Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Kto by už nevolil Lackoviča?

Kto by už nevolil Lackoviča?

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Neděle 03.05.2009 12:54 OTVORENE.SK
[2006-03-29] (KOMENTÁRE) Na margo rozhovoru primátora Považskej Bystrice Ľuboša Lackoviča, ktorý poskytol redaktorke Považskobystrických noviniek v marci 2006.
Medzi žiakmi a študentmi je veľmi obľúbeným žánrom "stručný prehľad literárneho diela". Objemný epos sa dokáže scvrknúť na jednu stranu v zošite. Pokúsme sa takýmto spôsobom spracovať celostranový rozhovor v Považskobystrických novinkách zo dňa 28. marca 2006.

(Len pre mimoriadne neinformovaných čitateľov dodávame: redaktori Považskobystrických noviniek sú priamo zamestnancami mestského úradu, redaktorka teda robila rozhovor so svojím zamestnávateľom.)

Lackovičova kandidatúra do NR SR nie je nejaký odklon od komunálnej politiky, lebo pán primátor sa už vo vysokej politike pohybuje roky. Veď občas sedáva vedľa Mečiara (je podpredsedom HZDS) a dvakrát už v parlamente bol (náhradník za Kalmana, ktorý odstúpil).
Ani nápad, že by chcel byť poslancom kvôli finančným alebo mocenským výhodám! (Na isté výhody poslaneckej imunity sa redaktorka nepýtala.)
Dve funkcie (primátor a poslanec NR SR) by zvládol v pohode, lebo je pracovitý a vie si zorganizovať čas. Rozumného človeka predsa zaujíma odvedená práca, hlupák len závidí dva platy.
V parlamente chce lobovať za záujmy samosprávy a už má nachystaných veľa dobrých nápadov na nové zákony alebo ich zmeny, pretože štát presúva na mestá veľa kompetencií, ale málo peňazí.
Nebojí sa, že by počas úradných hodín obyvateľom mesta v primátorskej kancelárii chýbal, lebo všetky funkcie sú  vhodne rozdelené medzi kolektív zamestnancov úradu. 
Predpokladá, že sa do parlamentu dostane, lebo je na zvoliteľnom mieste, a zvýšila sa váha preferenčných hlasov. Ak dokážu Považskobystričania uvažovať chladnokrvne a racionálne, budú voliť HZDS a dajú Lackovičovi preferenčný hlas, lebo iba HZDS umiestnilo nejakého človeka z nášho regiónu na zvoliteľné miesto.

(Full verziu diela si môžete prečítať na webovej stránke mesta a odzálohovali sme ju aj na našom serveri OTVORENE.SK.)

Pre tých, ktorí rozhovory radšej počúvajú, lebo napríklad dobre nevidia na malé písmenká, nepochybne pripraví podobné interview aj TV MARIKA, podobne ako počas moratória pred voľbami do VÚC.

Kandidáti z ostatných politických strán, hláste sa v redakcii Považskobystrických noviniek o priestor na svoju kampaň! Alebo sa snáď bojíte, že vás odbijú s tým, že nie ste zvoliteľní, alebo že nie ste primátor nášho mesta, alebo vám rovno podajú poukážku na zaplatenie poplatku za inzerciu?
Vittore
Vittore píše:
Pondělí 25.06.2007 18:20

Ak niekto zlyhal v komunalnej politike, neprinalezi mu v ziadnom pripade robit politiku inu..., "Ani nápad, že by chcel byť poslancom kvôli finančným alebo mocenským výhodám! (Na isté výhody poslaneckej imunity sa redaktorka nepýtala.) Dve funkcie (primátor a poslanec NR SR) by zvládol v pohode, lebo je pracovitý a vie si zorganizovať čas."To snad ani nemoze dotucna redaktorka mysliet vazne..., absolutny nesuhlas!!!

uprimne... Safarenie za ery pana Lackovica, nemalo obdobu, cudujem sa obyvatelom Povazskej Bystrice ze neargumentovali skor, a ovela radikalnejsie, nechce sa mi tu vytahovat kauzy, okolo skupenia pozemkov ludmi blizkimi Lackovicovi, za ucelom neskorsieho predaja NDS, cez financne praktiky tunelovania, a rodinkarstva najvacsieho rangu,az vyslovne trapne bojkotovanie regulerne usporiadaneho demokratickeho zoskupenia v sucastnosti...

Clovek bez chrbtovej kosti, tunelar, klamar... to je len par invektiv, ktorymi oplyva byvaly Exprimator. Osobne poznam terajsieho primatora Mudr. Miroslava Adameho, cestny, slusny, s ochotou komunikovat, a hlavne s tuzbou nicit korupciu,i ked tento jav potrva este dalsiu genaraciu.Kazdopadne je tou spravnou osobou na poste, ktoremu prinalezi zodpovednost.

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359