Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Exprimátor Lackovič v ITV naznačil, že za reláciou Paľba je súčasný primátor Adame

Exprimátor Lackovič v ITV naznačil, že za reláciou Paľba je súčasný primátor Adame

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Sobota 05.09.2009 16:00
[2008] Televízia ITV (premenovaná TV Marika) vysiela reláciu s názvom "Čo nebolo povedané". Vystupuje v nej Ľuboš Lackovič a reaguje na Paľbu, ktorú odvysielala TV Markíza minulý týždeň.

O čom hovorila relácia Paľba?

 

Venuje sa kauze novinárky Jany Teleki, ktorá svojho času napísala do novín Aspekt satirickú básničku o bývalom primátorovi Lackovičovi, o tom ako šafári s mestským majetkom (šlo najmä o kauzu Povbyt). Následne bola dlhé roky vyšetrovaná, a vyšetrovanie sa opätovne obnovilo aj po jeho odložení, čo je podľa ústavného právnika Radovana Procházku v rozpore so zákonom.

V relácii sa vyjadruje aj prezident policajného zboru Ján Packa, ktorý hovorí, že ak sa niekde spojí sudca, prokurátor a policajt, tak vznikne doslova začarovaný kruh. Relácia vyznieva tak, že v Považskej Bystrici došlo práve k takémuto spojeniu, pričom sudkyňou bola sestra Ľuboša Lackoviča JUDr. Loduhová a prokurátorom Tibor Abaffy. "Tretím do mariáša", teda policajtom, mal byť vyšetrovateľ Michalec, v súčasnosti primátor Púchova.

Na záver redaktor avizuje, že téme kriminálnych prevodov majetku za bývalého vedenia mesta sa bude venovať samostatná relácia, a stopy vedú k "mocným mužom stredného Považia".

 

 

Ľuboš Lackovič na ITV povedal:

 

"Myslím si, že pani Telekiová je v tomto prípade iba prostriedok a tie motívy treba hľadať inde u iných, a

ja by som aj touto cestou chcel odkázať pánovi Adamemu a ľudí okolo neho že prekročili sa isté medze ktoré platia aj pre politiku a ja v tomto smere hodlám z toho vyvodiť svoje závery."

 

/.../

 

"Kedysi keď Vladimír Palko prehlásil, že Markíza používa... alebo kope za mafiu, nikdy som netušil, že sa to bude dotýkať aj mňa samotného. Teraz som si to odskúšal na vlastnej koži a už viem, o čom hovoril."

 

/.../

 

"No pokračovanie určite bude, pretože ja som už podpísal plné moci pre advokátsku kanceláriu, ktorá ma bude zastupovať v krokoch nielen voči pani Telekiovej a TV Markíza, ale predpokladám že neskôr aj voči ľuďom, ktorí to celé zaplatili, lebo to nebolo zadarmo

, a pokiaľ ide o nejaké ďalšie kontakty s televíziou Markízou ak ma oslovia, tak ja budem mať podmienky za akých prebehnú, pretože to čo teraz predviedli, tak to je naozaj dno."

 

Podľa informácií PB.OTVORENE z dobrého zdroja už podanie na ochranu dobrého mena šlo aj z považskobystrického Okresného súdu.

 

Reláciu Paľba si môžete pozrieť na tejto adrese:

http://beta.markiza.sk/video/tv-archiv/palba/11354

 

Je to druhý príspevok, zhruba v polovici videosúboru.

 

Rozhovor s Ľubošom Lackovičom si môžete prezrieť alebo stiahnuť na tejto adrese:

http://www.i-televizia.sk/noviny_prispevky/lackovic.wmv
Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 22.05.2008 00:11

S úsmevom na som si pozrela reláciu," Čo nebbolo povedané!" Trochu som bola prekvapená z toho, že pán primátor ma označil ako prostriedok. Preto sa vyjadrím: Či bude pojednávanie alebo nebude, s reportážou odvysielanou v televízii Markíza tento termín nemá absolútne nič spoločné, termínov a pojednávaní bolo a bude. Vyjadrím sa preto k súdnym pojednávaniam a klamstvám ku ktorým sa vážený poškodení museli uchýliť. Skutočne v živote som nevidela nikoho tak bravúrne klamať. V reportáži odznelo niekoľko klamstiev avšak nie z úst mojich, či pána Pasiara. JUDr. Loduhová - ja som svoj podnet podala, rozhodne súd - pani JUDr. Loduhová svoj podnet na trestné stíhanie nepodala ani v prvom konaní vedenom Ing. Gadušom ani v druhhom konaní vedenom Mgr. Michalcom, čiže viedli konanie bez trestného oznámenia - v spise sa nechádza. K Ing. Lackovičovi snáď len toľko mal by si prečítať obžalobu - súdia ma pre útok na verejného činiteľa v súbehu s trestným činom ohovárania. Paragraf útok na verejného činiteľa je niekoľko rokov zrušený, nakoľko bol v rozpore s ľudskými právami a súbeh s trestným činom ohovárania vylúčený. S údajným skutkom sa ešte v roku 1999 vysporiadal vyšetrovateľ Ing. Gaduš, keď uznesenie o obvinení zrušil celé. Keďže vážení poškodení, nepodali sťažnosť a ani generálny prokurátor nerozhodol o obnove konania v tejto veci sa deväť rokov koná protizákonne a protiústavne. Verím tomu, že tato reportáž vyviedla z rovnováhy minimálne prokurátorov a sudcov Trenčianskeho kraja, nakoľko absolvent 2 - semestra práva má dostatok vedomostí, aby vedel posúdiť kedy je konanie právoplatne zastavené. V tomto konaní sa ich zaprezentovalo požehnene. Pán JUDr. Procházka je uznávaný expert na ústavné právo a skôr ako bola reportáž odvysielaná k veci sa vyjadrilo niekoľko ústavných právnikov, dlhoročných sudcov a prokurátorov, ktorí nechápavo krútili hlavami a tvrdili, že s takouto vecou sa v praxi nestretli. Túto reportáž nikto neplatil ani mne ani pánovi Pasiarovi. Pána Adameho poznám iba z predvolebných bilboardov.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 22.05.2008 00:44

čo tvrdíte v tejto Public Relation akcii .Už z Vašej výpovede na súde som zistil že klamete a teraz v tejto relácii Ste to zopakovali- teda to nie je náhoda.Tvrdíte, že sme sa stretli iba raz, keď som od Vás chcel ručenie na úver ku kúpe budovy Agrosany? Na túto budvu si uplatnila záložné právo v roku 1992 bývalá Poľnobanka.Začiatkom roku 1993 mi ponúkli túto budovu aj s úverom na financovanie ktorý bol ručený záložným právom z tejto budovy. Listiny podpísané riaditeľom banky Doc. Ing. Pósom a jeho zástupcom JUDr. Theisom mám práve pred sebou. V tej dobe Ste možno ani nevedeli, že budete kandidovať za primátora. V dobe, keď Ste sa tým primátorom stali som už rokoval o odstúpení z kúpnej zmluvy , lebo budova bola poškodená a v tej dobe z vlastných zdrojov som preinvostoval do opravy viac než 5 mil.SK. Od zmluvy som odstúpil a banka mi vrátila moje vlastné peniaze. Ale jedenkrát sme sa skutočne stretli- keď som Vám ako vydavateľ Aspektu doniesol všetky názory občanov k využitiu centrálnej mestskej zóny v podobe návrhov, z ktorých čitatelia vybrali hlasovaním a my sme vížaza odmenili 30 tisícami.Inak sme sa skutočne nestretli.Príbeh o tom, že kvôli neposktnutej garancii som na Vás útočil Ste si vymysleli-nepamätám si žiadny čláok až do prípadu Orlovské ihriská v roku 1998 , ktorý ale bol plne objektívny a skutočne kritický. Nuž a na rozdiel od Vás ma tieto Vaše výmysli a lži nepoškodia, lebo všetci majú zaradené v Považskej Bystrici Flinstonovcov, Povbyt , Tri veže a ďalšie siamské prepojenia rozpočtu mesta s netransparentnými ekonomickými aktivitami o ktorých sa voľakedy iba šuškalo a teraz sa nahlas hovorí a píše.Preto iba zduplujem to na čo manželka reagovala v predošlom, že Paľba bola o básničke čo ťala do živého a o ktorej bolo v tomto duchu ešte v roku 1999 právoplatne rozhodnuté so záverom, že ani útok na verejného činiteľa a ani ohováranie sa nestali- samostatne, ani v súbehu. Miesto teatralného prejavu v loajálnej televízii poraďte občanom Považskej Bystrice, akým poctivým postupom sa môžu stať spolumajiteľom nejakej firmy do ktorej Mesto vkladalo majetok , keď sa to Vašej pani manželke poradilo tak krátko po Vašom doprimátorovaní...Alebo takúto otázku Vám v i-televizii /alias TV Marika/ nepoložili? Teleki Gabriel. PS: Ďakujem priateľom za upozornenie k tejto diskusii a k linkom ku kauzám ktoré Mesto vedie.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 22.05.2008 12:57

Keby že sme p. Telekyho tu v PB nepoznali, tak ho snáď aj poľutujeme. Ale trochu si pamatáme aj to jeho tiež-podnikanie, neplatenie faktúr za tovar, odvodov za zamestnacov, atd... Trošku nevhodný príklad bojovníka za spravodlivosť.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 22.05.2008 14:15

Pane alebo Pani - keď Vám vadí to že za Vás to robí niekto iný.Zrejme sa Vám bude dariť lepšie. Tiežpodnikajte tak, že budete používať svoje meno. rizkovať vlastný majetok, dávať zamestnancom pôžičky a zverovať im majetok firmy - a potom v prvej možnej chvíli sa Vám rozutekajú a začnú si podnikať s tým čo si odniesli.Každá firma má svoju bilanciu a teda aj svoje pohľadávky.Kde boli tí zamestnanci ktorím nezáležalo ani na tom aby firma mala späť svoje peniaze v dobe keď sa firme darilo? Teraz sú vo svojich firmách , alebo u konkurencie ale nikto z nich pod svojim menom nepodniká. Nedoprajem nikomu, aby jeho podnikanie zlikvidovala konkurzná mafia ako mne a v zápätí po zrušení konkurzu mu zostala vyrabovaná firma o ktorú sa uchádza skupina ľudí na čele s hovorcom- prokurátorom. Vy by Ste s tým vedeli niečo robiť? Veď poraďte . Mne aj ostatným. Mimochodom - ešte stále sa prešetruje prečo , kedy a ako vznikli tzv. nedoplatky o ktorých hovoríte a prečo nie sú uhradené z predaných firemných budôv. Dnes môže podnikať aj sprostý , len nesmie trčať z radu aby mu nikto nezačal závidieť...Nuž a ako vidieť sú aj takí znalci, ktorí ani moje meno nevedia napísať, ale inak sú veci znalí. Teleki Gabriel PS: Možno že nie všetko sa mi podarilo, že mal som aj smolu, alebo jednoducho som mohol aj ja nesprávne rozhodnúť v podnikaní, alebo urobiť inú chybu.To patrí k životu.Ale na rozdiel od mnohých tunelárov, tichých spoločníkov a nastrčených podnikateľov a politické bábky som všetko robil pod svojim menom a nemal dôvod sa skrývať. Skúste to a budete vedieť zakrátko aká to je slasť a prečo musí človek veriť v takom prízemnom ideáli aká je spravodlivosť. PS2:Naozaj neviem na čo Ste reagovali-alebo čo si myslíte o kauzách okolo ktorých spravodlivosť prechádza práve takými výmyslami aké bolo tvrdenie p.Lackoviča o Agrosane. Skúste si pozrieť v reportáži Paľba tú časť, kde hovorí kotroloŕka mesta o Povbyte.Na to p.Lackovič nereagoval.Povbyt naozaj nebol môj majetok /(a do nejakej doby ani jeho rodiny !) a ja som oň ani občanov Považskej nepripravil. Viete aj na to reagovať? Inak mi v tejto veci neide o spravodlivosť , len o presnosť. A dúfam že v budúcnosti pôjde o presnosť aj v ostatných , ešte neotvorených kauzách lebo ani ja ani Vy ani iní občania sme nemali zverený majetok mesta aby ho spravovali. Pán Lackovič túto príležitosť mal a môže sa ho spýtať na čokoľvek a kdekoľvek každý ako dostál primátorského sľubu.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 22.05.2008 15:30

Ak ste si nevšimli p. Teleki, nikde som nepovedal, že Lackovič a jeho parta nesposobila tomuto mestu rozsiahle škody. Opak je pravdou. Ja som len povedal, že vy ste dosť nešťastný príklad bojovníka za spravodlivosť, a na tom nemienim nič meniť. Ale povžujem za dobre, keď sa voda číri.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Čtvrtek 22.05.2008 21:29

Ďakujem za reakciu. Aj ja si viem predstaviť bezstarostnejší život, ako roky sledovať, že za každým problémom stoja tí istí šudia s rovnakým scenárom a kosia čo trčí z rady.Niekedy je jednoduchšie pomôcť druhému ako sám sebe. Preto som založil v roku 1993 Aspekt a dúfal som, že bude kontrovať verejnej scéne. Keď sa v tom začalo dariť, tak do roka som tie noviny musel zrušiť.Nie kvôli cenzúre alebo autocenzúre, ale kvôli obavám a hrozbám, ktoré nastali. Nepotrebujem to ventilovať teraz ako reakciu na niektoré vyjadrenia, ale ten čas nastane. Kto by veril pred tromi rokmi, že o Povbyte sa bude hovoriť otvorene a nikoho neodstíhajú za ohováranie ak vysloví svoj názor? A tá doba prišla. Ja môžem odkázať všetkým, ktorí nevedia či sa oplatí čakať len to, že čas je naozaj liek na všetko a stačí len vydržať dlhšie ako ostatní.Teleki Gabriel

Anonymous User
Anonymous User píše:
Pátek 04.07.2008 09:40

Do pozornosti: zoznam dlžníkov Daňového úradu, Sociálnej poisťovne,, VZP, Úradu práce. Suma cez 10 milionov.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 24.05.2008 15:09

Dobre si pamatam ako pan Teleki jeho nenazranostou a neschopnostou polozil na hubu radio DCA.Radio by bolo prezilo a fungovalo dalej,keby sa im nestaral do programovej skladby,nebral peniaze z ich konta,nevzal im sluzobne auto,alebo keby platil elektriku a nemuseli by vysielat pomocou centraly umiestenej na dvore.Ale Teleki si nedal povedat,ze treba zaplatit za spotrebovanu elektricku energiu,on sa hned isiel sudit,i ked aj imbecilovi a debilovi bolo jasne ze nama sancu.A takto premudrele sa spraval aj v inych pripadoch a tak aj dopadol.Chvalabohu! Jeho povysenecke spravanie mi presne pripomina spravanie sa terajsich potentatov v nasom meste,nema im co vycitat,moze si s nimi podat ruky.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 24.05.2008 18:49

v dobrej spolupráci s niektorými zamestnancami rádia a nie ja, ako dobre informovaný tu uvádza.Podpisové a dispozičné práva k účtom spoločnosti mali výkonní riaditelia a nebol som odkázaný na peniaze z konta ani z pokladne-okrem tých peňazí ktorými som navýšil základné imanie som do rádia vložil viac než milión za dlhy ktoré narobili niektorí bývalí spoločníci. Na škodovke som nejazdil, vždy som jazdil na inej značke a firemné auto skončilo po havárii v servise.Rádi malo zaplatenú elektrinu a na elektrocentrálu vysielalo do rozhodnutia súdu, ktorý nariadil Miroslvaovi Dokupilovi elektrinu zapojiť.Za vydieranie v ktrom žiadal Dokupil 500 tisíc od rádia za nevykonané práce, zrozkradnutie majektu rádia v hodnote niekoľko miliónov a obmedzenie verejnoprospešného zariadenia som ešte v roku 1999 podal žaloby aj trestné oznámenia.Dokupil ale žije v čechách a ani ako obžalovaného ho na súd ešte nikto nepredviedol. Ako to dopadne po rokoch to už na osud rádia a spústu / aj šikovných a serióznych redaktorov/ už nemá vplyv - nakoniec je vidieť, kto z nich sa v brandži udržal a kto nie. Takúto zmes blbostí som počúval voľakedy iba od tích, ktorí z rádia dobrovoľne alebo nedobrovoľne odišli a je im ľúto za výhodami a dobre platené miesta ktoré tam mali.Aj "imbecilovi a debilovi je jasne" že presne tento výraz kto s obľubou používal a že to o čom píše sú bludy z počutia, lebo vtedy keď Dokupil úradoval už v rádiu nebol.Nebudem ho menovať, lebo pri jeho výške 164 cm a prudkosti by ho mohol šľak trafiť....Pozdravujem DCA-kov, ktorí si z rádia odniesli skúsenosti a dobré spomienky a nepotrebovali k tomu kradnúť ani know-how, ani logo pre svoje kšeftíky a ani kompletnú zbierku 3200 CD a technické vybavenie štúdii. Teleki.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 24.05.2008 20:20

Lackovič je truľo a aj teraz sa mýli. Primátor nemá mozgový potenciál na takúto reláciu aka bola realizovaná!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 24.05.2008 20:37

též myslím, skôr sa čineli vicespejbl s vicemáničkou

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 24.05.2008 23:13

Dno predviedoli Lackovič a Loduhová na súde . Lackovič, keď rozprával ako bol vyšetrovaný stavebným úradom a bankami, a daňovým úradom, ktorý ho vyšetroval tak že vykonal u Loduhu daňovú kontrolu a Loduhová, keď rozprávala o politickom vyšetrovaní vedenom Gadušom a o tom, ako dal oceniť jej dom. Samozrejme politické vyšetrovanie váženej sudkyne a oceňovanie nehnuteľsti sa nekonalo - -vypovedal neskôr Gaduš.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 24.05.2008 23:31

Je dobre, že podpísal plné moci právnikom, pretože Telekiovej podnety ako aj jeho na Telekiovú bude vyšetrovať polícia v Nitre, nie tá "jeho" v Považskej Bystrici.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 24.05.2008 23:34

Takého rozhádzaného Lackoviča som za tri volebné obdobia nevidel.

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 24.05.2008 23:39

kto je spejbl a vicemánička?

Anonymous User
Anonymous User píše:
Neděle 25.05.2008 20:07
  1. Smatana -prosím mohli by ste upozorniť vedenie mesta na tieto stránky? Možno by to prispelo k zlepšeniu ich práce. Taktiež by bolo dobre osvieteného primatora upozorniť na to, že tak ako zapaľoval vatru na Kohútke, aby si našiel trocha času a obdobným spôsom pochodil a pozapaľoval tie kopy trávy čo sú po meste. Tú chvíľu smradu by sa vydržalo a bol by väčší poriadok v meste, a nebolo by bordelu a smradu pri štadióne.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 25.05.2008 21:02
podrobnosti tu:

http://povazska-bystrica.otvorene.sk/Members/smatana/vedia-na-mestskom-urade-o-existencii-tejto-webovej-stranky
Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 31.05.2008 20:45

Možno vedia, ale je im to ukradnuté čo si o nich občania myslia. Nemajú záujem niečo vykonať pre P.B. a občanov tu bývajúcich !! Načo aj ?? Plat je istý a aj stará pravda je overená: Kto nič nerobí - nepokazí a teda nik sa nemusí bať že niečo nevyjde a mohol by byť kritizovaný !!!

Anonymous User
Anonymous User píše:
Sobota 07.06.2008 15:37

Pán Teleki, nepoznám Vás, ale veľmi dobre viem o čom hovoríte. Na Slovensku je najvačšia radosť škodoradosť. Slováci sú naozaj pracovití, najma keď môžu niekoho okradnúť a že ste dobrí na zamestnancov, to je v poriadku, veď Vás oni potrestajú. Dokupil myslím privatizoval hotel Maník, ktorý tak krásne chátra v centre mesta ako Laugarício v Trenčíne. Našim ľuďom chýba ctižiadosť niekým byť, všetci si myslia, že stačí niečo mať. Chýba nám elementárna ľudská kultúra...

« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359