Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Cirkus bude! Platiť za upratanie priestranstva

Cirkus bude! Platiť za upratanie priestranstva

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Středa 19.10.2011 21:59
[2011-10-19] Pred pár dňami sme uverejnili text občana Borisa Mada, ktorý bol nespokojný so stavom, v akom zanechal cirkus Medrano verejné priestranstvo v centre Považskej Bystrice. Aktuálna správa: "Na MsÚ sa po niekoľkých sťažnostiach od občanov rozhýbali a pracovníci úradu sa spojili s pani tlmočníčkou talianskeho cirkusu a informovali ju o probléme a keďže sú už v Bratislave, bez váhania dala súhlas na vystavenie faktúry za poupratovanie priestranstva, kde sa zdržiavali. Aspoň chodníky boli v piatok poobede očistené pracovníkmi technických služieb mesta."

Z e-mailu občana Borisa Mada:

"Ďakujem za odpoveď a záujem o problém. Ak môžem ešte doplniť informácie, ktoré som v posledných dňoch obdržal od poslancov v mestskom zastupiteĺstve, ktorí mali snahu reagovať a o problém sa zaújmať (najmä pán Tibor Fusko, ktorý prejavil naozaj značnú snahu o odpovede).

- uvedená parcela by mala byť podľa niektorých poslancov v súkromnom vlastníctve, ale v tomto sa rozchádzajú v informáciách, ďalší totiž tvrdia, že k prevodu vlastníctva nedošlo.
- na MsÚ sa po niekoľkých sťažnostiach od občanov rozhýbali a pracovníci úradu sa spojili s pani tlmočníčkou talianskeho cirkusu a informovali ju o probléme a keďže sú už v Bratislave, bez váhania dala súhlas na vystavenie faktúry za poupratovanie priestranstva, kde sa zdržiavali.
- aspoň chodníky boli v piatok poobede očistené pracovníkmi technických služieb mesta

Väčšinou sa mi ale od poslancov dostalo nasledujúcich odpovedí:
1. Zastupiteľstvo nerozhodovalo o mieste, kde bude cirkus. To by poslanci museli zasadať každý týždeń, keby sme sa mali zaoberať aj takýmito vecami.
2. Vás pravdepodobne ani cirkus ani kolotoče nezaujímajú, ale spomeńte si na svoje detstvo a radosť z týchto atrakcií. Doprajte ju aj našim najmenším
spoluobčanom a budte trochu tolerantný. Veď to nie je 365 dní v roku.
A ak dovolíte, pýtam sa Vás:
1. Prečo si myslíte, že niekto má dostať všimné? Ak máte dôkazy, tak ich predložte na Ms. úrade na prešetrenie, ináč je to len Vaša domnienka.
2. Aká je iná vyhovujúca lokalita v nášom meste pre umiestnenie cirkusu alebo kolotočov? Dajte návrh, ja ho predložím.

Je pravdou, že to "všimné" je dosť tvrdý termín, ale je to jedna z možností, prečo umiestniť cirkus tam, kde bol a prečo si klamať do vrecka - na Slovensku to tak stále funguje.
Pokiaľ ide o návrh inej lokality - myslím, že na úrade máme dosť pracovníkov platených práve zato, aby tieto otázky riešili. Možno ich platia mizerne, ale každopádne sú tam nato, aby riešili problémy mesta. Kde by sa mohli konať podobné akcie ani len netuším. Nemám dostatočné znalosti o pozemkoch mesta. Ako možné alternatívy ma napadajú miesta niekde pri autobusovej stanici v okolí futbalového štadióna (skôr nie, ale možnno je tam miesto), pozemky za sídliskom SNP v smere na Rajec, možno sa nejaká lúka nájde pri Rozkvete v lokalite Čiernych hájov. Ale príde mi nedôstojné zničiť jedinú zelenú plochu, ktorú máme v centre mesta. Myslím, že daná lokalita za Hypernovou by si zaslúžila revitalizáciu na plnohodnotné námestie slúžiace obyvateľom, nie ako "z núdze cnosť" plocha na všetko.

Ďakujem za odpoveď a záujem o problém.

Boris Mada

Súvislosti

Pôvodný článok:

http://povazska-bystrica.otvorene.sk/Members/redakcia/cirkus-a-co-po-nom-zostalo

Anonym píše:
Středa 19.10.2011 23:01
Niekedy stačí ak sa ozve jeden človek.
Vďaka pán Boris, aj za tých úradníkov ktorých prácu ste urobili.
Anonym píše:
Čtvrtek 20.10.2011 11:00
Ako úradnik z mesta ten by sa neozval a nenahánal cirkus ten by bol ticho. To až občan sa musel ozvať??
Čo robia uradnici na meste su slepý a su ticho,prečo asi ?!
Anonym píše:
Pátek 21.10.2011 05:51
Vy si vážne myslíte, že by to úradníci nechali tak a nič s tým nerobili?
Anonym píše:
Pátek 21.10.2011 07:20
Podľa správ to úradnici nechali tak a musel to riešiť občan , až na jeho podnet to riešli úradnici.
Anonym píše:
Pátek 21.10.2011 17:59
V tom prípade máte zlé správy.
Anonym píše:
Pátek 21.10.2011 20:53
Možno mám zlé správy lebo mesto tie správy nepodalo ale podal mi ich občan tu na otvorene.sk
Nebolo by od veci keby mesto na svojej stránke tieto veci hned zverejnovalo lebo ja sa viac dozviem o PB na otvorene.sk ako na stránke mesta.
ehm
ehm píše:
Středa 26.10.2011 23:17
ehm...
Anonym píše:
Čtvrtek 27.10.2011 09:51
Veru na stránke mesta nenajdem prúser MŠK tam je politicky nariadená cenzúra na stránke mesta.
Anonym píše:
Sobota 05.11.2011 20:10
a ktorý zamestnanec to mal v kompetencii????
Anonym píše:
Pátek 21.10.2011 13:55
Neviem, prečo, začo ďakovať občanovi Madovi, ktorému vadilo Dva dni neupravené priestranstvo po cirkuse. Za povšimnutie a medializáciu tu máme oveľa dôležitejšie miesta. Napríklad chodníky a schodištia na sídlisku, po ktorých denno denne chodíme a sú v dezolátnom stave a mesto nie je schopné z nich ani len odstrániť minuloročný zimný posyp, lebo...
Anonym píše:
Pátek 21.10.2011 17:13
tento princíp neznášam - "načo ďakovať niekomu, kto spasil kúsok, keď nespasil svet" . Prosto niekto na niečo poukáže a zrazu vylezie niekto iný, kto tvrdí, že prečo MADA nehovoril o schodoch....
Takže ak by sme nabudúce mali riešiť nejaký problém, je našou povinnosťou poukázať na všetky problémy mesta...
Anonym píše:
Pátek 21.10.2011 17:15
Za všimnutie a medializáciu tu máme dôležitejšie miesta ako cirkus a schody, čo s nedokončeným námestím a drahou MHD ? Prečo poukazujete na schody, keď máme väčšie problémy ?
Anonym píše:
Neděle 23.10.2011 13:57
Prečo poukazuješ na iných občanov, že poukazujú na problémy, ktoré štvú ich, a nie na problémy, ktoré štvú Teba?
Čo ti bráni napísať list na mesto, tak ako to urobil občan Mada?
Buď si lenivý, alebo neschopný, alebo zbabelý. Je aj nejaká iná možnosť?
Aha, je. Že si zakuklený úradník z mesta, ktorý chce presmerovať pozornosť zo svojho prúseru na iný.
Anonym píše:
Neděle 23.10.2011 20:22
Ja len zrovnávam dva podobné "problémy". V tom medializovanom vadili pánovi Madovi dva dni zablatené chodníky, čo podľa mňa nie je problémom oproti stavu mnou spomínaných schodov. A snažím sa o to, aby sa dali do poriadku, preto je ukončený môj predchádzajúci príspevok slovkom "lebo..."
LEBO...skúste sa obrátiť priamo na svojich volených zástupcov, prípadne členov výboru miestnych častí nie že len s pripomienkou, ale trebárs aj s konkrétnym návrhom ako odstániť problém a garantujem vám, budete žasnúť, akej odpovede sa dočkáte.
Anonym píše:
Středa 26.10.2011 20:23
Schody sú najhoršie na Rozkvete - hlavne tie spod podjazdu pod blokom - prrý dlhý myslím, že má číslo 2011.
Z Rozkvetu je najviac poslancov! Uvedené schody sú schátrane cca 8 rokov a niktréomuz nich to nevadí.
Matušík býva asi aj tom bloku, alebo vo vedľajšom smerom k pekárni , ale asi o tom nevie!
Asi nechodí pešo!
Pekár, šéf poslancov Rozkvetu, dlhodobý člen stavebnej komisie.
On rozmýšľa asi iba nad veľkými projektami a takéto prkotiny, keď sa jedná o 7 -8 schodov sú pod jeho mentalnú a odbornú úroveň!
Tiež tade asi pešo nikdy nešiel, lebo býva až hore pri 8 ZŠ.
No a ostatní, Keruľ a spol, zbytočne stracať čas písaním!
Anonym píše:
Středa 02.11.2011 20:32
Pekár ešte zo svojich SZM-áckych a červeno straníckych čias myslí len a hlavne na seba. Najaké schody ho samozrejme netrápia.

« říjen 2021 »
říjen
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359