím ich roznos po meste, lebo problém hromadenia funkcií a zanedbávania mesta stále trvá.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 27.11.2013 13:39
Použitie humoru a satiry považujem za legálny aj morálny prostriedok kritiky spoločensky poškodzujúcich javov. Napríklad, že primátor mesta súčasne vedie zastupiteľstvo v Považskej Bystrici a súčasne je zapísaný (a teda mu ide plat) na Trenčianskej univerzite.

Nemusia sa vám moje letáky páčiť, ale nemáte právo zabrániť mi v ich rozširovaní.
Dodo
Dodo píše:
Středa 27.11.2013 17:45
Pre ALf : Karol, odkedy si na funkcií , nemáš kedy písať na tuto stránku, ved aj načo, svoje si dosiahol...ale ako vidím , táto politická tragedia Ťa znova pritiahla sem.... smutné je Tvoje počínanie, a to si ešte dobre pamätám , ako si išiel po Adamem , že zneužíva PB novinky ...Ty si začal vyšie -mestskú políciu a dokonca aj štátnu!!! Toto by sa malo riadne vyšetriť a padať by hlavy za to mali ISTO...toto je demokracia podľa štátotvornej strany ...ako pred rokom 1989...smutné, presmutné...
Anonym píše:
Středa 27.11.2013 00:38
Som pripravený čeliť trestnému oznámeniu Kocúra v čižmách.

Juraj Smatana
agon
agon píše:
Středa 27.11.2013 00:43
Z diskusie na SME: jedna z brigadniciek sedi vedla mna po prve: pri roznasani ju najskor sledovali dve auta policajtov v civile (zistila to, ked ich neskor stretla na policii) a potom regulerni policajti
po druhe: na stanicu s nimi nesla tak uplne dobrovolne. Povedali jej, ze s nimi musi ist.
po tretie: ziadnou kavickou ju neponukli.
po stvrte: urcite sa nevyjadrila, ze "bola hlupo podvedena"

a pride jej uplne absurdne, aby policia tolko pozornosti venovala nejakym letakom. Bola by zvedava, ci by sa tak intenzivne venovali aj tomu, keby sa niekde naozaj nieco stalo.
A bonus: vsetci policajti, s ktorymi bola v styku sa na letakoch samozrejme vyborne zabavali a pytali si od nej dalsie aj pre svojich kamaratov a blizkych :)
KA
KA píše:
Středa 27.11.2013 07:53
Smatana, Smatana, si obycajny chudak.
pufi
pufi píše:
Středa 27.11.2013 08:48
KA máš pravdu, chudák Smatana má ťažkú pozíciu proti nenažrancovi Janasovi.
dusi
dusi píše:
Pátek 29.11.2013 08:07
p.Smatana nie je chudak ale hrdina,ze poukazal na to, co je skutocne pravda a nikto s tym nic nerobi ani organy cinne v trestnom konani tam treba okresneho Kuceru odvolat p.Kalinak urobte poriadok ved ste autorita na MVSR a len moralne a bezuhonne cisty ludia mozu urobit poriadok v nasom meste a to Vy p.Minister Kalinak aj s panom Pociatkom bezpochybi ste.Na korupciu su najlepsi Kotlebovci p.Kalinak zavolajte im urcite Vam pridu pomoct.
ka krá kaovi
ka krá kaovi píše:
Středa 27.11.2013 08:20
Viete,nazvať chudákom človeka ,ktorý chce zmenu k lepšiemu je neslušné zrejme nie ste občanom tohoto mesta a neviete ,čo sa tu robí ,či vlastne viacej nerobí.No a dovetok k polic.zložkám.Ked sa prevalí,že sa stali na chvíľu sukromnou detektív.kanceláriou konkretneho verejného činiteľa budú prevdepodobne padať hlavy.
bystrinka
bystrinka píše:
Středa 27.11.2013 08:45
Policajti zrejme porušili zásadu rovnakého zaobchádzania.
bystrinka
bystrinka píše:
Středa 27.11.2013 08:45
Policajti zrejme porušili zásadu rovnakého zaobchádzania.
Student
Student píše:
Středa 27.11.2013 08:50
Zavadzate umyselne... Janas na UKF od zaciatku roka nepracuje, za clenstvo vo Zväze protifasistickych bojovnikov nema ani cent, v UPN je aj za svoju odbornost (idiota zas nedaju do spravnej rady, ze). Vo futbale sa pohybuje od malicka (bol byvaly brankar, rozhodca...) Funkcie ako VUC a Primator su VOLENE funkcie, cize ludia mu odovzdali cast svojej moci, aby ich zastupoval... Takze z Vasej strany ide cisto len o smiesnu, slovensku závisť.
...ale aspon mate v PB veselo a Janas ma u Vas zadarmo kampan ;)
ado
ado píše:
Středa 27.11.2013 18:11
A to že je jeho podpis že práve učí v TN a práve je aj na zastupiteľstve v PB ti nevadí?!
Jasan
Jasan píše:
Středa 27.11.2013 09:37
(idiota zas nedaju do spravnej rady, ze)...
Tak to by si sa čudoval. Práve idioti sú takýchto funkcii DÁVANÍ najviac. Skús hádať že prečo?
Anonym píše:
Středa 27.11.2013 10:33
No keď je Janas taký odborník, prečo ho Fico nedal na kandidátku na nejaké zvolitešné miesto napr. na 70, ale až na 138?
No a keby Janas nepomohol k diplomom svojmu kamošovi Richterovi, ktorý mimochodom nevie asi ani kde a čo vyštudoval, tak by pri budove správnej rady UPN nemohol ani zaparkovať - nieto, že by sa tam ešte dostal ako člen!!!
partizan
partizan píše:
Pátek 29.11.2013 08:17
Jedine tymto ludom co polozili zivoty v druhej svetovej vojne mozme podakovat za to,ze dnes zijeme v demokracii a sme si rovny avsak nie kazdy moze zarabat 15.000 eury mesacne a pracovat za troch v jednom a tom samom case na rozdielnom mieste a tiez si vyprosim aby o mne niekto siril polopravdy ked je to vsetko pravda ako i to,ze to vsetko robim z laskou a hlbokym presvedcenim pre blaho obcanov tohto mesta,ved vidite co sa tu za mna vybudovalo a co sa buduje to ani Adame s Lackovicom nedokazali co ja a to som este neskoncil to sa este len rozbieham.Vas primator
Anonym píše:
Sobota 07.12.2013 12:59
R.F. je až príliš dobré informovaný, akého zmrda a nenažranca do funkcie okresného predsedu ustanovil. Vyčkáva iba na vhodný okamih, aby učinil obdobné kroky ako s bývalým predsedom a primátorom Adamem.
nezaujaty pozorovatel
nezaujaty pozorovatel píše:
Středa 27.11.2013 10:34
Akokolvek je niekto mudry a sikovny, tazko si predstavit, ze dokaze zodpovedne a efektivne zvladat a vykonavat viac mandatov a funkci. Na viacerych stolickach sa neda sediet sucasne. Snad by to vyriesil zakon 1mandat-1funkcia. Mam na mysli volene funkcie. Ale to nikdy v parlamente neprejde, predsa poslanci nebudu sami seba ozobracovat.
marko nezaujatemu
marko nezaujatemu píše:
Středa 27.11.2013 12:44
Konečne tu je reagované k podstate.Veď ,keby si primátor vykonával svoju robotu-to nie je poslanie poriadne tieto diskusné príspevky by tu neboli.Ak niekomu chýba súdnosť treba ho v tejto veci osloviť.No formy oslovenia bývajú rôzne...No a tí čo sem píšu nie sú obyvatelia Prešporka ,ale tohto mesta a asi im stav týchto vecí nie je ľahostajný.
citatelka
citatelka píše:
Středa 27.11.2013 12:45
No mne z tych letakov vyplunulo to ze zavist je velka, a niekto je dobre nenazrany co sa tyka penazi asi ucitelsky plat a plat poslanca mesta mu nestacia tak musi ist aj do vuc. Vsetko je to len o peniazoch keby mal vyzit zo smiesnych 200 eur ako ja na materskej ani jeden by sa tam netlacil
Captcha
Captcha píše:
Středa 27.11.2013 13:34
Tymto nenazranym darebakom /vlada, parlament, vuc, primatori a vsetky tie zbytocne urady/ volenych do politickych pozicii dat 500 € plat mesacne, a potom by sme videli, kolki by sa hrnuli do tychto funkcii zveladovat stat v prospech obcanov slovenska.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 27.11.2013 13:42
Stačilo by prijať zákon, že jeden človek môže poberať len jeden plat z politickej funkcie. Zrazu by sa to zázračne vyčistilo.
rastislav stanik
rastislav stanik píše:
Středa 27.11.2013 13:34
neskutočné čo sa v tej pb deje..súdy, prokuratúra, policajti, mesto..všetko jedna banda ktorá si navzájom drží chrbát
ovcanPB
ovcanPB píše:
Středa 27.11.2013 14:18
Mozno to nacasovanie a ´vtipna´ forma nebolo az take stastne riesenie, mozno sa to dalo spachat aj inteligentnejsie tak aby to nepoburovalo aj vasich sympatizantov, ako napr. aj mna, pan Smatana... Na vysledku to v podstate ani moc nezmenilo, pan Janas postupil z prveho miesta. Skutocnost ze nas primator zastava viacero funkcii je davno znama a irituje nielen vas, ani nie tak z financneho hladiska ako preto, ze pan primator dostal od nas, ovcanov, mandat a mal by ho vykonavat na 100% svojho pracovneho casu ak nie aj viac a nemiesat do toho nejake ine funkcie... Osobne si neviem predstavit, ze ja mam 2-3 zamestnania a dokazem kazde zvladat naplno.
Ako to bude vlastne teraz s Vami pan Smatana, budete stihat plnit si vsetky pracovne zalezitosti popri 100% plneni si svojeho obcianskeho mandatu?
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 27.11.2013 15:15
Vďaka za kultivovanú reakciu. Bol by som však vďačný za upresnenie: čo konkrétne na letáku vás pobúrilo? Ktorá časť bola nevkusná alebo neprimeraná alebo nedostatočne inteligentná? Politickú karikatúru/koláž považujem za úplne bežnú vec, pozrite si občas napríklad Cynickú obludu. Shooty alebo Danglár sú obvykle tvrdší, než bol tento leták. Chápte, že cieľovou skupinou letáku neboli návštevníci tohto webu, resp. vôbec ľudia aktívne sa zaujímajúci o dianie v meste, tí o tých veciach dávno vedia. Ubezpečujem vás, že množstvo obyvateľov prvýkrát videlo "na papieri" zoznam primátorových funkcií.

K môjmu zvládaniu funkcií: Momentálne mám dve verejné funkcie - poslanec mestského a krajského zastupiteľstva. Mestské aj krajské zastupiteľstvo zasadá cca raz mesačne, nie je to teda práca na plný úväzok, ako práca primátora alebo poslanca národnej rady. Okrem toho učím na gymnáziu na tretinový úväzok, teda dva dni v týždni. Takže domnievam sa, že na verejné funkcie som si vytvoril primeraný priestor, hoci je to na úkor mojich príjmov. Aj ďalší krajskí poslanci za PB sú súčasne mestskí/obecní poslanci - p. Steiner, p. Matušík, p. Zboranová, - každý z nich má prácu na plný úväzok.

Takže trúfam si povedať, že hromadenie funkcií a platov u mňa nenastáva, hoci niekedy mám naozaj čo robiť, aby som veci stíhal. Takže keď nám K. Janas tvrdí, že dokáže bez straty kvality zvládať jeho "portfólio", nemôžem mu veriť - i keby bol rovno 10x pracovitejší a výkonnejší ako ja. Poznám z vlastnej skúsenosti prácu učiteľa i poslanca, viem teda porovnávať.
Student
Student píše:
Pátek 29.11.2013 09:22
a je to tu :D zrazu Vam nevadi, ze sam sedite na 3 stolickach, ako pisete :D :D :D
ovcanPB
ovcanPB píše:
Středa 27.11.2013 15:33
Samozrejme mate pravdu, realne sa to zvladat neda....
S tou cielovou skupinou ste ma celkom presvedcili, aj ked si stale myslim ze zosmiesnovanie niekoho aj ked len cez karikatury uz mozno hranici s osobnym zaujatim... ale to je len moj nazor nestranneho pozorovatela, pozadie a motivaciu samozrejme nepoznam...
Dakujem za objasnenie Vasho pracovneho casu, myslim ze to mate rozlozene tak ze sa to da casovo celkom dobre zvladat.
Prajem vela uspechov a dalsej dobrej prace, potrebujeme ludi ako ste vy :)
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 27.11.2013 16:15
Áno, presne, viac ľudí! Cieľ je hlavne vytvoriť priestor pre nových ľudí, novú generáciu politicky aktívnych považskobystričanov. Nebáť sa a nenechať sa znechutiť uzurpátormi verejného priestoru. Takýto - pre niekoho prehnaný - leták má totiž aj druhotnú úlohu. Zbavuje ľudí strachu z prejavenia verejného názoru. Samozrejme že sa čoskoro môžem dožiť vlastnej karikatúry. Ale prečo by aj v regionálnych novinách nemali byť karikatúry, fejtóny, glosy?
apolitik
apolitik píše:
Středa 27.11.2013 19:05
P.Smatana prosim ,nestavajte to do roviny ,že politicky aktívny...Sme tu aj takí ,že sme otrávení politickými proklamáciami a nesplniteľnými volebnými drístami.Ale sme občanmi tohto mesta a chceme aby sa tento hybernačný stav konečne zmenil .Konečne sa spamätajme a nenechajme túto nemohúcnosť vedenia mesta bez odozvy!!!
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Středa 27.11.2013 23:31
Do článku bol doplnený videozáznam tlačovej konferencie - 1. časť.
R3C0NF1GUR4C14
R3C0NF1GUR4C14 píše:
Středa 27.11.2013 23:45
Prepacte ale pride mi to ako kriziacka vyprava.
Okrem toho ze K.Janas zastava cestne svoje verejne a ucitelske povinnosti za ktore berie aj adekvatny, nim nestanoveny odborny a verejny plat, mate dalsie znalosti o tom ze by hrabal pre seba dalsie provizie? Nieje pre vas lepsi jeden schopny clovek na svojom mieste, mozno este stale verny idealom, ktory vyucuje a zaroven buduje svoju karieru, ako nejaky kvazi chytry clovek (vid. Lackovic), ktory sa nechal zlakat kseftami a nahrabal pre seba ca sa dalo, alebo nejaky Zemak, co nevedel zo seba dostat pol vety? Co vlastne chcete? Idealistu? Kseftara? Zemaka? Ja som rad ze starostuje K.Janas, dufam ze pre seba nehrabe tolko vela ako tu jeho predchodcovia, a zakladat si antikampan na jeho odbornych, transparentnych cinnostiach je do grcania, vsetko zle.
zdesený
zdesený píše:
Čtvrtek 28.11.2013 08:28
Čo je čestné, transparentné a odborné na tom, že Janas falšoval dochádzkové listiny na Trenčianskej univerzite a súčasne bral plat primátora Považskej Bystrice a plat vedúceho katedry?
Môže sa stať, že si človek dodatočne vyplní dochádzku a pomýli sa pri tom. Ale čestný a transparentný človek si chybu prizná a peniaze vráti.
A ten pracovník ktorý dal médiám kópiu Janasovej dochádzky už je z Trenčianskej univerzity odídený.
Spýtajte sa jeho kolegov, hlavne tých vyhodených, čo je to za čestného transparentného odborníka!

No a označiť Janasa za idealistu môže len veľmi neinformovaný a naivný človek. Alebo internetový brigádnik.
Anonym píše:
Čtvrtek 28.11.2013 08:28
Alebo absolvent Trenčianskej univerzity :-)
dusaj
dusaj píše:
Čtvrtek 28.11.2013 12:12
Pán Smatana,volil som Vás.Ak by som toto vedel,nestalo by sa tak.Je to pod úroveň.A dodávam,že primátpra som nevolil ani voliť nebudem.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 28.11.2013 20:08
Pán dusaj, základná otázka neznie, či je ten leták pod úroveň Vašu alebo moju, ale či je pod úroveň voličov Karola Janasa.
Máte pocit, že by bolo vhodnejšie posielať im niekoľkostránkové analýzy alebo brilantné eseje?
Anonym píše:
Středa 05.02.2014 10:31
na uvod chcem povedat, na tych letakoch som sa pobavil :), predsalen si myslim, ze boli troska ... na oslovenie ludi, ktori volia pana primatora, (az sa mi ziada spojit si primata s primatorom ,lebo volicov tak slepo doverujucich a dookola tolerujucich to co v meste (ne)robi vyclenit iba do oznacenia clovek asi nejde) by ste skor mal na tej tlacovej besede venovat par minur prekladu do posunkovej reci opic.gorila rezonovala celym slovenskom a v PB je asi rezervaci, kde sa chrania tieto zivocichy a nasim volicom sa ich dari uspesne rozmnozovat. je hamba ak sa clovek, ktory ma minimalne 10 funkcii, tvari ze je to normalne a este aj ze ich plnohodnotne stiha plnit. kazdy predsa vie, ked niekam kandiduje ze z funkcie o ktoru sa uchadza ,vyplyvaju urcite zavazky a mal dobre zvazit coho sa do buducna vzda. ked sa mu to nepaci, je tu tiez riesenie, nekandidovat a v klude sa venovat zvysnym funkciam. obraz mesta hovori sam za seba na kolko % sa mu pan primator venuje. K tomu snad ani nemusim nic via pisat.
Anonym píše:
Čtvrtek 28.11.2013 20:37
Facinuje ma ako ľudia keď na niekoho pravdivé a overiteľné fakty vrhajú zlé svetlo tak to označia za ohováranie. Páni (a dámy) prebuďte sa - ohováranie je to, keď sa šíria klamstvá. Pravda, aj keď nelichotivá, ohováraním nie je. Lenže považskobystrické ovce obrátia svoju nevôľu namiesto toho kto nemorálne koná, na toho kto na to upozorňuje alebo kritizuje. Nevadí, že sa deje niečo zlé, hlavne nech sa o tom nehovorí. Socializmus v hlavách stále pretrváva.
neuveriteľné
neuveriteľné píše:
Čtvrtek 28.11.2013 20:46
Neuvieriteľné... z niektorých názorov nemôžem... sa tu pohoršujú že letáčik nebol celkom slniečkový.... že Janasovi možno pokazil náladu...žee jeho detičkám sa to nepáčilo... že slušný pionier také letáčiky nerobí a vôbec je to tak trošku kakané...
lenže ten smerácky zákerák neváha ľuďom vybavovať aby boli vyhodení zo zamestnania... spýtajte sa jeho smeráckeho kolegu Jozefa Smatanu aké intrigy proti nemu Janas robil... na podnikateľov ten podrazák bežne robieva nátlak... aby zastrašil ľudí čo idú proti nemu...spriahol sa zo špinami čo vykrádajú mesto.... celý úraad a Kardošovci len na jeho kampaň robí.. a tu sa rieši či bol letáčik vkusný??? no tak choďte a dajte dolu Janasa tým že prídete na mestké= zastupiteľstvo a príhláste sa a oni vám nedajú slovo!!!
Anonym píše:
Čtvrtek 28.11.2013 20:48
smatana len nastavil nenazranemu janasovi zrkadlo a ten sa teraz hneva ze ma krivu hubu
Anonym píše:
Úterý 03.12.2013 21:38
Pán Smatana,nabuduce ak budete potrebovat poroznášat nejaké letáky,ja sa prihlásim a ani 25 policajtov ma nezastaví,aby som ich poroznášal, som už na dochodku a preto sa nebojím n i k o h o,ani smerákov,to bolo kritiky konkretne Janasa na Lackoviča,asi stratil pamat,ak treba možem mu pripomenut,čo vyvádzal v prvej rade v zasadačke.
odbojar
odbojar píše:
Sobota 07.12.2013 20:30
Tak som počul ,že PB navštívil Mr.Fico ,tí čo s ním boli by mohi referovať ,čo sa v PB zlepší ,bo si myslim že totok je pre nás veľmo významné a svojim spôsobom určite prínosnom pre naše mesto no dajte!!!
 
Anonym píše:
Pátek 07.02.2014 09:07
Len nerozumiem prečo tak Smatana klesol,keď spolupracuje s Jancom
Anonym píše:
Pátek 07.02.2014 11:37
kvôli prachom
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pátek 07.02.2014 20:12
Že sa sami sebe nehnusíte, takto verejne a vedome klamať.
Anonym píše:
Neděle 09.02.2014 17:18
Pan Smatana. Nenechajte sa vytocit klamstvami a ohovaranim ocividne pochadzajucich od volicov superprimata.
Anonym píše:
Sobota 08.02.2014 17:19
ale my to vieme,je to verejné tajomstvo.A rozumieme aj vášmu strachu pred ohlásením kampane na post primátora, keď sa bude vaše meno spájať s podvodníkom najhrubšieho zrna. Tak neklamte vy pán spravodlivý a transparentný.
Anonym píše:
Sobota 08.02.2014 17:25
A nie je ten pán členom SMER-SD v Považskej Bystrici? Tak to sa bude jeho meno spájať aj s pánom Karolom Janasom, predsedom okresnej organizácie SMER-SD :-)))))
Anonym píše:
Sobota 08.02.2014 17:41
Vraj sa snažil ešte v roku 2010, kedy sa mal stať riaditeľom kancelárie primátora.Teraz sa snaží s Mgr. Smatanom.
Anonym píše:
Sobota 08.02.2014 19:21
Pindy neinformovaného táraja. Janco BOL prednostom mestského úradu za Adameho, kým ho nevymenil ing. Novák.
Anonym píše:
Neděle 09.02.2014 19:01
Bol bol, tiež kolaboroval s Janasom, no keď ho odkopol,skúša to so Smatanom. Je to pekná dvojka.

« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359