Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod / Prispievatelia / Juraj Smatana / Bukekele kampaň na webe

Bukekele kampaň na webe

Autor: Juraj Smatana Poslední změna: Čtvrtek 13.11.2014 10:45
[2010-11-15] Minulé volebné obdobie bolo asi posledným, kedy si mohli kandidáti dovoliť ignorovať internet. V aktuálne prebiehajúcej volebnej kampani v Považskej Bystrici už kandidáti uvádzajú aj svoje webové stránky. Poďme sa na ne pozrieť.

Na početných bilbordoch Karola Janasa je uvedená stránka www.karoljanas.sk.

Ups...

janas_2010-11-15.jpg

Mali si to aspoň dočasne prelinkovať na na webovú stránku považskobystrického SMERu. Ako to vyzerá tam?

smerpb_2010-11-15.jpg

Oskenovaný plagát, bez možnosti rozkliknúť jednotlivé položky. To potom nie je webová stránka, ale iba akási internetová nástenka.

lubomirchalupka_2010-11-15.jpg

Kandidát Ľubomír Chalupka má funkčnú webovú stránku www.lubomirchalupka.sk s volebným programom, osobnými údajmi a možnosťou diskusie (ktorú zatiaľ žiadny čitateľ nevyužil). Web je postavený na publikačnom systéme Wordpress, pričom autor webu si nerobil veľký problém s designom - použil hotovú tému "Twenty Ten" ešte aj s prednastaveným obrázkom aleje.  Nájdu sa aj pravopisné chyby. Samozrejme, podstatný je obsah.

spoluprebystricu_2010-11-15.jpg

Nesporne najobsažnejšia je webová stránka www.spoluprebystricu.sk koalície SAS, MOST-HÍD, SZ. Nájdeme tu veľmi stručný volebný program, profily jednotlivých kandidátov, prehľad mediálnych výstupov a pozvánky na pripravované akcie. Diskusia tu nie je, zato sú zverejnené e-mailové kontakty na kandidátov. Zo zdrojového kódu sa dozvieme, že koalícia využila služby profesionálneho grafika Vladimíra Šimíka.

Mali súčasne využiť aj služby profesionálneho korektora. Ten by im vysvetlil, že zanedbané veci ležia ladom (úhorom), a nie "ľadom".

 

Elegantnú webovú stránku má aj kandidát Richard Gajdošík - http://www.pb-mojemesto.skrichard-gajdosik_pb-mojemesto_2010-11-15.jpg

 

Zo všetkých kandidátov má najrozsiahlejší a najprehľadnejšie štruktúrovaný volebný program a tzv. sľub voličom.

Stránka však neobsahuje profily kandidátov SDĽ na poslancov - nájdete ich iba vo fotogalérii, na oskenovanom volebnom letáčiku. Richard Gajdošík v úvode vysvetľuje, že pôvodne chcel kandidovať ako nezávislý, až neskôr sa dohodol so stranou SDĽ, ktorá tu nemala kandidáta na primátora.

Web je vyrobený pomocou služby www.WebLahko.sk, a obsahuje aj viaceré pokročilejšie funkcie, napríklad diskusné fórum, do ktorého sa zatiaľ zapojil jediný diskutujúci, ktorý mal pripomienku k príliš stručnému životopisu kandidáta.

 


 

Viacerí kandidáti majú aj svoje facebookové prezentácie, tieto však z kapacitných dôvodov nehodnotím. Pokiaľ som nejakú webovú stránku kandidáta na primátora prehliadol, alebo bola medzičasom aktualizovaná, napíšte to do diskusie.

 

 

Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 15:37
Aký kandidát, taký web...
Janas - na bilboardoch web, v skutočnosti nič
Smer - zaplácnuté, aby sa nepovedalo
Chalupka - potemkinovský prístup
Kirsch - klobúk dolu - invenčné, úprimné, transparentné, aktuálne...

ostatní NIČ
Jurčík, Harant...
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 17:36
Doporučujem všetkým si pozrieť reláciu "Na rovinu" s Kirchom, ak to ešte beží.
Druhý Adame! Žiadna súvislá veta, priznanie že do kandidatúry ho nahovorili niektorí podnikatelia. Prečo, to už nepovedal.
Nesústredený, tarajúci, koktavo opakujúci zopár naučených fráz. Zúfalo si poťahujúci rukavy, aby aspoň navodil situáciu s vyhrnutými rukávmi na bilborde.
Trápno-smiešne.
Čo sa týka webovej stránky, možno Kirch sám netuší, že nejakú má. Stachanovci zaplatili grafika, bilbórdy, plagáty, televízie, Obzor, Novinky, plaváreň a ja neviem čo. Ale to postatné, rozum, inteligenciu a vystupovanie sa kúpiť nedá.
Podľa toho ako pôsobí naživo, neviem či ny mohol robiť vrátnika v priemernom hoteli.
Ale opakujem, verím že na kampani svojho koníka stachanovci šetriť nebudú.
Ale pre mesto to riešenie určite nie je, ale naopak. Adame v novom prevedení.
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 17:44
A kto je podľa teba to riešenie? Janas, ktorý neváha "využiť" svoju funkciu a obieha stretnutia s dôchodcami?

S tým financovaním od Stacha si mimo. Kirschova kampaň stojí na desiatkach darcov a Stacho medzi nimi tuším ani nie je.

Tým neobhajujem Kirschove začiatočnícke chyby.

Kandidáti na primátora by sa naozaj nemali ťahať z klobúka dva mesiace pred voľbami.
Tak máme na výber medzi starými - skompromitovanými, a mladými - neskúsenými.
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 17:51
Kandidáti na primátora by sa naozaj nemali ťahať z klobúka dva mesiace pred voľbami.
---------
Teraz si hovoril presne o Kirschovi. A + zhruba desiatich ďalších.
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 18:22
Keď potrebujete vedieť koho prioritne podporuje Stacho pozrite bilbord ktorý mu patrí, v areáli Primy v Podhradí. Tam je z oboch strán Janas. A ak vyhrá janas je späť Kubovič a haviarovci. Tak sa nám chlapci dohodli.
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 18:43
Nedávno tu bolo prezentované, akože Janas odstraňuje skompromitovaných členov smeru.
Adameho, Haviara, Sádeckého...
Všimnite si, že on ich neodstraňuje. To by bol už dávno Kubovič odstránený.
On problémy necháva vyhnívať, a najväčší darebáci odpadávajú sami.

Toto považujem za jeho najväčšiu slabinu. Neda sa večne byť s každým zadobre, aj so zlými.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pondělí 15.11.2010 21:42
Pán Janas je zárukou toho, že sa do mesta vráti slušnosť, otvorenosť, zásadovosť. Čo sa týka pána Kuboviča, tak pán Kubovič je veľmi slušný človek.
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 22:57
Kubovičovie je slušný človek? Veď ten by zadarmo nevyšiel ani z domu. Okrem toho, že bol eštebák, tak má tiež svoje kauzy: kaviareň v kine Mier Evolution, tichý spoločník v Megatreste, dve cesty v Jeľšovom, zimný štadión. Karolko by mal začať čistiť SMER práve od neho.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pondělí 15.11.2010 23:27
Prečo kritizujete niekoho koho nepoznáte? Čo sa týka toho, že sa má pán Kubovič údajne nachádzať v zväzkoch ŠtB, tak k tomu poviem len toľko, že v týchto zväzkoch je aj mnoho ľudí, ktorí sa tam dostali bez vlastného vedomia a pričinenia, resp. ľudia, ktorí pracovali v takých útvaroch (nie v útvaroch ŠtB), že previerku mať museli.
Anonym píše:
Čtvrtek 18.11.2010 00:01
Spochybniť sa dá čokoľvek, avšak nie skutočnosť že, Kubovič bol eštébak. V minulosti, podobne ako teraz bolo na slobodnej vôli občana , či vstúpi do strany alebo nie .... či bude spolupracovať s Štb alebo nie ... mená slušných ľudí v zväzkoch Štb nefigurujú ...
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Čtvrtek 18.11.2010 10:49
Nepíšete celkom pravdu.
V zväzkoch ŠtB figuruje množstvo mien slušných ľudí.

Obvykle však v kategórii "nepriateľská osoba".

Tiež netreba zabúdať na tých pár ľudí, ktorí viedli aktívny odpor voči režimu, klamali ho, a v rámci toho aj podpisovali viazacie akty aby ich potom porušili. Prípadne tí, ktorých donútili pod hrozným nátlakom, napríklad kňaz Srholec v uránových baniach, atď.
Týchto ľudí však poznať podľa ovocia.

No a potom tu máme samozrejme tých, o ktorých hovoríte: ktorí podpísali a mali z toho výhody.

Pri všetkej úcte k SaS: ich spôsob "vysporiadania" sa s problematikou ŠtB je veľmi veľmi povrchný. Zapísaný = sviňa, nesmie na kandidátku. A fuk do jedného vreca aktívneho odporcu režimu s človekom, ktorý dobrovoľne a za výhody režim podporoval.

Kam patrí pán Kubovič, sa už rozhodnite sami. On svoj zväzok odmietol zverejniť, ak si dobre pamätám.
Anonym píše:
Čtvrtek 18.11.2010 19:08
Kto volí Janasa volí aj Kuboviča aj Haviarovu výpalnícku bandu
Anonym píše:
Čtvrtek 18.11.2010 19:30
Obidva predsedovia okresného výboru Janasovho smeru Kubovič a Smatana Jozef pracujú u Antona Haviara Hant overená informácia.
Anonym píše:
Pátek 19.11.2010 08:57
zvědelík zvědelík ty obhájiš aj hovno a povieš že je ružové a vonia konvalinkou si fakt kretén soc.dem keď Kubovič donášal na kolegov z práce ty si ani nesral do gatí, tak nepíš nezmysly ako sa niekto v archíve štb ocitol omylom
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 06:33
Uvedené tvrdenie môže rozporovať len slepý sociálny demokrat. Tvrdiť ako tvril pán Janas, že strana Smer-SD v považskej Bystrici nemá a že ani nemala nič spoločné s vedením mesta po voľbách v roku 2006, je výrok ktorý by si zaslúžil nejaké ocenenie. Zase sa tu obiavia tí známi japonci obdoba Pata a Mata v Japonsku sa volajú "Tosa" a "Samo". Takže stav mesta dnes - nespokojnosť občanov, tunely, podvody - "Tosa samo". My už sme dva roky hovorili, že Adame nie je náš člen, Haviar má pozastavenú činnosť, Kubovič za nič nemôže, Sádecký nám pomáhal rozhodovať v Okresnej rade a len tak trocha si na úkor mesta pomáhal..... . Už som to počul aj v TV "Fuj" "Fuj" "Fuj".
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 16:17
Zvědelík stiahni sa, dobre? S Janasom sa zvezie Kubovič a Haviarovská mafia.
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 20:02
A to vieš odkiaľ?ˇ?? Nebodaj si bol pri tom. Netreba tu rozširovať fámy typu JBP - jedna babka povedala.
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 21:43
Fetuješ? Ved ON je personálny manager,ktorý predsa vyberá ludí a musí byť retoricky zdatný a musí vedieť čo všetk treba mať pripravené.By som chcel vedieť prečo takto narýchlo toto konzorcimu zbuchalo nejakého kandidáta. Na otázku kolko má PB výdavky kandidát na primátora nevie no tak toto beriem fakt ako amaterizmus,ved vyskušame a uvidíme....Som zvedavý čo by povedal p.Kirsch na takto pripraveného človeka uchádzajuceho sa o zamestnanie....inak vyjadrovanie a lá Adame suhlasím z príspevkom nado mnou....Kedže šlo o narýchlo zbuchaného kandidáta vyzeralo jeho tv pôsobenie odstrašujuco, a man by nepresvedčil o ničom...taktiež hovoril o ničom....takže zaradil sa len k šedemu priemeru....
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 16:53
Nebolo to nič moc... Ale: Z iných kandidátov tam nie je nikto, kto by ponúkal niečo "nad". Sú tam buď starí, namočení, alebo noví, dobrodruhovia bez zázemia a skúseností. Adame, Haviar, Janas to je to isté... Jurčík je už roky zastrčený v lavici a nič. Kirsch má síce slabý prejav, ale povedzme si, mesto nezadĺžilo Adameho koktanie... Ak sledujem jeho konanie a kampaň, je to niečo, s čím sme sa tu doteraz nestretlo - namiesto Weitera a Jadranky triezve uvažovanie, podpora vlády a NRSR, podpora silných a slušných podnikateľov. Zatiaľ na neho našli len jeho slabší prejav. Ak je to všetko, ja už kandidáta mám...
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 18:16
je tam jeden mlady, sympaticky, rozumny a plny a energie... vies kto??? podpor radsej jeho..
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 18:16
plny napadov... ospravedlnujem sa za preklep
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 00:21
mlady, sympaticky, rozumny a plny a energie...
No neviem, Ševčík už až taký mladý nie je, ale ináč to sedí.
Anonym píše:
Neděle 21.11.2010 08:16
zákon by mal jednoznačne stanoviť, za akých podmienok môže občan vykonávať funkciu poslanca, resp. primátora: Ako sa stať z MUDr. - primátorom?

Chceš kandidovať na post primátora, poslanca? potom...

- psychologické vyšetrenie (ako pri držiteľoch zbraní),

- zaplať si a absolvuj ročný, štátom odborne garantovaný systém vzdelávania pre kandidátov, kde okrem rétoriky, marketingu, ekonomiky, riadenia ľudí, štátnej správy, protokolu, správania na verejnosti, by aj z lekára spravili odborníka,

- urob skúšky zo zákonom predpísaných predmetov pred fundovanou skúšobnou komisiou,

- vypracuj záverečnú prácu o tom, ako budeš pracovať vo svojej funkcii, marketingová analýza...

- ak splníš podmienky, dostaň vysvedčenie o schopnosti vykonávať funkciu primátora alebo poslanca,

- môžeš byť zverejnený ako kandidát na post primátora, poslanca a môžeš sa tak uchádzať o hlas voliča

- zverejni, ako budeš financovať svoju volebnú kampaň...

Asi by sme potom na post primátora nemali taký zlepenec profesii ako máme v tomto volebnom období. To, že má niekto titulov ako maku pred a za menom ešte neznamená že bude dobrý primátor. Možno bude dobrý vysokoškolský učiteľ, veterinár, inžinier...
Predpísaná kvalifikácia by bola "sitom" a zároveň aj odborným štartovacím balíkom pre primátora. Nemusel by sa 4 roky učiť ako robiť primátora za primátorský plat na vlastných chybách, ale bol by už hotový človek, ktorý zužitkuje všetky skúsenosti získané špecializovaným vzdelávaním.

Zároveň aj my, voliči budeme mať určitú garanciu, že si nevyberieme neodborníka.
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Neděle 21.11.2010 09:14
Prosím vás, veď v zákone doteraz nie je ani to, že by musel mať kandidát na starostu obce aspoň MATURITU!
Prečo? Odpoveď má štyri písmenká: Z-M-O-S.

Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 18:10
...no videl som to - a nevravim, mohol to zvladnut aj lepsie...ci druhy Adame - tak to hadam nie...ale hlavne pan generalny podlazia by sa nemusel tak okato prezentovat, za koho vlastne "kope"...co je vela, to je vela, asi by si mal dat nieco na ukludnenie pred takymto, z jeho strany vrcholne profesionalne zvladnutym, rozhovorom... :)...po par minutach mi bolo jasne, ze jeho farba je cerveno-cierno-modra...ved vlastne, ani sa niet co divit, ze ano... :)
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 18:48
Presne, ak to videl lekár, psyché je mimo. Ale to potom bude akože primátor na oblbovákoch? Zdá sa, že na to nemá. Ale možno by vystupoval len hovorca, aj viedol zasadnutia...
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 17:29
"Vystupoval len hovorca, aj viedol zasadnutia...". Asi by to tak vyzeralo, lebo na stretnutí s Lokálpatriotmi povedal vo svojej prezentácii, že problémy mesta bude riešiť JEHO zastupiteľstvo, nie on ale druhí a ani nepovedal ako konkrétne. Asi ďalší typu "dejte mi lidi já to udelám". Mimochodom mám najnovšie infošky: pán Kirsch je vraj teraz zamestnaný v ilavskej firme SESTAV a podržte sa, ako stavebný technik. Ak je to pravda, po prvé ako môže takúto funkciu zastávať, veď bol personalista a po druhé aký manažér? Stavebný technik predsa nie je manažér!
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 18:18
Aj ja som videl vystúpenie pána Kirscha, bola to katastrofa a to sa snažím byť objektívny
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 09:28
Chcel by som upozorniť na to že web pána Janasa je úplne funkčný a redakcia tohto portálu by ho si mala pozrieť a prehodnotiť konštatovanie o webe Janasa.
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 16:37
Richard Gajdošík má web www.pb-mojemesto.sk
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 15.11.2010 17:33
Vďaka za upozornenie, doplnil som do článku.
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 16:51
prečo kritizujete stránky ing. Chalupku za to, že použil voľne dostupný redakčný systém, keď táto stránka je postavená na podobnom systéme?

A nie je to skôr plus ako mínus, ako ušetril svoje osobné financie môže ušetriť aj mestské...
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 17:28
bavíme sa o sume asi 19 euro, Ty šetrič! (-:
Juraj Smatana
Juraj Smatana píše:
Pondělí 15.11.2010 17:31
Ja nekritizujem, že použili WordPress, veď to je výborná voľba na taký typ webu!
Ani mi nevadí, že použili free šablónu.

Len mohli aspoň zmeniť prednastavenú fotku, tá alej je síce pekná, ale "odveci". Išiel som naisto do zoznamu wordpressových templatov - vedel som že ju tam nájdem.
Naschvál zdôrazňujem, že podstatný je obsah. Lebo mi je jasné, že kováčova kobyla chodí bosá a PB.OTVORENE má ťažko zanedbaný design :-)

Inak, veľmi by som bol vďačný nejakému prípadnému záujemcovi, ktorý by prebehol Facebook, u ktorého kandidáta to ako "žije".


Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 17:45
Ta prednastavená fotka u Chalúpku mi pripomína ten slavny hzds-ácky bilbord, ktorý nám ukazoval akože Slovensko zo Švajčiarskeho plagátu, či také niečo.
Je to také umelé, ako ten Chalúpkov široký úsmev .
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 18:15
Nech si tam dá fotku ten audiny od Zubeka a Masláka, tým upúta viac ako alejou
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 08:40
Možno má pán kandidát v pláne si z kamarátov od spomynaného vozidla spraviť svojích námestníkov. Možno by bol potom v P.B. pokoj a poriadok!!
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 17:33
Nebol som ešte na webstránke pána Kirscha, takže mi vie niekto povedať, či ju má dvojjazyčnú, teda aj maďarčine? Patrilo by sa, keď je kandidátom aj maďarskej politickej strany.
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 08:44
Hore uvedený príspevok ma opäť utvrdil v tom, čo je známe už dávno, ale si to neuvedomujume a neriadime sa tým. Zdravie je najväčšie bohatstvo!! Byť duševne chorý ako hore spomenutý prispievateľ / lebo obsah článku to signalizuje/ je tragédia jeho osobná a aj jeho blízkych.
Súcitim s Tebou Vážený prispievateľ. Snaž sa dodriavať pokyny lekárov a snáď sa Ti polepší!!
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 19:53
Maďari jeho predvolebnú kampaň nesledujú, ... a v mestách kde majú reálne šance uspieť majú svojich kandidátov, ktorí komunálnou politikou "žijú" , čiže poznajú systém riadenia mesta ako aj organizačnú štruktúru ....
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 21:29
maďari nesledujú jeho kampaň... Tak načo bol v TV Podlažie ujo Béla a presviedčal nás všetkých, že je najlepším kandidátom, ktorého každý v meste pozná. Nielen že ho pozná pár ľudí (podnikateľov), ale mal som pocit, že Béla ho určite nepozná.
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 21:40
Bolo vhodné podporiť kandidáta koalície, tak ho podporil. Aj Sulikovci podporujú kandidátov Mostu, v mestách kde nemajú vlastného ...je to bežné ...
Anonym píše:
Pátek 19.11.2010 16:38
Keby Slovensko malo aspň 10 takých schopných a seriozných politikov ako je pán Bugár! No bohužiaľ nemáme- a aj tohoto jedného, čo by sme si mali vážiť tak ho osier.. iba kôli národnosti! Ktorú on mimochodom netlačí na rozdiel od iných!! A o maďaroch najviac vedia ľudia čo boli najďalej v Udiči!! Ste trapní!!!
Anonym píše:
Neděle 21.11.2010 19:43
Má ju len jednojazyčnú - v slovenčine. Možno by si mal vedieť, že strana Most-Híd je registrovaná na Slovensku, kde ja úradným jazykom slovenčina. To len takí hajzlíci podrazácki ako Ty dúfajú, že sa tu bude hovoriť po maďarsky! To nedovolíme!
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pondělí 15.11.2010 21:44
Naše mesto! Naša budúcnosť! Voľte Karola Janasa za primátora mesta!
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 22:15
kudy šel, tudy krad
sociální demokrat
Anonym píše:
Pondělí 15.11.2010 22:45
Sa opamataj, mladý sociálny demokrat. Karolko je len Tvoja modla, ktorá Ťa po použití rýchlo znehodnotí.On môže byť primátorom iba ak v internetovej hre.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pondělí 15.11.2010 23:30
Karol Janas bude zvolený za primátora mesta a konečne budú mestské zákazky transparentné, bez akýchkoľvek pochybností o ich zámernom zmanipulovaní ešte pred uskutočnením oficiálnej súťaže.
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 07:47
Trasparentne dohodne kšefty na OR Smeru, tak ako to urobil pred nadávnom so Sádeckým - Mariánske námestie .....
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 11:58
Urobme radšej všetko preto, aby nebol zvolený za primátora. Tiež má svoje maslo za ušami. Opýtajte sa ho napr. na to, prečo ako prednosta Obvodného úradu údajne robil prieky mestu pri výstavbe cesty do Jeľšového pri budove Národného frontu. Výsledkom je nedokončené parkovisko, na ktorom nedobrovoľne nechávame zásterky, nárazníky alebo si inak poškodzujeme autá na vytrčajúcich hydrantoch.

Napr. Karolko tiež údajne zrušil tender na rekonštrukciu budovy ABŠO pri nástupe do funkcie prednostu Obvodného úradu a vrátil ministerstvu peniaze. Na toto sa pýtajte toho Vášho kandidáta na primátora, lebo mojim určite nebude.
 Vďaka pán Karol, ale nič dobré ste pre mesto neurobili a nič dobré sa od Vás ani nedá čakať.
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 08:54
Karolko peniaze za budovu ABŠO vrátil z dôvodu,že realizátora vyberal niekto iný.A vlastnosť Karolka je obrovská závisť,ak nemám ja nech nemá nik.Závisť a závisť mu zatieňuje mozog.Ak neboli kolky,ani Horná dolná nevyhrala,napriek tomu že bola lepšia
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 20:12
Začať treba skôr ako bude neskoro . Napríklad zajtra na fóre kandidátov položiť mu pár nepríjemných otázok. Pán Janas,
...prečo ste podpisoval ako overovateľ spornú zápisnicu z MZ, ak ste bol presvedčený, že falšovaná?
...prečo ste nepredstúpil ako chlap pred občanov, a nepriznal, že ste bol jej overovateľ ....
...prečo chcete zastaviť mimosúdnymi konaniami spory vedené mestom, keď viete, že takýmto konaním spôsobíte mestu rozsiahle škody, z ktorých sa môže mesto spamätávať niekoľko volebných období ...
...dokážete vysvetliť občanom, akým spôsobom ste cez pozíciu v OR Smer zabezpečoval zakázky napr. pre Sadestav...
... vyčíslite občanom, koľko eur sa chystáte vyplatiť Chudovskému, Konečnému ... a ďalším cez mimosúdne dohody ....
... hovoríte o trasparentnosti, začnite od seba zverejnite zoznam Vašich sponzorov , aby občania mali prehľad koho po voľbách budú financovať ...
... vysvetlite prečo ste úmyselne blokoval projekt Obi, hoci ste vedel, že ponúka veľa výhod pre občanov mesta ...
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Středa 17.11.2010 22:20
Karol Janas zrejme prísť nebude môcť, pretože má už iný program, stretnutie s občanmi.
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 22:46
Nebodaj sa zľakol, toho, že mu prídem položiť tieto a podobné otázky. Zbabelec ...
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Čtvrtek 18.11.2010 01:27
Karol Janas má dopredu vypracovaný program a pokiaľ nebude môcť prísť z časových dôvodov kvôli už dopredu naplánovanému stretnutiu s občanmi v Milochove, tak nepríde.
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Čtvrtek 18.11.2010 20:44
Vidíte. Karol Janas si zosynchronizoval svoj čas tak, aby sa s vami mohol stretnúť. To by ste si mali veľmi vážiť.
Anonym píše:
Čtvrtek 18.11.2010 21:22
Janasa nebude voliť práve preto lebo ho obhajuje takýto idiot(Zvedelík)skrývajúci sa pod prezývkou sociálny odpad.
Anonym píše:
Čtvrtek 18.11.2010 20:28
Opytat sa ho preco nieco udajne spravil... to je dobry vtip :D

Mashin
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 23:52
Zabudli ti povedať, že reláciu "Snívajte s nami prestali vyrábať a Vilovi Rozborovi bolo treba napísať pred niekoľkými mesiacmi, aby sa na splnenie tohto sna Markíza podujala .... tento rok žiaľ splniť náročný Janasov sen nestihne ...
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Pondělí 15.11.2010 23:43
Voľte koalíciu zmeny, slušnosti a transparentnosti!

Dajte mestu nový vietor do plachiet a zastupiteľstvu novú krv!

Voľte kandidátov za koalíciu SMER - SD, KDH a SDKÚ - DS!

ZMENA JE NA DOSAH! VY ROZHODNETE!
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 00:20
Zmena je na dosah! Vymeňte Janasa za Janasa!
Výbor verejného blaha
Výbor verejného blaha píše:
Úterý 16.11.2010 05:36
Azda je Karol Janas dnes primátorom? Nie. Karol Janas je alternatívou proti chaosu a zadlžovaniu.
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 07:02
Adame bol produktom takých chruňov zo smeru, ktorí hovorili "volte Adameho, lebo je najpriechodnejší" a tí istí chruňovia dnes tvrdia "volte Janasa, lebo je najpriechodnejší"
Aktuálnym politickým zlepencom, či okolo Kircha, či Janasa-Adameho nejde vôbec o to, aby bol vybraný NAJSCHOPNEJŠÍ kandidát, ale ten najpriechodnejší. Lebo kalkulujú, že s debilkom sa im bude lepšie manipulovať, obsadzovať funkcie vicezbytočníkov, dohadzovať zákazky, rozdávať odmeny, 14. platy, atď.
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 19:56
Janas - alternatíva ... ble ble ble - to mohol napísať ozaj iba človek jaskynný
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 00:21
Už zase je tu zvědelík, ale teraz si hovorí sociálny demokrat, alebo socdem ale kýbeľ gytu je to stále rovnaký.
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 00:17
ešte keby sa zlepili s SaS, tak by som do toho išiel, ale takto...
Marian Kirsch
Marian Kirsch píše:
Úterý 16.11.2010 08:08
 17.11. je štátny sviatok SR - Deň boja za slobodu a demokraciu a
    Deň študentstva. Už roky je tento deň vedením Mesta P.B.
    ignorovaný. Preto tento rok prichádza hnutie "Spolu pre Bystricu"
    s pozvánkou na oslavu a pripomienku tohto dňa na Krytej plavárni v
    Považskej Bystrici. Okrem uvedenej pripomienky chceme spropagovať
    zdravý životný štýl, plávanie i samotnú plaváreň, ktorá po
    rekonštrukcii ponúka určite väčší potenciál, než ako je doteraz
    využívaný...
    Už pri prvej propagácii tejto akcie sme sa stretli so zúfalými
    rečami typu "zneužitie mestskej plavárne" na politickú akciu.
    Skúsme to brať trošku inak - do prípravy sa zapojilo veľké
    množstvo ľudí, ktorí to chápu nie ako politiku, ale ako dobrú vec.
    Štafeta naznačí "spolu", trvanie do 21.00 naznačí možnosť
    otvorenia plavárne denne do večerných hodín, cvičenie aquafitness
    ukáže nové možnosti využitia... Nemienime politikárčiť. Celá akcia
    sa bude konať pod hlavičkou "Spolu pre Bystricu", ktoré podporí
    nielen plávanie, ale aj iné športy, fanúšikov, záujmové skupiny, kultúru...

    Ak sa dívame okolo seba, vidíme pred voľbami kandidátov, ktorí
    ponúkajú len to dobré pre mesto. Pozývam všetkých nezávislých i
    "závislých" kandidátov, aby ukázali svoju veľkorysosť a prišli si
    s nami zaplávať štafetový úsek. Urobme kampaň trochu ľahšou,
    aby sme nevideli všade len politických nepriateľov...

    A hlavne, prestaňme šíriť reči o zneužití plavárne na politické
    účely - veď aký je rozdiel medzi prenajatím si kinosály a
    plavárne?

    A keďže sa nedá vyhnúť blížiacemu sa volebnému dňu - prajem
    všetkým kandidátom veľa invencie a dobrých nápadov tak, aby sa
    kampaň nerobila len formou lepenia bilboardov, ale aby prostriedky
    vynaložené v kampani poslúžili občanom. Zatiaľ jednorázovo, ale ak
    to dobre dopadne, tak ktovie? Možno sa život v Bystrici zlepší...

    Ing.Marian Kirsch
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 17:45
Pán Kirsch, to, že mesto si nepripomína 17. november, to síce nie je bohviečo, ale že si primátor nepripomína výročie samostatnej Slovenskej republiky a ani sa vo svojom novoročnom prejave o tejto dôležitej udalosti Slovákov ani nezmieni, tak to zas prekáža mne. A že ste sa ani vy o tom nezmienili a pre vás je prioritný len 17. november, to ma vôbec neprekvapuje. Veď vieme za akú koalíciu kandidujete. Len dúfam, že keď by ste sa, nech boh chráni,stali našim primátorom, nebudeme si pripomínať v našom meste okrem 17. novembra aj iné (maďarské) výročia a nebudete v ňom stavať turuľov.
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 19:59
Konečne si niekto spomenul na výročie 17. novembra!! Vďaka pán Kirsch.
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 20:02
Keď vyhrá pán Kirsch - nebude stavať turuľov, ale urobí poriadok s truľami, ktorí doviedli P.B tam kde je!! Podľa obsahu článku Vás tiež inde nedokážem zaradiť!!
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 20:20
Ááááááá,niekto sa nám už otrepal z vystúpenia pána Kirscha v TV.
Anonym píše:
Úterý 16.11.2010 21:31
Prosím vás, vysvetlite mi niekto jednu vec. Ja som obyčajný bystričan a nerozumiem tomu, ako môže niekto byť kandidátom súčasne za Smer, Kdh a Sdku. Veď to je ako keby niekto povedal, mne sa páči aj čierna aj biela aj modrá aj červená, len ma pre boha zvoľte!!!
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 00:14
A čo sa čuduješ? Keď môžu v jednej vláde sedieť najsvätejší zo svätých (rozumej KDH) spolu so zástancami ľahkého drogovania (rozumej SaS), prečo by aj v našom meste nemohlo byť takéto účelové "prepytujem" zoskupenie. Veď oni to robia v záujme občana. Už sa teším ako sa tu budeme mať konečne dobre. :-(
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 21:44
...sa tu budeme mať konečne dobre... Máš pravdu, pomodlíme sa, šľahneme si marišku, 17. novembra si holí zapláveme v bazéne a tak nám bude dobrééé, i keď vlastne budeme SMERovať do prdele

                                                         sociálny demokrat
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 22:38
S Kirschom, prípadne s Janasom bude vo vedení mesta bude PB v pr... skôr ako sa občania spamätajú z predvolebnej kampane
Anonym píše:
Sobota 20.11.2010 11:39
Ten holý si bol Ty?! Mám fotku, len Ti na nej nevidieť tvár.
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 08:36
Ak sa chceš najest musíš mat jedlo a je jedno s ktorej strany si. Budeš aj spolupracovat pre spoločnu vec. A je jedno s ktorej srany si. Alebo najprv sa zoskup podla stran a až potom jedz. čo je lepšie?
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 08:59
Nuž tak, ako sa spojil SASák s Maďarmi, len aby mal "koalíciu". Alebo budú v Bystrici všetky názvy najskôr v maďarčine a potom možno aj po slovensky? Veď vraj najviac nasľuboval , keď tu bol Bugár. Niečo za niečo, tak čo to je?
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 19:07
Turuľ - stepný orol je pre Maďarov symbol slobody, sedem liatinových odliatkov turuľa bolo osadených v rámci osláv milénia. V súčasnosti sa posledný nachádza na kopci pri meste Tatabánya. Turuľ má svoje pevné miesto v maďarských povestiach. Česi majú leva, Slováci orla, .... Maďari turuľa ...
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 21:51
...česi leva, slováci orla, maďari turuľa. Rozdiel je však v tom, že leva stavajú v Česku, turuľa nielen v Maďarsku ale aj na Slovensku, na miestach kde by mali stáť skôr tie naše orly.
Anonym píše:
Sobota 20.11.2010 09:09
Turuľ zostal iba v Maďarsku, nikto ich neinštaluje a po Trianone, boli všetky okrem jedného v Maďarsku odstránení ...
Anonym píše:
Pondělí 06.12.2010 21:54
Ty si potom truľo, keď tu píšeš, že turule zostali v Maďarsku. Asi si už dávno nebol na južnom Slovensku. Tak sa tam chod pozrieť a potom mudruj. Ja tam chodím dosť často na služobky a zopár ich tam vidím v plnej kráse. Ale sochu Cyrila a Metoda musela dať matica na strechu svojho domu v Komárne, lebo maďarské zastupiteľstvo ju odmietlo osadiť v meste.Koľko sôch Štefánika,Štúra, Hlinku a ostatných našich dejateľov si tam videl? Ja ani jedného!Tak tu nedrístaj a choď sa tam pozrieť. Zrejme si jeden z tých, čo si myslia, že Slovensko končí za Trenčínom
Anonym píše:
Čtvrtek 18.11.2010 20:53
Podla mna, politika a predvolebna kampan je v tomto kroku dostatocne viditelna. Ale vzhladom na stav kultury v PB vnimam tuto akciu velmi pozitivne. A tiez to vybocuje zo sediveho priemeru typu: vhodim im papier so svojim ksichtom do schranky a oni ma potom zakruzkuju.

Mashin
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 04:39
Hmmmmmmmmmmmm.

Pán Kirsch primátor? Veď doteraz sa neangažoval v politike mesta.Vo voľbách strany ktoré ho podporujú v PB nezískali jasnú prevahu a zrazu z h...a idú upliesť bič.Jeho program je slabý a predstavuje vzdušné zámky.V jednom tyždeníku asi 2 mesiace píšu ,ktorý ľudia sa mu tlačia ... Ukrýva sa za iných ľudí politických strán a ty sľubujú modré z neba. Keby bol super personálny káder tak firma , v ktorej pracoval by ho motivovala ,aby zostal pracovať u nich.
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 08:34
V tomto prípade u ing. Kursha skutočnosť, že sa doposiaľ neangažoval v politike mesta vidím ako jeho veľké PLUS, pretože tí čo sa doposiaľ verejne angažovali, mesto doviedli do úpadku - z P.B. sa stáva diera ktorú už dávno predbehli mestečká ako Púchov, Bytča a iné. Takže osoby ktoré sa doposiaľ venovali politike mesta by pre normalne zmýšľajúceho človeka mali byť ako odstrašujúce prípady!!!
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 09:08
Aj strana Palihho Kapurkového sa objavila až pred volbami a tak podľa vašej logiky bola tá najlepšia a mala vzhrať a pomôcť tomuto štátu, lebo väčšina strán čo kandidovala a aj uspela bola tiež pedtým vo vláde a v parlamente. Takže podľa Vás niekto úplne nový nezaťažený politikou a dianím sa okolo seba je lepší ako tí čo sú už tam, tak potom každý napr. aj hocijaký " cigáň - občan " čo sa nezaoberal politikou a o riadení štátu a mesta nevie skoro nič by mohol byť predstaviteľom mesta a štátu a tak by primátor na budúce sa mohol volať Gejza Lakatoš a prednosta Ištvan Baláž a viceprimátor Lacika Fekete ved už majú dobrú kvalifikáciu do ničoho sa predtím neangažovali a teraz Vám to za pochodu ukážu ako sa to riadi.
PS : Nechcel som cigáňov - rómov nijako urážať, ale poslúžili mi demonštrovanie myslenie rýchlo kvasených záchrancov mesta... HOWG
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 17:48
Tí Lakatošovci by boli pre mňa prijateľnejší - lebo by som od nich očákaval niečo nové- Terajšia garnitúra ma už ničím nemôže ohromiť, vyčerpala snáď všetky katastrofické scenáre!!
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 19:33
Plne s tebou súhlasím súčasné vedenie nepredalo ani jednu nehnuteľnosť. Keďže Lackovič,úspešne zbavil mesto strategického investičného majetku / z tohto majetku mestá majú stabilné príjmy - / , výpadky v rozpočte riešili prenajímaním .... súčasné vedenie celkom úspešne spláca 35.000.000 úver, ktorý zanechal bývalý primátor Lackovič, .... jediný spor rozhodnutý NS SR vyhrali - mesto nemusí uhradiť MTS s.r.o 200.000.000 korún ... stavali byty, budovali ihriská ....
Nebyť toho, že sa mesto začalo brániť proti nevypovedateľným zmluvám žalobami, väčšina mestského rozpočtu by už dávno skončila na účtoch Konečného, Chudovského, .... a nespokojných podnikatreľov typu Harvánek , Stacho ...
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 20:57
Mas na mysli toho Harvanka ktory ako jediny upozornil na hrozbu ze mesto moze prist o mestske lesy a tlaci na politikov aby na lesy uvalili vecne bremeno so zastitou nejakej renomovanej banky ???, a prave toho Harvanka myslis, ktory dava rocne 8 milionov korun na 250 deti ktore hraju futbal namiesto toho aby si sam kupoval kazdy rok nove auto ???, a toho isteho Harvanka ktory dava pracu 700 ludom ???
TY SI CO SPRAVIL PRE TOTO MESTO ???
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 21:22
presne toho,čo chce takýmto sposobom lacno kupiť od banky založené-. mestské lesy v hodnote 2,5 miliardy sk
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 21:40
Keby si nebol taky magor akym v skutocnosti si, tak by si vedel ako system vecneho bremena funguje a nesral by si si do vlastnej huby. Vedel by si,ze Harvanek by nemal sancu odkupit zalozene lesy od ziadnej renomovanej banky. Ako som mal moznost citat tu tomu rozumie len Smatana, takze spytaj sa jeho.
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 22:31
V prvom rade nie som magor, viem, čo je vecné bremeno, nepletiem si ani záväzok s pohľadávkou,ako pán Harvánek ... nepleiem si pojmy záloha a banková garancia , čiže ručenie za úver ako pán Smatana ... a zo zásady sa vyjadrujem k problematike, ktorú ovládam ....a na rozdiel od teba i v rozčúlení používam diakritiku.
Anonym píše:
Čtvrtek 18.11.2010 00:54
Vy klamete ludi. Nerozumiete sa tomu ani trochu.
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 21:45
Mám na mysli toho Harvánka, ktorý za 1,6 mil. kúpil od Loduhu futbalový areál, ktorého hodnota podľa posudku presahovala 40. mil.
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 22:07
Ty si ale za chytrak, ty si genius...totizto ten stadion nikto nechcel kupit nakolko nesmies so stadionu nic urobit len to na aky ucel bol urceny a postaveny. Navyse musis platit rocne udrzbu a prevadzku, ale to nejaky vypatlanec zavistlivy nikdy nepochopi. Je jasne, ze investiciu ktoru do toho rocne vrazas si mozes davat do dani, ale tak isto sa mozes vysrat na stadion a mozes podporovat ktorykolvek iny sport alebo charitativnu cinnost a rovnako si tie iste peniaze mozes dat do dani. Takze ten stadion si mozes kupit aj ty, kazde mesto ti ho rado preda...
petronius ján
petronius ján píše:
Pátek 17.12.2010 10:14
Neni to také nezištné.k Za každú korunu takto vynaloženú čaká aspoň dve.8 mil.korún za takúto reklamu neni veľa.Treba sa opýtať ľudí ktorím dáva prácu a ako ich platí.Charakteristika otrokár bude asi na mieste.
Anonym píše:
Sobota 18.12.2010 19:13
podľa psychologickej štúdie bývajú ľudia typu petronius ján v mladosti pohlavne zneužívaný vlastným otcom, alebo strýkom,preto treba viesť komunikáciu s týmito osobami veľmi citlivo a ohľaduplne,alebo najlepšie radšej žiadno a ignorovať ich,inak oni sami sa stanú nebezpeční pre spoločnosť :(
Anonym píše:
Pondělí 20.12.2010 21:25
To sme tu už viackrát mali. Kto poukáže na Harvánka, je sexuálny úchyl.
Už by ste si mali vymyslieť niečo originálnejšie, chlapci z SBS.
Anonym píše:
Čtvrtek 18.11.2010 13:29
Man irituje že pán podnikateľ Konečný tak dobre podojil mesto viď televízia ITV ako aj jeho stavba TRI veže za lacný pozemok a pritom budova je fakt ako krematórium. Minule kandidoval do VÚC spolu s Lackovičom & spol. za ND - Nová demokracia a teraz sa ide hrať na (ne)-závislého kandidáta za Lány. Ja na jeho mieste by som tíško sedel v kúte šúchal nohami a spytoval svedomie, ale toto je asi jeden z tých občanov čo majú hrošiu kožu.
Anonym píše:
Čtvrtek 18.11.2010 23:35
SÚČASNÉ VEDENIE nepredalo ani jednu nehnuteľnosť????????????????????????????????????????????????????????
Predalo okrem iného takmer všetky podstavanosti(obch.priestory pod bytmi)pri kostole,pamätníku,Rozkvete,Pionierskej.Sám som jednu kúpil.Samozrejme legálne,ale z tej ceny by si odpadol.
Anonym píše:
Sobota 20.11.2010 00:02
A kto predal bývale budovy v areáli VII. ZŠ pánovi Kardošovi?
Anonym píše:
Sobota 20.11.2010 02:28
To je fakt alebo len predvolebné očierňovanie. Sem s dôkazmi. Ak niekto predloží dôkazy, Stano aj Anička u mňa skončili. Ai ich Sonička.
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 21:56
Po odsledovaní jeho vystúpení v regionálnej televízii je pre mňa ON odstrašujúci prípad. To už tam môže zostať aj starý ujo Mirko
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 19:16
Problém pána Kirscha nie je v tom, že doposiaľ nepôsobil v politike ....rozhodol sa kandidovať na primátora, a zabudol si preštudovať štruktúru riadenia mesta ... V programe chce meniť organizačnú štruktúru,ktorú nepozná .... za najzávažnejšie považujem to, že predkladá voličom volebný program
ktorý nepripravoval a z jeho vyjadrenia je jednoznačné, že nevenoval veľa času ani programu, ktorý pripravili ľudia z jeho volebného tímu ....
Anonym píše:
Pondělí 13.12.2010 23:59
Anonym píše:
Úterý 14.12.2010 14:15
A kam sa podeje jeho "brat" Adam ? Betonár u Sádeckého alebo smetiar u Staníka ?
Anonym píše:
Úterý 14.12.2010 18:07
No a čo, ten sa veru nestratí a nie je odkázaný na nejakú almužnu, alebo urad práce. A keď odišiel z úradu, tak čo takého podstatného sa zmenilo?
Anonym píše:
Čtvrtek 16.12.2010 14:41
V príspevku na ITV o vianočnej výzdobe bol pekne nadrbkaný alebo po slušnej opici, hanba Mesta, reprezentant, manager, sympatizant , no na zaplakanie .
Anonym píše:
Čtvrtek 16.12.2010 14:50
"Zimná údržba" detto, alebo ho včely doštípali ?? :-D
Anonym píše:
Středa 15.12.2010 17:44
smrad
Anonym píše:
Čtvrtek 16.12.2010 15:08
študuje za doktora
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 09:35
ved funguje
Anonym píše:
Středa 17.11.2010 21:59
ano funguje na princípe: dejte mi lidi, já to neudelám.
Anonym píše:
Pondělí 22.11.2010 19:03
Pozeráme Janasa a prechodí nás mráz, keď počujeme, že najdrahšie pozemky v centre mesta okolo fontány sú už predané zmluvou o buducej zluve.
Kedy, komu a za čo?
Pýtame sa čo je ešte majetkom mesta? Vedia to kandidáti na primátora asi nie keď slubujú vybudovanie centrálnej časti mesta okrem súdruha Janasa.
Je nám jasné prečo je proti vybudovaniu obchodného centra cca 100 m od centra na rybníkoch, háji záujmy nových vlastníkov - investorov Centra mesta. Žiadame zverejniť tieto zmluvy ešte pred voľbami.
Anonym píše:
Sobota 20.11.2010 13:03
...no videl som akurat rozhovor Galovica s Janasom a v porovnani s vedenim rozhovorov s ostatnymi (len pre upresnenie - neoslovil ma ziadny z nich :) ) to bolo az na smiech - pan Galovic, ale takto okato - hned bolo jasne, za koho kopete...nechcete sa premenovat na TV SMER PB? Skratka skvela ukazka toho, ako to tu v mogonove vlastne funguje...kedze ma Janas asi najvacsiu sancu vyhrat, som velmi zvedavy, ako poriesi situaciu s dvoma regionalnymi televiziami platenymi z rozpoctu mesta...
Anonym píše:
Sobota 20.11.2010 15:50
Kirscha zadupal pod parkety a Janasovi skoro narobil cucfleky (-:
Anonym píše:
Sobota 20.11.2010 18:07
Kirscha alebo Janas, nula ako nula.
Medzi nami, koľko ten niekoľko minutový špás stál kandidátov?
Anonym píše:
Neděle 21.11.2010 13:23
Janasa predsa avizoval akým spôsobom bude riešiť súdne spory mimosúdnymi dohodami , čiže :
Postup z bežnej praxe :
Mesto:
1 – uhradí napr. Konečnému finančné nároky vyplývajúce zo zmlúv realizované Lackovičom a Loduhom a náhradu za právne zastupovanie mimochodom Loduhom
Anonym píše:
Neděle 21.11.2010 13:39
Janas predsa avizoval , akým spôsobom bude riešiť súdne spory - mimosúdnymi dohodami , čiže :
Postup z bežnej praxe :
Mesto:
1 – uhradí napr. Konečnému finančné nároky vyplývajúce zo zmlúv realizované Lackovičom a Loduhom a náhradu za právne zastupovanie mimochodom Loduhom
 Zaujímajú vôbec niekoho možné dôsledky Janasovho prípadného kroku? ... rozmýšľa niekto nad tým tento krok s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobí rozvrat mestských financíí ? .... Väčšina kandidátov hovorí o mimosúdnom zastavení súdnych sporov – nehovorí, však o tom , čo zastavenie týchto sporov prinesie .... ani z akých prostriedkov budú vyplácané spory ... ani o škodách, ktoré týmto postupom vzniknú mestu – čiže občanom.....
Anonym píše:
Neděle 21.11.2010 18:06
Pan primator Janas sa mimosudne dohodne,ved ked sa chce dohodnut sa da vzdy... a mozno namiesto penazi bude Pan z Troch vezi Viceprimator...preco vsetci myslite len na prachy, ved tu ide v prvom rade o vratenie Dostojnosti Mestu,tak je to nejak na bilborde...
Anonym píše:
Neděle 21.11.2010 18:24
Tv Podpažie alebo TV Smer PB nie je to jedno? Aj smer aj tv podpažie platí Točo Haviar.
Anonym píše:
Neděle 21.11.2010 19:12
Ja len upresním, že práve Točo Haviar je skutočným vlastníkom Tv Podpažie.
Anonym píše:
Neděle 21.11.2010 22:08
... táto informácia nie je pravdivá ... nie je vlastníkom, spoluvlastníkom ani tichým spoločníkom ....
Anonym píše:
Pondělí 06.12.2010 22:05
Je spoluvlastníkom spolu s Galovičom.Na vysvetlenie: TV Považie vzniklo pôvodne ako alternatíva ITV ((vtedy Marika)proti Lackovičovi, ktorý mal veľký vplyv na Mariku.
Anonym píše:
Úterý 07.12.2010 07:08
Pokiaľ si dobre pamätám, a ja si už toho veľa pamätám, TV Považie vzniklo skôr, ako TV Marika.
Anonym píše:
Úterý 07.12.2010 07:26
Áno, máš pravdu, TV Považie vzniklo skôr, ako TV Marika.
Ale len tak živorilo. Potom prišiel Tóčo, vyplatil ratlíka, zaplatil Starému ujovi kampaň v r. 2006 a smutné pokračovanie už všetci poznáte.
Anonym píše:
Čtvrtek 16.12.2010 20:32
Nastala doba povolebná a snou doba prezliekania kabátov. Najprv veľká hazedesáčka, potom oduševnená vlastenka, pardon členka SNS a teraz keď to doba vyžaduje aj oduševnená kadeháčka aj keď neveriacá ale kadehačka, že pani
Ďuďonová.
Anonym píše:
Čtvrtek 16.12.2010 20:36
Ale si trafil klinec po hlavičke
Anonym píše:
Čtvrtek 16.12.2010 21:53
Ale, ale, niekto už má plné zuby odborníčky Janky? Ak dokáže takto rýchlo meniť kabáty, udrží si pracovné miesto veľmi dlho, narozdiel od svojich podriadených :-) Tie budú asi vymenené :-( Janka Dubôňová
Anonym píše:
Sobota 18.12.2010 10:53
fuj, prezliekači kabátov, môžete sa hanbiť.
Anonym píše:
Čtvrtek 16.12.2010 23:40
Bolo to takto:
- Galovič založil TV Považie
- Chcel sa dohodnúť s Lackovičom na spolupráci - akože im bude točiť zastupiteľstvá a prinášať správy
- Lackovič pochopil čo to je lokálna televízia a rýchlo dal založiť takú, čo by mal úplne pod kontrolou
- Konateľkou tejto novej televízie (Marika) urobil svoju hovorkyňu Krajačičovú
- Majiteľom bol jeho parťák a úradník Konečný
- Zmluvou ich finančne zahojil na 12 rokov
- To pre Galoviča znamenalo "buď /bojovať/ alebo /skrachovať/" a začal podporovať opozíciu - primátorský kandidát bol jeho zamestnanec Martaus
- Martaus nakoniec kandidatúru stiahol v prospech Adameho
- Adame ako protilackovičovský kandidát s najvyššími šancami vyhral
- Adame rozbehol súdny spor proti financovaniu Mariky, ale súčasne smeráci odsúhlasili financie aj pre Považie
- /Marika bola premenovaná na ITV/
- a tak máme dve televízie, jedna objektívnejšia ako druhá
- našťastie celoštátne televízie nabehli na regionálne spravodajstvo, tak sa občas dostane von aj niečo kritické
Anonym píše:
Sobota 18.12.2010 10:48
ďakujem za podrobnosti
Anonym píše:
Sobota 18.12.2010 14:28
Teraz treba urobiť to, odstrihnúť ich od mestských peňazí.
Keď chcú podnikať, nech podnikajú za vlastné. Takto potom korumpujú a nechávajú sa korumpovať lokálnymi riťolezcami typu Janas, Belásová, Adame, a pod.
redakcia
redakcia píše:
Sobota 18.12.2010 14:33
Podstatná otázka je: prečo TV Považie robí prenosy zo zastupiteľstva v Ilave zdarma, ale v Považskej Bystrici si za to dáva platiť?
Anonym píše:
Sobota 18.12.2010 21:41
Nepodstatná odpoveď:
Preto, lebo Ilavčania sú neni takí sprostí ako Bystričania!
Anonym píše:
Pondělí 20.12.2010 09:24
Mali by TV-Považie a i-TV vôbec čo vysielať, ak by nevysielali prenosy zo zasadnutia MsZ?
Nebolo by to ako na STV3 - samý monoskop?
Čo by sa stalo ak by mesto s relatívne smiešnymi nákladmi zriadilo vlastnú internetovú televíziu a TV signál by poskytlo aj firmám Satro a Kates pre ich kanálový register?
Nedopadlo by to nakoniec tak, že by obe TV ešte radi zaplatili za prenosové práva mestskému úradu za prenosy z reality-show zvanej mestské zastupiteľstvo?
Porozmýšľajme o tom :-)
Anonym píše:
Pondělí 20.12.2010 19:19
Najväčší gól je v tom, že keby deti v školách nemali ani teplo, ani obedy ani nič, nečistilo sa mesto, tak obidve televízie vždy dostanú svoje peniaze. Na nich sa kríza nevzťahuje. Im sa nič nekráti, nemusia prepúšťať zamestnancov, lebo..zmluva. Sú pre nás dôležitejšie ako všetko?
Anonym píše:
Pondělí 20.12.2010 21:23
To máš tak.Čo je pre politika na prvom mieste? Aby bol znova zvolený.
Preto televízie.

Keby sa voliči riadili podľa vlastného rozumu a informácií z internetu, politici by sa správali inak.
Skús vysvetliť svojej babke, ktorá dostala od pána Janasa uterák a potom sa jej mesiac pripomínal z obrazovky TV Považie, aby ho za to nevolila. A uvidíš.
Anonym píše:
Úterý 21.12.2010 13:08
A krízové centrum - že vraj 4 miliony Sk ročne. Je tam udajne pár ludkov o ktorých sa stará pár iných ľudkov dobre zaplatených. Tak to je luxus na ktorý toto mesto má? To čo zas schválili poslanci?
Anonym píše:
Úterý 21.12.2010 19:36
Treba pomáhať ľuďom, ktorí sa ocitli v zložitej situácii, keď niekto doma bije ženu, deti. Ale preboha hádam nie 4 miliony korún. Čo ste sa zbláznili? To majú aj iné mestá? Ja to počujem prvý krát. Tak toto je hospodárenie s našimi peniazmi.

« listopad 2021 »
listopad
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Odporučiť
 

Copyright © 2000-2014 Klub Strážov, pokiaľ pri jednotlivých materiáloch nie je uvedený iný pôvodca. Prevádzkovateľ portála PB.OTVORENE.SK občianske združenie Klub Strážov nezodpovedá za obsah a aktivity v komunikačných službách vytváraných používateľmi. Preberanie pôvodného materiálu je povolené výhradne na nekomerčné účely a s uvedením zdroja.

Kontakty: Klub Strážov, projekt PB.OTVORENE.SK, Švabinského 17, 851 01 Bratislava. E-mail: redakcia@pb.otvorene.sk Mobil: +421907034666. ISSN 1337-0359