Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Galéria ľudí, ktorí dokázali povedať NIE

Galéria ľudí, ktorí dokázali povedať NIE

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Pátek 27.07.2012 01:55
[2012-07-26] Jan Kvapil sa jedného dňa pozrel na mapu - územný plán severočeského mesta - a zistil, že desiatky domov majú byť podtunelované a ich cena znížená stavebnou uzáverou. Dnes tento pracovník Akadémie vied bojuje proti mestskej mafii, ktorá profituje na manipuláciách územného plánu, stavebných zakázkach a dotáciách. Študent právnickej fakulty v Plzni Martin Marek sa postavil nielen proti mafii vysokoškolských učiteľov, ktorí predávali diplomy, ale aj proti spolužiakom, ktorí sa báli, že ich vlastné tituly budú znehodnotené. Sám sa dobrovoľne vzdal titulu. Sochár Pavel Opočenský sa postavil na obranu obetí napadnutých skupinkou násilníkov, čím presmeroval útok na seba. V sebaobrane (vreckovým nožom sa bránil proti kovovej tyči) smrteľne zranil jedného z útočníkov. Hrozilo mu dlhoročné väzenie "za neprimeranú obranu", statočne sa však bránil aj na poli práva a dosiahol nielen svoju slobodu, ale aj zmenu zákona.
Galéria ľudí, ktorí dokázali povedať NIE

Jan Zahrádka prvýkrát povedal svoje NIE za heydrichiády

Príbehy takýchto ľudí zbiera webová stránka www.galerie-ne.cz. Jej mottom je veta "NIE z nás robí to, čím sme."

Prečo takáto stránka v dobe, kedy všetky príručky marketingovej komunikácie radia požívať iba pozitívne pojmy?

Autori projektu o svojom zámere napísali:

Vyjádřit zápor, odmítnutí, nesouhlas. Nedovolit, co jiní mají za samozřejmé, nemyslet v běžných pojmech, nechtít, po čem ostatní touží, nejít předem danou cestou, nepřitakat tupě, nerozhodovat se bez užití kritického rozumu, nepodvolit se, neohnout, nenechat se zlomit, nepřidat se, nevybrat si jednodušší cestu, neuhýbat.

 Říci: NE!

 Nemusí znamenat negaci, může být nositelem kladného náboje. Může být projevem pevného přesvědčení, charakteru, víry a sebevědomí. Může posílit, poposunout, otevřít jiné cesty, oklepat balast a nánosy konvence. Stačí v sobě nalézt odvahu. Nebo jen prostě nemoci jinak. Být jediný a jedinečný. V daný okamžik na daném místě. V čemkoliv. Sám za sebe.

 Lidé, kteří řekli NE. Jsme jejich Galerie.

A aby stránka nebola len taká vážna, v spoločenskej rubrike sa nájde aj príbeh 17-ročnej finalistky superstar Gabriely Gunčíkovej, ktorá odmietla nafotiť akty, pretože sa chce živiť hudbou, a nie svojím telom.

Treba povedať, že projekt sponzoruje český pivovar BUDVAR, ktorý má vlastnú skúsenosť s tým, ako musel povedať NIE pokusom o ovládnutie firmy privatizérmi, alebo tlakom na odpredaj značky.

Možno sa tým blýska aj na lepšie časy v reklame. Pretože pivovar v rámci reklamnej kampane investoval do výroby dokumentárnych filmoch o významných historických osobnostiach, ktoré dokázali povedať NIE (napríklad okupácii nacistickej i sovietskej).

Vítaná zmena, v porovnaní so všetkými tými prsatými čašníčkami, šialenými fanúšikmi, alebo pseudochlapmi, variacimi guláš jednou rukou, ktorými sa hemžia reklamy na pivo.

Analýza tejto kampane na stránke mediaguru.cz: http://www.mediaguru.cz/2012/04/budvar-rika-svou-novou-kampani-ne/

 

 

 

 

Anonym píše:
Pátek 27.07.2012 08:34
Ach jaj - veru jaj, kto nekradne okráda svoju rodinu!

Bojovať proti mestskej a obecnej mafii, ktorá profituje na manipuláciách územného plánu, stavebných zákazkách a dotáciách?

Povedali mnohý že pôjdu snami a teraz profitujú aj oni.


Byť čestný sa dnes nenosí !!!

Anonym píše:
Pátek 27.07.2012 22:57
Vladimír Pavlík · Najlepší komentátor · Povazska Bystrica
Organizovaní zločinci, zlodeji a parazitní darmožráči z ponovembrových vlád a parlamentov!!! Prdeľ si choďte robiť zo seba samých a nie z občanov Slovenska!!! Ak Vám to ešte nikto nepovedal, tak štátny rozpočet je už vtedy v troskách, keď korupcia a daňové úniky nás ročne oberú o cca 7 miliárd korún - a mne sa tlačí na jazyk takáto otázka: aké hovädá a kravy to v skutočnosti riadia tento štát? Keď sa vyberie menej o 300l miliónov euro na daniach, aký je to rozdiel oproti tým SIEDMYM miliardám, ktoré každoročne rozkradnú kadejaké kreatúry z vysokej politiky, finančných skupín, verejným obstarávaním... Majstro Kažimír - čo tak, keby sa buchli po vreckách všetci tí mečiarovskí arcizlodeji a tunelári, toho času podporujúci a parazitujúci na Smere, ktorých ešte ekonomický tupohlavec a ekonomický zločinec Ivan Mikloš odmenil zlatými padákmi? A následky zlodejín potom preniesol na radových občanov - a arcizlodeji a tunelári v pohode užívajú nakradnuté. Tak vidíte, pán Fico, tak Vás to už dobehlo a ja sa veľmi teším na Vašu pondeľnajšiu tlačovku - ako budete chcieť tie chýbajúce milióny nahradiť. Teraz sa ukážte ako SVOJPRÁVNY premiér a Slovák - a povedzte konkrétnym arcizlodejom ktorí z Vás urobili bieleho koníka, že MUSIA UKRADNÚŤ o 300-500 miliónov menej. A odkaz pre opozíciu: prestaňte sa hrať na ľudomilov a záchrancov, lebo sa aj Vy v tejto špine veziete.
Anonym píše:
Sobota 28.07.2012 08:21
Dobrý článok a pravdivý !!
Anonym píše:
Pondělí 30.07.2012 10:22
Platy Slovákov sú na úrovni banánovej republiky. Ale taká bananová republika ako je Brazilia, ktoru nám prezentujú ako jednu z najchudobnejších krajín v latinskej Amerike, za 2 roky poriada MS vo futbale, postaví desiatky nových štadionov. U nás však bohužiaĺ doteraz nepostavil štát ani sponzor žiadny a ani dlho nepostaví. Za 4 roky Brazília zasa usporiada Olympijské hry, opať musia postaviť desiatky nových štadionov takže majú aj na MS aj na Olympiádu a my kde nás vláda prezentuje ako štuku európskej únie nemáme nič. Neskutočné, všetko vláda tzv. štát prehajdáka, otras. Vieme, vôbec, že za všetkým stojí tzv. štát a vláda, ktorá 20 rokov zdiera občanov a nemá aj tak na nič, ani na platy ani na športoviská, hlavne, že uťahujeme a uťahujeme, požičiavame naďalej bohatším a bohatým. Dokedy ???

Anonym píše:
Pondělí 30.07.2012 10:39
Je to hanba, svetská aj cirkevná...Slováci sú hrdý národ, s holou riťou ale hrdý...

Anonym píše:
Pondělí 30.07.2012 18:05
S holou riťou a predposratí,nie hrdý.Francúz neverí,že to,čo on za mesiac prejazdí na benzíne,Slovákovi stačí na život pri rovnakých cenách.Ak by mu zobrali len jeden platený sviatok,tak celé Francúzsko stojí a štrajkuje.Slovákom zoberú dva a polovica národa sa teší.Divný to národ.
Anonym píše:
Pondělí 30.07.2012 18:14
A čo ste si mysleli, keď sme vstupovali do EÚ, NATO, eurozóny, Šengenu...Keď ste s veľkou radosťou šľapali peši cestu do Rakús s kúskom ostnatého drôtu vo vrecku, že západniari nás s otvorenou náručou príjmu medzi seba, vrecká nám budú pravidelne plniť euráčmi atď.?
Každá sranda niečo stojí. Mať samostatný štát a vojakov podriadených NATO, platiť peniazmi, ktoré zarábame u nadnárodných korporácii a vydávanú z vôle Bruselu, nemať vlastné hranice s vlastnými pravidlami, národný parlament, ktorý je podriadený Bruselu,...Čo mám ešte pripomenúť, aby bolo jasné, že sa na suverénny štát iba hráme?

Anonym píše:
Čtvrtek 02.08.2012 22:34
Takto to treba robiť

Exšéfka Fondu národného majetku Anna Bubeníková je jednou z troch členiek komisie, ktorú vytvorila Európska komisia, Európska centrálna banka a Medzinárodný menový fond. Má poradiť Grékom, ako predať štátny majetok a splatiť tak dlhy.

Kam to tato Gorila dotiahla?

A potom že GORILA je len na Slovensku!!!


Nie čestnosť a spravodlivosť ale chamtivosť.

Anonym píše:
Pátek 03.08.2012 16:32
???????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://aktualne.atlas.sk/[…]/


Anonym píše:
Pátek 03.08.2012 16:36
Anonym píše:
Neděle 05.08.2012 20:32
aj v Považskej je gorila v nikej hale
Anonym píše:
Neděle 05.08.2012 19:27
...............ja si myslím, že prevažná väčšina politikov , od 89. roku keby mali trochu hanby, by už z politiky odstúpilka. V tzv. DEMOKRATICKOM A PRÁVNOM štáte, čo SR zjavne NIE JE, po tejto zlodejine, nie storočia, ale tisícročia , by sa im určite malo nájť miesto na sedenie, nie v parlamente, ale v base.!!! To by však, Slovensko muselo byť právny štát, nie štát, ktorý chová vo svojom najvyššom orgáne zlodejov a podvodníkov, krorí si na to schvaľujú aj zákony !!! Z tými miliardami, čo politici tzv. zákonne nakradli, by Slovensko prekvitalo inak. Preto vyjadrujem všetkým zúčastneným na tomto rozkrádaní, HANBITE SA!!! Nenažranci a nezabudnite si to zobrať na druhý svet, lebo v tomto živote to aj tak neminiete :-D!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonym píše:
Pondělí 06.08.2012 12:07

Figeľ: KDH

To, že titul PhD. dostal napriek nedostatkom, priznal aj rektor súkromnej Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety a Figeľov oponent Vladimír Krčméry. Rovnako to potvrdila aj šéfka služobnej komisie Alžbeta Mrázová. Rolu v rozhodovaní mala zohrať jeho funkcia eurokomisára.
Anonym píše:
Pondělí 06.08.2012 20:45
Nakopať do Riti oboch opnentov a aj im zobrať ich tituly ! Asi k ním prišli tak ako ho dali aj Figliarovi, preto im nevadilo, že sa nejedná o žiadnú odbornosť!!
Anonym píše:
Pondělí 06.08.2012 20:46
Nakopať do Riti oboch opnentov a aj im zobrať ich tituly ! Asi k ním prišli tak ako ho dali aj Figliarovi, preto im nevadilo, že sa nejedná o žiadnú odbornosť!!
Anonym píše:
Středa 08.08.2012 18:07


 Vrcholom terajšej protinemeckej kampane v Taliansku bol podľa FAZ piatkový titulný článok denníka Il Giornale nazvaný Štvrtá ríša, ktorým denník spoluvlastnený bratom bývalého premiéra Silvia Berlusconiho odkazoval na hitlerovskú takzvanú Tretiu ríšu. "Ani po druhej svetovej vojne s miliónmi mŕtvych nemajú Nemci stále dosť," usúdil v ňom šéfredaktor Alessandro Sallusti.

"Teraz sa vrátili, ale nie s kanónmi, ale s eurom. Nemci ho považujú za svoju vec, my musíme všetko prijať a podriadiť sa novému cisárovi menom Angela Merkelová, ktorá nám chce teraz rozkazovať aj doma," napísal Il Giornale v narážke na tlak Berlína voči dlhovou krízou postihnutým krajinám eurozóny.

Anonym píše:
Středa 08.08.2012 18:30


Krajina Celkový ext dlh % HDP Dlh na obyvateľa USD

1. Irsko 1382% HDP jeden obyv dlží 566 756 USD
2. Veľ Británia 413 146 953
3. Švajčiarsko 402 171 528
4. Holandsko 376 152 380
5. Belgicko 336 127 197
6. Dánsko 310 113 826
7. Švédsko 282 110 479
8. Fínsko 272 96 197
9. Rakúsko 261 105 616
10. Nórsko 251 137 476
11. Honkong 250 115 612
12. Francúzko 250 83 781
13. Portugalsko 224 51 572
14. Nemecko 185 51 572
15. Grécko 182 53 984
16. Španielsko 179 60 614
17. Taliansko 147 44 760
18. Austrália 139 57 614
19. Maďarsko 120 22 739
20. USA 101 48 258


Anonym píše:
Pátek 10.08.2012 06:33
To nie je iba o Figeľovi, ale o súkromných školách v celku. Po 89 r. vznikajú ako huby po daždi, chrlia "odborníkov" na všetko, samozrejme diplomy dávajú za peniaze - nie vedomosti. Rektori si privyrábajú už na príjmačkch, profesori súčasne prednášajú i na piatich VŠ kvôli príjmom a kvalita absolventov je kdesi na úrovni strednej školy.
Teraz máme manažérov, ktorí nám vytvárajú krachujúce firmy, agentov na teplú vodu, finančných poradcov, sociológov na obhajobu neprispôsobivých občanov, duchovných otcov na vymývanie mozgov a tiež klientov úradov práce.

Anonym píše:
Pátek 10.08.2012 07:43
Ukážkovým novotvarom súčasného slovenského školstva je vraj nejaký Docent,peadr,Károľ Janas,phd.
Nezabudol som tam ešte niečo?
Anonym píše:
Pátek 24.08.2012 11:49
... z množstva príspevkov od diskutujúcich k tejto téme, ako i ich zamerania nie je možné nevšimnúť si, ako obyčajní občania Slovenska fandia Maďarskej justícii a je cítiť nesmiernu nedôveru v Slovenskú justíciu za ktorú sa ja osobne v tomto zrkadle neskutočne hanbím ... u nás by niečo takéto, ako zobrať do väzby dcéru zbohatlíka a zlodeja nebolo možné ...
Anonym píše:
Pondělí 27.08.2012 06:28
 "Všetko naznačuje tomu, že slovenskí politici na čele s vládou Róberta Fica nemajú záujem o vyšetrenie kauzy Gorila. V kauze nebol dodnes nikto obvinený aj napriek 60-tisíc stranovému vyšetrovaciemu materiálu. Ukážme im preto, že nedopustíme jej zametenie pod koberec," napísali organizátori z hnutia Generácia ´89 na sociálnej sieti. Účasť zatiaľ hlási zhruba stovka ľudí.

"Protest proti vývoju v kauze Gorila" naplánovali na 9. septembra o 16. hodine, ohláseným miestom je Námestie SNP v Bratislave. Z Námestia SNP plánujú demonštranti pochodovať pred prezidentský palác a k budove parlamentu.

Anonym píše:
Pondělí 27.08.2012 10:57
O akej kvalite to hovoríme, keď primátor 40tisícového mesta popri tom ešte učí na dvoch vysokých školách, a pokukuje po fleku v správnej rade Ústavu pamäti národa?
Anonym píše:
Pondělí 27.08.2012 18:13
Náš multihybridný docentúrsky talent, otitulovaný našim skvostným univerzitným školstvom a alma mater v Trenčine a Trnave, pokukuje po všličom.
Keďž nedoríástol a nedorastie za poslanca, berie gde sa dá. A v správnej rade Ústavu pamäti národa sa dostane ku dobrým spysom, cez ktoré bude držac za gule a dojic ešte všelijaké bonzácke kubolínske mogoňské kreatúry.
Anonym píše:
Sobota 01.09.2012 08:23
Viem že to bolo najhoršie čo mohli urobiť komunisti, aby pozvali vojsko na upokojenie demokratizujúcej situácie u nás, ale čo urobila vláda pred vstupom nemeckých vojsk ?Vzdali sa bez boja aj keď obyčajni ludia chceli brániť svoju vlasť, tiež to nebolo košer však odporný a nijak známy politik, alebo iny ritolez, to čo teraz robi nejaky nicnerobenko aby zaujal ma serie, lebo Vasilij ma 95 rokov čo mu už ubliži?Prečo si sa vtedy neangažoval ked si mal aspoň viac ako 15 rokov už si mohol mať svoj názor, alebo tiež len niekomu plniš prianie drbko? Jaro z PB.
Anonym píše:
Pondělí 10.09.2012 14:37


LAGOS - Bývalý ghanský futbalový reprezentant Richard Kingson vyhlásil, že mu pred zápasom s Českou republikou na majstrovstvách sveta 2006 ktosi ponúkol 300-tisíc dolárov (aktuálne asi 236 000 eur) za to, že zariadi, aby Česi vyhrali 2:0. Gólman však ponuku odmietol a 2:0 vyhrali Ghančania, ktorí potom prešli do osemfinále turnaja, zatiaľ čo Česi vypadli v skupine.http://sportky.topky.sk/c/9[…]-300-000-za-prehru-s-ceskom


Anonym píše:
Úterý 11.09.2012 07:24
na sídlisku Rozkvet sa zoskupuje nové cigánske geto ako na Luníku tak ich tam pribúda.
Karolko vďaka Ti, že si na nám postaral o kľudný život. Už začínajú pekne riadiť.
Anonym píše:
Úterý 11.09.2012 21:44
čo s tým má Janas? Na minulom zastupitelstve sa dušoval, že je to fáma.
Anonym píše:
Středa 12.09.2012 07:32
Cigáni začínajú na Rozkvete riadiť? To ako upratovať? Alebo to začali riadiť miesto Janasa? Alebo je to len blbý čechizmus od slova "řádit"? Veď máme také krásne vlastné výrazy, napr. "vyčínať". Už som si viackrát všimol, že slováci majú tendenciu preberať české výrazy. V poslednom čase napr. neumelý od českého slova "neumělý". V tomto prípade si ľudia neuvedomujú, že toto české slovo nie je odvodené od slova umelý - neumelý, ale od slova "umět" - čiže vedieť.
Anonym píše:
Středa 12.09.2012 11:53
Ty inteligentny curak, tu niekto pise tom, ze ma s tou chamradou problemy ak ti to nedoslo a je uplne jedno ake slovicko pouzil...na tie tvoje premudrele bezvyznamne taraniny nie je nikto zvedavy...
Najprv si vytvorili geto v Kolonii, teraz na Rozkvete, roztahuju sa a chlastaju pred Centrumom ale pritom nikto, vobec nikto s tym nic nerobi...
Anonym píše:
Středa 12.09.2012 12:34
Inteligentný čurák býva v kolónii a tiež má s chamraďou problémy.

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359